Szerző Téma: Nerine 'Inina' Katsouranis  (Megtekintve 12693 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #30 Dátum: 2015. Május 10. 09:43:39 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Dél körül



Ahogy csak egy vihar képes, oly hirtelen lobbanhat fel benned a harag, hogy Dimtiros miért nem dolgozik! hogy miért egy ilyen gyönyörű fiatal szűzzel flörtöl, ahelyett, hogy veled törődne. Ráadásul te vagy a kapitány, miért neked kéne dolgoznod? Azért fizeted őket, hogy ha kell megszakadjanak! Megteheted, hogy lehordod, hogy kérdőre vonod de még azt is, hogy megtilts neki bármit! Te vagy a Kapitány!

A vihar, lehet rombol, de az is lehet csak előszele volt valami nagyobbnak és tovaszáll mielőtt bármi történne. Talán az egész csak a vihar szeme, de könnyen tűnhet minden nyugodtnak és kellemesnek, ami előtte bosszantott téged. Nem kizárt, hogy valóban csak ennyi történt vagy az is lehet, hogy az első állítás volt igaz: főleg amikor a vacsorameghívás gondolata üti fel a fejét.

Az, hogy te milyen régen nem vettél részt ilyen eseményen, hogy nem téged hívtak és mennyire nem figyeltek rád miközben ott álltál mellettük, a tény, hogy van akit Dimitrios előrébb sorolt nálad! hogy merészelte? Ráadásul hogy képzeli ez a kis csitri, hogy nem tisztel meg azzal, hogy kezet fog, csak motyog valamit és elrohan? Érthetetlen!

Dimitrios /Görög/ Nem kerültél szóba.

Közli halkan és tekintete az arcodat fürkészi, mely talán még komorabb lett ezen kijelentésre, ha te magad nem is vetted észre. Úgy érzed, mintha valami féktelen és ősi, valami pusztítóan sötét és kegyetlen dolog kelne életre benned, ami nem kegyelmez. Aztán… napsugarak. Lágy szellő és kósza bárányfelhők érzete, ahogy mindez elvonul, ahogy a mosoly felragyog arcodon és érdeklődni kezdesz.

Dimitrios /Görög/ Itt találkoztunk a parton. Látta, hogy cipekedünk és megkérdezte segíthet e.

Úgy tűnik a lány tökéletes. Bár kétled, hogy nehezebbet tudna emelni, a társasága könnyen elterelheti a férfi figyelmet arról, hogy milyen nehéz munkát is végez éppen. Ki tudja? Talán pont ez volt a célja. Amit te is megtehettél volna, ha nem egyedül lovagolsz a hullámokon, hanem elkíséred a fiúkat bevásárolni.

Dimitrios /Görög/ Meglátta a gitárhúrokat és…

Némi vállvonás (és az általad bemutatott könyöklés, ami elhalt a kemény izmokon) után ezt úgy értelmezed, hogy a többi már történelem. Eközben a kocsi mögé érsz és megpróbálod megtolni. Hmpf. Még egyszer nekiveselkedsz, így már elindul, de azért Dimitrios valljuk be nagy segítség, amikor úgy tesz mint aki csak azért segít, hogy gördülékenyebb legyen, nem azért, mert leizzadnál mire a hajóig eltolnád a ládákat, melyeken valóban feltűnik az említett húrokat rejtő kisebb doboz.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #31 Dátum: 2015. Május 12. 17:39:53 »
Valahonnan nagyon mélyről tör elő a harag bennem. Soha nem éreztem magam még ennyire dühösnek. Legalábbis nem emlékszem.

*Az a kis csitri... Hogy merészeli? Szívem szerint darabokra tépném. Hogy merészeli Dimitrios semmibe venni a jelenlétem? Mégis mi van ebben a csajban, ami bennem nincs? Vacsora mi? Hát az ÉN hajómon tuti nen! Még engem sem hívtak soha semmire meg, pedig itt laknak a hajómon velem. Eddig jó kapitányuk voltam és jó fej, de ha ez nem elég akkor megkapják a másik énem!*

Még a „könyöklés” előtt észreveszem, hogy a kezem ökölbe szorult akaratlanul és a mosolyom eltűnt, arcom egyre komorabb. A napsütés melege térít észhez és segít leküzdenem nehezen a hirtelen támadt dühöm. Újra a legragyogóbb mosolyom veszem fel és könyöklöm oldalba Dimitriost. Ahogy újra és újra nekifeszülök a kocsinak ki is adom a maradékát is a megmaradt haragnak, ahogy összpontosítom minden erőm benne. Egészen a móló közepéig bírom, majd átengedem a lehetőséget a mellettem álló férfinak.

/Görög/ Csak úgy odament hozzád, hogy segíthet e? – kuncogok fel – Ahham … Te meg egyből vacsorára hívod? – kacsintok rá játékosan mosolyogva. – De akkor honnan ismer? És miért szaladt el?

* Jeszus, most esik le, hogy az előbb még a csaj fejét akartam letépni a pimaszsága miatt. Mi ütött belém? És komolyan féltékeny lettem rá? Soha nem éreztem még ilyet.*

Kísérem a hajóig mosolyogva a kocsit majd a könnyebb dobozokat segítek behordani, majd bent elpakolni a helyére a dolgokat. Végig változatlanul mosolyogva. A munka vége felé figyelem az utolsó darabok helyére kerülését a pultot támasztva. Halkan megköszörülöm a torkom.

/Angol/ Kérdeznék valamit tőletek. És ne nézzetek lököttnek, de bevallom kissé össze zavarodtam. Dimitrios reggel valami balesetet említett, ami egy hete volt. De megvallom nem emlékszem rá. Megkérnélek titeket, hogy mondjátok el, amit tudtok.

