Szerző Téma: Kalandozások a birodalomban:  (Megtekintve 20855 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #390 Dátum: 2016. Október 13. 10:39:31 »
Leanthil herceg:

A fogadóba belépve a terved nem nem teljes úgy sikerül ahogyan azt előre kigondoltad. Az eleje még rendben van, Fionát maga elé tartod a pengét az arca elé. Hirtelen olyan csend áll be hogy arra mindenki felfigyel, így az amazonok is mind feláll öttel még elboldogulnál de tizenöttel bajosan. Feléd haladnak miközben kivonják a kardjukat Atolla kivételével ő ijedten néz rád de  még ülve maradva. Leteszed a fegyvereket és a cseréhez érsz a nők megállnak megszemlélik az árut. Feltehetően a vezető "Mit akarsz cserébe?" Kérdésére már hadarod is a választ, magad se hitted hogy tudsz ilyen gyorsan beszélni.
Atolla végre feláll amint elveszed a fegyvert Fiona arcától. Az amazonok a hozott fegyverekkel vannak elfoglalva, Felpattan és a székek között odamegy hozzád .
-A jegyesed? Mióta? Ez valahogy kimaradt!De nem hittem volna hogy utánam jössz. Főleg azok után. Miért csináltad? Fogalmad sincs mennyire örülök hogy itt vagy de úgy hadartál felét se értettem annak amit mondtál. Tűnjünk el innen! -Atolla visszanéz.
-Nem fogok nekik hiányozni elvannak az új fegyvereikkel. Ők se nekem, az amazonok nem az én világom. Jól csináltad ügyes vagy! El kell mennünk  még Vidalért neki nem kell új patkó a múlt héten volt a kovácsnál. Van már szállásod? Ha nincs az is kellene mert úgy látom beesteledett.  -Közben már eltávolodott a  a fogadótól Árnyal felismeri és örül neki. Felengedi a hátára. De nem sokáig kell vinnie, a kovács nincs messze. Atolla csak addig hallgat el míg kivezeti a lovát. És felpattan rá.
-Egész úton ebben a páncélban voltál? Szükséged lesz egy villámkezű "valakire" aki segít levenni rólad.-Végre mosolyog.
-Na most keressünk szállást!-Ellovagol egy közepes minőségű fogadó mellett. Két emelet, reggeli ebéd vacsora a lenti részben már ha vendég kéri.
-Nekem megfelel! megnézem az árakat.-Atolla a pultnál bólogat,aztán üdvözült mosollyal lép ki.
-Remélem megfelel csak húsz ezüst egy szoba fürdővel. Rám már nagyon rám férne szerintem rád is. Napok óta ugyanabban a ruhában vagyok. Na kivesszük?
 


 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 13. 16:40:27 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #391 Dátum: 2016. Október 14. 08:41:58 »
Hrissi Al Shard:

Még egy darabig álltok a kis utcában, Anili közben kinéz elment e már a herceg.
-Jodin és Jodino bár nem főnemes de nemes nem tudom őket miért küldte el, a félelfet még megértem nem kedvelik őket Toronban az elfeket pedig kimondottan utálják. A lány mint ágyas? Ne viccelj már! Ez egy amazon! Amint az ura lehunyná a szemét, hiába dugná el a késeket találna egy törött tükröt vagy bármit amit ami éles és azonnal elvágná az ura torkát a háznépet se kímélné majd magával is végezne. Látszik hogy nem ismered az amazon mentalitás! Én inkább arra tippelnék hogy túsz És a herceg ki akarja cserélni Atollára de majd meglátjuk ha kijönnek.
A lopakodásra tett megjegyzésedre csak annyi a válasza. "Bocsi csak az ösztön!"
A herceg Nagyjából fél óra múlva kijön a műhelyből egy csomó fegyver van nála és a kovácsmester igyekszik útbaigazítani merre vannak az amazonok. Majd vissza is megy.  A szerencse mellétek állt, mert az egyik fiatal tanonc ahogy elment a herceg egy perc múlva kijött a műhelyből kinyújtóztatni a tagjait.
Anili azonnal mellé áll.
-Üdvözlöm fiatalember, lenne magához pár kérdésem persze nem lennék hálátlan!-Felemeli a pénzes tarsolyt és kivesz belőle egy rézpénzt. A legény arca felcsillan.
-Van ott még ahonnan ez jött, csak válaszoljon pár kérdésemre!-Addigra a legény bólogat.
-Mit keresett a díszes páncélos úr a műhelyben?
-Fegyvereket vett nagy tételben, amazon fegyvereket, meg más félét is, de nem láttam teljesen mert dolgoztam, mit akar vele nem mondta. Majd eligazítást kért melyik fogadóban vannak az amazonok, nincsenek messze, arra vannak.-Mutat nyugati irányba.
-Nem akarnak távol lenni a lovaiktól végzünk is nemsoká.-Anili egy ezüstöt nyom a fiú markába aki úgy örül neki mintha még soha életében nem kapott volna ajándékot, lehet még igaz is.
-Akkor séta!-Jelenti be mintha eddig nem ezzel próbálkozott volna, és néhány lépés után rájön megy ez neki. Eléggé le vagytok maradva a hercegtől de most nem érdekli, most séta van aztán jöhet a herceg.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #392 Dátum: 2016. Október 16. 07:11:08 »
Zabar Rukh:


Nem csinálok semmi különöset. Végig hallgatom Fabyiolát, majd elteszem a pecséttel ellátott levelet és a bőrtáskát. Átgondolom még egyszer az egészet.

- Köszönök szépen mindent és én is ugyanezt tudom kívánni önnek. Járjon szerencsével!

Ezek után, ha nincs mondandója követem a parancsot és elindulok vissza a kovácshoz és bevárom a követendő személyt. Miután végeztek elkezdem követni őket.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #393 Dátum: 2016. Október 17. 22:57:54 »
 :Leanthil

A tervem már majdnem az elején becsődöl, ugyanis az amazonok fenyegetően felkelnek az asztaltól, és fenyegetően közelebb lépnek, mire gyorsabban mondom a szavaimat, de nem közelítem a fegyveremet Fiona arcához. Minden isten és ember előtt vétek volna eltorzítani egy ilyen szép arcot.
Úgy tűnik, a fegyverek kellőképpen lekötik az amazonok figyelmét, így már nincs is szükség a pengére, így felteszem azt.
- Kérem, bocsássd meg tettem - suttogok felé, Fionára emelt tekintettel, és fejem meghajtom felé.
Majd  kifejti Atolla a gondolatait és felé fordulok.
- Kaskellon óta, azt hiszem.  És reméltem hogy ez lesz a válaszod, azt hiszem akkor jobb ha indulunk. Fiona? - érdeklődve és kíváncsian néztem az amazon hölgyre. - Mi lesz most? - bököm ki egy baráti mosoly mellett.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #394 Dátum: 2016. Október 18. 07:06:02 »
Leanthil herceg:

Fiona mosolyog, és jó szokásához híven már megint kiszabadult a köteleiből.
-Nem lesz gond! A többi amazon már útban van a város felé ezt ön is tudja Ha jól sejtem már nem is lehetnek olyan messze. Keressenek valami olcsóbb fogadót és holnap lépjenek le. Lehetőleg minél délebre. -Ezt már a fogadón kívül mondja Fiona.
-Inkább a hazamenetel fontos nekik mint Atolla, és most elvannak a fegyverekkel, ahogy azt maga is látja.- Mutat hátra Fiona.
 Kerestek egy olcsóbb fogadót. Nem kérdezem ki ez a lány tisztába vagyok vele.
-Sokat segített neked amazon létére, igaz? Valószínűleg el akart csábítani! Nem gondolod?-Csak addig hallgatok el míg a szolgák hozzák a fürdővizet szappant törölközőt, és ételt.
Végre eltűnnek.
Szokás szerint felállok az ágyra és onnan kezdem lebontani a lovagom páncélját. Ha már egyszer ilyen magasra nőtt.
-Te fürdesz először olyan koszos vagy mintha lebarnultál volna. Azért segíthetnél! Mire odaérsz kihűl a víz!-Közben viszont nevetek nem hittem volna hogy valaha kiejti a száján a Leanthin a jegyesem vagy ehhez kapcsolódó szavakat. De a toroni ilyen törvényekről még kikérdezem mert az nem teljesen világos.





Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #395 Dátum: 2016. Október 19. 14:42:58 »
Zabar Rukh:

Nagyából negyed órával korábban.
Újra kimentek az utcára Fabyola a négy jövevényt veszi célba te pedig  a másik irányba tartasz. A herceget eddig még nem láttad de talán felismered valamilyen jellegzetes vonásáról. Sajnos Fabyola erre vonatkozólag semmilyen információt nem adott csak a páncélos lovat meg a Vidal nevűt ami Atolláé.
Némi Lovaglás után Éppen szembe kerülsz a toroni herceggel aki senkivel sem téveszthető össze hollófekete, bordó színű páncéljában és palástjában páncélos lován. Mellette egy szőke nő aki nem az amazonok ruháját viseli a Vidal nevű lovon. Most kell cselekedni.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #396 Dátum: 2016. Október 19. 18:44:07 »
Hrissi Al Shard

