Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35030 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #510 Dátum: 2018. Augusztus 20. 18:57:52 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis - erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Vanina és Lan

Lan odakint ráérős és Vaninának is ismerős mozdulatokkal dönti a sorokat, bele merülve a feladatba. Egy kis ideig nem is történik semmi különös - de aztán messzebbről kutyaugatás hallatszik, majd rémült kacsahápogás, és mindkettő közeledik. Egy kacsa igyekszik át sebesen csapkodva a szárnyaival a kúria felett,


de bizony a nyomában csahol egy nagyobbacska kotorékeb is, amely nem sokkal nagyobb a kinézett zsákmánynál. Lannak eszébe jut az Álomhozó nevű teaház-hajó kapitányának meséje a Cha nevű kutyájáról, amelynek kölykei kacsa felmenővel is büszkélkedhetnek. A furcsa jelenség hamar eltűnik a szemetek elől, de a hangjukat még egy ideig halljátok távolodni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #511 Dátum: 2018. Augusztus 20. 19:00:39 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis - erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Lan

Az udvar lekaszálása után nekivágsz a kúria felfedezésének. Igazából nem is nehéz számodra megtalálni a freskót, hiszen láttad, hogy melyik terem rejti. Bár kissé megkopott, de azért még így is lenyűgöző alkotás - és a kép erős hasonlóságot és hangulatot mutat - no és titokzatosságot sugall, mit a kinti erdőség. Ennek ellenére azt nem mondhatnád, hogy bűverejű alkotás - de azt igen, hogy a kép hangulata lehetett az egyik fontos feltétele a kúria vándorlásának...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #512 Dátum: 2018. Augusztus 26. 08:42:39 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis - erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo - freskó
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


Az udvar lekaszálását követően egy másfajta kellemes fáradsággal tagjaimba meglelem a freskót minek képe a belépőcsarnokban felsejlett. A kép elé telepedem és hagyom, hogy minden részlete belém ivódjon bár a tér is idő misztériumaiban nem vagyok jártas azért maga a festmény megtestesülése is sokat elárulhat talán nem kizárt, hogy a rajta lévő erdőség a híd Arcantis erdeibe és fordítva maga a kép nem mutat direkt mágikus jegyeket, de hát az igazán hatalmas mágikus alkotások pont, hogy természetesen simulnak bele a környezetükbe minden külső árulkodó jel nélkül.
Szemlélődésem egészen a vacsora elkészültéig tart, melyet valószínűleg az épület ideáján is kersztül megérzek és az eltelt idő alatt kiváncsian várom, hogy vajon bekövetkezik-e valami finom változás a festményen ne adj Zorawa felbukkan-e néhány homályos megfoghatatlan alak a kép szegleteibe vagy árnyékos erdőségében.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #513 Dátum: 2018. Augusztus 27. 10:03:45 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: Kiina ajándékozása, palazzo
Résztvevők: Elassor

Igazán meglepett az életemet megmentő pap ajándéka.
- Köszönöm szépen Kael.. testvér. - mondom a papnak, miközben kiveszem az első gyümölcsöt és jóízűen elmajszolom. Igen ízletes, és a sivatagi uraság udvarában fogyasztott ételekhez hasonló íze igencsak kellemes. Amikor jelzett a csuhás, hogy vegyek még egyet, egy bólintás kíséretében vettem ki egy újabb nyalánkságot. Addig ettem, mire már éreztem, hogy kissé megviselte a gyomromat ez az édesség. Ekkor tüntette el ismét a hordozható szentélyében Kael a zacskót, majd indultunk hamarosan tovább, otthagyva a selyemruhájú úr palotáját és népét.

A napi gyakorlatok igen tanulságosak és élvezetesek voltak, sokszor úgy éreztem, mintha az öreg mesterem lett volna, aki okít. Ez is sokat segített abban, hogy megpróbáljam elfogadni teljesen a sorsomat. A bekötött szemes gyakorlatok kezdetben nem mentek, azonban néhány alkalommal, amikor sikerült eltalálni, hogy hol fogtam meg a botot, büszkeség töltötte el szívem.

