Szerző Téma: Nadír Könnyei - Archívum  (Megtekintve 18623 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #345 Dátum: 2022. Április 15. 18:21:26 »

__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Votar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a keresés
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Békés álmomba idegenül szüremlik be egy magas, kellemetlen hang, majd egy abszolút oda nem illő érzet teljesen szétrombolja azt. Felébredek. Eltelik néhány pillanat, míg kitisztul a kép. Helyére kerül a hang: egy kutya szűkölése az. Az álomidegen érzet pedig az erők síkjáról ered. Újabb néhány pillanatnak kell eltelnie, hogy az is nyilvánvaló legyen, a kettőnek köze van egymáshoz, sőt az alvóhelyem mellett koncentrációjába mélyedt Lanhoz, és feszülten toporzékoló Vaninához.
Mivel Lan túlzottan elfoglalt, Vanina pedig túlzottan zaklatott ahhoz, hogy válaszoljanak feltett kérdésemre, a dolgok állásából kell következtetnem arra, mi is történt, mit keresnek itt éjnek évadján? Nincs nehéz dolgom: a kutya szaglászásából, majd a fellelt lábnyomok követéséből kitűnik, hogy keresnek valakit. Ha a faluból tűnt volna el valaki, akkor nyilván a környéken mindenhol fáklyák égnének, és a keresők zajai hallatszanának. Vanina sem lenne ily feszült. Szinte toporzékol tehetetlen dühében, még vizet sem kíméli, amiért az elnyelte a nyomokat. Csak egy valakinek az eltűnését jelentheti mindez: Anartÿss úrfiét.
Most már értem Vanina zaklatottságát és Lan erőfeszítéseit, én is hasonlóképp éreznék, ha mesterem jutna hasonló sorsra. Számba veszem lehetőségeim, de hamar rá kell jöjjek, ez a feladat meghaladja jelenlegi képességeim. Sőt, úgy látszik Lanét is, mert bár közeli kapcsolatban áll az úrfival, mégis kénytelen egy harmadik lény segítségét igénybe venni.
Bár ha módomban állna segítenék a nemes felkutatásában, az, hogy nem szólítottak meg eszembe juttatja, hogy én csupán úgy csapódtam az úrfi mellé. Ezért a keresés alatt úgy helyezkedek, hogy ne legyek útjában egyikőjüknek sem.

Szerző:Agradzsag
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #346 Dátum: 2022. Április 15. 18:24:46 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a kutya, tópart
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Az ebet hirtelen Kormos névre keresztelem magamban, hisz könnyebb egy néven keresztül megfogni az ideáját mintha csak a kutya, ebként gondolnék rá. Vanina szóvá teszi a rituális varázs mellékhatásait most, hogy aurája egyre érzékenyebb a mágiahasználókra.

- Nem a kő csinálja, hanem tenmagad, ahogy egyre csiszoltabbá és érzékenyebbé válik mágikus akaratod…. Csak a tudatod egy kabalára kivetítve hozza érzékszerveid tudatára az Erok Síkjának rezdüléseit…. Mert tevékenységem csak apró rezdülések az Erők Síkján…..


Kormos kitartó „vadász” ám a vízparton Ő is nyomot veszt, miben semmi kivetnivalót nem találok. Mindenkinek megvannak a korlátai még nekünk is. Vanina elkeseredetten gázol bele a vízbe és annak tükrét kémleli a sötétben. Kormos kiszagolt még valakit az úrfi mellet, kinek árulkodó illatát és az úrfiét is emlékezetembe vésem hála varázsom közvetítő erejének, majd Kormos szemével kémlelek körbe. Éjszaka is aktív életet élő vagy ébren lévő élőlényeket keresek, hátha lelek valakit kire áthelyezhetem rögtönzött varázsom. Mielőtt még megtenném a következő lépést, kicsit alattomosan szemügyre veszem kutyaszemmel Shírrent és Vaninát is valamint illatukat és kisugárzásukat is elraktározom az úrfi és éjszakai kísérője mellé. A szemlélődés végeztével tudatommal megpaskolom Kormos fejét egyfajta köszönömként majd útjára engedem az ebet.

- Vanina kérlek gyere ki a vízből….. Oltsuk el a lámpásokat és maradjunk egy kicsit csendben, hátha közelebb merészkednek az éjszaka élőlényei kik esetleg látták az úrfit és éjszakai kísérőjét.


Jó példával járok elől eloltva a nálam lévő lámpást, a varázst továbbra is fenn tartva csendben várakozom, hogy a megriadt ám kíváncsi éjszakai élőlények visszamerészkedjenek, jó lenne bármi vízi halászmadár esetleg egy kígyó, még a halak is jól jönnének.

Ha semmit de semmit nem találunk csak akkor térünk vissza a szállásunkra.

/OFF Aurámat Zónaként terjesztem ki három (3) sugárméterre így az Aktuális Aurám: 15. A betévedő éjszakai élőlényekre ráengedem a varázst és kikémlelem a tudatukat az Úrfi emlékei után hátha találok valamit. Az Auradobásokat a Kalandmesterre hagyom valamint a begyűjtött információk közlését is. Köszönöm OFF/


Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #347 Dátum: 2022. Április 18. 15:58:23 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a múlt, tópart
Résztvevők: Vanina, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

A parton eloltjátok a lámpásokat. A sötét hirtelen szakad rátok, majd szemetek alkalmazkodik, és előbb a környező tárgyak körvonalait, majd a részleteket is lassan felismeritek. A csend ellenben jót tesz a környező élóvilág bátorságának, és a közelben ismét felcsendül a tücskök és békák kórusa. Lan elengedi Kormost, majd finoman áthelyezi arra a hangoskodó békára, amelyik egy lapulevél alól szólogat ki. Az emlékek még frissek, így nem okoz gondot felkutatni a brekkencs rövid emlékezetében. Kormos pedig gyorsan megfordul, és visszakocog az úton.

Közeledő csörtetés késztette arra, hogy elhallgasson. Ketten jöttek, s a második meglehetősen sok zajt csapott. Furcsa nagy alaknak tűnik Zev úrfi, és az a nő, akinek nyomában jár. Bár a fényviszonyok nem ideálisak, a nő nem ismerős Lan számára, és a béka emlékeiből csak egy szót tudott visszaszerezni, amit az úrfi ismételgetett: Shonne... A nő mint aki ezerszer járt már erre, zsombékról zsombékra lépkedett, legfeljebb bokáig süllyedve. Zev úrfi meg a nyomában, de ő még így is mellé lépett időnkét, meg-meg csúszva, térdig cuppanva a mocsaras részen, majd a látómezőn kívülre értek.

