Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35634 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #225 Dátum: 2016. Március 15. 16:34:52 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

Sajnos a metszett kristályszobor már túl nagy ahhoz, hogy kényelmes viselet legyen -  főképp tenyérnyi mérete miatt. Amikor Vanina rákérdez a gyerekekre, Kiina arcán  ritka vendég – futó szomorúság suhan át.
- Pár nyárral ezelőtt szerettem volna, de … mostanra sok minden megváltozott. És lássuk be – nem lennék mintaanya – válaszolja a kérdésre. Ám Vanina véleményére csak ingatja a fejét.
- Ha pénzért vagy érdekből hálsz – felénk azt hívnák annak. De ha csak az élvezetért – akkor legfeljebb szabadosnak mondhatnának. Hiszen mióta bűn az, ha élvezed az életet? Csak azok ítélnek el emiatt, akiknek nem adatott meg ez a szabadság. Akiket gúzsba kötnek az elvárások, és  az azoknak megfelelni vágyás. Persze a megítélés már más, ha családosként is engedsz a fellobbanó szenvedélynek. Egy férfi megteheti, amit akar – ez miért ne lenne igaz egy nőre is? Nem hinném, hogy egy női léleknek kevesebb jog járna. S majd meglátod, hogy állítólag a Hegyi Királyságban hasonlóan vélekednek - biztatja.

Kiina is megpúpozza a reggeliző csészéjét, ő sem aprózza el. Láthatólag jól esik neki a bőséges választék. Bár a Kufár szakácsa is kitett magáért, azért a választékot egy hét után kiismertétek – s itt, a szigeten végre nem a megszokott ízek köszönnek vissza. Vaninában a gyanakvás lassan szárba szökken – ő nem tudja úgy élvezni a szűk körű reggelit, mint Kiina – aki láthatólag élvezi az érzést, hogy mintha csak a tiétek lenne az egész sziget. Vanina kijelentésére, hogy megnézi, mi van a többiekkel, aprót biccent, és vigyorogva válaszol
-Ne aggódj, biztos nincs semmi baj. Talán a szerzetesek éppen egy teológiai vita közepén tartanak, hiszen Hajnal kedvez az új felismeréseknek  :) – közben újra szed a csészéjébe a főtt rizsből.

Vanina felér a legfelső szintre ahonnan nem sokkal ezelőtt Kiinával kettesben indultak meg a terasz és a terített asztal fele. Hajnallal fut össze, aki kócosan, de vidáman lép ki a lakrészükből. Vaninára pillantva megtorpan, és megkérdezi
-Gond van a reggelivel? - teszi fel a kérdést majd mellé sorol, és Vanina mellett belép a férfiak lakrészébe. Bent Rashu mester a sarkain ülve meditál a halófülkékből nyíló közös térben egy teázó asztalka mellett. A teraszon van némi mozgás. Odamenve Haren az üdvözlés jelét rója a levegőbe miközben a teraszon ücsörögve egy marék narancshéjat dob át a korlát felett. Lan pedig úgy tűnik, hogy szintén a szokásos meditációját űzi a reggeli nap fényében fürödve.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:32:13 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #226 Dátum: 2016. Március 19. 00:04:51 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten.
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Haldirien (alias Sterrard), Kael