A Kiinától kapott ajándék végül a datolyák közé kerül, majd Kaelnél talál a kis erszénnyel együtt menedékre. Aggaszt, hogy mi a terve vele Kaelnek, de bizakodom, hogy amennyiben azt húzom ki, nem fogja lenyomni a torkomon.


Az erdei kúria lenyűgöző, nem gondoltam volna, hogy ilyen sok területén járt már a nador és ilyen nagy befolyása van azokon a környékeken... Amikor megkéri a csoportot a kaszálásra, Kaelre pillantok, majd kimegyek az udvarra, és amint egy adagnyival végez a mentis, megragadom és a konyhába viszem, majd ott szétteritem az utasításoknak megfelelően. Amint végeztem, a földszinten nézek körbe, amíg a harcosnő a konyhában van, majd amikor csak Hajnal van ott, a konyhába lépve, és mellette nekidőlök a falhoz.
- Valami baj van? Nem tűntél túl lelkesnek, amikor Merussából együtt indultunk el... - kérdezem a lánytól.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #514 Dátum: 2018. Szeptember 18. 19:52:21 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Elassor

Bár a külső szemlélő számára érdektelennek és értelmetlennek tűnhetnek a gyakorlatok, de az eredmény akkor is észlelhető. Sőt mi több, a ritka sikerélmények számának megszaporodása mutatja hogy nem hiába való a tevékenység.
De azért vannak szertartások, amiknek a célja még homályba vész, vagy egyéb kérdéseket tartogat - mint például a datolyáké.

Úgy tűnik, hogy a nador lány nagyszerűen alkalmazkodott a hírhedten elvarázsolt arcantisi rengeteghez. És az erdő titkainak megértésével olyan tudás birtokába került, amit sokan megirigyelnének. Igazából megvan mindene, amire a legtöbben vágynak - pénz, hatalmas birtok, és egy még helyrepofozható kúria, hogy szolgákkal és káprázatos pompával körülvéve éljen - de valamiért nem teszi.

Amíg Hajnal a főzésért felel, Vanina pedig Fifivel foglalkozik és Kiina a tűzifát gyűjti, addig te is feltalálod magad, és Lan nyomában járva begyűjtöd a friss kaszálást, hogy a konyhában szétterítsd. Közben neked is lehetőséged van pár szívdobbanásnyi ideig rácsodálkozni az udvar felett ugatva átrepülő kotorékebre.
Után már van lehetőséged az üresen kongó szobák, málló festésű folyosók közt nézelődni kicsit - de igazán érdemlegesnek csak azt a festményt találod, ami előtt Lan is lecövekelt egy időre.

Visszatérve Hajnalhoz Vanina már nincs ott, így szabadon szóba elegyedhetsz vele. A kérdésedre megbillenti a kést a kezében, amivel addig a zöldséget darabolta, és feléd fordul.

/Ardún/ Azt hittem, hogy Sterrard úr másfele veszi majd az útját. Különben eszembe nem jutott volna, hogy... - legyint - De szerencsére a probléma megoldódott, amikor pár nappal ezelőtt elhalálozott - és így tiszta lappal indul a kapcsolatunk. Nem igaz, Deion testvér? - tudakolja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #515 Dátum: 2018. Szeptember 24. 13:33:20 »


A házrom környezete egyelőre nyugodtnak tűnik, és csak egy kacsát kergető eb zavarja meg. Kétszer is meg kell ám néznem mind a kutyát, mind a kacsát, mert mindkettő repüólt. Ez előbbinél átlagos jelenség, de egy kutyánál...!
Fura erdő fura állatokkal. Talán csak a szemem káprázik.
Kedvem támad lassan körbejárni az épületet, már csak azért is, hátha közben Kiinára is rálátásom lehet, amennyiben nem ment túl messze fáért.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 16. 12:56:14 írta Tiwanlil »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #516 Dátum: 2018. Október 08. 19:38:11 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Lan

