Szerző Téma: Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja  (Megtekintve 11349 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #105 Dátum: 2016. Április 14. 20:27:34 »
Nauda talán kissé gondterhelten körbenéz rajtatok, majd a tekintete a földre szegeződik, ahol időzik egy keveset, mielőtt bólintana. - Értem. Akkor várjuk meg őket. - mondja kurtán, és közben hátrafordul, majd gyors lépésekkel elhalad melletted és Nimea mellett, hogy az újonnan érkezetthez lépjen. Juni gyanakvóan tekint rá az elfre, ahogy odalép a férfihoz.
- Úgy láttam kiemelkedő a harci tudásod, az Isteneid adjanak neked békésebb időket, nevem Nauda, a Sirenar Szövetségből.
De a beszélgetés többi részére már nem figyelsz, mert valami furcsát felfedezve Nimea viselkedésén odalépsz mellé.
-Nimea mit csinálsz? Minden rendben van veled? Szólj hozzám! - szólalsz fel aggodalommal telve, mire a lány rádpillant kissé megijedve, azután mentegezőzni kezd.
- Én nem... nem csináltam semmit. - néz rád ártatlanul. - Minden rendben van, azt hiszem, de nem tudom, hogy látom-e többé Fehlát. Ez nyomasztja a lelkemet, és nem tudom mit tehetnék ennek ellenében.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #106 Dátum: 2016. Április 22. 15:49:35 »
Rosali:

Felvonom a szemöldököm. Ne nézz már se vaknak se hülyének kislány Dúon hiányzik neked, na de ez nem az én dolgom.
-Attól tartok Nimea meg kell erősítened a lelkedet mert úgy vélem Fehla vagy halott vagy éppen csak él.-Válaszolom neki. Dúlok fúlok magamban.
, hogy lehet egy amazon lány ilyen kis nyűgös.
A többiek után megyek.
-Nyisd a kaput Nauda, Addig várunk. Juni sajnálom nem várhatunk örökké,így is nagyon kevesen maradtunk. Közben kiderült ki az idegen?-Hadarok szokás szerint ha sietek. Közben nézek hol egyikre hol másikra.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #107 Dátum: 2016. Április 30. 13:10:25 »
Eközben Nauda átlép a kapun, és eltűnik a hófehér bőrű férfi alakja. Ezután Nimea következik, aki amikor hátranézve látja az elf eltűnését, maga is utana indul, majd az ismeretlen és a rajtad a szemét legeltető Vörös Hold klán harcosa lép be a kapuba, így hát összeszedes a batorságod, és belépsz a királykék színű gonosz örvénybe.

A túloldalra nem ismertél rá egyből. Persze hamar jelzett a tudatod, hogy merre is mentetek, így igen hamar észreveszed az épületekben Erigowot. Azonban meglepödésedre szolgál hogy az emberek kiáltoznak, különböző felségjelzésű fegyveres csoportjai sietôsen mennek el előtettek.
Valamennyiük szemében a rettegést véled felfedezni.
Közben azt látod ahogy egy férfi melletted tíz lábra éppen Naudával és Nimeával beszél. A nő arcán teljesen a kétségbeesés mintázatai, jegyei uralkodtak.
Juni és az idegen, aki Enriel néven mutatkozott be, egy egy másik embert kérdeztek ki.
A kiabálások ezer hangjából csak egy keveset tudsz kivenni, melyek az alábbiak: "Árulók!", "Átkozott toroniak", "Itt a vég", " Mit keresnek itt?"
Igazat megvallva kissé összezavar, hiszen azt sem tudod kik a toroniak.
Az idő kora reggel csupán, mêgis az egész város mozog és életben van.
Nimea feléd lép, bár tekintetét a földre szegezi, így orcájából igen keveset látsz csupán.
- A város ostrom alatt lesz bármelyik pillanatban. Egy sereg várakozik a város falai alatt, Toroni csapatok, és készen állnak az ostromra.
