Szerző Téma: Nerine 'Inina' Katsouranis  (Megtekintve 12507 alkalommal)

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #225 Dátum: 2019. Március 11. 21:16:35 »
Várok és várok még mindig a korlátnál állva, de nem jön válasz a kimondott névre…

* Lehet nem így kell? Vagy rosszul emlékszem a névre? De lent a gépházban is csak ennyi volt. Nem értem. Esetleg nem él/ létezik? Vagy tudja a fene.*

Nyújtózom egy nagyot és a szellőt élvezem az arcomon.

* Semmivel nem tudom elterelni ezeket a hülye gondolatokat… Miért jó hogy most itt aggódom, meg félek… Fene vigye el…*

/Görög/ -Tamiel…? – mondom ki újra, hátha többször kell… Hátha…

* Még mindig nem jött fel senki rám nézni… Nem tudom, hogy kaphatnék választ erre a millió kérdésre és félelemre idebent, de asszem sehogy. És ha az erőmet próbálnám meg? Túl gyorsan haladunk, hogy csak úgy beugorjak a vízbe, és most ha lemegyek megállítom a hajót, csak felesleges kérdésekre kezdhetnék válaszolgatni. Nem tudnám megmagyarázni hogy az esti fürcsi fontosabb volt mint Zach orvoshoz juttatása. Így a Viharok úrnőjeként mást kéne kipróbálni. Addig is másra figyelnék. *

A kezeimet nézem, forgatom őket majd az eget.

*Vajon a vihart ki okozta? mert nem tűnt természetesnek? Ilyen vihart még nem éltem. És az a fekete alak honnan jött? Na de kezdjük valami kisebbel? Mondjuk egy kis szél, persze nem a menetszél, hanem rá merőleges? vagy ez nem így megy? Most elég rágondolni?*

Koncentrálni kezdek egy kis szélre. Még a kezem is kinyújtom abba az irányba amerre fújjon.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #226 Dátum: 2019. Március 13. 17:37:43 »

Görögország, Égei-tenger
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Délután-este





Semmi sem történik. A percek ugyan múlnak, de válasz csak nem akar érkezni. Először arra gondolsz, hogy valamit elrontottál, aztán meg arra, hogy akkor elsőre miért működött? Ebből logikusan az következik, hogy talán nem jól emlékszel a névre, amit viszont az cáfol, hogy akkor a másik miért is volt helyes? De ha itt a probléma meg mindegy jól csinálod e vagy sem, mert a téves számról nem válaszol senki. Végül az is felbukkan a gondolataid között, hogy talán rab még, esetleg már nem létezik vagy lehet ő sem emlékszik és azt se tudja válaszolnia kéne. Még jó hogy alig pár lehetőség van…

A szél nem hoz választ, nem ad megértést, de legalább jól esik. Mint az eső.

Az újabb megszólításra sem érkezik válasz, sem azonnal sem később, de ha viszont ez e a kapcsolat olyasmi, mintha fejben telefonálnál, akkor vajon az ismeretlen számot mennyien vennék fel? Interferencia lenne talán vagy te a figyelmed túl szétszórt, hogy megfelelően létesíts kapcsolatot? Netán teljesen más, olyasmi amire eddig nem is gondoltál? Egy helyről biztos jöhetne válasz, ő pedig nem más mint: Naamah. Lehet, hogy kellemetlen a kapcsolat, de látszólag többet tud, mint te.  Amennyiben ezzel az ismert lehetőséggel nem élnél, úgy valóban nincs senki és semmi, ami megfelelő választ tudna adni.

Mikor megfeszíted az akaratod és megparancsolod a szélnek, amiből amúgy igen sok van jelen és elég bátran fúj, hogy irányt váltson, akkor az addig arcodat simogató szél úgy tűnik engedelmeskedik. Vagy, szimplán épp akkor váltott irányt, hiszem a szél szeret véletlenszerű irányba és erővel közlekedni. De talán te voltál és nem magától tett ilyet. Talán…

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #227 Dátum: 2019. Március 14. 21:12:28 »
Újra várok kicsit a névkimondás után, hátha, de másodszorra sem hatásos.

