Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35065 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #480 Dátum: 2018. Április 01. 18:27:49 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Vanina

Lannak konkrétan, kertelés nélkül elmondja, hogy mi a véleménye Deion testvérről. Ha nem tetszik neki, akkor legfeljebb legközelebb nem kérdezi - de ez kevéssé valószínű. Lan nem az az érzelgős típus.
Kiinára pillantva látszik, őt nem foglalkoztatják ilyen gondolatok - vagy nagyon jól titkolja. Most Hajnal mellett állva mutogat a falat díszítő faragásokra, és magyaráz valamit, amin Hajnal láthatólag jól szórakozik.

Valójában van benne valami közös Zevran úrfival a - meggondolatlanság. Hogy kerek legyen a történet, és hogy Lan később ne mondhassa - nem tudott semmiről - Vanina elárulja; hogy ha a gyanú bizonyossággá érik Deion testvérrel szemben,akkor számára nincs kegyelem.

*

Maga a Hamír sem tűnik őszintének - leginkább egy elkényeztetett sytisinek, mint amilyen Zevran úrfi volt. Akitől a cselvetés és szervezkedés - no meg persze a sértődöttség nem állt távol. De aki inkább aggasztónak tűnik, az mentise. Elvégre Vanina is jó ideje tanulmányozhatott egyet, és többször kiderült; legtöbbször Lan volt az értelmi szerző.
Kiina meg mintha nem ismerné fel a veszélyt - hisz jól bánnak vele. De ahogy egy abyrnossi vagy sytisi nemesben, úgy a Hamírban sem kéne feltétlenül megbízni. Főképp a "baleset" fényében! Kiina ennek ellenére maradni szándékozik

-Nem a hellyel, hanem az emberekkel lehet gond. Pihenésre van szükségünk - egy kis szusszanásra, amit a homoktenger közepén a tűző napon napon nem kapnánk meg - válaszolja, hogy miért is akar maradni még. Hajnalnak is megvan a maga véleménye, amire hogy így rá lett kérdezve, el is árulja
- Kissé meleg van, de elviselhető - Mutat körbe a lakosztályon - voltam ennél rosszabb helyen is! Azt láttam, hogy a nemesnek csigaszeme van - dülled ám rendesen a láttán - int Kiina fele - S az övé is biztos kimeredne, ha beengedné az ágyába - vigyorog - De az a hórihorgas! Annak a szeme sem áll jól! A nemes csak fickós, de az a mentis, az én mondom neked, ilyenek lehetnek az árnymesterek - utal a Házak sötét és illegális tevékenységét irányító nemesekre - Szerintem ha rajtunk is ütnének, azt csak csendben, puha léptekkel és méreggel tennék. Ezek nem ardún vagy miracleai fajták, hogy szemtől szembe konfrontálódjanak. De épp ezért örülök, hogy itt vagy velünk! Legalább van aki, ért is a harchoz! - veregeti meg Vanina vállát biztatólag.
Utána már Hajnal nekiáll, hogy jobban megismerkedjen az itteni egzotikus gyümölcsökkel, míg Kiina elheveredik a vánkosokon, és pár perc alatt el is alszik. A fegyvereket előhúzva Vanina lassú bemelegítésbe kezd az ösztönössé csiszolt mozdulatokkal. Ekkor érkezik Lan, és úgy dönt csatlakozna a gyakorláshoz.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #481 Dátum: 2018. Április 01. 18:34:21 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Lan

Vanina nem fukarkodik a jelzőkkel Deion testvért illetőleg, és bár kissé sarkosít, ahogy egy miracelaitól elvárható - pont ezek az éles vélemények azok, amik valóban kontrasztos képet alkotnak Deion testvérről. Ráadásul ez a kép valóban nem túl hízelgő.