Nézem rájuk komolyabb arccal. Mosolyom eltűnt, ahogy próbálom előkotorni emlékeimet az esetről. Szeretnék végre válaszokat kapni.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #32 Dátum: 2015. Május 12. 18:36:52 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután



A harag sötét felhői éles árnyékot vetnek, olyanokat, amik kirajzolják a közepén eddig megbúvó árnyalakot, kinek kifejezéstelen fekete szemei vakítóan, melegség és együttérzés nélkül ragyognak oly tekintettel ruházva fel őt, melyek az óceánok fénytelen-kegyetlen mélységét idézik. Súlytalannak tetszik ahogyan ott lebeg a koromfekete felhők között manta-rájához hasonlatos szárnyain, miközben időnként kékesfekete villámok cikáznak körülötte sejtetve nőiesnek ható alakját. Fel-felbukkanó apró villámocskák szaladgálnak a testén is, mintha a körülötte lévő energiából töltődött volna fel. Viharos szelek bele-beletépnek a szárnyaiba, de képtelenek kibillenteni választott helyzetéből, mely úgy tűnhet, mintha hellyel-közzel a vihar közepe lenne. A bejutó hevesen örvénylő szelek amik körülölelik, olyanoknak tűnnek, amik dermesztőek és csontig hatolnak. A villanások kékesszürke, cápákéra emlékeztető rücskös és durva bőrt fednek fel, affélét, ami képes ledörzsölni egy ember húsát. A mosoly – mely felfedi a többsoros éles-hegyes fogsort – olyan akár egy ragadozóé, ami uralkodik a környezetén. Kezét emeli – melyeken éles karmok sorakoznak – hogy mosolyát rejtse talán, de ehelyett úgy véled mintha rád mutatna… és a következő pillanatban egy vakító villanással a látomás véget ér.

Érthetetlen, hogy mi történt, de a pillanat egy huncut napsugár érintésére tovatűnt, te pedig visszahúzod a kezed mellyel oldalba könyökölted Dimitriost, aki erre csak rád mosolyog. Úgy tűnik nem vette észre, hogy mily erővel szorítottad ökölbe az ujjaidat ahogyan azt sem teszi szóvá, hogy első körben a kiskocsi győzedelmeskedett. Természetesen nem engedi, hogy egyedül harcolj az alaposan megpakolt kiskocsival, így a második nekifutásnál majdnem elesel a váratlan segítség miatt. Érzed, hogy az első tiszted nélkül valószínűleg néhány métert ha megtettél volna, de az sem kizárt, hogy még addig sem tudtad volna egyedül eltolni a vásároltakat.

Dimitrios /Görög/ Igen. Egy fiatal ázsiai lánnyal sétáltak kettesben, aki még azelőtt elsétált, hogy Anima csatlakozott volna Zach-hez, aki pont olyan kedves volt, mint mindig…

Felnevet, kicsit ingatja a fejét, majd a kérdésedre értetlenül pillant rád. Olyannyira meglephette, hogy majdnem nekimentél a kocsinak. A megtorpanó Dimitrios segítségének hiánya pont elegendő lett volna, de a férfi reflexeinek köszönhetően elkerülted a fájdalmas találkozást. Így most a karjába simulhatsz, ahelyett, hogy kínos helyzetbe kerültél volna és érezheted egy igazi tengerész erőnlétének kemény bizonyítékát. Eltelik talán egy perc mire kibököd a kérdésed második felét, ami azonnal feloldja a pillanatot és illőnek nevezett távolságot képez közöttetek… megint.

Dimitiros /Görög/ Nem tudom, hogy honnan ismer téged vagy miért sietett el.

Tisztázza, hogy ez számára is rejtély, ami csak megerősíti a korábbi megérzésedet, mely szerint az első tiszt még nálad is értetlenebb a kialakult helyzetet illetően. Az elkövetkezendő percek már a pakolásé amelyből a visszatérő Zach is kiveszi a részét, úgy tűnik végzett a rá eső kocsival amíg a többiek, ahogyan ő fogalmazott: Aphrodithe-nek hódoltak. Nem tett megjegyzést vagy említette meg, hogy neki miért kell többet dolgoznia, úgy tűnik, hogy nem zavarja, hogy neki kellett többet tennie még akkor sem, amikor te már csak a folyosón álldogálva várod, hogy az utolsó rekeszek is a helyükre kerüljenek.

Ez után felsétálsz, hogy a pultnál várd őket, de eltelik pár perc mire előbb Dimitrios, majd kicsivel később Zach is előkerül. A késés oka egyértelműnek tűnik, mivel Zach nyakában ott egy sötétkék törülköző. Kissé rakoncátlanul pihen a vállán, valószínűleg egy férfiasan laza dobást követően került oda. A csapat tehát hivatalosan is egy helyiségben tartózkodik, mely lehetővé teszi számodra, hogy kérdéssel fordulj feléjük. Ezt követően látod, hogy mindkettejük elég tanácstalanul néz a másikra, majd Zach az aki aprót biccent, hogy Dimitrios adjon neked választ:

Dimitiros /Angol/ A vihar odakint ért el bennünket és miközben azon dolgoztuk, hogy lezárjuk a hajót, az egyik hatalmas hullám lesodort téged a fedélzetről. Nem találtunk meg egykönnyen és…
Zach /Angol/ Úgy tűnt megfulladtál, de…
Dimitiros /Angol/ … ezt el tudtuk kerülni.

fogalmazzák meg finoman, hogy tulajdonképpen ki tudja mennyi ideig, de elképzelhető, hogy halott voltál az ő orvosi ismereteik szerint. Ugyanakkor mindketten fellélegeztek – ahogyan most is hosszan engedik ki a levegőt – nem kicsit nyugodtak meg, amikor visszatértél az élők közé, melynek ára úgy tűnik a közelmúltban történt események emlékei lettek. Szavaikat követően csend áll be, melyet úgy tűnik egyikük sem kíván megtörni, mintha időt akarnánk adni arra, hogy feldolgozd a hallottakat és magad döntsd mikor állsz készen arra, hogy a megtorpant pillanat átadja helyét egy mosolygósabbnak  és élet-telibbnek.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #33 Dátum: 2015. Május 12. 19:11:51 »
Két doboz pakolása közben rémlik fel az a rémes látomás, amit a mólón láttam, amikor oly hirtelen a semmiből dühös lettem arra a lányra és Dimitrios tiszteletlenségére.

