Szerző Téma: Nadír Könnyei - Archívum  (Megtekintve 18899 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #330 Dátum: 2022. Március 17. 20:04:24 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, este
Esemény: párbeszéd,
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

/OFF mivel szeretném kitisztázni a helyzetet Zev úrfival (és főképp a Mesélővel) ezért most első körben csak egy rövidet írnék csak a párbeszédre, ha jön rá válasz akkor lépnék tovább a kodo-párbaj felé OFF/


Az úrfi aggódása akár még jogos is lehetne, ám pont, hogy nemesi előjogaiból fakadó szokásjogról feledkezik meg számára annyira természetes ez, mint a lélegzés, így ha valami akadályoztatja akkor a meglepetéstől fuldokolni kezd. Tisztelettudóan meghajlok felé és csak utána válaszolok.

- Uram Chianwa nagyúr a szokásjog alapján élni kívánt az első éjszaka jogával, ám utána a szokásjogot semmibe véve két és fél arqu-t akart megfizettetni veled, ezt akár sértésnek is vehetjük mivel kapzsiságával anyagi kárt próbált neked okozni.
A szokásjog kimondja „A nemesen születettek mentesek a rév és híd díj fizetése alól, kíséretük pedig jelképes összeget köteles fizetni.”
– citálom a császári udvar szokásjogát – Ennek fényében uram személyednek fizetned sem kellet volna és ha nagyon szigorúan nézzük a jelképes összeg fejenként egy khíl azaz öt khílt kellet volna pusztán csak fizetnünk a kíséretedért Vanina lovával együtt.
A külhoni díjszabás csak a nemtelnül született menlevéllel rendelkező utazókra és kereskedőkre vonatkozik ám mi nem azok vagyunk meglátásom szerint, ám Chianwa nagyúr a külhoni díjnál is arcátlanul magas határt húzott lehet, hogy nem ártana egy királyi kincstárnoki revizori felülvizsgálat a bevételeinek mit előjogként gyakorol.
– hajtom meg a fejem apró gonosz mosoly kíséretében – Távol álljon tőlem, hogy bármivel is meggyanúsítsam Chianwa nagyurat.

Türelmesen várom az úrfi válaszát.

Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #331 Dátum: 2022. Március 17. 20:09:59 »
Vanina