Emberek sokasága jön sietve veled szembe, hogy a kapukon keresztül elhagyják a várost.
Hamarosan katonák is megjelennek, és mögötted sorfalba rendeződnek, és csak lassan egyesével engedélyezik a továbbhaladást a kapu felé.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #108 Dátum: 2016. Május 04. 12:33:45 »
Rosali:

Félreállok a menekülő csürhe elől nekem ők csak azok. Nem így terveztem az Eringowba való visszatérést de van egy olyan rossz érzésem, hogy Naudának gőze sincs a mágikus kapu kezeléséről, csak találomra megyünk ide meg oda. Nimea megjegyzésére hirtelen nem is tudom mit mondjak. Több gondolat jár a fejemben olyan mintha megint a föld alatt lennénk a kezdet kezdetén körbevéve élőholtakkal és megint nem tudjuk hogy mit csináljunk.
-Ezek a toroniak valószínűleg nem élőholtak nekünk nincs dolgunk velük.-Körbenézek, a kapuknál az idegenek teljesen fekete páncélban még a lovak is. A hátunk mögött arany színű páncélban a számszeríjjászok.
-Viszont semmi kedvem kereszttűzbe kerülni. Ezekkel én nem harcolok, emlékszel ugye hogy bántak nem is olyan rég az elfekkel?!-Intek csak a fejemmel a számszeríjjászok felé.
-Mi lenne ha meglátogatnánk kedves ismerősünket Lord Erethelt? Ha nem ő volt az első aki legelsőkén rohant át a térkapun akkor ott gubbaszthat a palotája legbelső szobájában valamelyik ágya alatt. Senki nem vigyáz rá az összes katona itt van.-Már indulok is a lord háza felé, hátraszólok Nimeának.
-Pár perc és megjárom, ha velem jössz úgy is jó. Ha nem Keress fedezéket ne feledd ez nem a mi harcunk.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 04. 12:50:11 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #109 Dátum: 2016. Május 15. 10:41:57 »
A menekülők elôl könnyedén ellépsz, és megvető tekintettel figyeled aa menekülő asszonyokat, hiszen a férfiak gyávák, ezt már rég hallottad, persze vannak kivételek
 De a nőknek még a haláluk óráján is  küzdeniük kéne, minél több ellenséget magukkal rántva a túlvilágra, ahol majd, a Földanya ölében azok az szolgálóikká válnának. És egy módja annak, hogy ne legyen egy amazon másnak cselédje, az az, ha ő maga, a halál pillanatában megelőzi ellenfelét és a maga vérét ontja.
 A kaput úgy tűnik Nauda nem tudja használni, ezért kerültetek ide. Az életéért futó csőcselék hangja között pár kiáltást is kihallassz, melyeket az előtetek elvonuló katonák csoport beszélt egymás közt.
- A kapu felé indultak el! Siessünk!
- Barátaim! Tartsátok a kaput, amíg ideérnek szövetségeseink!
- Addig mind odaveszünk! - kiáltotta egy reménytelen hang.
Majd felveted ötleteidet a csoport többi tagjának, miszerint ne küzdjetek meg a toroni sereggel, mert ők nem a ti ellenségeitek.
Ez igaz, úgy hiszem. Bizonyosan nem élőholtak... A toroniak évszázadok óta folyamatos háborúban áll Erigowwal. Persze vannak boldog békeévek is, de gyakrabban harcolnak. De az a tény... Hogy idáig eljutottak. Hogy tudtak volna? - úgy tűnik Nauda kissé összezavarodott. - de igen, egyetértek azzal hogy ne foglalkozzunk vele.
- Egyetértek, bár azt hiszem a harcot nem kerülhetjük el.
- De nem feltétlen kell belevetnünk magunkat a sűrűjébe. - nézett Junira Nimae
- De lehet akkor is, hpgy fegyvert kell fognunk - erősködött a Vörös Hold klánjának büszke harcosa.
