Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35662 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #390 Dátum: 2017. Május 11. 12:02:53 »


Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény:
Résztvevők: Sterrard úrés Kael testvér

A nap közbeni fogadóbéli meditációt végül az az esemény zavarja meg, Sterrard úr személyében, aminek bekövetkeztét Kael már több, mint tíznapja előre látta - csak a pontos ideje volt kérdéses. A jelek szerint ez most érkezett el, mert Sterrard úr a következő kérdést intézi hozzá:
- Kael testvér, beszéltünk a megtisztulásról. Említetted, hogy végül majd Sytisi kolostorba mész. Meg szeretnék tisztulni. Követhetlek téged utadon, míg abba kolostorba érünk, vagy váljanak el útjaink? Ha elválnak, melyik kolostorba tudnék menni?

A szerzetes csupán rámutat egy helyre, hogy Sterrard úr (amíg még Sterrard és úr) foglaljék helyet.

Innentől hagyja kicsinyég főni az urat saját levében, mert a harmadik fázist - az alkudozást - sohasem szerette. Mortarral felesleges alkudozni - no meg itt egy khílnyi engedmény odaát vagy a következő létben
egy arqunyi kamattal is járhat.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #391 Dátum: 2017. Május 12. 20:02:38 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: A döntés
Résztvevők: Vanina, Lan

Seritas meghallgatja Vaninát, és töprengve nézi a harcosnőt.
- Próbálom megfogadni a tanácsot - válaszolja miracleai nyelven, és tovább töprengve hol Vaninára, hol Lanra néz, azon tűnődve, hogy is döntsön. Végül elhatározásra juthatott
-Megpróbálhatnám erővel megoldani a dolgot, mint Lan tette - de tudjuk, hogy az hosszú távon kudarcra van ítélve. Ha valakit akarata ellenére kényszerítenek szolgálatra, az nem szül jó vért. Így nem is teszem. Ezért Arren-Skyr Vanina ezennel felmentelek az Antarӱss Házhoz kötő eskü alól - szabad ember vagy - szól ünnepélyes hangon, és a miracleai nyelv után megismétli sӱtisi nyelven is. Seratis tart egy kis hatásszünetet, és folytatja
-Valamint ha jól értettem, Kiina céljaival nagyobb az összhangja, mint amit Lan képviselni tud. Továbbá úgy tudom - Kiina és a Ház célja jelenleg nagyjából egybe vág. Ezért, bár nem ismerem személyesen, megteszem Kiinát a csapat vezetőjének - fordul Lan fele, hogy nyomatékot adjon szavainak -Ezenkívül megtiltom, hogy bármiféle - akár segítő, akár ártó szándékú varázst, fürkészést, aurakiterjesztést, szó nélküli üzenetet használjon a jövőben Arren-Skyr Vaninán ha azt nem ő kéri nyomatékosan. S most, hogy új alapokra helyeztük kapcsolatunkat, hallja az ajánlatom - fordul Vanina fele, és folytatja miracleai nyelven, majd utána sӱtisi nyelven megismétli
Először is szögezzük le - lemondok az ön javára a felszerelésről, fegyverről, lóról - akár elfogadja az  ajánlatomat, akár nem - amely a következő:
-Ha úgy gondolja, hogy Kiina céljai támogathatóak - kérem, tegye meg. Utasítást, parancsot nem adhat többé Lan, sem más, kin az Antarӱss signum villan - legfeljebb kérhet, melyet ön mérlegelhet, ha akar - mint egyenrangú fél. Ha ezekkel a feltételekkel tovább marad, az utazás költségeit természetesen továbbra is állja az Antarӱss Ház mindennemű elvárás nélkül, amíg el nem válnak útjaink.

Látszik, hogy nem könnyen született meg a döntése, mely teljes mértékben felforgatta az eddigi status quo-t, és az is - hogy várja az immár szabad harcosnő döntését.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #392 Dátum: 2017. Május 13. 16:50:15 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: a városban
Résztvevők: Elassor

A testőr válaszára bólintok és igencsak remélem, hogy nem azt a szobát kaptam. "Már kezd elegem lenni a nemes cselvetéseiből, más se kéne, mint valami újabb mérgezés. Lehet jobban megéri, ha folyamatosan tájékoztatom. Bár szinte biztosra veszem, hogy el akar majd tüntetni a végén. Miért ne tenné? Az ilyenek, a önkényes nemesek mindig felhasználják céljuk elérése érdekében az embereket. Eszközként, melyre, mikor már nincs szükségük, eldobnak. Már tapasztaltam egyszer, amikor ehhez hasonló történt meg megboldogult tanítómmal. "
- Értem, köszönöm a tájékoztatást. Tudsz valami érdekességet mondani a városról? Negyedekről, vagy olyan fogadóról, ahol finom borokat szolgálnak fel?