* Fenébe… Mi lehet a rossz? Persze az a beképzelt hang, biztos csak kinevetne segítség helyett. Még jó, hogy van egy harmadik név is amit kipróbálhatok majd. *

Megpróbálkozom a szél irányításával és mikor úgy érzem sikerült, büszkén elmosolyodom és halkan tapsolni kezdek, mint egy gyere, bár hogy minek azt nem tudom.

* Siker… Igen… Akkor ez így megy kicsiben… végre valami… De mi van, ha épp csak akkor váltott a szél irányt mikor én úgy csináltam? … Most komolyan magamat bizonytalanítom el? Se a telepatikus beszélgetés, se a szél ne működnek a Viharok úrnőjének? Az lenne a nagy poén. Lehet a vihart sem én csendesítettem le, hanem az a fekete szárnyas? És tényleg ő hol is van azóta? *

Körbenézek magam körül, majd a horizonton is végigfuttatom a tekintetem. Végül a kezeimet nézem újra.

*Vajon miért érzem magam „erősebbnek” azóta, hogy Dimitrios látott? *

Leengedem a kezeimet és a távolt nézem.

* Mi is volt a harmadik név? Hogy is volt? Aldinah, ha jól emlékszem? Vagy próbálkozzam az elsővel? Nem értem. Miért nem emlékszem mindenre? Nincs kedvem visszamenni még a többiek közé. Bíztam benne, hogy Dimitrios utánam jön és kérdez, de asszem több időre lesz szüksége feldolgozni a hallottakat. Nagyon sajnálom. De! Szóval… A harmadik név.*

/Görög/ - Aldinah. Inina vagyok, hallasz?

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #228 Dátum: 2019. Március 17. 11:18:29 »

Görögország, Égei-tenger
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Kora este





Úgy tűnik, hogy Tamiel nem válaszol, ki tudja miért? Sok oka lehet, talán a legegyszerűbbre nem is gondolsz. Másfelől felbukkan a korábbi Bukott neve, akivel sikerült kapcsolatot teremteni, de őt kizárod és inkább egy harmadik névvel próbálkozol. Itt már másképp próbálod, de ki tudja miért, ő sem válaszol, így kénytelen vagy beérni azzal, aki van, vagy elengedni ezt… esetleg, talán máskor megpróbálni! Másképpen.

Mindeközben a szél vagy csalafinta-játékosan elhitetné veled, hogy te tettél valamit, vagy tényleg az egykor volt Hatalmad parancsának engedelmeskedett. Nehéz eldönteni, de valahogy olyan érzésed van, hogy nem csak játszanak veled – ahogy egykor tették – hanem valóban azt tették, amit te akartál.

Aztán jön a többi érzés és gondolat, már-már teljesen felemésztenek, de végül valahogy felülemelkedsz az örvényen és nem nyel el teljesen. Eközben ki tudja merre csapongnak a gondolataid, lehet idegességedben és frusztráltságodban valami olyasmire gondolsz, ami illet szenvedélyes természetedhez, ami abban a pillanatban a leginkább önmagaddá tett: Ricky-vel töltött viharos együttlétekre…

Persze lehet, hogy nem így van, hanem annyira elmerülsz mégis a problémák tengerében, hogy eszedbe sem jut, sokkal jobban foglalkoztatnak alapvető dolgok, mint a nevek, az a szárnyas valami a vihar idején, a vihar maga és persze a levél vagy épp Dimitrios állapota, nem beszélve Zach-ről. S mintha mindez még nem lenne elég, vajon mit gondolnának vagy már gondolnak a többiek, ha, esetleg már kiderült nem is az vagy, akinek látszol…

Az est pedig egyre közelebb ér, az ég alján már derengenek az első fényesebb csillagok…

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #229 Dátum: 2019. Április 09. 22:06:34 »
Állok ott a hajó legfelső szintjén a korlát mellett és a naplementét nézem. Kezeim magam előtt összefonva, elmerengve nézem azt a „pontot” ahol az ég a tengerrel összeér.