Nem veszem fel uram bosszankodását. Megérteni sem igyekszem, miféle litániát ereszt meg Lan felé. Ha majd a rám vonatkozó részekre kerül a sor, úgy is tudtomra adják parancs formájában. Döntéseit, hacsak nem elveimmel igen ellenkező, úgy is el fogom fogadni és aszerint fogok cselekedni.
Így nem kérdezem meg egyiküket sem, miről folyik a szó, karba fonom kezemet, komoran tekintek a világra.
Medrébe lassan visszatérő folyó vagyok én, nem lendülök oly könnyen és úgy túl az eseményeken, mint ahogy a helyi lakosság. Kedvem már nem lesz ugyan olyan, mint a nemesúr érkezte előtt.
Népem mogorvasága legendás, más népek szülöttei közhelyeket is építettek már belőle. Hát most itt a lehetőség, hogy az itteniek is belekóstoljanak ebbe, amikor a nők körém gyűlnek faggatózni. Se türelmem, se kedvem a csacsogáshoz.
Megvonom a vállam kérdésükre, mit tesz most uram, amikor pedig Zevran úr szóval is kinyilatkoztatja, nem hál együtt az ifjúasszonnyal, csak ennyit morranok:
- Hallottátok, la!
Ők visszatalálnak a mulatás fonalára, én még nem. Félrevonulva járkálok fel s alá a tó partján. Dühít még a modor, ahogy ez a ficsúr bánt velünk és ahogy előadta magát, de ugyan annyira forognak gondolataim magam körül is.
Hogy kerülhettem olyan mélyre saját lebecsülésemben, hogy képes voltam miatta felajánlani azt, amit eddig oly becsben tartottam s vígabb napjaimon más sorsot szántam neki? Hogy kerülhettem így rossz gondolataim hatása alá? Sose lenne szabad így elhagynom magam és ennyire megmártóznom a keserűségben!
<Talán az ital tette lehetővé. Jó lecke volt, soha többé ne igyak.>
Időbe telik, mire újra szemlélődő része leszek a násznépnek. Az is, míg a sok ajánlkozás közül párra igen mondok. Ám ha olyat kapok ki, akiben hamis bátorságot szított az ital és tiszteletlen mozdulatokra ragadtatja magát, az megismerheti a tenyerem: csengő nyakleves, csípős pofon, szemtelenebbnél gyomorszájon vágás a jutalma és faképnél hagyás. Összeverni azért csak nem fogom, az öklöm még eltörné az orrát és lilára színezné szeme alját.
Eztán felhagyok a tánccal, egyre áznak el a férfiak, nincs értelme így neki. Ha erényem könnyelmű elvesztegetése vezérelne, itt lenne a kínálkozó alkalom, de tapogatásaik ellenkező hatást érnek el, pláne a közelmúlt eseményei után. Nem kedvet hoz a bujálkodáshoz, hanem nemtetszést, undort növeszt. Ez nincs a szám íze szerint és kész.
Inkább leülök oda, ahol a két szellemnéző van, s fogyasztok velük gyümölcslevet, húzok magam elé ételt és elfalatozgatok, s ha érdekes esik köztük meg a helyiek között, akkor fülelek, én magam viszont szótlan maradok.
Kérdésem, amit mindkettőjükhöz érlelek, hízik még bennem. Majd holnap, akkor lesz a napja, felteszem. Még megvárom, miként esik a révész dolga, és mit tesznek, avagy nem tesznek ők, és akkor tálalom.
Fél szemem Zevran úron. Ha a copfos kutyafi el is húzta irháját, nem árt résen lennem.  Talált már kedvére való fehérszemélyt, hadd szórakozzon. Attól még jó tudnom, hol lelem, ha a szükség úgy hozza.
Mélyül az éjszaka, és majdnem kimegy a fejemből, más miatt is vagyunk még talpon, ahelyett, hogy aludnánk. Párbaj van kilátásban, zenés fajta. A magam részéről ez nem tart akkora érdeklődésre, valahogy nehezen tudom elképzelni, két muzsikus mit ért párbaj alatt. Még ha fémmel állnának szembe egymással, az már valami, de hangszerrel? Kétkedő a hozzáállásom. Szellemnézőknek való mulatság ez, s egyéb, finomabb népeknek. Én a keményebb próbákat szeretem.
A dolog csak akkor változik meg bennem – ekkor kezd el bűzleni…-, amikor hallom feltételeiket. Ugyan két muzsikos gajdolásában mért eshetne baja a hallgatóknak? Félre billentem fejemet, homlokomat ráncolom. Most akkor mégis vérre menő párbaj lesz? Kiderül, hangszereik titkon pengét rejtenek?
Áttelepülnek a tó partjára, hol korábban én masíroztam nyugtalanul. Nagy bennem az értetlenség, mert kényelmesen leülnek és jelét se látom annak, hogy lesz ebből veszélyesnek tartott vívás.
Hangok terülnek szét körülöttünk, és lassan megértem, miben rejlik a dolog veszélye. Erő itatja át a hangokat, s kövem ezt ékesen jelzi. Zenész szellemnézők? Más se hiányzik nekem! Egy lépést önkéntelenül hátrálok, és a hatás ellen szegülök. Engem aztán nem kevernek bele semmiféle fülön át jövő bódulatba!
De bonyolítanak ezen, látomásokat szabadítanak a rétre, állatok formájában. Felkapom a fejem, mint egy paripa, még az orrlukam is kitágul. Hol egyik hol másik muzsikusra pillantok, alig várom, eme nyugtalanító előadás lezáruljon. Ebben csak a szellemnézők és az elkábított falusiak, ritkaságra vágyó uraságok lelhetik örömüket! Szemrehányó pillantást vetek a társaságomban lévő két szellemnézőre. De kifacsart ízlése lehet annak, aki szereti az ilyesmit és az élet egyszerű ajándékai már nem okoznak neki örömet!
Nagyon benne járunk már az éjben – és uram is hamarosan a szolgálólányban…-, megtelepszik vállamon a fáradtság, akár az a bagoly, mi elsuhant a zenészek között. Sok a szúnyog, rühellem e dögöket, húzhatom a fejemre majd a takaróm, ha nem akarom, reggelre ragyásan keljek. Körbetekintek, hol hajthatnám álomra fejemet, ahol senki sem zavar meg otromba szándékkal.

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #332 Dátum: 2022. Március 17. 20:12:57 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, falu
Időpont: tavaszutó, este
Esemény: párbeszéd,
Résztvevők: Lan Ro-Ryen
__________________________________________________

Zev úrfi egy kis ideig gondolkozik, majd gonosz mosollyal válaszol. Feltehetőleg örömmel bosszant egy kicsit.

-Igaz, Lan, igaz. De ha már itt tartunk, nézzük meg a kiskapukat, mert azzal általában bőviben vagyunk. Kicsit most magunk ellen beszélek. Ez a felállás addig igaz, amíg a császári vagy királyi udvar tartja rendben az utakat. Mihelyt saját kezelésű útról van szó, melynek adóztatási jogát megszereztem vagy az út építésével, vagy uralkodói kegyből, a vámot és alanyát én állapítom meg tisztes keretek között. Az hogy mi a tisztességes, nincs leírva  ::)... Ugyanis kérdés, hogy adott területen milyen erőforrásokat igényel az út állapotának megőrzése, és milyen plusz szolgáltatást, mint például őrjáratot biztosítok hozzá, ami szintén viszi a pénzt, és beépíthetek a vámba.

Elgondolkozva simogatja az állát.
-Az eddig azért látszott, hogy idefele az utat nem a Napcsászár tartja karban, és joggal gondolhattuk azt, hogy a rév túlpartján is hasonló állapotok uralkodnak. Például Abÿrnossban az egyik családi birtokon van magas díjú vámszedés elijesztendő a kíváncsi népeket - szép summát lehet leakasztani a makacs utazókról ;) Ami meg a nemesek adóztatását illeti: területről kitiltani elég bajos a nemességet. A kolostorok, családi palazzok válogathatják meg, hogy kit engednek a falaik közé, illetőleg a Kanton. A többi helyen viszont nincs ilyen előjog - de elrémítő környezettel, vagy útadókkal - ha van rá mód és jog - távol tartható a kíváncsiak jó része. Persze, egy felülvizsgálat nem árthat, hogy miért is próbálja meg távol tartani birtokától a nemességet. Van valami rejtegetni valója esetleg? ;D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #333 Dátum: 2022. Március 17. 20:16:14 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, este
Esemény: párbeszéd,
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Zev úrfi nekiáll furfangoskodni, mosolyom nem palástolom hiába no a vér nem válik vízzé, bár önmagához képest túlzottan is óvatoskodó ahhoz képest, hogy a Smaragd szigeten majdnem felkoncolták az elégedetlenkedő jobbágyokat. Természetesen pont fordítva látja a dolgokat mint én a mikrovilágból tekint kifelé, míg én a hegy tetejéről pillantok a völgybe.

