Szerző Téma: Timeus 'Solarion' Helio  (Megtekintve 3114 alkalommal)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #45 Dátum: 2023. Július 25. 07:47:52 »
Timeus Helio

Ahogy kivetődök a viharba, mint egy végtelen szűnni nem akaró lázálomba, érzem, hogy erőt kell vennem magamom. Az elemek és a fizika is ellenem dolgozik, de ezen a holtponton túl kell vetnem magam, hogy megmaradjak. Ráripakodásom után érzem, hogy az ismeretlen figyelmét magamra vonzottam, így a gép talán megmenekül, már semmit sem tehetek érte. Másra kell koncentrálnom, az életben maradásra. Fel kell készülnöm, hogy az idegen alak bármikor rám támadhat, erejét nem ismerve a legváratlanabb helyzetre is fel kell készülnöm.

/görög/ - Mit akarsz ismeretlen!? -
szólok mennydörgő hangon felé. - Ki vagy te!?

Félek kérdéseim nem fognak egy hamar válaszra találni. Főleg, hogy magam sem tudom mit keresek pontosan, hiszen a szituáció a múlt nem ismerete nélkül idegen. Ebben az ismeretlen világban kell lavíroznom, helyt állnom és Házam becsületét megőríznem. Engem nem nevezhet senki sem ostobának! Elsők között voltam, uralkodó voltam. Nem ez így nem mehet tovább! - erősődik fel bennem egyfajta érzelem, düh...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #46 Dátum: 2023. Július 25. 12:57:24 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután, késő délután

Hangulatkeltő - Gép viharban


Azt gondolná az ember, hogy kövér cseppekben hullik az égi áldás, de teljesen biztos vagy benne, hogy a Gyötrelem mételyezi ezt a vihart, mert ez az aprószemű, bőr alá bújó és szúró zápor olyan vad és váratlan irányból lecsapó szelekkel társul, ami csak erre jellemző. Igazából azonban az a semmivel össze nem téveszthető rideg üresség érzete leng körül, ami teljesen egyedi és emiatt könnyed azonosítható. Nem könnyű manőverezned – főleg, hogy a fizikai erőnléted igen gyenge – így sokszor kell korrigálnod magasságot vagy épp irányt… igen kimerítő. S akkor még ott van a kiabálás-ordítás, hogy halljátok egymást, de leginkább a te hangod eljusson a másikhoz.

Vihardémon /Görög/ Nem nyilvánvaló te fennhéjázó idióta? – mutat a zuhanó gép felé – Rendet! – mondja a nyilvánvalót, szerinte neked is annak kéne lennie – Nem hallottam a TE nevedet! Ugyan milyen jogod követeled az enyémet? – kiáltja, de aztán elvigyorodik – úgy gondolod a hangjából – Tamiel vagyok te üresfejű Namaru! Tamiel, Lammasu az Adad kórusából! Itt és most pedig a bírád, ha úgy tetszik! – látod, ahogy a teste körül eleddig cikázó apró villámok a kezébe kezdenek összpontosulni – Hajolj meg! S talán nem kerülsz annak a fémmadárnak a sorsára!

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #47 Dátum: 2023. Július 31. 12:57:38 »
Timeus Helio

Ahogy kikerülök az örvénybe, ami egyre jobban húz a Gyötrelem viharában. Kissé olyan ez az egész , mint földi testem erős estéjének másnapossága, mikor a fej körül forog a világ szüntelen, múlni nem akarva. Testem silány gyengesége nem a legjobb ellensúly ennek az erőnek, miközben testembe szilánk darabokként bele maródnak az eső cseppek. Aztán egy időután urrá leszek magamon, egyenletesen tartom magam. Meglátva az alakot eldördül az első "szópárbaj".

A válasz erőteljes és határozott. Nem tetszik nekem, hogy egy "senkiházi" így beszél velem... Viszont a helyzeti előny nála, kihasználhatja a helyzetemet. Nem tudhatom, mennyire rég óta szabad s mennyire ismeri korlátait.... De velem nem teheti ezt! Többre vagyok hivatott!! [/color]- Vág végig az agyamon a gondolat menet.

