Szerző Téma: Karakterek  (Megtekintve 2479 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Karakterek
« Dátum: 2015. Április 28. 18:42:52 »
 
Név: Hrissi al Shard (Az Öleb)
Faj: Ember
Kaszt: Fejvadász (orvgyilkos)
Jellem: Rend,Halál
Szülőföld: Hat Város, Equassel
Vallás: Antoh
Szint: 5.
TP:1001
[/t][/t]

TulajdonságokÉrtéke
Erő: 13
Állóképesség: 13
Gyorsaság: 14
Ügyesség: 14
Egészség: 11
Szépség: 17
Intelligencia: 13
Akaraterő: 15
Asztrál: 12
Érzékelés: 15 (jelbeszéd 4. foka)

ÉP:11/11
FP:57/57

HáttérKöltsége
Pszi Érzékenység: iskola biztosítja
Mágikus Fogékonyság:1
Klán, Rend, Iskola (Fejvadászklán): 7
Nemesi Vér: 1
Hátterekre összesen elköltve: 9
Szintenként elosztható pontok száma: 41

Képzettségekre elosztható pontok 1. szinten: 13 (intelligencia)+41(háttér)54
Összesen elosztható pontok száma(intelligenciával együtt):54

Képzettség megnevezéseszintjeára
Kultúra-Pyarroni3ingyenes
Nyelvtudás-Pyarroni3ingyenes
Helyismeret-Hat Város3ingyenes

*- 4. fokú oktatás bónusz
Képzettség megnevezéseKezdő szintjeJelenlegi szintjeKöltsége
Fegyverhasználat (tőr)*3415
Fegyverhasználat (Predoci egyenes kard)*22-
Fegyverhasználat (nehéz kardok, egykezes kardok, tőrök, csatabárdok, buzogányok, szálfegyverek)*22-
Pusztakezes harc*124
Fájdalomtűrés*11-
Fegyverismeret*22-
Álcázás/álruha*33-
Színészet*22-
Lélektan*22-
Orvtámadás*33-
Élettan*22-
Futás*22-
Úszás*22-
Pszi (pyarroni)*22-
írás/olvasás (pyarroni)*22-
Lopódzás*30%45%5
Rejtőzés*30%45%5
Csapdafelfedezés*10%10%-
Mászás30%45%5
Esés*10%10%-
Akrobatika*10%10%-
Jelbeszéd*0415
Csomózás*011
Szabadulóművészet*012
Zárnyitás*015%5
Fegyverhasználat – könnyű nyílpuska*025
Vakharc*012
Nyelvtudás – gorviki011
Nyelvtudás – toroni038
Nyelvtudás – erv023
Szexuális kultúra023
Számtan/mértan*012
Mechanika*012
Herbalizmus011


Tulajdonságnövekedés
+1  Érzékelés a jelbeszéd 4. foka miatt
+1  Gyorsaság a fegyverhasználat 4. foka miatt
Pontok szintenkénti elosztása:

1. szint: 0HM ->0 pont, 2FP->2 pont, 39KP->39 pont, 0MP->0 pont, 0Pszi-> 0 pont
2. szint: 10HM ->20 pont, 7FP->7 pont, KP->8 pont, 0MP->0 pont, 3Pszi-> 6 pont
3. szint: 11HM ->22 pont, 8FP->8 pont, KP->7 pont, 0MP->0 pont, 2Pszi-> 4 pont
4. szint: 10HM ->20 pont, 6FP->6 pont, KP->15 pont, 0MP->0 pont, 0Pszi-> 0 pont
5. szint: 10HM ->20 pont, 6FP->6 pont, KP->15 pont, 0MP->0 pont, 0Pszi-> 0 pont

Képzettségek fejlesztése
1. szinten:
Jelbeszéd felvéve 4. fokra: 15KP, Csomózás felvéve 1. fokra: 1KP, Szabadulóművészet felvéve 1. fokra: 1KP, Zárnyitás felvéve 9%-ra: 3KP, Fegyverhasználat – könnyű nyílpuska felvéve 2. fokra: 5KP, Vakharc felvéve 1. fokra: 1KP,  Nyelvtudás – gorviki felvéve 1. fokra: 1KP, Nyelvtudás – toroni felvéve 1. fokra: 1KP, Nyelvtudás – erv felvéve 2. fokra: 3KP, Szexuális Kultúra felvéve 1. fokra: 1KP, Számtan/mértan felvéve 1. fokra: 2KP, Mechanika felvéve 1. fokra: 2KP, Herbalizmus felvéve 1. fokra: 1KP
2. szinten:
Nyelvtudás – toroni 1.fokról 2. fokra fejlesztve: 2KP, Pusztakezes Harc 1.fokról 2. fokra fejlesztve: 4KP, Zárnyitás +6%: 2KP
HM elosztás: +2KÉ, +4TÉ, +4VÉ
3. szinten:
Nyelvtudás – toroni 2.fokról 3. fokra fejlesztve: 5KP, Szexuális Kultúra 1.fokról 2. fokra fejlesztve: 2KP
HM elosztás: +3KÉ, +4TÉ, +4VÉ
4. szinten:
Lopódzás 30%-ról 45%-ra: 5KP, Rejtőzés 30%-ról 45%-ra: 5KP, Mászás 30%-ról 45%-ra: 5KP
HM elosztás: +2KÉ, +4TÉ, +4VÉ
5. szinten:
Fegyverhasználat - tőr 3. fokról 4. fokra fejlesztve: 15KP
HM elosztás: +2KÉ, +4TÉ, +4VÉ



