Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36126 alkalommal)

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #240 Dátum: 2016. Április 05. 22:44:38 »


Kael beszél, de kevéssé értem, amit mond. Ki az az Ő, aki szerinte jó orvos? Ha tudja, miért nem mondj ki? Azt készséggel elhiszem, jelenleg jó sérült vagyok. Más hangulatban elképzelhető, hogy fülön csaptam volna azért a hentesmunkáért, amit rajtam gyakorol oly lelkesen. Nem fáj, de a látvány rémálomba illő.
Aztán megjegyzést tesz a külsőmre, összeráncolom a szemöldököm:
- Te most ki akarsz velem kezdeni?
Ígéri, estére megszabadulhatok a tűitől, de még mindig gyanakodva figyelem.
- Te most így akarsz randira hívni?!
Eszem megáll,  a fejem ingatom.
- Épp itt, épp most, épp egy halálpap. Na jól van, isteni humor - és indulok vissza Hajnalhoz.


Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #241 Dátum: 2016. Április 06. 21:02:25 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Haldirien (alias Sterrard), Kael

Az egyre kevésbé szabódó Sterrard urat Kael betessékeli Mortar  oltára elé, közben hallgatja a válaszait:

- Nos, remélem elhiszi nekem ha azt mondom nem tudom, hogyan. És túl szeretném élni-e betegséget, mert van egy ígéretem, amelyet be kell tartanom. Magam mellé vennem egy tanítványt, ugyanis megígértem, hogy átadom másnak azt amit én kaptam a mesteremtől.

Kael a következő, gondosan megfogalmazott mondata alatt mintha a semmibe nézne:

- Azt azonban igen, hogy mikorra várható, hogy a matéria kifejtse hatását. Értem.

Hagyja kicsit lógni a szavakat a levegőben, majd folytatja:
- Képzeld el, hogy színes szalagok áramlanak ki  a fejed búbján, itt - érintés - Ezek a szalagok most szabadon csaponganak, de próbáld őket ide és ide irányítani, pusztán az akaratoddal. Próbálkozz és ne mozdítsd a tested. Hmmm.... Át kellene néznünk a holmidat, hogy többet érezzek a méregből.

Ezt a felvetést is  hagyja lógni a levegőben.

Van előtted egy ajtó testvérem. Ha belépsz rajta megszűnsz Sterrard úrnak lenni Zegherovból. Halott leszel a világnak. Elkísérsz engem utamon és ha még élünk, mikorra teljesítettem egy haldokló végakaratát, megkeressük a választásod szerinti kolostort, ahol a döntésedtől számított egy esztendőt és negyven napot eltöltöd, szolgálattal az új életedért.
Vannak, akik nem bírják ki és inkább Mortar irgalmában bízva vállalják, hogy elhagyják a testüket, de inkább régi életükből élik le azt, ami még hátra lehet.
Gondold meg, annyi időd van, ameddig ezen szentélybe bejárásunk van... No meg az az egy holdnap, ami már nem is egy egész.


Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #242 Dátum: 2016. Április 06. 21:19:35 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Nisha/Vanina, Kael

A harcosnő veszi a lapot, közben a tű a helyére kerül:
- Te most ki akarsz velem kezdeni?
A figyelmedet akartam, amíg végzek az öltéssel... 

- Te most így akarsz randira hívni?!
Amióta az Ő szolgálatában állok - tesz szertartásos mozdulatot Mortar bálványa felé - valahogy eljönnek hozzám, de legalábbis értem küldetnek.
A tűnek mindenesetre estig benn kell maradnia, ám valószínűleg nem tovább és jó lenne, ha én venném ki. No meg szükség is lehet rá.


