Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35353 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #45 Dátum: 2015. Június 16. 20:16:51 »
Mesélő: Dierol
Helyszín:  A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Kiina
Résztvevők: Lan

Lan válaszára Kiina elhúzza a száját
-Micsoda egy Bozótzúzó vagy! - jelenti ki -Jobb, ha tőlem tudod - a feladatod az én célom is. S most már nem bírom ki, hogy ne szóljak - kettőnk közül te vagy az – mutat rá vádlón Lanra - aki ügybuzgalmában tíznaponta egyszer legalább keresztülgázol a szövetségesei, társai lelkén, hogy aztán visszafarolva újra letapossa azt. Olyan helyen keresel ellenfelet, ahol nincs – és pont ezzel az ellenségkereső viselkedéssel teremted meg őket. Arcantison biztonságban átvezetlek titeket, ám utána elválnak útjaink – ha addigra sem tudsz megbízni bennem - Villan önérzetesen a tekintete – S most legyél kedves, és csukd be magad után az ajtót – kívülről!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #46 Dátum: 2015. Június 16. 20:21:09 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Hajnal és Kiina
Résztvevők:  Kael

Kael miközben pakol kifele az oltárkából, azt veszi észre, hogy Kiina mindent megnéz, megtapogat,  megszagol, és igen – esetenként óvatosan bele is harap, s kíváncsian pislog az oltárka mélyére, hogy még milyen kincsek kerülnek elő. Közben tökéletes kiejtéssel, akcentus nélkül folyamatosan sÿtisiül kérdezgeti:
- Hú, az mi? Mire való? Kitől kaptad? -Láthatólag eszébe sem jut, hogy esetleg valami, rá nézve veszélyes is lehet a tárgyak között. Kael magyarázatra Kiina halvány mosollyal válaszol
- Sokan belenéznek, és nem ismerik fel, hogy mit látnak – még később sem -Ezzel érdeklődve figyeli, ahogy Kael felkészül arra, hogy Hajnal gyógyítására. Kivételesen nem szól semmit, csak jégkék tekintetével kíséri figyelemmel a műveletet. Aztán ahogy Kael gyógyító energiái, mint a hűs víz enyhet hoz, majd elmossa Hajnal aurájának sérüléseit, megkönnyebbülten felsóhajt
- Először azt hittem, hogy le kell ütnöm téged, hogy Hajnal ne most induljon el a négyszer tíz napos útra. De szerencsére tévedtem – Vigyorodik el - Úgy szerettem volna mindig is ezt megtanulni – de soha nem sikerült - Néz a kisimult arcú Hajnalra, aztán Kaelre.
- Köszönöm, Hajnal nevében is – hajt fejet Kael előtt.
Hajnal immár megkönnyebbülten alszik tovább a takarók alatt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #47 Dátum: 2015. Június 20. 20:10:12 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Útközben
Résztvevők:  Vanina

Vanina az utazás alatt újra testedzéssel múlatja az időt. A rég begyakorolt mozdulatok, lépések, cselek és vágások hamar visszatérnek - egyik a másik után bukkan fel magától, ahogy éppen szükség van rá. Hisz meghatározott koreográfiát követnek - ahogy alkalom hiányában az oly régóta száműzött tánc is. A mozdulatokkal együtt egy másik régi ismerős is előkerül – az izomláz. A test így üzen vele, hogy neki jó volt az elmúlt hét tespedése is. Csakhogy egy harcos nem engedheti meg, hogy berozsdáljon – különben igen hamar megtér őseihez.
Alvásra és pihenésre teljes mértékben alkalmas az utazás ezen szakasza, mivel semmi nem történik. Hajnal nem mozdulhat ki a szobájából – pedig Kaelnak hála szinte másnapra meggyógyult. Igaz, azóta egy szót sem szólt senkihez. A könyvre felragyog az arca, látszik, hogy igen hálás érte – hisz ez az egyetlen módja, hogy időlegesen valahogy kiszabaduljon a négy fal közül.
Kiina továbbra is minden lében kanál, de azért két dolog Vaninának is feltűnik – egyrészt, hogy Hajnalnál tölt naponta pár órát, és folyamatosan beszél hozzá – hol a hajón tapasztalt eseményekről, hogy pedig mindenféle történettel és legendával traktálja Arcantisról. Másrészt Kiina mostanában mintha kerülné Lan társaságát. Legalábbis az eddigiekkel szemben most nem áll meg vele beszélgetni, kérdezősködni.


A vihar elől menekül a Kufár, s Vanina Kiina mellett a hajóorrban állva megérzi, hogy mily hatalmas az elemek ereje, és milyen törékeny is a hajó hozzájuk képest. Míg a Kufár fáradhatatlanul hullámhegyről hullámvölgybe siklik, a felcsapó hullámok vízpermete teljesen eláztatja Vanina és Kiina ruháját.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #48 Dátum: 2015. Június 20. 20:22:41 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Útközben
Résztvevők:  Elassor

Elassor a következő napokat is a szobájában tölti – s az unalmas, gyógyulással töltött, egymást követő napokban csak két dolog van, amire később is vissza tud majd emlékezni – az egyik az volt, amikor a suhanc édeskés dögszagot eregető, lassan felpuffadásnak induló arcú fejét az undort legyűrve az éjszaka folyamán az egyre nagyobbá váló  hullámok közé dobta – miután kituszkolta a majdhogynem szűkösnek bizonyuló ablakon. A másik az ezt követő heves vihar volt, melyben a szél mintha női kacagást és sikkantásokat sodort be a zárt ablakon át, miközben a hajó fel-le bukdácsolt a hullámok hátán.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #49 Dátum: 2015. Június 20. 21:00:17 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: A vihar
Résztvevők:  Kael, Lan

A vihar tombolása tiszteletre méltó erőket szabadít fel – ám figyelembe véve a kapitány szaktudását és a Kufár nyugalmat árasztó auráját – úgy tűnik - nem kell igazán tartani az elemek haragjától, melynek középpontjától gyorsan távolodtok. A korlátba kapaszkodva látni a hatalmas viharszellem távoli tombolását, ahogy minden egyes szellemnyelven elhangzó mennydörgő kiáltására villámlás cikázik át az égen, és párából, ködből épített testét egyre gyorsuló forgással tölcsér alakba rendezi villámkoszorúkkal megkoronázva.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #50 Dátum: 2015. Június 20. 21:05:10 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Készülődés
Résztvevők:  Mindenki

Xao kapitány Lan fele fordul, és halvány mosollyal az arcán válaszol
-Értem, és köszönjük a biztató szavakat.
Kiina előre lép 
- én is mennék!
A kapitány végigméri, és a szakállával babrálva válaszol
-Jól meggondolta? Nem fehérnépnek való látvány fogadhat minket! - válaszolja Xao, de aztán látván Kiina elszántságát, feltartja a kezét.
-Ahogy gondolja!
Kiina ezek után tovább folytatja
-Hajnalt is vinném, ha lehet! - néz a kapitányra, de azt nem hatja meg Kiina kérlelő tekintete
-Az a nő marad a kabinjában, amíg Merussába nem érünk! - jelenti ki ellentmondást nem tűrő hangsúllyal. Kiina erre sóhajt egyet, de nem szól utána semmit.
Ezután folytatja a kapitány

-Hat emberem jön, ezen kívül a kisasszony és Mortar felkentje  - ha jól értettem. Még valaki?  ::) Teszi fel a kérdést, miközben kiadja parancsot,  hogy a csónakot tegyék vízre. Amíg a csónak vízre bocsátásával bajlódnak, Osának ad utasításokat.
-A vízadagokat napi  két kupával csökkentjük. Merussa innen hat napra van, és tíz napra elegendő a vizünk. Négy, legfeljebb öt napunk van arra, hogy elinduljunk.
Osa biccent egyet, minek következtében feje tetején szerteszét álló rövid lófarka is megrezdül.
-Ahogy óhajtja
Xao elhúzza a száját
-Nem mondhatni, hogy óhajtom
Aztán a csónak fele tartó  embereihez fordul
-Mindenki hozzon egy feszítővasat!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #51 Dátum: 2015. Június 22. 21:12:23 »


Harci mozdulatokat szívesen gyakorlok, de táncot nem, Arra néma most a testem. Hajó nem felel meg neki, part kéne, erdő kéne, magány kéne, belső zene kéne.
Kiina történetei kivételesen engem is érdekelnek, így néha ott maradok hallgatni őket, és észreveszem, kerüli Lant.
- Mi van köztetek? - kérdem. - Vagy mi nincs?

A vihar remek, legalább cselekvő, és nem süpped minden mocsárba, amit az urunk küldöttsége képvisel. Valami nagyon bomlóban van, és erről nem Mortar papja tehet.
Kiina személye kulcsfontosságú, így amikor jelentkezik, felfedezni óhajtja a hajóroncsokat, úgy határozom, hogy vele megyek. A védelme motivál, nem az, raboljak. Mielőtt elindulunk, felfegyverkezem, és megkérdezem Lant:
- Érzel bármit ezzel a hellyel kapcsolatban?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #52 Dátum: 2015. Június 22. 21:47:33 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Kiina
Résztvevők:  Vanina

Kiina arra a kérdésre, hogy mi a helyzet Lan és őközte, felsóhajt
-Ennyire látszik? - kérdi – Megsértődtem – válaszolja
-De adtam neki időt, hogy felülvizsgálja az álláspontját - mosolyodik el
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #53 Dátum: 2015. Június 22. 21:48:39 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Átszállás
Résztvevők:  Mindenki

A csónakot a szikrázó napsütésben is csiszolt obszidián tükörként feszülő vízre teszik, és elkezdenek beszállni. Hat tengerész, Xao, Vanina, Kiina és Kael foglalnak helyet a napszívta deszkákon. Xao magabiztosan adja ki az utasítást, mire az emberei nekifeszülnek a lapátoknak, és lassan távolodni kezd a csónak a Kufártól. A korlátnál állva többen is figyelmemmel kísérik a felfedező csapat távozását. Xaoék szemmel láthatólag legjobb állapotban lévő hajó fele indultak meg. Kiina izgatottan nyújtogatja a nyakát, hogy minél előbb minél többet lásson úti céljukból. Xao a padon ülve előveszi a pipáját, fogai közé szorítja, s körülnéz, majd kevésbé vidáman hegyesen beleköp az olajos vízbe, és újra zsebébe süllyeszti azt.
Az emberei ütemesen húzzák az evezőket, de így is két rizsfövésnyi idő telik el, mire a csónak koppanva a  másik hajó oldalához simul. Kael pontosan tudja – egy sírhoz kötöttek ki. A tengerészek gondosan kikötik a csónakot a hajóhoz, és elkezdenek felmászni a felhajított kötélen.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #54 Dátum: 2015. Június 22. 21:51:52 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Az Ezüst Sellő fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: Ezüst Sellőn
Résztvevők:  Aki átszállt

Kiina sem rest, gyorsan kúszik felfele rajta ő is a fedélzetre. A fedélzet majdhogy nem érintetlen – mindössze néhány elszórt lin az,  ami nem odavaló. Xao körülnéz, és hümmögve túr bele szakállába.
-Jól van emberek! Először átvizsgáljuk a hajót! - jelenti ki – No nem mintha sok túlélőre számítanék... Aztán majd meglátjuk! - intésére az emberei elkezdik körbejárni a fedélzetet, aztán a fedélzetközbe indulnak meg csoportosan – Kiinával az élen. A fedélzetközben néhányan megtorpannak már az elején – a falakon rászáradt vérpermet nyomai, és egy-egy részleges, véres kéz vagy lábnyom is odaszáradt. Kiina csodálkozva néz körül, Xao inkább rezignált – mintha számított volna erre – az emberei viszont nyugtalanul, rémülten néznek egymásra. Beljebb látni, hogy valaki torlaszt emelt az egyik kabinban. Az apró réseken át látni a falnak támaszkodó,  mumifikálódott testet. A többség nem volt ilyen szerencsés – az étkező és konyha részen takaros halmokban állnak a csontok, legalább egy tucat emberé – Kiina kis ideig nézegeti őket. Szerencsére szagok már nincsenek de a látvány így is borzongató. Xao csendben megszólal
-Megfőzték vagy megsütötték őket... Megették egymást. Ott vannak a csontokon a kés és a kaparás nyomai...
Kiina egy jóval kisebb koponyát  emel  fel
-De... ez egy gyereké volt! :-\ - tiltakozik. Xao sóhajt
-Elátkozott egy hajó ez.  Majd ha távozunk, hullámsírba temetjük – szól határozottan. Az emberei közül ketten  falfehérre válva szaladnak fel a fedélzetre. Xao folytatja
-Ha jót akarunk magunknak, négy napon belül elhagyjuk az Árnyak tengerét. Különben húsz nap múlva a Kufáron is vér folyna a túlélésért – szavai üresen koppannak, ahogy körülnéz.
Kiina visszahelyezi a koponyát  oda, ahonnan elvette.

-S mi történt a legutolsókkal? - kérdi. Xao széttárja a karját
-Valahol itt kellene, hogy legyenek. Szomjan vagy éhen halhattak. Node majd úgyis előkerülnek – ezzel int az embereinek, hogy folytassák a keresést, akik most már elvesztették a lelkesedésük nagy részét. Fertály óra múlva a fedélzeten gyűlik  össze mindenki, és beszámolnak arról, hogy a hajón – az Ezüst Sellőn – feltehetőleg tíz és hat ember utazhatott. Élelem és víz nincs rajta, de találtak egy halott tengerészt és három ládát a kapitány szobájában – egyikben drága fűszerek, másikban ezüstnemű, harmadikban sosem látott lobogók, térképek, fóliánsok és különös fegyverek, vértek kaptak helyet.
Xao elégedetten bólint.

-Úgy tűnik,hogy mindenki, aki ide vetődik, összegyűjti az értékeket a jobb állapotú hajókról víz után kutatva, és ezt örökül hagyják a következő hajó számára. Mi viszont változtatunk ezen! Nem hagyunk semmit az utánunk érkezőknek! - jelenti ki. Ezzel parancsot ad, hogy a három ládából az egyiket tegyék a csónakba, és kezdjék el bontani az Ezüst Sellő vitorlázatát. Az emberei egy ideig döbbenten hallgatják az utasítást, de aztán nekilátnak a bontásnak.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #55 Dátum: 2015. Június 22. 21:55:14 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Esti tervek
Résztvevők:  Mindenki

Xao a hosszú keresztrudazatot gyűjteti össze a fedélzeten. Délutánra jár már az idő, mikor parancsot ad a csónakba szállásra, és a hajó elhagyására.
Az út szintén sokáig tart visszafele, de szerencsére eseménytelenül érkezik vissza a csónak a Kufár mellé, ahol eseménytelenül telt el az idő, és a másik hajó figyelésével ütötték agyon az időt. A  ládát és hozott rudazatot kipakolják a csónakból. Osa és a szakács már készült – laktató vacsorával várják a visszatérőket. Xao vacsora közben ismerteti a helyzetet

-Az Ezüst Sellőn mindenki meghalt. Ám ennek ellenére segítségükkel fogunk innen kijutni. A vitorlázatukat felhasználva evezőket készítünk, és mint a gályák, elhagyjuk ezt az átkozott tengert!
Ez a terv láthatólag megnyugtatja a hallgatóságot, és a kapitány további szavai tovább lelkesíti őket.
-A hajón találtunk három  láda felettébb értékes  szállítmányt – amelyet  Merussáig érve átnézünk, és értékesítve elosztunk.
Másnap nagyobb lelkesedéssel indul el a csónak, és több kört téve elhozzák a maradék evezőszárnak szánt rudakat és a ládákat. Az utolsó forduló végén Xao utasítására meglékelték a hajót. Látni, hogy az Ezüst Sellő lassan megbillen, és ropogva, bugyborékolva, elnyújtott sóhaj keretében végleg a fekete víztükör alá merül egykorvolt utasaival. A legtöbb tengerész némán búcsúztatja a hajót, aztán újra nekifognak az evezők ácsolásának, felszerelésének. A nap továbbra is kegyetlen módon süt, és semmiféle légmozgás nincs. A Kufár ennek ellenére lassan sodródik, egyre közelebb kerülve a többi hajóhoz. A következő reggel végre eljön a nagy nap – az indulásé.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #56 Dátum: 2015. Június 23. 01:06:38 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Memoriam, Gyors felépülés
Résztvevők: Elassor

Sok mindenből maradtam ki, úgy érzem. Betegségem első napján valamiféle probléma volt, kiabálás, kutatás, valami történt. Kiváncsi vagyok, szeretném megtudni majd mi történt. Az azt követő időkben egyre rosszabbodott a helyzet, révén a holttesthez nem nyultam, és a szag csak rontott rajta. Még a szag is kínzott, őrületbe kergetett, az az állott dögszag... Talán akkor voltam a legrosszabbul. Főképp nem volt szél, így a szag állandósult a szobában, a levegő elhasználódott... Én még ma sem tudom hogy éltem túl. Annyi bizonyos, hogy többet imádkoztam mint életemben összesen. Igaz az nem nagy szám.... De arányában többet. Közben egész kis tervet próbáltam kieszelni. Azonban az a baj, hogy mindig úgy éreztem, hogy meg fogok halni bármit teszek. Ha elárulom a nemest megöl, ha nem teszem, ezek fognak megölni... És ha mégse akkorva nemes a munka után... Sokszor hallottam ezt a dumát... Sosem valósítják meg ezeket. Eddig még hittem volna neki... De azután hogy lefejezte a fiút? Azután már nem voltak illúzióim.
Ha felfedem magam a kalandozóknak, lehet elutasítanak és a nemes öl meg, vagy szimplán megölnek. Az utóbbi valószínűbb... De ha Kiina eltudná intézni... Nemhinném hogy kiállna értem a társaival szemben, kiállna azért aki elfogadta hogy informál valakit. . egy nem szimpatikus személyt...  Hát lehet ő ölne meg... A helyzetem reményvesztettnek tűnik.
Végül rászántam magam, és beleírtam a könyvbe:
  Mendegél a bálna az óceán hűs vizében
  Eledeléül szolgál sok remek halacska
  Rossz gondolat ne jusson senkinek eszébe
  Utaznak vele, s majd kiveti őket a partra
  Sosem feledik el mi a céljuk nekik
  Sosem feledik, kik az ellenfeleik
  Addig követik a halak, amíg partot érnek.