A fogadóban lassan kezd eluralkodni rajtam a düh, de szerencsére még tudom kontrollálni magamat, ezért kérek egy papírdarabot, majd ráírom az üzenetemet, majd átadom a fogadósnak, aki újabb megnyilvánulásával az eddig elhűlőben lévő idegeimet feltüzeli.
- Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem adhatja át az úrnőnek személyesen. Nem is kértem meg rá. További szép napot. -  az utolsó szavakat egy cinikus mosollyal fordítok neki hátat, és elhagyom az épületet.
"Borzalmas természete van ennek az embernek, jómagam is tudtam, hogy nem fogok bejutni, de nem kellene folyamatosan felemlegetni. Végül is talán jobb, hogy nem találkoztunk, nem kerültem bajba legalább, tehát lehet jobb is, hogy nem tudtam találkozni vele."
Ennek tudatában jó kedvvel indulok a fogadóm felé. Yao az ivóban marad, míg én elintézem ügyeimet a szobámba. Először is, gyanútól vezérelve a szagolom meg a borokat, a cipót, meg a gyümölcsöket, de nem merem megkockáztatni, ahelyett a piac felé indulva a hirtelen szerzett vagyon elenyésző részét felszerelésekre költöm, veszek egy visszafogottabb, de díszes köpenyeget, amelyhez jó áron juthatok hozzá, alkalom adtán alkudozással is próbálkozom. Nem kéne felélni azonnal ezt az illetményt. Emellett tartós élelmiszereket veszek az utazók kereskedőjétől. Csizmáról lemondok, a szigetről hozott lábbeli még jó szolgálatot fog tenni.
Ezek után Kael testvért keresem fel a Vörös Orrhoz címzett fogadóban, és a közös szálláson fel is lelem.

Amint belépek a szobába, a meditációba mélyedt Kaelt pillantom meg, felteszem a kérdésemet, mire jelez, hogy foglaljak helyett. Miután eleget tettem a kérésnek, nem történik semmi reakció, így egy rövid idő után halkan fütyörészni kezdek egy dallamot. Hangja akár egy apró, szellemektől óvó csengő, halkan duruzsol a pap fülébe.

Amennyiben nem késő estig tart a beszélgetés, (vagy tárgyalás?) Kael nevű csuhással, akkor beszélgetésbe elegyednék a Hajnal nevű lánnyal.
- Válthatnánk pár szót? - kérdezem tőle egy baráti mosoly mellett, miközben mellé érek. - Mindenek előtt, köszönöm azt a gesztust, amit felém mutatott, az utcán.  Ezen túl, a szigeten igencsak tájékozott volt az abyrnoss-i művészetről, ha esetleg tudna nekem beszélni erről, nagyra értékelném. - biccentek feléje. - Jómagam sajnos túlontúl kevés időt töltöttem ott, hogy megfejthessem titkait. Lekötelezne, ha meg tudná osztani a tudását velem.

Amennyiben sikerül beszélgetésbe elegyednem vele, reménykedek abban, hogy esetleg sikerül megtudnom az ő céljukról valamit, vagy a bizalmába férkőzni, ha nem megy másként, akár valamiféle ital mellett az ivóban. Amennyiben nem kér, én magamnak kérek egy nedűt, hátha utána neki is megjön hozzá a kedve.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 13. 17:08:40 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #393 Dátum: 2017. Május 15. 09:20:18 »


Furcsa helyzetbe kerültem. Többé nem álltam a ház szolgálataiban, nem borult rám a ház védelme, és passzusom érvényét vesztette. Egész életemben tartoztam valakikhez, ez az első alkalom, hogy csak magamhoz. Vajon elbírom a  súlyát? Jó kérdés volt. Miracleaiként fegyvert viselhettem - előny ez a véremben -, de vajon járhattam úgy szabadon, mint egy nador? Aligha. Hacsak... Az ötlet, ami eszembe ötlött, mosolyra késztetett, és nem rejtem el. És ehhez hozzáadáódik az, hogy Kiina a vezető! Oh, szellemek a világon és azon kívül! Hogy ebből mi sül ki, még én se tudom megjósolni. Ennyire haragszik hát az úr Lanra?

Tudom, mit kockáztatok azzal, hogy innentől a mentis nem használhat rajtam kérdés nélkül erőt. Ez akár az életembe is kerülhet, amikor nincs rá sem idő sem mód, hogy beleegyezésemet kérje. Nos, majd meglátjuk, mit hoz a jelen.
Búcsút intettem a ház signumának, maradt az, amit nővé érésemkor kaptam.
- Kiina céljait támogatom - jelentem ki. A felszerelés megtartása nagy extra, kész vagyon. Bánatpénz az elszenvedett sérelmekért, köszönésképp meghajtom a fejem. - Ajánlata, amiben költségeim fedezését említi, míg a csapattal vagyok, olyasminek hangzik, ami szerződés után kívánkozik - ötlik eszembe, és várom, ehhez mit szól a nagyúr. Sytisben mindent lepapíroznak, legyen nyoma, legyen mire hivatkozni, olyasféle körítés ez, ami komolyabbá teszi a megállapodásokat, és ahol pénzt költenek, annak címe nem mindegy.
Vajon milyen módon kötnek együttműködést szabaddal a házak, ha nem signummal jelzik azt az idegennek, miféle megállapodás van érvényben? Úgy leszek, mint Kiina? Kézfogás az ég alatt, ahol madarak a tanúk? Ez egyre érdekesebben kezdett alakulni.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #394 Dátum: 2017. Május 17. 18:49:30 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: a városban
Résztvevők: Elassor

