Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35043 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #15 Dátum: 2015. Május 05. 21:15:04 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: Portella mólóinál, a Kufár fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: Kiina behajózás előtti este
Résztvevők: Vanina (akit Kael még mindig Nishának ismer és ha még nem hagyott ott minket - esetleg nem robbant), Kiina, Kael
__________________________________________________

Kiina vesz egy rákot, és Kaelt hallgatva eszegeti. Ám amikor a nénéről és a szelleméről esik szó, Kiina megrázza a fejét
-Ez egyszerűsítése a dolgoknak – te sem gondolod, hogy ez mindig igaz – jelenti ki

- Mondhatnám, hogy TUDOM, de az biztos, hogy hiszem. - Kael igyekszik befejezni, mielőtt a kérdés elkerülhetetlen lenne -
Az már más kérdés, hogy elég-e... De vajon tudsz-e mást tenni nővérem? És vajon a világ minden gondját neked vagy nekem kell-e a vállunkon cipelni? Azt valljuk, hogy nem.

-Szóval felétek a szegények a latrinában végzik? S a gazdagabb mit tud, hogy cserépbe töltik? Virágot ültetnek bele? Bővebben terem, mint a szegényebb sorsú ember? Már próbáltad? S mi értelme koporsóba zárni a halottakat? Akkor hogy beszélnek hozzájuk, ha még az arcukat sem látják? A közös vacsorákra is dobozban viszik az asztalhoz? Vannak gyermekeik Mortar felkent híveinek? Vagy azokat megölik, hogy minél előbb megmerítkezzen az isteni teljességben? Miért kerested fel Lant? Miért pont Kael lett a neved? Miért...

A testről mi, a Kael Könnye rendházban azt valljuk, hogy csak egy edény. A lényeg itt és itt van 

 - mutat a fejére és a szívére -

amikor ezen világban megtörtént ami meg kellett történjen, akkor a test már kevéssé számít. Legalábbis nekünk. A sytisi meg amúgy is különös nép, túl sokat számít a hatalom, amit ráadásul túl sokszor számolnak aranyban. Mi annyit tehetünk, hogy megmutatjuk, lehet kicsit másképp is - de azt is hisszük, hogy ha nem kérnek belőle, akkor nem szabad erőltetni. Legalábbis nem túlságosan.
Ami a test és a lélek kérdését illeti, én nem tudom viszonyítani ahhoz, ahogy a Te néped bánik a halottakkal. Elmeséled? Lehet, hogy a bunda más színű, de a macska Sytisben is talán pont olyan macska, mint a hegyekben...

Kérdeztél a gyerekekről: igen is meg nem is. Ahogy a beteget sem mindig segítjük Mortar elé, ha úgy véljük, hogy van még itt helye - igen, konyítok egy kicsit a test megfoltozásához - úgy a gyerek sokszorosan szent. Papként ezért ha lehet távol is tartjuk magunkat és Mortar szentségét az áldott állapotban lévő vagy épp vajúdó nőktól.
Aki pedig úgy érzi, dolga van ebben a világban, mielőtt végleg elhagyja ezt a porhüvelyt, akkor megteheti, hogy kilép a rendből...



Kael őszintén felnevet, ami a mondandóját hallgatva meglehetősen hátborzongatóra sikerül.

...Mortar megvárja. Ő mindenkit vár és felettébb ritkán csalatkozik, úgyhogy türelme végtelen. Imádkozom és meditálok, hogy az enyém is elég hosszúra nyúljon. Én még nem tudom, megteszem-e, de a legbölcsebb testvéreim némelyike felnevelt vagy éppen eltemetett saját gyereket... Az élet nélkül nincs halál. És fordítva.

Mikor aztán Kiina Lanról és a küldetésről kérdez, Kael körülnéz és halkabbra veszi a hangját:
Igazából azt tudom, hogy HOGYAN kerestem meg Lant. Egy sytisi mentist halálra sebeztek és mivel a testén nem tudott a testvérem segíteni, hát átvállaltuk tőle azt, ami még ide kötötte a lelkét - hogy kísérjem, segítsem Lant és társait. De azt, hogy ő miért kérte ezt és azt, hogy legtiszteltebb fivérem, az apát úr miért engem választott, arról nagyon keveset tudok.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 05. 22:14:44 írta KLM »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 05. 22:23:28 »


Elgondolkodtat a signumcsere. Ez olyasmi, amiből csak az nem értene, aki nem akar. Nem is baj, hogy Kiinának egyéb társasága akad, töprengek a hogyan továbbokon, és van is egy ötlet, ami lassan testet ölt bennem.
Kéne ahhoz egy csirke...Vagy kecske, esetleg egy vad, mit magam terítek le... Nagyobb termetű hal se volna rossz. Lényeg: legyen vére bőven.