FP alap:28
további FP-re költve 2 pont +7 pont+8 pont+6 pont+6pont

MME:=15+8(statikus pajzs)=23
AME:=12+8(statikus pajzs)=20

ψ pont
Iskola Típusa: Pyarroni
Használat foka: 2.
Intelligenciából:13
Képzettségből:0
Pontból: +5
Pszi pont: 18/18

Alap Harcértékek
Sebesség: 3 sec
(Gyorsaság+Érzékelés+2HM+3HM+2HM+2HM): 37
(Erő+Gyorsaság+Ügyesség+4HM+4HM+4HM+4HM): 57
(60+Gyorsaság+Ügyesség+4HM+4HM+4HM+4HM): 104
: ( Ügyesség+Érzékelés+0HM): 29

Harcértékek Predoci egyeneskarddal
Sebesség: 5 sec
(37+5): 42
(57+11): 68
(104+10): 114
Sebzés: K10+2

Harcértékek Tőrrel
Sebesség: 3 sec
(37+11 tőr): 48
(57+20 tőr): 77
(104+14 tőr): 118
Sebzés: K10

Harcértékek Könnyű nyílpuskával
Sebesség: 3 sec
(37+5): 42
(29+5): 34
Táv: 50 láb
Sebzés: K6

Pénz
Réz:
41
Ezüst:5 (a kapuzásból maradt)
Arany:-

Felszerelés:
tőr+közönséges tőrhüvely
vászoning, paraszti
bőr nadrág
bokacsizma
bőr öv
szövet köpeny+csuklya
Erszény
Kulacs (2l)
selyemkötél, kis mászóvassal.
fa kalapács rongyba tekerve
20db faék.

Hátizsák
benne:
1 kopottas szövet nadrág
1 foltozott vászoning, paraszti
1 pár saru
kova, acél
Borotválkozó, tisztálkodó felszerelés (fém tükör-beretva-szappan, két tenyérnyi törülköző)
4 váltás alsónemű, kapca
2 ing (vászon, paraszti)
1 fáklya
1 pokróc
Gyolcs
Fenőkő
Sajt, tömb
Só, tömb
Szárított gyümölcsök, egy font
Tolvajszerszámok zárnyitáshoz (1 ezüst értékben)

egy pakli képes kártya, benne:
-egy tál étel
-egy ágy
-egy kupa
-néhány érme
-egy ház
-egy városkapu
-egy nyitott ajtó
-egy lakat
-egy ablak
-egy imádkozó alak
-egy tőr
-egy koponya
-egy hajó
-egy ember
-több ember
-tábortűz
-egy fa
-erdő
-út
-síkság
-hegy
-mocsár
-őrtorony
-homokóra
-nap
-hold
-egy halom étel összecsomagolva
-egy megrakott hátizsák
-egy folyó
-egy pár csizma
-egy ló
-egy kicsi, kézben tartott kutya

Megjelenés: húszas évei elején járó, átlagos magasságú és súlyú férfi. Gondosan kidolgozott, finom izomzattal rendelkezik. rövid, egyenes szálú barna haja finom, már-már nőiesen szép arcot keretez. Szeme enyhén mandulavágású, bőre kissé kreolos. Ruházata inkább praktikus, mint divatos - könnyű bokacsizma, sötét szöveting, barna szövetnadrág, oldalán predoci egyeneskard - ha teheti.


Jellem: klánjához a végsőkig hűséges, a parancsokat tudásához képest mindig a lehető legjobban akarja végrehajtani. Magát, és társait csak a klán hasznos eszközének tekinti - akár egy kardot - amit ha a klán érdeke úgy kívánja, fel lehet áldozni. A halált nem féli. Parancsra, vagy érdekből bárkit gondolkodás nélkül Darton ítélőszéke elé állít, de nem célja az értelmetlen gyilkolás. Mások azt mondanák rá, hogy könyörtelen, de nyílt, és ártatlan tekintete, barátságos viselkedése jó ideig megtévesztheti a szemlélőt. Ha nem kell színészkednie, teljes magabiztossággal viselkedik. Az évek alatt megtanulta elviselni a kiközösítettség érzését - némasága falként magasodik közte, és a többi ember között, akik nem értik jelbeszédét - emiatt egyedül a klánjában érzi magát igazán otthon.