* Mi volt az az izé? Olyan, mint egy démoni angyal szárnyakkal, de cápa vonásokkal. Cápa? Az a tekintet… olyan sötét, hideg és gonosz, és ahogy rám mutatott azzal a szörnyű mosollyal… Miért rám? De hisz ez csak egy szörnyű kép volt, ahogy az agyam megviccelt engem, a kialvatlanságtól és amiért hagytam magam dühbe gurulni. Ugyan már kislány… ezután a szörnyű ébredés után már miért csodálkozol ilyenen? *

Ahogy kilépek a hajófedélzet egy újabb dobozért a nap meleg érintése szinte el is felejteti velem ezt a képet és mosolyogva csinálom a dolgom tovább.

Kicsivel később egy üres pohárral játszadozva merengek a mólón történteken, és Dimitrios „ölelésén”.

*Már megint hol jár az eszed te lány? De az a test…. A teste közelsége…. *

Merengésemből pont az ő lépteinek közeledése zökkent ki, majd figyelem, ahogy belép a helyiségbe egy más után a két jelenleg legfontosabb férfi az életemben.

* És Zack a másik álom pasi. Így megbocsátom nekik, hogy késlekedtek. *

A kérésem elhangzása után kissé megijeszt az hogy késlekedve válaszolnak. A válaszuk meg egész egyszerűen ledöbbent, vagy inkább megrémít. Az első bárszékre le kell ülnöm és a poharat letenni a kezemből mielőtt elejtem.

* Hogy mi? Halott voltam? És még csak nem is emlékszem az egészre? Miért is emlékeznék, hiszen halott voltam…. De miért nem vagyok kórházban gépeken?*

/Angol/ És mennyi ideig voltam…. ? Hogy találtatok meg? És hogy hogy nem a korházban vagyok?

Átnyúlok a pulton és az első erősebb alkohol tartalmú üvegből töltök magamnak, majd le is húzom azonnal. Mivel nem szoktam inni, így fintorogni kezdek majd köhögni. És ezzel a lendülettel töltök magamnak még egyet, és lehúzom, amit újabb köhögés kísér. Majd ismét a fiúkra nézek.

/Angol/ Megmentettétek az életemet…. Nem tudom mit…. Köszönöm…

* Az én két pasim… Megmentettek… örökre az adósuk vagyok…. *

Könnyek szöknek a szemembe, amit ki nem állhatok így az alkoholtól kissé megerősödve húzom ki magam és törlöm le azokat azonnal.

* Nem láthatnak sírni. Láttak már összetörve, de sírni még nem… Hiszen a kapitányuk vagyok…. Baromság, megmentették az életem… mit számít pár könnycsepp… *

Vívódóm magamban, ahogy nézem a két hősöm.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #34 Dátum: 2015. Május 12. 19:51:25 »
Görögország, Athén
1999. július 20.

Kedd – Késő este



A végtelen homokszemei peregnek. Van idő átrágni magad mindazon ami történt, hogy vajon miért és kire milyen hatással volt. A gondolatok végül egy oly fordulatot vesznek, melyet inkább hívunk intimnek, mint barátinak. Ugyanakkor a kérdés az, hogy mindezek hova vezethetnek, mivé válik és mit okoz majd.

Egészen addig leköthet, míg a kérdésedre a válasz el nem hangzik. Úgy véled, hogy most csak egy ital segíthet. Vagy kettő. Vagy… a férfiak nem teszik szóvá, ahogyan azt sem, hogy esetleg hosszabb időre van szükséged mire szóban is tudsz reagálni az elhangzottakra. A korábbi komor témát egy teljesen másik veszi át, mintha a Tornádó helyébe egy Áradás lépne.

D. /Angol/ Nem tudjuk pontosan. Zach – pillant a másikra – a kormánnyal küzdött, én pedig az ellenőrzéseket végeztem a hajóorrban mikor úgy láttam, mintha elsodortak volna téged a hullámok. Újabbak és újabbak következtek és nem volt időm a biztosítókötélre. Az ég leszakadt, de oly módon, ahogy soha nem láttam még! Alig láttam a saját kezemet. Valahogyan sikerült rögzíteni a helyzetemet…

Az alkohol, mint megoldás, lehet nem a legjobb választás volt, ezt némi köhögés és eddig ismeretlen ízek vegyesen kívánják megerősíteni-cáfolni, míg nem tudod, hogy ez jó vagy sem, újabb pohárral kísérled meg eldönteni. Ez idő alatt a korábban megkezdett mondatot a két férfi nem siet befejezni, helyette:

D. /Angol/ Nem vagyok biztos benne, hogy…
Z. /Angol/ Szívesen.

Úgy tűnik nem tudják kezelni a háládat, nem is érzik úgy, hogy megérdemlik, így inkább szeretnék minél előbb maguk mögött tudni ezt a kényelmetlen pillanatot. A könnyeidre, ha felpillantanál, mint ők is úgy reagálnak, ahogy a legtöbb férfi: fogalmuk sincs mit tegyenek. Ott toporognak, sőt mintha Zach is elérzékenyült volna.

A srácok lassan el is párolognának, nem zavarva téged abban, hogy magad módján dolgozd fel a hallottakat. Úgy tűnik – ha nem teszel másképp – a vacsora a konyhában fog várni, melyet még élvezhetsz a naplementében, de az éj kíméletlenül közelít és végül utolér. A lehetőségek nem csökkentek, a hangulatod és döntésed fogja befolyásolni, hogyan telik majd el a nap hátralevő része.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #35 Dátum: 2015. Május 12. 20:12:27 »
Csendesen ücsörgök kicsit a pultnál, míg távoznak és újra egyedül maradok mint mindig az életben. A poharat forgatva, bökdösve merengek egy darabig.

* Majdnem meghaltam. Majdnem a szüleim után mentem. Vajon Oda kerülnék? Vajon ők Oda kerültek? Vajon az az Oda az hol van? De miért gondolkozom ezen, ha egyszer megmenekültem? Túléltem a lehetetlent. Megmentettek valahogy… De miért láttam azt rajtuk, hogy valamit titkolnak? Valamit nem mondtak el. Jó lenne, ha emlékeznék, de lehet jobb ez így. De ma már nem kérdezősködöm. Húúúú… kezdek éhes lenni. Enni kéne valamit.*

Beletúrok a hajamba, ne lógjon a szemembe és elindulok a konyha fele vacsit keresni. Korgó pocimat fogva lépek be a konyhába. Bent körbenézve megtalálom a fiúk által készített vacsorám. Ott bent le is ülök az egyik pulthoz és szépen megeszem.

