Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 13614 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
OFF
« Dátum: 2016. Augusztus 14. 17:45:06 »
Játékon kívüli megbeszélések.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #1 Dátum: 2016. Augusztus 14. 18:40:45 »
Üdv!

Szóval, akkor ide is jegyezzük le a koncepciókat. :)

Jómagam egyelőre egy dervist készítettem, afféle sivatagi vezetőnek, de Quator Fayuma-törzsbéli harcos-ötlete annyira tetszik, hogy vannak más koncepcióim is talonban.

Uwel-paplovag
Adron-pap
Valami számszeríjász
Doldzsah-pap (?)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #2 Dátum: 2016. Augusztus 14. 18:46:09 »
Üdv

Én jómagam egy Boszorkánymester leszek. Szeretem ezt a kasztot, sok lehetőség van benne. Emellett nem tudom pontosan mi a hozzáállásuk a Kyr Származékokhoz....de majd kiderül.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #3 Dátum: 2016. Augusztus 14. 19:44:20 »
üdv! ;D

Habár nem akartam, "rejtegetni a karaktereket" de Faust ötlete nem kicsit megfogott és sejtelmessé tette az egész koncepcióját. Ezért legyen az h csak előtörténet és kinézet kerüljön fel a karakterek témába. A maradékot pedig PM-ben küldjétek el.

Idézet
Jómagam egyelőre egy dervist készítettem, afféle sivatagi vezetőnek, de Quator Fayuma-törzsbéli harcos-ötlete annyira tetszik, hogy vannak más koncepcióim is talonban.

Uwel-paplovag
Adron-pap
Valami számszeríjász
Doldzsah-pap (?)
Ezek szerint az Adron papra vonatkozó kérdés főleg hozzám szólt. Nem akartam okoskodni ezért nem válaszoltam,  ;D de most pótlom.
A kaszt vehet manapontokat, de a kegypontokból nem képes alkalmazni mágiát, csupán a manahálót befolyásolni. Viszont az induló magasmágia képzettség miatt, a plusszok hozzászámítanak a karakter manapontjaihoz.
 
Doldzsah és a boszorkánymester. Részemről beleférnek a történetbe.

Viszont ha kyr származást nemcsak a többiek felé irányítottad, akkor annyit tennék hozzá h egyszerű albínónak gondolhatják. Délen (nálam) a kyr kultúra nem "üldözendő" mint északon, sőt sokak azt sem tudják mi az. Északon pedig a kyr szó egyet jelent Toronnal és ebből fakad a problema gyökere.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #4 Dátum: 2016. Augusztus 14. 20:41:10 »
Üdv!

Az ÚTK rendszeréhez kapcsolódó kérdésem teljesen általános jellegű volt, mivel nem találkoztam még a problémával, ezért tettem fel a kérdést. A magam részéről úgy gondolom, hogy isteni adományként a Kegy-pontokból alkalmazhatja ezeket a varázslatokat - ha mana-pontokat kéne venni, az konkrétan használhatatlanná tenné a dolgot szerintem
Csak gondoltam kérek egy kis megerősítést az elméletemhez. :)

Ami a Doldzsah-papot illeti, nem tudom, miért ne illene bele a történetbe, ha már egyszer dzsad az istenadta, nem is beszélve arról, hogy az isten a harcosok és tolvajok kasztjának "védistene", akinek hívei közül sokan haltak mártírhalált a Manifesztációs háborúban...  ::)

Kyr származék és boszorkánymester:
A boszorkánymesterek - főleg délen - vagy a "kráni feketemágus" vagy pedig a "hergoli zsoldos" megítélés alá esnek. Azokban az országokban, ahol nem üldözik a fekete mágia gyakorlóit, ott kötve hiszem, hogy bárkinek bármi baja lehetne a kaszt képviselőivel szemben. Legfeljebb ugye némi előítélet meg egyéb, de az effajta sötétlelkű csavargók sorsa már csak ilyen. Mondjuk az Ibara egyébként is elég sok boszorkánymester tanyája, tekintve hogy a dzsadoknál a gátlástalanság egy bizonyos fokig inkább erény, mintsem jellemhiba.