Hogy pontosan ki és miért is van itt a társaságból, arra nem is tudna pontos választ adni. Igaz, Hajnalban meglátta a lehetőséget - de az előéletét tekintve nem kizárható, hogy később talán ő is meg fogja látni a feladat kárára. Kiina amennyivel egyszerűbb, annyival rejtélyesebb. Az biztosra vehető, hogy a céljaitok most egyeznek - de vajon van olyan terve, amiről még Lan nem tud, és felülbírálhatja a jelenlegit? Végül Deion testvér az, aki miatt talán a legjobban főhet a feje. Sajnos Vanina szavai mögött van némi igazság - ami a hajón történteket illeti, s az bizony nem egy kifogástalan viselkedésű kardnemesre utal. A megnyugtató az, ahogy ebben a sivatagi menedékben egyedül Kiina az, aki mozgathatja a szálakat - a többiek ugyanolyan elveszettek itt, mint a mentis.


Ahogy Lan hallgatja az igéző tekintetű hölgyet, rá kell hogy döbbenjen - a jelek szerint Hamír nagyon akarja Kiinát. Ám a mesés vagyonnal ellentételezett titkot feltehetőleg a mögötte álló Saahir javaslatára próbálják megszerezni. Az elfátyolozott hölgy tekintetében nem villan sem meglepetés sem felismerés, ahogy Lan a sytisi nyelvjárás legkacifántosabb módján válaszol. A földről nem igazán sikerül felsegíteni - elvégre szándékát sem mutatja, hogy felkelne, de ahogy válaszol, azt mutatja, hogy nem okozott neki gondot megérteni a válasz... lényegét.
-A Hamír Jótevőjének bármely szolgája egyenrangú félnek számít  a Hamírral. Elvégre mindketten csak lába nyomát csókolgathatják. Így én nem is vagyok méltó arra, hogy állva beszéljek veled Efendi! Már az is nagy kegy, hogy szóba álltál velem! A Hamír biztos szomorúan fogadja majd a hírt, és továbbra is álmatlan éjszakái lesznek! - a hangján érződik, hogy bizony ő is mélységesen el van szomorodva a választól, s mintha még egy könnycsepp is felbukkanna a szeme sarkában - A választ természetesen átadom a Hamírnak, még ha a bölcseletet nem is igazán értem - hajol meg még egy kissé jobban a földön térdelve.

A beszélgetés után Vaninát a lakosztályban találja - ahol Kiina pár selyemvánkoson alszik békésen, Hajnal pedig a gyümölcsöstál egzotikus darabjait tárja fel tőre segítségével, és kóstolja meg őket óvatosan, miközben mellette az asztalkán összefűzött pergament nézeget, amire valamiféle térképet rajzoltak. Vanina pedig épp a fegyvereivel gyakorol - mintegy felkészülve az elkövetkezendő időkre.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #482 Dátum: 2018. Április 01. 18:37:06 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Elassor

A kert fő célja, hogy kint tartsa a homokot, meleget és gyönyörködtesse a szemet. Akárcsak a kardnyelő, aki veszi a bátorságot, és megpróbál Elassorral szóba állni. Az első pár szó után rá kell, hogy jöjjön, a találkozás nem lehet véletlen!

S mint ki is derül, nem is lehetett az. Óvatos megfontolásból Elassor megpróbál udvariasan nemet mondani, de ahogy a felénél a nő kissé belesápad a válaszba, látszik, hogy nem pont erre a válaszra várt.

- Köszönöm, de bocsásson meg szegény fejemnek, Efendi! Nem hittem volna, hogy a Hamírnak olyan szerencséje van, hogy a szépséges Hurri nem szolgákkal hanem társakkal érkezett látogatóba! - lapul bele szinte a mintás járólapokba -Nem állt szándékunkban senki sem megsérteni! Ha pedig mégis elkövettem ezt a hibát, kérem, ne a Hamíra, hanem rám legyen dühös! - kérleli halk hangon - De természetesen átadom a Hamírnak a választ - ígéri - Én csak a Hamír szája vagyok, amin át tolmácsolta a kérését - nem vagyok méltó arra, hogy egyéb kérdéseket tegyek fel Efendi! - teszi még hozzá.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #483 Dátum: 2018. Április 01. 18:38:04 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Mindenki

Annak, ki a pihenőidőt ébren tölti, az idő lassan poroszkál előre. Az oázis zsivaja behallatszódik, de a falakon belül már csak halk léptek és suttogva ejtett szavak szűrődnek be a lakosztályokba. Úgy tűnik, hogy a szolgák mindent elkövetnek, hogy a vendégek nyugalmát ők se zavarják meg feleslegesen. Kiinát nem is zavarják, mert békésen alszik a vánkosokon. Hajnal már egy fokkal óvatosabb - ő az egyik oszlop tövében ülve aludt el, és egyik keze az övébe tűzött tőrön pihen. Ahogy Kaelt is az álmosság kerülgeti.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #484 Dátum: 2018. Április 01. 19:02:55 »

Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: reggelit követően
Esemény: gyakorlás vagy tánc ?
Résztvevők: „Vanina ”  és alvó Kiina ?
__________________________________________________


Az oldalvágások elkerülése esetén egy-egy testközeli állapotnál megjegyzem Vaninának.
-   Becses vendéglátónk Hamír epekedve vágyakozik a Sivatag Gyönyörű Rózsájának a hurik hurijának igaz neve után és eme vágyát sziporkázóan üde szépséges szolgálóján keresztül tolmácsolta számomra van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem csak engem kísértettek meg vagyonnal és hatalommal kecsegtetve az igaz név reményében…. Van miért aggódnia Kiinanak ki viharban született még ha nem is mutatja, ha nem vigyáz Hamír kelepcébe csalja és magához láncolja…


Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #485 Dátum: 2018. Április 01. 22:45:09 »


Kiina beismeri, az emberekkel lehet gond, annyira viszont nem érzi sürgetőnek a távozást. Értem én, a kapu túloldalán el kell hárulnia a bajnak, viszont Hamír mentise kizárt dolog, ne tudna a kapunkról. A varázsértők figyelmét ritkán kerülik el az ilyen dolgok.

Hajnal osztja a gyanúmat, és jó emberismerő.
- Harcban Lan is veszélyesl - mondom neki dúnul-, az istenek óvják, akinek nekimegy.
Elhatározom, egyszer felmérem hajnal tudását, és kitalálok neki valami találóbb nevet, mert ez a pirkadati szó nem illik hozzá.

Szívesen gyakorlok Lannal, és sajnos érzem, nem olyan olajozottan mozgok, mint elvárható. Elhanyagoltam a gyakorlást, ez pedig megengedhetetlen hiba. Most már magamért felelek, és ha Kiinával a felkészületlenségem miatt történne valami, azt sose bocsátanám meg magamnak. Beavat egy vesztegetési kísérletbe, és elmélyülnek homlokomon a ráncok, mikor kiejti Kiina nevét. Ezzel nemcsak ingerültté tesz, de a hidegvéremet is próbára teszi. A palota hemzseg Hamír láthatatlannak tűnő, de mégsem az csupafül szolgáitól és ki tudja melyiküknek van még nyelvfordítós bizsuja.
Hát ez fantasztikus, ez remek, szerintem légy kicsit hangosabb, hadd tudja mindenki, mi a nador neve!
- Lehet névvel átköt vagy kötést csinálni? - kérdem a legnyilvánvalóbbat. Hiszen mi másért vergődnének annyira Kiina nevéért, ha nem így lenne? Sőt, ezen az alapon bármelyikünket kelepcébe csalhatnák így. - Ha igen, ha nem, mától ezen a földön Kőszavú Karru vagyok.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #486 Dátum: 2018. Április 02. 20:59:15 »

Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: reggelit követően
Esemény: gyakorlás vagy tánc ?
Résztvevők: „Vanina ” és alvó Kiina ?
__________________________________________________


Vanina mozdulatai darabosak, ám a fenyegetést magukban hordozzák ám szavam sem lehet mert az utóbbi időben személyem sem nagyon követte a Hajló nád ösvényeit és ez nagyon is meglátszik a teljesítményemen a harci transz megnyugtató örvényei egyenlőre messzire elkerülnek amely segíthetné a küzdelem tökéletesre csiszolását. Ahogy kiejtem Kiina nevét nem kerüli el figyelmemet Vanina arcizomrándulása és meg kell állapítsam, hogy jól áll neki a düh és az ingerültség az egyfajta rideg szilajság a kérdésére csak a következő alkalommal válaszolok amikor egy pengén belül összeakaszkodunk.

