Szerző Téma: Kalandozások a birodalomban:  (Megtekintve 20817 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #15 Dátum: 2015. Május 12. 21:55:53 »
Hrissi Al Shard

Hrissi csak lemondóan legyint Mathias szavaira. Úgy tűnik, hogy ma sem fog vacsorázni <lökött északiak!> Még arra is fáradt, hogy nehezteljen rá.
A szekéren Mathias szavaira elhúzza száját – a hallottak nem töltik el felhőtlen lelkesedéssel. Node senki nem ígérte, hogy könnyű, kényelmes feladata lesz. Az a szerencsésebb csillagzatú urak osztályrésze.
A terebélyes diófa a ház előtt bólogatva elismeri – hogy ő bizony elbírja a rajtuk felkapaszkodókat. Hrissi látván a helyzetet, eldönti – ugyan tegnap kicsit megerősítette az ablakzárat, de ma még inkább tökéletesíteni kell. Mathias biztos felfigyel majd a kopácsolásra :P A cipőváltás után Mathias említése a vacsoráról mosolyt csal Hrissi arcára. Mégiscsak lesz! Fáradtan lerogyik az étkező egyik székére, és szégyenszemre hagyja, hogy kiszolgálják. Hrissi azért kiadósan megvacsorázik, de a pitéhez nem nyúl – úgy érzi, azt azért nem szolgálta meg. Majd ha már ugyanannyit le tud tenni ő is az asztalra.
A meleg víz említésére bólint, aztán „lázadásba” kezd. Ma nem elégszik meg egy lábáztató lavórral. Fürödni akar – leizzadt és poros. Megkeresi a lehető legnagyobb lábasokat, és cipőcserékkel tarkítva a kinti kútból feltölti őket vízzel. Alájuk gyújtva nagyobb mennyiségű vizet melegít, és körülnéz a konyhában, hogy hátha talál nagyobb mosódézsát, amiben kényelmesen megfürödhet. Amennyiben sikerrel jár, ki is használja a helyzetet, és alaposan megfürdik. Eltakarít maga után, aztán mutogatva próbálja megtudakolni Mathiastól, hogy neki tegyen-e fel vizet.

Ahogy Mathias elküldi aludni, arra a megjegyzésre kissé felszalad Hrissi szemöldöke, de aztán elindul felfele. Feltehetőleg úgy fog aludni, amint akit letaglóztak. A szobát gyorsan felméri, és ha minden rendben van, a szekrényben pihenő hátizsákjából kiemeli a fa kalapácsot, és pár darab éket, és alaposan kiékeli vele az ablakot. Majd némi hezitálás után az ajtót csak bezárja. Valahogy nem bízik a két fiú ajtózárási képességeiben...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 17. 07:37:22 »
Leanthil

A hasogató fejfájás és a bizonytalanság majdnem felőröl engem.
"Hogy merték?  Hogy merészelik megmérgezni a hercegüket?"
A baj csak az, hogy ilyen állapotban nem tudnék csinálni semmit...
Ezért toronyiránt kifelé megyek a lovam felé.
"Ha itt maradok még lehet hogy meg késelnek a felbérelt tőrök...."
Bármi áron dűlöngélve, tántorogva, akár elesve, de át kell jutnom az ajtón.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 20. 05:41:35 »
Hrissi Al Shard

Miután komótosan megfürödtél, már csak a piszkos ruháiddal kellene valami kezdeni de erre holnap elég rákérdezni. A biztonságodról gondoskodva végül terveid szerint aludni készülsz. A test nem mindig akarja azt mint az elme. Lehet, hogy egész nap csak a kitartásod hajtott előre de most este erre válaszol a szervezet. Először csak apró nyilallások majd állandó masszív fájdalom olyan izmokban vagy helyeken amikről eddig nem is tudtál hogy fájhat. Túlerőltetted magad és ez a bosszú.
Alszol és álmodsz de lehet hogy ébren vagy. Cincogás kaparászás hallatszik és Anili illat van, biztos hogy álmodsz. Túl sokat ettél éjszakára, kellett ez neked?Apró női léptek.
-Hrissi!Hrissi! Alszol? Ne aludj!
Azután az álombéli asszonykád megcsípi a karodat és fáj. Lehet hogy ébren vagy, Anili tényleg itt van?