* Nem tudom semmit… Ez roppant zavaró. Nem válaszol senki, de persze lehet én csinálom rosszul. A szél is lehet csak játszim velem, miközben én itt fent várok… bujkálok? Dehogy bujkálok. Teret adok Dimitriosnak, hogy megeméssze a dolgokat. Na meg poén kipróbálni mit tudok. De lassan ideje lesz visszamenni és szembenézni a tettem következményeivel. Majd holnap újra kipróbálom a telepatikus telefont. *

Ezen elmosolyodom és lassan elindulok a hídra Nerine alakjában. Ehhez le kell menni egy emeletet és át kell menni a közösségi téren. Mindenre és mindenkire felkészülni… próbálok. Kényelmesen lassan lépdelek és közben mindig a hajóhoz érek és finoman simogatom ahogy haladok.

*Lesz, ami lesz. Értem miért szerette Nerine ezt a hajót. Csodálatosan szép, fenséges, elegáns. *

Cél a híd. Remélem valakibe belebotlok és az nem támad rám valamivel. Ha nem, akkor mielőtt elfoglalnám a helyem a hídon beszaladok a levélkéért a kabinomba és azzal a kezemben térek vissza. Átfutom a műszereket és kicsit leülök a kapitányi székembe. Onnan nézem a tengert. Nem sokat voltam a hídon mióta elindultunk. Ránézek az órára a falon, hogy vajon vacsi idő van-e, bár éhes még nem vagyok. A levelet nézegetve, forgatva ücsörgök egy picit itt.

* Milyen írás lehet ez? És ha ennyi minden beugrott Inináról, akkor ezt miért nem tudom elolvasni? És ki hagyta itt? Kétszer is volt a közelemben olyan lány, mint én, de egyszer sem mutatta meg magát teljesen. Egy ide csempészett levél és a viharban egy fekete alak, aki megmentette a legénységem egyik tagját. De miért játszik velem? Mit vár tőlem? *

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #230 Dátum: 2019. Április 17. 18:27:49 »

Görögország, Égei-tenger
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Este





Semmi sem zavarja meg merengésedet. Leszámítva mindazt a káoszt, amit egy ideje magaddal cipelsz mindenhova. Ami elől nincs menekvés, mindegy, hogy a naplementét nézed vagy a folyosón sétálsz, esetleg a hídra mész. Ezt a hihetetlen eseménysorozatot és annak minden rész vagy végkifejletét viszed magaddal, hogy bizony nem akar sehol sem lemaradni. Ehhez most még hozzájött az Igazság is, aminek talán ideje volt, de mint a mellékelt példa mutatja, nem könnyű dolog szembenézni mindazzal, ami lerombolja az ember illúzióit.

A nevek sem akarták elsőre megválaszolni magukat, ahogy az emberedet is magára hagytad. Ez vajon helyes döntés volt e vagy a Kinyilatkoztatás fényében, arra való reagálása nem sugallja e azt, hogy talán a hullámok közé menekül? S mi van szegény Zach-el? Legalább neki tudod, hogy orvosi ellátásra van szüksége, de vajon az elég lesz e neki? S persze ott vannak még a régi problémák is, amik nem akarják, hogy elfelejtsd őket! Igazából azok eltörpülni látszanak, de ki ne tudná jobban nálad, hogy egy apró felhőfoszlány lehet a vihar hírnöke.

Tervek is azért felbukkannak, de azokhoz meg idő kell. Ki találta ki vajon? Idő. Milyen ostoba dolognak tűnik. Nem végtelen az? Mindenesetre a hajód nem okoz csalódást, ahogy a híd sem. Igazából időben érkeztél, nem sokára megérkeztek és ehhez szükség van egy Kapitányra. A megfelelő frekvencián értesíted a kikötői hatóságokat arról, hogy érkezel és ők pedig megadják, hogy hol köthetsz ki és mindez mennyibe fog kerülni. Nem egy nagy érvágás, mindenhol ennyi és jól ismered már a tarifát.

Nem zavar meg senki. Az egész műveletet már a megszokott rutinnal végzed, de mikor már a finom manőverek vannak hátra, látod, hogy az új matrózod már a köteleknél van, ahogy valószínűleg ugyanígy tesz valaki a hajó popsijánál is. Legalábbis eddig így volt. Időd nem sok volt levelet vagy bármit nézegetni, főleg nem üldögélni, de most, hogy a hajó végre megpihent, már bármelyiket választhatod, kedved szerint dönthetsz köztük. A levél, az a titokzatos és furcsa levél, csak nem akarja felfedni mi is ő, nem hogy más rejtélyt felfedni.