-   Az ember igaz nevének ismeretében sok dolgot és komisz dolgokat is lehet csinálni az érintett emberrel és ezek közül a legkevésbé sötét a rabláncra fűzés. Ám ki nem mondott aggodalmadra válaszul közlöm, hogy igaz neveink nem azok, amit szülővilágunkon az árnyékvilágban az alsó síkokon a névadóink adtak nekünk …… hanem az ami lényünk esszenciáját a lelkünket tökéletesen leírja a felső világokban a külső síkokon ahonnan mint fellegekből esőcseppként hullik alá az alsó világba a belső síkokra majd folyóvá, tengerré, viharrá gyarapszik, s igyekszik visszajutni elhagyott hazájába a felső világokba ahonnan érkezett, ezt a levetülést és annak elnevezését hívják az ember igaz nevének…


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #487 Dátum: 2018. Április 23. 20:22:19 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Elassor

Igen gyanús volt, hogy egy szolga csak úgy várakozik idekint, a vendéglátónk díszes kertjében, és mint kiderül, nem is volt véletlen, mert a hölgyemény igencsak hátsó szándékkal közeledett felém.
Hamarosan azonban zavartan hebegve-habogva magyarázkodott afelől, hogy nem kívánt megsérteni semmilyen módon.
Egy pillanatra kikeredett szemmel nézek a járólapba lapuló lányra, szerencsére a földet bámulva esedezett a bocsánatért, így nem rám figyelt, így nem tűnt fel neki.
Miközben mentegetőzik, a gondolatok terjednek magamban, hogyan is tudnám kihasználni a kialakult helyzetet, nem kell sok hozzá, hogy eszembe jusson az előadása, és végképp eldöntse, hogy mitévő is legyek ebben a helyzetben.
- Tetszett az előadásod. Ha megmutatod a trükködet, elfelejtem a sértést, amivel illettél. Kelj fel a földről. – siettetem egy kicsit, majd körbenézek még a kertben egy pillanat erejére.
Alapvetően arra kértem, hogy a kardnyelés titkaira tanítson meg, de nem fogok ellenállni, ha ő másra gondol.

Miután végeztem a kertben, visszatérek a lakosztályba, ahol elszállásoltak, majd elhagyom a lakosztályt, és egy esti sétára megyek, a titkos könyvecskével a mellkasom felett.
Azután leüllök valahova, és kitépem azokat a lapokat, amelyeket nem jómagam írtam, és apró darabokra szaggatom, majd egy másik lappal egy galacsinba gyűröm. A megtisztított könyvet lapozva lassan ötletelgetek, hogy vajon mit jegyezzek le. Az égbolt, vagy a kert szépségét.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 23. 20:39:15 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #488 Dátum: 2018. Április 28. 19:06:00 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Vanina

/Abrín/ Ahogy beszéde is veszélyesen hajlékony Lannak, akár a nád. S az szerintem veszélyesebb, mint a penge - véli Hajnal Lanról.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #489 Dátum: 2018. Április 28. 19:07:15 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Vanina és Lan

A gyakorlás feleleveníti a mozdulatokat, és ébresztgeti az ellustult izmokat. A gyakorlás mintáját követi a beszélgetés is - kérdésre válasz, válaszra kérdés érkezik. Az egymásnak feszülő fegyverek mellett Lan további óvatosságra intő jeleket oszt meg Vaninával - amely akár a vízbe dobott kõ, újabb és újabb kérdésekkel borzolja a felszínt. S Vanina tekintete nem is rejti véka alá, hogy bizony nem örül neki, hogy Lan elszólta magát Kiina nevével kapcsolatban, s inkább gyorsan új nevet is talál magának.
S ahogy a beszédbe, úgy a mozgásba is bele lehet rázódni - a kissé berozsdált mozdulatokról lepereg a tunyaság rozsdája, és ismét egyre polírozottabbá válnak a mozdulatok.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #490 Dátum: 2018. Április 28. 19:09:05 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Elassor

A megannyi különös szokás ellenére azért bizonyára van jó néhány dolog, ami itt is ugyanolyan mint otthon. Mint például a politika és csúnyábbik testvére az intrika. De a különbségek is szembeötlőek - akárcsak a szolga, amint épp a járólapra borulva esedezik bocsánatét.
Ám Elassor szavai nem nyugtatták meg, így továbbra is a földre borulva mentegetőzik