Továbbra is kétkedve nézek a köpönyegesre, aki valamiféle papnak, vagy éppen szerzetesnek vélem.
- Bizonyára nem, de ez igencsak egy csúnya viccnek tűnik. - nézek a férfi szemébe, amibe azt látom, hogy teljesen komolyan veszi, és szenttül meg van győződve igazáról.
Amitől kiráz a hideg. Lehetetlen, de minden erre világít rá.
Hosszú másodpercekig gondolkozom, és értelmezni próbálom az imént kiejtett szavait a férfinak " Méreg terjed a testemben, hamarosan meghalok... Mit akarsz tudni hamarabb."
Elborzadok, talán a pánik is kezébe kerített.
Valóságot beszél... Egy holdtölte... Körübelül azóta hogy elhagytuk Portellát... Azóta méreg van bennem... Nyílván az a nemes volt az... De akkor mit is mondott... azt hiszem két hónapig kérte segítségem, azután pedig vége a feladatodnak. Ezek szerint nyílván addigra végez velem az a méreg. Az a feketevérű fattyú!
Könyökömmel kitolom magamat kissé, majd felüllök, szemembe nézve a Kaell, Kael vagy Kavel, ha jól emlékszem a nevére, láthatja a halálfélelmet és az utolsó reménysugarat, ahogy ránézem a csuhásra, talán még a gyűlölet szikrája is fellelhető, amennyiben igazán mélyre tud látni az ember. Gyűlölet nem a pap iránt, sokkal inkább a tehetetlenség, illetve a nemes úr felé irányul, sőt talán ez utóbbinál csúcsosodik ki.
- Sajnálom, a szavaimat, mostanában nem igazán vagyok önmagam... elnézésedet kérem az indulatos válasz miatt. - úgy tűnik ez az egyetlen módja annak, hogy talán segítsen nekem, természetesen, nem igazán esik nehezemre ez, hiszen tényleg feleslegesen torkolltam le. Egy száműzött nemes idő után néha rutinszerűen elfelejti amúgy is, hogy kicsoda ő, aztán persze visszatér az öntudata, és talán még gőgösebb lesz, de ezzel semmit sem érnék el. - Tudsz segíteni nekem? Azt hiszem, a következő holdtölte körül végez velem, talán még hamarabb is. Igazat megvallva azt nem hinném hogy eltudnám viselni, hogy mi... - "módon fogok meghalni..." - ... módon, de hogy hogy kerültem itt, azt meghallgatnám. - "bár nem szívesen, jobban örülnék ha inkább a túlélésemmel foglalkoznánk."
"Itt a vége? De hogy mérgezett? Étellel? Itallal? Nem lehet, hiszen ott voltak mások is, nem külön étkeztünk. Talán a Xao kapitánynak is köze lenne hozzá? Úgy hiszem nem. Az a férfi becsületesnek tűnt ilyen szempontból nekem, nem hinném hogy mérgezne. A könyv? Vagy... a ruhámat? Nem! Szinte biztos, hogy a signum az!
Hirtelen emlékek törnek fel a Portellai börtönben lejátszódott cselekményekről, a törött lábak nem egészen kényelmes fekvése, a gyakori kín, a férfi hangja zúg a fejembe. Nem csak azt kérte, hogy tájékoztassam a helyzetükről.
Ezután megpróbálok felállni, majd elindulok a tőlem telhető leggyorsabban a szobám felé, amennyiben nem tudok megállni, a titokzatos férfi felé emelem a tekintetem.
- Tudna esetleg adni valamiféle, botot, vissza kéne mennem a lakóhelységembe.
Amint megérkezem bezárom az ajtót, majd odabotorkálok holmiaimat tartalmazó táska felé, és lehúzom magamról a signumot, majd kezembe véve figyelem. Ha megmérgezett..., akkor ebben már nincs méreg. De mégis nem sok kedvem van visszahúzni, de ha nem húzom vissza, akkor gyanút keltek az emberekben. Így hát erősen vonakodva, de visszahúzom.
Azután a könyvet próbálom előhalászni, majd miután megtaláltam, belenézek, aztán keresem a tintát, illetve az ecsetet, és egy asztalhoz leülve megnézem, mi lehet.

A Kufár hajó már holdtöltén át vándorolt a tengeren
Úticélja még messze, őmaga is küzdött a szél dühével
Mikor megakadt a kutató szem egy szárazföldi szegleten
Végre itt az idő hogy imádságainkra a tenger feleljen
Sziget a feketevízen, pusztulásban az ember üdét lel
Friss és finom illatú egzotikus virágok tarkították a kertet
Matrózoknak, kalandoroknak visszaadták lelket.
Az harcosok, csuhások a nemes szolgáivá váltak
Így a szigeten menedékre, otthonra találtak
Olyan csoda történt, mely a Kufár újabb regéjévé válik
Hatalmas víziállat, s Merussában volt a másik
De még ősidőkben végzett riválisával a hatalmas teknős
Egymaga húzta az egész szigetet, oly erős
A vacsora asztalnál vitatták a művészet gyönyörét
Egy nador hölgy és egy fiatal lány lelte benne örömét


(a lehúzott részeket az ecsettel is lehúztam, de úgy hogy ki lehessen olvasni, mi van oda irva.)
Közben ahogy gondolkodtam, mit is irjak, eszembe jutott egy másik út, ami talán segíthet. Ha. Sikerülne elérnem, és megcsinálnom a próbát, akkor talán meggyógyulhatok. Úgy hiszem, ideje elmennem.
Ha sikerül a próba, túlélhetem a végzetemet, ha nem, akkor így is meghalok, nem? Miért lenne vesztenivalóm. Ha meg megbukok rajta,  és kiderül a hazugság, akkor vízbe veszek, de így is úgyis oda kerülnek a tengeren a holttestek, nem? Akkor nem mindegy? Ideje végre feltápászkodni.
A tintát, ecsetet és a könyvet gondosan elrejtem a táskám mélyére, majd elindulok, hogy megkeressem az úrnőt, vagy a lakosztályát.
 Ideje lenne valami próba, hiszen a művészeknek sok próbára van szükségük egy nagy előadás sikeréhez.
Mindent felkutatok, hogy megtaláljam a nőt, vagy valamelyik szolgálóját. Amennyiben meglelem valamelyiküket, megkérdezem tőlük , merre találom a vendéglátónkat.
Először a lakosztályát próbálom megkeresni, aztán odamegyek ahol töltöttük a vacsorát, majd a kertekben nézek körül, és bejárom az egész szigetet. Ha fellelem a nőt, megállok előtte, a tisztelet jelét mutatom felé, majd megszólalok
- Jó reggelt kívánok, abban a reményben kerestem magát, hogy információt szerezzek. Az estve gondolkodtam, és egy döntést hoztam. Szeretném kiállni azokat a próbákat. Így a kérdésem az lenne, mit kéne csinálnom pontosabban.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 22. 22:06:11 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #227 Dátum: 2016. Március 22. 18:41:33 »


- Ha ellenállhatatlan belső vágyat érzel egy gyerekre, mit számít, milyen anya lennél mások szerint? Ők nem te vagy. És ha lenne gyereked, annak nem mintaanya kellene, hanem te.
Hallgatom Kiina okfejtését szajhaságról, somolygok:
- Minden érdek. Az élvezet is. És a család... nos arról majd máskor.
Nem mondom el neki, az sem szent előttem. Láttam, mi minden befér a család címere mögé. De hogy hogyan képzete Kiina, hogy majd meglátom, milyen a morál náluk, nem tudom, felvonom a szemöldököm:
- Mesélj, hogyan? Vagy, ne inkább mégsem. Tudok még pirulni.