- Uram a Napcsászár birodalmában vagyunk és bár a császári tartományok vagy nevezzük őket királyságoknak rendelkeznek nem kevés szuverenitással és saját törvényekkel, ha arról van szó törvényeik felett a császári törvények állnak.
Az út megadótatását Chianwa nagyúr előjogként a tartomány királyától kapta ám a király magától a Napcsászártól kapta kormányzási jogát. Az hogy Chianwa nagyúr nem ismeri a császári szabályozást és törvényeket az rév és híd díjak kapcsán még nem mentesít azok betartása alól. Bölcs atyád nem véletlenül téged küldött erre az útra így te mindenütt ingyen haladhatsz az utakon, míg a kíséretednek pusztán jelképes díjat kell fizetnie, mivel nem kereskedelmi ügyben jársz el és portékát sem szállítunk.
Szerintem most van az a pont amikor nem szabad meginognunk, holnap magabiztosságunk teljes tudatában kell fellépjünk a nemesek és nemesi kíséretek megsarcolása ellen és ha kell tudatosítani kell Chianwa nagyúrban, hogy akár királyi kincstárnoki revizort is hívunk rá ha továbbra is enged a kevélységének és mohóságának.
Tisztelettel jelzem uram holnap elsősorban a Shin Császári rendjének a Kristálypalota követe leszek és csak másodsorban a mentised.


Mondandóm végeztével meghajlok felé, remélem határozottsága most már erős szárba szökkent, ha van még mondandója azt meghallgatom, bár már szerintem minden lényegest átbeszéltünk.
Az est további részében, visszafogottan csipegetek és elmerülök az egyszerű emberek örömében szinte megfürdök önfeledt kisugárzásukban. A kodó párbaj már annál érdekesebb és lenyűgöző, fürkész tekintettel figyelem a jelenséget, sőt hagyom, hogy az érzések és hangulatok, ha tompán is de átszivárogjanak aurámon, nagy meglepetésemre az nemes ifjú győzedelmeskedik az öreg mester felett. A „pecsétet” azért tüzetesebben szemrevételezem kíváncsiságomnak köszönhetően.
Mielőtt az öreg mester visszavonulna a fogadó pagodájába udvariasan feltartoztatom.

- Tiszteletre méltó mester esetleg véletlenül nem tudod, hogy Chianwa nagyúr miért szab ilyen csillagásztati árakat ki az idegen utazókra ?


Türelmesen várom a válaszát.

Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #334 Dátum: 2022. Március 17. 20:17:53 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, falu
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: párbeszéd,
Résztvevők: Lan Ro-Ryen
__________________________________________________

A medalliont nézegetve az erők síkján méretei ellenére az ajándék és alkotás rúnáit véled felfedezni rajta.
...
Az öreg, míg a pagodába tart megszólítod egy pillanatra. Fáradtan rád néz, arcán a ráncok most még mélyebbek, öregebbnek tűnik.

-Itt jó az út. Jó a biztonság ezen a szigeten. Ha folytatod utad, látni fogod a különbséget - hosszú hajú útonállók keserítik az utazók életét, és általában nyomor van. Egy dekáddal ezelőtt ez a hely sem volt más. Mióta Chianwa nagyúr van hatalmon, úgy nézem sokat javult a helyiek élete - pénz áramlik hozzájuk, felpezsdült a kereskedelem. A vám nem vonatkozik a kereskedőkre - ők ingyen utazhatnak és szállnak meg egy napot a fogadóban- amit örömmel ki is használnak. Az idegen utazókat itt nem kedvelik - régebben jó részük az útonállók és a kémeik közül került ki. Ha megbocsátasz, folytatnám utam, mert nagyon elfáradtam.
Szól, majd folytatja tovább az útját a fogadó fele.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #335 Dátum: 2022. Március 17. 20:21:14 »