- Bocsáss meg Efendi, de nincs trükk. Évekig tartó gyakorlás eredménye az, amit tudok! - válaszolja, és csak nagy nehezen hajlandó felkelni a földről.
- Mifelénk egy Efendihez nem méltó ilyet tanulni, de egy szolga is legalább öt nyáron át gyakorol, hogy az alapvető dolgokkal tisztában legyen. Eleinte kanalat próbálnak meg ledugni úgy a torkukon, hogy ne öklendezzenek. S ha ez már megy, akkor lehet elkezdeni a hosszabb, de még mindig életlen tárgyakkal a mutatványt - árulja el. Ám arra, hogy mutasson is valamit, szabadkozva azt válaszolja, hogy nála nincs semmiféle fegyver, amivel bemutatót tudna tartani.

A lakosztályban mindössze Kael testvér van, aki jelenleg a háti-oltárának füstölőiből gyújtott meg néhányat, és előtte ülve imádkozva keresi Mortar ezen a távoli világon. A szomszédból halk fegyvercsattogás és Lan, valamit Vanina hangszíne szűrődik át. A könyvecskét Elassor magához véve újabb sétára indul, hogy barbár módon megcsonkítsa a könyvecskét.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #491 Dátum: 2018. Április 28. 19:14:20 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: Visszaút
Résztvevők: Mindenki

Hamar elröppen az a pár óra, ami még hátra van az indulásig. Kiina elég kipihentnek hat akárcsak Kael, de Hajnal már kevésbé tudta nyugodt álomra hajtani a fejét. A pihenő végét az a magas hangú csengettyű hozta el, amit Kiina megráz a lakosztályában. A csengő hangjára hamarosan felbukkan az a szolgálóleány, aki a lakosztályokat is a rendelkezésetekre bocsátotta. Udvariasan meghajol, s várja, hogy Kiina mit is szeretne
/Abrín/ Kötelességünk elszólít, noha szívesen élveznénk még a hatalmas Hamír vendégszeretetét! - tudatja Kiina - Kérlek tudasd vele a döntésemet, és gondoskodj némi útravalóról! - utasítja, mire a szoláglólány szó nélkül meghajol, és távozik. Kiina mindenkinek szól, hogy szedelőzködjön, mert fertály óra múlva indulás!
Végül előkerül ismét a szolgálóleány, és mindenkinek átad egy-egy tarisznyát, meg egy tömlőt. A tarisznyákban hideg sült, aszalt datolya, kemény sajt, és puha cipó pihen. A tömlőket pedig friss és hűs víz dagasztja. A palota kapuja előtti udvaron immár felszerelkezve és Fifit is felmálházva várja mindenki, hogy a kaput kinyissák, mikor maga a Hamír és a mentise is felbukkan, hogy elköszönjön.