Kiina nem gyanakszik, no de nem is az a dolga. Bólintok, hogy hallom, amit mond, de hinni nem hiszem. Az okoskodás még a szellemnézőknek is nehéz étek reggelire. Felkerekedem.
Összetalálkozom Hajnallal, megrázom a fejem.
- Sehol férfiak, sehol háziak. Tetszik ez nekem nem. - felelem törve dél nyelvét.
A férfiak alkarészében a hajón látott férfiakon túl ott van Lan. Meditál, mi mást? Lassan kifújom a levegőt az orromon. Ő megvan, de a halálpap meg a ficsúr sehol.
Vajon mióta tudja az úrnő, hogy semmi közöm a nemeshez? Mert hogy tudja, az biztos. Nem védem, nem ügyelem épségét, pedig felesküdöttként ez lenne a dolgom.
Mivel úgy áll, hogy a halálpapot közénk szánták, sétám ezzel nem ért véget, szisztematikusan hozzálátok minden helyiséget átnézni, ahova belépésem van, hogy megtaláljam.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #228 Dátum: 2016. Március 26. 21:53:33 »
[Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Haldirien (alias Sterrard), Kael

Sterrard úrból kitör a szó:
- Sajnálom, a szavaimat, mostanában nem igazán vagyok önmagam... elnézésedet kérem az indulatos válasz miatt.
 - Tudsz segíteni nekem? Azt hiszem, a következő holdtölte körül végez velem, talán még hamarabb is. Igazat megvallva azt nem hinném hogy eltudnám viselni, hogy mi...


Itt szünetet tart, Kael pedig sokért nem adná, ha a fejébe látna...

... módon, de hogy hogy kerültem itt, azt meghallgatnám. - "bár nem szívesen, jobban örülnék ha inkább a túlélésemmel foglalkoznánk."

Az ifjú szerzetes - hadd főjön kicsinyég az úr, a könnyebbik végéről kezdi:
- Nos, úgy kerültél ide tisztelt fivérem, hogy mikor a vacsoránál rádvetült az Ő árnyéka - meghajlás az oltár felé - követtelek, hogy szót válthassunk. Azonban vendéglátónk két fegyverese megelőzött egy fúvócsővel. Nem ecsetelném, de Mortar kegyelméből

Ismét meghajlás

úgy alakult, hogy tisztázódott az, hogy csak elkábítottak, mivel Tam mestert megkérted...

Itt Kael kivár egy szívdobbanást - vajon tényleg megkérte? - majd folytatja:

...megkérted, hogy fejlessze éberségedet, ami a Sytisben oly divatos... khm... egyéb megoldások esetén szó szerint húsbavágó egy nemesúrnak.
Így hoztak fel az Ő színe elé...


- harmadik meghajlás...

...hogy megkezdhessük felkészülésedet hátralévő életedre.

Az pedig, mint már látod is, igen rövid lesz ebben a formában.


Itt ismét hatásszünetet tart, ezúttal hosszabbat:

A segítséghez először is le kell vetkőznöd, hogy tüzetesen megvizsgálhassalak. Az eredmény birtokában talán meglátom, mit kell keresnünk. Az is segíthet, ha elmondod, miképp mérgezhettek meg és hogy miért akarod túlélni. Egyszerű kérdés, ám a válasz sohasem az - főleg, hogy ebben igazat kell mondanod.

Itt a szerzetes feltartja tenyerét:

Csak az igazat és annak minél nagyobb szeletét. Legjobb persze az egészet, bár amilyen az élet...

Kael ennyit, egyfolytában még nem beszélt, mióta Portellában a Kufárra szállt, de Sterrardnak az a határozott benyomása támad, hogy
ez még csak a kezdet.
Ráadásul Kael egy írótáblára csíptetett üres tekercset, tollat és kalamárist készít elő.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 27. 10:11:34 írta KLM »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #229 Dátum: 2016. Március 27. 11:07:08 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: „Mindenki”
__________________________________________________

A napfürdőzés végeztével lesétálok a reggeliző asztalhoz ahonnan némi gyümölcsöt veszek magamhoz és forró teát amennyiben az megtalálható az asztalon. A reggeli végeztével kisétálok a szállásunkként szolgáló épületből és a nyakamba veszem az udvarházat megpróbálom megtalálni Sterrard "urat" és a Holló Kaelt aki biztos az urat körüllengő árnyakat lovagolja meg. Sétám közben ha ismerőst látok odabiccentek miközben apró verset dúdolgatok.