Tőlem nem is oly messze Kiina Kaelt tüntet ki a figyelmével, aki a halálairól mesél. Én is haltam meg már párszor, és ebből párra emlékszem is. Hétköznapi dolog, ha az ember rájön. Sok mindenről esik szó, hagyományokról, hitvallásokról, és korra való tekintettel bizonyos embercsoportok tiszteletben tartásáról, kíméletéről: érdekes, bizonyos körök szintúgy kitüntetik figyelmükkel a gyermekeket, de annak mindig rossz a vége.

Sok szó esik a halálról, valami bennem is haldoklik, és mosolyoghatnékom támad tőle. Ez a haldoklás örömmel tölt el, mert tetten érem mellette valami születését is. Ez tetszik, meg akarom ragadni, így lemegyek a hajóközbe Fifihez. Az állati neszezésnél kevés gondolkodásserkentőt ismerek.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 08. 08:11:02 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: Portella mólóinál, a Kufár fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: Kiina
Résztvevők: Elassor

Amikor visszakérdez Kiina, kicsit gondolkodó fejet vágok, majd mondom. - Nem, nem ott van mint Saon... Zegherov Seliedor és Daqos hercegségei, Eroia és Zenuva királyságai közt helyezkedik el, messze innét.
 Mondom a már régi fantázia kitalalmányait, nelyet egykor a mesteremmel találtunk ki. Kidolgoztuk alaposan Uegherovot, a többi uradalmat, azok kinézetét, dinasztiáit családfáit, nemeseit s városait, sőt, egyfajta nyelvet is Rengeteg munka volt vele, de mindketten betanulták és fejből mondták akkor is ha éjjel katonák rángatnák ki őket az ágyból. Ez többféle előnyt szerzett megkérdőjelezhetetlen nemesi  címet, mindenkiben elvetette a tudatlanság magját, így őket sokszor nagytudásúnak vélték, illetve nőknél egyfajta egzotikus eszményt.
Igen, évekig csinálták de egy hatéves gyerek kőnnyen tanulta et, és felnőve zsigerből tudta.
Mind ellenőrizték, hogy semmiképp se valasszanak létező város és országneveket.
Amikor magáról beszél, eléggé összezavar egy pillanatra.
- Értem... Vagyis megpróbálom értelmezni. Nálunk az a szokás, aki nem ért valamit, megjegyzi vagy felírja azt és magában próbálja megfejteni. Ez az elmét erősíti szerintük és nem gátolja a párbeszédet.
Elövesz egy almát.
- Biztos vagyok abban, hogy ennek húsnak kéne lennie... - Mondom. Majd beleharapok. - De legalább édes. Kér egyet? - kérdezem a nador lány felé.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 04. 16:59:25 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #18 Dátum: 2015. Május 09. 19:59:45 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: indulás
Résztvevők: mindenki

Kiina Kael kérdésére, hogy mesél-e a nadorok temetkezési szokásairól, furcsa választ ad
-Nehéz lesz. Nem nadorok közt nőttem fel. S a temetkezési szokásaim azok, amit va..lamiért Nisha javasolt. Bár addig is jól megvoltam nélkülük.
-Az, hogy az apát miért téged választott egyszerű – nem ő akart ide utazni – közli Kiina mosolyogva Kaellel. Feltehetőleg igaza van, de a magyarázata csak egy lehetett a sok ok között.


Kiina Elassornak csodálkozva mondja
-Nahát, eddig még senkitől nem hallottam Seliedor és Daqos hercegségeiről, sőt Eroia és Zenuva királyságairól sem :o Pedig sok helyet és mesét ismerek hírből, de ezek még csak nem is rémlenek! No majd a kapitány térképén megmutathatja vacsoránál, pontosan merre is vannak  :D – lelkesedik


A kelő nap sugarai már a hajót pakoló tengerészekre vetülnek – néhány nehezebb ládát és lepecsételt amfórát cipelnek a hajó mélyére nem túl nagy lelkesedéssel. Hajnal az árbocnak dőlve figyeli a rakodást – és szemével a testes szakácsot keresi – feltehetőleg szívesen reggelizne már.

