Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2517 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #90 Dátum: 2022. Szeptember 18. 13:16:18 »
Srácok - kicsit későn (Igaz, most végeztem vele), de megosztok veletek egy primitív excel táblázatot, ami talán egy kicsit gyorsít a karakterek ellenőrzésében. :idea: Így is babra munka, de talán legközelebb gyorsabban megy a számolgatás. Főleg wolternt nem irigylem, mert valóban időrabló végig nézni az összes karaktert és keresni benne a hibákat. Ezúton is le a kalappal előtte!
Klikk ide!
A bal felső sarokban a download gombbal le is tudjátok majd tölteni, és utána lehet szerkeszteni is.

Ha nagyon bele akarunk merülni az italfőzésbe (bár lehet ti már ismeritek)

https://www.kalandozok.hu/magus/kalandozok/mergek/ahatalomitala(mg)kalandozok.pdf

No, erre a cikkre nem is emlékeztem :wow!: Köszönet érte!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 18. 15:11:44 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #91 Dátum: 2022. Szeptember 18. 16:47:27 »
Idézet
No, erre a cikkre nem is emlékeztem :wow!: Köszönet érte!


Nagyon szívesen :)  :D Még lehet én is átbújom alaposabban.

Javítottam és átírtam dolgokat a karakteren,így változott némileg az előtörténet is.


Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #92 Dátum: 2022. Szeptember 19. 15:38:32 »
Ismét előkerültem. :)

Elolvasva a termést: Átírom az AME-t és MME-t a teljes tulajdonságértékekre. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #93 Dátum: 2022. Szeptember 19. 16:09:41 »
Quator!
Neked sztem nem jár, mert csak a képzett elme... (Rigor, és Dierol pszi használó) de azért megnézem, nehogy megint böszmeség legyen a vége. Utána néztem és a mágiaellenállásnál a teljes értéket írja, de azért az ETK21.oldalára hivatkozik :wtf:

Dierol!
Köszi.

Rigor!
Ok, túlságosan belemerültem, és mint annyiszor beszéltük írásban nem úgy hangzik, mint ha szóval mondaná az ember. Számomra mindig az jön le (legtöbbeknél, ti kivételek vagytok  ;D) h mindenki tökéletes és ésszerű karaktert csinál, s a KM csak szórakozik.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 19. 16:21:05 írta wolftern »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #94 Dátum: 2022. Szeptember 26. 12:23:53 »
Quator és CON!
Mostantól kezdve bármikor válaszolhattok.


Többiek! (Dierol és Rigor)  ;D
Nem felejtettem el senkit, csak igyekszem "történelmileg" és politikailag is jót alkotni. Tudom azt is h inkább játszanátok már mint h, pepecseljünk... rajta vagyok, mindennap  ;)     

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #95 Dátum: 2022. Szeptember 26. 18:03:39 »
Ahogy a mondás tartja: "A játékos növesszen türelmet!" :D A részemről ez megtörtént  ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #96 Dátum: 2022. Szeptember 26. 20:25:53 »
:D
Oké. Köszönöm.
Szabadságon vagyok, szval a napokban biztosan írok kezdést.

CON!
-Dierol felhívta a figyelmem, h a teljesérték beleszámít a mágiaellenállásba, szval az asztrális ellenállásod 10.
-az elosztható KAP-jaidból plusz 4-gyel többet költöttél (379-cet számoltam) Kérlek az első táblázatban javítsd a KAP értékeket, helyesre vagy ne legyen két helyen feltűntetve:
Kp alap: 15 (7 KAP) lentebb jól számoltál
KP/szint: 10 (20 KAP)
  • fegyver használat - mivel másodlagosnak számolod, illetve kellene h mely fegyver
    1.fok 2kp
    2.fok 6kp
    össz 8kp-ba kerül
  • élőnyelv: mivel ez is másodlagos képzettség, nincs kultúra követelménye tehát nem kap mínuszos (75%-os) büntetést, ezért:
    1.fok 2kp
    2.fok 4kp (azért ennyi mert a második fok, elsődleges képzettséggel is két kp, de ez most másodlagosként számolandó)
    3.fok 8kp
    össz. 14 kp a 3.fokra megtanulni a közös nyelvet.
  • teherbírás a tolvaj kasztnak tiltott képzettség (a lap tetején 317.old, vastaggal kiemelve ELSŐDLEGES és TILTOTT, ami az elsődleges oszlop alatt van az elsődlegesnek választható, a tiltott 3x szorzó jár azaz -ami nincs felsorolva a tolvaj "mesterlistáján" az másodlagos képzettségnek számít... kivéve ha elsőnek veszed: indulóképzettséglista)
    1.fok 3kp
    2.fok 6kp
  • Írás/olvasás (mivel másodlagos képzettség duplázunk)
    1.fok 4kp
    2.fok 8kp
    3.fok 8kp
  • tetoválásismeret
    1.fok 2kp -mivel másodlagos képzettség
    2.fok 6kp
  • festészet/rajz
    1.fok 2kp
    2.fok 4kp
    3.fok 8kp
  • tetoválás
    1.fok 2kp
    2.fok 4kp
  • Anatómia
    1.fok 4kp
    2.fok 8kp
    3.fok 12kp
FONTOS! kezdésnél az elsőfok kihagyható vagyis nem kell beleszámítani a kp költséget. tehát mondjuk Anatómia képzettséget 3.fokra szeretnéd a karakternek akkor az össz 20kp -be kerül.