-A városról? Ez különös hely - A fényességes Napcsászár városa, ahol száz légiós állomásozik a kaszárnyában egy centúrió vezetésével, aki egyúttal a városi tanács tagja is. A tanács többi tagja az itten hat legbefolyásosabb Ház arany vagy ezüstpecsétes embere. Folyamatosan próbálnak egymás fölibe kerekedni, de arra az egyre vigyáznak - nehogy a titoknokok úgy véljék - további csapatokat kell a birodalom érdekében ide rendelni. Így a dolgos kezek általában biztonságban vannak, de a különféle bandák, házak, szervezetek és ki tudja milyen társaságok tagjai gyakorta megismerik Mortar misztériumának legmélyebb titkait -fejtegeti Yao
-Van nap, mikor fél tucatnyian lépnek tovább egy új újjászületés fele. Aki itt magányos, az hamar a kikötőben végzi, vagy valami rosszabb helyen. De minden kapható és minden eladó. Legyen az forró ölelés, fegyver, méreg, becsület, vagyon, hírnév, ezüst signum, bosszú vagy bármi más - itt mindent meg lehet szerezni - csak türelem, tehetség, és szerencse kérdése. Mindenki ezeket keresi, és a többség hajlandó is bármire hogy megszerezze - végül megvonja a vállát
A borokra rátérve - azokból van finom, erős és a kedvencem: a sok. Node láttam egyszer olyan butéliát, amiért ötven dún aranycsikót fizettek - árulja el.
-Meg tudom mutatni azt a tavernát. Ott öt arqu alatt nem kapható semmi - de ami van, az állítólag finom is - veti fel a lehetőséget.

A fogadós elégedetten biccent, amikor közli vele Elassor, hogy tudja - mi itt a dolgok menete. A búcsúzkodásra egy szót sem szól, csak egy szemtelenül rövid meghajlással búcsúztatja amint hívatlan vendége végre felismeri, hogy hol is helye - mégpedig odakint.

A szobában talált étel-ital nem tűnik rossznak, node melyik méregkeverő próbálja meg penészes kenyérrel és pimpós borral megmérgezni az áldozatát?

A piacon ellenben mindent sikerül beszerezni amit viselni, vagy fogyasztani lehet - és úgy tűnik, hogy itt nem szégyen mindenből egy kicsit alkudni. Bár azért akadt meglepő ajánlat is - az egyik nagydarab kelmekereskedő matróna elárulja - annak a férfiúnak, aki bizonyítja rátermettségét kis kertjében, az féláron juthat hozzá a köpenyekhez.

Kael testvér meglátogatása után Hajnallal sikerül szóba elegyedni a fogadó ivójában, aki pár vendéggel együtt kockázik egy asztal mellett A tétek khílekben és nyeletnyi datolyapálinkában vannak meghatározva. Mivel amúgy sem rajta van a sor, így feláll az asztaltól
-Pár kört kihagyok - tudatja jelenlévőkkel, majd kissé odébb sétál Elassor oldalán.
-Nem szükséges köszönnie - hisz már megfizette - válaszolja Hajnal, és kissé grimaszol, amikor a művészetek kerülnek szóba
-Nem vagyok igazán otthon a művészetekben. Az egyik képeket festő orgazda ismerősöm viszont igen. Legalábbis ezt híresztelte magáról. De lehet valami köze annak a sok értelmetlen minta gyakorlásának az úti-passzus hamisításhoz - gondolkozik el. Sok mindent nem sikerül megtudni - annak ellenére, hogy az italt elfogadja - csak annyit, hogy adrúniában csatlakozott a társasághoz - pontosabban a Lan nevű mentis kérésére. Arra, hogy neki mi dolga van velük, csak megvonja a vállát.
-Ez-az - válaszolja, s ha arról kezdenék el részletesebben faggatni, hogy kik a többiek, arra egy kérdéssel felel
-Miért nem kérdi meg szemtől-szemben? - Ahogy az úti céljukra is csak annyit mond, hogy nem kötötték az orrára, de szerinte messze lehet. Nem ellenségesnek vagy gyanakvónak, hanem inkább nemtörődömnek hat. Viszont cserébe ő is érdeklődik - hogy Elassor egyedül utazik-e, házát vagy mást képviseli-e, és hogy van-e errefelé ismerőse, akihez baj esetén fordulhatna? S hogy nem fél egy ilyen nagy városban, hogy véletlenül esetleg elrabolják?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #395 Dátum: 2017. Május 18. 09:54:22 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: a városban
Résztvevők: Elassor