Előtörténet: Hogy hogy hívnak? Mostanában van aki Ölebnek, vagy Hallgatagnak. . Tudsz követni? Áll meg egy pillanatra. A suhanc igenlő válaszára elégedett biccentéssel folytatja. -Mások Hrissi al Shard kapitánynak neveznek, de atyám ha minden igaz, Ason Dale nevet adta nekem születésem után. Ó, látom, ez a név már ismerős! Jól sejted. Apám egy kisebb hadigálya, a Vihartáncos kapitánya, Siel Dale, és a Dale nemesi család becses tagja. A gorviki kalózokra vadászik, és felügyeli a partvidéket. Persze a gorvikiak azt mondanák, hogy a partvidéket, és a kereskedőhajókat fosztogatja - minden csak nézőpont kérdése. Anyám az equasseli Tanos kereskedőcsalád gyönyörűséges sarja volt, de belehalt a szülésbe. Apám nagyon szerette, és ezzel nem igazán loptam be magát a szívébe - mindig elvesztett feleségére emlékeztettem. Ráadásul mint tudod, némának születtem. Egy hajóskapitánynak a hangja a fegyvere, a munkaeszköze, így el tudod képzelni, hogy milyen szánalmas is lehettem a szemében... Ám apám pár év múlva megtalálta új élete párját, s házába fogadta. Mostohaanyám rávette, hogy kezdjenek mindent elölről, s így engem négy évesen a Hallgatagoknak adtak egy halálért cserébe. Valójában jól járt mindenki. Apámnak később új elsőszülöttel kedveskedtek az égiek, és egy csapásra megszabadult fogyatékos fiától, valamint egyik ellenlábasától. A Hallgatagok pedig nyertek egy néma fiút. Látom a szemeden nem sokat tudsz erről a szervezetről. A helyiek időnként orkoknak gúnyolnak  minket - persze nem szemtől szembe... Elárulok egy titkot; a Hat Városban is van igény testőrökre, és bérgyilkosokra. A férfi szemében vidám szikrák gyúlnak, ahogy keze táncot lejt. -Ne nézz így, még Pyarron is foglalkoztatja a fajtánkat, még ha nem is veri nagy dobra... A Hallgatagokat előszeretettel használják mindkettőre, mert nem fecsegnek feleslegesen, ugyanis a tagok majd' mindegyike néma. A Hat Város uralkodói közti vitákban is szerepet kapunk időnként. A Hallgatagok minden egyes néma gyermekért az ésszerűség határain belül egy ingyenes szívességgel fizetnek. A gyermekeket a holtak gyermekeinek is hívják, mert a kis jövevényeket az értük elhunytak nevét kapják meg. így lett az én nevem négy évesen Hrissi al Shard kapitány... Esküszöm, ennyi lovagot, urat nemes hölgyet ritkán találsz más klánnál. A klán vett védőszárnyai alá, és nevelt fel. Itt tanultam meg a kézjeleket, a harcot, az engedelmességet, itt szereztem az első barátokat.  Tizenöt évesen itt kaptam az első kosarat Alishane-től, az egyik huszonéves felderítőtől. Mosolyogva csak annyit intett:
-Ő igazi férfiakkal kezd, nem ilyen ölebekkel, mint én. Mint tudod, jelbeszéddel nem lehet sugdolózni, ha látnak... így hamar elterjed a pletyka, és a többiek azóta is csak ölebnek hívnak. A kiképzés igencsak kemény volt - ketten nem is élték túl. Egyikük leesett egy tetőről, másikukat pedig Cleano, a gyakorlótársa ölte meg álmában. Ugye, mondanom sem kell, hogy Cleano nagyon lassan halt meg - egymásért meghallhatunk, de egymás keze által nem. Jópáran pedig kirostálódtak az évek folyamán. Belőlük lesznek az intézők, szakácsok, ki-ki tehetsége szerint. A Hallgatagok gyerekei előtt két út áll: megtarthatják hangjukat, és belőlük lesznek a Hallgatagok hangjai, vagy ha a fegyveres szolgálatot választják, a mesterek segítségével elnémulnak... Tudtad, hogy mestervizsgát kell nekünk is tenni? Mindenkinek a saját útja szerintit. Nekem a Laguna kocsmárosa jutott. Nem tudom, hogy mi volt a bűne, de nem is érdekelt. Dagadt, középkorú alak, sunyi, mélyen ülő szemekkel. Két mázsa rosszindulat, akkora karokkal mint a combom. Három napig figyeltem, vártam az alkalomra. Szerencsére nem gyanakodott, így könnyű dolgom volt. A Laguna mögötti sikátorban találkoztunk délután, mikor vizelni ment. A hátulról érkező gyors szúrástól térdre zuhant. Igen szívós volt. A torkát kellett átvágnom, hogy végre meghalljon. Azóta már eltelt fél év, s jelenleg a Hatodik feladatomon is túl vagyok...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Karakterek
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 28. 18:43:24 »
Anili - Hrissi újdonsült felesége...
A többit majd a mesélő néni kiegészíti, ha gondolja :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nata108