/Abrín/ Oh, Sivatag Szépsége! Szívem szakad meg, hogy ily hamar elhagyod szerény hajlékomat! De mivel most látom, hátassal is érkeztél - néz Fifire - ezért bátorkodom javasolni, hogy a felgyűlt kincseidet most magaddal is vihetnéd! - int, és két testőre egy jókora veretes ládát cipelnek elő, amit letesznek, s felnyitnak. A nap fénye megcsillan a színültig pakolt ládában keverő csecsebecséken, ékszereken és aranypénzek tömkelegén. Ezért egy kisebb vidéki palazzot is lehetne venni! Kiina futó pillantást vet rá, és megrázza a fejét
/Abrín/ Tiszteletre méltó Hamír! Eddig is jó kezekben volt ez a kincs, és most is abban marad, mert most sincs szükségem rá. Továbbra is forgasd okosan, és légy jó gazdája, ahogy eddig! - lép a ládához, és belemarkolva kiemel több ékszert és aranypénzt. Megtekinti a fogást, és pár gyűrűt visszadobva folytatja
/Abrín/ Mindössze ennyit vinnék most magammal, emléknek ennyi is elég a visszatérésemig! - mosolyodik el, és fordulna, de a Hamír mentise is előrébb lép, és egy apró dobozt nyújt át Kiinának. Kiina szó nélkül elveszi a dobozt, és biccent, aztán mindent a tarisznyája mélyére süllyeszt. Ezek után a Hamír intésére kinyílik a kapu, és fél tucat testőr kíséretében haladtok az oázis kapujáig a szájtáti tömegen át. Az oázis kapujánál viszont lemaradnak a testőrök, és immár magányosan folytatjátok az utatokat a lenyugvó sivatagi nap alatt. Kiina miután ez első homokdűnék már takarják az oázist, a tarisznyájába nyúl, és előhúzza a ládából kivett ékszereket.
/Abrín/ Gyertek, egy kis ajándék a vendéglátónktól! - szól, és Vaninának átnyújt egy pár smaragd fülönfüggőt, meg egy vésetekkel teli arany karpántot. Hajnalnak egy arany lánc és egy rubint kámea jut, Lannak pedig egy ezüst lánc és rajta gazdagon vésett ezüst medalion, benne egy sárkánnyal, Kaelnak pedig egy fekete ónix gyűrű. A mintája egy gyűrű alakba tekeredett sárkány, rubint szemekkel
Sequata Draquamor - mondja közben Kiina Kaelnak, és ezzel Lan számára eszébe juttatva azt a vihart Queboa mellett. A Halálsárkányt, amely önmaga árnyéka... Hajnal rémülten rontástagadó mozdulatot tesz. Végül pedig Elassor kezébe ad egy arany pecsétgyűrűt. A pecsétet egy csiszolt tűzopál adja, de a lapjába még nincs belevésve a ház signuma.
/Zegherovi/ A tiéd! - mondja futó mosollyal, aztán az aranyérmékből ad mindenkinek 2-2 darabot.
/Abrín/ Az érme arany, de nem  mindenki fogadja el - hívja fel a figyelmet, hiszen ismeretlen minták díszítik azokat is. Ezután még belekukkant a dobozba, amit a mogorva és kimért mentis adott neki - öt darab finoman metszett üveg fiola van benne, gondosan ledugózva és viaszolva, hogy megvédje aranyló tartalmát. Vaninának ismerős lehet - az üveg pont olyan, amit ardúniban használt Kiina miután leszúrták.
A gyaloglás ismét hosszadalmas visszafele - de gond nélkül eléritek a kőíveket, ahol először léptetek erre a földre. Kiina előássa a ládáját, ruhát cserél. Végül még egyszer körbenéz, aztán a tömlőjéből a vizet végigönti a kőíven. Ahogy végig folyik a víz rajta, megjelenik itt is a rebegő-vibráló kapu.

/Abrín/ Mozgás, mozgás! Ha felszárad a víz, akkor bezáródik ismét! - nógat titeket. A kapun az utazás pont olyan, mint idefele volt - enyhén szédítő. Átérve Fifi is picit bizonytalanul támaszt mind a négy lábán. Az erdőben álltok, s a kelő nap sugarai tűznek át a lombokon. A környék füve letaposva - sok ló és ember által. Feltehetőleg itt vesztették el a nyomokat az üldözők, de már sehol nincsenek. Kiina elégedetten néz körbe.
/Abrín/ Egész jól megúsztuk! - összegzi - A következő pihenő délben lesz, egy háznál! - tudatja, és csak az élesebb fülűek hallják, ahogy hozzá teszi - feltéve, hogy még nem tűnt el...

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #492 Dátum: 2018. Április 30. 18:51:15 »

Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: visszaút
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


Bár Hamír nagytiszteletű vendéglátónk epekedik Kiiana után ennek ellenére még szelíd erőszakkal sem próbál marasztalni minket csupán mézédes szavait szövi Kiina köré kit teljesen hidegen hagynak a szóvirágok ám ennek ellenére udvariasan kedves Hamírral aki ügyes csellel elénk tárja vezetőnk eddig szerzett vagyonát melynek felügyeletét eddig vendéglátónk látta el.
Látszólag a világi hívságok és a vagyon teljesen hidegen hagyja Kiinat, bár azt meg kell vallani, hogy azért szépérzéke és ízlése az van az ajándékok terén igazi telitalálat haragos zöld ékkövet ajándékozni Vaninának kiemeli dacos tekintetét és északi sápadtságát, míg vörhenyes és szabados Hajnal aranyat és a tűzet szimbolizáló rubintkövet ajándékozza, valamint enyhe oldalvágással Dieon testvér „Tiszta lap” pecsétgyűrűket Halálszárny Kael pedig a halál árnyékát sárkányalakban, saját ajándékom asszociációján szánt szándékkal nem gondolkozom el kedves tőle, de egyben fricska is.
A derengő kapun keresztüljutva Kiina mellé sodródom.