Elkötelezett érdeklődéssel hallgatom végig a testőröm előadását a városról, és közben önmagamban nyugtázom, én is hasonló számokra gondoltam a halálozás terén, bár valamennyivel többet vártam volna. Ami azt illeti, nem egy biztonságos város, bár a népességéhez és a kereskedők és hajósok számához képest annyira nem is vészes, hogy naponta hat ember talál menedéket e világ kegyetlensége elől Mortar kegyelmében, azután a minden eladó - résznél megjegyzek magamnak pár apróságot, hogy majd kérdésként tegyem fel, majd végül a bormérő ivóról beszél, amely talán az egyik legdrágább az árait hallva egy fütyüléssel reagálok.
- Ezek szerint tényleg nagyon finom lehet, vagy csak tudják, hogy teremtsenek jó hírnevet maguknak. Majd megmutathatnád, Yao, igen csodás borászattól kell hozniuk a borukat, hogy ilyen szép árban legyen.
Magamban természetesen ellenzem az ötletet, jelenlegi fizetségemet nem akarom elkölteni azonnal. Szükség lenne rá. Ekkor villan a fejembe egy igazán jó ötlet. Legalábbis annak tűnik.
"Ha drága a bor, akkor vagyonos emberek mennek oda. Ha vagyonos ember részeg, akkor vagy veszélyes, vagy pénzköltő- Ez esetben egy dalnok, ha minden képességét latba vetve el akarja csábítani a hallgatóságot, akár egy tekintélyes összegre is szert tehet. - legalábbis elméletben jól hangzik"
- Említetted, hogy ezüst signum... kapható? Ezek szerint Merussában akárki, akinek van kellő vagyona, nemesség tagjává válhat? - vonom fel a szemöldökömet. - Az ilyen törvénytelen árukat eladó kofákat nem büntetik meg? Vagy nem foglalkozik vele a városőrség, mert ha egyet vasba vernek, esetleg kettő megy a helyére? Ha már a kék-vért is áruba bocsátják, akkor a következő a Tiltott Kantonon lévő virágoskertek szántóként való eladása következik? Már megbocsáss, Yao, de ezt nem hagyhatom szó nélkül. Természetesen sokan lehetnek, akik élnek ezzel a lehetőséggel, és az életük jobb lesz általa, talán új esélyeket nyernek. De mégis hogyan tud valaki úgy élni, hogy a saját ereiben folyó vért, atyja és nagyatyja, ősei vérét megtagadja.
Megérzem, milyen ironikus dolgot mondtam, szerencsére ez nem volt érzékelhető a szavaim során, szerencsére Sterrard úr zekéje mögött könnyen megbújhatott Elassor. Emellett megjegyzem magamnak, hogy meg kell majd néznem azt a kofát... holnap.

Az ételekhez nem nyúlok, még akkor sem, ha nem tűnik mérgezettnek. Aki az ember csizmájába teszi a mérget, az mindenhova máshova is tudja. Talán kellene adnom belőle Yaonak, biztonság kedvéért. De amennyiben olyan lassú, mint ami a csizmában volt, ez sem jó ötlet, mert nem fogom látni a hatását.

A piacon minden fontos dolgot megszerzek, de a kelmekereskedőnő egy érdekes alkuval áll elő. Végigmérem a köpenyeget, majd rápillantok az asszonyra. Yao felé intek, hogy menjen kicsivel távolabb.
- Biztosan szeretné, asszonyom? Csak nehogy esetleg megsérüljön, vad szeretőnek mondanak, akár egy magashegyi szirtimacska. - bal kezem ujjai érzéki mozdulatokkal vándorolnak a nő homlokától - ahol megigazítják a haját - a jobb orcáján át egészen a nyakáig. "Mindenki megérdemel egy kis kikapcsolódást" - Merre van a kertje?

Végül a nap folyamán sikerül találkoznom a Hajnal nevű lánnyal. Éppen kockázott egy kisebb társasággal, és hamarosan csatlakozik hozzám, engedve a kísértésnek, hogy elfogadja a felkínált italt.
Sajnos az abyrnossi művészetről nem tud kifejezetten értékest mondani, de azután megemlíti, hogy ő is dún származású. Pontosabban dún származású, mert én magam zegherovi vagyok. - emlékeztetem magamat. Igyekszem óvatosan érdeklődni, de általában zsákutcába jutok.
- Nem láttam őket azóta hogy megérkeztünk. - válaszolom a lány kérdésére, hogy miért nem kérdezem meg a többieket. - Ezen felül egykori tanítóm szavai szerint a másikat akkor ismerjük meg legkevésbé, ha saját magát kérdezzük róla. - mondom egy barátságos mosoly kíséretében.
Azután válaszként a lány teszi fel kérdéseit, amihez az én kérdéseim után természetesen joga van, illetve arra is, hogy választ kapjon rájuk.
- Jelenleg sajnos magamban utazgatom. Mióta jelezték a hazámban, hogy nem biztonságos ott maradnom, folyton mozgásban vagyok. Így sajnos nem mondhatom, hogy a házamat képviselem, de nem vagyok kitagadott, ha ettől fél. Csak a házam jelenlegi vezetőjével voltak még korábban nézeteltéréseink, és haragtartónak bizonyult. Igen, jelenleg van errefelé ismerősöm, a városban tartózkodik az egyik legkedvesebb családtagom, a mai nap meglátogattam, de nem akartam a vendégszeretetének terhére lenni, ezért inkább visszajöttem estére a Vörös Orrba. Bár nemesként vonzania kellene a fényűzésnek, ha lassan két éven keresztül bolyong az ember Abryss szerte, hajlandó eltekintő lenni az aranyos kupáktól. Ha baj adódik, akkor ahogy mondtam, itt tartózkodik Selianna, a családom tagja, aki esetleg közbenjárhat értem, míg ha meg akarna valaki ölni, az a férfi ott - fejemmel Yao felé biccentek. - jelenleg testőrként szolgál. Azt hiszem a legjobb  nevű merussai testőr-szervet tagja, tehát remélem, hogy meg fog tudni védeni az útonállóktól. Nem félek, bár, ha harmincan támadnának meg, akkor biztos elszállna a jelenlegi magabiztosságom. Visszatérve az utazáshoz, lehet, hogy  Kael elkísérne egy Mortar szentélybe, mert szerinte ez az egyetlen lehetőségem arra, hogy éljek még ötnél több évet. Az előző városban megmérgezhettek a fogadóban. És ha megengeded, megkérdezném, mit gondolsz, miért kért meg Lan mentis, hogy a kompániájának tagja legyél? Lehet félreismertem, de nekem nem tűnt olyan embernek, aki jószívűségből fogadna maga mellé embereket. Biztosan meglátott benned valamit. - miután válaszolt, egy kérést intézek felé. - Volna kedved kicsit az ardúniai életedről mesélni? Szeretem hallgatni az emberek történeteit, sok sok ihletet tartalmaznak, és nagyon szép dolgokat lehet kihozni akár egy egyszerű történetből is, ha megfelelő kéz alakítja.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #396 Dátum: 2017. Május 21. 17:10:46 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Pár-beszéd
Résztvevők: Sterrard úr és Kael testvér
Azért úgy tűnik Sterrard úr nem sokáig marad tétlen - miután nem rögvest kapott választ, halk fütyörészéssel tudatja jelenlétét, vagy csak így akarja elkendőzni az idegességét? Bármi is legyen az igazság, ezzel nem is hagy fel, amíg Kael meg nem szólítja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #397 Dátum: 2017. Május 21. 17:11:38 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: A döntés
Résztvevők: Vanina