Ami a kyr származékokat illeti, nem tudom, hogy csak félreírtad-e, de a kyr származék még Északon sem jelenthet egyet Toronnal, és a kyr kultúra a legritkább esetben számít üldözendőnek. A toroni kultúra talán, de ugye ez arrafelé elég bonyolult kérdés. Főleg, mivel a kereskedelemben megkerülhetetlen a Birodalom a Szövetség országai számára is olykor.
A kyr szó pedig nem jelenthet egyet Toronnal, bár ugye az ottaniak szeretik a kyr kultúra letéteményeseinek gondolni magukat - nem szabad elfelejteni azonban, hogy a valamikori Enrawell például a mai Erigow területére esett. A letűnt Birodalom emlékeit pedig elég nagy becsben tartják a Szövetség országai is - említsük csak példaként a dorani varázslókat, akik ugye a godoni helyett a kyr ősök örökségét használják elsősorban, vagy a valamikor Weila-hitű Embervadászokat, vagy akár a számtalan építészeti és egyéb kulturális emléket, amikre oly büszkék az ervek. És - mondjuk főleg Erigowban - meglehetősen gyakoriak a kyr származékok, még ha nem is feltétlenül olyan az általános felfogás, mint Toronban.
Egyszóval a probléma gyökere nem ez, hanem a toroni Hatalmasok mindenki egyéb akaratát figyelmen kívül hagyó politikája, ami ugye Kyria újjáélesztését tűzte ki célul - bár ugye a jó öreg Tharr bátyó felügyelete mellett elég nehezen lenyelhető béka a pyarronita államoknak...

A Délvidéken elképzelhető, hogy kevesen ismerik a kyr kultúrát (mondjuk ehelyütt érdemes megemlíteni Ordan tűzvarázslóit, akik ugyan egy elferdült verziót követnek, vagy akár Eriont, vagy akár a Hat Város Szövetségét), viszont nem hiszem, hogy Krán és Gorvik mellett bárki is üldözné a kyreket. Egyszerűen nem voltak akkora hatással a Sheral déli oldalán, hogy bárki érdemben megkülönböztesse őket a humánoktól.
Egyebekben valóban a toroniak hasonlítanak a legjobban a kyrekére, márpedig a tisztavérű kyrek a leírások szerint úgy emlékszem, kissé kreolos bőrűek...

Persze nem én vagyok a KM, szóval természetesen az általam leírtak - jó hosszú lett pedig - nem törvényjellegűek, pusztán ismeretterjesztő jelleggel kívántam megosztani a nagyérdeművel.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #5 Dátum: 2016. Augusztus 14. 20:58:07 »
Idézet
Az ÚTK rendszeréhez kapcsolódó kérdésem teljesen általános jellegű volt, mivel nem találkoztam még a problémával, ezért tettem fel a kérdést. A magam részéről úgy gondolom, hogy isteni adományként a Kegy-pontokból alkalmazhatja ezeket a varázslatokat - ha mana-pontokat kéne venni, az konkrétan használhatatlanná tenné a dolgot szerintem
Csak gondoltam kérek egy kis megerősítést az elméletemhez.
Jah! ok, az adron pap eddig még nem szerepelt a koncepcióid között. Az első olvasatra nekem is úgy tűnt és azt is írtam le, h képesek átalakítani a manát, viszont átolvasva már számomra nem olyan egyértelmű.

"Ezen kívül életüket a mágia tanulmányozásának szentelik, szinte mindegyik térkapu mellett megtalálható egyikük, segítve a térmágusok munkáját. Ha nem épp uruk küldetését hajtják végre, akkor a szerzetesekhez hasonló kolostoraikban meditálnak, tanulnak, fejlődnek."

Ami azt jelenti h KAP-jaikat nem csak kegypontokra hanem kp-ra is költik, ami a tanulás szinonímája is. Ebből kiindulva nem gondolom hogy használhatatlan lenne.   ;)
Persze az is egyértelmű hogy a kaszt nem harcra specializált, sőt sokkal nehezebb mint az alap varázsló kaszt. Ami felveti azt a kérdést h mi értelme van/volna ezt választani?
Valamint már az első kiegészítőben sem ("valahol a papok és varázslók között helyezkednek el") értelmezhető egyik vagy másik kasztként. És a mágikus fogékonyság háttér ingyenes megadása, számomra az én változatomat erősíti.

Idézet
Ami a Doldzsah-papot illeti, nem tudom, miért ne illene bele a történetbe, ha már egyszer dzsad az istenadta, nem is beszélve arról, hogy az isten a harcosok és tolvajok kasztjának "védistene", akinek hívei közül sokan haltak mártírhalált a Manifesztációs háborúban...
Nem is értem h ez miért téma.  :puppy-eyes: Egyértelmű, én csak azért írtam róla, mert eddig ez sem volt a lehetőségek között és gondoltam hozzászólok...

