Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2843 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #45 Dátum: 2022. Szeptember 11. 12:26:00 »
Mivel?

Amikor nem célzott támadást indítanak ellened (lábra,fejre testre) akkor hozzászámoljuk a Védődhöz, mivel elméletileg a karakter megtanult már avval harcolni.

DE! habár nem tiltott h alkarvédőt viselj, egy BM-nél nem szokványos felszerelés.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #46 Dátum: 2022. Szeptember 11. 14:46:36 »
Mivel?

Amikor nem célzott támadást indítanak ellened (lábra,fejre testre) akkor hozzászámoljuk a Védődhöz, mivel elméletileg a karakter megtanult már avval harcolni.

DE! habár nem tiltott h alkarvédőt viselj, egy BM-nél nem szokványos felszerelés.


Ha csak sablonkaraktereket kéne készíteni,elég lenne lemásolni egy példakaraktert.
A bm a legharciasabb mágiahasználó kaszt,hiszen az ETK-ban majd a legmagasabb harcértékkel rendelkezik köztük
(ha nem a legmagasabb) és még plusz KÉ-t is kap szintenként ingyen.

Pl a villámmágiát használó tolvaj sem szokványos ;)

De ahogy írtam korábban is,minden KM ingerküszöbe más...

Akkor átdolgozom a karaktert szabványosabbra,  :work: :typeh:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 11. 14:53:18 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #47 Dátum: 2022. Szeptember 11. 16:45:27 »
NE! Amíg nem szólok h módosíts valamit semmit ne tégy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #48 Dátum: 2022. Szeptember 11. 17:52:00 »
NE! Amíg nem szólok h módosíts valamit semmit ne tégy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 :pat:

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #49 Dátum: 2022. Szeptember 11. 18:14:04 »
Hali!

Lehet elsiklottam felelette, de ha kap-bol csinalom a karaktert, akkor egy egyedi kasztot csinalok tolvaj/harcos kevereket, akkor mi szamit elsodleges masodlagos s tiltott kepzettsegnek? Ha kasztolni kell, akkor jelen esetben melyik kaszt szamit a ketto kozul?

/Telorol irok s ekezet nelkul nem tart igy orakig, bocsi ezert / kozben dolgozom/)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #50 Dátum: 2022. Szeptember 11. 19:10:35 »
Én a helyedben megnézném, hogy a könyv hátuljában melyik kaszt képzettségei vannak közelebb/túlsúlyban az elképzelésedhez a 313, 317. oldalakon. (azaz minél kevesebb tiltott és minél több elsődleges képzettség legyen ott felsorolva azok közül, amit fel akarsz majd venni) Ez alapján kiválaszthatod a "fő" kasztot (harcos vagy tolvaj), és felhígítod a - reményeink szerint nem tiltott, hanem másodlagos képzettségekkel, hogy megkapd a kívánt keveréket.



wolftern, Zaukát átküldtem pm-ben!



Ja, és a kezdő pénz:
Dobás 2d6: ( 2+5 ): Össz = 7
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #51 Dátum: 2022. Szeptember 11. 20:47:18 »
Idézet
A bm a legharciasabb mágiahasználó kaszt,hiszen az ETK-ban majd a legmagasabb harcértékkel rendelkezik köztük
(ha nem a legmagasabb) és még plusz KÉ-t is kap szintenként ingyen.

Pl a villámmágiát használó tolvaj sem szokványos ;)
Maximum a tűzvarázsló után.  ;D

Várj! Ne tévedj meg! Nem azt mondtam h egy boszmesterrel felérő tolvajt alkottam... :D annyi manapontom volt h egyetlen villámot el tudjak lőni. DE nem kell szokványosat csinálni, csak mint írtam, HA! harcolni akarsz az lehetséges, ám szerintem csak a legvégső esetben nyúlnak ehhez az eszközhöz-> vagyis nem feltétlenül a harcifelszerelésekre építenek. DE! abban is igazad van h mindenkinek más és más az elképzelése, ezért írtam h amíg nem mondom h töröld le maradhat.  8)

Idézet
Hali!