Vanina mögött bezáródott egy ajtó, ahogy átlépett egy új világba - amellyel szabad harcosokkal, nadorokkal és törvényen kívüliekkel osztozik. Immár hogy a maga ura lett, senki nem mondhatja meg, hogy mit kell csinálnia - sorsa alakulásáért csak magának felel.
Az pedig, hogy az úr Kiinát tette meg vezetőnek vagy merész és jó döntés volt, vagy a legostobább, aminek eddig Vanina tanúja volt. Persze az más kérdés, hogy Kiina mit fog ehhez szólni...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #398 Dátum: 2017. Május 21. 17:15:08 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: A döntés
Résztvevők: Vanina, Lan

A kijelentésre, hogy Kiina céljai továbbra is támogatva van Vanina részéről - és ezzel a Házé is, Seritas megenged magának egy őszinte és - megkönnyebbültnek mondható - mosolyt. A pénz említésére Lan fele int
-Lan meg tudja jegyezni - állítja, hogy aztán folytassa - De amennyiben mégis szeretné papíroson látni, abban az esetben Lan meg és aláírja - mert a távolság miatt én nem tehetem - picit elgondolkozik, aztán hozzáfűzi
- A költségeken kívül tíznaponta két arqu jár az utazás alatt, melyet szintén Lan fizet ki. Van még nem tisztázott részlet?
- érdeklődik, és ha nincs, akkor egy intéssel tudatja - véget ért a beszélgetés. A palazzo dolgozószobája kissé hullámzani kezd, majd lassan kifakulva átadja helyét a Kristály-sivatag sötétségbe burkolódzó látképének.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #399 Dátum: 2017. Május 22. 10:06:33 »


Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény:
Résztvevők: Sterrard úrés Kael testvér

Kael testvér a fütyörészés dacára - vagy éppen azért - tovább meditál, majd amikor tövig ég előtte a (szimpla viasz) gyertya az utolsó pillanatban egy újat vesz elő, meggyújtja róla és friss gyertyával oltja be a lángot, beleállítván azt az olvadékba.
Sterrard úr elborzadva (?) látja, hogy még legalább tucatnyi ilyen, arasznyi hosszú és kétujjnyi vastag gyertyája van...

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #400 Dátum: 2017. Május 26. 20:56:47 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Napközben
Résztvevők: Sterrard úr

Yao picit meghajol
-Nem csak csodás, hanem távoli is az a hely - válaszolja a borászat említésére - Természetesen megmutathatom, hogy hol mérik ilyen drágán a nedűt.

Yao a signumra csak megrázza a fejét.
-Merussában a vagyon s a rang együtt jár. Ha van pénze az embernek, fogadhat fegyvereseket, vehet házat, és persze a városi tanács bizalmát elnyerve, megfizetve bárki büszkén hordhatja jogosan kiérdemelt pecsétjét. Elvégre a tanács az városnak és persze a Fényességes Napcsászárnak tett erőfeszítéseket jutalmazhatja efféle előjoggal - magyarázza a hivatali ügyintézés csavaros menetét. Vagy korrupcióját? De az biztos, hogy tetemes vagyont kíván az efféle törekvés.

Yao eloldalog a következő árushoz, aki különféle színes tollú madarakat árusít. Az egyik ülőfán egy tyúk méretű színes madarat kezd el nézegetni, majd amikor megpróbálja ujjával megbökni a borzolódó tollú szárnyast, alig bírja elkapni a kezét a hirtelen felé villanó éles csőr elől.

