Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35609 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #210 Dátum: 2016. Február 28. 20:51:32 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

Tam mester ara a megjegyzésre, hogy Sterrardnak nem maradt túl sok reggele visszakérdez
-S azt a kevés reggelét is el akarja rontani azzal, hogy közli vele – mikor hagyja el ezt a világot? De ez nem az én dolgom – lép közelebb Sterradhoz, hogy jobban szemügyre vegye. Vizsgálódása rövid ideig tart.
-Úgy látom, az úrnak valóban vannak rosszakarói – jegyzi meg.
-Ha továbbra is kitart a szentély mellett, én nem ellenkezek – int a két katonának, akik elindulnak Sterraddal a lépcsőház irányába. Tam mester pedig a lámpással kezében megindul utánuk. Az emeleti szentélybe tartanak, ahol Sterrardot Mortar szobra előtti meditációs párnák egyikére fektetik. Tam mester új füstölőket gyújt az istenségeknek, majd a lámpással és a katonákkal együtt távozik. A terem újból csendbe és sötétségbe burkolódzik – így Kael nekiállhat a szertartás előkészítésnek. Keresve sem találhatott volna jobb helyet hozzá – a szentély hangulata erősíti fürkésző varázsát. Ahogy belekezd Mortar liturgiáiba, fogékonyabbá válva rá, megérzi, hogy valamerre feljebb, a szentélyen kívül is hordozza valaki vagy valami Mortar szentségét. Hajnalhasadatára végül megállapítja, hogy Sterrad úrnak mi baja – Tam mester nem tévedett – és méreg marja az úr auráját. Lassú, módszeres mérgezés áldozata – és ha nem marad abba, akkor az egészsége hamarosan megroppan, és váratlanul, pár nap alatt elhalálozik a felgyülemlett méreganyagtól. Ha megszűnik a mérgezés forrása, akkor felépül. De ha megroppan az egészsége, onnantól már csak a gyógyítókban bízhat – a hagyományos módszerek akkor már mit sem érnek. Az bizonyos, hogy nem új keletű a dolog, talán Portella mólóinak elhagyása óta mérgezhetik.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:53 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #211 Dátum: 2016. Február 29. 21:05:05 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan, Vanina

A reggeli ébredés messze-hangzó gongszóra történik. Az érces hang még pár másodpercig ott vibrál a levegőben, és a tárgyakban, majd végleg elhal. Az éjszaka nyugodt volt, és csendes – kipihenten ér mindenkit az ébredés. Az ablakok elé húzott súlyos függönyök közt vékony pászmákban szökik be a nap, kíváncsian tapogatva végig a falakat és a padlót.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:43 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #212 Dátum: 2016. Február 29. 21:06:13 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

Hajnal csak a fejére húzza vékony takaróját, és megfordulva úgy tesz, mint aki tovább alszik. Kiina viszont vidáman és frissen kel, takaróját maga köré tekerve szinte egyből odasiet az éjszakára az asztalkán hagyott hattyúhoz, mely most szikrázik a ráeső fénypászmában, és a falakra furcsa-szép szivárványos mintákat vetít. Kedvesen megdicséri, majd felkapja, és újra a tarisznyájába rejti az értékes szobrocskát.
-Menjünk reggelizni! :) - javasolja vidáman Vaninának, és megindul kifele a lakosztályból.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:34 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #213 Dátum: 2016. Február 29. 21:06:57 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan

Lan mire felébred, Haren és Rashu mester már ébren van. Haren a teraszon ücsörög, és egy narancsot hámozva nézelődik, élvezve a még gyenge napsütést. Rashu mester pedig a sarkain ülve meditál a halófülkékből nyíló közös térben egy teázó asztalka mellett. Haren jó reggelt dörmög, s megjegyzi, hogy a reggeli már egy ideje tálalva van odalenn. Kael viszont nincs a lakosztályban. Talán a kertben végzi a reggeli meditációját, ki tudja?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:26 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #214 Dátum: 2016. Február 29. 21:08:02 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