__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutás-Votar, útközben
Időpont: tavaszutó
Esemény: a révész, Kodo-párbaj
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Érdekes szavak hagyják el a fruska ajkait. Ha jól értettem, ő lenne a helyi úr lánya? Vajon mit fog tenni a tények ismeretében? Az az érzésem, holnap nem fogunk unatkozni. Főképp Anartÿss úrfi és Lan. Úgy döntök, hallgatok az itt történtekről, és kíváncsian várom, másnap miképp szabadul meg a hazugságok és dölyfösség saját maga által szőtt hálójából. Jó lecke lesz ez neki. Talán. Miután tisztázódott a helyzet elbeszélgetnék vele arról, hogy érzi magát, és mi a helye a világban. Aztán meglátjuk. Mindenesetre bízom benne, holnap nem kell majd beavatkoznom a nemesi kötélhúzásba, és a helyzet anélkül is tisztázódik. Ám addig még hátra van a Kodo párbaj. Szó nélkül meghajolok a révész felé, és a falu felé veszem az irányt.
Még éppen időben érkeztem, arra is van idom, hogy helyet keressek magamnak. Lan mellé telepszem, onnan figyelem a párbaj alakulását. Erre érdemes volt várni! A hangszer párbaj a szemünk előtt alakult át az aurák és az erők viadalává. Ráadásul rendkívül látványos formában. Aki egy kicsi rálátással is rendelkezik az erők síkjára, annak azonnal feltűnhetett, hogy a látvány és a hangok mögött komoly küzdelem folyik. A többi puszta eszköz, amit eltérőképpen használ az öreg mester és az ifjú nemes. A hangulatok varázsa engem is magával ragad, és nem zárom ki őket.
Az elhúzódó küzdelemben végül az ifjú kerekedett fölül. Közben a hangulat hamar visszatért a korábbi kerékvágásba, szívesen válaszolok az otthonomról faggató helyieknek. Közben szememmel a társaság többi tagját fürkészem: az ifjú úr máris visszatért a régi kerékvágásba, és a fehérnépet hajkurássza, Vanina azonban a megszokott magabiztossága nélkül látható. Először arra gondoltam megszólítom, de jobb, ha ezt holnapra hagyjuk, mikor lecsillapodtak és határozottabb formát öntöttek a tapasztaltak. Azt azonban nem hagynám ki, hogy az újdonsült kodo mesterrel váltsak néhány szót. A mulatság végeztével kezdeményezek egy rövid párbeszédet, amennyiben egyedül találom. Abrínul igyekszem megszólítani.
- Tisztelet nemes úr. Remélem enged beszéd.

- Én Quirrín Shírren. Nem hall még erőket zenével hív. Szabad tudni hol tanul?

A számomra szokatlan meleg arra ösztönöz, hogy az estét a tó partján töltsem. Rövid meditáció után leterítem utazóköpenyem, és fejem vászonzsákomra hajtom.

Szerző:Agradzsag
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #336 Dátum: 2022. Március 17. 20:24:45 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, hajnal - délelőtt
Esemény: a révész problémája
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Meghajlok az öreg mester felé és a köszönet és élet jelét rajzolom a levegőbe, majd lassan elsétálok az éjszakába.

<Hát erről van szó Chianwa nagyúr az egyszerű utazókat és nemeseket próbálja megsarcolni, míg a kereskedők szabadon mozoghatnak. Így élénkíti a gazdaságot, ám nem hinném, hogy a többi embernek kéne megfizetnie a kereskedők díjait és ez a szokásjogokkal éles ellentétben van. A közösségre hivatkozik miközben a többséget sarcolja a kissesség javára. Ej-ej Chianwa nagyúr csúszós kis kátyúba keveredtél…>

Elégedetten hajtom álomra a fejemet, miközben a hajnali kakasszót mint ébredés hangját bevésem az elmémbe egy rövid meditációval.
Hajnalba friss hideg vízben lemosakodom, majd lágy elmenyugtató formagyakorlatokat végzek a kelő nap fényében, mikor végeztem ismét átdörzsölöm a testem egy hideg vizes gyolccsal. Utazó zsákom mélyéről előveszem kolostorom hagyományos ruházatát azt akarom, hogy a nemesben és kíséretében tudatosuljon a Császári Shin rendjének képviselőjével állnak szemben. Komótosan felöltözöm hagyom, hogy a hímzett sárkányszárny motívum szétterüljön a hátamon, felcsatolom alkarvédőimet a széles selyemövbe tűzöm a quilleket, végezetül magamhoz veszem a sárkánykardokat. Megvárom a többiek ébredését uram felé szótlanul meghajlok, majd lassú sétával elindulok a révész háza felé.
A háznál öt lépésre letelepszem az ajtónak háttal, a lábamra fektetem a kardokat miközben meditációs pózban várom a nemest és kíséretét vagy legalább Chianwa nagyúr vérebeit. Jelenleg kizárom a tudatomból mind az úrfit, mind utazótársaimat a jelenlegi helyzetet én alakítottam ki így nekem is kell vele megbirkózni, hiszen én vagyok a gyengék menedéke ha bűnösök, ha ártatlanok. A menedék nem tesz különbséget a gyengék között csak oltalmat biztosít.

Szerző: Filio Mortale
« Utoljára szerkesztve: 2022. Március 17. 20:28:04 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #337 Dátum: 2022. Március 17. 20:27:54 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutás-Votar, útközben
Időpont: tavaszutó, késő éjjel
Esemény: ébredés
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Nem kell senkinek sem hálóhelyet keresgélnie: a fogadós mindenki rendelkezésére bocsát egy-egy kicsi, de tiszta szobát, hogy kipihenhessétek a nap fáradalmait. Miközben a kulcsot adja át, biztosít titeket, hogy az ünnepre és Zev úrfi nagylelkűségére való tekintettel a vendégeinek tekint titeket.  A szoba természetesen mindenkinek rendelkezésére áll.

Vanina körbenézve a szobában egy dologra figyel fel: mint puha géz, lágy, laza szövésű függöny van az ablak előtt. A kinti világot furcsa-elmosódottá teszi, de a különféle vérszívókat kint tartva a levegőt beengedi. A szoba többi berendezése is egyszerű; egy nádból font láda, rajta apró papírlámpással, és egy vastag gyékényszőnyeg ágy helyett.

