Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2618 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #30 Dátum: 2022. Szeptember 08. 21:43:51 »
Nem kizárt. Mármint h adok/kaphatsz NJK-t. Mint szoktam mondani, készítsd el, hogy ne nekem kelljen  :D és az alapján megbeszélhetjük a továbbiakat.

Ésszerű körülmények között szabad kezet kapsz. Tudom nem a legelegánsabb, de nem igazán tudok mit válaszolni. Részemről fent áll egy NEM lehetősége is, ám azért igyekszem engedékeny lenni.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #31 Dátum: 2022. Szeptember 08. 22:15:51 »
Idézet
mmm. Nem lebaszásként írtam, csak vége volt az ebédidőnek, és rövidre fogtam, a hozzászólásom.

Én ugyan nem vettem annak :D Azért írtam hogy majd Te jobban látod a dolgokat ha könyvhö jutsz...Mert elvégre Te már ismered az UT-t,
én meg csak láttam a könyvet eddig :D

Toroni-nem toroni...nem bonyolítom,anno nem ástam magam bele ebbe az egész amorf toroni-kyr kaszt,stb dologba.Így marad egy egyszerű
abasziszi bm...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #32 Dátum: 2022. Szeptember 09. 17:53:42 »
woftern, a szabálykodásnál szerintem te is kihagytad azt a költséget a felsorolásból, ami miatt most én is vakarom a kobakomat - mégpedig a kp/szint-et. Jelenleg éppen ennek a drágának próbálok meg helyet és szabad pontot találni :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #33 Dátum: 2022. Szeptember 09. 19:00:29 »
Viharkeltő törzsből jönnék, eccerű harcosból oldom meg végül. :)

A Viharkeltők elég rosszban vannak a keleti barbárokkal, ezért két Zászlóháborúban is a Vörös oldalon vonultak hadba a barbárok miatt... viszont arra nem találtam infót, hogy melyik kettőben. :) Kérdésem, hogy miben maradjunk? Az aktuális, VIII. ZH-ban vörös vagy fekete oldalon harcolnak? ... Ha mindegy, akkor lehet én kérném, hogy legyen ez az egyik olyan, amikor Vörös oldalon küzdenek a Viharkeltők.

Illetve szeretnék kivételesen engedményt kérni a képzettség-követelmények alól az alábbi esetben:
A Halászat 2.fok követelménye a Hajózás 2.fok megléte. Ezzel nincs baj, egyébként is felvenném egy kalóznak a hajózást.
Viszont a Hajózás 2. fok követelménye a Térképészet 2.fok, aminek követelménye az Írás/olvasás 2.fok, a Festészet/rajzolás 2.fok és a Mértan 2.fok. A térképészet és mindhárom követelménye szerintem nem illik egy orkhoz, főleg egy harcoshoz. Írásbeliségük egyébként sincs.

Emiatt kérem, hogy a Hajózás 2.fok képzettség követelményénél cserélhessek és a Térképészet 2.fok helyett felvenném az Irányérzéket minimum 50%-ra. Az Irányérzék leírása alapján az 50% az, amikor már a csillagok, madarak röpte és hasonlók alapján tud tájékozódni a karakter.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #34 Dátum: 2022. Szeptember 10. 08:36:10 »
Idézet
A Viharkeltők elég rosszban vannak a keleti barbárokkal, ezért két Zászlóháborúban is a Vörös oldalon vonultak hadba a barbárok miatt... viszont arra nem találtam infót, hogy melyik kettőben. :) Kérdésem, hogy miben maradjunk? Az aktuális, VIII. ZH-ban vörös vagy fekete oldalon harcolnak? ... Ha mindegy, akkor lehet én kérném, hogy legyen ez az egyik olyan, amikor Vörös oldalon küzdenek a Viharkeltők.
OK, legyen.

Idézet
Emiatt kérem, hogy a Hajózás 2.fok képzettség követelményénél cserélhessek és a Térképészet 2.fok helyett felvenném az Irányérzéket minimum 50%-ra. Az Irányérzék leírása alapján az 50% az, amikor már a csillagok, madarak röpte és hasonlók alapján tud tájékozódni a karakter.
OK, cseréld.