Felhő

Ó Ég Szele,
állítsd meg ott a kék úton
a felleget.
Oly gyönyörű. Hadd bámulom,
mert ellebeg.
-Hennjo-

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:55 írta Dierol »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #230 Dátum: 2016. Március 29. 20:41:42 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Elassor belegondol, és úgy véli – a nemesnek lehetne oka arra, hogy őt megmérgezze. Hisz ki más is ártana pont neki? Elvégre több tíznapja már, hogy utoljára menekülnie – jobb szóval sietősen távoznia kellett holmi rokonok elől. Előbbi talán udvariatlan szavaiért elnézést, majd utána segítséget kér Mortar papjától – aki mintha az illendőség keretein belül – de élvezné a diskurzust.
A következő kérdés már egyértelműbb – hogy is került ide? Erre Kael már pontosabb választ tud adni – és felfedi a szerencsés véletlent – hisz ha most nem altatják el, lehet, hogy nem is derül ki a mérgezés – csak miután már késő.
A lehetőségek egyre másra sorjáznak elő, és mutatják meg magukat, hogy Elassor kedvére válogasson közülük, míg végül úgy dönt – a válasz a holmijai közt rejtőzhet. Kael felajánlja, hogy ha gondolja, elregélheti történetét - hátha ezzel olyan összefüggésekre bukkannak, amelyek csak elő szóban fedik fel magukat. Miután eldöntötte, hogy él-e ezzel a lehetőséggel, utána felkel ideiglenes fekhelyéről, és megindul a lakosztálya fele. A rövid úton felfele a lépcsőn találkozik a díszes kompánia néhány tagjával. Pontosabban Nisha és Hajnal lépdel lefele. Hajnal a tisztelet jelét rója a levegőbe a láttán, ám a hozzá járó lesütött tekintet helyett alaposan szemrevételezi, miközben Elassor elsiet mellettük. A szoba megnyugtató magányában előhúzva az acél signumot sem történik semmi – hidegen hallgat, és őrzi titkát – ahogy eddig is tette. Némi hezitálás után csak visszakerül a helyére, és inkább a könyv kerül Elassor érdeklődésének középpontjába.
Kinyitva látszik, hogy két újabb bejegyzéssel bővült csekély tartalma


Idézet
A Birodalom 3283. éve és a Fényességes Napcsászár uralkodásának 1211. éve, a nyárelö második tíznapja

Kedves barátom!
Merem remélni, hogy utazása eseménytelenül és unalmasan telik. De azért jó néven venném, ha idönként megosztaná velem az utazás néhány érdekesebb részletét.
Üdvözlettel:
A.



A Birodalom 3283. éve és a Fényességes Napcsászár uralkodásának 1211. éve, a nyárelö harmadik tíznapja

Kedves barátom!
Sajnálattal tapasztalom, hogy már ily fiatalon nehezére esik forgatni a lúdtollat. Pedig ha a szösszenetei alapján nem tudom, hogy mikor merre jár, akkor nem fogom tudni eljuttatni önhöz azt a csekélységet, amely megakadályozhatná idö elötti halálát. Szóval javaslom, hogy szorgosan és érthetöen kezdje el müvelni az írás tudományát, ha nem akar megbarátkozni az elmúlás gondolatával.
Önért aggódó felebarátja:
A.

A nemes úr látszólag nem veszi jó néven, hogy már jó ideje nem kapott használható információkat. Sem az úticélról, sem a jelenlegi helyzetről, de még csak a megfigyelendő útitársakról sem... Az az pár szó, amelyben holmi csekélységet emleget, mely megmentheti Elassor életét - a jelenlegi információk tükrében talán ellenméreg is lehet. Elvégre az könnyen elképzelhető, hogy az úr gyanakvó fajta, és bebiztosította a befektetését arra az esetre, ha Elassor csak úgy fel akarná rúgni a megállapodásukat.
 
Végül Elassor talán emiatt, vagy talán másért? De pennát ragadott, és néhány sorral eltakart némi helyet az üres papíroson.
Az iromány megszületése után újra elteszi a könyvet, és nekiáll megkeresni a sziget úrnőjét. Nem kell sokat kutatnia – mivel a lakosztály teraszáról látni, hogy a sétakertben a sarkain ülve egy hosszabb bottal az előtte fekvő hófehér homokos részen gyakorolja a kalligráfia művészetét.
Elassor érkezésére félreteszi a botot, és udvariasan mutatja, hogy hova is ülhet a nemes úr, ha óhajtja.
Elassor szavaira eltűnik szemeiből a vidámság. Benyúl bő ujjú, hímzett köntöse ujjába, és díszes legyezőjét előhúzva határozott mozdulattal kinyitja.

