Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 14207 alkalommal)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #180 Dátum: 2016. December 30. 18:06:23 »
Csak tisztázódott végül, hogy délnek tartunk.  :)

Engem ez zavart meg (a fentieken túl):

Visszamehetsz oda, -egyébként szerintem a többiek az Ibara felé akarnak egérútat nyerni, amire én is gondoltam :)

Mert ugye az Ibara nem délnek (a Gályák-tengere) felé van, hanem sokkal inkább észak-nyugat vagy észak.

Remélem, most már csakugyan jól értelmezem jelenlegi helyzetünket:



Idézetet írta: wolftern
Ezt mivel mindenki megfeledkezett az üdítőitaláról (gyógyital ha jól számoltam van 2) 8) csak egy pap tudja megtenni

Vessetek meg érte, de én nem szeretném "elégetni" feleslegesen a gyógyitalom egy tisztázatlan helyzetű JK/NJK kedvéért, aki lehet hogy a következő mesélői reagban kipurcan.


Idézetet írta: wolftern
Egyéb:
Faust egyéb problémákkal küzd, ezért nem folytatja.

Átmenetileg nem folytatja vagy végleg kiszállt? Lehet már tudni valami közelebbit?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #181 Dátum: 2016. December 30. 19:54:34 »
Akkor utólag is kellemes ünnepeket mindenkinek. Gondoltam, h a belassulás/nem reagolás oka az ünnepek voltak, ami teljesen rendben van. Nem sürget minket senki.  ;D

Quator!
Nem szükséges átolvasni, ha minden világos és nincs felmerülő kérdésed. :D A pirossal jelölt rész játékteknikai megjegyzés, a többi pedig ahogy írtad is, a másik szálra vonatkozik. 


CKL!
Rendben. Írsz amikor ráérsz.  ;) Szerintem rajtam kívül Quator sem siet sehova.


Sol!
A gyógyitalt csak említettem, és a történet szempontjából jó is hogy nem használtátok fel.  :puppy-eyes: Mindenki úgy osztja az erőforrásait/lehetőségeit ahogy akarja. Én próbálok reálisan, és a világképhez alkalmazkodva reagálni. Kizárólag azért került részemről szóba, mert azt hittem megfeledkeztetek róla, illetve a "miért is a túlpart a célotok" kérdésre újabb választ adni.

Faust kilépett, valószínűleg nem jön vissza. A miérteket nem taglalnám... de annyit elárulok h nem miattam  8) Utolsó beszélgetésünkben abban állapodtunk meg hogy kimesélem, de ha lehetősége lesz akkor visszatérne. Azóta nem változott a helyzet.


Idézet
Engem ez zavart meg (a fentieken túl):

Idézetet írta: wolftern - 2016. November 23. 18:02:29
Visszamehetsz oda, -egyébként szerintem a többiek az Ibara felé akarnak egérútat nyerni, amire én is gondoltam :)
rossz megfogalmazás  :puppy-eyes-2: Gyengén utaltam h az ibarai kapun át menekülhettek csak, viszont térkép nélkül fogalmatok nem lehetett merre is van az. Számotokra a menekülés volt a lényeg.

A térképeden minden jó, egy kivétellel: az erőd az úton van. (Dela el Igera és Warvikot összekötő karavánúton) A gát a Manta am Gorvik irányába duzzaszt. (a hegyekből folyik, és Cassadán átvezető híd a gát, aminek a Gorvik felöli végét az erőddel zárják el az illetéktelenektől)

« Utoljára szerkesztve: 2016. December 30. 19:57:02 írta wolftern »

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #182 Dátum: 2017. Január 12. 18:49:23 »
Keresztkérdés:
mennyire kellett belegázolni a folyóba? Bokáig, térdig, combközépig? Esetleg úszni kellett?
Csak azért kérdem, hogy mennyire vagyunk vizesek.

Nem tudom mit fogunk találni a toronyban, de jó lenne tüzet rakni, hogy melegedjünk, szárítkozzunk.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #183 Dátum: 2017. Január 13. 17:10:35 »
Hello

Mindenki!
Majd 50 métert kellett gyalogolnotok a derékig érő vízben. Értelemszerűen az átlagos mérethez képest (165 cm) a derékig, azaz méter körüli a folyó vize. Az ork semiképp nem bírt úszni, de a két apróság akár úszhatott is. Ezt a saját ízlésetekre bízom, de gondolom a reagot emiatt nem írjátok át. -ami nem is szükséges.

a goblin: neki mindene átázott
a törp: számára mellkas/hasig ért a víz (ha nem úszott)
az udvari: a legmélyebb ponton is, csak combig merült.

Szárítkozás: Habár az amundok a sivatagi környezetre alakítják a környéket, az éjszakákat leginkább a Magyarországi nyári éghajlathoz hasonlítanám. Száraz és fülledt. Szóval emiatt nem kell félni.  :salute: Egyébként ettől függetlenül rakhattok tüzet, száríthatjátok a ruháitok, sőt azt is elárulom h senkinek nem fog feltűnni. Lévén h az eredeti talajszinthez képest majd 30-40 méterrel lentebb vagytok. Kivétel ha a torony legfelsőbb szintjére másztok. Illetve a másik ok, h közel s távol nincs település, az amundok meg Warwikot dúlják.