- Majd meglátjuk. - bólintott Nauda.
Ezután Rosali is megjelenik, megemlítve, hogy ezek a katonák igazán udvariatlanok voltak. Úgy tűnik ebben mindannyian egyetértettek.
Ezután állsz elő egy ötlettel, mi szerint körül kéne néznetek, hogy melyik ágya alá bújt el az uraság, akinek láthatóan köze van az amazonok megtámadásához.
Azt is megemlíted, hogy nyilvánvalóan nincsenek őrei, így könnyedén hozzáférkőzhettek. Azzal zárod, hogy ezt mondod Nimeához fordulva.
-Pár perc és megjárom, ha velem jössz úgy is jó. Ha nem Keress fedezéket ne feledd ez nem a mi harcunk.
A lány elpirul a dühtől.
- Nem vagyok gyáva! - kiáltja, aztán mêgis leül az egyik hordóra, amit felállítottak mellettetek, hogy majd atmenekíthessék, ha betör az ellenség.
Elindulsz Juniv és Naudával az oldaladon, míg hátrahagytátok az ingerült Nimeát.
Nemsokára el is éritek a nagy kastélyt, amelyik Erethel otthonaként szolgál. Az épület mellől tízenhárom lovas indul el, fényes acélvértben. Zászlóval. Sisakjaik rostélyai fel voltak csapva, így könnyedén kiszúrtad az elöl lovagló Erethelt.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #110 Dátum: 2016. Május 23. 07:19:30 »
Rosali:

-Persze hogy nem vagy gyáva Nímea, amíg mi távol vagyunk figyeld a térkaput hátha átjön a többi társunk.-Ezt még magam se hiszem el látva a kapunk menekülő embereket. De Legalább Nímea nem érzi magát feleslegesnek. Amíg a kastély felé haladunk hallgatom Juni és Nauda válaszait hallgatom arra a kijelentésemre, hogy ez nem a mi harcunk. Amúgy is meg akartam már kérdezni valamit Naudától.
-Mindkettőtöknek igaza van a maga módján. Nauda te velem értesz egyet de azok a katonák akik kidobtak titeket talán kicsit túlzásba is esve, ezek a katonák most a városukat védik a kettő szerintem nem ugyanaz. Azt is mondtad ezek a harcok már évszázadok óta folynak honnan tudod? Hány éves vagy már ha megkérdezhetem? Junival egyetértve igaz nem élőholtak és nem is a saját hazánk elmenekülni nem fogunk. Abban viszont biztos vagyok, nem állok be az első sorba kinyíratni magam. Az utánpótlásnál vagy sebkötözésnél azért jól jöhet a segítség ha már ez a gyáva fehér cselédség elmenekül. -A menekülő nép valószínűleg nem hallotta mi a véleményem róluk vagy ha hallották is annyira gyorsan igyekeznek elhagyni a várost hogy rám se hederítenek. Én meg rájuk főleg nem. Elérjük a kastélyt és a legnagyobb meglepetésemre Lord Erethelt látom 13 lovassal teljes páncélzatban kijönni onnan. Nem akarom hogy meglásson, de nem is kerülünk a látóterébe legfeljebb Nauda de őt még időben magam mellé rántom és hogy mi a véleménye, elengedem a fülem mellett. Gyorsan távolodnak gyorsan elengedem Naudát aki jobb híján beletörődött a helyzetébe. Minek nőtt ekkorára!
-Most már láttuk Erethel nem dísznek tartja a páncélját meg a fegyvereit. Ki akar utána menni, és ki akar betörni a palotába megnézni azt a furcsa kardot? Mivel legutóbb tévedtem a lord hollétét illetően ezért lehet akadhat néhány fegyveres itt hagyott őr. Én bemegyek. -Körbenézek a hosszú kerten egyenlőre sehol senki.





Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #111 Dátum: 2016. Május 26. 23:01:26 »
Próbálod valamilyen feladattal ellátni a fiatal lányt, aki a vigasztalásra, vagy megbízásra kimérten bólint , majd nyel egyet, és megszólal újra.
- Rendben, akkor menjetek, majd nézem a kaput...
- Próbáld kerülni a konfliktust,  Nimae. Természetesen védd meg a kaput az ellenségtől. - teszi hozzá Nauda, miközben elmegy a lány mellett.
Ahogy kerülgetitek a pánikba esett embereket, odafordulsz Nauda felé.
Nauda menetelés közben rád, majd Junira pillant, majd megszólal, miközben újra rád emeli a tekintetét.
De Juni szólal meg elsőként.
- Sebkötözés? Rosali, te gyógyító vagy, vagy harcos? Egyébként miért lennénk lekötelezve a város védői mellett.
- Mert Erigow a barátunk, míg ugyanez nem mondható el Toronról. És hogy a kérdéseidre válaszoljak, Rosali, olvastam róla egy könyvben, amely Kyriáról, majd az Északi és Déli államok közti kapcsilatról szólt. Egy elf tudós műve, aki Doranban élt, amely egy másik városállam. Az éveim számával inkább nem dicsekednék. Már láttam sok sok tavaszt.
Meg is pillantjátok a nemes erődjét. A nép már eloszlott körületettek, csupán elszórva mozgolódnak, illetve utat engednek az előttetek kilovagló úr, és a kísérete részére.
Roppant gyorsan húzod meg magadat az emberek között  majd a társaid felé küldöd a kérdést. "Mitévök legyünk?"
- Milyen kardot? - kap az alkalmon Juni.
Továbbra is ordítások és sikoltàsok hangzanak a távolban. Az ütközet moraja.
- Menjünk, ne váljunk szét.
Ahogy gondoltad, maradtak hátra örök, például két :o harcos a kapunál, akik közeledtetekre leengedik a lándzsájukat.
- Csőcselék nem jöhet be ide! - Figyelmeztetdtt titeket az elsö őr.
- Pusztuljatok innen! - dörmögi a második.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #112 Dátum: 2016. Május 31. 07:24:05 »
Rosali:

-Nem, tényleg nem vagyok gyógyító de  sebet azért be tudok kötözni, és ahogy azt te is látod a helyi nők inkább menekülnek, mint, hogy ezt tegyék.- E közben lépésről lépésre surranunk előre.
-És a gondolat, hogy karddal segítsem,  csak akkor ha tényleg nagyon muszáj.-Azután a mágikus kardra terelődik a téma amiről eddig csak Nímea tudott sem időm sem lehetőségem nem volt mesélni róla. Amíg Lord Erethel és kísérete elmegy mi pedig sövényről sövényre lassan haladunk előre. Nehezen bírom ki vihogás nélkül, Juninak és nekem nem kell hajolgatni Nauda viszont szenved. Így jár az aki nem mondja el hány éves.
-Juni emlékszel pénzt akartunk szerezni és eladtunk két dobótőrt a Lordnak? Vagy azt se mondtam el hogy neki adtuk el? Nem is ez a fontos a történetben. A fogadótermében van egy kard átjárja a mágia. Az embernek olyan érzése van a közelében, hogy egyszerre nagyon meg akarja érinteni és ugyanakkor taszítja mintha beszélne "nem szabad". A Lord azt mondta van benne egy Lélek. Magam se tudom ez mit jelent de végig amíg ott voltam nála folyton arra a kardra vetődött a tekintetem. Pedig vannak ott százszor szebb tárgyak ezen semmi különös nincs. -Ahogy sejtettem két őr is van a kastélyon belül.
-Nem vagyok csőcselék! Mit merészelsz!-Előrántom a karom és lecsapok az első őrre. Nagyon reménykedve abban ha nem sikerülne a támadás Juni és Nauda kisegítenek nem pedig a hajuk szálait számolgatják.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. 10:15:55 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #113 Dátum: 2016. Június 05. 21:38:53 »
A válaszodon kissé meglepődik az elf útitársatok, Nauda, de Juni arcán csak egy gúnyos, kétkedő mosoly jelenik meg.