A vízparton állva rájöttök, hogy a körülmények nem kedveznek a nyomkövetésnek, és inkább visszatértek a fogadóhoz, hogy felkészüljetek a keresésre. Az ivóban a fogadós próbál meg valamiféle rendet vágni, elég kevés sikerrel. Érkeztetekre, rátok néz, és megkérdi (abrín): -Keresés siker? Mikor megrázzátok a fejeteket, felsóhajt:
-Rég volt, átok legutóbb járni erre... Rajzol egy szellemtagadó jelet a levegőbe. Vanina indulatos tekintetére folytatja:
-Én még voltam legény, mikor legutóbb lecsapott. A történet mondja, hogy szerelmetes ifjú pár volt, de fiú vesz másik nő feleségnek, kit mondd család. Lány bánatában veszni mocsár. Utána éjjel visszajönni legényért, és becsábítani mocsár, és többé nem látni. Majd minden esküvő után csinálni ezt, és férfiak fogyni, maradni özvegyek. Volt tucat alkalom. Majd jött Chianwa nagyúr apja. Felelevenít első éjszaka hagyománya, és törni átok. Azóta nem történni ilyen.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #348 Dátum: 2022. Április 18. 16:02:27 »
Vanina


Lan válasza megdöbbent. Hogy én lennék felelős, nem a kő magától?! Hogy a...? Ezzel jól összezavart, sokféle választ vártam volna, de ilyet azt nem.
Bárcsak megállítható lenne a folyamat!

A kutya sem kezdhet semmit a vízzel, csalódottan jövök ki a tóból. Lan arra kér maradjak csendben, egy darabig megy is. Ám hamar megunom, hogy csak állunk a sötétben némán, egy idő után megkérdezem:
- Kész lenni? Történni valami?
Nehéz elhinnem, más állat segítségünkre lehetne. Egy kutya más. Az intelligens, emberhez van szokva, de mondjuk egy hal?!
Ennyiben kell maradnunk egyelőre, habár Qirrín láttán felötlik bennem egy kérdés:
- Ti nem tud csinál két erő egy nagy? Amihez egy kar nem van elég, kettő lehet igen van. Bár... - és nagyot sóhajtok - Ez nem van te baj, Quirrín. Úr eltűnt volt, ez van mi baj...

Én már reggelig le sem fekszem. Virrasztok. Komor vagyok. Nem örülök a dolgok ilyen fordulásának. Reggelre azon már túl teszem magam, olyasmivel sanyargassam magam, én tehetek róla, mért nem voltam, éberebb, satöbbi, mert minden helyzetre a legjobb jóindulattal se tudok felkészülni. Képtelen elvárás. Ám hogy Zevran úr megtalálásába mit fektetek bele, nem mindegy.
Időközben a helyiek is hírét veszik, milyen gondba kerültünk. Még egy történettel is kibökik a szemem, erre már elhagy a türelem, felállok és az asztalra csapok indulatosan:
- Ostoba van szokás ez! Ha a szellem van a baj, azt kell elűz vagy hívni erős szellemnéző, tenni az szellem az nyugalom! Ki hallott volt olyan, ha jön a láz, tesz ki tej az láz-szellem, hátha megy el s nem tesz hideg víz az beteg teste?! Argh!!! - s sarkon fordulva, döngő léptekkel elhagyom a helyiséget. Ekkora hülyeséget de régen nem hallottam! Gyávák! Gyávák, hogy a probléma gyökerét ragadják meg, inkább kufárkodnak a szellemvilággal! Még szép, hogy ezt választotta az úr, azt, ami élvezettel jár neki, s pénze marad, ellenben egy szelleműző sokba kerülne!!!
Inkább elvonulok az istállóba Fifihez. Tanácstalan vagyok, kialvatlan, bosszús. Le kéne nyugodnom.
Ja, a falusiak is, meg az a k@cs@g nemesúr is. :P
Ugyan már, miért mondták volna? Már vagy 20 éve nem történt ilyen. Ráadásul Zev úrfi is nemes, és a nemes urak eddig meg tudtak küzdeni az átokkal  ;) Az aranyszabály pedig: a pórnép ne szójjón belé a zurak dógába...
De "aranyosak"!

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #349 Dátum: 2022. Április 18. 16:09:39 »
[/url] Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a kutya, tópart
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

(Anathema - Judgement)

Egyre komorabbá válok amint a képek tudatosulnak bennem egy bosszúálló kísértet vagy egy csábító szellemlény amit megpillantok és ki után szinte öntudatlanul botorkál az úrfi. Vanina kérdése zökkent ki vészterhes gondolataimból.

- Igen kész…. Az úrfit valamiféle női alakban megjelenő szellemlény csábította be a tóba. Nyomokat hagyott a sárban tehát teste volt manifesztálódott akkor a kísértetet kizárhatjuk vagy szellemlény vagy élőholt. Ám a csábító fajtából….


Kevés információt nem kívánom tovább ragozni, csendesen sétálunk vissza a fogadóba az ismételten meggyújtott lámpások fényében. Hangulatom egyre komorabb, mióta elhagytuk a zászló várost több rossz esemény jut egy napra mint jó. Valamit rosszul csinálunk, hiszen a világ nem lehet ennyire ellenséges. Először az élvhajhász nemes aztán a Smaragd sziget utána Vjírgas nem sokkal később Keelut és most a révdíj aztán az úrfi. Nem szívesen húzom meg a mérleget, ám az önámítást sem szeretem. Szégyenteljes az eddigi teljesítményünk..
Rossz hangulatomat tovább korbácsolja a fogadós közlése, szükségem is van az önuralom őrző litániára és a fiatal házasok boldogságából merítek erőt keserűségem és ingerültségem kordában tartásához. Csak helyeselni tudok Vanina megnyilvánulására.

- Igaza van tapasztalt Szelleműzőt kellet volna hívassatok valamelyik kolostorból egy barbár és tisztaságot megbecstelenítő szokás felelevenítése és bevezetése helyett…..