  • Vendég
Re:Karakterek
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 29. 19:50:13 »
~Már csak a pénzek maradtak, mehet a menet.~




   
Zodd Irthan
Kaszt:   Bárd
Alkaszt:   Sötét bárd
Faj:   Kyr származék
Életkor:   26
Jellem:   Káosz
Vallás:   Papíron Tharr követője
Szülőföld:   Toron
Iskola:   Magányos udvari zenész
TP:   0 TP
Köv. szint:   101 TP
Köv. szinthez:   +101 TP
1. szint


ÉLETERŐ
Max. Ép:   12   Akt. Ép:   12
Max. Fp:   26   Akt. Fp:   26



Tulajdonság   Alap   Mód.
Erő   13   13
Gyorsaság   13   13
Ügyesség   14   14
Állóképesség   13   13
Egészség   12   12
Karizma   17   17
Intelligencia   15   15
Akaraterő   13   13
Asztrál   13   13
Érzékelés   14   14

KARAKTERALKOTÓ PONTOK (50)
Szintenként:   43   Maradt:   0

ELKÖLTÖTT PONTOK (43)
0 KÉ / 0 TÉ / 0 VÉ / 0 CÉ / 28 képzettség
0 Fp / 0 Pszi / 0 Kegy / 15 Mana / 0 tul.-ra

 
Háttér   Pont
Alkaszt   6
Faj   1
Mágikus fogékonyság (ingyenes)   1
Háttérre költött: 7 KAP
 

 MÁGIAELLENÁLLÁS
Típus   Asztrál   Mentál
Tudatalatti:   13   13
Háttér:   0   0
Hit:   0   0
Statikus pajzs:   0   0
Dinamikus pajzs:   0   0
Mágikus:   0   0
Összes:   13   13

 
MANA PONTOK
Max. Mana:   6   Akt. Mana:   6

PÉNZ
Arany:   0   Ezüst:   0   Réz:   0


   
Fegyver   Fok   Idő   KÉ   TÉ   VÉ   CÉ   Sebzés   STP   Spec.   Műveletek
ALAP HARCÉRTÉKEK   -   -   27   40   87   28   -   -   -   -
Puszta kéz   0   3   27   40   87   0   1k3-1   0   ✔✘✘   
Ramiera   2   3   33   50   92   0   1k6+2   10   ✘✘✘   
Rövid kard   2   5   32   50   95   0   1k10+1   25   ✘✔✔   
Vásárolt HM: 0 | Harctéri gyakorlatból: 0 / 0 elköltve


Képzettség   Kp   Fok   
Álcázás/álruha   0   2. fok   
Állatismeret   1   1. fok   
Ékesszólás   3   2. fok   
Élettan   0   2. fok   
Fegyverhasználat (egykezes kardok)   0   2. fok   
Fegyverhasználat (tőr jellegű fegyverek)   0   2. fok   
Helyismeret (Toron)   0   3. fok   
Írás/olvasás   0   2. fok   
Kínzás   0   2. fok   
Kultúra (Toron)   0   3. fok   
Lélektan (+1 Intelligencia)   23   4. fok    
Lopódzás   0   10% + 14%   
Lovaglás   3   2. fok   
Művészet (éneklés)   0   2. fok   
Művészet (zenélés) (+1 Karizma)   12   4. fok    
Művészet (szobrászat)   0   1. fok   
Művészet (irodalom)   0   1. fok   
Nyelvtudás (Toroni)   0   3. fok   
Orvtámadás   0   2. fok   
Rejtőzködés   0   10% + 14%   
Tapasztalati mágia (bárd)   0   3. fok   
Udvari etikett/intrika   0   2. fok   
Vallásismeret (Tharr)   0   1. fok   


Felszerelés:
Lant (vörösbarna erezett fa, fém ill. bélhúrokkal, 7 húros, különleges hangszer.)
Hátizsák:
-Írószerek
-Papír
-Lámpás+olaj
-Váltás ruházat: (
-Tömlő
-Kova és acél
-Étel


Ruha a karakteren


Előtörténet:

"Engedd óh, Múzsa, hogy végtelen kancsód ambróziájában ajkam megmerítsem, és önnön lelkem ódájának tüzébe pazaroljam, hisz oly ok szempár figyeli ajakam táncát."