Megint annyi mindent írtam föl h teljes a KÁOSZ. :win: Viszont ahhoz h rend legyen, meg kell határoznod az elsődleges képzettségeid! Az induló lista annak számít, ám ez nem jelenti azt h kizárólag csak a KAP-ból vásároltak számítanak elsődleges képzettségeknek. Egyetlen szabály van, méghozzá a könyv 36.oldala szerinti táblázat, ami számodra (tolvaj kaszt) azt jelenti h max 19 ELSŐDLEGES képzettséged lehet vagyis van még 5 helyed amit felírhatsz a listára, s akkor a listámból néhány érték már is érvényét veszti, mert nem kell duplán számolnod. ;D

UI: lehet a hétvégi üzenetemmel megzavartalak a kp számolgatásban (emlékeim szerint a fokok a kp költséget is jelentették. vagyis 2.fok 2kp de ez hülyeség, így ezzel is biztosan bezavartam) Ezért elnézést kérek. De ne add fel, már majdnem kész vagy! 4 KAP-pal kell kevesebbet költeni, és ha ragaszkodsz a listádhoz, akkor csökkentsd a fokokat és sztem rendben lesz. Valamit, valamiért... ::) a játékosoknak mindig ez a dilemma áll fent, melyik ujjam harapjam h a karakterem olyan legyen amit elképzeltem, v legalább ne kelljen sok kompromisszumot vállalnom. Én a toroni BM-mel jártam így pár éve

A karakteralkotás végére én is teljesen belezavarodtam, eleinte magától értetődő volt minden, aztán jöttek a keresztkérdések ;D ...Sztem legközelebb leharapom a kezem, ha szabályrendszert váltok.


Dierol!

Zauka:
-Induló képzettségek: összesen (57 KAP) nekem ez 53-ra jön ki (2x is megszámoltam) mondjuk az öklözés 2+3 KAP költséget nem értem, mert a szabály alapján (hiányzó tulajdonság +1) OKé h KAP-ból veszed, de akkor az is csak plusz 1 KAP, vagyis össz 3KAP de a képzettségekre a költés nekem akkor is 54-re jön ki. Lehet vmit elfelejtettem v nem látok?  :wow!:
-a hárító tőrt miért is írtad annyiszor fel? jobb kéz, bal kéz? de akkor mi a kézváltás
-az NJK vagyona induló vagyon +2 arany
-Illetve feltölthetem e a Képek témába? ha esetleg valakit arra vinne a balsors :wtf: h összetalálkozik a segítőddel.

Amúgy ő is elfogadva, ha megbeszéltük a kérdéseim.

UI: csak a képet és a kinézet leírást tölteném fel (de mivel ez a tied te is megteheted), az értékeknél elég ha mi tudjuk :pacsi:



 
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 26. 20:32:31 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #97 Dátum: 2022. Szeptember 26. 20:48:35 »
Zauka:
tényleg az öklözésnél van egy kis csúszás. Eredetileg 11-es erővel gondoltam, aztán beláttam, hogy optimalizálok inkább. Az erőt átírtam, a bünti pontokat viszont nem vontam le. van ez így... megy akkor a KP/szintre +1pont

Valóban nem tiszta, hogy miért is lett ennyiszer felírva a tőrkard és hárítótőr. Lustaságból. Utálok számolgatni és keresgélni, ezért a különféle technikákat előre kiszámoltam. A sorok kifejtve:
1, Tőrkard+hárítótőr: tőrkard támad, hárítótőr védekezik
2, Tőrkard+hárítótőr: tőrkard és hárítótőr is védekezik, de nem védekező harc! arra még jöhet a +40
3-4 egybe tartozik:
3, Tőrkard+hárítótőr: tőrkard támad, hárítótőr támad - itt a tőrkard értékei vannak
4, Tőrkard+hárítótőr: tőrkard támad, hárítótőr támad - itt a hárítótőr értékei vannak