Aztán a két kisebb tűt eltávolítja, az egyikkel megpöccinti Nisha ujjbegyét és ha az összerándul,akkor bólint, majd hagyja kibontakozni a csendet. Ám a miracleai az ajtónál leselkedő Hajnal felé indul...
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #243 Dátum: 2016. Április 07. 07:27:01 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor, Kael

Az derül ki a szerzetes válaszából, hogy nem igazán hiszi, hogy igazat mondtam. Természetesen ő döntése. Hiszen még csak nem is tűnik igazán reálisnak, amit én állítottam.Tudni azt, hogy valószínüleg meghal egy bizonyos időn belül, de azt már nem. Hogy mi által, azt azonban csak találgatni tudom. De még azt sem igazán.
Így mikor befejezi a kissé talán hitetlenkedő megjegyzését, felszólalok.
- Nyilván hihetetlennek véli, én csupán sejtem, mint ahogy azt is hogy kicsoda, és hogy miért. Azért gondoltam a két holdtöltényi időt. Mert ő maga is ennyit mondott, ahogy melgfenyegetett, Nézze, arra nem gondoltam hogy nem üres a fenyegetés, így nem is igazán tudom mi fertőzött meg..
Azután amit  valamiféle szalagokról mond, elsôként nagyot nézek, majd egy mély lélegzetvétel után megpróbálom teljesíteni a kérést.
Közben röviddel hogy befejezte az elsőt, egy javaslatot tesz, amely a név elpusztulását okozná, "Sterrardêt? Vagy Elassorét is? Renélem csupán Sterrardot, de valamiért érzem hogy nincs igazam. De legalább egy lehetséges útnak jó lehet az a bizonyos zarándoklat szerűség és szolgálat amit mondott a szerzetes. Ha minden kötél szakad, jó ötletnek tűnhet eltűnni, és új emberként kezdeni életet távol az összes adósságtól. A nagy hátránya inkább a szolgálat, attól félek, hogy nem igazán bírnám ki"
"De ha ez az egyetlen esély..."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #244 Dátum: 2016. Április 10. 19:11:13 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: „Mindenki”
__________________________________________________

A kert félreeső ápolt részén érdekes látvány tárul a szemem elé Sterrad és Hae Min Ji társalognak egymással és Sterrard nem tűnik túl boldognak, első gondolatom, hogy ki kéne kémlelnem terveimet, de utána eszembe villan a saját problémám ezért a meditációs kert nyugalmát kihasználva szellemem szárnyán visszatérek Anartÿss ház sÿtisi palazzójába és megkeresem a ház mentisét.
Amikor rálelek a mentisre fantom testemben meghajolok és rögtön belekezdek mondandómba.

<<”Sikeresen elhagytuk Arduniát és a Holtak tengerén a Shoarral Ház tengeri udvarházában utazunk, hajózható tengerterületre ahonnan a Kufár nevezetű kereskedőhajón hajózunk majd tovább. A könnycseppet egy nador vándor tartja magánál társaságunkban aki teljesen önszántából a Hegyi Királyság zászlóvárosába igyekszik. Egyenlőre hasznos a társasága és a segítsége, ám nem tudom, hogy nador földre érve nem kívánja-e kisajátítani a könny visszaérkezésének érdemeit. Szükségem lenne kapcsolatokra a Hegyi Királyságban végszükség esetére. A csapat jelenleg igencsak megfogyatkozott és a segítségemre küldött Mortarita sokszor inkább átok mint áldás. Miraclei Vaninat honvágy gyötri az északi fagyok és durvaság után ezért kedélyállapota igencsak hullámzó egy kibontakozó konfliktusban nem biztos, hogy a ház érdekeit szem előtt tartva cselekedne. Az egyetlen biztosnak mondható szövetségesem jelenleg az Ardun földön hozzánk szegődött tolvaj, ám a hűségét az életének megóvása gerjeszti jelenleg, ám ahogyan egyre távolodunk a számára olyan halálos földtől és a fejére vérdíjat kitűzött Serény Múmiák befolyási területétől úgy fog hűsége egyre megkérdőjelezhetővé válni.”>>