-A próbán megmérettető személy nem magát, hanem Házát képviseli, és bizonyítja hűségét a Napcsászár és a Birodalmom felé - Kezd bele mondandójába, arcát félig a legyező mögé rejtve.
-Aki kiállja a próbát, azt, és annak Házát a Napcsászár a kegyeiben részesíti – mely abban mutatkozik meg, hogy kérhet. Ez általában cím, szankciók feloldása, vagy engedélykérés szokott lenni – bármi, ami fontos egy kereskedő vagy nemes Háznak. Mivel a jutalom nagy, ezért a bukásnak is nagy ára van. Mind a Ház, mind a próbán elbukó nemes részéről. Nem véletlen, hogy mely két istenség szobra uralja az emeleti szentélyt. A próbán induló személy Házát, címét és rangját megadva bejegyeztetik a Titkok Könyvének egy lapjára, ahogyan kérése is. A próba végeztével annak eredménye is feljegyzésre kerül, melynek nyomán a Kanton hivatalnokai megkezdhetik munkájukat, hogy eleget tegyenek a kérésnek. Tanácsot ugyan nem adhatok, de én csak akkor tenném magam próbára, ha ez az utolsó lehetősége a Házamnak.
Fejezi be, miközben lassan legyezgeti magát, s várva a döntést.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:40 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #231 Dátum: 2016. Március 29. 20:46:00 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Kael (és a távozó Sterrard)

Úgy tűnik, hogy Sterrard úrnak nem volt tudomása arról, hogy megmérgezték, de azt, hogy mikorra végezhet vele a méreg – arról konkrét elképzelései vannak – ami lássuk be igen különös... Sterrard úr elsőre, ahogy várható is volt, nem akarja elhinni, hogy vele is megtörténhet az, ami másokkal is szokott – miszerint, hogy élete hamarosan véget ér. Láthatólag nincs ínyére a gondolat, s még ha nem is tudna hirtelen egy okot sem mondani, hogy miért kéne még tovább élnie, akkor is görcsösen ragaszkodik hozzá, melyet a tanult fők életösztönnek hívnak. S pont ez volt az, amely elvezetett a következő, várható reakcióig – segítséget kér, abban a reményben, hogy elodázhatja az elkerülhetetlent. Ám előbb tudni szeretné, hogy is került a jelenlegi helyre.
Kel ezek után kielégíti Sterrard azon kíváncsiságát, hogy miért pont Mortar lábainál hever, s tovább fűzi mondandóját, hogy rávezesse Sterrardot az általa már ismert útra – aki úgy tűnik, hajlik is erre.


A beszélgetés során feltehetőleg valami eszébe juthatott Sterrard úrnak, mivel alighogy vége szakad, feláll, és udvariasan távozik, hogy aztán gyors ütemben felkaptasson az emeletre vezető lépcsőn.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:32 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #232 Dátum: 2016. Március 30. 19:46:24 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Vanina

Kiina láthatólag eltöpreng Vanina válaszán, ami elég ritkán fordul elő – általában szinte azonnal tovaszökell más témára, mint egy hegyi zerge. Ám Vanina már tudja, hogy a nemtörődöm látszat ellenére olyan a memóriája, mint a szivacs – minden lényegtelen azonnal megragad benne, és a legváratlanabb helyzetekben képes újra előrukkolni vele. Vanina azon okfejtésére, hogy az élvezet is érdek, szélesen elvigyorodik.
-Az evés is érdek! Azért eszel, mert éhes vagy, és nem akarsz éhen veszni. Lásd be, az emberek számára a legfontosabb a test igényeinek kielégítése – mint az evés, alvás, ürítés, levegővétel, párzás. Ha ezekkel kapcsolatban nem ütközik akadályba, utána kezd el mással is törődni, mint például azzal, hogy stabilitásra törekszik, akár egy kő. Hogy az előbb felsorolt tényezőkkel bármikor rendelkezhessen, biztonságban érezhesse magát. Ennek tükrében nem te vagy másmilyen, legfeljebb a többiek képmutatók, amikor úgy tesznek, mintha ők nem is szoktak volna árnyékszékre járni. S a te bűnöd legfeljebb az, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a többség kitalált szabályait. De hidd el, ez engem soha nem zavart – válaszolja vidáman.

Hajnal arra, hogy nincsenek férfiak a házban, bólint
-Hát, ha férfit akarsz már ily korán, akkor keressünk neked egyet! :) - válaszolja kissé éneklő hangsúllyal ardún nyelven – ami egyértelművé teszi, hogy nem tartja komolynak a problémát. Vanina Hajnallal a nyomában bekukkant mind a négy lakosztályba az emeleten, de a papot sehol nem látja. Így egy szinttel lejebb próbálnak a nyomára bukkani – ami gyors eredményre vezet, mivel az úrnő lakrészének ajtaja zárva van. Így újabb szintet ereszkednek, miközben az egyik (de a nem annyira) keresett férfiúra sikerül rábukkanni, mivel Sterrard úr éppen felfele kaptat a lépcsőkön. Látszólag igencsak hajtja valami felfele, mert sietve szedi a lábait.  Hajnal a tisztelet jelét rója a levegőbe a láttán, ám a hozzá járó lesütött tekintet helyett alaposan szemrevételezi, miközben Sterrard úr elsiet mellettük.
-Ez nem lett volna jó? - kérdezi Hajnal Vanina fele fordulva, amint Sterrard eltűnik a szemük elöl
-Látom, másmilyenre vágysz! - méri fel a viszont-reakciót. Lejebb sétálva a lépcsőn, a következő szint ajtaja most nyitva van – s belesve egy tiszta, félhomályos, üres előtér fogadja a látogatókat – ahol megszabadulhatnak lábbelijüktől. Innen nyílik a hatalmas terem, melyet a mennyezetről nem csak a falak mentén! lelógó áttetsző, hófehér sytisi selyemfüggönyök igen különös hangulatú hellyé varázsolnak. A terem két oldalát egy-egy istenség uralja – Ambior és Mortar. A füstölőillatú, finoman lebbenő selymek olyan érzést keltenek, minta az istenek két alak magas komor szobrai mozdulnának mögöttük. A szobrok előtt füstölők égnek, és kis tálakban ételfelajánlások pihennek.
Mortar szobra előtt Kael éppen az írószerszámait csomagolja el nagy odafigyeléssel.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:24 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #233 Dátum: 2016. Március 30. 19:48:57 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Vanina, Kael

