Szerző Téma: Virtuális kalandok: Csevegő  (Megtekintve 3352 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Virtuális kalandok: Csevegő
« Dátum: 2015. Április 28. 22:05:17 »
Platformtól, stílustól függetlenül...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 29. 07:35:36 »
Kezdeném is:
"Retro" játékok, melyekkel most is élvezetes játszani:
Star Wars formulák: Jedi Knight, Jedi Outcast, Jedi Academy → mindenkinek csak ajánlani tudom
Star Wars Battlefront 2 (A Battlefield és CoD mélto SW riválisa)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2015. Július 26. 04:45:23 »
Légyszi ne röhögni! De tényleg!
Farmwille 2. Zenéje az nincs, harcolni nem kell de tökéletes időtöltés ha rossz a kedvem vagy nincs jobb dolgom.


SentinelWex

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2015. Július 26. 19:44:52 »
Sok kedvenc van és általában a hangulatváltozásaimmal egy csomó újra éli fénykorát. :D A listám a teljesség igénye nélkül

- Neverwinter Nights 1,2 (imádtam, hosszú hónapokon keresztüli éjszakázáshoz és vizsgabukásokhoz vezetett :D )
- Warcraft 2,3
- Starcraft 1,2
- Trine 1,2
- World of Warcraft (Ha az nwn miatt megbuktam 1-2 vizsgámon, akkow a WoW miatt féléveket kellett újra csinálni az egyetemen)
- Diablo 1,2
- Star Wars Jedi Academy + Outcast, Knight
- Minecraft
- Age of Empires 2,3

Az fps úgy általánosságban kimaradt az életemből, persze én is CS-ztem meg toltuk a Quake-hez hasonló cuccokat, de azokban mindig nagyon béna voltam.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2015. Július 28. 10:29:50 »
Akkor szépen sorban....

1.) Warhammer 40K (szigorúan terepasztalon Eldar rulez)
2.) Infinity (PanOceania - Templomosok) szintén terepasztalos csemege
3.) UFO alias XCOM összes (kiemelt kedvencek XCOM Apokalipszis /megavárosos gyakás/ és a XCOM Enemy Within)
4.) Düne
5.) StarCraft
6.) HALO 1, 2, 3, 4, és Halo ODST, Halo Reach, Halo Wars
7.) Wolfenstein the New Order
8.) Skylanders Giants, Swap Force, Trap Team
9.) Mass Effect 1, 2, 3,

Pappskalle

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2015. Július 28. 22:57:32 »
Én is bepróbálkozom azt hiszem egy listával, bár még soha nem írtam ilyet. Sok kedvenc van nálam is, így pár fel se került most erre a listára, de talán, amelyeket a legjobban kedvelek a történetük miatt, én alapból a történet miatt játszok egy játékot általában, ez igaz a lista első elemére is:

1.) Társasjátékok minden mennyiségben (ha már az előttem szóló is egy terepasztalos játékkal kezdte);
2.) Elder Scrolls - Morrowind;
3.) The Longest Journey 1-2, Dreamfall Chapters;
4.) Dishonored 1 (gondolom a 2 is ilyen jó lesz);
5.) The Fall: Last Days of Gaia (2004-ben elérte grafikailag azt, amit 10 évre rá a Dragon Age, bár ez inkább az utóbbit minősíti);
6.) Star Wars: Knights of the Old Republic 1-2, Mass Effect 2-3;
7.) Borderlands 1-2 (fergeteges humora van ennek a játéknak, amit a Fallout 3 elvett tőlem, azt ez visszaadta Fallout feeling terén);
8.) American McGee's Alice, The Madness Returns, Deus Ex: Human Revolution (remélem a Mankind Divided csak jobb lesz);
9.) Darkness Within 1-2 (talán a magyar Maze: The Angels Walk Silently is hasonlóan jó lesz, a fejlesztők az ismeretlentől való félelemre mennek rá); Syberia 1-2 (reményeim szerint a 3 is);
10.) Wolfenstein The New Order (a zenéje a legjobb, főleg a House of the Rising Sun németül).

Sentinelhez hasonló voltam régebben, inkább kalandjátékokat, stratégiai játékokat toltam egy jó ideig, utána ez megváltozott, amikor belépett az életembe a steam, amit magamban játszottam azok a kalandjátékok maradtak, az fps viszont némiképp a horror érzést hozza vissza, ami sok játékból kimarad, amikor mész a folyosókon, és nem tudod, hogy ki, mikor és hol robban a képedbe, és azt hiszed, hogy az ellenfél a következő sarkon van, pedig nem, már rég mögéd került, avagy ugyanez fordított helyzetben. Mindez persze IRL sokkal jobb, amikor az erdőben kell osonnod, de virtuális környezetben sem utolsó. :)

Nata108

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2015. Július 28. 23:02:32 »
Nem lista, csak egy kis érdekesség.
Androidon használom, ideális hosszabb utakra.

