Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35561 alkalommal)

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #180 Dátum: 2016. Január 24. 21:00:01 »


Kiináékhoz szólok, de Lantól kapok választ. Régen hallatta már a hangját, de ezek szerint túllendült hát a maga csendjén.
Összefűzöm ujjaimat a hátam mögött és a mentis mellé sorolok, felveszem az iramát, és mielőtt megszólalok, tűnődőn végignézek rajta, hogy a végn az arcán állapodjon meg a tekintetem:
- Ha így akarod megtudni, veled aludnék-e ma, akkor a válaszom igen.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #181 Dátum: 2016. Január 26. 23:40:12 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, vacsora közben a mentűlsíkon
Résztvevők: Lan és Kael


Kael csak rövid tömör választ kap:

~ Az meglehet, de az árnyékkép megvalósulásához Mhus'saq-nak „életben” kéne lennie de Ő elpusztult és esszenciája színezi vörösre a tengert. Sciosihoro uralásához pedig előbb le kell győznie és birtokba kell vegye a Shoarral Ház tegumentumát. ~

A válasz - tekintettel a leszületéssel inkarnálódó szellemlényekről szóló részre - szintén tömör:
Meg kell kérdezzem, hogy a Zorawa hány koponyáját is őrzi ereklyeként a Napcsászárnak?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:37:34 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #182 Dátum: 2016. Január 31. 15:16:36 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael, Vanina
__________________________________________________

Kael által kezdeményezett hitvitába semmi kedvem nincs belemenni ezért a lehető leg hanyagabb választ adom a napcsászár koponyáinak kapcsán.

~ Pont eleget őriznek ahhoz, hogy tudják Zora a Teljes Tudás Őre mindig megmerül a halál misztériumában és nem hágja át az örök körforgás törvényét. ~

Vanina válaszán eltöprengek és megrágom rendesen a válaszomat miközben tekintetemmel leplezetlenül fixirozom.

-   Hazudnék, ha azt mondanám, hogy lelkem legmélyén nem vágyom arra, hogy együtt aludjunk és ez a gondolat, mindig boldogsággal és megnyugvással tölt el. Viszont eddigi kapcsolataink mindig háborúba torkollottak és ezért a félelmem, hogy az ábránd beteljesülésével együtt az együttalvás is háborúba torkollik, amely csata összetöri a lelkem mélyén őrzött megnyugtató és pihentető vágyálomképet visszatart attól, hogy ilyen merész lépésre elszánjam, magam ne adj Narsis* javasoljam azt….

Narsis*: a hibátlan szépség megtestesítője.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:37:25 írta Dierol »

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #183 Dátum: 2016. Január 31. 15:52:28 »


Érdeklem Lant. Jobban, mint hittem. Eddigi viselkedése alapján másra számítottam. Nem tudom, mi lehetett volna az a más, de nem ez.
Ragaszkodik az illúzióihoz. Volt pár illúzió, amivel én is így voltam - szellemnézők -, de jól jöttem ki lerombolásukból. Viszont van más, amibe én is kapaszkodtam, és elmúlásukkal furcsa üresség maradt a nyomában. így voltam Shirrennel, így erőltettem valamit, amit nem lehet erőltetni, és ami erőltetésben valami olyasmi munkált, amit idősebb mint én magam.
És van még illúzióm a hazámmal, népemmel kapcsolatban, mely bizonyosan leomlik mind, ha hazamentem, és látják, mivé lettem, és látják, mivé lettem.
Az iszonyúan kemény lesz.

Visszakanyarodtak gondolataim a jelenhez. A fixírozás kölcsönös. Mondhatnám neki, hogy nem mindig csapunk össze. Ma sem estünk egymás torkának, pedig fegyverrel álltunk ki egymás ellen, ha egy gyakorlat erejéig is. Hirtelen ötlettől vezérelve felé nyújtom a kezem:
- Táncolj velem!