* Isteni, mint mindig. Hát aki tud az tud és Zack tud.*

Csendesen fogyasztom el az utolsó falatig a vacsorám. Elteszem a tányért és az evőeszközöket a mosogatóba, majd elindulok a fedélzetre a naplemente végét megnézni. Kint felülök a legfelső szinten egy nyugágyba, ahonnan megnézhetem a természet egyik csodáját. Ahogy nézem lassan álmosság kúszik végig rajtam. A csillagokat nézem és a csillagképeket keresem amiket ismernem kell.

Arra riadok egy órával később, hogy fázom a kis toppomban és a sortocskámban. Lassan kecmergek fel a „fekhelyemből” amiben elgémberedtem. Nyújtózom egyet cicásan és lassan levánszorgok a háló kabinomba, ahol csak eldobálom a ruháimat a fürdőbe menet. Felveszem a háló ruhám, fogat mosok, majd a tükörben nézegetem magam, hogy találok e bármi nyomot, ami a balesetre utalhatna.

* Hogy úszhattam ezt meg csak ennyivel? Egy kis amnéziával? A tévében mindig rosszabbul járnak. Sőt minden oktatáson azt tanítják, hogy ez lehetetlen.*

Megrázom a fejem és kiveszem a hajgumit, amit a fogmosáshoz tettem be. Beletúrok a hajamba és kihúzom magam.

* Elég legyen! Túlélted és kész!*

Ezzel a gondolattal mászok be az ágyba a takaróm alá és próbálok álomba merülni.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #36 Dátum: 2015. Május 12. 20:33:20 »
Magad maradsz, egyedül, a gondolataid kísértenek csak és a beszűrődő hullámok dala, melyek talán picit enyhítenek a keserűségeden, ha már az alkohol nem vihet magával téged a kívánt megoldáshoz: a pillanatnyi felejtéshez. Az önsajnálat örvénye kezd el kavarogni, hogy majd magával rántson és ki tudja mi tegyen veled, de végül úgy véled, ha valamilyen hiedelem felé fordulsz, de legalábbis egy felsőbb erő irányításra bízod magad, akkor talán nem ér ennyi baj. Ki tudja, talán tényleg ezt kéne tenned…

Végül az éhség Nagyúr parancsának minden bizonnyal engedelmeskedsz és a konyhában hagyod, hogy lesújtson rád minden… erejével, te pedig elgyengülve veted magad a finom falatokra. Rövid idő alatt elfogyasztasz mindent, dicsérgetve a szakácsot, de a tudat alatt ott bolyong az a halk, alig hallható suttogás: te ennél jobbat érdemelsz! nem kell többet tenned érte, mint azt, hogy elveszed ami téged illet és addig használod amíg kedved tartja!

Dolgod végeztével a fedélzeten keresel menedéket, de ott sem igazán leled meg a keresett békét, pedig a lenyugvó nap varázslatos hidat fest a táncoló hullámokra, a színek a világosból sötétebbe, az élénkből árnyaltabba váltanak, míg teljesen be nem sötétedik. Ahogy a fények halványulnak, úgy érzed magad egyre elveszettebbnek és tör rád a magány érzete olyan erővel, mint eddig sohasem. Idővel fázni is kezdesz – ezért ha erőtlenül is – de felkelsz és elindulsz, hogy a mai napot múlt időbe helyezd.


Az, hogy a csillagok sem hoztak megnyugvást, hogy a nyugágy sem tűnt elég kényelmesnek, de még a nyújtózással is csak annyit értél el, hogy egy hideg szellő betáncolt a topod alá és végigcsiklandozott rajtad… a forró fürdő hozhat némi enyhülést, a rutin amivel tisztálkodsz és esetleg több, de az biztos, hogy végül a reggelt tükröző csalóka képek mostanra sem változtak. Nem találsz az ikertestvéreden semmit, ami segíthetne megválaszolni az eddig felmerült kérdéseket.

Miután a kutatásod eredménytelensége sem vitt téged közelebb a megfejtéshez, inkább félre is teszed az efféle gondolatokat és bebújsz a takaró alá, hogy átadd magad az alvásnak nevezett öntudatlanságnak. Idővel azonban úgy tűnik, hogy a nap eseményei nem múltak el nyomtalanul, nehezen alszol el és egész éjjel forgolódsz két rémálom között, melyből nyúzottabban ébredsz, mint tetted korábban.


2. nap


Úgy tudod, hogy vannak zombik akik élet-telibbek, mint az a fiatal nő, aki egyszerre ült fel veled és néz rád félholt tekintettel. Ült volna fel, mert a rátapadt ágynemű visszahúzta szoros ölelésébe, és csak izzadó harc után sikerül kikecmeregni ölelő csápjai közül. Végül, ahogy tegnap, úgy ma is tied a diadal és belekezdhetsz a reggeli rutinba, hogy megpróbálj embert varázsolni abból, ami másodikra is legalább olyan ijesztő volt, mint elsőre.

A reggeli rituálé közben érkezik egy Dimitros, aki ellentétben veled igen vidámnak tűnik, szinte már megbocsáthatatlanul jó kedélyű mosollyal kezd el kávét készíteni. Zach valamivel később – talán az illatok csábításának engedve – érkezik, hogy reggelit kezdjen készíteni. Mindketten köszöntettek téged, de láthatóan gondolatban valahol egészen máshol járhatnak, legalábbis az Első Tiszted mindenképp. Zach a rutinszerű mogorvaságával már-már egy biztos pontnak tűnik a mindennapokban, de hogy melyik férfi mit rejt, azt nem tudod egy pillantással felfedni.