-   Tiszteletreméltó Hamír a vendéglátónk bármit megadna vagy bármit megtenne azért, hogy az oldalán tudjon és aranykalitkába zárjon, epekedve vágyakozik igaz neved megismerése után, hogy rabláncra fűzzön. Még a vagyonoddal is megkísért mind téged, mind a társaságodban utazókat… Kiina ki viharban született…. Ám látom, hogy a világi hívságok hidegen hagynak, valami más cél vezérel itt lent az árnyékvilágban, azért legközelebb nagyon vigyázz amikor ismét tiszteletedet teszed a sivatagi palotában Hamírnál mert céljai és vágyai nem fognak változni személyeddel kapcsolatban valószínűleg és tanácsadója Saahir is gyarapodni fog mind tudásban és valószínűleg mind bölcsességben is.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #493 Dátum: 2018. Május 03. 00:57:26 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kalifátus - ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: "vendégségben"
Résztvevők: Elassor

Meg kell vallanom, a helyzet egyszerre mulattat és idegesít. Természetesen jó érzés az, ha tisztelnek, de ebben a padlólapra borulásban több megalázkodás volt, mintsem tiszteletadás. Mégis sok hasonlóság tűnik fel az itteni, és az otthoni kultúrával kapcsolatban. A politika mellett intrika úgy tűnik olyan eszköz, ami sohasem fogja elengedni az előbbi kezét.
Amikor ismét szabadkozni kezd a nő, immáron nem tudom megállni, hogy az arcomon ne fusson végig egy mosoly, miközben a nő továbbra is előttem fekszik.

Amikor végre feltápászkodik, megindokolja, hogy mire gondolt, és végül mégis csak elárulja a módját, hogyan lehet megtanulni a mesterséget.
- Talán felétek nem méltó az ilyenek gyakorlása, de nem ékesebb-e az, aki nem csak gyönyörködik a mesterségben, hanem gyakorolja is azt, és előbb utóbb elsajátítja. Bizonyára felétek nem méltó egy efendinek festenie, táncolnia, verseket költenie, vagy zenélnie, máshol azonban hagyománya van, és úgy hiszem, ez is egy művészet. És nincs semmi, amivel bemutathatót tarthatnál?

- Ha azon múlik, száz lépésnyire követni tudlak, ha közelben van valami..



Később, a reggel folyamán Kiina beszélt a szolgálóval, és hamarosan a vendéglátóink is megjelentek. A búcsúzkodás már majdnem könnyekbe fullott a vendéglátónk részéről, akinek, úgy tűnik, ismét évekig be kell érnie Kiina képével, amely az emlékeiben megmarad utána.
Mindenesetre abban megbizonyosodhattunk, hogy Kiinának tekintélyes vagyona van ezen a földön.
Hamírtól távozásunkkor egy apró biccentéssel búcsúzkodom

Azután, miután elbúcsúztunk a vendéglátóinktól távoztunk, és ismét a dűne tenger vesz körbe minket, a nador lány nekilát a kincsek elosztásának.
Figyelemmel követem az eseményeket, bár inkább az arcvonásokat, reakciókat, mintsem, hogy mit kapnak, és amikor megszólal a lány az "anyanyelvemen", a szívemre helyezem a kezem, és a fejem megbillentem.
/Zegherovi/ - A nagylelkűséged lekötelező, Hurri. - a végén egy kedves mosollyal veszem el a pecsétgyűrűt. - rápillantok Kaelre, és megkérdezem tőle.
- Kael testvér, mi legyen az ajándékkal? - utalok arra, hogy magamnál tarthatom-e, vagy ennek is máglya, vagy a zsák lesz a birtokosa.