Jelen helyzetben nem nagyon érdekel a fogadós magyarázkodása vissza vonulok az úrfi szobájába, majd hajnali kakasszóhoz kötöm érzékeimet (Érzéktisztítás diszciplína) , minden szégyenérzet nélkül hajtom álomra fejem az úrfi csatakos derékalján, bőrömön keresztül kívánom felszívni és megérezni kicsapongó élvhajhász esszenciáját.
Kakasszóra ébredek félmeztelenül vonulok le a kúthoz, hideg vízzel öntöm le testem és egy gyolcskendővel dörzsölöm át, majd a kelő nap fényében megkezdem lassan a Sárkány táncát nem halogathatom tovább a halaszthatatlan még ha kellemetlen is. Rituális lépések és mozdulatok a hajnal fényében, miközben összeillesztem és rendezem gondolataimat a mágia szálaiba szőve, szinte látom a finom szőttest mit akaratommal építem fel tudatom mint a kifent penge miközben élén haladva felidézem az Anartÿss család palazzóját és Ilessa Anartÿss személyét a kapcsolat felépítéséhez. Emlékeimet és észrevételeimet belesűrítem a varázsba majd megidézem azt a kelő nap ragyogásában.
A varázs segítségével kapcsolatba lépek az Öreg Anartÿss-sal Ilessa lánya segítségét igényelve, miközben aurámból folyamatosan táplálom a szőttest. Ha rálelek az öreg házfőre a fantomon keresztül meghajlok és a következőket suttogom.

- Mélyen tisztelt Sertias Anartÿss röstellem de minden segítséged és nagylelkű támogatásod ellenére kudarcot vallottam Vjírgas és Keelut után most fiadat Zevran Anartÿss is elvesztettük a lápok királyságában. Egy csábító szellemlény ragadta el közülünk az éj közepén.

Ha a részletekre is időt hagy az öreg házfő akkor a fantom suttógo hangján részletesen elmesélem a történetünket az élvhajhász nemes esete óta keresztül a Smaragd szigeten át Chianwa nagyúr hatalmaskodásáig és az éjszakai szellemlényig.

/OFF Varázslat: Fantomkövet (Mentálmágia)
Összpontosítás +10%
Rítus +10%
Hely-idő-beleélés Hármas összhang -3 szint

Mentálmágia: (30%, 20%, 30%, 20%)
Immagináció 3 szint (alapból még +2 szint nehezítést bírok elviselni és létrehozni)
Másolat 2 szint -4 tárgy/másolat
Érzékelés 3 szint összes érzékszerve a másolat fantomnak
Hamis Illúzió 2 szint fantom követ suttogásához

Manapont alapból: 37 mp -3 szint összhangból 7 mp
Manapont nehezítéssel +2 : 57mp -3 szint összhangból 17 mp

A Varázs ereje 29 nehezítéssel 19 OFF/


Fantomkövet

Összhang megvan de azért egy:
Beleélés 15 (17) : Rolling 1d10: (7): Total = 7

Mentálmágia arkánumaira Összpontosítással és Rítussal bőven megvan a biztos tudásom.

Aura alap nehézségre 29+ Rolling 1d10: (6): Total = 6
Aura nehezített pályára: 19+ Rolling 1d10: (4): Total = 4
Ha tízes lenne az Alap Aura: Rolling 1d10: (8): Total = 8
Ha tízes lenne a nehezített Aura: Rolling 1d10: (2): Total = 2


Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #350 Dátum: 2022. Április 18. 16:19:48 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, kora reggel
Esemény: hírek
Résztvevők: Lan Ro-Ryen
__________________________________________________

Képzeleted szárnyán elsuhansz Sÿtis városáig, futó pillantást vetsz a mindig nyüzsgő piac-tóra, míg a palota negyedben rá nem lelsz az Anartÿss ház palazzójára. A szikrázó napfényben tündöklő tó felől közelíted meg. A palazzo eleinte bizalmatlanul falain kívül tart, de ahogy felismer, bebocsátást nyersz - bár továbbra is érezteti veled súlyos jelenlétét. Ilessára hamar rálelsz. Felriad álmából, finoman metszett arca rácba szalad, ahogy megérzi jelenléted. Amint felismer, kuncogva odabújik alvó szeretőjéhez, és suttogva megkérdezi: -Csak nem hozzám jöttél?
Nem sokat komolyodott - állapítod meg, miközben atyja keresésére indulsz. A házfőre a hatalmas könyvtárban lelsz rá.


A távoli mennyezetig ágaskodó ablakokon beömlő fényében fürödve ücsörög egy kényelmes fotelban. Érkezésedre felpillant, és az engedély jelét inti lustán a levegőbe. Mondandód végén pár pillanatig kivár, elmélyülten nézegeti a körmeit. Mikor megszólal, szárazon, érzelemmentesen peregnek a szavak ajkairól.
-A beszámoló érdekfeszítő volt, de a feladat nem változott. Bármi áron, de a szobrocskát meg kell szerezni, és Naoenaoba, az ottani egyik sámánnak - Borostyánszem Shiennek le kell szállítani - minél előbb. Szóval Zevran keresésére még egy napot lehet áldozni, de többet nem - szorít az idő. Valaki felbérelhette a Fekete Rózsát. Ugyanis ma hajnal hasadtával tárgyalásra hívtak - váltságdíj ügyében. Gyanúm szerint Zevran eltűnésével lehet kapcsolatban. Ha mindez beigazolódik, akkor előbb-utóbb hazakerül. Megjegyzem, ha arra számít, hogy így bújjon ki a feladat alól, és jusson vissza Sÿtisbe, akkor elszámította magát. Egy évre kolostorba fogom küldeni. Ami meg titeket illet - ketten maradtatok, ha jól számolom. Pénzetek van elég Arcantis zászlósvárosáig. Ott további félezer arqut vehettek fel a Napcsászár hivatalából - feltéve, ha fel tudod sorolni a Hét Sík tanítását. Sáfárkodjatok jól ezzel az erőforrással belátásotok szerint - a Ház jövője most a Ti kezetekben van - nem bukhattok el. Amit erszényt adtam fiamnak, még az utazás előtt - keressétek meg, ha még megvan - esetleg jól fog jönni.
Tapsol egyet. Érzed, ahogy a palazzo szinte összenyom, ahogy rád nehezedik teljes súlyával - vége az audenciának. Egy-két pillanat után ismét ott találod magad Vutas-Vutar egyik fogadója előtt...