A mentis válaszát követően tovább figyelem Sterrad-ot és Hae Min Ji-t ha még ott vannak, ha már elmentek és esetleg külön váltak, akkor könnyed tengeri szellő módjára óvatosan megpróbálom ártatlan találkozásnak álcázva becserkészni Hae Min Ji úrnőt.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:30:43 írta Dierol »

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #245 Dátum: 2016. Április 12. 10:49:15 »



Kifelé menet megérik bennem egy gondolat, ezért félúton megtorpanok és oldalvást fordulva odaszólok Kaelnek:
- Kijönnél egy pillanatra a folyosóra? Volna még valami, amit mondanék, aztán nem tartóztatlak.
Szeretném, hogy elhagyja a szentélyt, mert amiről beszélni akarok vele, az nem szentélybe való.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #246 Dátum: 2016. Április 12. 19:01:49 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Vanina

- Ha viszont nem teszed, nem lesznek utódaid – tehát az ő életükhöz szükség van rá. Feltehetőleg ezért is gyakorolják oly buzgón – teszi még hozzá Kiina.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:30:26 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #247 Dátum: 2016. Április 12. 19:11:18 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Vanina. Kael

Hajnal a szentély előcsarnokában marad, és onnan figyeli az eseményeket – különös tekintettel Vanina felajánlására. Szemmel láthatólag neki eszébe sincs követni a példáját – a küszöböt át sem lépve támaszkodik az ajtófához. Vanina személyes felajánlását egy hófehér porcelán csészébe csöpögteti, bíbor vérvirágokat festve az oldalára, miközben Mortar arcán mintha halovány mosoly árnyéka futna át, melyet tudósabb fők a lágyan hullámzó selymek okán folyamatosan változó fény játékának tudnának be. Vanina ezek után a felajánlási szertartásnak megfelelően füstölőt gyújt, és a többi, tekergő füstkígyókat eregető füstölőpálcika mellé tűzi. 

Kael is szó nélkül figyeli az eseményeket, majd miután végzett a penna elcsomagolásával, egy kisebb dobozkát húz elő. Szinte nem is kell válogatnia – néhány régi ismerőst – pár acélosan csillanó tűt választ ki közülük hogy azokkal a kezében Vanina mellé lépjen, és mint holmi mutatványos, könnyed mozdulattal a csuklójába és könyökébe szúrja. Bár a művelet látszólag egyszerű, a hatás magáért beszél – ahogy Vanina keze elzsibbad, s a tárgyak tapintása is olyanná válik, mintha vékony kesztyű simulna az ujjaira. A kifürkészhetetlen arcú pap végül ezt a pillanatot választja arra, hogy az utolsó – és jóval  hosszabb tűt a laikus számára is igencsak „jelképesen” összetűzi.
Vanina a végeredményt tömören sommáza, mire Hajnal felkuncog az ajtóban, majd gyorsan le is hajtja a fejét, hogy ne lássék a vigyor az arcán, mely a szerzetes válaszára tovább szélesedik. Jelen helyzetben feltehetőleg igencsak irigykedve gondolhat Hae Min Ji művészi legyezőjére – mely mögül sokkal udvariasabban mulathatna a helyzeten. Nisha kérdésére már nem állja meg szó nélkül

-Innen úgy tűnik, hogy az úr az este nem föltétlenül a tűt akarja majd kihúzni...  :giggle: - Támasztja alá Vanina gyanúját Hajnal még mindig mulatva.
Kael az iménti pár szót figyelemelterelésnek hívja, s közben a kihúzza a két kisebb tűt, majd leellenőrzi, hogy a harcosnő tapintása helyreállt-e – aki úgy érzi, mintha a kezén hangyák szaladgálnának, de ez pár pillanat alatt el is múlik. Vanina a mélyülő csendben elindul az ajtó fele, ahol Hajnal ácsorog, aki miután egy pillantást vet társnője kezére, határozottan kijelenti.