Ahogy az a rejtélyes alak sem, bárki legyen is.
Maradtak a kérdések, továbbra is válasz nélkül.
De legalább megérkeztetek Corfu szigetére.
Talán majd itt…

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #231 Dátum: 2019. Április 27. 13:25:40 »
A hajó leköti a figyelmem. Sajnos itt nem tudok stéghez állni, mert sekély a part mentén a víz, de bentebb le tudunk horgonyozni. Innen a kis csónakunkkal tudunk majd partra szállni, ami a hajó hátsó rakterében van a Jet-ski is található.

Miközben a lehorgonyzási pont felé kormányzom a hajót, beszólok a kikötői hatóságoknak, hogy orvosi segítségre lesz szükségünk, mert egyik emberünk a viharban a vízbe esett,  de nem tudunk kikötni a stégnél. Így remélem, hogy érte jönnek a kis orvosi hajójukkal, hogy minnél kevesebbet mozgassuk hozzáértés nélkül.  Ricky-t látom, hogy a köteleknél van már, és remélem valaki a hajó hátuljában is van már, mert sajna ez egy embernek nagyon sok, de mivel ezt nem látom, így amint leállítottam a motort már megyek is hátra a horgonyhoz és a kötelekhez. Persze közben tekintettel keresem az orvos hajóját, és ha kell segítek nekik az Amarillishez kötni a kis hajójukat. Ha ők még nincsenek itt akkor a hajó rakterét nyitom és készítem elő a saját csónakunkat.

Még körbenézni sincs időm, megcsodálni Corfut, de lesz erre is időm majd később. Első a hajó és a legénység, utána jöhetnek a gondok, a gondolatok és a tájban gyönyörködés.

* Remélem Zack végre megkapja az orvosi segítséget és kiderül, hogy semmi baja. Dimitrios meg … meg… megtudja emészteni az hallottakat és megbocsát nekem és segít.*

Teszem amit kell, segítek ahogy tudok. Utána elmélkedhetek az új lehetőségeken itt a Corfun. Itt van a tudós, akihez a levelet hoztuk?
Dimitrios tudja, de .. de asszem jobb, ha megvárom míg ő keres meg. Remélem megteszi.

Nézek körbe, hogy mi is a helyzet és ahol tudok segítek és csinálom amit kell. Sok a lehetőség, és most a rutin jó gondolat terelő.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #232 Dátum: 2019. Május 02. 15:31:26 »

Görögország, Korfu-Kerkyra
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Este





A lehorgonyzás gond nélkül megtörtént, itt már nyugodtabb az idő. Nem veszélyezteti már egyetlen vihar sem a partraszállást, igaz azért még akadnak hullámok amik nem is teszik annyira egyszerűvé. De ezért találták fel a motoros csónakot, hogy ne izomból kelljen az ilyesmit megoldani! Mire a tathoz érsz, már ott van mindenki. Dimitrios és Ricky épp besegítik Zachary-t, aki eléggé kómásan lóg a karjaik között. Kalisha pedig aggódva próbál nem útban lenni, de segíteni ahol tud.

A kikötői hatóság már értesítette az helyi Ambulanciát, így várni fognak majd, de most előbb ki kell jutni. Jelenleg a rendszer túlterhelt, így többet nem tudnak tenni, de ahogy elnézed a legénységet, lehet jobb is így. A biztonságos belső térbe cipelik a néger férfit, majd csak ezután bocsátják vízre a hajót, hogy végül Dimitrios beizzítsa a motort, ami némi levegőszennyezés után azonnal engedelmeskedik. Senki nem pillant rád, mindenki teszi a dolgát, kivéve, amikor indulnának.

Ami a címet illeti, az Első Tiszted tudja, hogy hova kell menni. Ahogyan az este, éjszaka is tudja, hogy ideje beköszönteni. Az utazás a partra rövid és csendes, aggodalommal teli. Az egyik legnagyobb kikötőt céloztátok meg Kerkyra városkájában, azt, ahol már látni, hogy férfiak és egy nő várakozik, no meg egy mentőautó. Ricky egy zászlóval integet, mely négyzet alakú. Három szín ugyanezt a formát követi, kívülről befelé: Kék, fehér és piros. Kérdés nélkül indulnak feléd, miközben az egyik parton álló férfi integet nektek egy másik téglalap alakúval. Ez kék, fehér, piros, fehér és kék egyenlő szélességű csíkokkal bír.