....
Quirrín megszólítja a fiatal mestert. Amaz engedélyezőleg int kezével, majd válaszol:

-Ott tanultam, ahol a többi tanítvány  :D Shianzo nagymestertől, a Lángoló szívek útját. Valóban ritka az, ki birtokolja a titkos tudást. Mindössze maroknyi kiválasztott tudja csak megidézni  az erőket - a mesterek mesterei.  ;)
...
Zev úrfi is félrevonul valahova a szolgálólánnyal.
...
Lan is elégedetten pihen le másnapra.


-----------
Vanina halk, kopogásra ébred. (abrín)
-Úrnő, úrnő!
Ahogy kinyitod az ajtót, a szolgálóleányt látod meg, kissé megszeppent arccal áll előtted, amiért éjnek idején zavarni merészelt. Gyorsan meg is hajol, majd megkérdi:
-Zev..ran úrfi visszatért szobába? Mert fertályóra mondta azt, menni árnyas szék, de nem jönni vissza... megnézni, de ott nincs senki. Talán meggodol maga, mit tud?
Kérdezi egy szuszra. Szó se róla, nem lehet hozzászokva, hogy a vendégek "elmeneküljenek" előle - kifejezetten csinos. De hát Zevran úrfi esetében ki tudja? Még jó, hogy nem tartozol a fogadók szolgái közé, mert akkor már szintre biztos, hogy az úr ágyában "teljesítenél" szolgálatot...
Lan és Quírrin (ha nem a parton alszik) Vanina felől furcsa neszezésre ébred. Nocsak, a hölgy éjjeli vendéget fogad? :o Aztán felsejlik, hogy Vaninától ez a mentalitás bizony elég mesze áll...

----
Az úr bizony diszkrét kopogásra nem válaszol, sőt a hangosabb dörömbölésre sem... Nagy nehezen hoznak pótkulcsot - a szoba üres, csak Zev úrfi felszerelése van a ládában. (fegyvere viszont hiányzik) Vajon merre kószálhat éjnek évadján, mikor egy készséges szolgálóleány vár rá?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #338 Dátum: 2022. Március 20. 19:00:51 »
Vanina


Lassan kezdem megszokni, itt a kíséretet is személyenként külön szállásolják el, nemre való tekintetre. El fogok így puhulni.
A különös szövésű függöny hasznosnak bizonyul a szúnyogokkal szemben, ez jó hír. Elfáradtam, sok minden esett most, benne járunk az éjben, kell a pihenés. Talán holnap összeszedettebb leszek... Kézhez közel fegyverrel ledőlök aludni a lámpás elfújását követően.

Pihenésem nem tart soká. Kint még sötét van, amikor kopogást hallok. Összevonom szemöldököm, kipattanok az ágyból - ingben-gatyában hevertem le, nem kell nagyon magamra kapkodnom semmit, kezemben fegyverrel feltépem az ajtót.
- Mi az? - vakkantom a kérdést és végigmérem a lányt. Ez nem az, akinek uram a szelet csapta? Kenyéradóm holléte felől érdeklődik. Hümmentek kurtán a kérdésére, rossztól kérdezi, vajon faképnél hagyták, mert valamit rosszul csinált, vagy más egyéb miatt hagyják parlagon.
A lábamon nincs csizma, de nem is kell, hogy a szomszédos helyiség ajtajához lépjek és ököllel megverjem fáját:
- Lan! Ébredni! Gyere! - kiáltom,
Sose lehet tudni, kell-e ő is, inkább verjem fel hiába, mintsem később megbánjam, elmulasztottam szólni neki.
Amint csizmám is akad, nem késlekedek vértöltéssel, Zevran ajtajánál termek. Kopogok, semmi. verem az ajtót, akár ha kriptán tenném.
<Rossz hasonlat, félre vele!>
Én rúgnám be az ajtót egy az egyben, de csak megjön a kulcs is. Pedig de szépet rúgtam volna...
feszülten lépek be a helyiségbe, nézem az ablakot, uram holmiját, de a fegyvere hiányzik csak, meg talán a pénze, ha azt is magánál tartja.
<Úgy látszik, legközelebb akkor is mellette kell őrködnöm, ha nőt töm, vagy a dolgát végzi az árnyékszéken! :P Hm, annyi esze volt, pengével ment könnyíteni magán.>
Uram hirtelen elpárolgása nem tetszik. Gyanús. Ő, aki kimulatta magát és nő is akadt a horgára, ugyan mért ment volna máshova, ahelyett, hogy ezt a szolgálót döntögetné szorgosan?
Ha Lan előkeveredett, közlöm vele:
- Zevran úr nincs. Kell megkeres. Lány mond, úr megy... - az árnyékszéket nem tudom abrínul, hát kimondom, amit viszont ki tudok: - szarni és nem jönni vissza, nincs ott ama hely.
Szükségben a finom beszéd aludni tér.
- Kell tud, lány mond igaz vagy nem - teszem hozzá, mert nehogy már ezen csússzunk félre, eleve rossz nyomon indulunk! - Kell őt keres.

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #339 Dátum: 2022. Március 20. 19:04:14 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, este
Esemény: ébredés
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Meghajlok az öreg mester felé és a köszönet és élet jelét rajzolom a levegőbe, majd lassan elsétálok az éjszakába.