/görög/- Solarion vagyok a Namaru házból, elsők között való a Ragyogás Kórus Elohimja! Nem tűröm ezt az arcátlanságot! Mit tettél s miért támadtál rám? Mi dolgod itt?- Jelentem ki határozott hangon.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #48 Dátum: 2023. Augusztus 01. 12:30:09 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután, késő délután

Hangulatkeltő - Gép viharban


A tested törékeny és esendő. Érzed, hogy minden másodperc kikezdi valamilyen módon és veszélyezteti az ittlétedet. Ugyanakkor azt is érzed, hogy a vihar enyhülni látszik amikor megnevezed magad. Mintha… nem is tudod, de mintha az, hogy a másik nem fordítja teljes figyelmét a viharra, az megpróbálna kiszabadulni és a maga kedvére tombolni vagy épp megszűnni…

A válasz olyan, mint a vihar. Erőteljes és kíméletlen. Letolt nadrággal ért, ahogy Timeus szóhasználata bukkan fel és talán nem is teljesen az Esszenciádból, mint az emberi érzelmekből tör fel benned a büszkeség és esetleg már az arrogancia határát súroló lendület, mellyel helyre tennéd a veled szemben lebegő alakot. Nem érdekel már az sem, hogy milyen helyzeti előnyben van, veled így nem beszélhet!

Ekkor? Nem, akkor ér a felismerés amikor megszólít és közelebb reppen hozzád.

Overlord Tamiel /Görög/ Lord Solarion! – néz rád cápamosollyal – Hódolj be Overlord Tamiel előtt és nem küldelek vissza a pokolba! – intéz hozzád kihívást.

Nem tudnád eldönteni, hogy ez most milyen értékű hír, mert legalább annyi előnye, mint hátránya van annak, hogy egy nálad rangosabb Démonba futottál. A kérdéseid leperegnek róla, a válaszodat várja… de ilyen közelről már szinte minden részletet ki tudsz venni. Messzebbről láttad, hogy vékony, nőies alakja van, hogy hatalmas szárnyaival tartja fent magát, hogy folyamatosan elektromos töltések szaladgálnak a testén mintha apró villámok lennének és apró gömbvillámra emlékeztető fénylő gömböcskék lebegnek körülötte látszólag véletlenszerűen, de közelebbről már…

Látod azokat a fekete szemeket, mintha az Abyss nézne vissza rád. Üresnek tetszik és szinte dermesztően hat. S mindezek ellenére az arca valahogy mégis gyönyörű, szinte már földöntúli! A hosszú haja, mint fekete hínár tapad a fejére és testére. Ami leginkább vonzza a tekintet az a férfiakat bűnbe csábító ajkak, melyek mögött tűhegyes cápafogak sorakoznak. A nyakának kecses íve, a finom vállai és nőies, telt idomai, lapos hasa és darázsdereka, mely mögött egy hosszú farkinca tekereg, rájákét idéző végződésben és persze a hosszú és formás combok, kecses lábfej teszi őt egésszé.

A keze – mellyel épp rád mutat megerősítve a kihívását – karmokban végződik és az egész bőre, melyről most látod – hogy kék cápákra jellemző színben játszik – teljes testét színezi olyan ruganyosan fényes hatást kelt… s mégsem tudod feledni a Bukás előtt hallott pletykákat, miszerint egyes Adadok bőre képes volt lenyúzni a húst az emberek csontjairól, ha ölelésükbe kerültek.

Overlord Tamiel /Görög/ Engedelmeskedsz vagy elpusztulsz?!

A szavait a hatalmas hullámok közül érkező robbanás fénye és hangjai nyomatékosítják...

Off-Topic: megjelenítés
+1 ideiglenes torment a büszkeséged ára

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #49 Dátum: 2023. Augusztus 21. 09:54:26 »
Timeus Helio

Amilyen erővel tettem fel kérdéseimet, ebben a pusztító, de egyben fullasztó örvényben, úgy ér az arcon csapás, azon felismerésé, hogy az előttem álló személy hatalmasabb nálam. Ez az első olyan lény szabadulásom óta, akivel találkoztam, mint én. Egyből hatalmasabb és konfliktusosabb. Közelebbről mérve pedig nem tudom mitévő legyek, de egy biztos, hezitálni nincs túl sok időm, mert e szőrnyű bestia elég türelmetlen.

/görög/ - Overlord Tamiel! Valahogy csak megtudjuk beszélni ezt a félreértést! - kezdek mondandómba, bízva a szociális érzékeimbe, hogy elkerüljem az elkerülhetetlent. - Elnézést kérek a hírtelen haragomért, de nem rég kerültem felszínre és ön az első magamfajta, akivel találkoztam. Úgy gondoltam az Abyssból küldettek értem, de rá kellett jönnöm, hogy nem így van. Nem kívánok a maga ellensége lenni.