A hajón a délelőtti nagy sürgés-fogás közepette végül csak felszedik a horgonykövet, és a Kufár immár feltöltött készletekkel méltóságteljesen elszakad az ácsolt mólótól, hogy lassan az öböl bejárata fele fordulva folytassa útját Merussa fele. Xao kapitány vidáman noszogatja fáradt embereit.

-Minek iszik az olyan, aki nem bírja? - kérdezi egyik matrózát, amikor az megemlíti, hogy igencsak hasogat a feje a kapitány úr parancsai nélkül is. Ahogy lassan a hajó mögött marad az ébredező város, Kiina felkúszik a legmagasabb vitorla csúcsára, és onnan nézi az alatta sürgő-forgó embereket. Hajnal pedig inkább a szakácsnak segít a frissen fogott halat megpucolni, hogy a reggeli minél előbb elkészüljön. Rashu mester nem mutatkozik a fedélzeten – a hallgatag, nagy darab kováccsal a hajó gyomrában diskurál, és közben egy apró bográcsban valami kellemes illatú ragút főzhet.
Vanina nem sokkal odébb Fifi mellett heverészik az illatos szénán, s hátasa megnyugtató közelségében csiszolgatja ötletét. A jó időre való tekintettel, most nyitva vannak a jókora csapóajtók, így a szalmáról közvetlen rálátás nyílik az azúrkék ég négyszögére.

A délelőtt nyugodtan telik, egyedül Elassor az, akit kellemetlen meglepetés ér, amikor a kabinjában számba veszi a kosár tartalmát. A hat almát könnyedén megolvassa, de a sűrű szövésű zsák enyhe gyanakvásra ad valamiért okot. Végül kibontva kiderül – gondos kezek bizony nem dinnyét vagy sonkát rejtettek a zsákba, hanem a börtönben hagyott suhanc levágott feje mered rá szinte vádlón, hogy már megint találkoztak...

Mindeközben a nap is magasabbra hágott az égen, és az indulás nagy jövése-menése alább hagyott a fedélzeten. A tengerészek zöme visszavonult szállására, hogy kialudja az éjszakai tivornyát, csak páran maradtak talpon - akiknek muszáj. A napsütötte fedélzet, a kellemesen hűsítő szellő, és a sima hajóút kényeztetése közepette az ebédre a kapitány Osa által ismét meghívja a tisztelt vendégeket – a kerekded szakács, valamint Osa - a kapitány tizenéves lány tisztese, és Hajnal keze munkájának köszönhetően frissen sült hal, citromos rizsgolyókkal, tejfölös körettel tálalva utána pedig pár fürt mézédes szőlő. A vendégek közül a kovács és Rashu mester most kihagyja a közös étkezést - főztek magukra. Ezúttal a jó időre való tekintettel a fedélzeten, a szabad ég alatt terítik meg a kapitány kabinjából kihozott jókora asztalt. Xao kapitány az ebéd után újabb mesés történettel  lepi meg vendégeit – most éppen azt regéli el, hogy menekült meg a hajó a rettegett óriás örvény végzetes szorításából. Állítása szerint a szakács minden húst rákötözött a horgonykőre, és megszórta egy hordóval a titkos fűszerkeverékkel, amit Vörösvárosból vettek súlyának megfelelő arquért, és mint csalit bedobták a tengerbe. Nem is kellett ám soká várni – egy mélységi tengeri kígyó harapott rá a ritka falatra, és a horgonykő beakadt a fogai közé! Szabadulni akarván gyorsan elúszott, maga után vontatva a Kufárt biztos távolba az örvénytől. Amikor taktikát váltott, kénytelenek voltak baltával elvágni a horgonykő kötelét – nehogy magával rántsa a mélybe.
Kiina ki is használja az alkalmat, s az ebéd után kéri a kapitányt, hogy mutassa meg a legrészletesebb térképét, hogy Sterrard úr - aki mint elmondása szerint kiderült – főnemesi rangban áll – meg tudja mutatni, hogy merre is vannak Seliedor és Daqos hercegségei...   

« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 17. 19:45:03 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #19 Dátum: 2015. Május 15. 16:04:37 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: indulás
Résztvevők: Elassor

Kiina válaszára mosolyogva felelem.
 - Ha a térképen rajta van...
"Kár, hogy a térkép, melyet készíttettetünk, az nem maradt meg. Jó hasznát venném"

A szobába érve megnézem a zsákot.
"Az istenek...!"
Dobom minél távolabb az egész zsákot, kinyitom a kabin ablakát, és hányok.
Érzem ahogy a sav végigmarja a torkom, és végigszalad rajta, de a vízbe csapódását nem tudom nézni, mert újra jön, mint valami roham.
Folyamatos öklendezés és hányás után egy kis nyugtot érzek.
"Bizonyára a nemes volt..."
Nem tudok tovább gondolkozni, mert egy roham újra erőt vesz rajtam és újra jön a sav.

Órákkal később még ugyanez a helyzet.
Amikor kopogtatnak vacsorára, akkor épp nyugalmi szakaszban vagyok.
- Kihagyom a vacsorát. Nem vagyo...
Újabb sav özönlik végig a torkomon, és én újra az ablakon áthajolok.
- Nem vagyok jól
Képek villannak át az agyamon.
 A képei a mesteremnek, nekem, a kalandjainknak, majd a levágott fejem, a suhanc levágott feje. A mesterem levágott feje.
Újabb öklendezés.
"Engem akart ezzel megijeszteni"
Belecsapok a falba.
"Meg fog fizetni. Valamikor...Meg fog. Meg kell fizetnie... talán a feje elég is lenne... bár tudnék jobbat. Azonban óvatosnak kell lennem, nem szabad nyíltan lázadnom. Teljesítenem kell.-.. egy ideig. Aztán meg bosszút állnom. "
Újabb öklendezés.
"Miért kellett megölnie? Fogalmam sincs. De ha elárulom nyíltan akkor biztos kivégez... Valahogy. Bár két külön dolog, hogy egy szomszédos cellában lévő rabszolgát lefejez, vagy pedig egy messzebb lévő emberre vadászik...
Muszály lesz... Mondjuk az a kalandozó kompánia tudna segítkezni abban, hogy megvéd... de miért tennék? Semmi okuk rá. A harcosnő meg az úriember leginkább végezne velem, és kész lenne, nem lenne gond."

Savözön vonul végig a torkomon, majd a folyó vizébe kerül.
"Talán valamelyk másik, aki nem olyannak tűnik aki végezne velem, illetve talán rábeszélhetné a többit a segítségre.
-Kiina.
Újabb roham ront rám.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 15. 16:21:28 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #20 Dátum: 2015. Május 16. 19:56:34 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Portella mólóinál, a Kufár fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: hajnalhasadta, indulás
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________

A kelő nap hajnali sugaraiban fürösztöm arcomat az éjszaka megnyugvást hozott lelkemnek, élvezem a felkelő nap első sugarait közben a hajló nád csuklógyakorlatát végzem. Amikor megpillantom Hajnalt az árbocnak dőlve kényelmesen odasétálok mellé és kivárom míg mindenki hallótávolságon kívül van csak akkor szólalok meg mosolyogva.

-   Serény Múmiák dolgos leánya, ha már macska ügyességgel szerezted meg a hattyúszobrocskát akkor most maximális tapintattal de utánanézhetnél, hogy a hajón van-e egyáltalán vagy Kiianál található, ha már ennyit kockáztattunk. Mert ha nincs meg akkor az egész eddigi fáradozásunk felesleges volt.

Kivárom válaszát mielőtt visszasétálnék a hajóorrba levegőzni és élvezni a nyugalmat.
Az ebédet követően szelíd tapintatlansággal hozzácsapódok Kiinahoz és a Xao kapitányhoz a térképek az én érdeklődésemre is felkeltették, miután a kapitány Kiina kíváncsiságát kielégítette udvariasan megkérem, hogy mutassa meg a Kufár további útját a környező vizek térképén.
 