Lehet elsiklottam felelette, de ha kap-bol csinalom a karaktert, akkor egy egyedi kasztot csinalok tolvaj/harcos kevereket, akkor mi szamit elsodleges masodlagos s tiltott kepzettsegnek? Ha kasztolni kell, akkor jelen esetben melyik kaszt szamit a ketto kozul?

/Telorol irok s ekezet nelkul nem tart igy orakig, bocsi ezert / kozben dolgozom/)
Igen, ha KAP-ból készíted, akkor szinte új kasztot hozol/hozhatsz létre, melynek csak a régi elnevezést adhatod. Dierol megírta helyettem a válasz egy részét., Annyit tennék hozzá, h a te döntésed h mit választasz? Vagyis ha neked a harcos kaszt tetszik jobban, és azokat az értékeket (KÉalap, TÉalap, VÉalap, HM/szint, Kpalap, KP/szint stb) választod, akkor azok számítanak. Ha a tolvaj kaszt értékeit, akkor az lesz a karakter. De mivel amikor az osztogatós módszer mellett döntöttetek, akkor azt jelenti h "EGYEDI" kasztot hozol létre. Vagyis annyi lesz azérték, amit a KAP-jaidból ki bírsz gazdálkodni.

Képzettségek: Dierol már kérdezte, h a 9 oldal és a 10 oldal ellent mond egymásnak. De annyi a lényege, h nem 100%-san döntheted el mi az elsődleges, mi a másodlagos és mi a tiltott. Mindenképp választanod kell kasztot (amit szeretnél) Ezután a 313.oldaltól kezdve, kikeresed a választott kaszt mesterlistáját, és abból kiszemezgeted mi lesz az induló képzettséglistája a karakternek (természetesen a táblázat szerinti KAP-okba kerül vagyis elsődleges táblázatosak *1KAP, másodlagosak *2KAP, Tiltott képzettségek *3KAP) Indulóképzettségeknek Tiltott képzettséget is választhatsz, de az ára akkor is 3KAP lesz, függetlenül attól h elsődlegesként jelölöd meg)
Fontos még: Rég játszottam már ezzel a rendszerrel, és lehet h 1.szinten nem jön ki annyi max képzettség mint a táblázat tartalmaz, viszont minden kasztnak pontosan meg van határozva max mennyi képzettséget vehet fel. Ezt nem lépheted túl.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #52 Dátum: 2022. Szeptember 11. 20:56:23 »
Stim! Igy mar csak egy kerdesem lenne. Hol van, hogy mennyi kepzettseged lehet max? Ill ha kasztonkent limitalva van a darabszam, az csak az elso szinten vagy orokre annyi lehet a max szam?

Meg egy kerdes lenne. Illuzionista csak ember lehet vagy melyik faj johet meg szoba?

Koszi az eddigi valaszokat is!

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #53 Dátum: 2022. Szeptember 11. 21:44:36 »
https://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?topic=661.0  (36.old)

Örökre annyi képzettséged lehet csak, mikor változtatni szeretnél akkor... (nem emlékszem hirtelen) szintén le vagyon írva a 36.oldal környékén a hogyan.

Sztem csak ember lehet, ennek ma már nem nézek utána (de régen volt egy exel táblázat -fajok/kasztok- néven, amiben fel van sorolva a dolog. Viszont remélem nem illuzionistán gondolkodsz  :panic:, mert az nekem nem fog menni, válasz bármit, de ne azt és ne is a haverját a pszi mestert!  :please:

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #54 Dátum: 2022. Szeptember 11. 21:46:43 »
a könyv 36. oldalán találod meg a táblázatot, hogy kinek mennyi képzettsége lehet.
harcos max. elsődleges képzettségek száma:17
harcos max. képzettségek száma:50 (persze az elsődlegesekkel együtt)

tolvaj max. elsődleges képzettségek száma:19
tolvaj max. képzettségek száma:50 (persze az elsődlegesekkel együtt)

Ez a darabszám örökre vasalva - ha túlléped, akkor mindig 3x szorzóval lesz a maradék, mintha tiltott képzettség volna. Akkor is, ha egyébként elsődleges táblázatban szerepelne.

