Szerző Téma: Kalandozások a birodalomban:  (Megtekintve 20693 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #30 Dátum: 2015. Június 02. 08:39:34 »
Ezékiel+Leanthil

Ezékiel:
"Furcsa ez a herceg"
-Nem mondták még magának hogy aki kíváncsi az hamar megöregszik? De ez legyen a maga baja "barátom".-Befejezem  a vigyorgást. Ideje komolyan beszélni vele. Ez hosszú lesz. Egy mozdulattal kiverem a kezéből a tegnapi maradékot.
-Abból jobban jár ha nem eszik. A fogadós az ételbe is bőven szórt abból az altatóba. De már kértem reggelit frisset. Azért beszéltem arról hogy ha akarja előkóstolok magának. -Bizonyára nem tetszik neki de ez van.
-Akkor nézzük a tényeket.-Intek a fogadósnak hogy hozza a rántottát és pofátlanul beleeszem.
-Jó lenne ha mindent elmondhatnék magának de nem tehetem, mivel ezt az utasítást kaptam. A barátom helyett pedig hívjon a neven. Ezékiel ez a nevem hívjon így.-Gondolatnyi szünet.
-Az apja minél távolabb akarja tudni Torontól ezt szerintem maga is tudja. és minél tovább de nem nem ő fizetett a távolmaradásáért, sem a kedves két bátyja. Mind a kettőjüknek mindegy merre kószál. Hiszen kár tagadni az idősebbet még az sem érdekli mikor kerül korona a fejére. Érdekes ember szerintem maga semmit nem tud róla. Talán néha rá kellene kérdeznie, de ez egy másik történet. A másik bátya az viszont tényleg arra vár hogy mikor hal meg az idősebb testvére kár, hogy csak a pergamenjeibe szerelmes.-Ezt nem már bírom ki röhögés nélkül.
-Nekik kettőjüknek mindegy mit csinál és hol van, hiszen nem nem örököl kivéve ha meghalnak. Bocsánat de őszinteséget várt tőlem hát az vagyok. Az a két ember a családjában akiket valóban érdekel mit van magával szerintem maga is kitalálta kik lehetnek. Az édesanyja és Leania. A pénzt Leania küldte. Fogadja el, biztonságban akarja tudni magát. Ja és ezt!-Kiterítem az egyik üres asztalra a pergamenen lévő térképet. Rajta Toronnal Alidaxal és közte alig észrevehetően egy kis x-el bejelölve Kaskelllonal. Nagyon pici állam.
-A valóságban azért Ez a Kaskellon sokkal nagyobb. Gondolom?!-Most először elbizonytalanodom.
-Na igen és a nők!-Nagyot sóhajtok.
-Nem tudom  eldönteni jó e hogy paplovag vagy sem. A maga szerelme gyönyörű szerintem okos is másképp nem enné utána ennyire a fene. Nem igaz? Az a lány aki velem volt nem a kedvesem mivel nekem olyan nekem nem lehet Paplovag vagyok de ezt már említettem. Annyit tudok hogy a neve Anili kedvel a tőrökkel való fenyegetést. A kedves húga saját, egy személyes testőre, hogy most hol van nem tudom. Jobban járunk ha ez így is marad.-Kéznyújtásra nyújtom a kezem.
-Leanthil barátom ha végzett induljunk Kaskellon nem jön közelebb.


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #31 Dátum: 2015. Június 02. 09:29:43 »
Hrissi Al Shard:

Anili a megjegyzéseidhez inkább nem fűz egy szót sem. Kár erőltetni ami nem megy egyenlőre. Legyint egyet és egy percen belül már egyenletesen, alszik, Ez gyors volt.
Nagyon szép álmod van, bár mindig ilyeneket álmodnál. Anili haja kibomlott, az a selyemszalag nem sokat ért. A hasadon fekszik mint egy kis pióca. A jó értelemben. Te meg átkarolod a derekát. Úgy karolja a nyakat mintha félne hogy elszaladsz.
Egy kicsit már nehéz pedig csak 55 kiló lehet. Akkor most mi van? Nehéz?! Az ember fia nem érez álmában fájdalmat! Kakas kezd el kukorékolni, aztán még egy a harmadik és sorra kórusban!
-Kitekerem a nyakatokat rohadt dögök!-Szólal meg Anili álmos hangja, nem eresz el, lehet nem tudja hogy éppen  hol a keze.
-Még öt perc!-És alszik tovább fél óráig. Aztán felkel lemegy a földszintre. Hangos szóváltás következik, de nem lehet kivenni mi lehet a tárgya. Anili visszatér. Két lavórral egy nagyobbal és egy kicsivel.
-Ez a reggeli fürdővíz langyos nem túl meleg.-Majdnem a földhöz csapja. Dühösnek tűnik.
-Ez a kicsi pedig a borotváláshoz kell. Jó meleg víz, egy kisebb lepedőt belemártasz hogy felpuhuljon a bőröd. Jobb ha te csinálod én össze vissza vágnálak-És nagyjából idáig tudta visszatartani magát. Megfogja a késed és a szekrénybe vágja aztán még egyszer és még egyszer amíg le nem nyuszik. Eközben folyamatosan úgy káromkodik hogy a legtöbb alkoholista vén kocsis is szégyenkezhetne, hogy ő ilyet se tud.



« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 02. 10:15:10 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #32 Dátum: 2015. Június 02. 21:40:31 »
Hrissi Al Shard

Hrissi kissé irigykedve konstatálja, hogy Anilinek nem esik nehezére elaludni. Bezzeg neki még eltart egy ideig, de végül sikerül neki is elaludnia. Az álma úgy tűnik, a vágyait tükrözi – élvezi is Anili illatát, közelségét, melegét. Ha ébren lenne, ilyen helyzetben már rég fülig pirult volna zavarában. Vagy zsibbadna a keze... Hrissi ez utóbbinál kezd gyanút fogni... hogy aztán a kakasok által szolgáltatott ébresztő, és Anili hangja teljesen bizonyossá tegye – egy ideje már nem álmodik.
Ahogy felismeri a helyzetet, utólag gyorsan elvörösödik, és elgondolkozik a dolgon. Hisz általában egyáltalán nem szégyenlős – egyedül Anili jelenléte – pontosabban a vele kapcsolatos pajzán gondolatok azok, amik zavarba hozzák, s ilyenkor úgy érzi, hogy mindenki őt figyeli, és lerí róla, hogy mit gondol. Merengve nézi a mellette alvó lány arcát, beszívja illatát és azon töpreng, hogy mi is lesz egy év múlva. Hisz akkor véget ér a feladata, és visszatér klánjához <Ez nem kérdés, ez tény. A klán érdeke bárki, még az én személyes érdekeimnél is fontosabbak> emlékezteti magát. Node a képet Anili bonyolítja <Vajon őt is köti a hűség, az eskü?> Ez a feltételezés keserűséggel tölti el – hiszen abban az esetben tudja jól, hogy nem kérheti, hogy adja fel az elveit – hisz ő sem tenné <Ez a legfontosabb kérdés, amit tisztázni kell. Hogy vehetném el, ha tudom – egy év múlva itt hagyom, mert köti hűsége, és nem jöhet velem? :-\> Sóhajt fel. Türelmesen megvárja, hogy Anili magától felkeljen, és addig is elűzendő a komor lehetőséget, inkább a lány bájaira gondol – ami az intim közelség miatt nem esik nehezére.

Anili ébredését egy elégedett mosollyal jutalmazza és tekintetével követi a mozdulatait. Miután Anili távozik a szobából, Hrissi is felül, az ágyban, és végre megmozgatja elgémberedett karját. A lenti perpatvart hallva nagyon reméli, hogy ez csak véletlen, és nem mindennapos Anili esetében. Nem kedveli a már korán reggel ennyire sárkányosodásra hajlamos nőtípust. A szekrényhez sétál, és egy rend tiszta ruhát készít elő.

Anili két lavórral tér vissza. Hrissi érdeklődve figyeli, hogy mit akar vele. Feltűnik neki, hogy mintha kissé feszült lenne Anili. Csak remélni tudja, hogy azért vágná meg, mert ideges, és nem azért, mert rá dühös. Pont a beretvájáért nyúl amikor a tőr rezegve áll meg a szekrény oldalában. Hrissi kissé csodálkozva néz rá, és inkább leteszi a veszélyes eszközt (a beretvát) A második dobást már figyelemmel követi, de amint Anili a tőr fele nyúl, Hrissi finoman megfogja a kezét, és apró mozdulatokkal kérdi
-Mégis mi történt?! - tudakolja. Már sejti, hogy nem a reggelin veszhettek össze, hanem jóval fajsúlyosabb dolgon, ám a káromkodásözön nem segít megfejteni, hogy mégis min.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #33 Dátum: 2015. Június 02. 22:08:38 »
Leanthil