__________________________________________________
Mesélo: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel-kora reggel
Esemény: istálló
Résztvevők: Vanina
__________________________________________________

A fogadós csendben néz utánad, de nem szól semmit - könnyedén belátja, hogy ilyen tüzes fehérnéppel jobb, ha nem kezd el pörlekedni. Az istállóban otthonos szénaillat fogad. Fifi látszólag elemében érzi magát: a legnagyobb karámban kapott helyet, és jelenleg fekszik a szénán, és szó szerint húzza a lóbort. Érkezésedre - pontosabban lámpásod fényére - felriad, és barátságos prüszköléssel köszönt. Kis ideig figyel téged - vajon mit fogatsz fejedben? Indulni akarsz-e? De amint látja, hogy nem mentek sehova, visszafekszik aludni. Mellé telepedve kezed beletúr puha sörényébe, és úgy simogatod. Érzed, hogy kezdesz lenyugodni, bár, hogy mit kezdjél a jelenlegi helyzettel, nem tudod. Fifi elégedett horkantásokkal adja tudtodra, mennyire jól érzi magát. Lassanként maga alá gyűr a fáradság, stressz, és a tanácstalanság, és elalszol Fifi mellett. Reggel távolabbi, de kitartó kakasszóra ébredsz. Fifi hangosan horkol kicsivel arrébb. Nyújtózol, majd kisétálva látod, ahogy Lan a fogadó előtt azokkal a lassú, gyanús szellemnézős mozdulatokkal mintha ismét valamit próbálna elérni...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 18. 16:24:04 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #351 Dátum: 2022. Április 18. 16:26:07 »
Vanina


A fekvő ló egy pillanatra megriaszt. Döglődő, beteg gebék dobják el magukat, egészséges ló lábon állva alszik! Ám Fifi egészséges, nem tudom mire vélni heverészését, habár fáradt is vagyok ahhoz, a lovak viselkedésén mélázzak.
Lerogyok mellé, simogatom, s elnyom a buzgóság, miután lehiggadok.
Úgy kelek reggel, mintha a fejem helyén egy kongó harang lenne. Nyomott vagyok, szótlan, kicsit fáj a fejem. nagyot ásítok, megállapítom, elaludtam a nyakam Fifi mellett és jó büdös is lettem, amiért a szobám ágya helyett az istállóban szunyáltam.
A férfiak izmos nőről szóló álma lócitromon terem :P
Nagyot nyújtózom, ásítás közben lusta vagyok kezemet a szám elé tenni, vakarózva sétálok ki az istálló elé. Ha férfi lennék, biztos többnapos borosta éktelenkedne a pofámon.
Lan úr már hókuszpókusz közben van. Vajon most milyen állattal akar szót érteni?
Ha befejezi - egyébként nagyon unalmas kivárni, míg vége a hadonászásnak - neki szegezem a kérdést:
- Mi lesz? Ír haza levél? A válasz jön késő, sok nap az út. Keres az úr, menni haza, vagy keres az dolog ami kell? Ha utaz még, megy kettő mi, vagy jön Quirrín úr is?
Számomra ennyi a lényeges, habár töprengésbe esek, Zevran úr távollétében - aki remélem, nem a tó fenekén oszladozik s nem is a szellemvilág hajadonjainak ködszerű szoknyáját hajtogatja nagy ügybuzgalommal - ki is számít rangosabbnak? Tudom, hogy Lan tanácsadóként volt az úr mellett, de se a szignuma nem fényesebb az enyémnél, se az úr nem jelezte, felettem állna. Akkor pedig... :)

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #352 Dátum: 2022. Július 10. 17:39:27 »

__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Votar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel, reggel
Esemény: a keresés
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Miután Vanina és Lan meggyőződtek, hogy a keresés jelen helyzetben reménytelen, komor hangulatban indulunk vissza a fogadó felé. Vanina ismét tanúbizonyságát tette, hogy sokkal több van mögötte mint a buta harcos képe, és mint amit mutat, de felvetése nem kivitelezhető.
- Mi használ saját erő, másét nem tud. Harcos sem tud használni társa karja, ha van harc. Mosz legjobb elűzni fáradtság és nem jó gondolat. Az új nap hoz több eredmény.
A fogadóba visszaérve megismerjük a helyiek történetét, minek következtében Vanina feldúltan távozik. Az biztosan kiderül belőle, a helyi úr kihasználja a falusiak hiedelmeit. - Szellemnek nem van nyoma a lábnak. Mikor férfiak elvesztek maradtak nyomuk?
Nem várok választ a kérdésre, visszatérek tóparti szállásomra, hol ismét álomra hajtom fejem.
A kolostori évek alatt a korán kelés éppúgy természetes részévé vált életemnek mint a lélegzés. A kelő nap első sugaraival látogatom meg a tó partját, eltökélvén, hogy a reggeli tisztálkodásnak abban ejtem szerét. Lassan kezdek hozzászokni a nagy vízfelületek látványához, ám más dolog közelről is megismerkedni velük. A vízbemerülésre nem tudom még rászánni magam, a tisztálkodásnak azonban sikerül szerét ejteni, még ha csak a bokáig érő vízben is szerencsétlenkedtem. A reggeli formagyakorlathoz ismét előszedtem a míves kardokat, amik csak akkor kerültek vissza hüvelyükbe, mikor úgy éreztem teljesen ura vagyok magamnak, és mozdulataim hűen követik szellemem.
A fogadó felé tartva együtt találom Lant és Vaninát. Kérdésem van feléjük. Vajon most mit fognak tenni? Meddig folytatják uruk keresését? És én mitévő legyek. Tudom, hogy Arcantisban vár egy kolostor, ahol újabb tapasztalatokkal és tudással gazdagodhatok. Ugyanakkor ha szükségük lehet segítségemre, velük tartanék, legalábbis egy darabon.
- Szép reggel! Quirrín szeret kérdez ti hogyan tovább. Keres úrfi tovább vagy tart eredeti cél. Szükség van-e Quirrín segít?

Szerző:Agradzsag
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #353 Dátum: 2022. Július 10. 17:46:08 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a kutya, tópart
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Az események meglepő fordulatot vesznek az öreg házfő súlyos szavai nyomán. A jövőben nagyon előrelátónak kell lennem, ha mágiát használó fejvadász-iskolákat sejtek a nyomunkban, ha tényleg a Fekete Rózsa volt akkor roppant kifinomultan jártak el felhasználták a helyi legendákat és hiedelmeket, no és az adandó lehetőséget az úrfi elrablásához. Ügyes, fondorlatos, kifinomult és mágiával a környezetbe is beégették, hogy tényleg a halott lány szelleme jött el az úrfiért…..
Miközben a tegumentum összenyomja fantomomat még meghajlok a házfő felé.
Élvezem a kelő nap sugarait testemen és a következő lépéseket fontolgatom, mikoron megérkezik Vanina és a maga őszinte nyers módján nekem szegezi a kérdést, válaszom közben a mosoly arcomon őszinte, felszabadult és egyben megkönnyebbült is.