A másodlagos és elsődleges képzettségek besorolását megváltoztathatod később - szintlépésnél. Azaz ha pl. úgy érzed, hogy az amúgy elsődleges nehézvért viselet 3. foknál jobban nem fog kelleni, de a pl. másodlagos értékbecslést fel szeretnéd nyomni 4. fokra, akkor másodlagos értékbecslést felviszed 3. fokra. Aztán amikor szintet lépsz, az egyik maximum 3. szintű elsődleges képzettségből (most a nehézvért viselet 1. fokát) másodlagossá teszed, és helyére az eddig másodlagos értékbecslés 3. fokú képzettséget jelölöd ki helyette elsődlegesnek.
már ha jól értettem :)  ::)

Az illuzionistáról nem találtam faji táblázatot.



jah, valaki nem tudja megmondani, hogy Toronban mi az udvari nemesek fegyvere?
Kígyókard? Lagos? vagy szimpla hosszúkard?  ::)

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #55 Dátum: 2022. Szeptember 11. 21:56:27 »



jah, valaki nem tudja megmondani, hogy Toronban mi az udvari nemesek fegyvere?
Kígyókard? Lagos? vagy szimpla hosszúkard?  ::)

Szerintem szimplán a hosszú kard valami míves darab "lunírból" :D a Lagos inkább fejvadász fegyver :)

"Lagoss és Pugoss

Az Északi  fejvadászok (Toron és Északi szövetség) kedvelt fegyvere a Lagoss és a Pugoss. A lagoss az Ikrek és az  Embervadászok hagyományos, hosszabb (max. 60 cm) pengéje, melyet  előszeretettel alkalmaznak más helyi iskolák kardforgatói is. A pugoss Toron és Via Shen fejvadászainak és orgyilkosainak a rövidebb (max. 30 cm) kiegészítő pengéje, az Ikrek és az Embervadászok hagyományos fegyvere. Keresztvasa gyakran csak jelzésértékű, bár egyes klánok különösen díszes markolat-kombinációkat kedvelnek."


Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #56 Dátum: 2022. Szeptember 12. 08:36:05 »
Csak egy pillanatnyira fordult meg a fejemben, de nem azzal jövök, marad az eredeti koncepció :)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #57 Dátum: 2022. Szeptember 12. 17:39:04 »
Kérdésem volna kettő is. Elkezdtem feltölteni a karaktet, még a képzettségeket meg ilyeneket ki kell gondolnom. Kérdésem az, hogy képet, hogy tudok kicsinyiteni? Másik fontosabb kérdés. Goblin. Vannak képzettségek, amiket 75% -ért veheti fel, fokonként lefele kerekitve ez hogy néz ki akkor? 2kp valójában 0.75 + 0.75 = 1,5 azaz 1kp? Ill van ami ennyivel nehezebb s azt is igy csak felfele kerekitsem? KAP-ra vett képzettségre is érvényes?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #58 Dátum: 2022. Szeptember 12. 17:40:30 »
Dierol és Filió! köszi h segítettetek.  ;D Nem nekem kellett megírni.  :win:



A táblázat az atlantisz.atw.hu-ról szedhetitek le: MAGUS, fajok és az alsó részen találjátok.

Idézet
Csak egy pillanatnyira fordult meg a fejemben, de nem azzal jövök, marad az eredeti koncepció
Szinte bármivel elbírok, viszont a kettő nem illik egyáltalán a történetbe, illetve nem akarnám azt mesélni, h te kitalálod h mit illúziózol én meg ugyanazt körül írom, vagy aszondom h sikerült a varázslat és ennyi.  ;D
Nem muszáj az eredeti ötlethez (goblin) ragaszkodni, bármiben gondolkozhatsz... 8) szinte  :wtf:


Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #59 Dátum: 2022. Szeptember 12. 17:44:20 »
Köszi!

Még szóba jöhetne egy elf megtartó csak úgy nem akarok járni, hogy nem mehetek vissza, meg egy lovag/paplovagon gondolkoztam, csak mivel vizes kaland nem biztos, hogy jó ötlet egy nehézpáncélos a tengeren :D