Zodd Irthan falvak ura, a vitéz, a magasztos, a Fekete Hadurak hátának védelmezője, Kyria egyik legjobbfülű kisnemese, és még sok más jelzője van annak az embernek, aki nem én vagyok. Hiszen apám aznap este elcsábult, és anyám nemmegfelelő méhe adott otthont apám magjának, mely így az én korcs születésemet eredményezte.
Tharrnak hála apám vérét alig tudta elnyomni anyám gyenge léte, így nem kell a többi fattyú sorsában osztoznom.
Sőt, Tharrnak hála, hogy nem lettem Tharr szolgája véglegesen, mert kiderült, hogy nem vagyok teljesen toroni. Így a Háromfejű kegyesen kiátkozott, én pedig egyetlen megmaradt aranyamat egy kobozba fektettem.

"Játszottam esőben, szélben, napon, és télen, és magamat ringatva a zenével égtem.
Mégis, a mester, ki eljött értem, adta saját kezembe az én létem."

Egy sötét este volt, és egy lerobbant fogadó sarkában játszogattam, messze a fővárostól.
Senki sem gondolta, hogy ilyen az én szerencsém. Pedig már akkor annak éreztem magam, mikor az a szöszke lovász lánya esti találkát ígért nekem, amire aztán nem mentem el. Pedig micsoda nő volt...
Aznap este egy kobzosmester lépett hozzám, és kalapomba dobott egy apró fecnit, aminek utasítását követve megtaláltam őt és így 5 éves tanulásom, és életem legszebb évei elkezdődtek. Az idős mester mindent megtanított amit a zenéről, és az emberekkel való számunkra hasznos beszédről tudott, ám minden mást rám bízott, és csak érintve tanított meg, mielőtt eltávozott volna erről a poros világról.

"Elhull, elhull minek hullnia kell,
Mert jön az új, helyet keres.
Engedd, engedd a madárt el,
Mikor tolltalanul búsan verdes."

Aztán meghalt, és én gazdátlan, magányosan elindultam a városok felé, a part felé, a nemes születés felé. Itt titokban találkoztam apámmal, de nem akart látni, soha. Aztán mégis, kaptam egy ajánlólevelet, apám szignójával, és azóta nemesek közt zenélek. Szeretik a művészetemet, én meg szeretem a szennyeseiket kavargatni. Ennyi az egész, aki meg megismer, az meg távolmarad tőlem, sőt jobban tennétek ti is, mert az őrnagy panaszkodott a délikapura tegnap is.

~Zodd meséje egy város déli kapujánál történt letartóztatásánál~




Tulajdonságok:
Zodd, aki fattyúként látta meg a világot a kyrek sajátos jegyeit hordja magán, ám ez keveredik valami mással, mint ahogy az a toroni kisnemesség köreiben megszokott, de származása miatt, ő mégis egy kis söpredékként indult útnak.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Karakterek
« Válasz #3 Dátum: 2015. Szeptember 16. 16:19:56 »
Leanthil az öccse altal festett képen




Leanthil
Kaszt:   Lovag
Alkaszt:   Lovag
Faj:   Kyr származék
Életkor:   29 év
Jellem:   Rend, Halál
Vallás:   Tharr
Szülőföld:   Toron
Iskola: Toroni Hadiskola

Tulajdonság   Alap   Mód.
Erő   17   17 (+1 vértviseletből)
Gyorsaság   14   12
Ügyesség   16   14(+1 Fegyverhasználatból)
Állóképesség   11   9
Egészség   12   12
Karizma   19   19 (+1 Hadvezetéskor ha lehet, ha nem akkor intelligencia)
Intelligencia   15   15
Akaraterő   10   10
Asztrál   12   12
Érzékelés   13   13

KARAKTERALKOTÓ PONTOK (50)
Szintenként:   38   Maradt:   0

ELKÖLTÖTT PONTOK (190)
0 KÉ / 16 TÉ / 50 VÉ / 0 CÉ / 116 képzettség
8 Fp / 0 Pszi / 0 Kegy / 0 Mana / 0 tul.-ra

Új háttér  Törlés
Háttér   Pont
Alkaszt   6
Faj   1
Nemesi vér (ingyenes)   1
Rang   3
Vagyon   2
Háttérre költött: 12 KAP | Kinyit
Fp vásárlás  Fp visszaváltás
ÉLETERŐ
Max. Ép:   12   Akt. Ép:   12
Max. Fp:   25   Akt. Fp:   25

Képzettség:
Lovagkard 4
Kopja 2
Buzogány 2
Harctéri gyakorlat 2
Fegyverismeret 2
Vértviselet 5
Hadvezetés 4
Lovaglás 3
Udvari etikett 3
Heraldika 3
Lélektan 3
Térképészet 3
Párbaj 3
Állatismeret 2
Történelem 2
Írás olvasás 2
Szexuális kultura 4
Pajzshasználat 4