A matróna elmosolyodik, és arcán szanaszét futnak a ráncok.

-Nehogy kiderüljön, hogy az úrfinak csak a szája jár! - kuncogja.
-Na, akkor jöjjön az úrfi! - szól, és megindul elfele a piacról, de előtte még odaszól egy fiatal suhancnak
-Sao, vedd át egy kicsit, dolgom van!
A suhanc meghajtja rövid üstökű fejét, és feláll a sámliról, amin eddig ülve ette a főtt rizst.
-Természetesen - válaszolja, és megtörli kézfejével a száját.

A matróna után sétálva Yao lépked mögötted alig két lépéssel lemaradva, és legfeljebb akkor marad le jobban, ha erre utasítják. A piac szélén álló Ezer Kalász nevű három emeletes fogadóhoz mennek, ahol az ivón átvágva a második emelet egyik tiszta és egyszerű privát szobája az, amely teret ad a kertészkedésnek...

Hajnal megrázza a fejét

-Már mér nem ismerjük meg a másikat, ha beszélgetünk vele? - kérdezi - Például ott van az a duda orrú, akinek mintha a minap ellátták volna a baját - mutat az egyik kockázóra - Tőlem nem tudna meg annyit róla, mint ha őt magát faggatná ki - véli- Pedig beszéltem ám vele! - teszi még hozzá.

Hajnal hallgatja a beszámolót.

-Még hogy nem biztonságos? - ha fizette volna a védelmi pénzt, akkor kutya baja nem lett volna - világosítja fel Elassort.
-Dehogy félek tőle - szúrja közbe arra a feltételezésre, hogy érdekli - kitagadott-e Sterrard úr.
-De ha jót akar, felfogadja a Fekete Rózsákat, és azok megoldják a gondjait - iszik bele az italába - a házfő temetése jó indok a békülésre - jegyzi meg, hogy talán egy orvgyilkos sokat tehetne a családi viszály lezárásában.
-Nem akart terhére lenni? Szóval kidobták, mint macskát szarni? - szalad ki a száján, és gyorsan elhallgat, majd inkább témát vált.
-Az aranyos kupákról kevesen mondanak le önként - tudatja a megfigyelését, de néhány szóra felkapja a fejét
-Közbenjárhat s esetleg? És ő a legkedvesebb családtag? Milyen lehet a többi? - kérdezi
-Hé, csapos! Ide még egy kupa töményet! Az úrnak szüksége van rá! - kiált oda a fogadósnak.
-Ha a teljes családra rágyújtja a házat, feltehetőleg akkor sem veszít túl sokat - csak ha valamelyik mégiscsak kijut - adja a tanácsot, és végigméri Yaot.
-Szép nagy barom - bólogat - el lehet bújni mögötte. Bár eddig még csak egy embert ölt meg - figyeli töprengve.
-De hogy nem testőr, abban biztos vagyok. Kaelről meg annyit, hogy neki az a dolga, hogy temessen. Igazán nem várhatja el tőle az ember hogy évtizedeket várjon míg meghal végre valaki - vigyorodik el
-Nem figyel oda az úr és miközben szendereg sitty-sutty el is temeti, mire észbe kap. Hiába, jobb minél előbb túlesni az ilyen kellemetlenségeken - nem igaz? Különben is - ha van rohamoltára, biztos van élre fent ásója is. De hogy csákánya is van-e azt nem tudom. Pedig a hegyen jól jön - töpreng el kicsit a lehetőségen. Ahogy azon is, hogy Lan miért is fogadta fel.
-Mert szüksége van a tapasztalatomra - válaszolja magabiztosan, ám azt, hogy meséljen az ardúniai életről, egy javaslattal utasítja el
-A történeteket nem hallani, hanem megélni kell. Javaslom, hogy öltsön kopott ruhát, és öt khíllel a zsebében egyedül vágjon neki a kikötő mélyének, ha arra kíváncsi, milyen történeteim vannak - az élet jobb mesélő, és hitelesebb is - tanácsolja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #401 Dátum: 2017. Május 31. 22:42:40 »


Beleszédülök kicsit a gondolatba, hogy mostantól nemcsak lehetőségeim lesznek, de következmények is, súlyosabbak, mit bármikor. Hiszen többé nem lesz ház, ami tartja nekem bajban a hátát, viszont többé nem gyakorol rajtam semmi család törvény és elvárása. Azaz, egy törvény azért akad, a császáré.
Amit régen csak sejtettem, az mostanra valósággá szilárdult: a szabadság ára az egyedüllét.

Kiina vezetővé tétele nagy talány. Bármit mondhat rá a nador, és annak ellenkezőjét is. Furcsa döntés. Vajon ezzel a nagyúr aláírta a küldetés halálos ítéletét, vagy olyan erőket szabadított fel, amik a segítségünkre lesznek? Egyelőre megjósolhatatlan.