<Hát erről van szó Chianwa nagyúr az egyszerű utazókat és nemeseket próbálja megsarcolni, míg a kereskedők szabadon mozoghatnak. Így élénkíti a gazdaságot, ám nem hinném, hogy a többi embernek kéne megfizetnie a kereskedők díjait és ez a szokásjogokkal éles ellentétben van. A közösségre hivatkozik miközben a többséget sarcolja a kisebbség javára. Ej-ej Chianwa nagyúr csúszós kis kátyúba keveredtél…>


Elégedetten hajtom álomra a fejemet, miközben a hajnali kakasszót mint ébredés hangját bevésem az elmémbe egy rövid meditációval.
Nem a hajnal hasadta és kakasszó ébreszt hanem Vanina tört sÿtisie. Kábán kavarognak az ingerek, majd mikor felfogom a helyzetet teljes valójában, nadrágba ugrok és meztelen acélt ragadok a kezembe, majd egy lámpást magamhoz véve elindulok az árnyékszékek felé Vaninaval az oldalamon.

- Induljunk, remélem csak vaklárma és az úrfi elszenderedett odakint. A többi ráér később is… Megjegyeztem a lányt....

Azért elővigyázatosságból jól bevésem a szolgálólány arcvonásait elmémbe ki Vaninat ébresztette sőt tovább is lépek és a Harmadik szememet is rányitom aurájára, az arcok váltózóak ám az aurák nem annyira.
Menet közben morfondírozok, bár elképzelni sem tudom, milyen fáradság szükséges ahhoz, hogy valaki elaludjon a hűvös éjben az árnyékszéken vagy környékén.

Éjszakai ébredés

Árnyékszék és környéke Éberség 13% (Összpontosítással 23%) : Rolling 1d100: (83): Total = 83


Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #340 Dátum: 2022. Március 20. 19:06:39 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a budi
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Lan Vanina javaslatára jól megjegyzi a szolgálólány arcát, sőt - az erők síkján is vet rá egy pillantást, de a kavargó zavarodottságon kívül nem igazán lát mást. Kissé idegesen elindultok Zev úrfi keresésére. Lámpásaitok ugráló fénykörében a fogadó földszintje úgy néz ki, mintha fosztogatás után értetek volna ide. Hihetetlen felfordulás van. Tucatnyi test hever a legkülönfélébb helyen; padokon, asztalok alatt, sarkokban, a földön alszanak. A képet a szerteszét hagyott üres, és félig teli tálak, evőeszközök, kupák árnyalják tovább.  Óvatosan kell haladnotok, nehogy valakire vagy valamire rálépjetek.
Kint a kellemesen langyos nyár eleji éjben folytatjátok az utatokat. A levegőt tücsökciripelés, békabrekegés, és éhes szúnyogok hordái töltik meg, utóbbiakat a lámpások fénye vonzza. Félúton a budi fele, a tó partján valaki fekszik a fűben. Közelítvén hozzá a lábánál fekvő kotorékeb felkapja a fejét, és barátságosan csóválja a farkát.  Közelebb lépve a kutya felugrik, és messzebb szalad, onnan figyel titeket. Látjátok, hogy a kutya alvótársa nem más volt, mint Quirrín.
Az utat folytatva megcsap titeket a budi "illata", majd kibontakozik a sötétből. Az árnyékszék egy jókora fűzfa lombjai alatt terpeszkedik. Patinás, faragott deszkáiból ítélve jó néhány éve állhat itt. A torlódások elkerülése végett három vendég számára alakítottak ki külön-külön fogadó-helyiséget. Alaposan körbenéztek - még a pöcegödörbe is bekukkantotok, de nem találtok semmi érdemlegeset. 
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #341 Dátum: 2022. Március 20. 19:10:04 »
Vanina


A násznép nagyon kidőlt. Az is csoda, nem napfelkeltéig mulattak. Vagy ne keverjem a mocsári népet a nagyvilági népekkel?
Feszült vagyok, bármennyire is álmos voltam korábban, a tény, uramnak híja van, kimossa a fáradtságot a szememből. Nem esem pánikba, de végére akarok járni a dolognak.
Sajnos az ágymelegítőnek tervezett lányon kívül más épkézláb, viszonylag józan, szemtanúnak használható egyén sehol a vidéken. Magunkra vagyunk utalva.
Odakinn rajzik a vérszívó had lámpásunk körül, keveset hessintek.
Elsőre azt hiszem, Quirrín is a részeg álmot alvók népes táborát gyarapítja. Formára teljesen olyan egy alvó szerzetes a lakodalom után, mint ők. Partnere is akadt, igaz másféle és más indokból, mint majdnem Zevran úrnak: egy eb. Remélem, ha eljön a reggel és magyarázatot találunk urunk távollétére - és hőn remélve előkerül! -, az újra hozzánk csapódó Quirrín nem lett bolhákkal gazdagabb...
Mivel ő nem szerves része hármasunknak, meg sem fordul a fejemben, felébresszem. Ő nem tartozik az Anartÿss ház emberei közé, saját döntésén múlik, velünk tart és nem magányosan rója az utakat. Nem kötelessége részt vállalni ügyeinkből. Ha viszont Lan úgy ítéli, igénybe kell venni képességeit - aminek semminemű jelét nem láttam eddig a különös mozdulatokon kívül -, tőlem keltheti.
<Ugyan, büszke népség a szellemnéző a maga tudományára. Aligha hiszem, hajlamosak a fajtájukkal közösködni, hacsak nem nagy vészben járnak. Hm... Zevran úr eltűnése, már ha arra jutunk, szerintem kimeríti a nagy vész fogalmát...>
A budik azt teszik, amikhez a legjobban értenek: szaglanak. Nagy a sötét, egyikben sem leljük meg a nemesünket, se rajta, se benne, se körülötte. Éjjel nyomot keresni esztelenség. Gondterhelten állok meg, államat simogatom. Félrehajtott fejjel ránézek a kutyára.
- Bárcsak volna van az eb tanult eb! Adni neki Zevran úr ruha, talál szag és tud keres állat az embert! - sóhajtok fel, mert erre kevés az esély.
Hirtelenjében egyáltalán nem érdekel, mi lesz holnap délben. A fontossági sorrend élére került urunk megtalálása a részemről. Kérdőn tekintek Lan úrra, fogalmam sincs, amit kérdezek, abban mennyi a butaság, nem ismerem az általa látható világ természetét:
- Szellem-világ tud mutatni mi urunk nyoma?