SZINTLÉPÉS:
(Új szintből amit kaptam tőled Utazó, vettem 12 HMet (24 KAP maradt, ebből vettem 1 Ké-t, 3 Té-t, és 8 Vé-t
SZINTLÉPÉS: Az amazonokkal való üzlet utáni
(Az újabb szintből KAPra költöttem 32-tőt 10kap-Pajzs-4., 5kap párbaj-3., 5kap udvari etikett-3, 5kap heraldika-3, 7kap-szexuális kultúra-4)

Vértben:
Ké 26
Té 45
Vé 87


Újabb érték ez lenne: Vértben
Ké: 35, Té 70, Vé 120 (plussz pajzs +50Vé)


Jellem: (nem szeretem befolyásolni mert ha nem alakitom jellem szerint az bajosabb mintha nem lenne..)
Rettentően büszke, csatamezőn könnyen elfelejtkezik saját védelméröl, ami nagyon veszélyes tett esetében. Ezért
távolhelyezték a harcmezőtől. Tábornokként seregeknek parancsol, amit egész jól tesz korához képest.
Önfejúség is szorult belé rendesen. Ellenben becsületes, és tisztességes. Személyesen is és harcmezőn is.
Ha viszont, bárki megsérti a büszkeségét, akkor lehet előkerülnek a kardok.

Háttér: Leanthil herceget akár bársonybaszületettnek is lehetne mondani, magának a Toroni Császárnak a harmadszülött fia ő, aki jobb híján katonai szolgálatokat végzett, mivel igencsak kevés esélye volt arra tekintettel, hogy két bátyja kiváló egészségnek örvendtek. Már ha a másodszülött, Simien egészségesnek minősül úgy, hogy naphosszakat tölt a könyveivel. Többnyire kiváló kapcsolatot ápolt azonban a legidősebb bátyjával, Farsellel, illetve az öccseivel, Tenkrával mindig játszottak, és elszórakoztatta a még tizedik életévét sem betöltő fiú, Lionarral pedig, mivel közel egyidősek voltak, komoly barátok lettek, bár mint olyan, voltak közöttük többször is komoly ellentétek, melyeknek forrása leginkább a herceg forró lelkének a kiállhatatlansága nyugodott meg. A Pyarroniták szerinti 3680-ban született, már gyermekkorában, négyévesen elkezdte a gyakorlatozást egy nagyméretű lovag kezei alatt, akit mérete miatt csak Bikának hívtak Shulurban. Tizennégy évesen menetelt kapitányi rangban a zászlóháborúba, ahol hamarosan kitűnt, és felkapaszkodott a ranglétrán a dwoonok földjén elért sikerei miatt. A háború utolsó ütközeteiben mint tábornok vett részt, miután az elődjét levágták, mikor a háború menete a visszájára fordult. Leanthil alakulatai a háború végéig kitartottak a határ másik oldalán, befészkelve magukat az egyik határmenti erődbe.
Az ifjú herceg a háborúban népszerű lett a katonái között, és mint az egyetlen, aki a végsőkig tartotta a helyzeteit, külön elismertség övezte a közvéleményben.
Későbbiekben azonban már csak gyakorlatozásokra és álmok szövögetésére volt ideje.


Lionar



Név: Lionar Anankhe (beceneve Lio)
Faj: Kyr
Kaszt: Fejvadász (orgyilkos)
Iskola: Ikrek
Vallás: Morgena
Szüloföld: Toron
Tsz.: 7

Tulajdonságok
Ero 15
Ügyesség 19
Gyorsaság 19
Állóképesség 15
Egészség 12
Karizma 10
Intelligencia 16
Akaratero 12
Asztrál 12
Érzékelés 19

Harcértékek
fegyver/Ké/Té/Vé/Cé/id./Sp
alap/38/66/98/59/-/-
lagoss/56/101/123/-/5/1k10+1
vadász számszeríj/48/-/ -/84/10/3k6
Hm: 13 (0 vett)

Ép: 12
Fp: 37 (10 vett)
Ame: 32
Mme: 32
Pszipont: 30 (1 vett)