Azok a suttogó hangok nem hallgattak el.  A reggeli készítés neszei sem képesek elnyomni őket, melyek lázadoznak a hellén férfi kicsattanó jókedve miatt, amik belemarnának az egyhangúságba amit Zach jelképez, de leginkább önmagadba, mert annyi lehetőség áll előtted, de nem teszel semmit. Ezeket az idegen-ismerős hangokat a rádióból – amit valamelyik férfi kapcsolt be – érkező zene nyomja el végül, melyben épp a sport hírek vége és az azt követő reklám hangzik el...

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #37 Dátum: 2015. Május 12. 20:43:42 »
Egy újabb borzalmas reggel és most az előzőre is emlékszem. Próbálok felülni, de annyit forgolódtam éjjel, hogy bele gabalyodtam a takaróba és a lepedőbe. Beletelik pár percbe mik lehámozom magamról őket és az ágy végébe hajítom megmutatván nekik hogy akkor is én vagyok a főnök. Kivánszorgom a fürdőbe és szinte megriadok a látványtól. Nagyon sóhajtva állok inkább a zuhany alá és tusolok le meg mosok hajat. Majd a más jól ismert törülközőmbe rejtem a testem, amíg kifésülöm a hajam és fogat mosok. Kint tiszta fehérneműt majd sortot és topot veszek. Újra a tükörbe nézek, hogy felcsatoljam a még vizes hajam. Egy pillanatra megállok, hogy nyugtázzam, már haladok az élettel telibb zombi felé. Egy kávé majd segít.
A kávé gondolatával indulok meg a konyha felé mezítláb a kis rituálémat sem felejtve, hogy újra köszönetet mondjak az én egyetlen drágaságomnak. Utánam egy pillanattal érkezik Dimitrios és kávé-t kezd csinálni. Felülök a pultra ahol nem vagyok útban és figyelem mit csinál.

* Hogy lehet ilyen jó kedvű kora reggel? mi történt? Ez nem fer… napok óta nem bírok aludni…*

Mosolyom változatlanul bájos, mint mindig, bár a borzalmas éjszaka nyomait nem sikerült nyomtalanul eltüntetni, akárhogy is igyekeztem a fürdőben. Kislányosan lóbálom a lábam.

/Görög/ Reggelt! Hogy aludtál? Mi ez a kicsattanó jó kedv?

Közben Zack is megjön és reggelit kezd készíteni. Ő… olyan, mint mindig.

/Angol/ Neked is jó reggelt!

Mosolygok rá is a pultról.

* Segíteni kellene nekik, de ezek a fura gondolatok, vagy hangok… kis fura hangok, amit itt sutyorognak, hogy csak vegyem el…. de hisz sosem voltam ilyen. Nem értem magam. Hirtelen dühroham, és most ezek a fura gondolatok… *

Gondolataimból a rádió hangjai zökkentenek ki szerencsére. Újra mosolyogni kezdek és zene ütemére dobolni az ujjaimmal.

/Angol/ És kinek mi a terve mára?

Kérdezem játékosan és a kávé-t fixírozva a tekintetemmel. Közben kiszedem a hajgumit és leengedem a hajam, hogy gyorsabban száradjon. Beletúrok és kicsit felrázom a fezemmel.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #38 Dátum: 2015. Május 12. 21:05:57 »
Görögország, Athén
1999. július 22. – 2. nap

Csütörtök – Reggeli órák



Dimitros jókedvűen ténykedik, a napi rutinnal – mint a kávéfőzés – gyorsan végez és kiadagolja őket, majd megfelelően ízesíti azokat ahogy a tulajdonosa kívánja-szereti. A tiedre kerül némi hab és fahéj is ha nincs kifogásod ellene, míg az érkező Zach tányérokat szed elő, evőeszközöket és megterít ahogy azt illik, majd nekiáll az italok készítésének, mint frissen facsart narancslé és limonádé készítése, mely utóbbit a hűtőbe teszi, valószínűleg későbbre.

Dimitrios /Angol/ Köszönöm kérdésed, keveset, de azt kitűnően!

a kérdésed második felére nem érkezik válasz, időközben lehet magad is rádöbbensz, hogy bár barátok vagytok, vannak kérdések, melyek kiesnek ebből a kategóriából. Mindenesetre a férfi, aki mindig jó-kedélyű és tettre kész, nem marad adósod a válasszal, ami inkább kérdés egy oly tulajdonsággal, ami elgondolkodtathat. Eközben Zach biccent feléd, nála ez a ’Jó reggelt!’, mely tökéletesen illik mogorva természetéhez.

Dimitrios /Angol/ Miért, talán szomorkodnom kéne?

az a halk suttogás azt feleli igen. Igen azt kéne! ha neked nincs jó kedved, másnak se legyen! Eközben Zach friss pékárút, croissant és más helyi finom falatokat szeletel fel vagy csak készít oda az asztalra, hogy aztán minden készen álljon a közös reggelire. Úgy tűnik, hogy a lábadozásod a tekintetükben végéhez ért, és a visszaállhat a régi rutin: a közös étkezés, mely alatt sok mindent meg lehet vitatni, mielőtt mindenki elindulna a maga útján.

Dimitrios /Angol/ A szokásos.

Nem részletezik, és te is úgy érzed, hogy megint a határt feszegeted. Valószínűleg nem osztják meg veled életük minden másodpercét, kell nekik, szükségük van némi magányra vagy… egyszóval: szabadságra. Nem tették és nem is teszik szóvá azt, hogy milyen kíváncsi vagy, de megint azzal a félig kérdő tekintettel találkozol, amivel már korábban is összefutottál amikor valami olyasmi hangzott el, amit valahogy nem találtak hozzád illőnek.

A mozdulat, ahogy kiszabadítod a tincseidet egy pillanatra leköti a két férfi figyelmét, ellenben amikor te felnézel csak annyit látsz, hogy azzal foglalkoznak amivel eddig is, még is meg vagy győződve arról, hogy magadra vontad a figyelmüket egy pillanatra. A terítés és tálalás közepe-vége felé Dimitrios is csatlakozott a műveletekhez, így a két férfi pillanatok alatt elkészült, hogy végül mindenki leülhessen és elfogyaszthassa az állítólag legfontosabb étkezést: a reggelit.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #39 Dátum: 2015. Május 12. 21:10:06 »
Leülök a helyemre, ahova mindig, hogy együtt reggelizhessünk. Újra laza copfba fogom a hajam, majd a kiskanállal leeszem a habot és a fahájjal a kávéról. Elkezdek egy croassant felvágni és megkenni vajjal.