Heroes of pen and paper +1
Illetve ugyanezen sorozat 2. része.
Angol humorral tűzdelt enyhén cinikus játék.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 31. 00:03:58 »
'90-es évek

1994. március 1.UFO: Enemy Uknown (a.k.a. UFO Defense)
1995. június 1.UFO: Terror from the Deep

2000-es évek

2012. október. 9.XCOM: Enemy Unkown
2013. augusztus 20.The Bureau: XCOM Declassified
2013. november 12.XCOM: Enemy Within

2007. november 20.Mass Effect
2010. január 28.Mass Effect 2
2012. március 6.Mass Effect 3

2006. június 26.Titan Quest
2007. márciusTitan Quest: Immortal Throne

folyt köv.

Prehistorik, Golden Axe, Dyna Blaster, SWKotOR 1-2, X-wing, Tie Fighter, Dark Forces series, Diablo 1, Starcraft I-II., Darksiders duology, Blades of Time, Crysis, Death Rally, Dragon Age: Origin, Inversion, Legacy of Kain series, Remember me, Tomb Raider (2012), HoMM 3 és 5-6, Syberia 1-2, Overlord 1-2, Venetica...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 31. 22:53:51 »
Évjáratra én nem bontanám le, de itt van a számomra legemlékezetesebb programok listája. Amilyen feledékeny vagyok, biztos hogy kimaradt valami :)

Dynablaster, Ufo1, Ufo2, Master of magic, Syndicate, Transport Tycoon, Warcraft 1, Crusader: No Remorse, Fallout 1, Legend of Kyrandia 2 – Hand of Fate, Civilization 1-5, Colonization
Sam and Max, Day of Tentacle, Tie Fighter, Warcraft 2, heroes of might and magic 3-4
Arcanum of steamworks and magick obscura, Diablo1-2
Dungeon Keeper 1-2, Starcraft 1, Death Rally, Hioctane, Evil Genius
Syberia 1-2, Broken Sword, Monkey Island, Discworld, Alone in the dark 1-2, Vampire: The Masquerade – Redemption
Freespace, Freelancer, Terran Conflict
Age of Wonders – shadow magic
Mass Effect 1-2-3, Dragon Age: Origin, Witcher
Oblivion,
Neverwinter Nights, Baldur's Gate 1-2,
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2016. Február 05. 20:19:16 »
QQcs

Ez az XCOM 2 hihetetlenül élvezetes. Nagy előrelépés az előző után, ami szintén nagyon hangulatos és élményekben gazdag órákat adott
Lehet elfogult vagyok, de...

Már most imádom!

Pappskalle

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2016. Február 08. 17:22:22 »
Az ajánlásodra megnéztem tecsőn, hogy milyen, és bár ezt a nézetet nem túlzottan szeretem, 1-2 játéknál, aminek a témáját kedvelem, elfogadom, ilyen volt például a 2004-es, németek által gyártott The Fall: Last Days of Gaia, ami grafikailag elég közel áll a Dragon Age-hez, és ez inkább a Dragon Age-re nézve gáz, hisz a Bioware nem tudott jobbat gyártani, míg a németek már 2004-ben megelőzték eme játékkal a saját korát. A játék nagy előnye egy sci-fi kedvelő számára, hogy realisztikusabb történettel és világgal is bír a Falloutnál, mégis arra hasonlít a legjobban, ez annyit jelent, hogy ghoulok, mutáns szörnyetegek, meg hasonlók nincsenek, itt szimplán ember embernek farkasa, és fel lehet használni hozzá az egész környezetet pl gyógyszer előállításhoz, ivóvizet kell találni, kell benne rendesen pihenni, különben a harcban bénábbak lesznek a karakterek, mindenkinek külön személyisége van, és nehéz bárkit egy csapatba rakni.

Ugyanezt a feelinget nem találtam azért meg így gameplay videók nézegetésével az XCOM2-ben, valszeg, mert másfajta sci-fiket kedvelek, de nézegettem a karakter generálást, hát ezek alapján egyből bejött, és gondoltam, hogy olyan lesz ezek után, mint a The Bureau volt, hisz csak akkor szükséges egy ilyen részletes karakterkidolgozás, ha olyan nézetű játékról van szó, aztán nézem, hogy ez a klasszikus nézetet adja, mint ahogy tette a fent említett The Fall is, vagy éppen egy másik kedvenc régi játékom a Shadow Company: Left for Dead, melyet még 1999-ben alkottak, és a Jagged Alliance 1-2-höz képest sokkal nagyobb szabadságot nyújtott. Bár az említett két játékot nagyon is kedvelem, de az utóbbi 5-6 évben valahogy kinőttem ebből a nézetből, más tetszett meg, és bár rendelkezem pl az XCOM: Enemy Unknown játékkal, ami az XCOM2 elődje, és 2012-ben jelent meg, nem tudom, hogy valaha is el fogom-e kezdeni, talán akkor, ha pont az alapstílusa változik meg a játéknak (mint pl a Star Wars Empire at War kiváló modja átalakítja a játékot Stargatere, de minden marad a régiben, csak a szövegeket és a skineket alakították át) egy mod kapcsán, utána is nézek. :)