Az utazási díjamat és mindent mást a köszönet jelével fogadom. A családfő kivívta nálam, hogy emlékezetemben megtartsam őt és tisztelettel szóljak róla. Velem mindig méltón bánt, a többi nem érdekel.
A szó elszáll, az írás megmarad, tartja a mondás, és ha azt akarom, hogy a jövőben védve legyek, muszáj leszek írásokkal kitömni magam.
- Nagyúr, mind a szabadságomra vonatkozó szavad, mind a fizetségemre vonatkozó tudnivalókat írásban, házad pecsétjével kérem.
Ezután nem sokáig élvezzük Sytis látványt, újra a semmi közepén állunk. Nagy levegőt veszek, körbenézek. Nem, a világ nem fordult ki döntésemtől sarkaiból, nem lett más íze a levegőnek, nem lett más íze a számnak. Fel sem fogtam igazán, mivé lettem a szolgálat nélkül.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #402 Dátum: 2017. Június 01. 21:35:37 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Napközben
Résztvevők: Sterrard úr

Yao ajánlatát egy fejrázással utasítom el.
- Nem most, majd később. Van még elintéznivalóm a Vörös Orrban. - válaszolom neki, és a beszéd témája átterelődik a nemesi signumokra, amelyeket lehet vásárolni lehet errefelé. A testőröm gyorsan megmagyarázza a dolgot.
- Értem, én is valami ilyesmire gondoltam először, de amit mondtál... Mi is volt? Itt minden kapható és minden eladó? Igen, emiatt gondoltam hogy az is eladó.

A matróna élces szavaira nem marad el a válaszom se.
- Nem csak a szám jár, hanem egy köpönyeg is. - majd követem fütyülve, akár egy dalosmadár. A fogadó első szobájában utasítom Yao-t hogy várjon meg az földszinten. Ezután biztosan kell majd valamit csinálnom, hogy az emlékezetembe ne rögzüljön be ez az emlékpillanat. Ennek ellenére mindent megteszek, hogy jobb árat kapjak.

Hajnallal való társalgásunk során kifejtette ellenérzését a nézetemmel kapcsolatban.
"Természetesen ilyen esetekben nem is érvényes az, amit mondtam." - de úgy tűnik, kezdem megismerni a lány jellemét. Bár az is lehet, hogy direkt ad elkerülő válaszokat."
- Természetesen igazad van, ha olyan emberekről van szó, akikkel a mai nap találkozunk és eddig nem ismertük őket. De vajon kitől tudhatnál meg többet egy nemesről? Tőle, vagy a cselédtől? - vonom fel a szemöldökömet a kérdésnél, és kedves mosollyal folytatom, kezeimmel gesztikulálva - Kitől lehetne jobban feltérképezni a kapitány személyét, ha őt faggatjuk ki, vagy a legénységét kérdezzük meg? Kik árulnak többet el egy tábornokról, ha szemtől szemben beszélsz vele édes vörösbort kortyolva, vagy pedig ha katonáit kérdezed meg? Persze veszélyes, mert nagyon meg kell válogatni azt, amit mondanak... Azonban több az igazság benne, mint az emberek gondolnák. Azt hiszem most tudom, mit gondolsz, nem, nem gondolom, hogy Lan cselédje lennél. Elég ideig voltak körülöttem cselédek, hogy felismerjem őket. És nem hasonlítanak hozzád.
"Talán annyiban, hogy néha lopnak" -fűzöm hozzá.
- Valóban? - kifújom a levegőt, miközben a földre szegezem a tekintetem. - Remek. Tudhattam volna, hogy valami nincs rendben.
Felkacagok a lány ötletére, hogy béreljek fel orgyilkosokat saját vérem ellen. Ellenben nem rossz ötlet, azt meg kell jegyeznem.
- Felvésem az emlékezetembe, hogy ne felejtsek el majd felbérelni egy orgyilkost. Csak előtte még szereznem kell majd elég arqut ahhoz, hogy felfogadhassam őket. De az ötlet az valóban megjegyzésre méltó.
Amikor felszólal, hogy kidobtak, az arcom kissé zavarttá válik. "Ennyire nyilvánvaló volt, vagy a lány képességei közé tartozik, hogy megértsen dolgokat?"
- Érdekes.... - nézek a szemébe, majd témát vált.
- Igen, nem sokan mondanának le. - teszek úgy, hangom és arcvonásaim nem jelzik, hogy meghallottam volna a sértő találgatást. - De elég régen nem voltam a közelében, és így könnyebb lemondani róla, mintha a kezedbe volna, forgathatnád, megérinthetnéd a mesterien kidolgozott domborművet rajta -mondom, mintha a szememben valami meg is csillanna - Na igen. Szépek azok a kupák. Ezt elismerem.
- Azért vélem csak lehetségesnek, hogy segítene, mert amikor legutoljára elváltunk, nem volt felhőtlen a kapcsolatunk. Feltehetőleg a vihar előtti csendben hajóztam el. De elég lesz most az én életemből, mert már végighallgattad a fél életemet, én pedig továbbra sem tudok rólad sokat. Csapos, egyet a hölgy számára is! - "Ami előnytelenné tesz minden szituációban, amiben mindketten benne vagyunk, a lány nyílt beszédét látva. Nem valószínű, hogy kettőnk között maradnak ezek a szavak. És nem, nem fogsz leitatni, leány."
- Valóban. El lehet bújni előle, őszintén remélem, hogy az az egy ember az nem egy olyan volt, aki fizetett a védelemért neki.
Végül elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amit el akartam érni, amikor ő beszél, és elmondja, mégis milyennek látja Kael papot. A szavai bátrak, azonban egy gondolatot ültetnek el bennem. Mely szerint lehet, hogy "nem is fogok meghalni olyan hamar? Talán csak ő találta ki, hogy rávegyen a csatlakozásra?"
- Majd ha látok nála egy csákányt, majd szólok. De amilyen ridegnek tűnik a jelleme, a szikla hamarabb törne morzsákra, mint az ökle. - a végén már egy széles mosoly ül a számon, jelezve, hogy nem komolyan gondolom.
- Milyen nemű tapasztalatokra gondolsz, ha szabad érdeklődnöm? - kérdezem kíváncsi tekintettel.
- Sajnos szükségem van arra, hogy másoktól halljam a történeteket, ha mindent meg szeretnék élni, amiről regélni szeretnék, akkor sosem volna egy pillanat nyugtom, hogy pennát ragadjak. Harcosnak kellene lennem a császári légióban, vagy egy orgyilkosnak, aki Sytis sikátoraiban rejtőzködik, vagy egy parasztnak, aki éjjel nappal a földet műveli, vagy egy ardún lánynak, aki nem szeretne mesélni magáról - tárom szét a kezeimet, tehetetlenséget mutatva széles mosollyal. - Azonban szeretem hallani őket, még ha nem is olyan hitelesek, mintha magam éltem volna meg őket. Annak ellenére, hogy én már sokat meséltem magamról, és most rajtad van sor, ha nem szeretnél beszélni róla, nem erőltetem, de akkor mesélsz a mireclairól és a mentisről egy keveset cserébe? Csapos uram! Hozzon nekünk kérem egy-egy töményet!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #403 Dátum: 2017. Június 05. 17:00:49 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Napközben
Résztvevők: Elassor