Végül megérkeztek és itt már segítenek is kiemelni a beteget, hogy azonnal hordágyra egyék. A doktor kéri, hogy valaki kísérje el őket, miközben újra elmondja mi történt. S amint ez eldőlt indulnának is hezitálás nélkül. Nem kérdés, hogy ki is ez a személy, a többiek pedig amúgy is a csónakot rögzítik. Nem kérdés, hogy idővel mindenki utolér majd a Kórházban, de most sietni kell és csak egy személy mehet Zach-el. Útközben a középkorú és mégis fiatalos doktornő bemutatkozik: Dr. Amethea Mariolis.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #233 Dátum: 2019. Május 04. 21:34:51 »
Mire kiérek a hídról már mindenki teszi a dolgát. Feltételezem a szükséges papírokat is hozzák, így szó szerint visszaszaladok a saját kis táskámért és a papírjaimért majd gyorsan bezárom a hajót, hiszen úgy fest mind itt hagyjuk azt. Nem örülnék, ha valaki ezt kihasználva kipakolná a hajót, míg mi a korházban aggódunk. Mivel a vihar miatt amúgy is minden egyéb nyílás már zárva van, így csak a fő hátsó bejárati ajtót kell bezárni ami a közösségi térbe nyílik.

Mire végzem a hajó lezárásával Zack és mindenki már a vízen a csónakban és rám várnak. Beszállok én is melléjük és indulhatunk is.

* Tudom, hogy Dimitriosznál is van kulcs, hiszen tudja hogy kelleni fog. Tudja, hogy ha mind elhagyjuk a hajót akkor zárunk, ha nem egy nagyon biztonságos kikötőben vagyunk. Ugyan a vízen hagyjuk a hajót a parttól távolabb, de pont ezért veszélyesebb is, hiszen itt nincsenek őrök és kamerák. *

A csónakban lopva Dimitriost lesem, kezem Zach mellkasán, hogy tudja itt vagyunk és úton a segítség felé. A parton már várnak a mentősök, hiszen előre szóltam a parti őrségnek.

*Sajnos nem volt lehetőségük kijönni elénk csónakkal. Gondolom a vihar nem csak minket ért váratlanul, és akad dolguk elég.*

Partot érve segítenek kiemelni Zachet és a előbb hordágyra fektetik, majd a mentőautóba tolják sietősen. Kéri a mentős, hogy valaki menjen velük. Körbenézek a többiek aggódó tekintetén ki szeretne menni, de egyértelmű, hogy azt szeretnék én mennék. Biccentek feléjük.

*Én vagyok a kapitány, így én felelősségem, így nekem kell vele mennem. *

/Görög/ Vigyázom rá, míg utolértek minket. Ígérem! Az iratait elhozta valaki a kabinjából?–nézek rájuk, majd ha kapok iratokat, ha nem, akkor is elindulok a mentő felé.

*Alap adatokat tudok, és ha nem kaptam iratokat majd akkor utánunk hozzák.*

Beülök a mentőben ahova mutatják és finoman megfogom Zach lábszárát ha azt érem el, hogy érezze nincs egyedül.

/Görög/ Üdvözlöm, én  Nerine Katsouranis vagyok, ő pedig Zacharie Quin. – nézek Zachre aggódva. – Sajnos belefutottunk a viharba kint a tengeren és Zachet lesodorta egy hullám, míg a kint ellenőrzést csinálta. Mire kihúztuk eszméletlen volt. Azóta feküdt és melegben volt.

*A lényeg ennyi. A fekete szárnyas alakról jobb ha nem szólok, ha nem akarom, hogy én is kapjak egy hordágyat. Remélem semmi komoly, csak pihenésre van szüksége. Aggódva várom a doki előzetes diagnózisát, és hogy mi lesz a kórházban. A többiek jönnek utánunk, tudom.*

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #234 Dátum: 2019. Május 16. 20:29:12 »

Görögország, Korfu-Kerkyra
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Este





Mikor visszaszaladsz a papírjaidért – amit esetleg páncélszekrényben tartasz – látod, hogy mindenkié itt van, így amelyikre még úgy érzed szükség van, azt kiveheted, magaddal viheted. Ezután ellenőrzöd, hogy minden zárva legyen – és ezek nagy része valóban így is volt, de két helyen neked kellett bezárnod. Mindkettőt te használtad utoljára, de végül ezeken sem lehet csak úgy bejutni többé, most, hogy kulcsodat használva lezártad őket.