"Miért? Miért nem nyílt meg?" -kérdezrm magamba hitetlenkedve.
Nem szoktam hozzá, hogy ily módon figyelmen kívül hagyjanak. De úgy tűnik kezdhetek hozzászokni, az elmúlt hónapok erre utalnak.
" És ez nem jó így! Nem öregedtem meg... Igaz?"
Amikor kiveri a kezemből a tányért, önkéntelenül is az asztalba mélyesztem az öklöm.
"Ha nem lenne a vendégem..."
Szótlanul hallgatom a monológját. "Végül is elmondja a dolgokat... De nem úgy ahogy kéne..."
Említi az apámat.
- Természetes, mindenki tud erröl..-jegyzem meg vállat rándítva.
Majd a fivéreimet.
- Igazat megvallva nem gondolkozok a fivéreimen. Békén hagyjuk egymást, mindenki azt csinál amit akar. Igen tudok arról, nehogy azt higgyje hogy olyan jól viseltetett maga iránt, Ezékiel... A bátyjáim ravaszak, habár nem mindig mutatják.
Anyám, igen őt érdekel minden, nem lennék meglepődve, ha tudnám hogy a kocsma fele jelent neki rólam. Közvetlenül vagy közvetve.
De Leania, ő egy másik eset, számomra kétségkívül a legfontosabb személy, azt hiszem... Igen ő az. - mondom végül. -  Ah, látom étdekli önt Atolla nem árulok el nagy titkot ha megsúgom hogy ő a második.
Miután befejezi a mondandóját.... Elgondolkozok egy kicsit.
"Tanul... Tanul a lány, a végén még az én fejvadászom is hozzáfog kerülni. A maszkos fejvadász, Árnyékpenge... Már jóideje szolgál, én meg védelmet adok neki... Nos igen ő nem tőrözik, leginkább Lionarra hasonlít, két iker lagoss."
- Értem. Esetleg körbe tudná írni ezt a testőrt, kérem. - mondom neki barátin.
Miután megbeszéltük a dolgokat, ettünk azután Kaskellon felé vettük az irányt. "Nyugat felé mehetnék... Esetleg északra. Bár ott nem igazán biztonságos, de hát az élet veszélyes itt Északon, persze Délen is, úgy halottam. Rég harcoltam tiszta küzdelemben.."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #34 Dátum: 2015. Június 03. 16:55:05 »
Hrissi Al Shard:

-Az történt, hogy az én drága jó apám arra kért házasodjunk össze itt is a helyi kápolnában két nap múlva. Ezt kérte születésnapi ajándékként.Szerinte ő már úgyis nemsoká meghal hadd lássa már hogy férjhez megyek. Hiába magyaráztam neki, hogy mi már házasok vagyunk és erre semmi szükség  de köti az ebet a karóhoz. A fenébe is!Pedig olyan szívós az öreg hogy szerintem száz évig fog élni!-Hadarja el egy szuszra Anili a lenti veszekedés okát.
-Hogy tud ilyet kitalálni?-Anili megint valami olyan tárgyat keres amit vagy felrúghat vagy széttéphet vagy eldobhat. De semmit nem talál. Inkább odamegy a másik ágyhoz ás a takaró alól előszedi a már tegnap említett cselédlányruhát és elkezd átöltözni. Nem meglepő semmilyen alsóneműt nem visel.
Amikor végez megnézi magát a tükörben.
-Elmegy!-Megvonja a vállát aztán a takaró alól előkerül a tőre. Amit jó szokásához híven a combjához erősít. -Megszökhetsz az ablakon közel a diófa a pénzed az előre megbeszéltek alapján utánad küldjük a klánod vezetőjének. Vagy gyere le enni.Te döntesz!-ezzel már ki is ment a szobából.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #35 Dátum: 2015. Június 03. 19:42:43 »
Hrissi Al Shard