Kaelnak nem is kell sokat várnia ez után – épp a tollat helyezi vissza faragott fa tokjába, miután természetesen gondosan letakarította – hogy Nisha és Hajnal tűnjenek fel a szentély ajtajában. Nisha az ajtóban állva bekukkant, de be már nem lép, amint megpillantja a vékony, lebbenő selymek mögött komorló két alakot. Mindössze Kaelra vigyorog, és oldalba böki Nishát
-Hol is lehetne egy pap, hanem a szentélyben? - kérdezi megkönnyebbülten ardún nyelven
-Ez itt reméli, hogy a pap már csinosabb, és ma nem válogatni tovább, mert hamar végződik a férfias készlet  :giggle: – teszi még hozzá miraclai nyelven, furcsán kerékbe tört akcentussal. Közben halk lépteket hallani a lépcsők felől - Lan érkezik, s majd talán tűnik is tova a földszint fele?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:16 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #234 Dátum: 2016. Március 30. 20:07:05 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Lan

Lan lefele sétálva találkozik Vaninával és Hajnallal a második emeleti szentély ajtajában – és Kaellal, aki magában a jókora szentélyben éppen csomagolja el a felszerelését.

Lent az udvarház előtti teraszon terített asztal várja az érdeklődőket – ám úgy tűnik, nincs nagy tolongás – egyedül Tam mester támaszkodik a korlátnak, és a Kufárt figyelve eszi a mézes főtt rizsből álló reggelijét. Elégedetten rajzolja Lannak a tisztelet jelét, majd fojtatja reggelijét. Az asztalon egy csupor méz, egy kisebb csésze friss vaj, füstölt-sós sonkaszeletek, tejben főtt rizs, pár szem friss gyümölcs, egy  megszegett nagy cipókenyér, friss zöld tea, és egy kancsó Neeta várja, hogy kiválasszák. Lan a visszafogott reggelije után elindul a sétakertben, hogy a látszólag szabadon növő, de valójában igencsak gondosan kordában tartott buja növényzet szépségeibe merülve felkutassa Sterrard urat is – aki akkor „szökött ki” az udvarházból, amikor Lan még reggelizett. Végül megpillantja Sterrardot, de nem egyedül - Hae Min Ji a sarkain ül, és az előtte fekvő hófehér homokos részen néhány igen szemrevaló írásjegy díszeleg. Ám most a sziget úrnője a mellette ülő Sterrard úrnak magyarázhat valamit, de mivel díszes legyezője mögül szinte csak metszett szemeit látni, és halkan is beszél, így Lan nem hallja, miről folyik a diskurzus. Ám afelől nincs kétsége, hogy a széptevést nyugodtan kizárhatja a lehetőségek közül, mivel a beszélgető felek közt nem érezni semmiféle vidámságot.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:31:07 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #235 Dátum: 2016. Március 31. 21:01:24 »


Felidéztem életemet, mielőtt erre a hosszú déli küldetésre indultam volna és teljes komolysággal kijelentettem Kiinának:
- A párzás nem szükséges az élethez. Nem halsz meg, ha nem csinálod. Ivás, evés, alvás és légzés nélkül viszont igen.

Hajnal félreérti a megállapításomat, de nem javítom ki. Mellőz minket a nemes, és sietős lehet a dolga, mert még azt sem tette szóvá, hogy Hajnallal ellentétben én semmilyen meghajlást, jelrovást nem művelek a jelenlétében. Útitársnőm kérdésére, hogy nem lett volna-e jó nekem a fickó, fintorgok.
- Nem őt keres.
Érdekes, sajátos hangulatú teremhez érünk, ami meglepően tetszik nekem. Beljebb kerülve már azt is látom, mely isteneknek szentelték fel, és Kael is itt tartózkodik.
Hol máshol, mint itt...
Különös érzés lesz úrrá rajtam, ami még azt is megakadályozza, meglepődjek Hajnal nyiladozó miracleai tudásán. Talán nem is kell várnom, míg rendes szárazföldre érünk, hogy erdőbe vonuljak.
Belépek.
Kezemmel megérintem a fátylakat. Kicsit mintha újra Sytisben lennék, és mégsem. A füstölők és a hely jelenléte más, nagyon más.
Egészen a felajánlásokig elmegyek. Ott szép, lassú mozdulattal felhajtom ingem egyik ujját, előhúzom egyik ívtőrömet, és megvágom magam, hogy a véremet az egyik tálba csorgassam.
Nincs más, amit felajánlhatnék. Barbárnak, mi több, feketemágiának hathat, de merje csak valaki felemelni miatta a hangját!
A vérben erő van. Vér nélkül a test semmi. És a kurafi abyrnossiak is tudják, az erek nedve értékes matéria.
Sajátos szertartásom után csöndben én is gyújtok egy füstölőt. Az egész közben meg sem mukkanok.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #236 Dátum: 2016. Április 01. 10:01:53 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők:Hajnal (a küszöbön), Nisha (Vanina) és Kael

Kael még mindig Sterrard úr szavain töpreng, mikor a társaság két nőtagja is feltűnik a szentély bejáratánál, rövid - talán miracleai? - párbeszéd után Nisha belép és mint aki tudja
mit csinál, önnön vérét ajánlja fel Mortart oltárán.