A képpel szemben letelepedve van lehetőséged szemügyre venni a kissé megkopott freskót. Viszonylag könnyű ráhangolódni a képen látható erdő sugallta misztikum érzetére, a fák közt megbúvó és eltakart kalandokra. Emellett az ecsetkezelést is lehetőséged van tanulmányozni. Amely lendületesen siklott a falon, hogy a megannyi színes folt és alakzat végül egységes kompozícióvá álljon össze. A képet nézegetve rádöbbensz, hogy a kinti erdő hangulata felettébb hasonlatos a kép által sugallthoz. De maga a kép nem mágikus - mindössze egy mester nagyszerű munkájának mementója - s szerencsés lehetsz, hogy azon kevesek közé tartozol, akik láthatták ezt a művet.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #517 Dátum: 2018. Október 08. 19:39:29 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Vanina

A ház felett átsuhanó látogatók távozása után nekiindulsz felfedezni a ház közvetlen környezetét. A falaktól pár méternyire vaskos derekú fák törnek az ég fele, és megannyi apró bogár, állat neszezését lehet hallani. A falakról mállik a színes vakolat, de az erdő kúszónövényei cserébe már igencsak kapaszkodnak a falakra, hogy eltakarják himlőhelyeit.
Egyszer csak megzörrennek a bokrok, és két tapsifüles ugrál elő alóluk. Két lábra állva szimatolnak bele a levegőbe, és a füleiket billegtetve csodálkoznak rád. Majd miután megállapították, hogy nem tartozol a rókák vagy ragadozó madarak közé, immár kevesebb figyelmet fordítanak feléd, és nekiállnak a fűben válogatni. Úgy tűnik, hogy eddig még nem sok tapasztalatuk van az emberrel kapcsolatban.
Kiina a házól pár méterre gyűjti a lehullott ágakat, és egy kupacba gyűjti, majd a házból hozott balta segítségével elkezdi felaprítani egy kidőlt fa oldalán azt, amit összegyűjtött, és utána behordja a házba.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #518 Dátum: 2018. Október 08. 19:41:07 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Mindenki

A vacsorát nem is kell jelezni, hiszen a gyomrot hívogató illatok időben tudatják, hogy elkészült. Mivel Hajnal Kiinát nem engedte a kondér közelébe - sőt meg is dobálta, amikor Kiina elárulta neki, hogy a hagyma pucolása közben kiszökő könnyeket úgy lehet elkerülni, hogy nem létesít érzelmi kapcsolatot a hagymával...
Így a leves végül a ti ízléseteknek is megfelel, és Kiina csak teát főzhetett, mivel ahhoz Hajnal szerint is elsőrangúan ért. A vacsora után Kiina még megkínál mindenkit egy-egy csésze gyümölcsteával, és a fogyasztása közben a csészén melegíti a kezét

/Abrín/ Holnap a nappal kelve tovább indulunk. Nem lesz könnyű, mert út nincs, és csak vadcsapásokon lehet közlekedni. S ez több napig nem is fog változni. Ráadásul készüljetek úgy, hogy holnap az erdőben fogunk éjszakázni.
Erre Hajnal rosszkedvűen felsóhajt - úgy tűnik, hogy nem szívleli ezt a furcsa erdőt.
/Abrín/ De holnap után ha szeretnéd, vendégeskedhetünk egy erdei remete kunyhójában! - próbálja meg vigasztalni, de láthatólag ez a lehetőség sem villanyozta fel túlzottan Hajnalt.
/Abrín/ De pihenjetek le, vállalom az őrséget éjközépig - teszi még hozzá vidáman. Mivel még csak most kezdenek el nyúlni és mélyülni az árnyékok, addig még bő hat gyertyaégésnyi idő van hátra.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #519 Dátum: 2018. Október 14. 11:03:29 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis - erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo - esetbéd
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