Kyrekről teljesen egyetértünk. :D A megnyilvánulásom csak arra vonatkozott, h vannak tájak/országok ahol egy fehérhajú megjelenése félelmet/utálatot és unszimpátiát kellt. Ezért is tettem macskakörömbe az üldözendő szót.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #6 Dátum: 2016. Augusztus 15. 09:08:44 »
Már írtam erről PM-ben (lassan visszatérek) Magánzó Tolvaj/ember egyenlőre isten nélkül, szerintem így is lehet.

Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #7 Dátum: 2016. Augusztus 15. 13:02:27 »
Tolvajnak csak akkor kell Isten ha lebukik.  :)

Jó magam boszmesterrel a màgiàt tisztelem.....a sajàtomat nagyon. Az Isteneket elmerem de nem hajbókolok és keresem őket.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #8 Dátum: 2016. Augusztus 15. 20:09:07 »
Üdv!

Lenne egy technikai jellegű kérdésem. Volt említve, hogy szabad feszegetni a szabályok adta határokat, csak ne essünk túlzásba. :)

Lehet-e olyan háttér, hogy "Törzs (Fayuma) 1 KAP".

Valahogy így nézne ki a dolog:
Iskola (Hadzsi) 4 KAP
Törzs (Fayuma) +1 KAP

Maga a törzs az induló képzettségeket és az oktatással tanulható képzettségeket bővítené ki egy kicsit, ami még belefér az IAP-os alkotási metódusba.

Az "alap" Hadzsi 43 IAP-ból készült el. Tehát 54 IAP-ig még benne van az összesen 5 KAP-os határban. A következő lenne a kiegészítés:

A Fayuma induló képzettségei 1. szinten a hadzsinál feltüntetetteken kívül:
Élettan 1. fok
Kínzás 2.fok
Lopódzás +15%
Orvtámadás 2. fok
Rejtőzködés +15%

A Fayuma képzettségei, melyeket törzsátől az Oktatás képzettség 4. foka által nyújtott előnnyel tanulhat:
Élettan III. kat.
Kínzás II. kat.
Lopódzás I. kat.
Orvtámadás II. kat.
Rejtőzködés I. kat.


A fenti "csomag" 13/2+9/4=7+2= 9 IAP

Ezzel adnánk egy "gonosz gyilkosok" attitűdöt technikailag is a Fayuma törzsbéli harcosoknak. :ninjabattle:  :ahoy:
(Őszintén szeretnék egy osonkodós-hátbadöfős sivatagi haramiát összehozni, de a fejvadászok szellemi pallérozottsága nélkül.  :mind-breaker:)

Vagy ennyire azért ne dobjam el az agyamat ötletelés közben? :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #9 Dátum: 2016. Augusztus 15. 20:25:56 »
Szerintem jó ahogy kitaláltad.  8) Igazából olyan esetekre gondoltam az "agy eldobást" mikor a jk kitanálja a kaszttól idegen képzettség tanulást. Mint pl a tűzvari nekromanciát és erősködik h ez mennyire reális...


Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #10 Dátum: 2016. Augusztus 15. 21:21:56 »
Ascaoni Tűzmester. Boszmester tűzvarázsló keverék. Fasza kaszt csak tudni kell vele bànni mert elfajulhat. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #11 Dátum: 2016. Augusztus 15. 21:40:38 »
Na ez az, ami sokaknak nem megy.  :D
Én mindig is úgy voltam h addig amíg a szabályok nem gátolják a játékot v, megy  túlozásba, addig nincs probléma. De mikor azon vitatkozunk h a jk-nak v a km-nek van igaza feletébb fusztráló :r-u-there:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #12 Dátum: 2016. Augusztus 15. 21:46:44 »
Quator, akkor te maradsz a fayuma-nál, jól látom? :)
Mert akkor én lehet, hogy nem a dzsad vonalat erősíteném.

Egyúttal a KM-et megkérdezhetem, mi a Krad-pap neve? Az előtörténethez jól jönne, esetleg egy rövid leírással egyetemben. ^^,

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #13 Dátum: 2016. Augusztus 15. 21:56:02 »
 ;)  terveztem h képet is adok meg leírást is, de nem jutottam el odáig.

Név: Tynnen Berano. De a leírás már csak holnap.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #14 Dátum: 2016. Augusztus 15. 22:55:58 »
Ennyi igazából bőven elég. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca