Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35635 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #165 Dátum: 2015. December 31. 15:25:22 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

A gyümölcs forrását firtatva a szakácsné megélénkül – feltehetőleg szeret fecsegni, és most végre van is kinek.
- Eztet már én is kérdeztem – válaszolja a szakácsné - Azt mondták, hogy van pár Ház, mely különösen sokáig elálló gyümölcsöket termeszt, és valami Meridinai kisasszony vonalaihoz van köze, de azt ha megfeszülök, sem értem, hogy mi. A gyümölcsök nagy ládákban érkeznek, melyek oldalára igen  hasonló signum van felfestve, mint amit a kopasz vendég úrra varrtak. De az itteni melegben tíznap alatt megrohadna, ha nem a pincében tárolnánk.
- Színigaz, ahogy az is, hogy van egy jégóriás odalenn a pincében, és az a fagyos leheletével hűti a gyümölcsöket – szól közbe egy jókötésű őr, miközben vigyorogva figyeli Vaninát
-Eriggy mán, ha  nincs jobb dolgod, mint megkeverni a kisasszonyt! - vág a katonához néhány gerezd hagymát a szakácsné.
-El ne higgye! A pincében nem jégóriás van, hanem jókora fagyláda! Az olyan megbűvölt láda, melyben mindig olyan hideg van, hogy még a víz is belefagy a kancsóba! Abban sokáig eláll az étek. Kell is, mert ritkán kapunk ellátmányt.

Tam mester arra a felvetésre, hogy nem fogják elhinni Vaninának, amit látott, elgondolkozva válaszol
– Tán jobb is így.
Ahogy Kiinára terelődik a szó, visszakérdez
-Azt állítja, hogy olyan, mint a hegyi patak? Vidáman locsog, miközben szabadon rohan valahova? Valóban üdítő lehet, de vigyázni kell vele – feltehetőleg néha gondolkodás nélkül veti bele magát nyaktörő mélységekbe. Mellesleg a szabadság magányos dolog – véli Tam mester.
A gyakorlás említésére Tam mester a falakat díszítő  fegyverekre mutat.
-Van választék, ha óhajtja. A szív oldalán gyakorlófegyverek vannak – ami azt jelenti, hogy nincsenek megéleze, és a végüket lekerekítették. S itt nincs megkötve, hogy ki milyen vasat ragad – a harcban sincsenek ilyen szabályok.
Intésére az egyik botra támaszkodó férfi meghajol, és távozik. A falon rövid keresgélés után sikerül fellelni egy norhort. Kézbe véve ugyanolyan, mint a saját – s bár tényleg hegyetlen és életlen, azért fájdalmas zúzódásokat, töréseket lehet vele okozni. Vanina ellenfele megmaradt a vasalt botnál – bár már indulásnál kellemetlen meglepetést okoz – fordított alapállása, és bal kezében tartott fegyvere igencsak szokatlan. Tam mester halvány mosollyal kommentálja
-Az élet néha megtréfál minket.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:22:19 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #166 Dátum: 2015. December 31. 15:26:55 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan, Vanina

Ennek ellenére, mire Lan a terembe ér, Vanina már megszorította ellenfelét, így Tam mester egy másik rövid kardos katonát is a pástra enged – hogy segítsége legyen szorult helyzetű társának. Vanina „végez” első támadójával, de annak társa szabad kezével váratlanul Vaninához vág egy aprócska csomagot, mely kisebb porfelhőt produkálva csapódik be. Ugyan elsőre ártalmatlannak tűnik, de aztán facsarni kezdi az ember orrát – folyamatos tüsszögést váltva ki. S ez már elegendőnek bizonyult, hogy kihasználja megszerzett előnyét, és közelharcra kényszerítse Vaninát – melyben meglepődve tapasztalja, hogy a harcosnő a norhortól megszabadulva fülcsengő ütéssel fogadja.

Közben Tam mester előzékeny – két rövid kardos neveltjét küldi Lan ellen, aki egy lándzsával próbálja meg távol tartani őket. A helyzet akkor nehezedik, amikor az egyik ellenfél lefoglalja, míg a másik tompa, de igencsak nagyot ütő korongokkal kezdi Lant megdobálni. Az összecsapás maga egy-egy kék-zöld foltig tart – Lan és Vanina az első két támadót legyűrte, de a következő csapattal szemben, mely három fős, már alulmaradtak. Tam mester dicsérő szavakkal illeti az eredményt, bár hozzá teszi, hogy a váratlan meglepetésekre is jobban kéne számítani.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:22:11 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #167 Dátum: 2015. December 31. 15:35:26 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

A pihentető és megnyugtató meditáció után bár még akadnak kérdések, Kael visszatér a lakosztályba, hogy a szellemi után sor kerülhessen a fizikai megtisztulásra is. Kael megjegyzésére Rashu mester megrázza a fejét
– Ezt én nem tudhatom – de én nem is vagyok nemes, aki méltó lenne egy ily próbatételre.

Kaelt egy jól felszerelt, és a hajó lehetőségei után fényűzőnek mondató fürdő várja - a kilátás pedig több mint egzotikus - tökéletes a rálátás a feltehetőleg meditáció alatt felbukkant teknős roppant fejére.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:22:02 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #168 Dátum: 2015. December 31. 15:42:09 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Mindenki

A vacsora ideje lassan elérkezik – Vaninát és Lant a gyakorlóteremben éri, Kaelt, és Sterrard urat, valamint Harent, Rashu mestert a lakosztályában, Kiina és Hajnal pedig a kertből került elő. A vacsoraasztalt a ház melletti mellvédes teraszon terítették meg, melyről pazar kilátás nyílik a tengerre, és a Kufárra, mely jó két nyíllövésnyi távolságból követi a szigetet. Az asztalra finom, kézzel festett porcelán került, melyekben sűrű, vöröses színű, csípős-savanyú zöldségleves várja, hogy elfogyasszák. Hae Min Ji ül az asztalfőn – utalva rangjára. Közvetlenül jobbján Sterrard kapott helyet, balján  pedig korának kijáró udvariasságból Rashu mester ül. A többi helyet pedig nem köti az ülésrend. Haren az egyik legtávolabbi széket választotta.
A leves után sült érkezik zöldségkörettel, majd friss gyümölcs – tavasz ellenére szőlő, barack, narancs, dinnye. Étkezés közben a sziget úrnője azért megérdeklődi, hogy mi végett próbáltatok szerencsét az Árnyak Tengerén, illetve kifejezi afeletti örömét, hogy végre nem egy olyan nemest kell vendégül látnia, aki azért jött, hogy megmérettesse magát a Napcsászár kegyeiért. A vacsora közben leginkább Sterrardal  társalog – pontosabban faggatja, hogy honnan jött, mi hír a zászlósvárosokban, milyen az aktuális arcfestési divat, és hogy mi a véleménye az abÿrnossi szimbolikus festészetről. A vacsora vége fele Kiina az, aki a szőlő szemezgetése közben csak közbeszól - annak ellenére, hogy Hajnal a karjára teszi a kezét - hogy ne tegye.

-A Kufár kapitánya, Xao, majd minden vacsora után elregélt valamilyen mesés történetet. Lehetne itt is? Úgy gondolom volna miről mesélni – néz a teknős fejének irányába.
-Kár volna megtörni ezt a hagyományt, nem igaz? - kérdezi Hae Min Ji kedvesen.
-Nos, jól van – bár félek, én nem leszek oly kiváló mesemondó, de azért elbeszélem, amire feltehetőleg mindenki oly kíváncsi.
Szóval az idők kezdetén, A Napkeleti Császárság után, de még a Napcsászárok kora előtt Sciosihoro uralta a déli tengereket, és felborított, kettéharapott elsüllyesztett minden útjába kerülő hajót. S ha nem Sciosihoro, akkor legádázabb ellenfele, Mhus'saq, minden tengeri kígyók anyja keserítette meg a tengerjárók életét.
No igen, Xao már mesélt tengeri kígyóról – egy alkalommal állítólag azzal vontatta ki a Kufárt a szélcsendes vizekről...
-Mhus'saq mérhetetlenül kapzsi volt, Sciosihoro pedig kegyetlenségéről volt hírhedt. A két gigász közt mindig is dúlt a harc a tengerek korlátlan uralmáért, és jobban gyűlölték egymást, mint az embereket. Egy vagy több alkalommal is megesett, hogy Sciosihoro kimászott, lerombolta a part menti településeket, és belakmározott a fejvesztve rohangáló szerencsétlenekből. Ezt elégelte meg Shiu Wei, az egyik ilyen támadás túlélője. Bosszútól fűtve csónakba szállt, hogy végezzen Sciosihoróval. Két évig járta a part menti vizeket, számtalan kalandba és veszélybe keveredett, ám szerencséjére sehol nem bukkant Sciosihoro nyomára. Végül Mhus'saqqal futott össze a part menti vizeknél. Mhus'saq először meg akarta enni, de Shiu Wei meggyőzte a kapzsi kígyót, hogy úgyis csont és bőr - jobban jár, ha inkább életben hagyja, és  üzletet kötnek.
-Shiu Wei és Mhus'saq visszatért a lassan újjáépülő aprócska településre, ahol nagy riadalmat okozott Mhus'saq feltűnése – csakhogy kiderült - Mhus'saq nem volt képes elhagyni a tengert. A falu vénei végül alkut kötöttek Mhus'saqqal. Az alku értelmében Mhus'saq megvédelmezi a települést Sciosihorótól, a falu pedig rendszeresen ajándékokkal halmozza el, emellett az összes halálra ítéltet, de évszakonként legalább három főt is elfogyaszthat. Az alku működött, és virágzó településsé, várossá nőtte ki magát. A környező településen csak Mhus'saq  városának gúnyolták, mely név rajta is ragadt.
Kiina töprengve rágcsálja egy kóbor hajtincsét – látszik rajta, hogy töri valamin a fejét.
-Aztán megszületett az első Napcsászár,akinek uralkodása alatt felborult az ősi erőegyensúly. Ugyanis a Távozás évében a Dún Napnyugati Ág tízezer hajóval elhagyta Abrÿsst, és így védtelenebbül maradt a város. Közben Sciosihoro is megelégelte Mhus'saq dédelgetett városból érkező egyre nagyobb, és számosabb hajót, és elindult, hogy a bajokat a várossal együtt eltüntesse. Mhus'saq viszont ekkorra már kissé ellustult - a város bőségesen szállította a bűnösöket, és ládaszám a drágaságokat - ezért jó ideje nem is ment el messzebbre. A két gigász összecsapása a város kikötőjétől nem messze zajlott, a felcsapó óriási hullámok betörtek a város utcáira is, elsodorva, lerombolva sok mindent. A küzdelem tíz nap és éjjen át tartott, Sciosihoro súlyosan megsérült, pedig Mhus'saq vereséget szenvedett, és elpusztult. Kiömlött vére azóta is megfesti a város kikötőjének vizét.
Kiina ekkor közbekotyog
-Merussa! Tudtam, hogy valahonnan ismerős Mhus'saq neve!  :) - Hae Min Ji kis szünetet tart, hátha Kiina még akar valamit mondatni, aztán folytatja
- A Napcsászár tudta - ha Sciosihoro felépül, ismét megpróbálja lerombolni a várost - és nem lesz esélyük megfékezni. Így a varázslóiskolák mestereivel megindult, hogy megragadva a lehetőséget, megszüntessék azt a veszélyt, amelyet mindig is jelentett. Az iskolák nagymesterei végül rátaláltak Sciosihoróra, ám elpusztítani nem tudták - így végül különleges rituálék segítségével igába hajtották akaratát. Ezután a hátára felépítették ezt az udvarházat, hogy a Napcsászár akaratának megfelelően soha többé ne szabadulhasson el. Sciosihoróra és a hátára épített udvarházra nem könnyű rálelni – ám időről-időre megpróbálkoznak vele. Ugyanis kevéssé köztudott tény, hogy az a nemesen született, aki megtalálja a szigetet, és kiállja a próbát – elnyeri a Napcsászár jóindulatát. Azaz kérhet valamit. Ennek következtében van olyan év, hogy két-három vendég is érkezik.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:21:53 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #169 Dátum: 2016. Január 01. 11:27:31 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

A "mester" válaszára, miszerint a fürdőt az alábbi úton kell intézni : "Mifelénk a fürdőt víz és szappan segítségével intézik. A szakszerű eljárás az, ha benedvesíti a szappant, végighúzza párszor a megtisztítandó felületen, majd vízzel leöblíti a habot. Ezt addig ismételgetjük, amíg el nem érjük a tisztaság kívánt fokát " igencsak elönt a méreg, és csak nagy vívódás után sikerül két mély lélegzetvétellel megakadályoznom, hogy ráordítsak. Nem alkalmas az idő, ha bármit el akarok érni.
- Tam mester, attól tartok borzalmasan félreértett, és igen sértő volt, hogy úgy gondolta, hogy jómagam nem tudja, hogyan kell fürödni, de nem veszem magamra. Hiszen bizonyára én kérdeztem rosszul, arra akartam célozni, hogy a fürdővizet honnan hozzuk, hozassuk, ugyanis azt említette Min Ji úrnő hogy hideg avagy forró vízben lehet mosakodni, és már elnézést kívánok a feltételezésért, de nem hinném hogy erre külön kádjuk van. - mondom neki halkan, a vállára téve a kezemet, mintha barátok közt lennénk. Majd hirtelen elmosolyodok. - De azért köszönöm hogy elmondta, és ezt szemem előtt tartva fogom intézni. - a szavak olyan színben hagyják el a számat, hogy a mester bizonyosan rájöjjön hogy ez utóbbi csupán tréfás megjegyzés. - De hagyja, majd csak megoldom valahogy.
Azután körbenézek a szobában, ami úgy tűnik az én szolgálatomba áll egy pár napig. Elsősorban dézsára vagyok kíváncsi, és hamar meg is fejtem hogyan is kell azt használni, hiszen egy igen egyszerű, pontosabban nem egyszerű, de számomra ismert módon megy végbe. Feltöltöm a dézsát a forró vízzel majd nekilátok magamról lesikálni az utam porát. Közben az elmém újra és újra azon forog, vajon mivel tudnék életben maradni. Nem szakadhatok el semmiképp a kis csoporttól, ha megteszem, az a nemes, akit... akinek a nevét nem tudom felidézni... valamiért sosem ragadnak meg ezeknek a nevei... nos az a férfi úgy nézett ki mint akire valóban igaz az, hogy nem lehet elrejtőzni a bosszújának ökle elől, így mindenképp velük kell maradnom, akármelyik oldalra állok. Ami igencsak szomorító... de ha valamilyen formában sikerülne elérnem, hogy létfontosságú legyek, valamiféle fontos, titkos információ egyedüli birtokosa lennék, talán az lenne a legjobb, most hogy úgy tűnik a Kiina-terv rosszabbul áll mint a kezdetek során.
Majd egyszer csak egy gongütés, és azt követően a dézsából a forró víz a torkomon száguld végig, égetve a torkomat és fuldokolva szenvedek pár másodpercig, ami egy egész örökkévalóságnak tűnt számomra, sikerül kiköhögnöm.
Azután a fürdőből kilépve megborotválkozom, lenyesve a szakállam nagy részét, majd rátekintek az új arcomra, amelyik nagyon  tetszik nekem.
Aztán észreveszem hogy valami megváltozott. Egy arany dombot látok az ablakon kinézve, míg az eddig nem volt ott. Elhatározom, hogy megnézem, felveszem a ruháimat, majd megnézem a szobát, hiszen az a domb megvár, csak nem tűnik el.
Tehát megnézem a szobám felszereltségét, ha van bármi minta alaposan szemügyre veszem majd miután mindent megnéztem elindulok az arany domb felkutatására.
"Vajon tényleg arany vagy csak a szemem káprázott... Egy arany domb...  Nem gondoltam volna hogy annyira gazdag ez az Min Ji úrnő."
Kilépek a lakrészemből és elindulok arrafelé amerre tornyosul az arany szín.
Majd egyszer csak egy ház mögül kilépve az egész a szemem elé tárul, és nem tudok megszólalni, és még az agyam is néma maradt. Majd újra visszatérnek a gondolatok.
"Mi a hét pokol ez? " Természetesen tudom, de egyszerűen nehéz elhinnem azt amit látok. Egy arany Óriás Teknős. Ilyet se látni nap mint nap, elnézegetem egy tíz percig, igencsak lebilincselt az az állat.
Azután sétálgatok a szigeten, körülnézek, de most már teljesen máshogy nézem a dolgokat. Egy szörny húzza a szigetet... ami húzza a hajót... ez igazán varázslatos... és talán... talán erről a helyről egy remek költeményt lehetne írni... Bizony, fontos minél többet megismerni a szigetről. Miután ezzel végeztem, és már lemenőbe fordul a nap, visszatérek a lakrészembe, és elkezdem a készülődést a vacsorára, a hangszerem, a mandolinomat egy övvel a hátamra rögzítem, ki tudja lesz-e rá szükség.
Terveim szerint a hajón töltöttem, tölteném az este egy részét... ami most már nem biztos hogy meg fog valósulni... Kár, de bizonyára meg fogják érteni a matrózok. Hogyha van esély a szigeten érvényesülni az este itt töltöm az éjszakát, más esetben, felkészülök arra hogy esetlegesen visszatérjek a hajóra.
Aztán már szólitanak is a vacsorához, így követem az embert, vagy a hangot, attól függően mivel jelezték nekem a vacsora megterítését.
 Min Ji úrnő tiszteletből maga mellé, a jobbjára ültet, amelyet kötelesség és illemtudóan megköszönöm, majd leülök mellé.
Azután már pillanatokon belül már jön is az étel számolatlan mennyiségben. legalábbis azokhoz képest amit a Kufáron kellett ennem.
Min Ji úrnő minden alkalmat megragad ahhoz, hogy kifaggasson, elsőként a zászlóvárosokban való történésekre kérdez rá.
- Igazán régen voltam arrafelé, a Sárkánygerincnél, amikor legutoljára arrafelé vetődtem, talán azóta tízszer, tizenegyszer tűnt fel azóta a Sápadt Vándor az egeken, akkor Abyrnoss és Miraclea között volt valamiféle apró konfliktus a határokon, amit szép szavakkal és üres ígéretekkel oszlattak el, azt hiszem, az abyrnossiaknak sikerült megbékíteniük az acélszívű szomszédjaikat. Ne értse rossz szavaknak ez utóbbiakat, nagyra tisztelem a miracleaiakat, akiket ismerek, azok bár gyakran nyúltak kardjuk markolatához, ahol talán nem kellett volna, de egyenesek mint a kard amit oly nagyra értékelnek. Azt hiszem valami olyasmin törhetett ki a viszály, hogy egy miracleai nemesúr szolgálócsaládja elszökött Abyrnossba, egy ottani nemes földjére, így ennek a nemesnek a jóléte veszélybe került, mert rajtuk kívül csupán egy mások szolgálócsalád állt a tulajdonában. Nakhanisban akkoriban a divat éppenséggel a dún volt. Az emberek többsége kint az utcákon a dún téli divatnak megfelelően öltözött fekete vagy mélyvörös bársonyzekékbe, míg a házaikban, palotáikban a nyári divat vékony selyemből készült ujjatlan, hölgyek számára mélyen kivágott ruháit viselték, természetesen az abyrnossi szokáshoz híven a selyemruhák tökéletesen rásimultak a viselőik testére. A dún divat megtetszett, ezért is gondoltuk hogy elutazunk Ardúniába, és megnézzük azt a déli vidéket is, így kerültem Purgastba.
Majd miután elmélyült ez a téma, az arc festésének a divatjáról kérdezett Min Ji úrnő.
- Nakhanisban, amikor ott voltam, akkor a hölgyek a tengerkék vagy a napkorong-arany színnel festették ki a szemüket, az arcukat a festékkel olyan színűre festették, mintha a nap kissé megpirította volna azt. Az ajkukra, azt hiszem a dún forróságot szimbolizálva lángvörösre festették. Azt hiszem úrnőmnek kiváltképp nagyszerűen állna. - mondom egy kedves mosoly kíséretében.
A vacsora alatt sokat nézek Kiina felé is, amennyiben mellettem ül, meg is szólítom halkan.
- Jó étvágyat kívánok, milyen napod volt? - remélem megengedhetem magamnak ezt a fajta közvetlenséget felé - Láttál valami érdekeset? A teknős kivételével, mert azt láttam én is, és meg is fogott hosszú percekre.
Majd Min Ji úrnővel elérünk az abyrnossi festészet témájáig.
- Nálunk, Zegherovban nem jelentős a szimbolikus festészet. én személy szerint nem is igazán tudom értelmezni az abyrnossi festészet eme ágazatát, legalábbis igen keveset közüllük, - mondom miközben egy barack-szeletet, amit az előbb vágtam le, belehelyezem a számba, és megeszem - ...de nekem tetszenek, Nakhamisban megnéztem egy Maerno nevű festő műveit, amelyikek nagyon szépek voltak, de ahogy említettem csak nagyon kevés szimbólumait ismertem fel. Zegherovban egy Garnahall nevű festő munkáit láttam, aki nem szimbólumokat, hanem úgymond a valóságot festette le, tehát igazán egyszerű volt rájönni hogy mi mit jelentett. Az olyan festmények közt nevelkedtem. így nem tudom felismerni azokat a bizonyos motivumokat.
Majd valamikor az este folyamán, megint, ha Kiina mellettem ül, csak akkor, felé mondom.
- Emlékszel még azokra amiket meséltem neked miközben eveztünk a csónakokban? Az isteneinkről a csodás festményeket, megpróbálhatom egyet kettőt papírra vetni számodra, ha érdekel, a festmények szépségének csupán töredéke lesz, de legalább valamilyen szinten megismerkedhetsz velük. - mondom zavart mosollyal.
Majd mielőtt minden egyes ország divatját kivesézhettük volna, "hála érte Khatynnak," Kiina nyomására Min Ji mesébe, amit érdeklődve hallgatok végig.
"Érdekes a törénet, de vége valamiért nem tetszik nekem...
FŐLEG AZ A RÉSZ AMIKOR A NEMESEN SZÜLETETT VALAMIFÉLE PRÓBA ELÉ ÁLLÍTÓDIK!!!!"

Majd mikor rájövök pár pillanattal később hogy kissé zavart arcot mutatok, gyorsan el is mosolyodok.
- És milyen próbát kellett kiállniuk azoknak a nemeseknek? - egyszerűen nem tudtam nem megállni a kíváncsiságom miatt, hogy ne tegyem fel a kérdést.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 01. 18:36:51 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #170 Dátum: 2016. Január 03. 13:34:12 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár, A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, vacsora
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________
A gyakorlattal egybekötött testmozgás alatt sikerül időlegesen teljesen megbékélnem démonaimmal, teljesen mindegy az összecsapás eredménye, hogy nyerek vagy vesztek a lényeg a táncon és a mozgáson van miközben büntetlenül vagy csak csekély árért kipróbálhatom a legmerészebb és legvakmerőbb csiszolatlan technikáimat is, amit éles helyzetben eszemben sem jutna alkalmazni hiszen könnyen rajta veszhetek.
Később a vacsoránál mivel Kiina és Hajnal közé már nem tudok beékelődni ezért Hajnal mellett foglalok helyet és élvezem az ízeket valamint vendéglátónk történetét aztán amikor a próbákról esik szó figyelmem Sterrard felé irányul és kíváncsian várom reakcióit amiben nem is kell csalatkoznom igazi birtok nélküli kardnemesi jegyeket produkál megpróbál érdeklődést tanúsítva kihátrálni az ügyből komolyabb kockázatvállalás nélkül, válaszát követően Min Ji Úrnő arcát fürkészem, óóóó mennyire jobban élvezte volna jelen helyzetet a maga beteges dekadenciájával az ifjú Zevran Anartÿss úrfi, kinek csak fakó másolata Sterrard.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:21:41 írta Dierol »

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #171 Dátum: 2016. Január 10. 10:10:30 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: mindenki

Kael tisztálkodás után illő tisztelettel elköszön a mesterektől és Lan keresésére indul, legkésőbb vacsorára meg is találja. Az ülésrendnél tépelődik egy keveset és ha kell a szerzetes aurájához is érve megosztja vele problémáját, miszerint hite alapján az utolsó székre, ám mint testőr, a gondjaira bízott személy mellett, esetleg vele szemben ülne le - de hangos szóra nem méltatja a dilemmáját.
Az ebéd köben a zöldségfélékből és gyümölcsökből mértékkel fogyaszt, inkább a társaságra figyel.

A gigászi hüllők történetén elgondolkodik, jobb híján arra jut, hogy nagyhatalmú szellemlények inkarnációjáról van szó. A mese (legenda? történelem?) vége felé köhint és ismét a ráőillantó Lan pillantását elkapva aurájához kapcsolódik  és mentálsíkon egy képsort oszt meg a másik szerzetessel:

Az elsőn megsárgult tekercsek tusrajzain küzd a két gigász.

A másodikon is egy tekercs látható, ami a szellemlények el nem pusztíthatóságáról  és anyagi megtestesüléseiről szól
(pár éve Kael egyik tanítványként készített rajzaival - legalábbis olyanokkal, amilyeneket szeretett volna festeni, nem pedig
ahogy sikerült).

A harmadikon Mhus'saq (?) az óriáskígyó vontatja a Kufárt - ez már élő kép, igaz madártávlatból és ködösen.

A negyedik a legélesebb (az észrevétlenül megjelenő kísérő hangok itt a sytisi színdarabok kísérőzenekaraitól származó vijjogó vonósokkal egészülnek ki)  a Kufár inkarnációja,  széles képén gonosz vigyorral- a kabinablakból az óriásteknős, hátán a palazzoval látható - szólítja a másik leviatánt. Harcra, bosszúra...


« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:21:27 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #172 Dátum: 2016. Január 16. 17:23:44 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Tam mester csak széttárja a kezét – A nemesek kifürkészhetetlenek – válaszolja Elassornak.
-Ahogy egy bölcs mondta - akinek nem inge, nem veszi magára – ért egyet, ám amikor Elassor a vállára teszi a kezét, a vállán nyugvó kézre pislant
-Az úr le akarja venni onnan a kezét – szól, aztán tovább folytatja Mifelénk nem külön két kádat használnak – egyet a hideg és egyet a forró víznek, hanem egy kádba töltjük a hideg és meleg vizet, és ott állítjuk be a kettő keverésével a kívánatos hőfokot. Ha két kád lenne, akkor igencsak gyorsan kellene ugrálni egyik kádból a másikba, hogy hasonló érzete legyen az embernek. És hogy a kérdésére is válaszoljak – a vizet nem fogja senki felhozni ide, és önnek sem kell vele vesződnie. Ugyanis a víz ezen a szigeten fentről folyik lefele, és ha kinyitja a csapra vert bambuszcsövet, akkor az feltölti a kádat – mulat kissé a helyzeten.

A nemes. No igen, ő az a fajta, aki szeret másoknak kellemetlenségeket okozni – és ezt már első kézből sikerült megtapasztalni. Feltehetőleg igencsak dühös rosszindulattal viseltet bárki irányába, aki nem engedelmeskedik neki. Vajon érdemes egyedül ellene szegülni? Vagy egyáltalán érdeksérelmet követni el ellene? Igaz, hogy azt ígérte, hogy akár még kereshet is az „üzleten” Elassor, de ki tudja, hogy egy ilyen nemes mit tart kiérdemelt jutalomnak?

A szoba berendezése letisztult, de a maga módján fényűző. Gazdag faragású bútorok, csiszolt, berakásos fapadló, tágas, világos terek, hívógató, párnákkal meghintett padok. Sok látnivaló nincs – mivel apró dísztárgyak, pergamentekercsek, festett képek egyáltalán nincsenek – talán csak a faragott tájképpel büszkélkedő térelválasztó.
A szobát elhagyva az „Arany Dombról” kiderül, hogy egyáltalán nem domb, hanem egy teknős feje. S szép lassan egyértelművé válik hogy az udvarház a hátára épült. A gigász feje fel-le imbolyog, ahogy úszva halad előre, de mást nem nagyon csinál – kitartóan teszi a dolgát. Legfeljeb az lehet a kérdés, hogy le szokott-e merülni... A szigetet nem nehéz bejárni – fertályóra alatt majd' mindenhol megfordulhat az ember. Egy szokásos udvarház – két tucatnyian lakhatnak itt. A konyhában készülődik az esti vacsora – Kiina faggatózása közepette, a fogadóteremben Lan és Nisha Tam mester felügyelete alatt gyakorol több ellenfél ellen, a kertben Hajnal csatangol, és füstölőket gyújt a kisebb istenek oltára előtt. Rashu mester és Haren a lakosztályukban egy táblás játék segítségével gyakorolják a háború művészetét. A sziget úrnője pedig feltehetőleg visszavonult lakrészébe a vacsoráig. Egyszóval a sziget az unalmas vidéki udvarházak mindennapjait éli – már ha eltekintünk a teknős jelentette furcsaságtól.


Hae Min Ji a miracleai konfliktusra töprengve felel
-A történelem és Miraclea nem egyszer bebizonyította már, hogy szereti meg tölteni tartalommal az üres szavakat. Ahogy az is igaz, hogy általában nem a legjobb vezető ismérve, ha megszöknek az emberei.
A divat úgy tűnik, hogy csak mérsékelten érdekli – feltehetőleg nem Elassor volt az első, aki beszámolt a jelenlegi trendről, s azóta nem változott túl sokat. A futó bókra illedelmesen fejet hajt picit, s a festészet témáját hamar ejti, ahogy látja – Elassor ebben nem partner. Kiinával csevejt kezdeni nem túl nehéz - látni, hogy jó kedve van, mint majdnem mindig – és most fel is van villanyozva.
-Megmutatták a konyhán, hogy kell bőrös tojást készíteni! Szernitem nekem is menne – csak eltemetem, és pár holdhónapig el is felejthetem – ami nekem nagyon megy! Aztán ha eszembe jut, akkor majd kiásom, és megeszem – ha már nagyon éhes vagyok, mert igen büdös, és átlátszó kocsonyává válik. Azt mondják, hogy ehetővé rohad meg. Olyan kíváncsi vagyok rá! Akárcsak a kertben az öt pici toronyra, mely a varázslók iskoláit jelképezi – lelkendezik úgy tűnik, hogy minden apróság fel tudja kelteni az érdeklődését

Az istenekről készítendő rajzokra Kiina nevetve válaszol

-Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! - Ha csinál valamit az ember, azt tegye teljes elkötelezettséggel.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:21:14 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #173 Dátum: 2016. Január 16. 17:25:23 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

Kael Lant a gyakorlótérnek használt fogadóteremben találja meg – Vanina és Tam mester társaságában. Tam mester csak áll a fal mellett, és figyeli, ahogy Lan és Vanina is két-két ellenfél ellen küzd keményen. Úgy tűnik, hogy Vanina is végre elemében van. Kael érkezésére Tam mester felé fordul, és figyel, hogy ha a küzdők közt kívánna Kael áthaladni, megállítsa a gyakorlást.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:21:05 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #174 Dátum: 2016. Január 16. 17:26:18 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan

A gyakorlat során új, és eleddig Lan előtt is ismeretlen hiányosságok derültek ki – már a mi a több ellenfél elleni harcot illeti. Úgy tűnik, hogy Tam mester módszeresen keresi meg tanítványai segítségével a még csiszolásra váró pontokat.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:20:56 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #175 Dátum: 2016. Január 16. 17:27:29 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Mindenki

Hae Min Ji arra a kérdésre, hogy milyen próbát kellett kiállniuk a nemeseknek, csak részben válaszol.
-Először a kitartásukról kell számot adniuk, mint Shiu Weinek, miközben Sciosihoro nyomába eredt. Azaz elég fontos-e a céljuk, hogy felkutassák az udvarházat. A második próbán pedig elkötelezettségük mérettetik meg, itt a szigeten. De ennél többet nem árulhatok el, mert akkor oda a titokzatosság! Pláne, hogy nem is emiatt érkeztek - hárítja mosolyogva a kérdést.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:20:45 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #176 Dátum: 2016. Január 16. 17:28:57 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael, Lan

A vacsora során Kiina lelkesedése az öt varázslóiskola után kissé elgondolkoztató. No nem az, hogy Kiin lelkesedik érte, hanem, hogy melyik öt iskolát szimbolizálhatja... Aztán Kael is „hozzászól” a témához, némán felvetve olyan eseményeket, melyek fenyegető árnyéka a jelenlegi helyzetre vetül. Különös belegondolni, hogy Xao vacsora utáni gyermekmesének tartott történetei hirtelen mennyire más színezetet öltöttek a Shoarral Ház tengeri udvarházában. Ám láthatólag sem Kiinát, sem a (talán a bor miatt is) egyre vidámabb Hajnalt nem zavarják hasonló gondok. Rashu mester és Haren pedig jó szokásukhoz híven csendben, visszafogottan élvezik ez ételeket.


Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina, és még aki hallja

Amikor Sterrard arról beszél, hogy nem érti az abyrnossi festészetet, Hajnal vigyorogva Vanina fele fordul
- Akkor mit szóljunk mi? - kérdezi tele szájjal tőle - De legalább van valami közös is bennetek! :giggle: - teszi még hozzá csipkelődő hangsúllyal.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:20:37 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #177 Dátum: 2016. Január 16. 17:30:27 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: mindenki

A vacsora végeztével Hae Min Ji érdeklődve kérdezi Sterrardtól
-A hangszerét csak megmutatni hozta, vagy esetleg a hangját is fogjuk hallani? - kéri fel burkoltan Sterrardot, hogy játsszon rajta valamit.
Az asztalbontás után Kiina és Hajnal távozik a hölgyeknek nyitott lakosztály fele – vidáman susmusolva egymás közt – pillantásaikból ítélve feltehetőleg az ajtónál őrt állóról lehet szó köztük. Rashu mester pedig Harennal indul meg – hogy egy rövid vacsora utáni sétát tegyenek a kertben a friss levegőn.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 20:20:19 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #178 Dátum: 2016. Január 17. 21:10:23 »


- Igen, aki szabad az van egyedül. De ha az ember lehet csak úgy önmaga, akkor ez van kicsi ár.- felelem Tam mesternek.

Élvezem a gyakorlást, és azon sem lepődöm meg, hogy a hiányosságaimra is fény derül. Inkább tudjam meg így, mint véres helyzetben. Lan más, mit általában. Szokatlanul hallgatag, viszont gyakorlópartnernek kiváló.
A vacsora jól indul, vendéglátónk érdekes történettel szolgál, ami mesének hangzik, de a szigetet hátán hordó teknős kézzelfogható bizonyítéka annak, vannak mesék, amik a kelleténél jobban igazak.
Aztán útitársunk fejtegetni kezdni a saját olvasata szerint a Miraclea-Abyrnoss ellentétet, meg hogy szerinte milyen a fajtám. Fa arccal nézem, hosszan, jelentőségteljesen. Sokat fecseg, és marhaságokat hord össze, egy ponton a fejem is megingatom.
Kiinát mulattatja az abyrnossi festészet, megvonom a vállam:
- Szeretem a szimbólumokat, ész kell hozzá, ha ez a pöcs meg nem érti, az ő baja. Egyébként az abyrnossiak imádják a giccset, és a nagy jelentőséggel felruházott közhelyet. A képeket is ezért festik: önmaguk kifejezésének, kitejesedésének mondják, de az rejtőzködés, többnek és másnak akarnak látszani, mint akik. Szánalmas.
Kisit sajnálom, hogy elmaradnak a földhözragadt, gyakorlatias témák, olyan, mint hogyan vészeli át a magányt itt az úrnő, miért utazik egy szigeten egy teknős hátán, mire vágyik az életben.... Nyilván nem a nemtelenek előtt fogja ezt kiteríteni, de néha azt gondolom, ezeket a kérdéseket a nemesek maguknak sem teszik fel, mert beleroppanna a szívük és elsorvadnának.

Meglep, hogy étkezés után sutyorgáson kapom Hajnalt. Visszajött a beszélőkéje? Ez jó hír! A hölgy zenére vágyik. Elvigyorodom. A zene szokta hozni a táncot, a tánc az ágyat... Néha tánc sem kell hozzá.
Megrázom a fejem. Nem mindenki olyan léha, mint a sytisi nők. És ha a hölgy mégis kedvet kap Sterrardra, az az ő dolga. Fogjuk rá a gyenge rangbéli felhozatalra...
Csatlakozom Hajnalékhoz és félhangosan megkérdezem:
- És ugyan ti magatok vagy férfival mentek aludni? Mert én ma csendet és nyugtot akarok.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #179 Dátum: 2016. Január 24. 11:58:29 »
 
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________

A vacsora nyugodtan telik egyenlőre az elkövetkezendő történésekre nincsen befolyásom ezért csak mint a víz folyok amerre a domborzat engedi, nem akarok semmilyen hatást kiváltani egyedül Kiinan tartom rajta a szemem. Kael mentális böködésére csak rövid tömör választ adok.

~ Az meglehet, de az árnyékkép megvalósulásához Mhus'saq-nak „életben” kéne lennie de Ő elpusztult és esszenciája színezi vörösre a tengert. Sciosihoro uralásához pedig előbb le kell győznie és birtokba kell vegye a Shoarral Ház tegumentumát. ~

Kifelé menet elhaladok az amazonok csoportja mellett és Vanina hangosan feltett kérdésének egy részére nem kért és nem várt önkényes választ adok.

-   A csönd és a nyugalom nem fejleszti a jellemet. Csak a szenvedés és a megpróbáltatás nyomán erősödik a lélek, tisztul az éleslátás, támad fel az akarat és jön el a siker. . . .
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:37:51 írta Dierol »