-Engem inkább ne akarjon a horgára tűzni! :wow!:
Vanina ezután félig visszafordul, és megkéri Kaelt, hogy ő is kövesse a példáját - mivel további szavai feltehetőleg nem illenek majd a szentélyt uraló hangulathoz. Hajnal elérti a dolgot, s bólint
-Éhen veszek - azt asztalnál majd megtaláltok - szól, s megindul lefele, hogy jelenléte ne feszélyezze a további társalgást.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:30:18 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #248 Dátum: 2016. Április 12. 19:13:08 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Elassor. Kael

Úgy látszik, hogy Sterrard hajlik a szóra, mivel először csak annyit tudakol – hogy mely ruhadarabjait akarja Kael megvizsgálni – s öltözködés közben elárulja, hogy mit szeretne még elérni. Nem azt mint a többség – családot alapítani, s békés tartalmas élet után öregségben eltávozni, hanem – tanítványt fogadni maga mellé. Indulásnak ez elegendő – de a papiros bizony arról tanúskodik, hogy bőven vannak még rajta kitöltendő helyek – alig pár sor került fel Kael rendezett, de nem túl tetszetős írásával. Aztán kissé megered a nyelve, és tisztázza a történet legzavarosabb részét - miszerint honnan sejti a benne munkáló méreg hatóidejét, ha magáról a mérgezésről eleddig nem is tudott.

Kael felvet egy lehetőséget – mely révén Elassor megmenekülhet – de a szerzetes által kínált út sok lemondással jár – így láthatólag bár számba vette – feltehetőleg további lehetőségeket próbál majd meg felkutatni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:30:10 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #249 Dátum: 2016. Április 12. 19:15:31 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Elassor

Elassor a szobájában szembesül a nemes burkolt fenyegetést tartalmazó levelére, melyre azon nyomban választ kanyarít pár ujjnyival lejjebb. A tartalom remélhetőleg most már megfelel a nemes ízlésének, bár a külalak miatt még érheti szó a ház elejét – de ez kevéssé valószínű – a nemes „pártfogót” nem az elkészült írásmű esztétikai értéke érdekli.

Elassor a kertben helyet foglal a sziget úrnője mellett a földön az illendő kartávolságnyira. Sajnálatos módon a válasza a próbáról semmi jóval nem kecsegtet – szavai nyomán Elassorban az a kép alakul ki, hogy nem csak a próba miatt főhetne a feje, hanem amiatt is, hogy jelentkezése esetén a hivatalnokok ellenőrzése nyomán könnyedén kiderülhet – nem hogy nem nemes, de még a szolgák réz signumát sem viselhetné...
Min-Ji érdeklődve hallgatja Sterrard magyarázatát, és a végén aprót bólint.

-Ez esetben valóban érthető a lanyhuló érdeklődés. De mint mondta, mivel nem kitagadták, ezért a Császár szemében továbbra is Házának tagja, aki képviselheti családját – még ha rokonai ezt esetleg nem is nézik jó szemmel. Ám azt nehezen hihetem, hogy az úr nem emlékszik pontosan arra, hogy miért is volt kénytelen útra kelni. Ezt tudni szokták. Pláne, ha valaki elszereti, netalán erőszakot tesz saját rokonának asszonyán – melyet Ardúniában valóban bűnbánó zarándoklattal is szokás büntetni. Bár úgy vélem, nem az miatt kellett útnak indulnia...  ::) - teszi még hozzá.