Hagyom, hogy a freskó mesterművének hangulata átjárjon és inkább az érzetét próbálom meg elraktározni magamban mint magát a képet, hogy egy esetleges későbbi emlékezésem során fel tudja idézni, igaza volt az öreg Anartÿss házfőnek, hogy kiküldött a nagyvilágba a kezdeti görcsös írányítási kényszer lassan elkopik belőlem és így közelebb kerülök az életet elfogadó és inkább megérteni kívánó emberhez a szellem tisztaságához, bár Vanina továbbra is fekete moradnak vagy lélektelen démonnak tart, ám lassan megbékélek a hibáimmal is meg talán a környezetemmel is összecsiszolódok…. Hosszú percekig csak élvezem a freskó által nyújtott tökéletességet amit egy mester a vászonra vetett aztán megérzem az estebéd hívogató illatát és visszatérek társaimhoz és útitársaimhoz.
A leves fantasztikus egyszerűségében is a harmóniát sugallja fejet hajtok Hajnal felé miközben kanalazom, majd megemelem csészémet.

-   Igazán kitűnő az estebéd mint a „zápor tanítása” köszönöm a lélekmelengető levest ami mind testünket mind szellemünket táplálja.

A teát köszönettel elfogadom Kiina-tól és a lehetőségekhez képest a kolostor nyugalmát idéző teaszertartás kereteihez igazodva kortyolgatom Kiina elmondását követően álmatagon szólalok meg.

-   Éjközép idején nyugodtan ébressz fel álmomból…..

« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 14. 11:06:34 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #520 Dátum: 2018. Október 27. 20:46:12 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Elassor

Bármennyire is furdalta az oldalamat a kíváncsiság a furcsábbnál furcsább szokásokat és hagyományokat illetően, inkább megtartottam a gondolataimat. A sivatagban nem sok kedve van az embernek a beszédhez. Bár talán épp ez, vagy az az elkerülhetetlen tény, hogy hogy Zegherovi Sterrard úr hivatalosan is jobb létre szenderült, furcsa érzéssel töltött el. Régi emlékképek ugrottak be, még a mentorom előtti időkből, melyekről nem is tudtam, hogy megtörténtek. Feledésbe merültek, és most, talán a sivatagi város hatására, visszatértek.

A sivatagban némán baktattam a csapattal, csak szükség esetén szólaltam fel, tudva, hogy minden tartalékomra szükségem lesz, hogy ne ájuljak el út közben, mire elérjük azt a valamit...

A kaszálás elég unalmas volt, nézni, ahogy a mentis dolgozik, aztán időnként felkapni egy adaggal és bevinni a konyhába... Amíg meg nem láttam Őt. Igen, egy rendkívüli állatot. Először csak felvontam a szemöldökömet, aztán eltátottam a számat. Sok minden volt Zegherovi Sterrard, de ha ezzel állítanék be egy kocsmában, még nagyobb hazugságnak érezném leírni ezt a lényt. Egyrészről nevethetnékem lett a szánalmas lény láttán, másrészről pedig csodálattal adóztam a természet eme teremtményének.

Hajnal válasza nem volt túlontúl meglepő, azonban a tiszta lap és Deion testvér felemlítése kissé meghökkentett. Egy félmosoly kíséretében válaszoltam neki.
- Természetesen tiszta pergamennel indul a kapcsolatunk... Amire szívesen rá is írnék egy sort, ha nincs kifogásod. Sterrard úr tudott élni... Ha még élne, sajnálattal hallotta volna, hogy neked eszedbe se jutott volna az, úgy hallottam, igen jó éjszaka volt. Bár... Amekkora hazug volt. Egyszerre undorral és csodálattal töltött el. Hazudott nektek is. Zegherov..., a kultúra, a vallás... - megráztam a fejemet. - Mese. Egy rendkívüli mese, olyan részletekkel, hogy már megjelenik az ember szeme előtt. Nem volt más, mint egy ardún, aki ékes tollaknak állította be a köpenyére telepedett port, jól tudva, hogy az emberek fele el fogja hinni, hogy létezik egy sziget, ahonnan érkezett egy nemes, elvégre ha a dúnok átszelték a tengereket, miért ne tehetné meg más is. És azt is tudta, hogy a másik felét, ezek közé tartoznak a barátaid, egyszerűen el kell kerülnie. Talán haragszik rám, amiért elárultam a titkát, de a síron túlról már nem igazán fog bosszút állni. Bár párban mindig is jobban ment... Sterrardnak. Talán, ha letelik a tisztulásom ideje, követem a példáját, ha találok egy alkalmas partnert. Talán nem, és szomorú szívvel lemondok a kalandokról, melyeket tartogat. - A jobb kezemmel megérintem a lány alkarját, miközben egy kedves mosoly kíséretében folytatom.- Tiszta lappal indul a kapcsolatunk, ugye, Hajnal?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 27. 21:11:36 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #521 Dátum: 2018. November 16. 13:10:26 »