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #184 Dátum: 2016. Január 31. 19:32:29 »


Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Ahogy telik az idő, nem azt veszem észre ezen a szolgálón, hogy, ellenszenvet érezne irántam, bár azt is teszi, de úgy tűnik egyszerűen buta ahhoz hogy megértse a két kádra mint egy gúnyos megjegyzésre gondoltam. De hát ez a férfi bolondnak néz engem, miközben... sajnos ő az.
A válaszára csak bólintok, nem találom értelmét annak hogy bármi miatt is megjegyezzem hogy igen, tudom hogy az a szerkezet hogyan működik, de nem láttam. "Zegherovi Sterrard, vagy Elassor Thunderlaugh? Egy hamis de igaz nemes, vagy egy igaz de hamis dalnok? Vajon melyik a kifizetődőbb? A gyorsabb út egyszerű, de ha egyszer megbicsaklik a bokád akkor ott van a mese vége, és nem lesz több... Nem lesz semmi sem. Mármint utána majd lesz, egy isten szürke túlvilága, de mindaddig semmi csupán a hideg semmi. De nem lenne-e jobb Sterrardként meghalni mint Elassorként? Ki tudja? Én sosem gondoltam bele. Megpróbáltam eddig elkerülni erről való gondolkodást, de most egy hónapon belül többször is lecsap a közelembe, és most is éppen rám les, hogy magáévá tehessen engemet, vagy így, vagy úgy. De nem fogom annyiban hagyni. Az biztos. Igazán nem ártana valamilyen lecke, amíg utazunk, azt hiszem " - próbálom feleleveníteni a fogadtatás képét - " talán lenne is egy két olyan ember itt aki tudna nekem segíteni ebben. Akinél gyakorolhatnám a harc mesterségét, csak úgy alapszinten, hiszen úgy hiszem hogy nagy szükségem lesz rá a közel jövőben.
Többek közt a kis, rövid séta közepette egy erre alkalmas harcost is keresek, aki tudna engem okítani, valamennyire.

Az ebéd közben próbálom a feszültséget, ami rám vetül, feloldani magamban, sikerül is, de egyszerűen érzem hogy nem vagyok a legjobb formámban. Nem azóta hogy meghalt az, aki apám helyett apám volt. Aki barát helyett barát volt, aki a mentorom volt. Amikor ő még élt minden egyszerűbb volt. Azoknak, akárkik is... bűnhődniük kell majd. Azt hiszem talán valamiféle Reha'rran vagy ilyesmi volt azoknak a martalócoknak a neve.
De nekem nem igazán van keresnivalóm itt, ebben a közegben, nap mint nap rájövök. - Ellenszenves miracleai nő nem éppen a legjobb dolog, amikor arról a gyülekezetről van szó amitől segítségért könyörgök, vagy eladom őket. Végül is egészen jó kedvvel adnám el majd mindet... kivéve a nador hölgyet, Kiinát, és emiatt nem is tehetem meg ezt sem, nem fogok letérdelni, sem meghajolni, de még csak a fejemet sem fogom meghajtani előttük, hogy segítségüket kérjem. Nem kell nekem az.
A hölgy láthatóan csupán udvariasan érdeklődött a fent említett témák irányában, így feleslegesen törtem magamat azon, hogy válaszoljak neki.
Valamiért egyre ellenszenvesebb számomra ez a nő, de hogy miért, azt nem tudom, csak egy nagyon rossz megérzésem van.
Közben Kiina a másik oldalról, először lelkesen beszélni kezd valamilyen tojásról, amitől... én jómagam már a leírásától is rosszul lettem tőle, szerencsére nem olyan komoly probléma, mint ami volt a hajón, csupán leteszem pár másodpercre az evőeszközöm, közben bólogatok Kiina felé.
- Tényleg? A varázslók iskoláit jelképezik? Mit gondolsz mire valóak azok? Bizonyosan nem csupán díszek. - mondom felé halkan, de mégse igazán feltűnően, mintha csak a tojásról beszélnénk halkabban.
Majd újra nekilátok annak a kevés ételnek amit kiszedtem a tálamba.
Amikor megkérdezem a nadortól, hogy ha érdekli továbbra is Zegherov meg tudom vázlatosan rajzolni az Istenek festményeit, de nem is tudom miért, valami furcsa és körmönfont válasszal áll elő, amit megértek, azzal nincs probléma, de magán azon bizonytalanodtam el, amit mondott. "Tegyem teljes elkötelezettséggel" A vázlat-rajzolást? Inkább úgy szűröm le, hogy udvariasan megpróbálta elhárítani az ajánlatot. Diplomatikusan.
- Megértem, nem untatlak vele. - mondom egy kedves mosollyal.

Amikor elérkezik a vacsora végezete, az asztalról szépen elhordják, majd a vendéglátóm utalást tesz arra, hogy énekeljek.
Nem tudom el sem téveszteni a miracleai vigyorát.
Gondolatban megátkozom harmadiziglen, majd az úrnő felé fordítom a fejemet.
- Természetesen hallhatja a hangját. - államhoz emelem a kezemet, és gondolkozom hogy mit kéne nekem játszanom most.
Nem igazán tudok, dönteni, majd lassan leemelem a mandolinomat.
Megpendítem az egyik mélyebb húrját, majd lassú, érzelmes dallamot kezdek el játszani.

- Messzeföldön a fagyos hó birodalma áll
Egy türkizkék, jégvértes hatalmas vár
Melyhez foghatót ember nem talál
Örökre tartó álmát alussza, nyugodva vár

Mígnem változik az idő, és új beköszön
És visszatér a világ ami volt egykoron
Mikor az egész Abbryson a Négy osztozott
E rege akkor esett meg a jeges földön

Egy magányos alak vágtatott a hómezőn
Mögötte sárga fény világít a hegytetőn
Egykor ott állt Voralzmar városa, s egy erőd
Lángokra ítéltetett, mikor szült egy védelmezőt

Mert eljutott a híre az uraknak fülébe
Megrettentek, nem léptek elébe
Nem várták meg, míg a gyermek felnőtté érve
Birodalmukat borítja lángba és vérbe

A Seregek mentek, könny és vércseppek estek
AA százszorszép Mai gyermekét kebléhez szorosan ölelte
A harcosok elé borult a kövezetre
A csodásszépségű hölgy a fiáért esdeklett

A katonák megálltal, s a szívük megesett
Mikor közéjük lépett egy  medvebőr köpenyes
Vj'arh, úgy tartják volt az udvarnak ölebe
Kivájta az anyja öléből a gyermeket

A gyermekkel együtt a szívét is kitépte
Felállt Mai reszketve, arany fénnyel kísérve
Nekiugrott a köpenyesnek, a fiú, harcolni fog érte
A férfi pengéjével lecsapott , halálra ítélve

De egy asszony hátulról kiemelte a fiút a gyilkos kézből
Sikerült alagutakon át kiszöknie a végzeted kelepcéből
De nem feledkeztek meg a Szerencse Kegyeltjéről
Három fagyos nap után mondott le a sereg az üldözöttjéről

Ahogy az idő mint a száraz falevél tovaszállt
Nagykorút faragott a csecsemőből, túlélőt s vadászt
Egy emléket hordozott, mióta elvesztette édesanyját
Egyik szeme jégkék, hosszú vágás hasította ketté arcát

A fiú a vadonszülette volt, szüksége sem volt névre
Íjjal szarvasra és farkasra vadászott, csapdákkal medvére
Egy erdőben élt "anyjával", észak elszigetelt szegletébe'
Senki sem tudott róluk, senki sem törhetett életére

De egy zird, hózivataros nappalon
Egy vándor ment arra, alig állt már talpon
Az ifjú érdeklödve nézte, najd a férfi elterült a havon
A jólelkű fiú már futott is és ragadta karon
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 05. 20:10:55 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #185 Dátum: 2016. Február 03. 21:21:21 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