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #342 Dátum: 2022. Április 15. 18:11:33 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: árnyékszék
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Lámpások bizonytalan fénye mellet haladunk az árnyékszékek felé, a mulatság nyomai egy darabig elkísérnek bennünket, utána békés tisztás következik hol Shírren húzza elégedetten a lóbőrt a hűvös éjszakában, kicsit mulatságos a társasága egy jóindulatú falusi eb ki farkcsóválva fogadja érkezésünket. Az árnyékszékek jelenlétét kipárolgásuk előbb elárulja mint ahogy kibontakoznának a sötétből, természetesen sehol senki az úrfinak hűlt helye, aggodalmam tovább fokozódik, ám szerencsére Vanina egyszerű és praktikus megközelítése észhez térít. Megkönnyebbülten fordulok felé.

- Az eb nem tanult de nagyon rövid idő alatt azzá fog válni…. A szellemvilágban sajnos nyoma sincsen az úrfinak… Menjünk vissza az ebért.


Határozottan indulok vissza Shírrenhez és alkalmi hálótársához. A tisztáson összeszedem minden tudásom, most nem hibázhatok ez az egyetlen esélyünk jelenleg, hogy Zev úrfi hűlő nyomára akadjunk. Erős koncentrálás mellet kapcsolódok rá az Erők síkjára és lassan lágy mozdulatokkal idézem meg a varázst, mélyem legmélyére nyúlva az arany ösvényt követve, mikor érzem a varázs születését lágyan az aurámhoz olvasztom (fenntartom) . Amikor már biztosan érzem és uralom varázsomat, tenyereim közé terelem és egy lágy simítással átadom a jóindulatú ebnek, a csatornát nyitva tartom, hogy utólag is képes legyek apró változásokat eszközölni rajta valamint, hogy az eb benyomásai is eljussanak hozzám. Szellemkezemmel mint pórázzal lágyan követem és engedem az ebet, miközben emlékeibe kutatok, hátha felébredt, mikor Zev úrfi áthaladt a tisztáson. Amint megleltem az úrfi emlékét és a hozzá kapcsolódó benyomásokat vissza sugárzom a kutyusnak <keresd, keresd, keresd> kéréssel, remélem a farokcsóválós kis kedvenc hallgatni fog rám és elvezet az úton min az úrfi járt.

Szerző: Filio Mortale
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #343 Dátum: 2022. Április 15. 18:14:05 »
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Vutas-Vutar, útközben
Időpont: tavaszutó, éjjel
Esemény: a kutya
Résztvevők: Vanina, Zevran Anartÿss, Lan Ro-Ryen, Quirrín Shírren
__________________________________________________

Visszasétálva Quirrínhez, a kutya ismét felkapja a fejét, és fark-csóválva, de tisztes távolságra szalad - szép dolog a barátság, de biztos ami biztos alapon. A lámpások fénykörében Lan lágy mozdulatokkal kezdi szőni a varázst. Nem sokra rá hol meleg, hol hideg fuvallatok simogatják Vanina arcát, és a langy fuvallatok hatására  a talizmán köve is kézmeleggé válik, de leginkább az az érzés foglalja le, mintha homlokán mászna valami - bár odanyúlva semmit nem talál. Ezt eddig néhányszor tapasztalta csak, és minden esetben komolyabb szellemnéző praktikák helyszínén történt. Az eb is megérzi, hogy valami történik. Farkát maga alá húzva lapul le a földre, és vinnyogni kezd. Quirrin is felriad - a kutya vinnyogása és az erők síkjának kavargása szétszakítja az álmok békés folyását...
A mágia létrejött, és Lan saját erejéből táplálja. A rettegő ebhez lépve megsimogatja, mely erre maga alá vizel, majd megnyugszik. Az emlékeiben kutatva kétszer is felleli Zev úrfit.
Első alkalommal az idegen (Zev úrfi) tart a jelölőfához. Másodjára is ő zavarja meg a szendergést. A tóparton szalad izgatottan egy mozgó bokorhoz, és ugrik bele. Közben értelmetlenül zajong, mint ahogy a falkája többi tagja szokott...