/Angol/ Jó étvágyat! – mosolygok rájuk.

Reggelizés közben próbálom azokat a fránya kis hangokat elzárni, elhallgattatni. Erősen igyekszem hogy mosolyomon semmi ne látszom ebből.

/Angol/ Nos Elgondolkoztam az új alkalmazott kérdésén. Arra gondoltam ma fel is adom a hirdetést. Ha jól vettem ki a szavaitokból, akkor egy szakács, és egy szobalány kéne?

Nézek rájuk mosolyogva, hogy komolyan gondolom és tényleg érdekel a véleményük, hiszem együtt tudjuk csak az Amaryllist felvirágoztatni újra.

/Angol/ Ha már a városban vagyok, elintézek pár hivatalos dolgot. Esetleg lenne e kedvetek elkísérni? Illetve arra gondoltam, hogy este kiülhetnénk a fedélzetre valami itóka mellett beszélgetni. Ahogy régen. Hátha beugrik valami az elmúlt egy hétből. Vagy csak jókat nevetünk, mint anno.

Kedvesen mosolyogok rájuk, ahogy az emlékek újra eszembe jutnak az át nevetgélt, zenélt estékről. Szépen megreggelizem. Nem eszem sokat, megint, de a kávé hamar elfogy.

* Ez a kávé isteni. Remélem segít felébredni és elfeledtetni ezt a szörnyű éjszakát. Jó lenne aludni egy jót nyugodtan, és akkor talán ezek a fura, sötét és szörnyű gondolatok is eltűnnének a fejemből.*

Ahogy befejezem az étkezést megtörlöm a szájam a szalvétába és figyelem ahogy ők is befejezik. Majd ha végeztek leszedem a tányérokat, beteszem a mosogató gépbe, majd a bögréket és az evőeszközöket. Utána az étkező bejáratában megállok és feléjük nézek.

/Angol/ Egészségetekre. Ha elkísérnétek akkor egy fél óra múlva indulhatunk is.

Egy újabb elbűvölő mosoly, majd elindulok a kabinom felé. Odabent kinyitom a szekrényem és kicsit elnézelődöm a ruháimon mit is
vegyek ma fel.

* Ezek a vad gondolatok. Nem vagyok ilyen önző…. nem voltam ilyen önző soha. De hogy mer ő vidám lenni mikor én nem tudtam aludni szinte semmit és még akkor is rémálmaim vannak. De miért ne lehetne jó kedve? Mi a fene ütött belém? Megőrültem? *

Kiveszek egy zöldes kék nyakban megkötős, mell alatt behúzott hosszú nyári ruhát és kiakasztom a szekrény ajtajára. Gyorsan ledobálom a sortot és a topot. Fehérneműt cserélek a ruhához majd felveszem a földig érő könnyű anyagú rucit és belenézek a tükörbe. Megigazítom magamon, hogy tökéletesen álljon rajtam miközben minden irányból ellenőrzöm. Visszasétálok, bezárom a szekrényt, majd egy másik kisebből előveszek egy magas sarkú a ruhához tökéletesen illő magas sarkú szandált és belebújok. Még egy tökéletesen színben és stílusában passzoló táska, amit egyenlőre csak az ágyra dobok. A fürdőben felteszek egy kis szempilla spirált, a hajamat megfésülve kiengedve hagyom. Bedobálok pár női cuccot a táskába, meg irattartó, meg pénztárca és mindent, ami még kell a hivatalos dolgokhoz. Újra megnézem magam a tükörbe, hogy tökéletes legyen a kép.

* Szóval akkor feladom a hirdetést a helyi újságban, majd a kikötői díjat kell befizetni. Egy gyógyszertár is kellene. Mi van még?*

Előkotrom a noteszem amibe mindent fel szoktam írni és megnézem van e valami elmaradásom, vagy határidős tenni valami vagy
akármi. Utána elteszem azt is a táskámba újra tükörbe nézek, hajamba túrva sóhajtok egy nagyon, felveszem a mindenki által ismert mosolyom és kilépek a kabinomból. Felsétálok a fedélzetre és rápillantok a telefonom órájára letelt e már a fél óra.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #40 Dátum: 2015. Május 12. 21:43:04 »
Görögország, Athén
1999. július 22. – 2. nap

Csütörtök – Reggeli órák



Mindkét férfi viszonozza az illő szavakat és mindaddig nem osztják meg gondolataikat, amíg le nem nyelték a legkisebb falat is. Az étkezés elején Dimitros elbambult kicsit, végignézte, ahogyan felfogtad a hajzuhatagot mielőtt újra a korábban megkezdett harapást befejezte volna. Nem úgy tűnik, mint akik tudják mi zajlik le benned, ennek megfelelően nem is törődnek vele. Kérdés, ha tisztában lennék vele, tudnánk e bármit is tenni? A következő pillanat már egy egészen más, mégis kellően fontos témáé, mely kérdésedre megint Dimitrios az aki válaszol.

Dimitrios /Angol/ Valaki, aki kellően jártas a megannyi nemzet gasztronómiájában amivel képes a különböző igényeket kifogástalanul kiszolgálni. Ami a második lehetőséget illeti, nos, ha van aki kifejezetten a vendégekkel törődik, akkor több időnk van az Amaryllsre és több programot is tudunk szervezni…

Zach csak rábólint az elhangzottakra, úgy tűnik nem kíván hozzátenni többet, mint ami már szóba került, ellenben azokkal tökéletesen egyetért. A hivatalos dolgokhoz sem fűz megjegyzést, ez a kapitány dolga, láthatóan ő nem kíván bürokráciával és más hasonlóval foglalkozni, de még a közelébe menni sem hajlandó. Úgy tűnik, hogy ha kell egyedül elvégez bármilyen munkát a hajó körül, de a papírtologatást még távolról sem akarja látni.