-Csakhogy a legtöbb ember igényli a többi társaságát, elfogadását. Ám ha mégsem, akkor félrevonulva másoktól, azt tehet az ember amit csak akar – növeszthet hosszú hajat, mint a nemesek, kinevezheti magát uradalma élére, és számadással is csak magának tartozik – de mivel más nem tud róla, akkor döbben rá, hogy ezek mit sem érnek, és főleg a belső értékek számítanak – válaszolja Tam mester.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:37:07 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #186 Dátum: 2016. Február 03. 21:23:32 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

A sziget bebolyongása közben több harcossal is sikerül találkozni – a kertkapunál áll egy őr, és a fogadóteremben gyakorolnak többen Lan és Nisha ellen. Az őrt álló férfi a tisztelet jelét rója a levegőbe, mikor Elassor szóba elegyedik vele, és elárulja, hogy Tam mester felügyeli a fegyveres gyakorlatokat a szigeten, akit feltehetőleg a fogadóteremben lehet megtalálni.
Tam mester volt az, aki Elassornak oly segítőkészen magyarázta el a szappan és a fürdő használatát. A gyakorlóteremben Lan és Nisha két-két ellenfél ellen küzd, amikor Elassor is feltűnik. Halovány mosollyal az arcán hallgatja Elassor vágyát, hogy szeretné fejleszteni harci tudását. A végén picit meghajol

-A tudásvágy becsülendő, hát még ha tesz is érte az ember! Az úr épségét feltehetőleg nem csatakard fenyegeti, hanem lesből villanó rövid kard, tőr, vagy fúvócső. Ezért javasolnám, hogy ez irányú gyakorlatokkal kéne kezdeni, no meg az éberség növelésével. A falakon vannak életlen gyakorló fegyverek – válasszon egyet, és utána küzdjön meg az egyik őrrel! - Inti maghoz az egyik mokány férfit ,aki egy buzogányt tesz éppen vissza a fegyverállványra.
-A nemes úr gyakorolni kíván! Először lássuk, hogy mit tud rövid kard ellenében! Aztán az esetleges hiányosságokat megkeresve befoltozzuk a réseket. Majd a további itt tartózkodása alatt néhány szimulált orvtámadást, rajtaütést – napi hármat – javasolnék – már ha az úr is egyet ért – néz Kérdőn Elassorra. A válasz után pedig megkezdődik az összecsapás. Az őr jól képzett katona – hamar talál néhány olyan cselt, amely segítségével áttör Elassor védelmén, zöld foltokat hagyva maga mögött. Utána megáll, és lassabban megmutatja, hogy mit is csinált, majd a hárításhoz szükséges mozdulatot. Újra és újra, hogy rögzüljön.

A vacsoránál Kiina Sterrard kérdésre bólint, és lenyeli a falatot
-Valóban nem csak díszek! Olyan oszlopos virágtartók, amire a virágok cserepeit teszik, hogy onnan omojanak a cserép szélén  átbukva a föld fele, mint valami zöld zuhatag – válaszolja vidám mosollyal.
Arra, hogy nem akarja Elassor a vázlatokkal untatni Kiinát, amaz halkan válaszol

-Oh, nagyon figyelmes! Nem gondoltam volna, hogy a vázlatkészítés ennyire unalmas, hogy figyelmeztetni kell rá!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:59 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #187 Dátum: 2016. Február 03. 21:27:45 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Mindenki