+5Tp a kezdőbetűk végett - ügyes húzás volt ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:30:02 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #250 Dátum: 2016. Április 13. 00:05:39 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Elassor

Elgondolkodom, majd úgy tartom az a legjobb ha magamhoz veszem a könyvet, és elteszem a ruhám belső részébe, ne eshessen ki belőle. Nehogy előforduljon még egyszer, hogy elfelejtkezem róla, mert akkor félek már nem lesz semmi, ami visszatartani Grodal birodalmából, avagy, ha nem a Zegherovi Panteont nézem, akkor Mortarétól, és a lelkem elhagyja e kellemesnek ítélt testet, melyet igazán elhalogatnék legalább egy évtizeddel.
Ha bárki kérdezi, akkor egy verses könyv, amibe írosgatok, ezért lesz beleírva átlagos tintával is, hogy minden jó legyen, és az emberek ne foghassanak gyanút.
 Hiszen Elassornak nem volt semmi ábrándképe afelől, hogyha a könyvet úgy mutatja be mint naplót, akkor bizonyosan lesznek... olyanok akik igencsak szívesen belefúrnák tekintetüket abba, így esetlegesen megtudhatnák, hogy van valami különleges is ebben a könyvben.

Min Ji úrnő úgy tűnik megérti a próbák mellőli elpártolásomat és elhatárolódásomat.
"Hála a Napnak és a Holdnak, hogy egy ösvény nyílt meg előttem, mellyel talán még megőrizhetem a méltóságom, címem és becsületem. Bah, becsületem?" - gondolok elsősorban arra, hogy ki vagyok most. "Zegherovi Sterrard méltóságát, címét és becsületét. Jómagam, a méltóságot leszámítva igencsak szűkében állok bármiféle címnek vagy becsületnek, bár betyárbecsület, úgymond, az, úgy érzem az megvan bennem."
"Nem igazán vagyok kíváncsi arra, hogy hogy torolnák meg azt az emberek, hogy ha kitudódna, hogy nem hogy herceg, de még a szolga rangján sem vagyok... Nos, akkor azt hiszem igencsak fájdalmas idők elé kellene néznem, így hát jobbnak is látom, ha nem firtatom tovább ezeket a próbákat. Azonban, Min-Ji úrnő előtt nem kéne elővennem a könyvet, ő nem tudhat róla, mert amennyiben neki is van egy hasonló, és megtudja, hogy ez is egy Titkok Könyve, akkor egyszerre több dolog is történhet, melyet leginkább az el nem jövendő napokon élnék át szívesen. Mert akkor nem csak kitudódna, hogy megfigyelés alatt tartottam a csoportot, de Min-Ji úrnő talán ráébred arra hogy a legfőbb okom rá nem a család miatt volt, hanem amiatt hogy ismerem a Titkok Könyvét, és miért nem íratnám be magamat bátran, ha valódi kékvérű lennék? Talán azért mert a vérem inkább fekete mint kék."
- Igaza van. - mondom bólogatva. - Valójában nem emiatt kellett útnak indulnom. De tagadhatatlanul egy hölgy, egy bizonyos Shialiah nevű lány miatt robbant ki a versengés közöttünk még gyermekkorunkban. Micsoda idők voltak, nos annyi a lényeg, hogy a lány engem talált érdemesebbnek a herceg másodszülöttjével szemben az ő szerelmére. A nagybátyám fia szenvedett, azt hiszem, bár én magam semmit sem láttam belőle. Természetesen nem a szíve hölgyét, hanem engem okolt érte. Mindent megváltoztatott, amikor a Cin-Eariont, a hercegi cím örökösét a szigettől alig fél mérföldnyire elnyelte Ritgrond, a tenger, apjával, magával Ka'a Uthallan hercegi őméltóságát is, ki, mint említettem, nagybátyjám vala. A unokafivéremre a szerelmi bánata, szenvedése és a felém táplált elfojtott dühe közepette került az ezüst és zafír fejék, melyet a Sors úgy akarta, hogy az ékszer egy ládában partot érjen. Mint aki az újonnan ölébe hulló nagy hatalomtól megrészegülve a saját maga megváltását látta abban, hercegem úgy döntött ideje erővel megszereznie azt, amit nem sikerült önerejéből. Shialiaht a palotába kísérettette, hogy a lány szívét megszerezze, természetesen, fiatalabb koromban forrófejű voltam, így nem hagyhattam ezt annyiban, ezért hamarosan én is megjelentem, és... nem szeretném részletezni, mi történt ott, lényeg hogy a mesteremnek, Eilenhitarnak és apám másik fivérének, Starronnak köszönhetően sikerült elintézni, hogy a fejem vagy családom elvesztése helyett, eltávozom a szigetekről örökre. Nem egy nagyon izgalmas történet, de nem is lehet minden ember élete egy kaland vagy egy megörökítendő legenda.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 13. 00:09:43 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #251 Dátum: 2016. Április 17. 20:45:08 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Lan