Képzettségek
mesterlövészet 5. fok 24 kp
lopakodás 100% 14 kp
rejtozködés 100% 14 kp
mászás 100% 14 kp
akrobatika 100% 18 kp
taktika 3. fok 6 kp
fegyverhasználat 3->4 fok 13 kp
fegyverhasználat 2->4 fok 18 kp
számtan 3. fok 10kp
alkímia 3. fok 15kp
herbalizmus 4. fok 20kp
méregkeverés 4. fok 20kp
orvoslás 2. fok 8kp
kétkezes harc 4. fok 23
harctéri gyakorlat 4. fok 12kp
pszi (test, tudat) 3,3 fok 20kp
lovaglás 2. fok 3kp
állatismeret 1. fok 1kp
2 nyelvtudás (közös 3. fok, aszisz 2. fok) 6kp
kultúra (Abaszisz) 3. fok
fegyverhasználat (ld Utk) 1. fok
pusztakezes harc 1. fok
fájdalomturés 1. fok
fegyverismeret 2. fok
álcázás/álruha 3. fok
színészet 2. fok
lélektan 2. fok
orvtámadás 3. fok
élettan 2. fok
futás 2. fok
úszás 2. fok
írás/olvasás 2. fok

Felszerelés
ló+szerszám
3 nyeregtáska: 20 kötél kampóval a végén, kicsi sátor, kaja, álruha készlet, 2 mászóvas
nagy hátizsák: 10 fáklya, 3 fenoko, 1 fém tükör, 1 tuzszerszám, kaja
4 kulacs: 2 vizes, 2 boros
tarisznya: gyógynövények, mérgek* törhetetlen palackokban
3 övtáska: mérgek* (szintén törhetetlen palackokban), alkímiás tárgyak**, Fürkész
viseli: ing, gatya, incogno (=láthatatlanság köpeny), öv, 2 közönséges kardhüvely benne 2 lagoss, vadász számszeríj, tegez (60 sima, 10 páncéltöro lövedék)
vagyon: 500 arany

rúnacuccok:
-gyuru, varázsszóra aktiválódik, légiessé tesz (átmehetek vele falakon, nem tudom, hanyas fokú légiesség) a tárgyaimmal együtt.
-medál, ketté szedheto, mindkét felén kémszem van (vagyis ha az egyiket "elhagyom", a másikkal láthatom)
-másik gyuru: egyik oldala 20E-s illúziót (mentálmágia) aktivál 6 körig (1 perc), másik oldala 20E-s akaratátvitelt 12 körig (2 perc)
-harmadik gyuru: egyik oldalán vízaura, másikon fagyaura, ugyanarra a varázsszóra reagálnak, 10E, 5 percig
-rúnáztatott lugossok
-láthatatlanság köpeny
-Fürkész

*mérgek: ld lejjebb
**alkímiás tárgyak: alkímia 3. fokkal készítendok (meg klánbeli segítségével): füstbombák, narkotikumok (Ké:+5, Té:+10, Vé:+10), fémet gyorsan maró sav, fát gyorsan maró sav

mérgek:
-6 adag Toroni Pokol
-4 adag italméreg (kábultság [nyelvoldás], közepes ideig, gyors, 3. szintu)
-2 adag étel/italméreg (halál, maradandó, lassú, 2. szint)
-1 adag légméreg (alvás, hosszú ideig, lassú, 2. szint)
-20 adag fegyverméreg (fájdalom [4k6 fp], egyszeri, gyors, 4. szint)

Kinézet

ha nem rejti el, hófehér haja (melyet rövidre vág), sápadt bore és kék szeme könnyen elárulja.

Jellem
Sokszor mogorva, azonban ha kell, tud bálképes is lenni. Ha úgy látja, hogy egy ismeretlennel érdemes ismerkedni, akkor akár beszédes is lehet, de egyszeru közemberekkel nem áll szóba ha nem muszály. Kiképzése kiirtotta belole a fajára oly jellemzo gogöt, de egyben meg is tanította arra, hogy szinte bármilyen érzelmet utánozni tudjon.