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #21 Dátum: 2015. Május 17. 19:42:42 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: délelőtt, indulás
Résztvevők: Haren
__________________________________________________

A bevásárlás után Harent a horgonykő felszedése már a „kovácsműhelye” sarkában éri. Kissé odébb a harcoslány fekszik a lova mellett az illatos szalmán, és a fej feletti nyitott csapóajtókon át az eget fürkészi. Ám nincs idő vele foglalkozni, mivel Rashu mester épp az első két tanítást osztja meg vele. A türelemét, és a ragukészítést, mely szerinte minden jó kovács ismertetőjegye. Lassú, szertartásos mozdulatokkal kockázza a húst, pucolja a zöldségeket, a főzés minden folyamatát láthatólag nyugodt ütemben, teljes odafigyeléssel végzi. Amikor már Haren és Rashu mester előtt gőzölög a nagyszerű illatokkal csábító ragú, végre nem csak a főzés mikéntjéről kezd el beszélni.
-A főzés olyan, mint a kovácsolás. Szükség van hozzá kiváló alapanyagokra, elképzelésre, hogy mit is akarunk, kitartásra, hogy meg tudjuk valósítani, és tapasztalatra, hogy hogyan is fogjunk hozzá – kóstol bele az előtte álló csészébe. Ebben a pillanatban bukkan fel a kapitány intézője, Osa. A lány odasiet a sebtiben felállított ebédlő asztalhoz. Meghajtja fejét, melyen haját most is fejének tetején fogta össze két rézgyűrűvel – tollseprűt idézve minden alkalommal. A tisztelet jelét rója a levegőbe, azzal kíséri szavait
-Xao kapitány szokás szerint meghívja önöket, hogy tiszteljék meg azzal – fogyasszák el asztalánál az ebédet!
Rashu mester derékból meghajol, és úgy válaszol.
-Köszönettel vesszük a meghívást, kérem tolmácsolja a hálánkat érte. De most nem élnénk vele. Talán majd máskor.
Osa meghajol, és a harcoslányhoz  siet, ahol megismétli az előbbi meghívást.
Rashu mester ismét Haren fele fordítja a figyelmét, és ott folytatja, ahol abbahagyta. Egész délután mesél a nagy kovácsokról, futólag megemlíti a fontos irányzatokat. Jelenleg semmi konkrétummal nem áll elő, de úgy tűnik – most teszi le hozzá az alapokat.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #22 Dátum: 2015. Május 18. 11:28:22 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: Portella mólóinál, a Kufár fedélzetén
Időpont: Nyárelő
Esemény: Kiina behajózás előtti este és éjszaka
Résztvevők: Vanina (akit Kael még mindig Nishának ismer és ha még nem hagyott ott minket - esetleg nem robbant), Kiina, Kael, később a Kufár és Kael
__________________________________________________

Kiina:
-Nehéz lesz. Nem nadorok közt nőttem fel. S a temetkezési szokásaim azok, amit va..lamiért Nisha javasolt. Bár addig is jól megvoltam nélkülük.
-Az, hogy az apát miért téged választott egyszerű – nem ő akart ide utazni – közli Kiina mosolyogva Kaellel. Feltehetőleg igaza van, de a magyarázata csak egy lehetett a sok ok között.

Kael - szigorúan magában - fanyarul megjegyzi, hogy azért a nador leány azért titkol ám dolgokat. Majd meglátjuk...

Valóban, ez is van olyan jó magyarázat, mint bármi más. Netán nem jó ez a nap a kérdéseimre?

Közben Nisha is elpályázott... Hmm....
__________________________________________________

Némileg később Kael kipakol a kabinjában, gondosan elrendezve a füstölőket, magát a derékaljon, végül, mint egy fekvő dún angyalszobor, hanyatt fekve a mellkasára helyezi a kardkészletét és
tudatát a szellemek világára helyezi át.
- Üdvözöllek, Kufár nevű hajó szelleme. (Szellemnyelven)

-Mi a kucsszó?

Nem tudom a kulcszót, ó szellem, csupán Mortar áldását kérném magamra, ha engeded. (Szellemnyelven)

-Mi a kucsszó? és a tegumentum füstszerű jelenléte mintha hátrább húzódna... Olyasmi, mint mikor ketten ülnek az utolsó sytisi csónakban és a fizikai lehetetlent
próbálják meg: a másiknak személyes teret biztosítani.