A reggeli gongszó Kaelt Mortar szentélyében éri – a haldokló éjszaka végét jelezve. Sterrard is ezt a pillanatot választotta, hogy a felébredjen a füstölők előtt elhelyezett sötét mintás meditációs párnákon.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:18 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #215 Dátum: 2016. Február 29. 21:08:58 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Elassor arra ébred, hogy gongszó zengi be a helyet. Erős füstölőszag a másik, ami az érzékeit ostromolja. Frissen ébred, és szemét kinyitva egy félhomályos helyen találja magát. Egy hatalmas, sötét színű alak lábainál fekszik, aki komoran tekint le rá. Egy-két másodpercig eltart, míg rájön – egy istenszobor lábánál hever, és a másik ismerős arc a Kael nevű szerzetesé – aki oly érdeklődve hallgatta a múltkor az előadását. Körbepillantva egyértelmű, hogy már felkelt a nap, és egy szentélyben ébredt fel.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:33:10 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #216 Dátum: 2016. Március 05. 00:49:01 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Haldirien (alias Sterrard), Kael majd reggel "kicsit" Lan.

Tam mester ara a megjegyzésre, hogy Sterrardnak nem maradt túl sok reggele visszakérdez
-S azt a kevés reggelét is el akarja rontani azzal, hogy közli vele – mikor hagyja el ezt a világot? De ez nem az én dolgom – lép közelebb Sterradhoz, hogy jobban szemügyre vegye. Vizsgálódása rövid ideig tart.
-Úgy látom, az úrnak valóban vannak rosszakarói – jegyzi meg.
-Ha továbbra is kitart a szentély mellett, én nem ellenkezek – int a két katonának, akik elindulnak Sterraddal a lépcsőház irányába. Tam mester pedig a lámpással kezében megindul utánuk.

Kael előreengedi a teherhordókat és felzárkózik az idősebb szerzetes mellé.
Valóban kevés reggele van hátra, ám ez alatt végig kell járnia a tagadás, a harag, az alkudozás a bánat és végül az elfogadás grádicsait.
Mielőtt a Shoarral hát kis csapata elhagyná a színt, ám miután elhelyezték Sterrard úr rongybaba testét pár perc türelmet kér és felsiet a szállására, ahol magához veszi útiszentélyét. Lan már visszavonult, így cupán egy cetlire firkantja az alábbiakat:

Idézet
"Sterrard úrral Mortar szentélyében töltöm az éjjelt, mivel hamarosan találkozik Vele.
Ha reggel még nem vagyok itt, kérem keressen ott, a második szinten.
Tisztelettel: K."

Majd a kettéhajtott papírt becsúsztatja az ajtó alatt.

A szentélybe érve megköszöni a türelmet, külön és utolsó szóként Tam mesternek.

A reggeli gongszóra egy pár sötét karikával a szeme alatt és az áhítottnál kevesebb tudás birtokában tekint le Sterrard úr szemébe:
Üdvözöllek tisztelt bátyám, hátralévő életed első napján. Életed hamarosan véget fog érni.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 05. 00:50:51 írta KLM »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #217 Dátum: 2016. Március 06. 10:41:22 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor


Idézet
Egy szűkös szobában voltam. Ide kellett utaznunk, hogy ne tudhassa senki, hogy találkoztunk. Ez egy apró- félreeső fogadó volt Purgastban. Szerencsére, azért esett a választás erre a fogadóra, mert bár nagyon apró és közönséges, de az ágy jó puha, mintha egy lakosztályból származna és a tulajdonos, Sa'fran jóbarátom volt, így nem kellett tartanom attól, hogy a titkomat kifecsegi, és megtudja az egész város.
Olyan sokat sosem foglalkoztam sem addig, sem azóta egy szoba rendbe tételével.
Ennek eredményeképp arany és ezüst tárgyakat csempésztem be az emeleti szobába, gyönyörű és illatos növényekkel koronáztam meg, illetve gyertyákkal szenteltem fel a találkozást.
Hogy honnan szereztem az arany és ezüst díszítéseket, ne firtassuk.
A lány, akinek az érkezését vártam talán a legszokatlanabb látvány volt a városban. Én is csak akkor pillantottam meg, mikor felléptem egy bálon. A lány  valószínüleg külhoni lehetett, mert hófehér bőrrel áldták meg az istenek, amelyhez fekete haj, mely néha belelógott az ártatlan,  smaragd színű őz-szempárba. A szemszíne miatt neveztêk őt Purgas Smaragdjának. Aztán megismerkedtünk, és megbeszéltünk egy találkozót. A szobában elrendeztem mindent, mikor kopogást hallottam. Odafordulok, de gyorsan még elrendezem a virágokat, majd odalépek az ajtó elé.
- Te vagy az, bűbájos hangú dalnokom? - suttogta egy kedves női hang.
Nem hallottam hangomat, csupán pár pillanattal, és egy mély lélegzetvétel után ajtót nyitottam, és megláttam azt a két hatalmas szemet, úgy éreztem majd elolvadok. Gyorsan befelé intettem a karommal, és amint elhaladt mellettem a lány, megállt, és nézte a napom gyümölcsét, egy olyan szoba képét, amire sosem számított volna, ami a sajátjánál is szebbnek készült.
Mikor visszafordult, láttam ahogy a szemei könnybe lábadtak, de az nem az ő arca volt, hanem már egy hófehér hajú nador leányzó, de csupán egy pillanatra, mert máris újra a smaragdszemű hercegnő volt előttem.
- Sajnálom. Végtelenül sajnálom! - ölelt át.
Úgy éreztem, itt valami probléma van. Valami borzalmas nagy probléma.
Hirtelen hangokat hallok lentről. Artikulálatlan üvöltéseket. Értetlenül, majd megrémülve álltam, miközben a lány szipogva a mellemre hajtja a fejét. Eltolom magamtól, hogy tudjak mozogni,  majd mikor a folyosón egy, majd további katonákat veszek észre gyorsan a lányhoz ugrok, csókot nyomok a zsenge, ízletes halvány ajkaira, majd az ablak felé futnék amikor  a földre estem, mintha a nyakamba valamiféle szúrást éreztem volna, hátranyúlva valamilyen tűt tapintok ki, de ekkora egy sikolyt hallok, majd a fájdalmas nyögésem és szívem dobogása elnyomja azt,  mikor az oldalamba hatalmas fájdal hasít.
Mikor magamhoz térek egy téren fekszem, körülöttemsok sok ember. Van akit ismerek. Van akit nem. Az ordibáló tömegben mintha látnám azt a papot, vagy akármit, aki azt a borzalmas varázslatot vagy micsodát mívelt, mielőtt rátaláltam volna a Kufárra, a férfi éppen imádkozott fennhangon azért hogy örökké szenvedjek, látom a sajnálkozó arcát annak a férfinek aki elkísért a hajóhoz. Azóta ritkán találkoztam vele. Ott voltak szüleim, kik mind haragos szemmel néztek rám, ott volt Selianna is az apjával éd az anyjával együtt, katonákkal körülvéve. Sajnálatot csak a lány tekintete hordozott, de az mély volt és őszinte
Láttam a herceget, illetve annak a húgát, akik megpróbálták rám kenni a mellettük álló fiú tettét, aki a kezében fogta lemetszett fejét, másik kezével az öklét rázta és kiabált. Illetve azokat a verőlegényeket, akik végeztek mesteremmel, akik most röhögve mutatnak felfelé, felpillantva felakasztva láttam meg Eilenhitart, a mesterem, a tanítóm
Mozogni próbáltam de nem tudtam.
Majd előtűnt a bakó, és zordan léptetett felém, közben megpillantottam annak a mesternek az arcát, ahogy mosolyog, majd pedig az úrnőt, ahogy szemléli a kivégzést érdeklődve.
"Nem! Nem nem lehet!"
Próbálnék szabadulni de hasztalan, mert erősen lefogtak.
Seliana hirtelen megint a nador lánnyá változott, mellete az a Lan nevű férfi meg a szerzetes, illetve az a harmadik lány áll, majd elfordulva tőlük, balra fordítva a tekintetem meglátom a bakó arcát. Az a harcos mireclai nő, majd hirtelen Tam mester, aztán a herceg, azután a tolvaj fiú, ki az egyik kezében a saját fejét hordozza, amely önelégülten vigyorog. Majd a pékké változik át, aki bárd helyett a lapátjával lépked felém, az az ember aki átüldözött egy városon. Majd végül megállapodik a nemesnek az arcán.
Dühödten tépem a láncaimat, próbálok szabadulni, de nem megy,  a föld felé nézve térdelek. Vége mindennek. Ennyi volt?
Majd ökölbe szorított kézzel, de lehajtom a fejemet. A bárd mint egy gong csendül ahogy belém hasít.