A ház eléggé romos állapotban van, gyakorlatilag semmilyen értéket nem képvisel már. Annyira messzire esik mindentől és mindenkitől, hogy a vadon élő állatok is szokatlan háborítatlanságról tesznek tanúbizonyságot. Idillinek mondható hely lenne, ha nem szőnék át különös jelenségek láthatatlan hálói.
vacsora után teaiszogatás közben Kiina vázolja a honlapot. A járatlan csapások, ösvények előrevetítése cseppet sem tántorít. Sőt, még a kint éjszakázás nem, kérdés az, a rengeteg, amin átvágunk, ugyanolyan furcsaságokkal itatódik-e át, mint a palazzo és közvetlen környezete.
- Ahol remetekunyhó áll ott remete is él? - érdeklődöm.
Lassan kialakul, mettől meddig ki őrködik. A hajnali időszakra én is jelentkezem:
- A Virradócsillag kelésekor leváltalak (hajnali 4 óra körül) - mondom Lannak.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #522 Dátum: 2018. November 21. 18:27:04 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Vanina

A világ más helyein az emberek jelentik a legnagyobb veszélyt, és írt és íratlan szabályokkal kötik gúzsba a szabad lelkeket. Ám itt mindezek a szabályok mit sem érnek. De ahelyett, hogy felhőtlenül szabadnak éreznéd magad, rá kell, hogy jöjj - a régiek helyett új, és számodra még jórészt ismeretlen és íratlan - és épp ezért veszélyes szabályok uralják a vidéket.
 
Figyelembe véve Arcantis "rossz hírét", és az eddig általad is tapasztaltakat, joggal feltételezheted azt, hogy ez a rengeteg nem véletlenül érintetlen, és kerülik el az emberek egy-két ösvényt leszámítva.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #523 Dátum: 2018. November 21. 18:28:32 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Elassor

Hajnal megáll a zöldség felcsíkozása közben, és megrázza a fejét.
/Ardún/ Halotthoz képest Sterrard úr túl sokat fecsegett olyasmiről, amihez Deion testvérnek nincs sok köze - válaszolja Hajnal az értesülésedre. Ám amikor megemlíted, hogy Zegherov hazugság volt, picit felszalad a szemöldöke - mintha kissé kételkedne a dologban. Aztán a zöldséggel a kezében jelzés értékűen rád mutat.
/Ardún/ Nem lehet minden mese. Amikor megkaptad a gyűrűt, Kiina mondott neked valamit. Hol tanulta volna meg azt a nyelvet, ha nem is létezik? - kérdezi, és ezzel egyértelművé teszi, hogy bizony sok részlet megragadja a figyelmét. A kérdésedre bólint, s mintegy tanácsként hozzáteszi
/Ardún/ Igen, de vigyázz, hogy ne ugyanazt írd erre a lapra is!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #524 Dátum: 2018. November 21. 18:29:19 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: palazzo
Résztvevők: Lan

A kép hangulata lassan magával ragad és anélkül élvezed a titokzatosságát, hogy meg akarnád fejteni. Az út ha mást nem arra megtanított, hogy ne akarj minden áron mindent megismerni, irányítani - hanem, hogy el tudd fogadni a dolgokat olyanoknak, amilyenek. A freskót nézegetve lassan rádöbbensz, hogy a tökéletességének oka az apró tökéletlenségek sorából kerekedik ki - és pont ez az, ami miatt annyira életszerű. De aztán a megvilágosodás gondolatai egyre inkább az elsődleges síkra kalandoznak a vacsora illatának nyomában.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"