Dimitrios /Angol/ Elkísérlek szívesen, de az estét nem tudom megígérni.
Zach /Angol/ Egy kis bor nincs ellenemre.

Menti ki barátját a néger férfi, aki egyben jelezte, hogy örömmel csatlakozik az esti programhoz, de a városit végleg félretette. Ezután mindenki befejezi az étkezést, te leszeded az asztalt és megtömöd a mosogatógépet, ami azonban még nem lakott jól, így korainak tartod, hogy rávedd arra tegye a dolgát. Végül elindulsz a kabinodba, a srácok a maguk dolgára, de tudod, hogy fél óra múlva legalább az egyikük veled fog tartani. Ha szeretnéd is, hogy Zach is veled tartson, őt már ismered annyira, hogy tudd, nem fogja meggondolni magát.

A kabinodban álldogálsz a szekrényed előtt, melyben megannyi az alkalomra megfelelő ruhaköltemény várja, hogy végre kiválaszd és felvedd, némelyek lengén csábítanak, mások ledéren susognak de akad olyan is, amely morcos némaságával tűnik ki a többi közül. Egy zöldeskék-kékeszöld darabra esik a választásod, amely büszkén feszít rajtad a többiekre rá se hederítve, hogy merész vonalaival hangsúlyozza az úrnője megjelenését.

A művelet tehát lezárult és elégedetten szemlélheted magatokat a tükörben, mely mintha huncutul kacsintana! vagy csak a leskelődő fény tréfált meg, de bárhogy is legyen! ennél tökéletesebb aligha lehet! Néhány harci dísz – ahogy Zach hívja a sminket – felkerül, hogy megcáfolja a korábbi elméletet és valóban, igazán szépségessé varázsoljon, a férfiak nagy-nagy örömére. Talán egy pici táska is előkerül, amibe belekerülhetnek papírok és más fontosnak vélt vagy valóban oda sorolható apróságok, hogy aztán a város felé vehessétek az irányt.

A párod csak Dimitrios – aki hűen vallja, hogy ami szép az előtt hódolni kell – nem csak elismerően mért végig, de megesküdnél rá, hogy kívánatosnak tart! ahogyan később kiderül még néhány egyedi szépséget szintén. Tipikus férfi, aki nem kezdeményez beszélgetést édes semmiségekről, ellenben nincs ellenére a társalgás ha az nem üres fecsegés. Hallhatóan azzal nem tud mit kezdeni. Előzékeny, lovagias, még ha az illemtudása nem is tökéletes, de ott van ahol kell és teszi amit egy nő csak elvárhat egy ilyen alkalommal lovagiasság terén.

Főleg a kikötői díj macerája, de az újsághirdetés feladása is időigényesebb, sőt, még a gyógyszertárban is hosszasabban kell várakozni, míg megkapod amit szeretnél.  Akárki találta fel a sorban állást, nagyon tréfás kedvében lehetett. No nem annyira mint Dimitrios, aki láthatóan a hirdetésben segítő középkorú de még az idősebb gyógyszertáras hölggyel is könnyedén megtalálja a hangot és jóízűen nevetgélnek témától függetlenül. Idő ugyan, de végül mindent magad mögött tudhatsz, a küldetések teljes sikerének ízével tervezheted tovább a közben hamarost délutánba forduló napot.

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #41 Dátum: 2015. Május 13. 19:36:45 »
Próbálok nem csak semmiségekről beszélgetni. De ez a sorban állás feszülté tesz. Remélem, nem látja rajtam. De a kialvatlanság és ez az örökös várakozás.

* Miért nem lehet valamit gyorsan elintézni? Csak áll az ember és vár. Kiborító. Bezzeg Dimitrios… Ő bezzeg még ezt is tudja élvezni. Mégis mit eszik azokon a vén szatyrokon? Én is itt vagyok. Jeszus te csaj… csak nem féltékeny vagy? Csak udvarias. Nyugi már… Aludnod kéne végre. Csak kapnám már meg a nyugtatót vagy altatót.*

Vívódom magammal, és azzal hogy ne látszódjon semmi ebből kifele.

*Csak mosolyogj, ahogy szoktál.*

Miután a gyógyszertárat is magunk mögött hagytuk elégedetten nyugtázom, hogy túl vagyunk a kötelezőkön. Gyorsan elsuvasztom, amit vettem, hátha nem veszi észre, annyira lekötött. Pár méterrel arrább megállok és felnézek Dimitriosra. Csak lassan nézek fel, hogy újra végigmérhessem magamnak a férfit, míg észre nem veszi, mert akkor zavartan kapom el a tekintetem. Megköszörülöm a torkom majd felnézek rá.

/Görög/ Egy ebéd valahol? Kicsit megszusszanni és inni valami hideget. Tudsz egy jó helyet a környéken vagy a hajó felé menet?

Mosolygok rá azzal a jól ismert elbűvölő mosolyommal, amit jól ismer már.

/Görög/ Utána meg nem tudom. Van valami ötlet? Elvileg minden hivatalos elintézve egy időre. Majd be is kell írnom a naplóba, meg lefűzni a csekket a helyére. Szólj rám a hajón el ne felejtsem . – kacsintok rá játékosan - De ennyi.

Karolok bele játékos mosollyal, hogy akkor mehetünk is valamerre, attól függően mit válaszol.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #42 Dátum: 2015. Május 13. 20:51:57 »
Görögország, Athén
1999. július 22. – 2. nap

Csütörtök – Kora délelőtt, délelőtt



A gyógyszerek majd segítenek! így gondolod, ha beveszel pár altatót akkor attól helyre áll majd az egyensúly és eloszlik az a vihar ami benned tombol-rombol. Többek között erre, de másra is pazarolsz az idődből – hiszen elég sokat kell várakozni, ezért megteheted eközben – így talán még hasznosan is telik el a délelőtt. Felbukkan a gondolataidban az, hogy Dimitrios mit gondolhat, de akármit is vél vagy tud ténylegesen arról, hogy milyen nyomorultul – nézel ki – érzed magad, azt soha nem tette szóvá.