Az utazás csendes, a gondolataid kevésbé. Úgy véled, hogy a többiek vissza fognak tudni jutni a hajóra ha akarnak, de mikor rájuk pillantasz, kétled, hogy egyhamar visszaigyekeznének a hajóra. Mindenki aggódik és ez látszik rajtuk, még Ricky is, aki pedig alig ismeri a Másod Tisztet. Nem vitatják el, hogy a te jogod Zach kezét fogni, csak Kalisha elég bátor a másikat kezébe venni, ujjakat fonni, a srácok próbálnak keménynek látszani…

Nem volt könnyű kijutni, talán ezért is inkább a csónakkal foglalkoztak a férfiak, nektek is volt miért kapaszkodni, de itt azért jóval szelídebb a dolog, mint odakint a nyílt vízen. Leginkább a hullámok okoztak pár kelletlen percet, de végül minden és mindenki a helyére került. Te és az orvos ültök hátul, a másik két mentős-férfi elől száll be és villogva, de nem vijjogva elindultok a körülményekhez képest elég gyors tempóban.

Egyfelől kapsz egy csatos irattartót, amin mindenféle adatokat kell megadnod, másfelől a doktornő közben felületes vizsgálatokat végez, mint a pupillareflex vagy épp finoman végigsimít a koponyán. Minden mozdulata profizmusról árulkodik mindazon látvány mellett, hogy mennyire gyorsan végzi a dolgát. Meghallgatja a szívét és persze pulzust ellenőriz… elvégez mindent amit ilyenkor műszerek nélkül csak lehetséges! Végül feléd fordul és bólint, hallotta amiket mondtál, de a beteg volt az első.

Dr. Mariolis /Görög/ Elsőre nem találtam semmi komoly traumára utaló jelet, de azért akad egy komoly pukli és valószínűleg enyhe agyrázkódás is fennáll. A tüdeje rendben van, de lehet nyelt némi vizet aminek nem hallottam nyomát, így lehet csak a gyomorba került. Úgy vélem, hogy néhány nap pihenés és egy-két műszeres vizsgálat a maradék kételyeket is eloszlatja majd, de ez időbe kerül. Mivel nincs  közvetlen veszélyben, így ez akár néhány napot is igénybe vehet, talán többet. – jegyzi meg egy sóhajjal

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #235 Dátum: 2019. Május 23. 20:00:27 »
A táskámat magamhoz véve jut eszembe, hogy mindenkinek a fontos értékes dolgait, többek között a papírjaikat is a széfben tároljuk. Persze ehhez a többieknek is van kódja. Mindenkié szépen külön kis műanyag vízhatlan tasakban rendezetten figyel ott. illetve egy tartalék kulcs is figyel itt. Magamhoz veszem azt is és mindenki kis iratos pakját. A széf a hídon van, mindenkinek elérhető helyen, ha kellene, de persze egy szekrénynek álcázva.

Mielőtt elindulnék a mentőhöz a többiek kis csomagjait és a tartalék kulcsot Kalisha kezébe adom, hogy ezzel senkinek ne legyen gondja és ha nem hozott volna kulcsot az is van. Na meg persze pénz taxira, hogy gyorsan utolérjenek.

* Mindenki erős és tartja magát. Dimitriost figyelem nagyon óvatosan mikor átadom Kalisha-nak a kis csomagot… Rám néz? Figyel? Utál? Valszeg részeg, de eddig nem láttam a mozdulatain… Csak mondana valamit…*

Szaladok a mentőbe. Amíg mesélek, a doki gyorsan megvizsgálja Zachet majd felém fordulva tájékoztat a gyors vizitről.

* Ez jó hír is meg nem is… Jó mert úgy fest megúszta, de rossz mert így a kivizsgálása is lassabb lesz, hiszen nincs életveszélyben. Pár nap a kórházban és kipiheni magát. Mi meg itt pihenünk addig kicsit. Talán jobb lesz mindenkinek egy kis tér…. Bár itt a kórteremben ez nem nagyon lesz meg…*

/Görög/ Értem… Ez jó hír. Akkor pár nap pihenés és kivizsgálás. De legalább felügyelet alatt lesz jó kezekben. – a mappára nézek- Amit tudok kitöltök gyorsan.