Várom a megfelelő reakciót, s direktbe nem válaszolok a behódolás kérdésére, bízva, hogy eltudjuk simítani ezt az ügyet.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #50 Dátum: 2023. Augusztus 21. 11:41:38 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután, késő délután




Miközben van időd szemrevételezni a halálosan tomboló szépséget rá kell ébredj, hogy bizony a Börtön hagyott némi nyomott a veled szemben lévőn. A Gyötrelem mely maró méreg, mételyként rágja a te Esszenciádat is, úgy tűnik, hogy Tamielén sokkal több fogást talált. Míg a te teljes alakod tisztának hat, az övéből helyenként átszivárog az Abyss mocska. Több helyen is…

Overlord Tamiel /Görög/ Természetesen már meg is beszéltük! Ezzel elfogadtad a helyed alattam és vazallusomként szolgálsz ebben a pokoli Teremtésben! A mentségeket tartsd meg annak, akit érdekel! Nekem csak az a fontos, hogy szerezz olyan embereket, akik eladják a lelküket! Az első ilyenre adok neked néhány napot! – közli ellentmondást nem tűrően miközben elkezdi az ereszkedést (a vihar meg az erejét veszíteni). Természetesnek veszi, hogy követed – Talán akad egy-két túlélő… – ragadozómosolya félelmetesnek hat

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #51 Dátum: 2023. Augusztus 23. 17:52:47 »
Timeus Helio



Ahogyan megfigyelhető jó magam tisztább aurával rendelkezem, mint Tamiel. A Gyötrelem, mint egy métely magával ragadja s az Abyss moscska foltot hagy rajta. Jó magam kűzdök ez ellen a Gyötrelem ellen, s hogy tiszta maradjak mindent megtettem eddig, amit csak elmém engedte. De most mitévő legyek - bújik elő a kérdés, mely egyre erőteljesebb... Nem tetszik, ahogy parancsolgat nekem, de nem adok hangot neki, még annak sem, amit épp parancsolt. Magam úgy gondolom, hogy nem hódoltam be, hiszen nem ejtettem ki sem számmal sem elmémmel ezt a mondatot. De egyenlőre nincs más lehetőségem, mint a kivárás és megfigyelés. Elkezdek utána suhanni, hátha adódik egy óvatlan pillanat amikor meglibbenhetek vagy épp nem vártan letámadhatom? Nem tudom még egyenlőre lássuk milyen helyzet elé támaszt a Gondviselés? - zakatol az elmém folyamatosan.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #52 Dátum: 2023. Augusztus 24. 10:03:54 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután, késő délután




A gondolat abban a pillanatban szakadt meg a tisztasággal és tettekkel kapcsolatban amíg fel nem idézed a pár perccel ezelőtti pillanatot, ahol számtalan ember élete ért véget azért, mert nem tettél semmit, sőt, feladtad őket a saját önző érdekedben. Mint ilyen érzed, hogy a benned lakozó sötétség erőre kapott picit, hogy egy démoni hang elégedetten nevetett az Esszenciád mélyén, de tény, hogy a veled szemben lévő alak valóban sokkal több hasonló szörnyűséget követhetett el…

Lenyeled a büszkeséged és követed Tamiel-t, aki könnyedén ereszkedik a viharos időben, míg neked azért okoz ez nem kevés kihívást. Annyira lefoglal az, hogy ne zuhanj le, hogy másra nagyon időd sincs. Ugyanakkor azt is tapasztalod mire a lángoló roncsokhoz értek, hogy a vihar lassan olvad, gyengül és így valamivel könnyebb leszállnod valami lebegő roncsdarabra vagy ha ez nem, akkor lebegni a víz felett. Az utóbbi azért elég kimerítő, de kivitelezhető.

Számtalan test lebeg a lángoló roncsok között, teljesnek tűnik a pusztítás. Nem igazán látsz túlélőt, de annál inkább a testek mérete alapján azt, hogy mit is tettél. Nem csak felnőttek vannak…

Aztán látod, hogy Tamiel szűkülő kör után megállapodik egy roncsdarabnál és kinyútjva kezét egy villámcsapással jutalmazza az ott heverő testet. Elégedett arccal lebben tovább, míg te esküdni mernél rá, hogy halálhörgés hangjait sodorja feléd a heves szél. Miközben ott nézelődsz, észreveszel egy idős házaspárt (azok lehetnek), egymásba kapaszkodva próbálnak a felszínen maradni, fogytán az erejük és közeleg a végzetük.