Tehát, amint említettem a szélcsend volt a legroszabb. Azután a vihar.. Nos hát az a vihar... Az a vihar... Az katasztrofális és csodálatos volt. A viharban teljesen elterelődött a fiúról a figyelmem, mert a saját életemet féltettem, eljátszottam egy szomorú halálba belenyugvó lassú elégikus darabot a hangszeremen, majd kidobtam a fiú fejét az ablakon. Igaz hogy becsuktam a szemem, és nem néztem oda,... Valahogy csak sikerült elsőre kitessékelni. Szerencsére a vihar után már nem étződött a dögszag, és lassan teljesen felépültem. Amikor már úgy éreztem hogy rizikó nélkül kijöhetek, a kabin ablakából hajóroncsokat láttam. Amikor felsétálok a felszínre épp látom ahogy a csónakokat látok, ahogy átszállnak egy hajóra.
Körbenézek, és a Hajótemető kis kalandvágyat ébreszt bennem... Bizonyára sok a rejtett kincs!
A korlátjoz lépek, és ha van valaki a fedélzeten, megkérdezem hogy:
- Szerinte milyen kincsek lehetnek a hajósok hullámvölgyében? Elveszett kincsek, tárgyak, elfeledett hősök csontvázai, olyanokéi akik éjjel nappal képesek birokra kelni a tengerrel...
Ámulva nézem a temetőt, és furcsa, de ezépséget vélek ebben felfedezni. Ehhez a ezépséghez sokat ad hozzá az ébenfekete víz... Olyan egzotikuaabbá, misztikusabbá teszi a temetőt. Valamiért örülök hogy nem egy esti időben vagyunk itt. Kitudja, hogy ez a misztika mennyire misztikum és mennyire valóság... Kalandos lenne de sokkal inkább halálos.
Később visszatérnek a hajók, és jelzi a kapitány hogy meghalt mindenki a fedélzeten, de masnap visszatérnek. "Remek... Bár itt töltjük az estét, de holnap  mehetek én is."
Erről a vacsora elköltése után beszélek a kapitánnyal. Szó szerint ezt monsom neki:
- Xao kapitány... Ma reggel éppen lekéstem a kihajózásukat, bár igen örültem volna, ha körükbe lehettem volna, kérem engedje meg, hogy másnap én is mehessek magukkal a csónakban. majd pedig a kapitány térképét kérem el.
Azután megkeresem Kiinát. Először a hálójában keresem, majd kérdezgetve próbálom belőni a helyét.
Amikor megtaláltam, egy nagyot nyelve kezdek beszélni. "Itt jön a nehéz rész."
Sajnálom, hogy oly rútul nem mutattam meg a térképen a hazámat, és nem jelentem meg a vacsorán..vacsorákon. A helyzet... Hogy már lehet halotta a rokonomat akartam innen kimenteni, egy nemesúr szavát adta hogy hozzámjuttatja a fiút... De nem gondoltam volna hogy bárki egy olyan cselekedetre képes mint ő... Napokig váfoltam magam és rosszul voltam... Ha netán erőszakosabban követelem vagy valami... És azt sem tudom hogy engem meg akar-e ölni ez a nemes. Sajnálom.  De! Itt van a térkép, Xao kapitány volt oly kedves. Nos... - leülök a hajó fedélzetére, és magam mellett megpaskolom a földet, hogy üljön le nyugodtan. Mahd előveszem a térképet és leterítem a fedélzetre.  /remélem jó térkép/

- Nos látod északnyugaton azt a szigetcsoportot, a Shurkan szigeteket? És azt a nagyot? Nos onnan még öt-hatnapi hajózásra északnyugatra fekszik Therna szigete, körbe van ölelve kisebb szigetekkel, és szinte minden sziget külön hercegséget alkot. Igazából talán legpontosabb ha azt mondom ha beállsz ez a két sziget közé... Ott afelé a sárkányfej alakú, illetve ott a legnyugatibb sziget közé középre, hogy bal kezed felé  legyen a sárkányfej sziget... Mutatok rá a nagy sárkányfej alakúra és a kisebbek közül a legnyugatibbra Ezektől ha folyamatosan északnyugatnak mész... Akkor el kell érned a partot.
Nem hazudtam, ott tényleg van egy sziget, sok nagy hajós erősítette meg ezt számunkra. Bár az a szigetcsoport tudtunkkal lakatlan.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #57 Dátum: 2015. Június 23. 22:35:26 »
Kael Lacrymatis



Mesélő: Dierol
Helyszín:  A Kufár, a csónak és a Sellő fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: átszállás
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________

Kael - bár igyekszik nem jelét adni - némileg megnyugszik, hogy a kapitány is velük tart a hajóra. Átszállás előtt megkéri a kapitányt, hogy hadd léphessen elsőnek és utolsónak a sírbolttá váló (a felirata szerint) Sellő fedélzetére, illetve, hogy senki ne bolygassa a maradványokat - bízzák csak rá.
Ha kérdezik, csak megnyugatótanak szánva, ám vérfagyasztóan mosolyog:
Vannak holtak, amelyek nem akarnak nyugodni....
Ekkor shin-quor-t húz
...amíg bele nem néznek Mortar szemébe.