- A levelet már megírtam és a válasz is megérkezett rá. Ám talán vonuljunk egy kicsit nyugodtabb félreesőbb helyre a továbbiak megbeszéléséhez.

Aztán megindulok a fogadó mögé az árnyakba, egy nyugodtabb félreesőbb helyre megidézem friss és élénk emlékeimből látogatásomat az Anartÿss ház palazzójában a házfővel a hatalmas könyvtárban és határozottan terelgetem az energiákat az Erők Síkjáról míg a kívánt formára nem alakulnak. Nem akarom az egész könyvtárt megjeleníteni csak a házfőt és fantom jelenésemet valamint környezetük két kőlapnyi területét ( 2 sugárméter) . Mikor készen áll aurámban megelevenedő emlékeim, Vanina mellé állok és kiterjesztem aurámat négy kőlapnyi területre ( 2 sugárméter, mert ugye amorfra is formázhatom most inkább ellipszis alakú lesz) a megelevenedő emlékeket úgy jelenítem meg aurámon belül, hogy a házfő velünk szemben legyen míg fantom jelenésem nekünk háttal.

„Mélyen tisztelt Sertias Anartÿss röstellem de minden segítséged és nagylelkű támogatásod ellenére kudarcot vallottam Vjírgas és Keelut után most fiadat Zevran Anartÿss is elvesztettük a lápok királyságában. Egy csábító szellemlény ragadta el közülünk az éj közepén.

A beszámoló érdekfeszítő volt, de a feladat nem változott. Bármi áron, de a szobrocskát meg kell szerezni, és Naoenaoba, az ottani egyik sámánnak - Borostyánszem Shiennek le kell szállítani - minél előbb. Szóval Zevran keresésére még egy napot lehet áldozni, de többet nem - szorít az idő. Valaki felbérelhette a Fekete Rózsát. Ugyanis ma hajnal hasadtával tárgyalásra hívtak - váltságdíj ügyében. Gyanúm szerint Zevran eltűnésével lehet kapcsolatban. Ha mindez beigazolódik, akkor előbb-utóbb hazakerül. Megjegyzem, ha arra számít, hogy így bújjon ki a feladat alól, és jusson vissza Sÿtisbe, akkor elszámította magát. Egy évre kolostorba fogom küldeni. Ami meg titeket illet - ketten maradtatok, ha jól számolom. Pénzetek van elég Arcantis zászlósvárosáig. Ott további félezer arqut vehettek fel a Napcsászár hivatalából - feltéve, ha fel tudod sorolni a Hét Sík tanítását. Sáfárkodjatok jól ezzel az erőforrással belátásotok szerint - a Ház jövője most a Ti kezetekben van - nem bukhattok el. Amit erszényt adtam fiamnak, még az utazás előtt - keressétek meg, ha még megvan - esetleg jól fog jönni.”


/OFF a mágiát kicsit később (este) a kockadobálósban fogom elemezni nem nagy durranás egy 1 szintű fantom létrehozása és gyenge Hamis Illúzió a suttogó hangokhoz no meg lehet még némi Emlékolvasás saját magamra OFF/


A jelenés végeztével Vaninara tekintek miközben Shírren érkezésére is felfigyelek.

- Úgy gondolom a további teendőink tisztán meg lettek határozva, már csak az a egyetlen kérdés, hogy az öreg révészen kívánunk e ezek után is segíteni. Ám a továbbiakban nem az Anartÿss ház címere alatt utazunk tovább, mindketten visszaöltözhetünk „anyaiskolánk” színeibe. Az arany signum jelenléte nélkül igencsak meg fog nehezedni továbbiakban a dolgunk.

Shírren rövid mondandóját is végighallgatom válaszom eléggé kurta ám felesleges lenne a szót szaporítani.

- Folytatjuk utunkat távoli célunk felé, csak még azt nem döntöttük el, hogy az események fényében továbbra is akarunk e segíteni az öreg révészen igazságérzetünk megnyugtatásának érdekében…. A szabadság levegőjében, és csakis ebben a légkörben lehet a találkozás valódi, lehetnek szabadok a társak, a barátok, a segítségre sietők… Szíved mit súg Vándor mit tegyél?

Megelevenedett Emlék

Mentálmágia Arkánuma (20%, 20%, 10%, 10%, 10%, 10%, 10%)
Mana Pont 27 MP / 7MP
Kettős összhang: Varázslat célja – együttállás (még mindig hajnal van) - pillanatnyi hangulat (hírek megosztása) -2 szint

(Elismerem egy kicsit hiányos lesz a látvány)

Gondolatolvasás a varázslóra (friss emlék) 2 szint
Hamis Illúzió (Fantomok suttogásához) 2 szint
Létrehozás (házfő fotelja) 1 szint
Létrehozás (Öreg házfő fantomja) 1 szint
Létrehozás (Lan Fantomja) 1 szint
Létrehozás (palazzó kőpadlója) 1 szint
Létrehozás (besütő nap fényjátéka) 1 szint

Az összes mozaikra megvan a biztos tudásom, szokás szerint Rítussal idézem meg a mágiát (6 kör) , Vanina „erős” aurája miatt Összpontosítok mágikus akaratromra +10%

Kiterjesztett Aura két sugárméterre: 36 (Ellipszis lesz mi az egyik csücskében míg a látvány a „másikban”)
Aura 29 + Rolling 1d10: (8): Total = 8
Ha tízes lenne: Rolling 1d10: (8): Total = 8


Szerző: Filio Mortale
« Utoljára szerkesztve: 2022. Július 10. 17:54:59 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #354 Dátum: 2022. Július 10. 17:51:09 »
Vanina


Quirrín válasza nem derít jobb kedvre. Tehát a szellemnézők nem tudják egyesíteni erejüket. Máskor talán lenne kedvem kifejtenem, azért ha négyen veselkednek neki egy szekérnek, akkor azt meg lehet mozdítani, míg egy fő nem bírna vele, nekem ez a példa arra, az efféle erőegyesítés igen is lehetséges.
<Talán a kar ereje más természetű, mint a szellemé...>
Most viszont nyomaszt Zevran eltűnése, ez szavamat veszi.

Én is azt remélem, a másnap hoz valami újat, használhatót. Meglepetésemre Lan azzal fogad, ő már üzenetet váltott az úrral. Ilyen hamar? Hogyan lehetséges ez? Értetlenségem nyíltan ki is ül a képemre.
Igazán kíváncsivá tesz, mi a válasz, ártatlan tudatlanságban tartok vele. Hiszen mosolygott, akkor jó hírei vannak? Várom, arrébb vonulva mikor húzza elő a levelet, hogy én is elolvashassam a választ.
Ám valami egészen más történik...