Hajnal a nadrágjába törli a kezét, és meglepő válasszal áll elő, miután Vanina is kifejtette a véleményét az abyrnossi festészettel kapcsolatban.
-A művész a jelenségvilág mögötti lényegi tartalmakat, az "ideákat" törekszik megragadni, és ehhez fő eszközül az önmagukon túlmutató, sejtelmes jelentésvilágú jelképeket választja. Egy-egy mű képei rendszert alkotnak, melyek végtelenül sokféle jelentés-összefüggések felvillantására képesek. Más megfogalmazásban a szimbolizmus célja — a mű témájától, tárgyi világától függetlenül, illetve ezeken keresztül — a szépség, a magasrendű értékvilág megközelítése és kifejezése. A szimbolizmus ilyenképpen átfedésbe kerül az öncélú művészettel és a parnasszizmussal. Röviden a szimbolizmus a nyers valóságábrázolásra törekvő naturalizmus ellentéte.
-Tessék?? :o - csodálkozik rá Kiina – ezt mégis honnan szedted?
Hajnal elmosolyodik
-Nem gondoltam volna, hogy egyszer még hasznát veszem ennek a pár sornak. Az egyik orgazda mondogatta ezt, mikor a felismerhetetlen pacsmagolásáról kérdeztük. Legalábbis ezzel magyarázta, hogy miért nem ismerjük fel, hogy mit akart festeni...
-És ezt így megjegyezted?
Hajnal bólint
-Kénytelen voltam - szó szerint beleverte ezt a pár sort a kritikusaiba...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:51 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #188 Dátum: 2016. Február 03. 21:30:11 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan, Vanina, és aki még a környéken van az asztalbontást követően

A Vanina által feltett kérdés Lan általi válaszára Hajnal kissé elkomorul - nem úgy Kiina, aki megrázza a fejét:
-Szerintem nem kell tartanod attól, hogy megzavarjuk az éjszakai pihenésedet. Még ha Hajnal meg is nézte magának azt a combsöprűs őrt – int a fejével vidáman a rövidke fekete szakállt viselő őr fele.
-Nem is néztem meg annyira! - tiltakozik a szóba hozott.

Vanina Lannak szóló válaszára nem túl távol az ajtó fele sétáló Kiina felkapja a fejét
-Nisha csendet és nyugalmat akar – és ez csak úgy biztosítható, ha erőt vesz magán és Lannal alszik? - kérdi Hajnaltól
– Nem érzel itt némi ellentmondást?

-Dehogy! Lan csak akkor lesz csendben, ha a szájára ülnek  :giggle:... – jegyzi meg Hajnal, miközben a szobájuk fel tartanak, maguk mögött hagyva a társaságot.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:44 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #189 Dátum: 2016. Február 03. 21:54:33 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael, Vanina
__________________________________________________

Vanina hirtelen vált, de annyira azért nem meglepő az ilyen fordulatokat követően kell az embernek felülemelkednie a félelmein. Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem kis halál, amely a teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek a félelemmel. Hagyom, hogy áthaladjon rajtam, fölöttem. És amikor mögöttem van, utána fordítom belső tekintetemet, követem útját. Amikor a félelem elmegy, nem marad semmi, csak én magam. A tánc nem tartozott azon művészetek közé melyeket elsajátítottam a Hamis Illem segítene rajtam, de most nem akarok a művészethez fordulni, hagyom, hogy Elassor pengetése mellet elragadjon a sodrás. A karom nyújtom Vanina felé….

-   Táncoljunk…..

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:34 írta Dierol »

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #190 Dátum: 2016. Február 04. 15:57:37 »


Tam mester jókat mond, ha újra hajóra szállunk, lesz alkalmam mélyebben is eltöprengeni a mélységükön. Hajnal némasága végleg megtört, kezd visszatalálni éles nyelvére, aminek sokkal jobban örülök, mint a Kufárral való találkozás előtt.
Kiina és ő azt tesznek éjszaka, amit csak akarnak: nem vagyok sem az anyjuk, hogy javaslatot tegyek, vezetőjük meg pláne nem, hogy parancsba adjam.