- A Kék Liliom harcosa a nem elég erős férfiak segítségére siet. Én inkább elvágnám a torkukat, vagy eladnám rabszolgának.
- Én szerintem nem helytelen az, melyet mond Rosali, ha ő nekilát a sérültek kezeléséhez, mások is lehet követni fogják, és akkor törődhetünk nyugodtan a fallal, és sikerül megfékeznünk a káoszt... de ha már betörtek, egyáltalán nem javaslom, hogy a sebesültekkel töltsük az időt, mert acéljainkra lesz szükség.
- Ha akkora szükség van rád, miért dobtak ki titeket azon a kapun - mutat előre Juni, miközben gúnyos mosoly kiséretében felvonja a baloldali szemöldökét.
Nauda máris előtte termett.
- Nem azért vagyunk itt, hogy egymás torkának essünk. - jelenti ki fenyegetően, hirtelen egy penge villan a nyakánál, majd megáll nem messze tőle. A hozzátok nemrég csapódott férfi az, aki eddig teljesen elmaradhatott mögülletek.
- Hangod mást mond mit tetted. Ne legyél felelőtlen. - azonnal el is tőnik a nyaki artériája mellől a hideg acél.
Azután pedig áttér a társalgás témája arra a kardra, amelyet Lord Erethel házában találtál.
Átfut az agyadon, hogy miként tudhattak volna, de azután egyből beugrik az emlék hogy te szólaltál fel, hogy megnézhetitek a fegyvert.
Hamarosan mint a gondolataid által megidézett figura, elmegy Lord Erethel az épületből, hogy ezáltal megnézhessétek belülről. Nauda sziszeg egyet halkan ahogy elmegy a nagyúr.
Közben elkezded magyarázni a látottatak, és érzed magadon mindannyiuk figyelmét. Amazontársad és az idegen szinte mintha valamiféle hatalmas ereklyéről beszélnél, míg az elf tünödve szólal meg.
- Egy kard, mely egy léleket tartalmaz? Bizonyára hatalmas vihart kavarna eltűnése. Óvatosnak kell lennünk.
Eközben két őr keresztezi az utat a kapunál, és lecsapott, felétek meredező lándzsával indultak meg.
Válaszod viharos, és haraggal telve kiáltasz fel.
-Nem vagyok csőcselék! Mit merészelsz!-
- Hozd a többieket. - bólint az egyikük, a magasabb.lándzsájának hegyét el tudod kerülni, első pengecsapásod elől hátrált, de a következő csapásod átrágta magát a férfi vértjén aki felszisszenve lép hátra, majd elővesz egy kardot, és a lándzsát leteszi.,
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 05. 22:23:39 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #114 Dátum: 2016. Június 10. 10:25:38 »
Rosali:

-Hékás!-Sziszegek az új társunkra akinek a nevét nem sikerült megjegyezni de ezután már nem is fogom. És elkapom a kardot Nauda torkától.
-Igerére esküszöm! Ha  még egy ilyet meg látok  kitépem a szíved, nem érdekel hány élőholtat nyírtál ki!
Majd Naudához és Junihoz fordulok.
-Mind azt tesszük amit jónak látunk. Szabad vélemény és akart nyilvánítás van, mindig is az volt nálunk. Ha Juni nem akar hát  harcol. Ha Nauda és, én kitartunk a sebkötözés mellett, Nimeával meg nem is tudom mi legyen, de nagyon távol kell tartanunk a támadóktól. Te meg!  -Egy gyilkos pillantást lövellek az idegen felé. Egy életre elásta magát nálam ezzel a húzással.
-Csinálsz amit akarsz nem érdekel.-Ekkor érek az első őr elé aki bunkón csőcseléknek nevez.