Gyorsan pattan fel a szemem, majd hirtelen nmeg is retten a tekintetem a nagy kőszobor láttán, de amikor ráébredtem, hogy az egy csupán egy mozdulatlan alak, kifújom a levegőt a tüdőmből.
Észreveszem magam mellett a szerzetest, felé fordítom a tekintetem. Próbálom köszőnteni, de csak ennyi hang hagyja el a számat.
- Huhm...
- Üdvözöllek tisztelt bátyám, - a szemem érdeklődve tekint rá - hátralévő életed első napján. - tekintetem elhomályosodik, és zavaros, értetlen tekintet fogadja szavait, pár hunyorgatással megtűzdelve. - Életed hamarosan véget fog érni. - tovább fokozódik a tekintetem zavarossága, majd két máspdperc után, körülbelül, áthatol a burkon az elmémig a szava.
Értetlenül tekintek rá, mimt egy borjú az új legelőn, vahy mint az akinek épp az elôbb mondták, hogy meg fog halni.
Összeszedem a gondolataimat.
- Miről beszélsz? - kérdezem tôle.  Nézek rá hunyorogva. - Miért halnék meg? - felkőnyöklöm amennyiben megtehetem.
- Elég rossz viccnek minősül az embert halálra ijeszteni.
Majd a férfi szemébe nézek, aki űgy néz rám mintha bolond lennék.
- Most miért nem vonja el a tekintetét! ne nézzen rám ilyen szemekkel mikőzben olyan aljas játékot játszil hogy ide áthord az ágyamból és mondja hogy "Maga meg fog halni!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 06. 10:43:53 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #218 Dátum: 2016. Március 09. 11:48:04 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten.
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Haldirien (alias Sterrard), Kael

A reggeli gongszóra Sterrard úr kinyitja a szemeit, ami néhányadik próbálkozásra elfogadhatóan sikerül is neki.

- Miről beszélsz? - Pislog Kaelre - Miért halnék meg? - Próbál felkönyökölni.
- Elég rossz viccnek minősül az embert halálra ijeszteni.

Kael erre mosolyodik el:
Gondolod tisztelt bátyám, hogy ilyesmivel az Ő képmása előtt viccelnék? Szertartásos lefelé fordított tenyérrel
int a Mortar-szobor felé. A nemesúr türelmetlen és talán fél is:
 -Most miért nem vonja el a tekintetét! ne nézzen rám ilyen szemekkel mikőzben olyan aljas játékot játszil hogy ide áthord az ágyamból és mondja hogy "Maga meg fog halni!

Tisztelettel, de nem ez mondtam, hanem azt, hogy életed hamarosan véget fog érni. Méreg terjed testedben, legalább holdnapnyi idő óta. Ha így folytatódik
hamarosan elhagyod ezt a testet - talán nem részletezem, hogy miképpen, mivel a közvélekedés szerint nem túl épületes.
Vajon azt akarod tudni, miképpen vagy előbb azt, hogyan kerültél az Ő szentélyébe?