Micsoda nap és még a reggeli előtt vagyunk...  - fut végig Kael agyán, ám aztán a jól bevállt taktikához folyamodik: Hagyjuk folyni az eseményeket ítélkezés nélkül, hogy kiforrják magukat.

Hagyja hát, hogy a test kínja által megtörténjék a lélek extázisa (egy kis része közben a pennát is elcsomagolja), majd elmormol egy gyors fohászt kiválaszt két rövidebb és egy hosszabb tűt
a készletéből és közelebb suhan a harcoshoz.
Először az Aurája éri el, a vérveszteség hidegével elkeveredve majd azt elmosva a nyugalom hűvösségévé változzék.

Nisha talán észre sem veszi, ahol itt, az árnyékvilágban Kael a két rövidebb tűt egy-egy gyors tapintás után precizen a könyökébe és a csuklójába böki, csupán azt, hogy enyhén elzsibban a
megvágott karja - de azt már igen, hogy az időközben kortalanná érettnek tűnő kispap gyengéden, de határozottan kifordítja a karját - lám, nem vérzik a seb! - és a hosszabb tűvel "megtűzi"
a sebet, hol a vágás egyik, hol a másik oldalán vezetve át a tűt a bőrön.

Ha Kael arcába néz, csupán a komoly arcban a szelíden mosolygó szemeket látja - és érzi, ahogy Mortar elfogadja felajánlását.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #237 Dátum: 2016. Április 01. 23:43:25 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Figyelmesen hallgatom végig a férfit, hogy miképpen kerültem a templomba, azután úgy tűnik, elkezdődik a felkészítés, melynek folyamatát a szerzetes részletesen ismerteti.
Először a szavait követve ránézek.
- Teljesen vetkőzzem le, igaz? - majd a válasza nyomán megszabadulok a kívánt ruhaneműktől. Talán kellemetlen kissé, de hátha sikerül vele elhárítani a méreg által okozott veszélyt, így nem igazán esik nehezemre.
Közben afelől érdeklődik a csuhás, hogy mi módon mérgeztek meg, illetve hogy milyen célból szeretnék még élni.
- Nos, remélem elhiszi nekem ha azt mondom nem tudom, hogyan. És túl szeretném élni-e betegséget, mert van egy ígéretem, amelyet be kell tartanom. Magam mellé vennem egy tanítványt, ugyanis megígértem, hogy átadom másnak azt amit én kaptam a mesteremtől.
Úgy hiszem, ez a leginkább igaz állítás,semmi hazugság sincsen szavaimban, talán még azzal lehetne megfűszerezni, hogy nem vagyok elég bátor ahhoz hogy meghaljak, de ezt nem találom teljesen igaznak, elvégre ingadozok mostanában a két hozzáállás között. Az egyik alkalommal rettegek, a másik pillanatban már szinte provokálnám hogy jöjjön. Így a legigazabbat választottam
Amikor szüntetet tart, az az érzésem kerül előtérbe, ami azt hangsúlyozza hogy még sokáig fog tartani aa szertartás vagy micsoda.
Pontos megnevezését nem tudom, csak azt hogy felkészít a halálra, talán?
Azután mikor sietek a szobám felé szembe jön velem két nő, az egyik a harcos, a másik pedig a lány, akit nos igen ritkán láttam, de ő az aki igencsak sokat tud az abbyrnossi festészetről. Bár kifejezi tiszteletét, de nem igazán formálisan, egyébként elgondolkodnék azon hogy miért tette, de most fontosabb dolgom van
 Az életem számit.
Azután kissé lefagyva nézem a nemes cifra betűit, azután hasonló módszerrel én is írok egy levelet.

Idézet

A Birodalom 3283. éve és a Fényességes Napcsászár uralkodásának 1211. éve, a nyárelö <helyi idö>

Nagybecsü barátom!
Elnézését kell, hogy kérjem, öszintén megvallva nem voltam bizonyos abban, hogy a mi beszélgetésünk nem marad titokban, ezért fogalmazásom homályos lehetett. Söt bizonyos, remélem, az elsö bejegyzésből sikerült kiszürnie az úticélunkat, melyet elrejtettem, az esetleges felfedezés következményeitöl tartva.
Azt javaslom, ha mégsem találta meg,kérem nézze a sorok elsö betüit. Célunk az egykori legendás vizikígyó otthona, amelynek vére vörösre festette a város tengervizét. Útitársaim között vannak olyanok, akikekkel úgy hiszem jó viszonyt ápolok, de van egy, egy miracleai szajha, akivel, nos annyira nem.
Az elsö napokban ismerkedtem össze egy kovácsmesterrel illetve egy nador leányzóval. Úgy hiszem ök akár barátaimmá is válhatnak majd, erröl csak az idö biztosíthat meg engem, illetve van egy csuhás, úgy hiszem egy szerzetes, aki Mortar szolgálatába állította magát, ezen kívül még egy fiatal hölgy, vagyis, inkább egy lány van a hajón, bár övele csupán egyszer, talán kétszer találkoztam.
Most éppenséggel egy nagyszerü szigeten vagyunk, amelyet egy másik vízi bestia, egy hatalmas teknös vontat.