A gondolatait csupa komor képet festenek eléd, mint amikor állandóan borult az ég, és bár nem zuhog, mindez csak idő kérdése csupán. A hangulatod is megzuhan, nem tesz jót a sorban állás, hogy a férfi aki elkísért nem kizáróan veled foglakozik, hogy ő nem unatkozik és nincs problémája az alvással… amire már a táskádban a megoldás! Úgy hiszed, hogy nem látta mit tettél, de lehet egyszerűen csak nem érdekli vagy úgy véli ez a dolog is megér egy próbát. Akárhogyan is, de nem teszi szóvá, inkább vett egy csomagnyi védelmet.

Amikor felméred a férfit, zavartan el is kaphatod a tekinteted, mert épp téged nézett, esetleg csodált, ahogy így felidézed a pillanatot mielőtt hirtelen más irányt kerestél a tekintetednek. A torkodból érkező zajokra csak egy apró mosoly villan, de mire ténylegesen ránézel addigra csak a kíváncsi pillantás marad. A tekintete magával ragadó, része lehet a férfias sármjának, mindenesetre nem könnyű szabadulni a vidámságtól ami ott csillan benne, mint a tenger hullámain táncoló napsugarak.

Dimitrios /Görög/ Nem hangzik rosszul! Akad is egy kis hangulatos étterem a közelben!  De megtehetjük azt is, hogy rendelünk valamit és elvisszük magunkkal így Zach-nak sem kell egyedül étkeznie.

Veti fel a lehetőségeket, melyből érezni ő a másodikra szavaz, ugyanakkor a tekintete mást sugall. Úgy véled nem lenne ellenére egy ebéd csak kettesben valami elzárt és meghitt helyen, de lehet csak te szeretnéd belemagyarázni a pillanatba. Végül a döntés a tied, bármelyiket választod, biztos vagy benne, hogy a férfi nem fogja felróni neked, hogy miért azt és miért nem a másikat… a kéréseidre eközben bólint, majd jelezni fogja, hogy mit ne felejts el. Ezután belekarolsz, ő pedig biccent, ahogy egy úr tenné és vár rátok a város!

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #43 Dátum: 2015. Május 13. 21:06:26 »
Nehéz elszakadni a tekintetétől, a benne csillogó vidámságtól. Akaratlanul is elveszem benne egy pillanatra és újra zavarba jövök. Elkapom a tekintetem miközben a hajamba túrva nagyot sóhajtok. Ahogy felhőtlenül mosolyogva belekarolok, az utcát kezdem inkább figyelni.

/Görög/ Mind a kettő jól hangzik, de….

*Jobban hangzik az édes kettesben… Csak mi ketten, romantikusan. *

Fejezem be magamban a mondatot. Újra felnézek rá és az arcát fürkészem.

* Vajon melyiket akarná? Vajon melyik lenne a helyes döntés? Vajon akar tőlem valamit? De ha igen miért nem lép? Vagy lépjek én kockáztatva, hogy elvesztem egy jó alkalmazottam? De akkor minek vette azt? Biztos van valakije… Azért ennyire boldog. Hiszen az estét sem tudta megígérni. És már megint féltékeny vagy? Az ég szerelmére te lány! Elég legyen. És ha van valakije? Bárkit megkaphatsz, akit csak akarsz!*

Újra előre nézek, miközben megfeszül az állkapcsom a hibátlan mosolyom mögött. Kihúzom magam mellette.

/Görög/ Mutasd meg azt a kis helyet és meglátjuk, mire oda érünk, mennyien vannak.

Vetem fel a lehetőséget, arra, hogy ha akar lépjen, vagy sem. Belekarolva követem bárhová is visz.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nerine 'Inina' Katsouranis
« Válasz #44 Dátum: 2015. Május 14. 17:19:42 »
Görögország, Athén
1999. július 22. – 2. nap

Csütörtök – Délelőtt, dél



Csendesen sétáltok, szótlanul egymásba karolva, akár egy pár, aki csupán a város szépségében gyönyörködik. Zavarodban, mely kislányos módon talán még pirulásra is késztetett az embereket figyeled, akik jönnek-mennek és sietnek dolguk után. Most, hogy kanyarogtok a város kicsi és szűk utcáin egyre több helybelit látsz, látod rajtuk a hétköznapok nyomát, a szürkeség komor felhőit, ahogy a rutin örvénye lassan elnyeli őket.

A legtöbbjük elveszett a modern társadalom elvárásaiban és a mindennapok lassan felemésztik őket. Nem tudod, hogy mikor lettél ilyen, de úgy érzed, hogy sokkal inkább megérted az emberi érzéseket, olvasol bennük mint eddig bármikor. Kevesekben látod azonban a makacsságot, a bátorságot ahhoz, hogy merjék élni az életüket, kiálljanak magukért és az álmaikért, megharcoljanak mindazért, amit vagy akit el akarnak érni. Egy példát ismersz, ő pedig itt sétál veled…

Dimitrios /Görög/ Rendben! Tetszeni fog!

Nem kérdez rá a ’de’ –re, mindig van egy de. Mindketten tisztában vagytok azzal, hogy melyik döntés mivel jár, nem is teszi szóvá senki, helyette folytatjátok az utatokat. Lehetséges, hogy még nem jártál erre, akkor talán még inkább magával ragadó a környék és fenséges a látvány, ahogy alápillantasz és végigtekintesz a városon, a kikötőn. Az étterem a helyi építészet jellegzetességeit viseli magán, kellően csendes és meghitt, szinte már romantikus jelzővel illethető.

A bejáratnál egy helyi idősebb férfi fogad őszinte és kedves mosollyal, úgy tűnik ő azon kevesek egyike akikből még nem halt ki az élni akarás, akik nem csak várják, de a szépség elébe is mennek. Köszöntés után egy asztalhoz kísér, mely egy erkélyen áll ugyan, de van egy fehér ponyva ami gondoskodik arról, hogy távol tartsa a forró napsugarakat. A tulajdonos, vagy ez az idősebb férfi étlapot kínál fel, majd elsiet, hogy egy ideig magatokra hagyjon benneteket. Ezután a férfi fellapozza azt, de belepillantás nélkül javasol:

Dimitrios /Görög/ Kitűnő a Σουβλάκι, ajánlom figyelmedbe!