Azonnal kardot rántok és lesújtok rá. Most még nyerésre állok de mindjárt hívja a többi őrt.
-Juni Nauda hol vagytok! Alszotok? Egyedül küzdjek?-Kiabálok a hátam mögé. A "Hékás"-nak nevezett személyre biztos nem számíthatok.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 11. 05:53:06 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #115 Dátum: 2016. Június 20. 10:45:27 »
Egy gyors mozdulattal már el is csapod a pengét az elf torkától, majd egy hosszú átkot, legalábbis fenyegetést fűzöl a megrováshoz, mellyel megpróbálod megregulázni a férfit.
- Ahogy, kívánod. - hajtja meg a fejét előtted, hangjában és szemében nem hallasz és nem látsz gúnyt, úgy érzed, mintha azt mondta volna, hogy amikor ez eljön, nem fog ellenkezni egy mozdulattal sem.
Furcsa... Mégis miért ismerős neked? Mintha valamikor már láttad volna, de továbbra sem jut az eszedbe, hogy vajon kicsoda lehet az.
- Nem kell felkapnod a vizet, elf uram. - mondja Juni, majd rádtekint - Rosali, ne aggódj, nem hinném hogy meg akarta volna ölni Naudát, csak figyelmeztette. Hogy ne nekem kelljen a torkához emelnem a pengémet. - mondja kedvesen.
Elvégre igazságot szól ő is, hiszen a törzseitekben igen komolyan veszik a hagyományokat, és Nauda iménti magatartása kihívó volt, amely akár fegyveres összecsapást eredményezhetett volna odahaza.
Ezután a tervedet osztod meg velük.
-Mind azt tesszük amit jónak látunk. Szabad vélemény és akart nyilvánítás van, mindig is az volt nálunk. Ha Juni nem akar hát  harcol. Ha Nauda és, én kitartunk a sebkötözés mellett, Nimeával meg nem is tudom mi legyen, de nagyon távol kell tartanunk a támadóktól. Te meg! -Csinálsz amit akarsz nem érdekel.
A férfi engedelmesen lehajtja a fejét, tekintetével azonban rád néz, és nem veszi le a gyilkos pillantásodról azt.
A hátatok mögött messze további sikolyok és kiáltások, és mennydörgések és hatalmas morajló hangokat hallottok, azonban gondolataid megtöri a két közeledő őr jelenléte.
Az egyik elsiet, míg a másik továbbra is harcol ellened, Éppen összecsapjátok fegyvereiteket, mikor melletted átugorva az őr mellé terem Nauda és az alkarjával a férfi arcába vág, csupán négy szívdobbanásnyi idő alatt, az meghátrál, majd Nauda a másik kezével átöleli a nyakát, majd lehúzná a férfit, aki azonban remek lábmunkával ellen tud állni, majd hátranyúlva Naudába kapaszkodik, majd próbál kiszabadulni, de a férfi tartja a fogásában, majd lenyomja a földre.
Mire felnézel, Juni és az idegen már elindult a másik őr után, aki kapkodott a mellkasa közben, majd leakasztott egy kürtöt, és hangosan megfújta...
Mielőtt az idegen rávetette volna magát. Egy hang kisérete nélkül esett össze az őr. De úgy tűnik mások meghallották a kürtöt, és egy ismerős arcot pillantasz meg az ablakban. A Jacelyn nevezetű íjászt, aki fizetett a fegyvereitekért. Hamarosan el is tűnik az arca, majd az udvarra tucatnyi katona, arany tunikán ezüst kakassal, Lord Erethel címerét viselve magukon, majd egy félkört alkotnak körülöttetek. És mögöttük öt íjász áll fel, hátranyúlnak, majd előhúznak egy egy nyílvesszőt.
Hamarosan leér Jacelyn is, majd bólint az íjászoknak, akik felemelik a fegyverüket.