A fogadó mögött Sÿtis áll. Pontosabban az öreg Anartÿss, a ház fejének könyvtárszobája, benne magával az úrral. És egy másik Lannal. Immár kettő van belőle.
A megrökönyödés szobrává válok. Aztán ahelyett, hogy adnám tovább az idióta hülyét, vigyázzba vágom magam és lesütöm a szemem. Senkit se érdekel, mit értek vagy nem értek, az illemre akkor is adnom kell!
Hallom, hogy Lan - a másik, ez nem fér a fejemben hogy most akkor mi van... - jelentést tesz kudarcunkról. Hm, az otthon maradt Lan felettébb tájékozott! Talán a másik Lan - az ikertestvére?! - már szavak nélkül üzent neki. Mindkettő szellemnéző, egyformák, mint két tojás, nagy lehet köztük az összhang!
Akkora bennem a zűrzavar, hogy nehéz mellette szégyellnem is magam, pedig van félnivalóm az úr haragjától.
Ahhoz képest, én mekkora hibának vélem, elragadták mellőlünk az uraság fiát, magát a vén Anartÿsst annyira nem kavarja fel a dolog. Sőt, tájékoztat minket egyéb fejleményekről. Ezzel fejezné ki, nem is igen várta el tőlünk, képesek lettünk volna sikeresek lenni a Fekete Rózsa ellenében? Ez már azért jóféle lebecsülése képességeinknek, sértésnek is venném, ha nem az lenne a tény ami: tényleg elragadták tőlünk :(
Új paranccsal lát el minket - folytatni feladatunkat és vegyük magunkhoz a fia maradék pénzét - én meg hangosan ki is mondom a nyelvén:
- Értettem!
Aztán Sÿtis elköltözik és újra a fogadó mögötti megszokott helyet látom. Pislogok egyet. Vagy én jártam volna az uraságnál és rosszul éreztem, a ház nem is jött ide?
Majd még egyet pislogok. Sok minden összefut a fejemben.
Aztán Lannak esek vehemensen, no nem úgy, mintha meg akarnám agyalni, de azért fürgén elé toppanok, megmarkolom a vállán a hímzett ingét, rázúdítom azt, ami eddig a fejemben zubogott:
- Mért nem mond, te fog idehív az úr?! Vagy hogy mi utaz most Sÿtis?! Vanina volt büdös és koszos, mint egy részeg lófiú! - mondom mérgesen. - Mért nem mond, van neked ikertestvér aki szellemnéző is és ti ketten tud csinál egy erő?! Mert ti csinál volt most az! Iker erő nagy erő! Te üzen neki és csinál utazás most! Lan, te megint ül te sok titok és nem mond el ezek! Vallani be, ha te akar, tud kér segítség te testvér és tud utazni nem láb, nem ló!
Hirtelen felcsillan a szemem, szinte megszállottként szorítom meg a vállait:
- Ez az! Csinál megint közös erő te testvér és tud megtalál Zevran úr! Ti tud őt idehoz vagy mink odavisz varázzsal! Ha ti tud ez csinál Zevran úr apja, tud csinál Vanina is! Küldd Vanina Zevran úr helye, levág fekete kurvák és nincs több hiba!
Arcomon látszik, nem örülnék neki, ha ellenkezni kezdene és nem alávetni tudományát az ügy érdekében. Nagyon de nagyon nem örülnék neki...  >:(
- Eh, révész, Vanina most gondol Zevran úr, nem az férfi! - morranok. - Mm, Vanina nem tud, ha mi nincs az úr, csak levél hogy mi szabad járni az út az vanni elég! Nem, hozni ide most varázs mód az urat vagy te küld Vanina Zevran úrhoz, az a jó mód! vagy kell neked előtte pihen? - nézek rá gyanakodva.
Quirrín is megjelenik, muszáj neki is elmondanom:
- Hallani! Lan úr van ikertestvér, szellemnéző ő is! Ok tud csinál két erőből egy nagy erő! Vanina lát volt! Lan úr azt hiszi, tud örökké őriz titok, de ez nem van igaz!

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #355 Dátum: 2022. Július 10. 17:54:29 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, hajnal
Esemény: Vanina
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Vanina csak a lényeget érti meg a finom részletek felett elsiklik figyelme az általa olyannyira megvetett mágia hatása alatt. Talán jobb is így ám az, hogy megragadja a vállamat már kevésbé kellemes.

- Az úr nem látott és nem is tudott jelenlétedről. Nincsen ikertestvérem belőlem csak egy van, amit láttál az a hajnali megelevenedett emlékeim, mikor emlékeim és szellemem szárnyán egy fantom követ képében meglátogattam az Anartÿss ház palazzóját. Úgy gondoltam jobb ha saját szemeddel látod és hallod amit az úr nekem, nekünk mondott. Az úrfit ezzel a módszerrel nem tudom megkeresni mivel elképzelni sem tudom hol lehet, míg az Anartÿss házfőről tudtam, hogy nagy valószínűséggel a család palazzójában tartózkodik kora reggel, meg nagy valószínűséggel az úrfit egy defensor vagy egy erős harcos varázsló mágikus akarata árnyékolja le gyenge próbálkozásaim ellen. Vanina nincsenek titkok és a mágia nem fekete és nem fehér, a mágia művészet. Lehet, hogy az egyik reggel megérezed, hogy képes vagyok erre vagy esetleg arra és azt mondom nem aztán napközben újabb tudással megismeréssel gyarapodok és estére képes vagyok arra amire reggel még azt mondtam képtelenség, vagy esetleg másnap hajnalban vagy két holdfordulóval később…

Beszédem végén finom ám határozott izomnyomást gyakorlok Vanina kezére miközben lefejtem a vállamról, remélem a múló zsibbadás érzékelteti vele, hogy legközelebb ne cibáljon mint valami kölköt, hiszen én sem verek a tomporára nevelő célzattal lépten-nyomon mikor meg-meg botlik.

- Szerintem szedjük össze az úrfi és a saját holminkat a továbbiakat utána és közben is megbeszélhetjük…..

Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #356 Dátum: 2022. Július 10. 17:58:38 »
Vanina


A váratlan lehetőség, amit én oly nyilvánvalónak tűnik, hamar leomlik. Lan lezúzza hamarjában. Legörbül a szám, ahogy kiderül, mindez csak egy valósághű jelenés volt csupán, mesterien meggyúrva.
- Ah, ez volt csak szép trükk! - bukik ki a számon a felismerés, csalódottan nézek végig rajta. Már majdnem kezdtem azt hinni, hogy... Mindegy is, mit hittem majdnem :P
Lan szavai homokkal töltik meg a fülemet arról, mikor mire válhat képessé előzetes sejtései ellenére, ez most nincs hasznomra. Lerázza kezemet, láthatóan nincs ínyére, megragadtam.
Kelletlenül elhúzódom, ám a rossz szájíz tovaterjed bennem.
Hogy bedőltem megint a mágiának! Egészen fellelkesített, hamis reményt ébresztett bennem. Megharagudtam magamra, ez egyáltalán előfordulhatott. Aztán ez a harag tovább rágta magát, addig, míg ismerős helyre nem vert tanyát. Még pedig oda, hogy ismét egy előre be nem jelentett varázs elszenvedője voltam! Vérem sebesebben áramlik, ezzel együtt a mélyben régi sérelmeim állata mozdul egyet.
Ezt azért nem hagyom szó nélkül. Nem én! Most már van nyelvem, van erőm, nem muszáj némán tűrnöm, ha valami nem tetszik!
<Már nem vagyok áldozat!>
- Még egyszer Vanina nem akar, te csinál úgy varázs, nem szól, az fog jönni! Én van nem bolond gyerek, akivel lehet csinálni ez játék és aztán kér tőle bocsánat!! Még egyszer ne csinál, Vanina nem választ, akar-e az mágia vagy nem! Nem vagy te isten-szellem, dönt el magad, ki kap milyen varázs csak mert te tud azt csinál! - kiáltok rá mérgesen. - Én szabad választ! Vanina kell szabad választ ez! - ütök tenyeremmel a saját mellkasomra indulatosan. Ha Mada nem oktatott volna ki, máskor a képébe ment volna az öklöm szilajul. És még az is a szerencséje, hogy a Ház szolgálatában áll, nem vadidegen. Ha Quirrín csinálta volna hasonlót velem, nála fizikai megtorlást is kilátásba helyeztem volna azonnal.
Fogaim egymásnak feszülnek, államat kihívóan előre tolom, és egyenesen Lan szemébe nézek, ehhez komolyan ragaszkodom. Látni akarom rajta, megértett engem. Legközelebb már nem leszek ilyen finom.

Javasolja, készüljünk össze. Semmi akadálya. Jobb elfoglalni a kezem valamivel jelen állapotomban. Még megvárom, Quirrín hogyan dönt - talán jó lenne, ha jönne, vele tudtam emberien beszélgetni, nem úgy Lannal -, velünk tart vagy sem, aztán útra késszé kell tennem Fifit, megmosni a képem, összeszedni a holmim meg az úr holmiját. Rendezkedés közben gondosan átszámolom mennyi vagyonból gazdálkodunk a továbbiakban.

Ha mindezzel végeztem, aztán intézek újra csak beszédet Lanhoz, immár jóval halkabban:
- Ígér te meg, tesz így és kér most bocsánat hogy te csinál trükk de nem szól előtte.
Ha ígéretet tesz, részemről a dolog rendezve, nem működöm én bonyolultan, de ha nem lesz hajlandó rá, nem fogok tudni bízni benne, hiába szolgálja a Házat.

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #357 Dátum: 2022. Július 10. 18:01:56 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, hajnal
Esemény: Vanina
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Sóhaj ismét, persze már csak gondolatban, hisz a végén egy nagy sóhajjá válnék ha folyton szuszognék mikor Vaninából kitör a sértett méltatlankodás. Fájdalma és sebei sokkal mélyebben gyökereznek a szokások és neveltetés beidegződéseinél. Megmerülhetnék elméje mélyén és kideríthetném a valódi okokat mért gyűlöli ennyire a mágiahasználókat, de azzal nem lennénk előrébb. Sajnos sokkal fájdalmasabb gyógymód szükségeltetik, saját magának kell megnyílnia és pont egy varázshasználónak az sem baj ha a szelíd Shírren lesz az. Nem érdekel a rosszallása pont, hogy abból fogok szerszámot kovácsolni a megértéshez és elfogadáshoz.

- Az emlékeim megelevenítése nem trükk, de látom legközelebb magammal kell vigyelek szellemem szárnyán az utazásra……
Nem fogok külön engedélyt kérni Vaninatól a művészet gyakorlására, mert az csak további akadékoskodáshoz és felesleges időpocsékoláshoz vezet, nem tettelek bolonddá és ezért nincs is miért bocsánatot kérnem, már mondtam elutasításod és gyűlöleted ezen a szinten már nem óvó vértje szellemednek hanem kaloda-béklyó mi visszafog. Nem Vanina választ, hogy akar e mágiát vagy sem hanem szelleme és szelleme kevésbé gyűlölködő mint Vanina maga. A mágia nem fekete és nem fehér mint már mondtam és nem minden varázshasználó alávaló, hataloméhes aljas valaki….
Vannak esetek, mikor az embert elragadja a hév, és különösebb gondolkodás nélkül beszél. De a hallgatók észreveszik, ha a gondolatok komolytalanok és hamisak. Ilyen eset után legjobb, ha szembenézünk az igazsággal, és kimondjuk. Akkor az igazság a szívünkig is elér. Még akkor is illik figyelembe venni a körülményeket, amikor könnyedén üdvözlünk valakit, és olyan megfontoltan kell beszélnünk, hogy mások érzéseit meg ne sértsük. Szigorúan és minden körülményeskedés nélkül kell azzal beszélni, aki a szellemi iskolánkat és erkölcsi kódexünket bírálja. Erre előre el kell szánni magunkat.
Vanina ideje, hogy eldöntsd az össze mágiahasználót gyűlölöd, vagy csak egy csoportjukat esetleg csak egyes konkrét személyeket……


Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #358 Dátum: 2022. Július 10. 18:05:38 »

__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutás-Votar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel, reggel
Esemény: a párbeszéd
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