Hmm... Kael "odaát" meghajolva a jelenlét felé, Mortar felé fordul.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #23 Dátum: 2015. Május 18. 22:38:50 »


Fifi mellett azért társaságom is akad, a kovács személyében. Kiinán kívül az egyetlen személy, akinek elviselem a társaságát. Egy idő után nemcsak az eget, hanem őt is bámulom, jobban mondva azt, amit csinál.
Vannak helyek, ahogy úgy tartják, a kovács a fém átváltoztatója. Varázsló. Pap. Szava törvény, üllőjénél esketni lehet. Vagy ezt egy mesében hallottam?
Újabb étkezési idő közeleg, meghívást kapok a kapitány asztalához. Egyedüllétre vágyom, ezért felülök, és biccentek a lánynak:
- Köszönöm, de ma magam ennék.
Aligha lennék építő társaság, és nem szívesen ennék egy asztalnál Lannal meg Kaellel. Most még nem. Inkább maradok, és nézem, hogyan főznek, aprítanak a férfiak. Közben eljátszom a gondolattal, mi lenne, ha megjelöltetném magam egy kováccsal? Úgy, bele a bőrömbe, izzó vasal, mint máshol a rabokat billoggal, csak nálam mind a jel, mind a szándék más volna.



Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #24 Dátum: 2015. Május 20. 20:19:08 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Egyveleg
Résztvevők:  Kael

Kaelnak feltűnik, hogy Sterrard úr kora reggeli felsántikálása a hajóra, majd a kabinja fele nem lehet véletlen. Érdekes, hogy lefele menet még fürgén szedte a lábait a móló fele, s visszatérve a hajóra igencsak óvatosan mozog. Mintha alaposan helyben hagyták volna, bár szemmel láthatólag nincs beverve a képe de az biztos, hogy kemény leckét kapott valakitől...

Kiina ingatja a fejét Kael kérdésére
-A világ gondjaira magad adtad meg a választ. Úgyhogy azt nem éreztem kérdésnek. A másik kérdésed pedig a népem temetkezési szokásait firtatja. Arról pedig nem sokat tudok. Ha arra vagy kíváncsi, hogy én milyen szokásoknak hódolok, akkor azt kérdezd meg. Nem mindegy, hogy arra vagy kíváncsi, hogy a rókáknak hány kölyke van, vagy pedig az előtted álló róka kölykeinek számára. A kettő nem feltétlenül azonos – mosolyodik el.

Kaelban egyre erősebb a gyanú, hogy a hajó tegumentuma igen kifinomult, egyedi alkotás – még a tegumentumok közt is. Xao kapitány erről is biztos érdekes történeteket tudna mesélni.

Az ebéd igen finom, de az érdeklődők száma igen alacsony – Xao kapitánnyal, Lannal, Kaellel, Hajnallal, és Kiinával be is zárult a kör.  Sterrard úr, Vanina, Haren – a nagydarab kovács, és Rashu mester – aki szintén kovács a többiek szerint kihagyta az ebédet. Az ebéd után Kiina térképet kér, hogy megnézze  Sterrard úr szülőföldjét.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 03. 18:03:48 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #25 Dátum: 2015. Május 20. 20:20:12 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: A megbizatás
Résztvevők:  Lan

Lan „kérésre” Hajnal csak biccent, és az engedelmesség jelét mutatja ujjaival, aztán megfordul, és magabiztosan elsétál. Feltehetőleg majd egy alkalmas pillanatban leellenőrzi, amit Lan kért tőle...

Az ebéd igen finom, de az érdeklődők száma igen alacsony – Xao kapitánnyal, Lannal, Kaellel, Hajnallal, és Kiinával be is zárult a kör.  Sterrard úr, Vanina, Haren – a nagydarab kovács, és Rashu mester – aki szintén kovács a többiek szerint kihagyta az ebédet. Az ebéd után Kiina térképet kér, hogy megnézze  Sterrard úr szülőföldjét.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 20. 20:28:36 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #26 Dátum: 2015. Május 20. 20:21:47 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Az esemény...
Résztvevők:  Vanina

A kapitány szócsöve – Osa meghajtja fejét a válasz előtt, és a tisztelet jelét rajzolja a levegőbe.
-Akkor majd ide hozzam az ebédet, vagy a kabinjába? - kérdezi szemlesütve. A választ hallva ismét meghajol, és elsiet. Nem sokra rá egy tálca meleg étellel tér vissza – vagy Vanina kabinjába, vagy a szalmához – ahova kérte.  Az ebéd finom – lévén, hogy a szakács nem csak enni szeret, hanem főzni is tud. A két kovács – a fiatalabb és az idősebb teljesen elmerül a főzés és a fémmegmunkálás tudományában – már amennyit sikerül elkapni a beszélgetésükből. Jórészt az idősebb beszél – párhuzamot vonva a két tevékenység között.