De talán még van remény számukra…

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #53 Dátum: 2023. Október 10. 14:36:49 »
Timeus Helio

A Gyötrelem mi ellen küzdöttem, megsebez s tisztaságom, ártatlanságom oda. A szenny fekete foltot hagyott rajtam, melynek belsőm sötétsége igen csak örülni látszik. Elvégre mit tettem? Semmit... Csak hagytam őket meghalni, ahelyett, hogy megmenthettem volna őket… De nem tettem semmit s saját gőgöm áldozatává válva, vazallusként kell működnöm egy erősebb és jóval megátalkodotabb sötét erőnek.  Ahogy ezt az erőt követem alábukva a viharba folyamatosan járna az agyam, de minden erőmet a fent maradásomra kell összpontosítsam.

Ahogy felszínt érve látom, mit tettem, elfog a düh Tamiel iránt, egy fékezhetetlen gyorsan növő erőt érzek belül magamban. Az sem segít, hogy látom mit mivel ez a démon. Már, már azon vagyok, hogy hátba támadom, kihasználva a lehetőséget, de ismételten döntenem kell. Vannak még túlélők, akiket vagy kimentek és talán, talán megmenekülnek, vagy a halál és Tamiel áldozata lesznek.

Nincs idő mérlegelni, segíteni próbálok, úgy, hogy azt Tamiel a leg nehezebben vegye észre, meglátva mi fog történni. Tehát fogom magamat és cselekszem. Méghozzá nem is akárhogyan, testem fordulatot vesz és a felszín fele zuhan, míg el nem erem az időseket. Ekkor tudatosul bennem, hogy nem vagyok olyan erős, hogy akar egyet is sokáig el tudjak vinni. Így a hideg tengerből való kiragadás helyett máshogy döntök. Megszólítom őket, ha már úgyis "angyali" alakban vagyok.

/Görög/ Ne féljetek tőlem! Segíteni jöttem, de nincs sok időm! Tegyétek azt, amit mondok, mielőtt a gonosz megtalálna titeket. Amint szerzek valamit, ami eltakar titeket, ne mozduljatok. - Ezzel a lendülettel elkezdek keresni valamit, amivel eltudom őket fedni és megvédeni.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #54 Dátum: 2023. Október 20. 09:36:09 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délután, késő délután




Az Esszenciád mélyén érzed, hogy már volt ott sötétség. Az a fajta, ami a Börtönben vett körül. Olyan, mintha beléd ivódott volna. Afféle, ami makacsul ragaszkodik és talán sosem hagy el. Ez a fénytelen sötét tűz kapott most kicsit jobban lángra és azért még akad ott fény, de sok hasonló döntés könnyen a saját vesztedet okozhatja. Intő példa erre Tamiel, aki biztos, hogy több olyan döntést hozott, ami most meglátszik rajta, ami démonibbá tette a megjelenését és viselkedését. Mert ezek szerint nem csak külsőleg, de Esszenciádban is rombol egy-egy rossz választás.

Minden erődet elviszi az, hogy a viharban próbálj navigálni. Érzed, hogy a határaidat feszegeted ami korábban nem volt! most elemi erővel támad. Ahogyan az emberi testbe készülsz visszazuhanni, megpihenni. S bár még van erőd, de minden perc drága! Ahogyan korábban a szigetről sem tudtál elrepülni a szárazföldig, most is kérdéses, hogy fogsz Athénig eljutni. Főleg, ha úgy döntesz, hogy nem egyedül tennéd, hanem még két embernek is segítenél.

A düh… nagyon erősen tör fel, de inkább szól a tehetetlenségnek és talán az emberi örökségnek, mint a büszke Namarunak. Helyesen felmérve az erőviszonyokat – illetve tisztelve a Teremtésben elfoglalt helyeteket – végül nem támadtál hátba egy másik Bukottat, de lehetőségeid ezen felül érezhetően korlátozottak. A viharban – melyet bizonyos, hogy Tamiel irányít – megpróbálsz előretörni, ami nem könnyű, sőt, igazából igen merész vállalkozás, megelőzöd a sokkal tapasztaltabb démont és próbálsz úgy túlélőt találni, hogy az ő ne vegye észre… eléggé lehetetlen vállalkozásnak tűnik.