Hrissi kikerekedett szemekkel néz Anilire.
-Hát... - jeleli az első értelmes gondolatát mert lehet látni rajta, hogy egy pillanatra nem akarta elhinni, hogy jól hallotta. Visszaül az ágyára, majd háttal végigfekszik rajta, és a kezeit a feje mögé kulcsolja. Töprengve mered a mennyezetre, hogy kitalálja – hogyan tovább, aztán Anilire téved a pillantása. S ott is ragad, ahogy nyíltan szemrevételezi bájait - elfelejtve azt, hogy minél előbb megoldást kellene találnia. Egy ideig figyeli az öltözködő lányt, aztán gyorsan megleli a megoldást – az egyetlent, melyet lehetőségei engednek.
Csettint egyet, hogy Anili figyelmét magára vonja majd felkönyökölve jelelésbe kezd

-A feladatot elvállaltam, és kerül amibe kerül - de végig kell vinnem. Csak két esetben adhatom fel. Ha meghalok, vagy ha az úrnőd megálljt parancsol – jeleli komoly arccal Hrissi -Az, hogy ténylegesen el kell téged vennem – nos nem tűnik túl nagy csapásnak számomra  :) - mosolyodik el – mivel valóban terveztem, hogy nőül kérlek, csak nem pont így... – pirul el Hrissi jelelés közben -Ami pedig a kápolnát illeti – én a Pyarr istencsaládot tisztelem...
-Ám egy dolog nyugtalanít
– folytatja, és kis hatásszünetet tart -A feladat vége után nekem vissza kell térnem a klánomhoz, téged meg gondolom az úrnőd mellé szólít a kötelesség - frigy ide vagy oda. Ez pedig nem túl szívderítő lehetőség – fejezi be Hrissi. Arra a felvetésre, hogy megszökhetne a diófán keresztül, csak a fejét ingatja
– Nem vallhatok kudarcot – zárja rövidre a témát, majd feláll az ágyról és ismét a lavórokhoz lép. Mivel minden fontos kérdést sikerült tisztáznia, újra nekifoghat eredeti tevékenységének – a reggeli mosdásnak és borotválkozásnak. Sokkal jobban érzi magát mint fertályórával ezelőtt, hisz megoldódott az egyik nagy dilemmája – hogy elvegye-e Anilit s ha igen, akkor mikor. Már-már vidáman szabadul meg testszerte a borostáitól, aztán felöltve kikészített ruháját és elmaradhatatlan tőrét - a két lavórral felszerelkezve kibattyog a ház elé, és a diófa tövére önti a tartalmukat. Újabb cipőcsere után visszatér a házba, és a tegnapi nap alapján már rutinosabban, mosolyogva segédkezik a reggeli készítésénél.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #36 Dátum: 2015. Június 05. 04:44:57 »
Ezékiel+ Leanthil

Ezékiel:
-Ahogy azt a kedves húgától megtudtam nagyjából 2-3 nap Kaskellon ha az ember megállás nélkül egyenesen lovagol. De mi már egy éjszakát eltöltöttünk ebben a fogadóban. Tehát egy nappal több biztosan. Északkal egyetértek ott magát szerintem se szívlelik de nem is arra megyünk. Ezért van nálunk a térkép. De ahelyett hogy találgatnánk van egy jobb ötletem.-Két nyárfasor látszik közte pedig egy alig használt földút. Amióta létezik a kapurendszer csak azok járnak rajta akiknek nincs rá pénzük, vagy el akarnak tűnni a világ szeme elől. Egy lovaskocsi halad rajta lassan két lóval. Egy öreg paraszt hajtja. Odalovagolok hozzá. Magammal invitálom a herceget is
-Szép napot uram! Messze még Kaskellon?-kérdem tőle.
-Maguknak is! Ez az út pont oda visz.-Mutat előre az alig látható földútra.
-Onnan fogják tudni hogy ott vannak hogy a házak színe kék sárgák. Ja meg ez!-Elkezd vetkőzni ezzel meg mit akar? Aztán végül kiderül. Az egész hátát egy hatalmas tetoválás díszíti. Ugró delfin kék mezőben.
-Na ha ezt a mintát meglátják az embereken vagy zászlóként a házakon. Akkor biztos hogy ott vannak.-Felöltözik és megy tovább.
-A mindenit! Ilyet se látni minden nap! Leanthil magának mond valamit ez a delfin? -Mondom vigyorogva a hercegnek.
-Mert nekem semmit! Az irányt már tudjuk.-Közben felszállok a lóra és indulok a földúton a megadott irányba.
-Az érdekli hogy milyen ez az Anili? Sötét szőke haj, kék szem, de nem Kyr a lány ha éppen ez érdekli annál sötétebb a bőre és a vonásai sem olyanok. Van egy nővére Fabyola nagyon hasonlítanak egymásra. Egyéb kérdés?



« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 05. 06:01:43 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #37 Dátum: 2015. Június 07. 07:03:22 »
Hrissi Al Shard:

Aniliről nem derül ki milyen válaszra számított, legfeljebb csak a bőre színéből miután végig hallgatta a válaszod. Először vörös lesz aztán elfehéredik olyan a színe, mint a toroni kyr nőknek. Válaszadás közben hol téged hol pedig a diófát nézte mintha arra tippelt volna le fogsz lépni.
-Háát!-Ennyi telik tőle is. Aztán olyan gyorsan ahogy csak lehet kisurran a szobából még előtted semmilyen választ nem adva.
A konyhába érve minden olyan mint tegnap, szinte. De jól láthatóan és hallhatóan mégis más. Mathias a tűzhelynél fennhangon énekli a kedvenc nótáját ''A Van egy  kutyám gyere ide, szerelmes vagyok de kibe?" kezdetűt. Anthon is vele fütyüli, Erenias érkezik a tejeskannával amit úgy lóbál, hogy csoda hogy nem ömlik ki a tartalma.
"Két szerelmes pár
Mindig együtt jár
Egy tányérból esznek
Mindig össze vesznek"
-Adja elő a kis produkcióját nem is egyszer. Amíg az apja rá nem szól hogy most már be lehetne fejezni, mert megy a pofon.Erre megvonja a vállát de ugyanúgy fojtatja. Amit az apja egy nyaklevessel jutalmaz.
-Ne keresd már elment!-Szólal meg végül Mathias. Tudván hogy a kis család műsora valószínűleg nem érdekel. Annál inkább hol lehet Anili.
-Az élet korán kezdődik a kastélyban, ráadásul gyalog ment, furcsa lenne egy szolga lóháton nem?-Fejezi be rövidre zárva a témát egyenlőre.
A reggeli után a földek felé haladva azért könnyebb a dolgod. Már tudod mire számíthatsz.
-Azt üzente igyekszik haza bár nem tudja sikerül e elszabadulnia, de megpróbál sietni. Első a küldetés.-Mondja Mathias már normális hangon a szekéren amikor ketten maradtok. Megint egy hosszú nap, de úgy tűnik a tegnapi "dögök" ma rád se néznek. Egymás között sugdolóznak nem nagyon érted miről, talán a tegnap estéről és Aniliről az ablakban. A lényeg hogy békén hagynak.





« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 08. 08:49:57 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #38 Dátum: 2015. Június 09. 05:40:30 »
Hrissi Al Shard:

Nehezen telik az idő, de az ebéd már megvolt már rég. Persze megint Mathias kapar elöl mikor odaballag hozzád.
-Eredj haza fiam elég volt neked mára. Gyalog úgy fél óra. Ha jól gondolom.-Jelenti be szenvtelen hangon.
Ennél jobb hírt nem is mondhatott volna. Nem kell itt maradnod míg besötétedik! Gyorsan eldobni kaparót meg ami még nálad van, nem törődni a fájdalmakkal és már el is tűnni innen. És csak pár pillanatig gondolkodni azon miért is engedett el ilyen hamar Mathias. Nem is fontos, csak a hazamenetel!

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #39 Dátum: 2015. Június 09. 16:53:19 »
Leanthil

A lovagúrnak válasz gyanánt biccentek, felüllök a lóra és megeresztem azt.
" Nem igaz, hogy nem érek el semmit manapság" - közben mikor már jócskán magam mögött maradt a lovag megtapintom az arcom, keresve ráncokat, vagy akármit, ami elrontott.
Nem nagyon találok, így búslakodva (mert biztos van valami, csak nem tudom hogy mi!) és idegesen lovaglok tovább, talán túlhajszolva kicsit Árnydalt, egy fél mérföld után állítom meg csak, és onnan szépen lépkedve haladunk tovább. Nemsokára megérkezik az északi is.
Egy idővel aztán az úton velünk szembe egy valami, közelebb érve egy szekér bontakozik ki. Mikor közelebb érünk, a lovag megszólítja, és útbaigazítást kér.
Közben elgondolkodok.
"Hogy ismert meg a kocsmáros? Máskor is lehettem ott, de nem kinyilatkoztatva, mint A Herceg, hanem csak mint egy lovag... Az uralkodót még fel is ismerhetnék hiszen látják az érméken őfelségét... de engem sehol... Attól tartok valamiféle besúgó lehet... És hogy kinek? Azt nem akarom tudni.
Miután a bácsika fellobogtatja a hátán Kaskellon lobogóját, a lovag megkérdez efelől.
- Az Kaskellon lobogója, Ser.
Majd követem a lovagot, aki az útja során elárul egyet s mást arról a testőrről... "Aniliről. Fabyola, szőke haj, kék szem. Rajtuk kell tartanom a szemem. Nem szeretem ha kijátszanak".
"Magamban egy levelet fogalmazok meg... Jó hamar oda kell jutnom."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #40 Dátum: 2015. Június 09. 18:36:36 »
Hrissi Al Shard