Ezután Min-Ji úrnő elé járulok, akit az Istenek kegyéből igen hamar sikerül is megtalálni.
Egy - Köszönöm - kíséretében elfoglalom a helyemet azon a széken amelyet megmutatott a hölgy.
Azonban az úrnő, a kérésemre gyorsan elkomorodik. És koránt sem jó kilátásokat. Figyelmesen hallgatom a nő beszédét. Nem is tudom már a vêgére, hogy melyik rédze volt a legroszabb. "Talán a Titkok könyvével való bejegyzés, hiszen abból kiderülhet, amennyiben a mester a tudtomon nélkül nem alkotott valamit, hogy kiderülne az, hogy nem igazán létezik ilyen családi név. És akkor ,úgy hiszem  az volna a legjobb ha tengerbe veszem, hiszen valószínüleg sem a legénység sem ezek az emberek nem fogjám eltűrni a jelenlétem, azt hiszem."
A végére elgondolkodom, és másodpercekkel később szólalok meg. Gyávának érzem kissé magamat. De nem tudok mit tenni. Legalább ha azután derülne ki, ha már kijutunk a Fekete Vízből, így legalább a legénység nem lenne ellenem.
- Értem, tehát a Házát képviseli a nemesen szülött. Ez esetben, bár szivesen megmérettetném magamat, azt hiszem, hogy ez lehetetlen volna. Nem véletlen az, úrnőn hogy utazóban vagyok. Mikor meghalt családom feje,ki nagytiszteletű bátyjám volt, atyámnak fivére,  az ő fia lépett a helyébe, kivel már régóta nem volt jó kapcsolatunk. Azt hiszem talán pontosan egy hölgy állhatott a dologban, amin összevesztünk. Szerencsére sikerült nála bölcsebbeknek meggyőzniük őt, hogy engem ne kivégezzenek vagy kitagadjanak, hanem egyszerűen felajánlották, hogy hagyjam el otthonomat. Így attól tartok, nem indulhatok Házam képviseletében. - hajtom meg kissé a fejemet az úrnő előtt, olyannyira, ami elfogadható és méltóságot nem sértő egy nemestől.
Nem tudom, ez mennyire megindokolt érv Min-Ji számára, szerintem helyes, de ki tudja, hogy mi eléggé megalapozott és mi nem.
Azonban azt hiszem van egy lehetőségem, amennyiben még sem elfogadható a kibúvóm. Úgy hiszem, hogy nagy ára van, de éppoly nagy a jutalom is. Bár ne volna az a Titkok Könyve. Elképzelhetőnek vélem, hogy valamilyen szinten bebiztosított minket Eilenhitar, de ki tudja, így lehet jobb nem megpróbálkozni vele.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 05. 23:07:05 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #238 Dátum: 2016. Április 04. 18:09:55 »


Zsibbadni kezd a karom. Lustán odapillantok, aztán felszalad a szemöldököm, mert két apró tű áll ki a karomból, ráadásul Kael kifordítja a karom és egy jóval hosszabb tűvel nyársalja fel a seb bőrét.
Mi a f...?
Ártalmatlan a fickó, kifejezetten nyugodt. Én se nagyon idegeskedem.
- Hát, te nagyon szar orvos vagy - szalad ki a számon.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #239 Dátum: 2016. Április 05. 18:40:40 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők:Hajnal (a küszöbön), Nisha (Vanina) és Kael

- Hát, te nagyon szar orvos vagy - néz fel a harcosnő. Kaelt csak kicsit készületlenül, talán megrezzen egy izom a szeme alatt, de lehet, hogy nem. A méltóságán kicsit lejjebb vesz és válaszol, Nisha szemébe nézve, közben a keze és a tű jár:

- A teremben én vagyok a legjobb orvos Őutána. Te meg a legjobb paciens, a teremben biztosan. És a biztosan a legcsinosabb is... A teremben.

Eddigre már kimondottan kaján a mosolya, de aztán (mivel remélhetőleg épp elég ideig terelte a figyelmet az ügyködéséről) a mosoly eltűnik:
- Estig hagyd benne a tűt nővérem, akkor keressük meg egymást és kiveszem. - Pillantás a miracleai kardjára - kell az majd még máskor is.

Ugyan most a formaságok miatt (ti. Kael többeket idegesített már fel azzal, hogy mindig az övé volt az utolsó szó) Vanina elmehet, de a szerzetes nem kimondottan elbocsátó - elvégre lehet, hogy "még valamiért" jött még útitársa a szentélybe.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 05. 18:44:11 írta KLM »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...