Sosem gondoltam, hogy megélem a napot, amikor táncba kezdek uram mentisével. És nincs közönség, akinek tennünk kéne magunkat sytisi módra, sem más önös, számító érdek, ami erre kényszerít minket.
Főleg, nincs kényszer. Sem háború, sem fegyverek, sem görcsös akarás.
Zene is akad, de ha nem lett volna, ott a dúdolás, ahhoz művészi hang sem szükséges. Így mégis jobb, a dal lassúsága kapóra jön: Lanhoz simulok, a lépések jönnek maguktól.
Nem számít a pontosság, a kifinomult elegancia, nem bálon vagyunk és nem a lenyűgözés a cél. Tekintetem az arcán tartom, és derűs vagyok. Rég táncoltam, főleg partnerrel. Bensőséges élmény, jólesően belepirulok. Tánccal jár a bizalom, és jár... hogy is járt az eszem, amikor a sziget úrnője zenét kért Sterrardtól? "A zene szokta hozni a táncot, a tánc az ágyat..."
Nem várom meg a muzsika elhalását, még azelőtt magamhoz szorítom Lant és szájon csókolom.




Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #191 Dátum: 2016. Február 04. 19:49:10 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

A vacsora befejeztével Nisha, Lan, Kiina, Hajnal is asztalt bont – és nem sokkal később, ahogy az első akkordok elhangzanak, Rashu mester és Haren is további jó éjszakát kívánva távozik.
Kael közben megérzi, hogy Sterrard felvette Mortar jelét – s ha nem változik semmi, a következő holdhónap végét már nem éri meg.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:21 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #192 Dátum: 2016. Február 04. 19:50:48 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Hae Min Ji érdeklődve hallgatja Sterrard előadását – látszik rajta, hogy élvezi az udvarházban ritka vendégnek számító zeneszót. Egy szolgáló  közben meggyújtja a terasz szegélyező lámpásokat, melyek fénye a leszálló estet bensőségesebbé varázsolja. Az utolsó dalfoszlány elhalása után Hae Min Ji diszkréten megtapsolja  Sterrardot.
-Köszönöm! Régóta nem volt szerencsém gyakorlott művészhez! - biccent felé
-Szívesen hallgatnám még, de gondolom igencsak kifárasztotta az eddigi út. Ha érdekli, később megmutathatom a daloskönyvemet, melyben biztos talál további balladákat – ajánlja fel Hae Min Ji halovány mosollyal.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:13 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #193 Dátum: 2016. Február 07. 10:39:17 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, vacsora után
Résztvevők: Kael

Kaelnek meggyőződésévé válik, hogy Lan nem érti, miszerint a leszületéssel inkarnálódó szellemlények teste, ha elpusztul, azt héjként hagyják maguk után és ezen maradványok megléte nem jelent sokat...
...de úgy látszik, egy újabb lény leszületéséhez fog hozzá a harcosnővel, legalábbis az első lépéseket teszik meg efelé a parketten...

Közben "igazmondó" nemesünk is átlépett egy vonalat, de az ifjú szerzetes már kissé elvesztette a fonalat, hogy hanyadikat is. Mindenesetre ha a társaság sodrása lehetővé teszi, hogy a közelébe kerüljön, anélkül, hogy Lantól túlságosan messzire kerülne, akkor - reményei szerint észrevétlenül - megvizsgálja az auráját, hogy mitől kerül az Ő kiemelt figyelmébe.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:36:02 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #194 Dátum: 2016. Február 09. 19:16:02 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Sterrard aurája
Résztvevők: Kael

Sterrard előadása közben Kael picit közelebb húzódik a nemeshez, hogy jobban szemügyre vegye annak auráját. Az erők síkján a folt hátán folt színes aurát az olajfestményekre jellemző jellegzetes „szag” lengi be – s egy részlete kissé elüt a többitől – egy apró, körömnyi fekete paca képében, mely igen lassan, de látható módon apró, hajszálvékony fekete vonalakat kezd növeszteni minden irányba, és lassan kifakítja maga körü a színes aurát. A jelek hasonlóak, mint amit bandolák okoznak, de a forrása bizonyosan más lehet. Feltehetőleg valamilyen lassú lefolyású, ártó szer hatása látszik az aurán, de még több nap kell, hogy az fizikai testen is nyomot hagyjon. Ám a paca jellegéből nem kétséges, hogy közbeavatkozás nélkül hamarosan felveszi a néhai előnevet...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:54 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"