Majd a csiptetős mappán lévő papírt kezdem tanulmányozni. Kicsit túrom a szemüvegem a táskámban mire végre megtalálom és felveszem. Próbálom legjobb tudásom alapján kitölteni, persze Zach papírjai nálam maradtam abból könnyebb. Meg amiket már tudok róla, gyógyszer érzékenység ilyenek. HA valamiben nem vagyok biztos inkább nem írok be semmit. A korházig azt töltögetem vagy Zack lábát simogatom kicsit míg olvasom az újabb kérdést. Ez leköt addig.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #236 Dátum: 2019. Június 05. 11:29:46 »

Görögország, Korfu-Kerkyra
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Este, késő este





A többieknek is van kódja, csak a törzslegénységre vonatkozik, az újaknak nem lett kiosztva. Igaz, erre nincs is szükség, hiszen te mindent magadhoz vettél, amire szükség lehet. A két új tag valószínűleg saját maga viszi az iratait, az is igaz, hogy Ricky nem adott neked semmi ilyesmit, míg Kalisha ugye olyan önéletrajzot adott, hogy nem is érted mit keres itt. De ez most nem is fontos, sokkal inkább a kulcs amit neki adsz, hogy adott esetben „haza” tudjanak jönni. A pénzre csak pislog, hirtelen nem tudja hova tenni, úgy látod, hogy nem számított ilyesmire, de aztán feltalálja magát és elteszi.

Dimitrios nem figyel, nem tekint rád, de nem is úgy tűnik, mint aki italozott. A mozdulatai inkább berögzült, sokszor ismételt rutinból állnak és arról is árulkodnak, míg tekintete Zach-et fürkészi a végsőkig, ami most a mentőautó ajtajának becsukását jelenti. Az pedig elindul veletek és nem sok idő után eléri a helyi egészségügyi intézményt, ami nem túl nagy, de nem is túl jól felszerelt ahogy nézed, azonban egy ágy mindenképp jár a betegnek. A doktornő rácsippent valamit a hüvelykujjra, aztán a monitorok is életre kelnek, de a felhangzó csippantások üteme eléggé megnyugtató.

Ezt követően vagy megelőzően attól függően, hogy mit választottál, kitölthetted a papírokat, aminek végeztével mindenképp hallod – ha másképp nem, akkor először – a megnyugtató gépi hangot. A levegő itt valamivel hűvösebb, mint kint és amennyire lehet a függönyökkel még némi fényt is kiszorítottak. Ugyan Zach lábát nem tudod simogatni, de a kérdésekre nagyjából kielégítően tudtál válaszolni.

A többiek még ennyi idő után sem értek ide…

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #237 Dátum: 2019. Június 10. 15:47:05 »
Hát így a kórházban egyedül Zach mellett nem sokat tudok tenni. A papírokat kitöltöttem és visszaadtam, akinek kellett. próbálok mellette maradni és minden elhangzó infóra figyelni és megjegyezni, hiszen ez lesz az első, amit a többiek majd kérdeznek. Lehangoló a szoba mint minden kórházi szoba. De van függöny… ez nem tudom miért fontos, de odalépek és kinézek a függönyön túlra. A gépek megnyugtató lassú, de stabil csipogását hallgatom közben és várok. Várok a doki információira, és a többiekre. hogy történjen valami. tehetetlen vagyok… megint. Szörnyű érzés. Nézek kifelé.

* Miért is jó nekem hogy tudom mi vagyok, ha nem tudom megmenteni a legénységem egyik tagját. Miért is kerültem én ide? Miért is foglaltam el egy ilyen jó ember testét, hogy aztán csak bajt hozzak a fejükre? Még abban sem vagyok biztos, hogy a vihart én csitítottam le, hisz azt se tudom, hogyan kell. Tessék, egyet megbántottam és órák óta rám se néz, a másik kórháza került. *

Csak merengek kifelé az ablakon míg nem mehetek Zach-hez vagy a többiek nem jönnek meg.