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #18 Dátum: 2015. Május 20. 06:28:04 »
Ezékiel Lan Devlin

Kilencet ütnek a távoli kápolnában. Ez óra elég volt, hogy tökéletesen kialudd magadból a tegnapi vigadalmat. Nemsoká a hercegbe is visszatér az élet, de addig még van idő egy kiadós reggelire. Meg ahogy a mondás tartja kutyaharapás szőrivel egy kupa bor se árt. Futja abból a tegnapi egy aranyból bőven.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #19 Dátum: 2015. Május 20. 07:15:48 »
Ezékiel Lan Devlin

Valószínűleg a tegnapi lakomából az a szájtáti népség mindent felélt egyszerűbb ételt kellene enni.
-Hé fogadós!
A fogadós a hívásra azonnal és álvigyorral érkezik.
-Mit óhajt nagy jó uram?
-Először is reggelit, 7 tojásból rántottát hagymával paprikával szalonnával és kolbásszal, na meg abból a tegnapi borból egy kupával, és ne sajnálja egyik belevalót se! A herceg merre van? Neki is csináljon egy adaggal később.-Válaszolom. Összedörzsölöm a tenyerem ez aztán jó lesz.
-A herceg úr a lovaknál álldogál vagy ül vagy mit csinál. Kicsit elértem az adagot attól tartok.-A fogadós megvonja a vállát aztán távozik a konyha irányába.
Nem sokkal később a konyhalány érkezik a rántottával a kupa borral és két nagy karéj kenyérrel. Az illata is jó, hát még az íze. Szépen lassan megreggelizek még csak az hiányzik, hogy elcsapjam a hasam korán reggel. A távoli kápolnában tízet üt a harang. Na ideje a herceg után nézni. Biztos nem örül ha meglát de kit izgat.
-Fogadós csinálja meg a herceg reggelijét, mindjárt jövök.-Kurjantok oda a fogadósnak.



Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #20 Dátum: 2015. Május 20. 07:22:54 »
Leanthil:

Hála Tharrnak kezd a tagjaidba visszatérni az életerő. A fejed sem hasogat már sőt enyhe múló fájdalmat érzel csak. Akár lovagolni is tudnál ha akarnál. Ekkor elébed toppan az a valaki akit mindenhová kívánná csak éppen ide nem. A rowoni!
-Jó reggelt milyen volt az éjszakája?-Kérdezi pofátlanul vigyorogva.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #21 Dátum: 2015. Május 21. 00:18:15 »
Leanthil

- Mit akar tőlem? - teszem a kezem a kardom markolatán.
"Hogy merészel még idejönni!?"
- Nem higgye hogy vak lennék, azt hiszi nem tudom hogy tett valamit a boromba?
Ha harcra kerül a sor, az bizonytalan végkimenetelű lesz...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #22 Dátum: 2015. Május 21. 19:02:33 »
Hrissi Al Shard

Hrissi a fürdést követően egy ideig szemléli a ruháit <Ki kéne mosni, de fáradt vagyok hozzá... majd holnap a váltással együtt> halasztja el az elkerülhetetlent. Így magával viszi a szobájába, és a hátizsákba gyűri.