A sellő fedélzetén aztán sorba rakja a "leleteket" - alighanem mindenki boldogan átengedi neki ezt a feladatot - és elbúcsúztatja a lelküket, ám kivont karddal és nyitott harmadik szemmel.

Végezetül még egy kísérletet végez el: kimer egy vödör olajos vizet a tengerből, majd miután kerített rá valamit, ami az esetleges lángokat elfolytja, egy lángoló szövétneket (amire pár soros engesztelő imát rótt előzőleg) vet bele.

Ha a víz nem elég olajos ahhoz, hogy lángra lobbanjon, javasolva Xao kapitánynak, hogy ne lékeljék, hanem gyújtsák a hajót.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #58 Dátum: 2015. Július 12. 14:04:07 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín:  A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Árnyak tengere
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________

Korábban Kiina:

Kiina válaszát követően önfeledten nevetek fel van igazság abban amit mond, de egyből felrémlik előttem a bozótzúzó ami önfeledt horkanások közepette csörtet előre a célja felé valami erdei finomságot túrni magának.

-   Igen igazad van Kiina de Abryss-nak és a bolygószellemnek a bozótzúzókra is szükségük van és most kérésednek megfelelően a bozótzúzó elcsörtet célja felé ám egy magamfajta barbártól nem várhatod el a kulturált ajtóhasználatot.

Távozás közben a sitysi lakájokat megszégyenítő lágysággal csukom be a kabinajtót.

Később átszállás:

Vanina kérdésén teljesen meglepődök, ha jó bozótzúzó lennék, akkor itt lenne az alkalom, hogy szellemileg verbálisan ízzé porrá zúzzam, és mellette megalázzam. A sértettség és irigység hajtotta kicsinyes dühömet félresöpröm miközben válaszolok neki.

-   Az Árnyak tengerén hajózunk, de nem látok árnyakat. Nem tudom mi vár rátok odaát bármi megtörténhet, de a nyomasztó környezet ellenére nincsen bajlós előérzetem.

Az átszállást a Kufár mellvédjéről figyelem utána a fedélzeten a hajóorrban az idő elütése végett elvégzek pár formagyakorlatot.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #59 Dátum: 2015. Július 12. 17:16:46 »


Az átszállás újra szembesít azzal, a természet ereje bármikor úrrá lehet az embereken. Túlélés mindenek felett. Nincs morál, nincsenek viselkedési szabályok. Aki gyenge, az vész el először: az idősek, a gyermekek, a gyermektől megfeneklett terhes nők... Mind teher, mind lemorzsolandó.
Őket zabálják fel először, őket ütik agyon, hajítják ki az erősek, mert az élet törvénye nem ismer emberi szentséget.
Azt csak az ember találja ki a maga üdvére...
Nézem a holtakat, a tárgyakat körülöttük, a pózt, amiben kiszenvedtek, és latolgatom, én meddig húznám. Mikor csapnák szét az én koponyámat, ha a Kufár a többi hajó sorsára jutna.

Az értékesnek mondott szállítmány perpillanat nem is érdekel. Értékes az volna, ha a kiút módozatára jönnének rá, és elhagynánk ezt az áramlás nélküli pontot. Se a szél, se a víz nem mozdul. Rög ez a hely a világ ereiben.
Csodálom hogy Lan nem érzett semmi baljósat. Mondjuk a halál önmagában még semmi, akkor sem, ha adott helyre sok jut ki belőle. Bár a csatamezők is nyugtalan helynek számítanak az érzékenyebbeknek.

Visszaérve a hajónkra véremet fakasztom, és egy kupa vízbe eresztem. Nézem a paca alakját, mintha abból megtudhatom, lesz holnap, vagy később indulás, vagy ugyanolyan ábrándokat kergetünk, mint azok, akik felették egymást. A sebhelyét megnyalom, és savanyúan gondolok arra, nem is áll olyan messze tőlem a vérmágia.