Elotörténet
A fejvadászok élete sosem normális, hiszen egy normális ember - vagy esetemben kyr - nem megy könyörtelen gyilkosnak. De én közel nem vagyok normális kyr. Apám nem más, mint Toron császára, azonban anyám csak egy ágyas. Már azért szerencsésnek mondhatom magam, hogy túléltem csecsemo korom, hiszen a fattyúgyerekek többsége még azt sem éri meg. Anyám úgy tunik jól végezte a munkáját, ha rávette apámat, hogy ne ölessen meg. De még így is el kellett válnom anyámtól. MIvel fattyú voltam,papnak se mehettem. Mostanában már nem emlékszem miért, de akkor úgy döntöttem, hogy beállok az ország híres elit fejvadászai közé - Ikernek. A próbák után -melyeket sikerrel tettem meg - közölték, hogy le kell mondanom a császári vér biztosította különleges elonyökrol is. Jó vicc, fattyú vagyok, nincs semmilyen elojogom, még nemes se vagyok. Ezután azt is közölték, hogy most fejeztek be egy új kiképzésformulát, és épp önkénteseket keresnek. Beálltam, azt gondoltam, mindegy milyen fejvadász leszek. Így Mesterlövész lettem. A kiképzést mindössze ketten éltük túl, én és Vyria. Ifjú koromtól kezdve tetszett a kyr lány, késobb pedig részesültem abban a megtiszteltetésben, hogy vele mehettem küldetésekre. Másik meghatározó személy életemben az egyik bátyám volt (Haldirien), aki olykor-olykor meglátogatott. Nem csak hogy féltestvérem volt, mindketten a császár arcélét örököltük, így le se tagadhattuk a testvérséget. Ez meg is látszott. Sokszor kerültem vele - néha miatta - olyan helyzetekbe, ahol csak addigi kiképzésem segíthetett. Volt, hogy még pár császári ifjúval mentünk egy másik család gyerekei ellen, és büszkén mondhatom, hogy alig szereztünk sebeket. Ez a barátság a mestervizsgám után is megmaradt, ahogy az egyre mélyülo kapcsolat Vyriával.
Életem következo fordulópontja akkor volt, amikor azzal a hírrel tért vissza egy küldetésérol egy klántagom, hogy Vyria elesett. Akkor azt hittem, ennél rosszabb hírt nem kaphatok életemben. hetekig voltam magam alatt, amíg egyszer maga a nagymester meg nem látogatott. Akkor jöttem rá, hogy tévedtem. Mindig lehet rosszabb. Vyria élt. Az embervadászokhoz tartozott, nálunk csak mint beépített ember volt, és még csak nem is kyr. Elso dühömet felhasználva jutottam el az ellenség egy nagyobb bázisáig, ahol megtaláltam Ot. Az elso lövéssel el is találtam a szívét, majd hazamentem, miután leráztam az üldözoket. Ilyenre még senki nem volt képes közülünk, a vakmeroek ha el is érték a bázist, soha nem tértek vissza élve. Szerintem azért sikerült, mert szerelmi bánatomban olyan döntéseket hoztam, amire ok nem számítottak (két szóval kiszámíthatatlan voltam), és ezért tudtam lerázni oket. A mester azzal vígasztalt, hogy ezért én leszek a klán kedvenc fejvadásza, gazdagsággal, hírnévvel kecsegtetett, de én megtagadtam ezt. Ugyan a megbízókat megválogattam, de soha nem törtem se pénzre, se a hírnévre. Elment az életkedvem. Az volt - és a mai napig is az - a szerencsém, hogy a kiképzés felkészített erre, és még azelott megtanítottak arra, hogy használjam fel ezt, mielott bekövetkezett volna.
Egynémely megbízásra magammal vittem bátyámat is, továbbra is fenntartva a barátságot. O az egyetlen, aki ki tud zökkenteni mogorvaságomtól. Sokat köszönhetek neki. Nem véletlenül hoztam magammal ide is, azzal az ürüggyel, hogy nővadászatra megyünk.




Atolla, "Valentina", Kaskelloni hercegi családból.

Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Karakterek
« Válasz #4 Dátum: 2015. Október 31. 15:49:23 »
Leandil Árnyékpenge

Senkiszülöttje vagyok, számomra nem igazán szerencsés helyen. Egyetlen gyerekkori emlékem egy amulett csupán. Toronban félelfnek lenni egyáltalán nem egy szívmelengető érzés. Örülhetnek ha rabszolgasorba kerülnek
Utam hosszú volt, mire eljutottam az Ikrekhez. Akkor mindig csuklya volt rajtam, eltakarva a fülem. Tanultam az Árnyakban élés művészeté, megtanultam vívni kettő lagossal, könnyedén falra mászni, esni és eltűnni az Árnyékban. Egy voltam közülük, senki sem tudta valójában mi vagyok. Késöbb egy maszkkal egészítettem ki, amely teljes arcomat eltakarja. Azóta vagyok a Maszkos Vadász.
Nemes után Nemes bérelt fel Nemesek ellen. Én véghezvittem feladataimat és hamarosan kiemelkedtem, de maszkomat nem vettem le senki kedvéért sem.
Nem voltak barátaim, csak riválisaim.
Egyszer egy Császári családtól származó küldetést kellett megtenn. Igen egyszerű volt, csak követni kellett valakit és megtudni hűtlenséget követ-e el. Sajnálatos módon azt tette így visszatértem a Palotába ahol a Császár egyik tábornoka várt rám.
Ragaszkodott ahhoz hogy mutassam meg neki az arcomat, megfenyegetett, így engednem kellett neki.
A lovagúr azt mondta hogy ha bármikor kiderül a kilétem mások előtt hivatkozzak rá legyek az ő személyes ügyintézője.
A Háború alatt a Tábornok testőre voltam, mint egy Árnyék követtem, megvédtem. Ha jól tudom három Embervadászt küldtem az Árnyak Birodalmába, hogy többségük az utolsó pillanatokban észlelték a mögöttük álló, maszkos férfit.
Ha rám vársz sikolts rám.