Hrissi tűnődve hallgatja a testvérpár rangját és szerepét, de a lényegen nem változtat. A herceg szolgái. Szebben mondva vazallusai, csak jobban megy a soruk a földet túró parasztokénál. Ami pedig az amazonokat illeti - arról most nem akar vitát nyitni, mivel egyáltalán nem szakértője a kérdésnek. Ám úgy véli, hogy az eddig hallottak alapján ha egy amazonnak kedvére való a férfiú, akkor nem a torkát szokta szorongatni. S mivel a herceg nincs abban a helyzetben, hogy elvehesse a rangon aluliakat, így a legjobb esetben is csak ágyasként tarthatja maga mellett. Persze az már más kérdés, hogy ha a nő nem akarja az ágyába engedni a herceget. De ez legyen a herceg problémája... A felvetésre, hogy a herceg túszt akar cserélni, Hrissi megvakarja az üstökét.
-Talán... - jeleli
Amikor viszont megpillantja a felmálházott herceget, némán elneveti magát, s megrázza a fejét
-Mondd azt, hogy rosszul látok! A herceg mint valami dzsad kufár alkudozni akar majd Atollára? :D - jeleli vigyorogva
-Mellé csaphatna még két kecskét és négy tevét is, hogy megvegye az asszonyt :P - fűzi még hozzá, aztán folytatja
-Ki van zárva. A herceg talpig harcos. Bemegy, és mindenkit kardélre hány, aki ellenáll. Amúgy is sértő volna, ha szíve hölgyét néhány rozsdás bökő áráért megkaphatná. Minimum ezer aranyat el lehetne és illene is elkérni Toron hercegének szíve csücskéért, még ha kiállhatatlan is a természete - véli Hrissi.
Aztán a tanonc megerősíti Hrissi gyanúját, hogy a herceg az amazonokhoz megy ennyire felszerelkezve. Az még nem világos előtte, hogy a herceg mit kezd ennyi fegyverrel, mert azt nem akarja elhinni, hogy tényleg meg akarja vásárolni Atollát, mit holmi tehenet. De a másik magyarázat, hogy az új fegyverekkel akarja lemészárolni a fogadóban időző harcosnőket sem tűnik túl hihetőnek.
Hrissi végül Anilivel az oldalán kényelmes tempóban sétál a herceg után, s közben a házakat figyeli. Pontosabban a házak közti sikátorokat, beugrókat, és a házak ablakait, ereszmagasságát, hogy ha kell, tudja, hogy merre érdemes szaladni - ha el kellene tűnnie.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 19. 18:45:47 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #397 Dátum: 2016. Október 21. 16:37:24 »
Hrissi Al Shard:

-Pedig nagyon úgy tűnik, hogy erre készül.-Válaszol röviden Anili.
-Ha a háta mögött lenne néhány század toroni katona nem lenne szüksége ahogy te mondtad kúfárkodásra. Így viszont muszáj. Arra gondoltál e, hogy ez viszont a mi malmunkra hajtja a vizet? Mi van mert előfordulhat, ha ez Atollának nem tetszik és inkább az amazonokkal marad? A kis hölgy jóindulatában bízik a büszke herceg? Ezt mindenképp látnunk kell..
Eléritek a fogadót ahol a herceg a cserét bonyolítaná le, kintről is szinte minden szó hallatszik, éppen ott tartanak hogy beáll a csend az amazonok felállnak.
-Nem hinném hogy be kellene mennünk innen is mindent jól lehet hallani és látni gyere! .-Anili a résnyire nyitott bejárati ajtón hallgatózik és leskelődtök
-Úgy látom a herceg nagyon nagy bajban van!-Mikor vége az egésznek és úgy tűnik jönnek kifelé  Anilivel gyorsan tűntök el onnan mint akit kergetnek.
-Gyerünk gyerünk tipli!-Már kissé távolabb kérdez csak rá.
-Az történt amit megjósoltál! Követjük vagy visszamegyünk a szállásunkra?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 21. 16:40:06 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #398 Dátum: 2016. Október 21. 20:17:00 »
Leanthil herceg

Fiona szavaira egy kellemes mosollyal biccentek. "Lehet elsietett mentőakciónk volt?" - villan át az agyamon, majd Fiona felé intézem a szavaimat.
- Olcsó fogadót? - vonom fel a szemöldökömet, egy "nem tudod ki vagyok" arckifejezéssel az arcomon, majd biccentek felé - Öröm volt megismerni, és reméli szívem, egyszer majd befejezhetjük azt a bizonyos félbeszakított párbajt. Valamikor keressen fel, vagy én keressem fel önt?- kérdezem tőle, mintha egy toroni lovag lenne egy torna után, majd Atollával távozunk a fogadóból.
Ha eszembe jut valamilyen toronpárti riegoyi nemes neve, akkor azt egy javaslatként előterjesztem Atollának, másképp egy jó fogadóba megyünk, amelyen látszik, hogy ad a kényelemre, nem pedig dúcokon kell aludni.
Nem fogadom el az olcsó szállásra való jelzést inkább a riegoy-i uralkodó, vagy a város vezetőjének a háza felé veszem az irányt.
Az úrhoz mint toroni Leanthil herceg jelentkezek, a császár gyermekeként, mivel nincsen jelenleg háború az államok között, nem volna Riegoynak semmi oka arra, hogy magára haragítsa Toront, azzal hogy fiával rosszul bánnak. Először is a vezető elé járulok.
- Riegoy ura, öröm volt meglátni városodat és annak rendezett szépségét, a hosszú út után megkönnyebbülés volt újra Ynev egyik városába kerülni, és megszabadulni az út porától és annak kellemetlenségeitől. Azért jöttem hozzád, mert reménykedem abban, hogy családod nem utasítja el Toron császári családját, és szemtől szembe csodálhatom meg házadat és családodat, meglátva, hogy valóban olyan szép e, mint amilyennek mondják. A kísérőm pedig Kaskelloni Valentina, akit elraboltak otthonából, de még a városod előtt sikeresen visszaszereztük őt. - "ki kivánom hagyni belőle azt az esetleges utalást, hogy azt hinné őt vádolom"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #399 Dátum: 2016. Október 22. 08:19:09 »
Leanthil+Atolla:

-Majd meglátjuk, addig gyakoroljon Atollával!-Válaszol Fiona. Ez igent jelent, de hogy hol és mikor akar párbajozni azt nem árulta el. Legyen ez a jövő zenéje.
Rábólintok arra hogy ne egy olcsó fogadóba menjünk, gondolhattam volna hogy úgyis ez lesz de felvetésnek jó volt.
-Toron hercege természetesen a legszebb vendégszobánkat kapja, kérem fáradjon a komornyikom után!
A szoba tényleg gyönyörű. hatalmas kristálycsillár lóg a falról és a kézzel festett arany festék virág motívumok vannak végig a falakon ugyanilyen színű kárpit van a két fotelon az ágytakarón a hatalmas ágyon néhány beépített szekrény faragott díszítéssel ugyanazt az arany virágot követve. Egy másik ajtó egy olyan kis helyiségbe vezet ahol már a fürdővized melegítik.
Kopogtatnak az ajtódon. Egy inas lép be miután  beengedést nyert.
-Mindennel meg vannak elégedve?
Már kiterültem az ágyon de most felülök.
Leanthilra nézek nekem tökéletes, ő szokott a kákán is csomót keresni.





« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 22. 09:50:15 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #400 Dátum: 2016. Október 24. 13:11:15 »
Zabar Rukh:

Sikerül szembe találkozni a herceggel mielőtt még belépne a gazdag kastélyba.
-Nagyuram azt az utasítást kaptam, hogy adjak át önnek egy levelet ötven aranyat tartalmazó tarsolyt, és ha óhajtja bármiben a szolgálatára legyek. Van most valami parancsa számomra?



Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #401 Dátum: 2016. Október 24. 13:28:14 »
Leania levele:

Drága testvérem:
Mélységes sajnálattal és könnyek között olvasom soraidat de igyekszem erőt venni magamon, és biztatni téged menj tovább az utadon. Nem tudom mikor kapod meg a levelem remélem mihamarabb, erős vagy és bátor aki soha nem adja fel. Ne tett most se. Sajnos a Rowoni Paplovagot nem áll módomban visszaküldeni segítség gyanánt, hívta a hazája, ellenben küldtem az ikrektől egy embert aki mindenben a segítségedre lesz. Remélem ennyiben hozzájárulhatok hogy az én drága testvérem sikerrel járjon bármit is tesz.
Van még valami, küldtem ötven arany költőpénzt egy zöld szalaggal átkötött tarsolyban, de nem is az arany a lényeges hanem a tarsolyban lévő ajándék.
Ajánlom bölcsen használd fel, csak és kizárólag akkor ha már eljön az ideje!

Szerető testvéred Leania!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #402 Dátum: 2016. Október 24. 19:10:25 »
Hrissi Al Shard

Hrissi megrázza a fejét Anili véleményére. Egy herceg nem fog ilyet tenni. Nem teheti meg. Azzal viszont teljességgel egyet ért, hogy meg kell tudniuk, hogy mi is történik. A résnyire nyitott ajtón át kiszűrődő beszéd hallatán viszont Hrissi vidám arca elfelhősödik. Vannak dolgok, amiket egy herceg nem tehet meg. Vannak dolgok, amik rangon alulinak számítanak egy főnemesnek. Legyen szó akár latrina pucolásról, vagy kufárkodásról. Erre vannak a szolgák. S ezt a határt vannak akik nem lépik át, még ha beledöglenek is, s vannak olyanok, akik behódolnak a helyzetnek és elvégzik az alantas feladatokat. S itt nem az emberről van szó, hanem a címről és hivatalról, amit képvisel s egy cselekedetével sárba tiporja. Ahogy most a toroni hercegi család egy tagja a füle hallatára udvariaskodik, finomkodik, ajándékot hoz! szíve hölgyének elrablóinak, és úgy viselkedik, ahogy egy bocsánatért esedező vazallus tenné. Mintha nem is egy rettegett, erős birodalmat irányító család harcos sarja lenne! S az sem mentség, hogy a nők túlerőben vannak. Mit mondanak majd ezentúl a toroni uralkodó családra? Megvetően kiköp oldalra, de a kezét a kardja markolatára helyezi. Nem azért fizetik, hogy egyet értsen a herceg meghunyászkodásával, hanem hogy ha kell, közbe tudjon avatkozni.
Hrissi véleménye szerint a herceg olyan puhán viselkedett, mint amivel a latrinát szokták megtölteni. De az inkább gyanús, hogy túl könnyen adták át neki Atollát. Már ha az igazi Atollát kapta meg, és nem valami boszorkányos trükk áll a háttérben...

-A herceg még csak most lesz igazán nagy bajban... - jeleli Hrissi, miközben eliramodik az ajtó közeléből Anilivel az oldalán. Kicsit távolabb Anili kérdésére pár mozdulattal válaszol
-Kövessük őket, hogy hova mennek. Nincs kedvem később keresgélni - jeleli Hrissi - Utána menjünk a kapuhoz, és fizessünk egy ezüstöt, hogy ha arra távozik, egy suhanc értesítsen minket a fogadóban.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #403 Dátum: 2016. Október 28. 08:14:26 »
Hrissi Al Shard:

Gyalogszerrel követitek a herceget és Atollát, akik miután egy toroni ikrek bérgyilkossal találkoznak egy gazdag itteni családnál nyernek bebocsájtást.
-Tudod Hrissi akit elvakít a szerelem az bármire képes a párjáért. Meg ami Riegoyban történik az Riegoyban is marad. Elmondnád min gondolkodtál az előbb? Eléggé úgy tűnt som minden jár a fejedben.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #404 Dátum: 2016. November 02. 20:30:25 »
Hrissi Al Shard

Hrissi és Anili a herceg nyomában marad. Ahogy a duóhoz csatlakozik egy harmadik személy is, Hrissiék még jobban lemaradnak. A herceg lehet figyelmetlen, de a testőre már nem.  Egészen egy előkelő házig sikerül követniük őket. Hrissiben ugyan felmerül, hogy esetleg a hátsó ajtóra is kéne egy pillantást vetnie, nehogy ott távozzanak, de aztán emlékezteti magát, hogy a herceg ennyire azért nem gyanakszik. Még.
-Akkor irány a legközelebbi kapu! - jeleli Hrissi - utalva az előző ötletére, hogy az ottani őrök közül egyet-kettőt fizessenek meg, hogy ha arra távozik az úr, akkor menesszenek valakit a fogadójukba a hírrel.

Anili felvetésére Hrissi bólint, hogy részben elfogadja az okfejtést.
-Igaz, de azt nem szabad elfelejteni, hogy ő nem akárki, hanem herceg. S nem fertályórára, mint a csepűrágó egy ócska színpadon, hanem egész életében. Vagyis legyen akár fogadóban, akár a császári udvarban, esetleg csatamezőn, ő testesíti meg a birodalmat. Rá más szabályok vonatkoznak. Azaz sok mindent nem tehet meg, amit mások igen. S sok minden megtehet, amit más soha. S az imént látottak olyan messze álltak egy birodalmat képviselő személytől, mint a gorviki utcalány egy alidari hölgytől - jeleli, aztán folytatja
-De hogy én mit gondolok, az nem fontos. Nem vagyok se rokona, se közvetlen testőre, akinek elsőként kéne életét adnia érte. S beszélnem sem kell vele - vigyorodik el Hrissi a békülés jeleként.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"