Miután vége szakadt az osztozkodásnak, a mentis egy ékes beszédet mond Kiinának.
- Igaza van, amikor a vacsora végeztével a kertben sétáltam, ékes szavakkal és kincsek felajánlásával akarták a valódi nevedet megismerni. - nézek a hófehér bőrű leányra. - Ki tudja, milyen mágikus eszközökkel fognak gyarapodni a következő találkozásotokig.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #494 Dátum: 2018. Május 25. 23:08:18 »


Jól esik a gyakorlás Lannal, szükség volt már erre, és elég filozofikus választ ad a kérdésem tekintetében. ilyesmi dolgában ő a tudó, mégis bizonytalan maradok. Talán ezek a szabályok így vannak odahaza, de ezen a helyen ki tudja, milyen új törvények uralkodnak?
Később Hajnal megosztja velem a maga véleményét Lannal, és nem téved: nyelve komolyabbat sebez az emberen bármi kardnál, főleg, ha szellemek sértő erejével vértezi fel.

Csodálom, hogy indulásunkat senki se próbálja megakadályozni és szabadon ér minket a pihenő vége. A ház elhalmoz minket úti élelemmel, ez akár igen kedves gesztus is lehetne, ha nem venné körbe  a ház urát egyfajta romlás, amit korábban csak elfajzott abyrnossi nemeseknél tapasztaltam. Fifi szerszámait és a málhát gondosan ellenőrzöm, magamban megjegyezem, mióta jobban kijövök az emberekkel, és több teret engedek nekik, ritkábban keresem a lovam társaságát.

Mikor azt hinném, Hamír semmivel se múlhatná felül a nekünk tartogatott meglepetéseket, valóságos kincseket hozat elénk. Szigorú ábrázatot öltök, és egyetlen jól megfogalmazható kérdés születik bennem: honnan az átokból van ennyi vagyona Kiinának? Jó, mesélt ezt-azt a közreműködéséről a ház urának meggazdagodásában és gazdasági fellendítésében, de aligha lehet tisztában azzal, ekkora személyes érték birtoklása mekkora felelősséget jelent. Figyelem, hogyan kezeli az ügyet, és leszegem a fejem. Az ilyesmi őrzéséért annál jóval többet szoktak elvárni, minthogy nagy ritkán mosolyogva belibben, elsüt pár kedve semmiséget, megvendégelteti magát aztán titokzatos kísérőkkel egyetemben távozik. Élek a gyanúperrel, Kiinna fogalma sincs arról, milyen tisztázatlan helyzetet tart fenn Hamírral. A vendégjog élvezete ősi dolog, súlyos sértés lenne azért fizetséget adni, de a vagyona őrzéséért egy méltányos összeg lenne a minimum. Nagy kedvem lenne kiokosítani, de ha kinyitom a szám, ezek itt mindent értenek, és nem kívánom rombolni Kiina tekintélyét.

Később megajándékoz, és hosszú néma pillanatig bámulom a tenyeremben fekvő drágaságokat.
- Bár szívből tudnék ennek örülni! - sóhajtok abrínul. - Hamír szerint ez a saját vagyonodból osztogattál, nem az övéből, tehát ez a te ajándékod, nem a ház uráé. Kérdezhetném, hogyan tettél szert ennyi mindenre, de adódik ennél fontosabb kérdés: mennyit fizetsz Hamírnak, hogy szakszerűen őrizze a vagyonodat? Mert ugye fizetsz? - néztem rá jelentőségteljesen. - Ilyesmit szigorú helyen tárolnak, külön őrséggel, esetenként varázsvédelemmel, amiért komoly fizetség jár. Az őrség és a szellemnézők nem laknak jól mosollyal, vagy ha ez a hasonlat nem tetszik, mondok mást: mások munkáját és elhivatottságát úgy illő megtisztelni, ha megfelelően díjazzák. A kedvesség és szépség egy határig jó, aztán sértéssé és kihasználássá hízik.
Ugyanígy arra is figyelek, mindenki kapott valamit, még Deion is, ezzel Kiina hozzájárult, maradjon. Nem vagyok oda a tényért, de túl fogom élni.

Nehéz szívvel lépek át a kapun, de nem azért, mert ismét mágiával érintkezem, hanem amit Kiina kavar maga körül Hamírral. Túl könnyen eresztettek el minket, ez nekem gyanús, nagyon gyanús.