Fáradtan teszi el magát másnapra – de a pihentető álom nehezen jön el – sajog a lába, dereka, térde, fájnak az ujjai. Úgy érzi magát, mint gyermekkorában, amikor még nem szokott hozzá a fegyverforgatáshoz, sem pedig a megerőltető gyakorlatokhoz. Sóhajtva veszi tudomásul, hogy teljesen új izomcsoportok adták tudtára létezésüket – mivel a fegyverforgatás és az egyelés teljesen másképp terheli meg a szervezetét – s ez utóbbihoz bizony nincs hozzászokva. Nehezen alszik el, és álma különösen könnyű, mondhatni félálomban van – minden szokatlan neszre felfigyel. Az egerek valahogy átváltoznak Anilivé, még az illatát is érzi, amire elmosolyodik. A keltegetésére ha tudna, csak annyit válaszolna – csak még egy fertályórát! - hisz még alig pihent valamennyit, és már kelni kell. Aztán valami a karjába csíp – erre már felébred, és felpattanó szemekkel próbál meggyőződni arról, hogy tényleg Anili csípte-e meg. Alaposan megszemléli keltegetőjét, aztán felkönyököl, és álomittasan int egyet a kezével
-Szia! Nem alszom – azt nem teszi hozzá, hogy inkább halódásnak titulálná azt, ahogy érzi magát. Kíváncsian várja, hogy mit akar tőle – még kell egy kis idő, hogy teljesen magához térjen.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #23 Dátum: 2015. Május 24. 08:38:13 »
Ezékiel Lan Devlin  Leantih

Ezékiel:
Ha igazat mondasz nem hiszi el ha hazudsz azt sem. Mindegy mit mondasz tehát. A lényeg hogy ne tűnjön el és ne szúrjon le. Erre a reakcióra számítani lehetett a tegnap este után.
Leanthil:
Még van pofája idejönni és bájologni ennek a Rowoninak? Alkoholista barom.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #24 Dátum: 2015. Május 24. 08:54:17 »
Ezékiel Lan Devlin:

-Jó uram eszem ágában sincs harcolni magával. És ki beszélt itt mérgezésről? Na jóó a fogadós kicsit elmérte az adagot csak azt akartam hogy kicsit aludjon. Mit tehet arról az a szegény ember hogy nem ért az ilyen szerekhez. Jöjjön szépen vissza és reggelizzen meg. Ha kell előkóstolok magának. Tudnék még enni. -Eközben próbálom visszaterelni a fogadóba a herceget aki még mindig nincs teljes erejében ezért ez simán megy. Majd folytatom a mondanivalómat.
-Hogyan tervezte a tovább utat? Jó kérdés mi? Mindenhol előadja ezt a félig igaz kalózmesét és ingyen kiszolgálják? Ne higgye! A tegnapi dínom-dánomot is maga fizette. Hogy hogyan? Maga után küldött egy családtagja hogy vigyázzam lépteit. Jobb ha arról szó sem esik hogy tud magára vigyázni mivel tegnap este kiderült mégsem.-Ezzel egy gonosz vigyort vágva folytatom.
-Huszonöt aranyat kap  egy térképet meg engem segítőnek. Ha tetszik ha nem. És most indulás enni gondolom majd éhen hal.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #25 Dátum: 2015. Május 24. 09:43:35 »
Hrissi Al Shard:

Anili mosolyog mint mindig. De vajon mit akarhat ilyenkor. Nincs még olyan késő de hullafáradt vagy minden izmon fáj és bármennyire is örülsz hogy itt van inkább aludnál. Ha kérdéseket akar az őrült kisasszonyról nem fog válasz kapni. Egész más dolgok történtek veled ma.
-Hoztam krémeket neked.-Suttogja. Mintha félne hogy bárki is meghallja. Pedig a  másik szobából is áthallik Mathias horkolása.
-Apám úgy horkol mint egy vén medve.- Beszél már hangosabban, és el kezd nevetni. Egyenként veszi a krémeket. Gyertyát gyújt és nem csak elmondja melyik krém mire való, hanem igyekszik megszagoltatni is veled nehogy összekeverd.
-Az egyik jót tesz a sajgó izmoknak, bazsalikom és menta van benne felismered majd az illatáról kicsit facsarja majd az orrod és zöld színű hamar beissza a bőröd. A másik fehér színű napégés ellen van, nem tudom mi van benne se színe se szaga. Reggelente kend be veled magad.  És nem égsz le a napon. A harmadik meg szürke színű olyan szaga van mint a háziszappannak. Borotválkozó habot lehet vele kikeverni. Hoztam még egy borotvát és egy pamacsot. Reggel majd kérd meg apámat mutassa meg hogy kell használni. HA jól tudom van itt neked egy írómappa az azért van, hogy ilyesmiket írj bele.-Aztán gondol egyet odamegy kinyitja a titkos rekeszt. Még jó hogy hogy titkos, minden szomszéd tudja hová van téve.
-Mathias meg akarok borotválkozni mutassa meg hogyan kell, Anili hozott borotválkozó készletet. Eddig csak szőrtelenítőt használtam de Anili olyat nem tudott szerezni.-Mondja hangosan amit leír. Aztán visszateszi a helyére.
-Látod? Ha akarod megmutatod apámnak ha akarod nem. Nem balladákat vár tőled hanem ezt és hasonlókat. Most pedig vedd le az inged bekenem a hátad!-A hangja parancsoló ha nem veszed le képes és letépi. Már elő is veszi azt a kisebb fém tégelyt amiben az a mentolos meg miféle krém van. A tetejét le és fel lehet csavarni érdekes megoldás eddig ilyet nem láttál. A többin csak egy ráerősített bőr van szintén bőrcsíkkal lekötve.




« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 24. 10:32:43 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #26 Dátum: 2015. Május 24. 20:32:53 »
Hrissi Al Shard

Hrissi Anili mosolyát nézi töprengve <rajtam vagy velem mosolyog? :P> A krém említésére ülő helyzetbe tornázza magát az ágyon. Hrissi lelki szemei előtt holmi krémes sütemény képe bontakozik ki, de amint Anili gyertyát gyújt, hamar rájön, hogy valami másról van szó. Az első tégelybe beleszagolva tényleg elég furcsa illat csapja meg <mint valami dzsad saláta, amit a hideg sült húsok mellé adnak> Jut eszébe róla. A második tégely már inkább a barátja – szagtalan lévén nem nehezíti a lopakodást. Nem mintha mostanában szüksége lenne rá, de ki tudja? A harmadik kence szaga ismerős – szappan. Amikor Anili a borotválkozó felszerelésről beszél, és az apjáról, Hrissi szélesen elvigyorodik. Az írómappára történő utalásra kissé félrebillenti a fejét, és jelelni kezd
-A felkészültségetekből sejtem, hogy nem én vagyok az első néma ebben a házban  ::)
A titkos rekesz kinyitására nem rebben a szeme – csalódott volna, ha Anili az évek alatt nem találta volna meg a saját szobájában.
-Apád szerint nem tudsz róla – inti a kezével, miközben Anili elkezd írni
-Nem gondolod, hogy fel fogja ismerni a kézírásodat? - rebben Hrissi keze kíváncsian, miközben egyre jobban vigyorog.
-Elárulom, hogy van beretvám, és tükröm is, sőt tudom is használni - kezdi el Hrissi megmagyarázni vidámsága okát – de tudod, a krémet azért szeretem jobban, mert férfiembernek vannak olyan testtájai, amik gyáva kukac módjára viselkednek egy beretva jelenlétében... Szerinted Mathias tudna ez ügyben új trükköt mutatni? :P
A felhívásra, hogy vegye le az ingét, Hrissi nem reagál túlzott lelkesedéssel <nemcsak fáradt, salátaszagú is leszek> Elsőre úgy tesz, mint aki éppen nem hallotta meg, ám Anili rámenős. Amikor  a lány az utasítását megerősítendő az ingét kezdi cibálni, Hrissi gyorsan megfogja Anili kezét
<nem szeretném varrni> és a lányt kvázi átkarolva, annak háta mögé tolja. Ekkor jön rá az ötlete hiányosságára – azzal, hogy a kezeivel Anili kezeit fogja, nem tud jelelni. A hirtelen közelségtől, és Anili illatától zavartan fülig vörösödik. Sóhajt egyet, és egy futó csókot próbál Anili ajkaira lehelni, aztán csak elengedi. Utána gyorsan jeleli
-Leveszem az inget, de ne tépd le! - mosolyog rá bocsánatkérően. Hagyja, hogy a lány bekenje a krémmel a hátát. A kezdeti felszültsége apránként eltűnik, ahogy megszokja az érintését, és kezdi élvezni a dolgot.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #27 Dátum: 2015. Május 28. 04:28:56 »
Hrissi Al Shard:

Ez alatt a pár nap alatt már amikor sikerült, volt időd elgondolkodni rajta miért pont ez a nő?! Erőszakos, rámenős valószínűleg gyilkos is de túl okos. Az előnyei, beszéli a jelnyelvet de túl szép. Ilyen lányokról csak a bárdok énekelnek, de most itt van. Viszont azt is mondják az ellentétek vonzzák egymást. Mintha hallottál volna ilyesmit valakitől, de ezt hülyeségnek tartottad egészen ma estig.
-A mama igyekezett minél több dologra megtanítani minket köztük a jelnyelvre is, és  most nagy hasznát veszem.  De néma nem volt a családban, csak a tudás hatalom. Mindig ezt hajtogatta.-Kezdi Anili a válaszokat, normális nyelven majd fojtatja.
-Igyekeztem utánozni az írásod és megmutatni se kell ha nem akarod. Ja és itt maradok három napig, szereztem cselédlány ruhát.   Ha te ennyire be vagy tojva a borotválástól majd én megcsinálom de vigyázz, még elvágom a torkod!-Vigyorog már megint!
-Ne aggódj már! Ilyenkor apámat is én borotválom pedig őt nem könnyű amennyi szarkaláb meg ránc van rajta.
-Te meg mi a fenét csinálsz?-Anili szinte kiabál. Nagyjából ennyire van ideje hátraszorított kézzel, ami mégsem jó ötlet, mert még mindig meg tud rúgni. Ellenben a csókot követően elhallgat és pont olyan vörös mint te. Két dolog jöhet számításba, vagy nagy pofonnak leszel kis gazdája, vagy visszacsókol. Egyiket követi a másik, bár a pofon nem is volt olyan nagy, vagy nem tűnt olyan nagynak.
A krém először hideg érzés aztán meleg gyorsan beszívja a bőröd és gyorsan érződik a hatása is. Eltűnik a fájdalom, mintha soha nem is lett volna. Az illata álmosító főleg amit Anili mentának titulált.
-Még valamiről beszélnünk kellene aztán ígérem alszunk.-Eléd ül, hogy tudj válaszolni ha akarsz.
-Nem csak azért maradok itt hogy a kastélyban cselédlány legyek. Három nap múlva lesz apám születésnapja. Nem lesz nagy ünnep csak a szűk család, Fabyola, Okka meg az öcséim. Viszont Edmund úr is mindig eljön. Nem szeretnénk ha azt látná, hogy amint a közeledbe kerülök te paprika piros leszel. Nem igaz?-Most, hogy kicsit nyugodtabb a hangulat sikerül végignézni Anilin hálóingben van végig abban volt. Nőiben. Egy egyszerű, dísztelen, fehér, vászon vállpántos hálóingben, ami a térde alá ér. Nem abban a rondaságban amit az az Atolla nevű dög hord.
-Kezdjük azzal, hogy egy ágyban alszunk!-Ezzel a nővel kár ellenkezni erre már rájöttél. Feláll, Gyors mozdulatokkal befonja a haját és egy selyemszalagot fon bele, és  végén összeköti. Erről a parancsolgatásról le kellene szoktatnod csak rá kell jönnöd, hogyan. Odamegy az ablakhoz és fél percig nézelődik kifelé. Majd elfújja a gyertyát.
-Bár többet lehetnék itt. Menj arrébb kérlek le akarok feküdni!-És már ott is van bebújik a takaró alá veled szemben.
-Fél óra múlva biztosan aludni fogok, előtted a lehetőség, hogy nyilatkozz kik voltak azok a leányzók a diófán akik befelé bámultak?-A válaszod nem várja meg.
-Amit megláttak gyors ütemben már másztak is lefelé. Vagy máshoz hozzászólj, ha nincs semmi akkor alszom.










« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 28. 07:33:34 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #28 Dátum: 2015. Május 28. 21:00:06 »
Leanthil

Hideg arccal hallgatom a meséjét.
"Azt hiszi hazudok"
"Senki se nevezhet engem hazugnak"
- Ki küldte utánam? - kérdezem vissza
"Úgyis vele kell utaznom tetszik vagy sem."
Megyek leülök a pulthoz, ahol maraft még bőven a tegnapi lakomából.
- Remélem tudja hogy nem én fizettem. Bárki adta magának a pénzt, az nem az én pénzem.
Mondom, majd amikor nyújtaná át a pénzt, elutasítóan tartom a kezem.
- Tartsa csak meg magának, ha bármire szükségem lesz feltehetőleg önnek is szüksége lesz rá. Mellesleg sem az én aranyam.
Közben agyalok ki küldhette utánam a lovagot.
Gondolkozom, eszembe jut atyám, bár nem tenne ilyet ez után... A nővérem? A csodaszép Leania? Lehet... De leginkább nemes anyámra vall ez a lépés. Igen, hisz lehet biztonságba akarja tudni a fiát.
Ha a családom küldte, akkor bizonyosan meg kell békülnöm vele
- Szívesen látom az asztalnál, közben mesélhetne milyen volt az eljegyzési ünnepség. Mintha igen kevés ideig lettem volna ott ...
Célom hogy minél többet tudjak meg róla, ugyanis jelen felállásban ő szinte mindenről tud míg én semmiről. És ez sose előnyös...se háborúban, se békében, se kereskedelemben, se életben.
- Nos meséljen bátran! Sőt ha gondolja hogy nem túl személyes kérdés azt feltenni, hogy hová kísérte még önt az a lány? - kérdezem érdeklődve. - És miért gondolta, hogy az én aranyamat költi?
Hátha megemlít valami fontos dolgot.
Csak egy pár pillanatig láttam egyébként a fogadáson, boldognak tűnt... Bár lehet a sok bor.. 
Nos talán sikerül megbeszéltetni rávenni hogy kézségesen beszéljen az egész kis titokról, a lányról, a küldőről.
Ezért bevetem a személyiségem, megpróbálom meggyőzni hogy barát vagyok, megbízhat bennem, és egy barát elmond olyanokat, amik a barátját érintik.
Kis körítés után bele is kezdek.
- Tudja mit, én jócskán kedvelem a stílusát,, megtisztelne, ha lehetnék a barátja, - mondom neki, a nem gyakran használt mosollyal, amely szinte ellenállhatatlanná tett mindig is. Azért nem használtam mert jobb szeretem ha nem jópofizással oldom meg a dolgokat. De ezzel könyebb jelen esetben.
- Ugyebár lesz a barátom, Igaz? - töltök neki egy kis bort. Majd miután megreggeliztünk a maradékból, felállok megpaskolom a vállát, felsegítem, és megszólalok.
- Nos remélem tudja, jó uram, hogy barátoknál úgy járja, hogyha az egyikük tud valamit, ami netán veszélyezteti a másikat, kötelessége szólni? - mondok mosolyogva. - Csak azért, remélem nem nagy kérés, hogy elmondaná ki küldte? Csak mert ha valaki aki meg akar ölni vagy akármi...- mondom kicsit elszomorodott stílusban, hogy mindenképo felkeltsem az együttérzését.
Érzem hogy egészen a bűvkörömbe került. Miután beszélgettünk témát váltok.
- Node akkor beszéljünk a nőügyröl, már láttad a lányt, aki szeretek... No és nem zavarja ha megkérdezem hogy az a lány, aki odalépett hozzád az utcán, a kedvesed?- kérdezem megértő és érdeklődő arccal, "babonázóan" mosolyogva.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 28. 21:38:10 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #29 Dátum: 2015. Május 30. 20:35:29 »
Hrissi Al Shard