- Micsoda borzalmas körülmény a találkozásra! Sajnos Erethel úr már elment, épp az imént. A kapuknál találják meg, ha beszélni akarnak vele. Kérem menjenek most.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 22. 16:50:49 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #116 Dátum: 2016. Június 25. 09:43:24 »
Rosali:

Úgy tűnt éppen nyerésben voltunk, igaz Nauda elég kemény ellenfelet kapott ki, Juni és "A Hékás" viszont jól boldogul az őrrel. Annál viszont van egy kürt amit megfúj és egy csomó kakasos vértes kerül elő nem is számolom hányan lehetnek tízen tizenketten? Azután szinte pillanatokon belül talán tíz tizenkét kakasos katona lepi el az udvart meglátom Jacelynt az ablakban. Meg öt számszeríjjász, és már veszik is elő az íjakat. Senkivel nem törődöm ha lőnek hát lőnek Naudához fordulok nagyon halkan beszélek.
-Ha ezt túléljük én megbecsülök minden megélt tavaszt ajánlom tedd te is azt.
Jacelyn leállítja az egészet. Nem hiszem el, és nem jutok szóhoz . Szó nélkül sarkon fordulok és mennék, de a társaim elkezdenek harcolni.





« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. 10:19:34 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #117 Dátum: 2016. Június 28. 09:21:20 »
Az épületbe való bejutás remekül ment, egészen addig a felvonyító kürthangig, mert azzal egy kisebb sereg özönlött az utcára, kivont fegyverekkel és rátok szegezett fegyverrel. Mindent csak amiatt, mert nem sikerült időben elkapni azt a másikat. Úgy tűnik, ellenfeleitek csak parancsra várnak, de hasonlót lehet elmondani rólatok is, annyi kivétellel, hogy ti az idő és a sors parancsára. Ha az a négy nyílvessző elrepül, és nem teríti le mindannyiótokat, itt véresek lesznek a pengék.
Úgy tűnik, bármely pillanatban elkezdődhet a vérfürdő, melyben valószínüleg ti vesztek oda, ezért az utolsó másodpercek bátorságából merítve (NEM MINTHA SZÜKSÉGELTETETT VOLNA, hiszen mint amazon, megvolt benne a bátorság, inkább csak rásegített erre a körülmény) Közelebb hajolsz Naudához, majd elmondod amit kivánsz, végül egy szót suttogsz oda.
- Szeretlek
Nauda arcán meglátod a meglepődést, talán valamennyire el is bizonytalanodott, és ekkor jelent meg a Jacelyn nevezetű íjászparancsnok, felszólítva titeket a visszafordulásra.
Már fordulnál meg, hogy elmenj, amikor Nauda elindul az ellenfél sorai felé, pár pillanattal lemaradva, Juni és az ismeretlen is elindul. Most kell lépned, hogy ütembe maradj velük.
Az íjak pendülnek, és a nyílvesszők csapódnak felétek, téged elkerültek, de ahogy látod a többiek nem voltak ilyen szerencsések, azonban ez nem állítja le a rohamukat, így már csatasorba is álltak a kardforgatók.
Jacelyn kiált valamit, hogy mit azt nem hallottad.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 28. 09:36:10 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #118 Dátum: 2016. Június 28. 12:48:49 »
Rosali:

Pár pillanaton belül Jacelyn mellett termek.
-Nem fenyegetlek könyörgök, kérlek állítsd le őket! Mit kérsz cserébe az életükért?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #119 Dátum: 2016. Július 02. 13:00:19 »
Az ütközet első pillanatát még áttekintően látod hátulról, miközben sietsz a többiek után. Nuada egy gyors vágással elvágja annak a katonának a térdét, aki a nyakát elszelte volna, majd könnyűszerrel blokkolja a másodiknak a csapását. Junira ráront a legszélső őr, egy rizikós és merész szúrással próbálkozik, de kitáncol a döfés irányából a lány, majd a férfi mellett terem egy forgás után, és belemártja a kardját. A "hékás" nevezetű levágja az egyik ellenfelét, de ezzel egy időben szúr egy másik, amelyik át szúrja az oldalát, és a harmadik őr ezt kihasználva egy függőleges vágással felnyitja az ismeretlen társadnak a mellvértjét.