* Ki a fekete alak? És most miért nincs itt és segít? Nem emlékszem, hogy gyógyítani is tudnék, sőt… *

Visszafordulok az ablaktól Zach felé.

* Hogy tudnék segíteni még? Miért nem tért már magához? Mi lesz most velünk? A hajómmal és a családommal akikkel együtt élek?
Dimitrios megbocsát? Utálom a várakozást…. *


Visszafordulok az ablak felé és próbálok valamit figyelemelterelőt keresni a tekintetemmel.

* Olyan mintha órák teltek volna már el és nem történik semmi! *

Persze lehet hogy csak percekről van szó.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #238 Dátum: 2019. Június 24. 10:25:24 »

Görögország, Korfu-Kerkyra
1999. július 25 – 5. nap

Vasárnap – Este, késő este





Letudtál mindent, amit le lehetett és most a függönyön túlra pillantva a kórház többi részével szemezhetsz. Sok izgalmas nincs itt, alig vannak – szerencsére – és amúgy is késő van már. Az éjszakai ügyelet talán most kezdődik, mindenesetre a doktornő hazamegy, így csak egy nővér és egy biztonsági őr maradt, akik egy kávéval kezükben a pultnál álldogálnak.

Ennél sokkal többet te sem tehetsz most Zach-ért, így a kérdés az, hogy egész éjjel itt maradsz vagy valamilyen más döntést hozol. S bár a gondolatoktól nem szabadulhatsz, ahogy a tehetetlenség érzésétől sem, úgy tűnik, hogy a válaszok továbbra is makacsan hallgatnak. Talán nem a megfelelő kérdést teszed fel? Vagy már megkaptad a választ, de nem vetted észre? Esetleg nincs is rá válasz?

Akárhogyan is legyen, az biztos, hogy kifelé bambulni az ablakon és elmélkedni, erre van időd bőven. Úgy tűnik, a többiek nem sietik el, hogy ideérjenek, talán nem véletlenül. Az sem kizárt, hogy mindenki a maga módján aggódik vagy birkózik meg a tehetetlenség érzésével. Kivéve talán Dimitrios aki nem maradna távol nyomós ok nélkül legjobb barátjától. Kivéve talán amiatt, hogy…

Az idő pedig csak telik, te pedig lassan egyre kimerültebb leszel…

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #239 Dátum: 2019. Június 24. 20:47:30 »
Mikor meguntam az ablakot kicsit mászkálni kezdek a folyosón. Keresek valami üdítő automatát vagy egy pohár vizet, mert amúgy sem iszom, de most kifejezetten nem ittam egy ideje. Ha találok, akkor veszek valami üveges colát vagy szerzek egy pohár vizet. Egy még pár percig leköt majd keresek egy széket, hogy leülhessek Zach ágya mellé. Ránézek a telefonomra kaptam-e SMS-t vagy hívtak-e a többiek azóta.

* Csak kérdés kérdés hátán… megőrülök tőle. Csak emésztem magam velük, de minek? Maradtam volna tudatlan inkább, csak Nerine.*

Leteszem a táskám a szék alá, majd a betegágynak támasztom a kezem és annak a fejem, lassan kifújom a levegőt. Ekkor kezdem magam nagyon kimerültnek érezni.

* Volt ma minden… vihar, megvilágosodás, sex, vita egy hanggal a fejemben, majd sírás és egy barát megbántása, majd aggódás és most ez. Nem is emlékszem mikor aludtam utoljára. Mármint nem 15 percet sex után vagy rémálmokkal tarkítva. *

Elnézek Zach békés arcára.

/Angol/ *w* Kelj fel kérlek… Nem tudom,hogy segíthetek még. Nem tudom, mi vagyok és hogy mire vagyok képes, de gyógyítani nem sajnos. Kérlek…– megfogom a kezét és adok rá egy puszit. Persze óvatosan, hogy semmi orvosi izét ne zavarjak meg.

* Most biztos zavarba jönne és csak pislogva a menekülési utat keresné. *

Ezen elmosolyodom, ami egy nagy ásításba fordul át. A kezét fogva a kezemre fektetem a fejem és az egyenletes csipogásra lassan elszenderedem. Annyira kimerült vagyok hogy ez a kényelmetlen székről az ágy szélére fejhajtás sem zavar.