<Úgy tűnik, sikerült Anilit meglepnem. Vagy legalábbis kissé zavarba hoznom  ::)> Nyugtázza az eredményt Hrissi, miután látja, hogy milyen gyorsan – és főleg szó nélkül távozik Anili a szobából.
A konyhában a párosra csak vigyorog – őt eddig sem zavarta, ha „megtalálták” valamivel, és most még jó kedve is van. S láthatólag nem is bántó szándékkal „froclizzák” Úgy tűnik, hogy Anili itt meg sem állt, mert nincs sehol. Hrissi türelmesen segédkezik, de rendszeresen az ajtó fele pillant, egyértelműen várja, hogy Anili visszajöjjön. Mathias válasza inkább érdekli – bólint egyet, és tovább kockázza a hagymát. Ám a megjegyzés, hogy furcsa lenne egy szolga lóháton – logikus, de igen furcsa Mathias szájából hallani... Nem is tulajdonít neki nagy jelentőséget – mivel gondolatai inkább Anili körül járnak.
A szekéren zötykölődve Hrissi leveszi az ingét, és bekeni magát azzal a szagtalan kenőccsel, amit leégés ellen kapott, majd újra magára ölti az inget. Mathias utolsó mondata immár jobban feltűnik neki.
<Menyit tudhat? ::)> Automatikusan rábólint, ahogy általában szokott Mathias mondandójára, és most igen szerencsésnek érzi hogy nem tud beszélni – így nem kell válaszolnia, és látszólag annyiban hagyhatja a dolgot
<Vajon Anili vagy Edmund úr pártját fogná?>
jut eszébe ismét a kérdés. Reméli, soha nem kell megtudnia.
A nap fárasztóan indul, és úgy is folytatódik – szerencsére úgy tűnik, hogy a tegnap este óta sokat csappant a népszerűsége a lányok körében – feltehetőleg Anilinek köszönhetően. Hrissi próbálja magát oda tenni, de úgy tűnik, hogy Mathias ismét több métert ver rá – látható, hogy még jó ideig esélye sincs Hrissinek még csak megközelíteni sem Mathias teljesítményét. Ám arra, hogy Mathias haza küldi nem számított. Csodálkozva pillant rá. Megtörli homlokát, és kissé égő fülekkel emészti egy pillanatig az utasítást

<Ennyire nem lehetett rossz!  :-[ Vagy mégis?>
Visszapillant a mai munkájára, felméri a távot. Szíve szerint már rég elment volna, de mindkét feladata ide kötné. A gyomlálás, és a fülelés <Úgy nézem, Mathias szerint nem vagyok alkalmas...> Bólintva sóhajt egyet, és a kaparót a szekérre téve elindul visszafele. Út közben futólag átgondolja a helyzetet
<Az öreg most kavarja, vagy nem kavarja? ::) Ha kavarja, akkor átsiklottam valami felett – vagy nem akarja, hogy itt legyek valamiért. Ha nem kavarja, akkor pedig szimplán alkalmatlannak tart  :( Remek. Legalább kimoshatok, takaríthatok, ha már itt nem veszi hasznomat...>
dönti el Hrissi. Ezután séta közben inkább a környezetére figyel – nem szeretné, ha meglepnék.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #41 Dátum: 2015. Június 10. 04:20:02 »
Hrissi Al Shard:

Kicsit több mint fél órás a hazaút. Ennél még a szekéren való zötykölődés is jobb. És a jó égnek se akar közeledni az az átkozott diófás ház, pedig ott van. Nagy nehezen azért mégis az ajtóhoz érsz. Közben furcsa gondolataid támadnak "Vajon miért küldött haza az öreg" .Szinte már furcsa elméleteket szövögetsz.
Az ajtó nincs bezárva. Pedig senki nincs itthon vagyis dehogy nem! Hiszen, most Anili is itt van. Frissen kiöntött mosdóvíz van a ház előtt. Most már biztos hogy Anili itthon van. A lépcső tetejéről szól le.
-Félbe maradt a reggel beszélgetésünk nem gondolod? Hoztam fel mosdóvizet neked is és van itt a hátam közepén egy pont amit nem érek el, pedig be kellene kenni. Egész nap a padlót súroltam a kastélyban, rám férne egy kis mentás krém. Szóval jössz vagy nem?-Kérdi és távozik a szobátok irányába. Ennyit az elméletekről, A sunyi öreg csak azt akarta, hogy nyugtod legyen pár óráig a két fiától, főleg Ereniastól. No meg egy kicsit tőle is. 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 10. 20:04:37 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #42 Dátum: 2015. Június 10. 20:16:40 »
Hrissi Al Shard

Hrissi alig várja már, hogy hazaérjen. Elege van a kutyagolásból, pontosabban elég fáradnak érzi magát ahhoz, hogy a máskor kellemes sétát se vágyja. Amint ráeszmél, hogy a bejárati ajtó nyitva van, ösztönösen a tőre fele nyúl, és immár sokkal éberebben néz körül. A mosdóvizet meglátva magyarázatot talál a jelenségre Anili személyében, így a tőrt nem kihúzza, hanem zavartan megigazítja. <Anili itthon van. Vagy csak azt akarják elhitetni velem, hogy ő van itthon? Micsoda trükk lenne! ::)> A képtelen gondolatra a fejét rázva lép be a házba, ahol Anili „támadja le” az emeletről. Hrissi végig hallgatja, majd halvány mosollyal lépdel felfele a lépcsőn <Mit szólt volna, ha előbb megvacsorázom? :P> De jól el tudja képzelni... A szobába lépve Hrissi pár kézjellel kezd
-Neked is szia! -lép a mosdóvízhez, és megmossa a kezét, aztán szétnéz, hogy Anili hova tette a kenőcs tégelyét. Felveszi, és immár tiszta kézzel jeleli
-Na, mutasd a hátad! Közben úgyis tudsz beszélni ;D – vigyorodik el, és letekeri a tégely tetejét, és lassú, simogató mozdulatokkal elkezdi Anili hátába belemasszírozni a krémet.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #43 Dátum: 2015. Június 11. 07:39:42 »
Leanthil+Ezékiel

Leanthil:
Vajon honnan ismert a fogadós, ennyire népszerű lennél erre? Vagy az az egy arany ennyit ér errefelé? Atolla tudná de ő még messze van. Az meg végképp furcsa hogy a helyiek magukra tetováltatják Kaskellon lobogóját, ide vagy oda. Ez biztos fájhatott. Jó nagy darab volt azon a vénemberen. Valentinán is volt valami vagy nem?  Úgy is meglátod ha egyszer odaértek!Ha odaértek!
Ezékiel úgy tűnik tudja tartani a tempót amit Árnydallal diktálsz neki, naná hiszen toroni lova van. Most vetted csak észre a billogot rajta. Anilin és a nővérén kár addig gondolkodni amíg meg nem látod újra valószínűleg találkoztok még.
Délután felé jár az idő mire elértek valami tanyavilágba. Pár ház mellék épületekkel. a házak egyenlőre egyszerű fehérre vannak meszelve ez még Toron. Az öreg azt mondta Kaskellonban a házak kék-sárgára vannak meszelve.
Ezékiel megszólal. Hála Tharrnak nem szólít Hercegnek.
-Álljunk itt meg legalább egy órára. Magára meg a lovára is ráfér egy kis pihenés Lovag úr meg!-Már le is pattant a lováról és a az egyik paraszt ember felé indul aki éppen kapált de amint meglátta a két utast rátámaszkodott és kíváncsian nézte a felé induló lovast. Bár a biztonság kedvéért még egy két helyi markos legényt maga mellé hívott. Beszél velük. Azután int és gyalogosan tér vissza Hozzád.
-Jöjjön lovag úr itt maradhatunk egy két óráig. A következő fogadóba éjjelre egy két órára érnék el ahogy megtudtam a neve Barackvirág Fogadó a sok barackfa miatt ami ott van. Itt kapunk ételt. A lovainkat is lecsutakolják de ha akarja csinálja maga. egy kikötés van, ne tapossuk össze a termést. Adtam pár ezüstöt a legényeknek a sajátomból. Semmi nincs ingyen.





Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #44 Dátum: 2015. Június 11. 09:28:44 »
Hrissi Al Shard:

Eléggé belemerültél ebbe a kencézésbe, a végén már Anili bőrét kened, de csak nem akar megszólalni. Egyszerűen csak élvezi amit csinálsz. Végül nagy nehezen megfordul mit sem törődve azzal hogy már megint nincs rajta semmilyen ruha.
-Nem vagy éhes Hrissi?-Kérdezi.
-Mert ha nem olyan sürgős a vacsora, akkor elmondom amit reggel nem tudtam, és persze a kastélyban hallottakat. Addig itt van néhány alma.-Az almákat  feléd nyújtja egyél meg amíg ő beszél. A másik ágyról kerülnek elő.  Ösztönösen tudja éppen mire van szükséged van, vagy csak látta a szüleitől hogyan viselkednek egymással.
-Annyit megtudtam a kastélyban, hogy Amióta Edmund úr bejelentette a lányának egy éve van a férjhez menetelre ki se tette lábát a szobájából. Ott duzzog. Van egy saját szobalánya az viszi be a reggelit ebédet meg a vacsorát. Még a lovát se járatta meg. Pedig azt naponta kiviszi. Holnap is mennem kell hátha új híreket kapok, bár nem hinném de legalább kenheted a hátam.-Vigyorog Anili és lehet hogy még kacsintott is de ez nem biztos.
-Ja és a reggeli dolog!-Itt nagy levegőt vesz.
-Engem egészen más dolgok nyugtalanítanak mint téged. Nézd az a szövetség amiben én vagyok egészen más mint a tiéd, nem kell életem végéig benne maradnom kiléphetek úgy mint például a mama. Bár egyenlőre még nem szeretnék. És lényegében mindegy, hogy hol élek melyik városban elég egy futár által küldött levél és indulok az úrnőhöz. Gondolj bele Hrissi én itt vagyok Fabyola is úton van ide, nem csak mi ketten vigyázunk az úrnőre legalább öten vagyunk. Folyamatos az utánpótlás nevelés. Ha kilépek mint teljes jogú tag, néha azért visszatérek évente elszórtan pár hónapra tanítani az ifjakat. Amíg bírom erővel.-Pár pillanata megint szünetet tart.
-Feleségként természetesen megyek ahová te mész. Fél óra alatt Toronban vagyok ha megkapom a küldönctől a levelet. Ami viszont nyugtalanít, nekem is abban a rendházban kell élnem majd ahol te laksz? Mert akkor nem megyek veled. Hozzád se megyek sem most sem soha. Az úrnő elég komoly összeggel fogja támogatni a rendházadat és téged is ha véget ér a küldetés. Ebben biztos lehetsz, Semmi bajom a néma férfiakkal és fiúkkal de lásd be nem lehet egy házasságot leélni egy rakás rendtárs között. Most kell mindent megbeszélnünk mivel holnap megint nem találkozunk. Én hajnalban elmegyek, téged meg ha jól ismerem apámat az öcséimet elvisznek a fogadóba, hogy jól leitassanak még mint szabad embert. Hiába is tiltakoznál ez hagyomány elvisznek a hátukon ha kell. Ne aggódj holnapután délre kijózanodsz. Kivéve persze ha visszamondod az egészet. Velem nem szabad találkoznod ez is hagyomány vagy babona, vagy a kettő együtt. Szóval ma kell megbeszélni mindent amit akarunk, meg holnap reggel. Hogy én holnap délután mit fogok csinálni ahhoz semmi közöd!-Előkapja a legszebb mosolyát. Amitől mindig olvadozol és pirulsz mint a főtt rák.
-Ha úgy döntesz elveszel így is Ereniassal vagy egy méretben ahogy látom, majd ő kölcsönöz egy hogy is hívják? Nevezzük nősülős ruhának. Van neki három szép ruhája csak azt nem tudom minek?




« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 11. 19:40:26 írta Az Ezüst Utazó »