Lan látván Sterrad és Hae Min Ji kettősét, futó kíváncsiság lobban fel benne, melyet saját nehézségeire gondolva hamar le is lohaszt. A sétakertben lépkedve a sÿtisi palazzóra koncentrálva eddigi útjuk nyomán szélvészsebesen végigsuhan, mint holmi madár, hogy aztán a mindig nyüzsgő város egyik előkelő palotájához érkezzen. A napfényben fürdő palazzo védelme, mint áthatolhatatlan fal állja útját a többségnek, ám, amint megérzi Lan jelenlétét, az egyik oldalajtón engedelmesen beereszti – hogy Lan az egyik emeleti teraszon találja magát, ahol a vendéglátó mentis díszes selyemruhájában a faragott kőkorlátnak támaszkodva várja Lan beszámolóját
Utána kis ideig töpreng a hallottakon, aztán válaszol

-Az ősi Shoarral Ház aprócska, és a monopóliumuk ellenére, vagy tán pont annak okán soha nem tudtak számbelileg megerősödni – fél tucatnál soha nem volt számosabb nemesen született tagjuk. Ennek ellenére erősen javasolt az udvarias hozzáállás, és nem belefolyni a próbába.
-Az utazó társakról csak annyit – a problémákat helyben kell tudni orvosolni, nem távolról. A feladatot a jelenlegi emberekkel kell tudni elvégezni – azzal kell beérni, ami rendelkezésre áll. Mivel innen lehetetlen megítélni, hogy milyen döntések a lehető legjobbak az adott helyzetben, így nem adunk utasítást. Ami pedig a Hegyi Királyság béli kapcsolatokat illeti – azokban feltehetőleg kevésbé bízhatna, mint a jelenlegi társaiban, mivel valóban csak kapcsolatok. Szóval Topakaan-ban ha a szükség úgy hozza, él egy hegyi ember – Hétfenyő Soleen – ő ismeri a Királyság útjait, és már többször kísérte az  Anartÿss Ház embereit. Feltehetőleg most is szívesen segít, ha szükség lenne rá - Fejezi be a mentis, s ha Lannak nincs további kérdése, csettintésére a tegumentum kizárja őt, visszalökve a teknős hátán kialakított apró sétakertbe.
Eddigre már Sterrad úr és a sziget úrnője is befejezte a társalgást -mivel Sterrad sehol nincs, s már csak Hae Min Ji ül a sarkain, hogy egy bottal lassú mozdulatokkal írásjegyeket húzzon maga elé a hófehér homokba.

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:29:52 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #252 Dátum: 2016. Április 19. 08:41:17 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Nisha (alias Vanina), Kael
 
- Kijönnél egy pillanatra a folyosóra? Volna még valami, amit mondanék, aztán nem tartóztatlak.

Nocsak, nocsak.

Ha megvárod nővérem, amíg befejezem az itteni tennivalóimat - közben Kael feláll, odasétál a kinyitott szentségtartójához és a jegyzeteléshes használt tekercshez és végigmutat rajtuk - nem sok idő..

A szerzetes közben pakolni kezd, a leghosszabb időt az veszi igénybe, hogy egy üvegcsében megmártja az imént használt két tűt, aztán egy gyertya lángjába tartja őket (aprócska, kékes láng),
majd egy másik üvegcsébe és végül vissza a bőrtokba. Ez, az oltár összecsukása és egy gyors ima után bezárja a szentély ajtaján kívülről. Talán ha két percet vett igénybe.