Aztán szokatlan dolog történik: alkonyatkor Vanina nyakában lógó kő egy pillanat alatt hirtelen felmelegszik, aztán lassan visszahűl. A máskor visszafogott kapitány ordítása hallatszik:

-Azonnal kutassátok át a hajót!
Sietős léptek zaja hallatszik a deszkákon, ahogy megindulnak a tengerészei, hogy megkeressék azt, ami kiváltotta a kapitány dühét.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #27 Dátum: 2015. Május 20. 20:23:24 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Az esemény...
Résztvevők:  Elassor

A kosár tartalma igencsak felzaklatja Elassort – úgy tűnik, hogy a nemes nem az a vajszívű fajta. A suhanc feje még órákkal később is a kabin egyik sarkában pihen – csak időnkét billen meg az egyik fülén a hajóval együtt. A kapitány tisztese, Osa kopogtat  be, és ebédre invitálja Elassort. A választ hallva udvariasan megkérdi, hogy akkor hozza-e a kabinhoz az ebédet. A részletesebb válaszra diplomatikus
-Ahogy parancsolja -válasz szűrődik át az ajtón,  s távozik.

Az idő lassan telik, de alkonyatkor a kapitány dühödt üvöltése hallatszik be
-Azonnal kutassátok át a hajót!
Dobogó lábak zaja, s hamarosan az egyik szomszédos kabinban állapodhattak meg. Rövid susmogás után az emberek ismét a fedélzet fele indulnak a zajokból ítélve.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #28 Dátum: 2015. Május 20. 20:24:45 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Az esemény...
Résztvevők:  Haren

A beszélgetés és főzés mellett Rashu mesterrel repül az idő. A szalmán heverésző harcosnő egy ideje nem csak az eget fürkészi, hanem időről-időre Harent és Rashu mester tevékenységét is. Aztán egyszer csak a furcsa, erős rezonancia fut végig az Erők Síkján, a hajó auráján. Nem kell sokat várni, és a nyitott csapóajtókon át leszűrődik a kapitány dühödt ordítása:
-Azonnal kutassátok át a hajót!
A hajó felbolydul – a legénység minden tagja szaladgálni kezd, és keresni kezdik azt, ami kiválthatta a hajó „berzenkedését”
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #29 Dátum: 2015. Május 20. 20:27:06 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár fedélzetén, útban Merussa fele
Időpont: Nyárelő
Esemény: Az esemény...
Résztvevők:  Kael, Lan

Az ebédnél Kiina kérésére a kapitány előhozatja Osával a térképet, hogy megnézzék – honnan is jött Sterrard úr – ám hiába böngészik a papirost – úgy tűnik, hogy Napcsászár fényességes térképészei bizony teljes uradalmakat, völgyeket hagytak le valahogy a vigyázó Hivatalnokok szeme láttára.
Kiina igen vidoran megjegyzi

-Úgy látom, hogy mégiscsak Saon melletti uradalom lehet az! ;D
Xao mordul egyet, aztán válaszol
-Saon sincs a térképen!
-Persze, mert én alapítottam – az imént találtam ki :P – kacag fel
-Szóval azt állítja, hogy  Sterrard úr hazudik? - kérdi Xao Kiinára nézve
-Azt mondom, hogy nem mond igazat. Amilyen fura szerzet, még talán el is hiszi, amint mond.
-Nem mindegy, hogy mit mond, ha kifizette az utazást? - kérdi Hajnal. Xao végül bólint
-Igaza van! Semmi közöm  hozzá, amíg számomra nem okoz kárt.

Kael szomszédja - Sterrard úr nem örvendhet jó egészségnek - a falakon átszűrődő zajokból ítélve igen kényes gyomra lehet, ha már ily csendes időben is a halakat eteti az ablakon keresztül...

Az ebéd utáni csendes pihenőt a Kufár auráján végigsöprő erős „rezonancia” szakítja meg. Hogy mi váltotta ki, azt nehéz lenne megmondani. Kiina is felkapja a fejét, és tanácstalanul néz körbe. Xao pedig felordít – üvöltve utasítja az embereit, hogy azonnal kutassák át a hajót...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 03. 18:08:06 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"