Yao bólint
-Igen, eladó, s a városi tanács árulja... - utal a signumra

A fogadóban Yao diszkréten elmarad, amíg Elassor az emeleten bizonyítja - kiérdemli a köpeny árát. A matróna elégedett az ifjonti igyekezettel - és a beígért ötven százalékot még megtoldja továbi öttel - igaz, Yao vigyorgó képére van írva - sejti, hogy Sterrard úr miképp is tárgyalhatott.


Kael testvért a Vörös Orrban nem zavarja a fütyörészés - amikor már-már úgy tűnik, hogy véget ér a meditációja, s csonkig égett a gyertya - egy tucatnyit számláló dobozból kivesz egy újabbat, és a viaszban fuldokló lángról meggyújtja - s a régi tetejébe állítja.

Hajnal röviden válaszol
-Kérdezze meg az ellenségét. Az csak a letagadhatatlan erényeit fogja elismerni. S kérdezze meg magát a nemest is. Egyből kiderül szerénytelensége, és az, hogy milyen ember is - hisz tudni fogja, mennyit szabad elhinni a hallottakból. A cselédekben meg ne bízzon - megtudhatja tőlük, hogy az uruk nagyszerű zenész, és családapa. Csak arról hallgatnak majd mélyen, hogy a szomszéd tartomány falvait felégettette, és rangrejtve kardélre hányta az ottaniakat holmi határvillongás miatt.
Hajnal a pénzkérdésre csak legyint
-Ugyan, a nemesek bőre alatt is pénz van - bármelyiknek hiteleznek, ha elég nagy Ház neve áll mögötte - véli.

Az újabb körre elvigyorodik, és odaszól még a csaposnak
-Hé, ne abból, hanem a másikból tölts, te vén akasztófavirág! Azt a poshad lőrét tartsd meg másnak! -A fogadós morgolódva teljesíti a kérést, és parasztosan csak lecsapja a fakupákat.
-Fene a szemit - mormogja közben.
-Ha fizetett a védelemért, az bölcs dolog - ért egyet a kupa után nyúlva.
-Felhagyni a finanszírozással, amíg itt tartózkodik - no az már nem lenne túl bölcs. Elvégre amint lejár a szerződés ideje, a testőr és cimborái helyében én azonnal rátenném a kezem arra az erszényre, no meg a busás váltságdíjra. S a rokon hűsége egyből napvilágra kerül - bizton fizet amint megküldik neki az első levágott fület. Ha meg nem... nos, akkor meg már nem az elveszett fül miatt kell a leginkább aggódnia - iszik bele a kupába, és csak a szeme nevet azon, hogy beletette a bogarat Elassor fülébe, és jókedvűen felkacag, amikor Elassor Kaelről ejt szót. S mikor a történetekre terelődik a szó, újfent elvigyorodik
-Még nem gondoltam bele, de lehet, hogy Mortar papjai is művészek lennének? Hisz papjai állítólag megannyi életre emlékeznek, mit már megéltek. Nekik már nem kell történeteket hallgatniuk. Minden nagyra törő művésznek soraikban lenne a helye! - emeli meg a frissen kapott kupicát, és dönti le.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #404 Dátum: 2017. Június 06. 20:39:58 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: A döntés
Résztvevők: Vanina

Seratis bólint Vanina igényét hallva
-Lan majd megírja, és lepecsételi. Aztán ezen okirat díszes másolatát személyesen nyújtom át következő találkozásunkkor - akár végig kísérte az úton akár nem - válaszolja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"