A már nem oly kora reggeli érkeztemkor Lant és Vaninát halvány derengés veszi körül, melynek másik gyújtópontjában egy palota könyvtár terme elevenedik meg a fogadó mögött. Egy mágiát nem mívelő embert bizony könnyen maga alá gyűrhet a látvány, és az események későbbi alakulása ezt igazolta is. Egy magas, szikár alak volt a látomásban, mire odaértem mondandója végére ért, így nem tudtam kivenni a jelenetből semmit, azon kívül, hogy Lan ott állt előtte. Tehát ezzel foglalatoskodott reggel. Valószínű utasításokat kapott házfőjétől a történtek tükrében.
Vanina kérdését válasz nélkül hagytam, a kibontakozó események és Lan megválaszolták maguk. Néha a legbölcsebb mit tehetünk, hogy csöndben maradunk, és hagyjuk, a kérdező maga válaszolja meg kérdését. „Önnön magad mestere légy, Quirrín. Én csak az irányt mutatom, az utat magadnak kell bejárni. Tanulj, ne csak utánozz! Alkalmazz, ne csak emlékezz! Ne feledd: aki mindenre emlékszik, az nem tud semmit.” Idős mesterem mintha csak mellettem állna. Csöndben figyelem kettejük összetűzését. Vanina kirohanásakor elmosolyodom, a pattanásig feszült lány kis híján fizikailag is alátámasztotta érvelését. Elmosolyodom, és úgy érzem Lan megérdemelte a kiosztást, bár még mindig igyekszik fölényesen viselkedni és okítani, holott ő lenne az, kinek leckére lenne szüksége. Mondandómhoz igyekszem minden tudásom összeszedni:

Összpontosítás
- Kedves Lan, a szabad választás ideáját terítetted elém, köszönöm. Bár nem értem, te miért fekszel inkább mellé a mocsokba. Ha jól sejtem imént uratokkal beszéltél, ki kijelölte járandó utad. Mondandódból arra következtetek, továbbindulásra ösztökélt, így felhagytok Anartÿss úrfi keresésével. Ha jól sejtem a nemesúr az úrfi apja lehet. Vajon miért nem sarja után hajszol benneteket? Részemről megvárom, míg a nap delel, nincs már oly messze, hogy felszólaljak a révész ártatlansága mellett, melyet a mi tetteink is árnyékolnak. Ha az indulás mellett döntötök, közöljétek úticélotok, hamarosan beérlek benneteket.

Miután Vanina elindult hozzáfogván a készülődéshez Lanhoz fordulok halk, de határozott hangon.
- Lannak van gőg, vakítja. Hibáz és nem elismer. Feltép Vaninának sebe, oktalan. Lan vigyáz gőg, úttól elvisz. Erő nyelve vonz, de tőle gyenge leszel. Minél több erő akar, annál gyenge. Örvényből nincs kiút.

Szerző:Agradzsag
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #359 Dátum: 2022. Július 10. 18:09:39 »
Vanina


Hevesen megrázom tagadóan a fejem még csak az ötletre is, magával vigyen bármiféle varázsútra.
<Nem vagyok én madár hogy röpködjek! Az annak a dolga, akinek szárnya van!>
Lan megmakacsolja magát, de én se engedek. Sőt, csak komorabb lesz a tekintetem. Nem fenyegetőzök, nem csinálok mocskos szájú kirohanásokat ellenében, nem az én stílusom az a modor. Ha valakivel komoly bajom van, nem a számmal csatázok, hanem dűlőre viszem a dolgot, szemtől szembe, fecsegés nélkül.
Lannál érik, hogy amúgy igazi miracleai módon ellássam a baját. Kezd igen a bögyömben lenni a fickó! Arcom megkeményedik, büszkén, határozottan kihúzom magam, túljátszott gőgtől mentesen, ajkam megvetően rándul.
<Ez is csak ugyan úgy gondolkozik, mint az! Méghogy nem tudja megállni, kire küld mágiát és kire nem! Ne nézzen már ökörnek!!!>
- Van hát úgy, bár én kér, ne csinál varázs rám a holnap idő, ha én nem akar, mert nem szeret van ez, te mondod azt nekem, nem? Vanina ezt nem fog elfelejt. Te vagy nem tisztel az, vagy nem akar érteni, mit akar én ha van szó Vanina ember.
Ez nálam súlyos vétek. Nem akarja figyelembe venni mihez ragaszkodom. Döntés elé akar állítani, én pedig megingatom a fejemet. Még burkoltan sért is! Vérlázító, hogy van mersze olyanokkal dobálózni, szerinte döntenem kéne, ki ellen irányul nemtetszésem! Van pofája ahhoz, úgy tegyen, ért és ismer engem! Azt a kioktató kutya mindenit!
- Te nem vagy én tanár, Lan. Ne beszél úgy mint én igaz mester, mert nem vagy az. Te nem ismer ÉN kódex. Te megint hisz azt, tud valami és mond okos dolog, de én csak hall azt, te jár rossz út ha hisz azt, te ismer, mit miért mond és akar Vanina. Te csak mond dolgok, de sose kérdez. Én tanul az, aki csak csinál sok gondolat de nem kérdez, van az úgy-e, az van buta ember, hamis-okos.
Nagy levegőt veszek, hangom mélyebb lesz:
- És Vanina tanul az, ha szellemnéző ad varázs valaki, az lélek-erő dönt, ki erős, szellemnéző vagy ember, de az is van egy döntés, akar-e ad varázs a szellemnéző vagy nem. Így az van nem igaz, te ezt nem tud választ. Tud, ha akar. Ha akar - nyomom meg ezt az utolsó szót.
Száz szónak is egy a vége, főleg, hogy Quirrín is hozzátette a magáét.
- Ott van a beszéd, ha te szeret szellemnéző beszéd - mutatok a szerzetesre, aki habár csak útitársunk, hamarább megértett engem, mint az a személy, akivel régebb óta járok egyazon család signuma alatt. - Vanina nem szeret téged - mondom ki nyíltan azt, ami eddigre csak a hülyének nem világos. - Én lát azt, te csak gondol saját igaz, saját ész és nem gondol a másiké. Gonosz kezd ott, nem hallgat meg más ember kérés.Nem fogom hagyni, hogy azt csináld velem, ami szerinted helyes, szerintem meg nem - villan meg a szemem az anyanyelvemen elhangzott mondat után.

A későbbiekben, ahogy összepakoltam, leülök és várok. Szándékomban áll Quirrínt bevárni, ez bőven belefér abba az egy napba, amit az úr hagyott meg, ha akarnánk kutatni a fia nyomát. Eszem ágában sincs kettesben útra kelni egy olyan személlyel, akivel nem egyezek! Akkor már legyen ott harmadiknak a szerzetes! Az se érdekel, ha Lan egyedül nekiindul vagy bepanaszol, én nem állok le erről vitázni. Nem uram. Nem válok szótlanná, de ha nem muszáj, nem beszélek vele.

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"