A kutyus eliramodik egy bokorhoz, majd elkezd szaglászni. Némi keresgélés után elindul, és hamarosan az egyik gyalogösvényen halad. Lan körül a szúnyogok furcsán kavarognak. Ha valamelyik közel kerül, beleolvad sorstársai tömegébe, melyek a körülötte örvénylő levegő csapdájába estek. Örömötök nem tart sokáig - nem sokra rá lefordul, és a mocsár fele veszi útját. Egyre láposabb területeken haladtok. Vaninának feltűnik, hogy itt-ott két lábnyom van. Egy csizmás, és egy mezítlábas: jóval kisebb. Vagy gyereké, vagy nőé lehet. Aztán a nyomok egy jókora vízfelülethez vezetnek. Pár lépésig még látszanak a víz alatt néhány ujjnyira, de beljebb a zavaros víz teljesen eltakarja őket. A kutya megtorpan, és ahogy elveszti a nyomot, felnéz Lanra - mintegy most hogyan tovább?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei - Archívum
« Válasz #344 Dátum: 2022. Április 15. 18:18:06 »
Vanina


Az árnyékszéknél ugyan az a tanácstalanság ül ki Lan arcára, ami engem is emészt. Urunk sehol és ettől kezdődő gyomoridegem támad. Addig le nem hunyom a szemem, amíg meg nem lelem, vagy épkézláb nyomot nem találunk arra nézvést, merre folytassuk a keresését.
Rossz érzéseimmel együtt felkavarodik az elbeszélés bennem, amit Zevran úr megosztott velem. Az a furcsa jóslat, amit egy idegen mondott nekik s ami miatt óvatosan választják meg útvonalukat, kilétük felfedését! Talán az ért most utol bennünket és most fejti ki hatását?
De ki képes ilyesmire és főképp mért?
Sötét gondolatok közül ragad ki a mentis hangja. Ötletet adhattam neki a kutyán való sóhajtozásommal, mert az eb közelében kezd el ügyködni. Érdekes, most semmi bajom azzal, szellemnéző. Ha Zevran úr érdekében egy ilyennel kell együttműködnöm, ám legyen.
Árgus szemekkel figyelem, mit művel és mit reagál arra a kutya. Időközben Quirrín szemei is felnyílnak. Ha kérdezni fog, a válaszadást áttolom Lanra.
Hőhullám érint meg, megborzongok. A kövem megint azt csinálja. Roppant nyugtalanító! Aztán a mászó érzet! odakapok, megvakarom a helyet, ahol érzem, hátha attól elmúlik, odébb is állok Lantól. Nehogy a végén én is kapjak abból, amit az ebnek szánt! Szerencsétlen nem nagyon élvezi a mágiát, együtt érzek vele. Kíváncsi vagyok, vajon tudják-e a szellemnézők, mit érez a megbűvölt, hogyan éli meg, hatnak rá.
Ha úgy látom, végez, megjegyzem:
- Ez volt rossz érzés. Képzelet bogár mász volt én fej bor. És én kő is lett meleg amikor te csinál varázslat. Ez a kő lesz új. Tegnapokban nem csinál én kő ilyen, ma napokban igen. Ez az új szokása van én kő zavar. Te tudod mondani mért van így?

A kutya engedelmessé válik, nyomra lel. Életem leggyorsabb kutyaidomítását láttam. Na ugye, hogy tudnak ezek akarattal játszani!
A szúnyogok is megbolondultak a szellemnézőtől. Hm, ha máskor szabad ég alatt alszunk, nem is lenne rossz megkérni arra Lant, űzze el a rovarokat egy legyintéssel hajnalig...
Puhább talajú környékre visz minket, hirtelen támadt reményem lelohad. Rossz érzések környékeznek meg. A nyomokat felfedezve megtorpanok, lehajolok hozzájuk.
- Nyomláb. Csizma és nem hord cipő. Kis láb nő vagy gyerek volt - dünnyögöm.
A tóhoz érve minden reményem elillan. Ajkam összepréselem, bokáig belegázolok a vízbe, úgy meresztem szemem a víztükör felé, mintha abból válaszok buggyanhatnának elő.
Ugye nem bűvölték el uramat, hogy kábán belemeneteljen a tóba meghalni?! Legalább ha csónak nyomát látnám az iszapban, hogy emberekkel van, életben! A rémülettől tágra nyílt szemmel fúrom tekintetem a sötétbe, nem bukkan-e fel a vízen uram fehér ingje, megerősítve a legrosszabb feltételezést...
De mi van - csillan fel bennem az élet reménye, ha oly furcsa gúnyában is -, ha a vidék bokrai, ligetei között nem emberi lények csalták el? Nem szellemek, azoknak nyoma sincs, de afféle tündérek is elveszejthették! Urunk esendő, ha a női nemről van szó, de egy lányosabb arcú legény is képes elcsavarnia  fejét, nem lett volna nehéz dolguk!
De talán nem kell a lápi tündérekig menni. Bárki emberfia orozta el mellőlünk az urat, azzal jókora gondot csinált nekünk. Oda a nyugalmam, kétségessé vált feladatunk befejezése és belátható közelségbe került az, ezért az Anartÿss ház feje életünket vegye. Hiszen a mi felügyeletünk alatt veszett nyoma a fiának...
Ez a gondolat kifejezetten rosszulléttel ajándékoz meg. A tehetetlen harag összetalálkozott elszoruló szívemmel, aggodalmaimmal, s úgy állok a tó szélén, mint akit villám sújtott.
Csak jár az agyam, jár, próbálok valami megoldást keresni. Még csak embereket se tudunk felverni, szálljanak vízre, hiszen mind leitták magukat a sárga földig!
Haragomban nagyot kiáltok és rácsapok a vízre.

Szerző: Tiwanlil
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"