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #219 Dátum: 2016. Március 09. 13:20:46 »


Szép reggelre virradunk. A hattyú is.
- Javaslom, máskor ne hagyd elől, nehogy elveszítsd - mondom Kiinának.
A reggeli nekem is jól hangzik, így csatlakozom hozzá. Tervem az, hogy utána átmozgatom magam. Még nem tudom, erre az éjszakára szólt-e a vendéglátás, vagy sem, így erre is fényt kéne deríteni.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #220 Dátum: 2016. Március 09. 19:42:51 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

Kiina az óvó javaslatra megrázza a fejét
-Csak nem képzeled, hogy az út végéig elzárva tartom a külvilágtól? Ez olyan volna, mintha téged hetekre bezárnánk a Kufár kabinjába. Egy szellemecskének is szüksége van változatosságra! - válaszolja Vaninára kacsintva.
Kiina a lépcsőn lefele sétálva miracleai nyelven megkérdi

-No, s a helyzet Lan urassággal? Mi lesz a sorsa? Tetszik, vagy végzel vele? Mert azt látom, elgondolkoztatott – tudakolja félig csipkelődve, ám ennyi idő alatt azért már sikerült kiismerni annyira Kiinát, hogy tudni lehessen – erre a válaszra felettébb kíváncsi lehet.

A teraszon terített asztal várja, hogy kincseiből válogatva jóllakjon az ember. Egy csupor méz, egy kisebb csésze friss vaj, füstölt-sós sonkaszeletek, tejben főtt rizs, pár szem friss gyümölcs, egy  megszegett nagy cipókenyér, friss zöld tea, és Kiina nagy örömére egy kancsó furcsa ital várja, hogy  gazdára leljen. Kiina a kancsóból tört-fehér színű folyadékot tölt egy csészébe.
-Neeta – mondja boldogan miracleai nyelven – tej, és a neet fa porrá őrölt kérgéből készült ital, mely felmelegíti a gyomrot. Meg kell kóstolnod! - tölt még egy csészével, és Vanina fele nyújtja a csészét.
-Ne félj, nem mérgező, de fűszeres az íze! Esetleg a rizsre is tehet belőle az ember egy keveset – már ha van – javasolja egyéb módokon is. Amennyiben Vanina belekósol a csészébe, furcsa, igen karakteres íz terjed szét a nyelvén. Picit csípős, zamatos – de kellemes aromával*
Úgy tűnik, hogy senki nem kapkodta el a reggelit – a férfiak közül még senki nincs itt – és az udvarházból sincs itt senki. Sem az úrnő, sem Tam mester – bár ők lehet, hogy már korábban reggeliztek, ki tudja? Sterrard ki szokta hagyni a közös étkezéseket – de Lan és Kaelra nem jellemző – feltehetőleg hamarosan megérkeznek. Ám a reggeli alatt ez bizony nem történik meg...


*olyannak lehet elképzelni, mint a fahéjjal ízesített tejet
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:32:55 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #221 Dátum: 2016. Március 12. 15:21:56 »


Felvont szemöldökkel hallgatom Kiina okfejtését a kristály igényeiről. Láttam utunk alatt egyet s mást, hogy tudjam, egy sima kő néha többet is rejt magban de attól még a kristály az kristály, nem egy élő dolog, hogy etessük, itassuk, altassuk. Jó, a nador sem ezt csinálta, a napoztatás semmiség, de kétségeim vannak arról, hogyha illetéktelen kezek zsebre raknál, riadóztatni tudna minket. Hiszen sokadik kézen fordult már meg, hogy kitaláljam, ez meghaladja a képességeit.
- Változatosság? Utaztasd a két kebled között - javaslom, persze csak akkor, ha a tárgy van akkora méretű, ezt észrevétlenül meg lehessen vele csinálni.
Kiina Lanról kérdez, vállat vonok.
- Egy időre letettük a fegyvert. Tud táncolni, és képes csendben maradni is. Szebb egy démonnál, de nem ilyen férjet vennék magam mellé férjnek és gyermekeim apjának - itt kaccantok egyet. - Nem mintha feleséggé tenne engem valaha bárki is, aligha tűrném el, de gyereket azt majd szeretnék. Te akarsz gyereket, Kiina?
Shirren óta sok zuzmó benőtte a sziklát. Milyen messzire kerültem attól, ragaszkodjam frigyhez, esküvői engedélykéréshez, lakodalomhoz! Eltüntetem a mosolyt az arcomról, és Kiina komolyan szemébe nézek:
- Rájöttem, hogy gyarló ember vagyok. Arra neveltek, csak akkor háljak férfival, ha az a férjem, és rájöttem, képes vagyok hajadonként is ágyba menni. Sőt, még csak szerelem sem kell. Egy csodával kevesebb lett a világ. Miracleában az ilyen nőket nevezik kurvának. Meg kell tanulnom ezzel együtt élni.

Reggeli gyanánt falok. De komolyan. Mindenből eszem, jóízűen. Kihasználom az alkalmat, és kell az erő. Nem tudom, mire, de az ember akkor egyen, amikor van mit.
A csészében kínált fura italt megszagolom. Kiina neetaként utal rá, először az ujjamat nyomom bele kóstolni, aztán mivel egész kellemes, jöhet több is.
Meglepő módon míg falatozunk nem bukkannak fel a többiek. Szokatlan. Lan koránkelő, a halálpap szokásait nem ismerem. Sőt, más sem mozog. Nem tetszik ez nekem. Ellenőrzöm a fegyvereim, aztán felemelkedem a reggeliző asztaltól.
Remélem nem most zabáltam tele magam mérgezett étellel...
- Megyek, megnézem, mi van a többiekkel - szólok Kiinának. - Légy résen, nagy a csend - teszem még hozzá aztán irány elsőre a férfiszállás.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #222 Dátum: 2016. Március 15. 09:34:27 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: „Mindenki”
__________________________________________________

A hajnali fénypászmák bevetülése igazán felüdítő látvány az elme részére főképp egy pihentető éjszaka után. Bólintok a „mesterek” felé majd kivonulok a felkelő nap fényében fürdő teraszra Haren „mester” mellé miközben szórakozottan játszadozom a hálófülke ajtaja alatt talált pergamendarabbal, csak miután arcom megfürdött a nap sugaraiban olvasom el a rajta álló szöveget.
Az olvasás végeztével csak röviden hümmentek egyet, majd széles selyem övem mögé tűzőm azt és a felkelő nappal szembe fordulva belekezdek egy kisebb meditációba, hogy teljesen ki tudjam élvezni a pihentető éjszakát és a hajnal szépségét, miközben kis versikét dudolgatok.

A kedves hajója

Hajnalfénytől rózsás a holdnak alja,
de még a tengert szürke köd takarja.

Kőszirten állok és a ködbe nézek,
mint árbocról az éber tengerészek.

Vitorlát várok: szívem azt dalolja,
ma érkezik meg kedvesem hajója.
- Hitomaro -

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:32:44 írta Dierol »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #223 Dátum: 2016. Március 15. 16:31:32 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan

Lan kisétál a teraszra, melyről letekintve kibontakozik a szemlélő előtt a sétakert újabb arca. A kertet gondos tervezés formálhatta, mivel a sétautak a béke szimbólumát rajzolják ki a zöldellő növények közt. A pergament elolvasva körvonalazódnak Lan előtt a reggeli teendők. Az apró zizegő papírost az öv mögé rejtve Lan belekezd a reggel meditációjába.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:32:27 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #224 Dátum: 2016. Március 15. 16:32:22 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő, az első reggel a szigeten
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor, Kael

Elassort Kael első szavai nem töltik el megnyugvással, és mikor pontosítás végett kissé szemrehányó módon visszakérdez, Kael továbbra is udvariasan válaszol – akárcsak Tam mester a fürdőt illetőleg – s akárcsak akkor, talán most is némi malícia érződik az udvarias szavak mögött, ahogy kijavítja Elassor kijelentését. A kérdése viszont arról árulkodik – volna mit elárulnia.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:32:20 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"