Látod, hogy leszáll és kivégez valakit, te pedig keresel… de mire bárkit látnál, ő már újra a levegőben van és tovább kutat. Sietve próbálsz cselekedni és bár korábbi erőd már elenyészett, most mégis azon tűnődsz pillanatra, hogy megpróbálod kiemelni őket… azt biztos észrevenné, így ez a terv hamvába holt. Nem csak azért, mert rádöbbensz nem bírnád el őket, hanem mert pont arra hívná fel a figyelmet amit el akarsz kerülni. Odareppenve Igaz Alakodban azonnal érzed ahogy megpillantanak, ahogyan elönt a fény és forróság! S bár mindössze apró csepp, mégis a hitük ereje olyan, mint a sivatagban hosszú ideje vándorló szomjazónak pár hajnali harmatcsepp.

Ki tudja mennyit látnak ebben a viharos szélben ami folyamatosan csendesül de még mindig elég erős, mindenesetre úgy véled, hogy meglepettség és csodálat biztos jelen van. Nem hallod a választ – ha válaszoltak egyáltalán – de nekiindulsz, hogy keresgélj. Nem nagyon van erre alkalmas tárgy, de végül találsz több ronggyá ázott takarót, amelyből vissza tudsz vinni néhányat, hogy megtedd ami szerinted a helyes. Mikor visszaérkezel Tamielt látod a két öreg felett lebegni: szerinted ő is azt érzi amit te.

Overlord Tamiel /Görög/ Vazallusom! Kiváló munkát végeztél! Ezért megjutalmazlak! – kiáltja vigyorogva – Mit kívánsz tőlem? – kérdezi jókedvűen

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #55 Dátum: 2023. November 13. 17:22:11 »
Timeus Helio

Erőm fogytán és érzem a gyengülést. Ki kell tartanom valahogy, csak igy élhetem túl ezt a napot! De mit tegyek, hogy ha egy sokkal hatalmasabb erő ellen készülök csatázni? Kész lehetetlennek tűnik ez az egész, ami körbe vesz... - hatalmasodik el keresésem közben az elkeseredettség. Az még hab a tortán, hogy az Overlord megtalálta a két öreget, kiket készültem valahogy megmenteni. Végül én juttattam bajba őket merül fel bennem a kérdés.
Mikor hallom, hogy megszólal Tamiel és váratlan kérdést szegez nekem, először köpni-nyelni nem tudok, ez egy nem várt fordulat tőle. Kis tétovázás után meg"emberelem" magamat és előhozakodok neki:

- /görög/ - Nagyuram! Azt kérem tőled, hogy kiméld meg ezen két szerencsétlen pára életét. Nem kérek mást, csak ezt az egyet. Könyörületet nekik.

Kérem félően, de a válaszát már előre sejtem és felkészülök a legrosszabbra, mi történhet velem.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #56 Dátum: 2023. November 14. 12:43:41 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – késő délután - alkonyat




Valószínűleg miattad talált rájuk. A szavai is ezt erősítik meg és valahogy az érzés is így uralkodik el rajtad, hogy te okozod a vesztüket. Aztán érkezik a dicséret – természetesen az arrogancia és végtelen hideg harag mellett – hogy milyen jó munkát végeztél. Minden bizonnyal ez a meglepetés okozza azt, hogy amit kérsz, azt szó szerint veszik és hezitálás nélkül rábólintanak.

Overlord Tamiel /Görög/ Teljesítem a kérésedet! – int „előre”, hogy indulj meg az általa választott irányba – Megkapják a kegyelmemet. A tenger majd dönt felőlük!

S azzal elkezdtek távolodni a tovább enyhülő de még viharos időben. Ellenben a röptöd mintha könnyebb lenne, mint eddig volt és ráébredsz, hogy Tamiel a forrása ennek, aki „művészetével” élve irányítja a viharos szelet, mely most nem akadályoz, de szinte játékosan könnyedévé teszi az előrehaladást. Aztán kezdtek ereszkedni és miután a már inkább csak szeles időben eléritek a hullámokat, azok kezdenek el tolni téged valamilyen távoli föld-part irányába.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #57 Dátum: 2023. November 28. 12:58:05 »
Timeus Helio

Várom a legrosszabbat, hogy mi is történhet velem, ezen kérésem után, hiszen ahogy eddig a dolgok állása tűnik, csak erre számithatok. Aztán semmi nem jön. Meglepődve állok a szakadó esőben a válasz hallatán. Alig figyelek az előre intésre, majd megindulok. Tamien lehet valóban az időjárás forrása, hiszen röptöm könnyebb lett s a vihar is csitulni látszik. Ahogy haladunk a szárazföld irányba, megpróbálok faggatózni, ki ő s mi ő?