Hrissi a napokban többször töprengett már azon, hogy mi is vonzza Aniliben. Elsőre talán a jelnyelv ismerete kelthette fel a figyelmét. Másodsorban pedig az esze – amúgy is kevés emberrel tud szót érteni – így köztük az, akivel még érdemes is társalogni, és még a közös érdeklődési kör is megvan – igencsak kívánatosnak tűnik. Pláne, ha mindeme mellett még ilyen csinos pofikával is rendelkezik.
Anili magyarázatra bólogat, hogy érti, miért ismeri a jelnyelet. Ám az, hogy az anyja honnan ismerte, az már egy másik történet. Arra, hogy Anili megpróbálta utánozni a kézírást igencsak meglepődik – hirtelenjében nem  is tudja, hogy utoljára hol vetett sorokat papírra. A három napra is csak bólint – ám amikor a borotválkozásra terelődik a szó, nem csak Anili, hanem Hrissi is vigyorog, de feltehetőleg más okból
<én eddig sem a torkomat, hanem a "koronaékszereket" féltettem...>
Anili egy rúgással figyelmezteti Hrissit – nem igazán ért egyet az ing megóvása érdekben alkalmazott módszerrel. De vagy tessék-lássék rúgás volt, vagy pedig nem gondolta ő sem annyira komolyan a helyzetet.
Ahogy a pofont sem. Hrissi teljesen biztos benne, hogy ennél jóval fülcsengőbb pofonokat tudna kiosztani – ez ahhoz képest inkább elhadart simogatásnak tűnt. Elégedetten szemléli Anili színeváltozását – végre ő is zavarba tudta hozni a lányt. Ám nem sokáig örömködik felette, mert a pofon utáni szenvedélyesebb csók teljesen lefoglalja.
Végül csak belátja – a krém igenis használ – jó ötlet volt.

-Nagyon jól esett! - jeleli Hrissi – Kipróbálhatnád, ha eddig nem tetted! - ásít egy nagyot – hiszen amúgy is elég fáradt. Ám Anili tovább beszél - apja közelgő születésnapjáról. Megtudja, hogy Anili a kastélyban fog dolgozni, s hogy Edmund úr is el fog jönni a családi ünnepségre. Hrissi teljesen egyetért, amikor elvörösödési szokásairól kezd el Anili beszélni.  Úgy feltételezi, majd biztos megkérik, hogy „halaszthatatlan ügyben” utazzon el. Ám amikor közli a megoldást, Hrissi meglepetten Anilire pillant, és rutinosan elpirul. Alaposan szemügyre veszi Anilit. Aztán a szoba két egyszemélyes ágyát
<ez szűkös lesz> Közben figyeli Anili készülődését, s amikor elfújja a gyertyát, majd Hrissi mellé fekszik, Hrissi megpróbál elegendő privát teret biztosítani – de hamar belátja – egy egyszemélyes ágyban ez lehetetlen. Az első pár mozdulatnál és érintésnél még jelel
-Hopp...
-Elnézést...
-Nem fogdosni akartam...

Aztán feladja, mivel belátja - egész éjjel ezzel tölthetné az idejét.
Anili kérdésre, hogy kik voltak a diófán ücsörgők, Hrissi pár mozdulattal válaszol

-Nem tudom pontosan, de a fejükbe vették, hogy ha nem vagy itt, majd ők felmelegítik az ágyamat. Az ilyesmi nem szokásom – így kiékeltem az ablakot, nehogy bejöjjenek.
Hrissi ezek után a párna alól kiteszi tőrt, és megpróbálja magát kényelembe helyezni. Ez igen nehezen megy, mert minduntalan Anilibe ütközik. Végül csak elhelyezkedik, és megpróbál aludni, hiszen holnap nehéz napja lesz. Az alvás érdekéében a mentára próbál meg figyelni, és nem Anili illatszerére.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 30. 20:41:26 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"