HIRGON zsákjában található felszerelések:
Pergamen ( 5 darab)
Lámpás
Lámpa olaj
Fáklya
Üvegcsék
mozsár
Fenőkő
Pár napra szárított élelem
Pár darab alma
Egy adag kötél
6 Üveg hatalom itala
Két adag váltás ruha


"pár napra szárított élelem" Ez két napot jelent 1 főnek, ami számotokra annyi, h ma bekajál a csapat, holnap reggelire akad még zaba, aztán ennyi.

Részei:
  • száírtott hús (sonka és egyéb hús féle ami több napig eláll)
  • cipó kb 2 kg
  • sajt (kb kis tenyér méret)
  • hajába főtt burgonya 4 db
  • "pár alma" 3 db



UI: módosítottam az első megállapításom, mert egy 800 méter széles folyó ami képes egy tornyot elbújtatni az két-háromszáz méterrel beljebb már nem 5 méter mély hanem több.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 13. 21:14:47 írta wolftern »

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #184 Dátum: 2017. Január 22. 09:32:32 »
Ha nem kell aggódni az éjszakai hideg miatt, akkor nem létszükséglet a tűz.  :)
Remélem az apróságoknak is van némi táp a zsákjában ...  :poke:

Mindenesetre beosztással kellene falatozni, hogy legalább még másnapra kitartson az elemózsia.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #185 Dátum: 2017. Január 23. 17:11:08 »
Idézet
Mindenesetre beosztással kellene falatozni, hogy legalább még másnapra kitartson az elemózsia.
:) lehet nem ártana, de ehhez a többiek vélemény v reagja is kell. Különben mindenki annyit eszik amennyit bír -> nehéz fizikai munka után (már pedig a harc is és a sárban csúszás/mászás is az) mindenki degeszre zabálja magát kivétel aki jelzi hogy nem.


A torony:         
    ----------------
   lépcső le <- 
[                        ]
       lépcső fel ->
    -----------------

lépcső le= ahol Laha meggyújtotta a lámpást
] v [ = erkély nagyjából méter szer méter
lépcső fel= ahol még nem jártatok


Egyébként a torony négyzet alakú nagyjából negyven-ötven méter magas. Szélessége 7-8 méter.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 25. 16:57:31 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #186 Dátum: 2017. Február 07. 12:54:44 »
Ha evésre kerül a sor:
A karakternek 1 heti száraz élelme van...ami mondjuk most elázott...így ő emberesen eszik és a többieket is abból kínálja majd,mert amúgy is tönkre menne...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #187 Dátum: 2017. Február 09. 19:42:55 »
Azért a határidőt nem kell kivárni. Igaz h heti, két heti válaszról írtam, de légyszíves tartsátok a reagolási időt!

Idézet
Ha evésre kerül a sor:
A karakternek 1 heti száraz élelme van...ami mondjuk most elázott...így ő emberesen eszik és a többieket is abból kínálja majd,mert amúgy is tönkre menne...
ok. Úgygondolom a kenyéren kívül nem mehet más tönkre... habár kicsit mocsárízű lesz a kaja. Ugyan nem írtad pontosan mit takar a száraz élelem, de a szárított hús, sajt és gyümölcsökön kívül mást nem igen lehet raktározni.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #188 Dátum: 2017. Február 09. 22:58:47 »
Idézet
Azért a határidőt nem kell kivárni. Igaz h heti, két heti válaszról írtam, de légyszíves tartsátok a reagolási időt!

Bocsánat!Most jutottam el érdemben a válaszoláshoz.

Kaja:Oké,akkor pihenés közben kiszárítja ami menthető.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #189 Dátum: 2017. Február 11. 11:23:16 »
Ha a többiek egyetértenek, megpróbálom a folyóba dobni a szobrot. Csak akkor állok el ettől a szándékomtól, ha mindketten tiltakoznak.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #190 Dátum: 2017. Február 11. 13:25:38 »
A goblint nem fogja zavarni...

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #191 Dátum: 2017. Február 12. 16:22:59 »
Részemről is rendben a kaja is és a dobás is.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #192 Dátum: 2017. Február 12. 16:33:11 »
Akkor ha jól értem:

az ork almát eszik Hirgon zsákjából, aztán a goblin saját kaját vesz elő amivel a többieket is megkínálja.  :dumb: RENDBEN.

Kalidar! légyszíves írd fel a karilapra hogy 4 napi élelem maradt
ööö. Con! mivel nálad a zsák, ezért az almákat húzd le Hirgon felszereléslistájából.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #193 Dátum: 2017. Február 12. 16:43:00 »
Megtörtént! :)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #194 Dátum: 2017. Február 18. 11:52:22 »
Üdv!

Ismét bocs a hallgatásért! ... Nem úgy jött össze az év eleji idő-menedzsment, ahogy gondoltam.

Node: Ahogy látom, szerencsére nem maradtam le és épp jókor tudtam jönni/írni a nagy összemeséléshez. :)