- /görög/ - Nagy uram! Te mióta vagy szabad, ha kérdezhetem? Mennyire ismered ezt az új világot? - próbálom szóra birni, hátha több mindent megtudhatok, ami a jövőben segithet. Hiszen a világ még oly sok meglepetést tartalmaz, s megannyi az ismeretlen, felfedezetlen számomra. Kiváncsian várom mi történik, talán én is megenyhűlni, oldódni látszom.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #58 Dátum: 2023. December 06. 14:36:01 »


Görögország légtere
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Alkonyat-kora este, este a parton




Nem egy lehető legrosszabb eshetőség van, mind szörnyűbbnél kegyetlenebb. Számtalan halálforma és még a halálnál is rosszabb dolgok, nem csak a halandókkal, de veled szemben is. Ugyanakkor Tamiel kétségtelenül sokkal többet tud, mint te és úgy láttad, hogy pont olyan szeszélyes, mint az időjárás és legalább annyira kiszámítható, mint a viharos szél. Ugyanakkor erős és kegyetlen és mégis van benne valami vonzó, mint ami arra kényszeríti az ember fiát-lányát, hogy csodálja ezt a hihetetlen nyers és brutális természeti erőt ami legalább annyira gyönyörű tud lenni, mint életveszélyes.

Biztos vagy benne, hogy sokkal többre emlékszik és még annál is többet tud, mint amit láttál és hallottál tőle. A puszta rangja erre a pidesztálra emeli. S mint ilyen kénye-kedve szerint cselekszik amit már láttál is, tapasztaltál tőle. Teljeséggel bizonyos, hogy nélküle nem biztos partot értél volna ép, de legalábbis száraz bőrrel, nem beszélve a tényről, hogy időben is sokkal rövidebb volt így. Még akkor is, ha a parttól távolabb hirtelen megszűnik minden segítség és hamar a vízben találod magad. A felszínre bukkanva hallod a hangját:

Tamiel /Görög/ Innen úszva megyünk. – közli tényszerűen, majd hirtelen elragad valami áramlat ami a part felé sodor – Meg kell erősödnöd. Amilyen gyenge vagy hamar eltaposnak téged. Veszélyes világra szabadultál és mielőbb meg kell találnod a módját, hogy hűen szolgálhass! Addig is… itt van ez – nyújt át egy gyűrűt, amelyen egy sárkány tekereg, nem akármilyen, egy vízi féle, olyan, ami körül fonja a hajókat és úgy végez velük. Szorításával. – Vedd fel! – utasít, majd már mikor úgy véled nem válaszol – Kérdezheted. – de ezzel letudta, a második kérdésedre meg már válaszolt – Amint partot érünk, te mész a dolgodra és elrendezed a halandó életed, majd visszajössz ide és kiejted a nevemet.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Timeus 'Solarion' Helio
« Válasz #59 Dátum: 2024. Február 20. 08:30:23 »
Timeus Helio

"Az, hogy megúsztam ezt a helyzetet valóban Tamielnek köszönhetem, de hogy mi volt a célja ezzel még nem tudom, talán a vazallusi viszonny. De hiszen én még nagyon gyenge vagyok, de lehet nem talált másik hozzánk hasonlót? Ilyen kevesen lennénk? Nem tudom mi a cél. Össze vagyok zavaraodva..." - jár az agyam folyton miközben közelitünk a part fele. Kérdéseimre a választ félig megkaptam, félig nem. Nem tudom mi tévő legyek, tanácstalan vagyok. A gyűrűt természetesen elfogadom, de a földi életemet, hogyan tudnám elrendezni? Kvázi most halottnak hisznek, ha megtudják mi történt a géppel és testemet soha sem fogják megtalálni...

- /görög/ Uram, mi célod velem? Hogyan tanulhatok tőled? Meg szeretnék erősödni, hogy tegyem? - kérdezem Tamielt, hátha válaszol nekem. Ha nem akkor valamiféle település fele megyek, ha látok fényeket.