És ekkor vetetted bele magadat a harcba, pontosabban át akarod magad verekedni Jacelynhez.
Végigfutsz a szemközted fenálló fegyveresek között, egyik lesújt rád ívesen de törzseddel kihajolsz a vágás irányából, közben látod, ahogy Nuada a harmadik vágás elől sikeresen elugrott hátrébb, majd a második, vízszintesen jövő kardot megállítod a kardoddal, aztán azt tolva beforgatod magad a férfi mellé, közbe látva, ahogy Juni kivédi a másik két csapást, ami felé irányult, és azt is látod, ahogy "Hékás"nak nevezett rőthajú fiú feláll, majd újra felveszi a harcoló beállást, maga elé tartva pengéjét.
A harmadik ellenfeled elől sikerül kitérned, mivel az függőlegesen vágott a fejed irányába, egyszerűen elléptél és az acél szikrákat hányt a kövezeten. Már majdnem túljutottál ellenfeleiden, látod, hogy Jacelyn egyre nyel egy nagyot, még húsz láb, de továbbra is van előtted egy, mögötted kettő.
 Ahogy a mőgüled lesújtó pengét kivéded, egy pillanatra látod ahogy hasonlóképp az elf is blokkolja az őt érintő vágást, majd ahogy a kezeden lévő karpereccel eltolod a másik pengéjét, látod, ahogy az ívelt pengéjű elf kard lesújt annak a fegyverforgató kezére, akinek a pengéjébe akadt bele egy szívdobbanással ezelőtt, a másik szemeddel " Hékást látod ahogy a legerősebbnek tűnő ellenfele, aki oldalába döfött most a mellkasát vágja fel, amitől a társad megtántorodik, majd elvágja a másiknak a torkát, míg amikor a mögötted lévő férfi elől elugrasz, és újabb csattanás jelzi, ahogy a penge eléri a földet. Látod ahogy Juni nyaka felê vágnak, azonban hátrahőkölve az acél olyan négy ujjnyira megy el a lány torka előtt, azután az emrelin lenge a férfi térdébe csapódott, majd a Vörös Hold harcosa nekilökte a harmadikhoz a felkiáltó férfit. És ekkor újra pendültek az íjak, a feléd repülő a csípőd mellett repült el, de oldalra pillantva láttad ahogy Juni bal kezébe csapódik az egyik, a már igencsak megnyűtt idegennek szerencsére nem okozott újabb problémát a nyílzápor, de azonnal jobbra is pillantasz, látva hogy Nuada testében már két nyílvessző van. Kőnnyűszerrel elugrasz az ellenfeleid elől és pillanatokon belül a parancsnok mellett termesz, aki acélt ránt, de aztán le is engedi, majd karjával jelez az íjászoknak, azután leszalad az embereihez, és hátrált kiált.
Az emberek elindulnak hátra, pengéiket továbbra is felemelve, Juni és Nuada és "Hékás" egyébként halálos vágásainak hatósugarából kikerülve majd tovább hátrálnak és az íjászok újra felemelik kifeszített íjaikat.
Juni és a mellette álló vörös hajú suhanc alig állnak a lábukon, Nuada is meg van viselve, de ő úgy tűnik tudná még sokáig folytatni a küzdelmet. Bár lehet, ha nem állítod le, már négyen letették volna nyolc ellen, beleértve az íjászokat és Jacelynt is, , így tzenegy ellen voltatok ugyanannyian. Ezek után Jacelyn felszólal,
- Hívd a mestert. - böki meg Jacelyn az íjászt, aki mellette állt. - Kérem magukat ne folytassák ezt az értelmetlen harcot. Mit érnek el, ha megöletik magukat ily távoli földön?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. 14:30:50 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.