Pont ezért is tegnap úgy döntöttem, hogy inkább belevetem magam a Dreamfall Chapters következő részébe, és egyszerűen csak ámultam a világ részletességén, pedig a fantasy része eddig kevéssé jött be, a cyberpunk annál inkább (bár pont ezért is olyan jó ez, a fantasy kedvelők és a sci-fi kedvelők is megtalálhatják benne a számításukat), de a 2. könyvben Kiannal kezdődik a játék, így még részletesebben ismerhettem meg Arcadia-t, mint korábban, és csak koppant egyet az állam a Marcuria nevű város kidolgozottságán, de a fantasy fajok is tök érdekesek benne, meg került bele egy új karakter, Saga, aki egy kisbaba, és vele kell toporogni, meg örülni mindennek néha. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2016. Április 18. 17:41:18 »
Gondoltam tanácsot kérek a felektől, mert van egy játék, amivel régebben játszottam, minden baj nélkül futott crackelt verzióban, de az utóbbi időben szántam rá egy kis pénzt, és megvettem steamen keresztül, ez a játék nem más, mint a csodás Wolfenstein The New Order, gondoltam letöltöm, installálom, ami meg is történt, de ezt követően a játék nem indul. Olvasgattam a neten segítséget, főleg a steam fórumán, hogy mit lehet ezzel kezdeni. Hiába indítom rendszergazdaként az exe file-ját, hiába frissítem a steamet és a grafikai driverjeimet, semmi nem használ, kiírja indításkor, hogy "Preparing to launch Wolfenstein The New Order", majd fekete képernyő, a kurzort behúzza középre, az egész kb. 3 másodperc, és kilép, ennél tovább nem jutok, néztem fórumokat, mindent, semmi nem használ, letöltöttem egy huzamban egymás után 5x, installáltam, elindítottam, de ugyanaz a helyzet. Remélem valaki tud gyógyírt e fájdalmamra. Előre is köszönöm.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2016. Április 18. 18:46:01 »
Hmmm... Kezdjük az elején - AMD videokártyád van? ::) DirectX friss?  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2016. Április 18. 19:49:21 »
Üdv!

Pappskalle: Érdemes megnézni a Dierol által említetteken kívül, hogy a minimális rendszerigényt eléri-e a géped, illetve hogy a telepítés során minden apró kis programot feltettél-e (még akkor is hagyni kell neki, hogy megpróbálja, ha az adott programból egy frissebb verziód van) - kivéve persze a különféle netes toolbarokat amiket néhány telepítő szeret.
Ilyenek lehetnek még hogy laptop-összeférhetetlenség vagy nem fut bizonyos videókártyákkal...

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Pappskalle

  • Vendég
Re:Virtuális kalandok: Csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2016. Április 18. 20:23:58 »
CKL: Köszönöm az ötletet, de ehhez azért gyakorlott gamer vagyok, ezekkel kezdem általában mielőtt belefogok egy játékba, és utána jönnek rá a plusz lehetőségek, ha valami nem működik ugye, amiket végigpróbáltam, és nem tudom mit csináljak, hogy mégis menjen, hisz a crackelt verzió működött, a pénzért vett verzió nem, ebből adódóan nem a gépem teljesítményével van a gond. Minden programot feltett a steam gondolom, efelett nekem nincs irányításom, ezt maga a program végzi, lehet az egész alapból hibás, bár akkor is felmerül két kérdés, az egyik, hogy miért nem vonták vissza, vagy egyeseknek miért működik mégis?

Dierol: GeForce-om van, az AMD-ben nem bízom azóta, hogy láttam tőlük egy gyorsan kiégő procit, még akkor sem, ha közben megvették a Radeon videókártyákat, és úgy sem, hogy azt mondja a szóbeszéd, hogy a grafikai kártyáik jobbak, mint a processzoraik, ami valszeg igaz. Visszatérve, a legújabb Nvidia driverem van, és a legújabb directx-em, mondom, ezen a körön már túl vagyok. Ha esetleg valami file hibás lenne a vásároltban, amit helyettesíteni kell, vagy egy file-ban pár paramétert átírni, vagy valami patch-et telepíteni, amiről nem tudok, az lenne a nagy segítség. Ahogy elnéztem a steam fórumokat, nem én voltam az egyedüli, akinek a hardware követelménye megvolt, de még így sem indult neki a vásárolt játék.