Hárítótőr kézváltás - mivel a rendszer a kézváltásnál a sebzéssel határolja be a fegyvert, és a tőrkard már többet sebez, mint kézváltásnál megengedett - ezért van a hárítótőrre kiszámolva ez az érték. (de ronda mondat lett ez :facepalm: )

A kép és leírás is minden további nélkül felkerülhet :) A karakterem leírása végén kicsit pontosítottam a neki ajánlott posztot, és a sherchia-t is engedélyezte/elvégezte neki
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 26. 20:56:09 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #98 Dátum: 2022. Szeptember 26. 20:56:50 »
OK.

*én is valami ilyenre gondoltam a tőrkard kérdésében, viszont a legtöbb érték azonos. Semmi gond így legalább nekem is könnyebb lesz számolnom, s a helyzetben -a szabályokat elolvasva-utánajárva- biztosan egyértelműek lesznek a miértek ;D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #99 Dátum: 2022. Szeptember 27. 21:57:16 »
Hangulatosan indul :win: A röpke 700 arany kifizetésére mennyi idő van? Feltételezve, hogy anyagilag ippeg a bírság kiszabása előtt nullázták le az ingatlanok és ingóságok elkobzásával - és ami a zsebében maradt, az nem biztos, hogy elég lesz ::)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 27. 21:59:09 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #100 Dátum: 2022. Szeptember 27. 22:33:08 »
pff... nem ismerem a törvényt  :D Szerintem a bizonyítással (gadhass) megeggyező idő jár. (addig van türelmi időd)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #101 Dátum: 2022. Szeptember 27. 22:42:07 »
Holnap lesz időm megcsinálni úgy néz ki. Igyekszem!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #102 Dátum: 2022. Szeptember 28. 19:22:21 »
A gadhass legfeljebb 10 évre szól - és gondolom hónapokban vagy években állapítják meg.
A Rügyek havának hányadik napja van? 50. vagy 51.? Azaz van még ideje visszamenni a shynkhoórba, (a tulajváltás előtt) hogy a cuccait összeszedve behajózzon?  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #103 Dátum: 2022. Szeptember 28. 20:01:47 »
Idézet
A gadhass legfeljebb 10 évre szól - és gondolom hónapokban vagy években állapítják meg.
Még tanulom a törvényt. Nagyon sok minden vagyon leírva. OK. akkor 10 éved van. A háború 2532-ben ér véget, esetedben pedig 2525-t írunk.  :D

Idézet
A Rügyek havának hányadik napja van? 50. vagy 51.? Azaz van még ideje visszamenni a shynkhoórba, (a tulajváltás előtt) hogy a cuccait összeszedve behajózzon?  ::)
51. Azt hittem egyértelmű: azonnal végrehajtásra kerül. DE! a kilakoltatás előtt van némi (2-3 óra) időd... illetve a tegnapi 700 aranyos hozzászólásodhoz még hozzá tenném:
-Véleményem szerint a famorok több lábon állnak és nem csak a vérük miatt azok akik.
-Ezért, habár ez nem ÚTK (nincs vagyon háttér) és nem is írtál "nagy vagyonról" úgy gondolom h Shuluri palotán/nemesházon kívül van egyebe a karakternek -tudom h írtad h a birtokai nagy része a császárra száll- ám mindent nem vesznek el, ezért a városon kívül maradhatott még egy kúria/kisebb gazdaság ami önfenntartó... és habár száműztek a fővárosból és oda sem jöhetsz vissza míg nem bizonyítasz, akadhat egy pietor, v navor (Zaukán kívül) aki gondozza a birtokot mind addig amíg nem bizonyítasz, v nem hal meg a karakter. Innen viszont max évi 10 aranyat bírsz magadnak követelni, de a centarior és senki nem egy nincstelen senkiként fog veled bánni.

UI: Majd el felejtettem: Bármikor írhatsz, a játék elkezdődött. :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 28. 20:06:58 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3629
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #104 Dátum: 2022. Szeptember 28. 20:16:34 »
A tíz évvel elkényeztetsz :) Mondjuk ennek ellenére erős gyűjtögetésre fog kényszerülni, mert alapesetben kigazdálkodhatatlan a bírság összege :D De ez természetes - elvégre ezért büntetés :)
Az évi 10 arany sem rossz :) Engedelmeddel a ranakha-kendőt selyemből azért megtartanám a karakter nyaka körül - még ha nem is írtad (hangulati elemként is megvan a maga "bája",  és legalább le sem tagadhatja, hogy milyen szerencsés büntetés alatt van)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"