Ha nem Mortar papjaként akarsz velem beszélni, haladhatunk közben a reggeli felé?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #253 Dátum: 2016. Április 19. 19:26:43 »



Türelmes vagyok, pakolásszon csak a pap, a mondandóm fontos annyira, hogy kivárjam, míg végez. Aztán amikor elhagyja a szentélyt és elindul az étkező felé, ép kezemmel megmarkolom a mellén a ruhát és a falnak taszítom. Egyáltalán nem vagyok ideges, nyugodtan a szeme közé nézek:
- Soha többé ne manipuláld a figyelmem. Nem kell a kímélet. Nem szorulok rá. Ha halálpap vagy, és annak mutatod magad, viselkedj is akként, ne pofátlan szellemnéző módjára. Továbbá nem kértem, hogy heréld ki az áldozatomat azzal, hogy csillapítsd a karom fájdalmát. Abban a kínban több értelem és őszinteség volt, minthogy a kérésem ellenére közbeavatkozz. Kéretlenül segíteni tiszteletlenség bármelyik nemzetnél. Nem árulok zsákbamacskát: gondban leszünk, ha így folytatod, ahogy eddig. Akkor járhatod a szellemnézőknek kijáró rögösebb utat. Megértettél?
Ha nem, az sem baj, elengedem.

Hajnal élcelődik, kár, hogy később nincs ott, hogy megoszthassam vele, mennyire elegem van már a színjátékokat kedvelő, hazudozó férfiakból. Az olyan mind kerülőúton jár, hímez-hámoz, pallérozottságtól függően, egy sem tudja tisztességgel kifejezni, amit akar. Amelyik meg azt hiszi, épp azt teszi, bunkó disznóvá vedlik. Játszma ez is, akkor is, ha nem sytisi bálon vagyunk.
Csak egyszer tudnák félretenni az álarcot, és a fegyvert!
Visszatérek szállásunkra, és próbálom kitalálni, meddig leszünk még a sziget vendégei.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #254 Dátum: 2016. Április 22. 09:09:42 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő,
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, első reggel
Résztvevők: Nisha (alias Vanina), Kael, Hajnal a háttérben figyel

A szentélyből kilépő Kael Nisha megragadja a mellkasán:
- Soha többé ne manipuláld a figyelmem. Nem kell a kímélet. Nem szorulok rá. Ha halálpap vagy, és annak mutatod magad, viselkedj is akként, ne pofátlan szellemnéző módjára. Továbbá nem kértem, hogy heréld ki az áldozatomat azzal, hogy csillapítsd a karom fájdalmát. Abban a kínban több értelem és őszinteség volt, minthogy a kérésem ellenére közbeavatkozz. Kéretlenül segíteni tiszteletlenség bármelyik nemzetnél. Nem árulok zsákbamacskát: gondban leszünk, ha így folytatod, ahogy eddig. Akkor járhatod a szellemnézőknek kijáró rögösebb utat. Megértettél?

Hideg ömlik ki Kael aurájából, talán emiatt is engedi el a miracleai. Kael kilép magának balra, de arccal továbbra is Nisha felé fordulva, szigorú arckifejezéssel, emelt hangon:
Azon a rögös úton nem én járok, hanem az az ostoba, aki a szignumát cserélgeti, a teste kínjával akarja elfedni a lelke baját és ráadásul mindezt Mortar szentélyében, ahelyett, hogy Gorothas oltárát keresné a parkban!


Aztán megenyhül a hangja, szinte már suttog, talán Hajnal már nem is hallja:
Mi az amit tudsz húgom, hogy kezet emelsz egy papra és ki is oktatod Mortar Tízezer Arcából? Mi járna szerinted ezért neked odahaza?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...