Dierol!
A megbeszélőben, v még a toborzóban említettem h a harcértékek mellé kp/szintet is kell venni, de igazad van a leírásból kimaradt. Túl sok mindenre kell figyelni  ;D

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #35 Dátum: 2022. Szeptember 10. 10:24:53 »
Akkor az én verzióm a karakterre:

Abasziszi bm...hogy hosszú távú tervei is legyenek :) Egy kis szigetre vágyik,erőddel és flottával,ahonnan végigfosztogathatja
a Quiron-tenger partvidékét a nagykirály szolgálatában.
Ehhez akar majd vagyon és hatalmat gyűjteni,valamint kalózokkal is cimborálni a későbbi flotta lehetőségek miatt...

Ezek a nagy célok,aztán lehet csak egy kis harácsolás lesz belőle álmodozással :D
Na és persze emellett a fekete lobogó alatt ténykedik perpillanat...

Aztán ha nem jó,lehet a vétó joggal élni ;)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 10. 11:31:13 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #36 Dátum: 2022. Szeptember 10. 12:31:05 »
Újabb szabály értelmezési kérelem:
könyv 38. oldal, bal felső sarok, Képzettségek IV. táblázat utolsó sora:
"változó - Tsz-enként kapott érték***

*** Ezt az értéket  minden egyes Tsz-lépéskor (már első szinten is) megkapja a karakter - míg a többit nem)"

No ez a kitétel a dobálós és induló képzettségek táblázatot használó karakterekre vonatkozik?  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #37 Dátum: 2022. Szeptember 10. 12:36:01 »
Nekem is kérdés  :yay:
Teljesen evidens de azért... :) KAP-ból csak a harcérték alapot veszem és ugyan úgy hozzáadódnak a tulajdonság 10 felettik és a hm ugye?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #38 Dátum: 2022. Szeptember 10. 12:54:26 »
Teljesen evidens de azért... :) KAP-ból csak a harcérték alapot veszem és ugyan úgy hozzáadódnak a tulajdonság 10 felettik és a hm ugye?

Tökéletesen jó látod. A HM-el kapcsolatban annyit, hogy feltételezésem szerint az csak a 2. szintre lépve oszthatod el. Nálam egyébként a karakter ebből a szempontból eléggé védtelen penészvirág lett :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #39 Dátum: 2022. Szeptember 10. 13:06:52 »
Teljesen evidens de azért... :) KAP-ból csak a harcérték alapot veszem és ugyan úgy hozzáadódnak a tulajdonság 10 felettik és a hm ugye?

Tökéletesen jó látod. A HM-el kapcsolatban annyit, hogy feltételezésem szerint az csak a 2. szintre lépve oszthatod el. Nálam egyébként a karakter ebből a szempontból eléggé védtelen penészvirág lett :D


No erre majd én is kíváncsi vagyok így van e...ha az alapja az ETK ott első szinten is jár minden (kp/szint,fp/szint stb)...de majd a KM megmondja.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #40 Dátum: 2022. Szeptember 10. 13:33:31 »
Közben én is agyalok s szerintem egy goblin tolvaj/harcos keveréket hozok. Holnap elvileg el tudom kezdeni a karakter alkotasat.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #41 Dátum: 2022. Szeptember 10. 13:49:13 »
Közben én is agyalok s szerintem egy goblin tolvaj/harcos keveréket hozok. Holnap elvileg el tudom kezdeni a karakter alkotasat.

Éljenek Orwella rakoncátlan teremtményei! :ahoy: :ahoy: :ahoy: ;D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #42 Dátum: 2022. Szeptember 10. 15:09:13 »
Úgy látom, hogy az Ork és a BM a másikkal ugyanolyan mélyen együtt érző lény :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #43 Dátum: 2022. Szeptember 10. 18:54:19 »
Pffú... Akkor szépen sorban.

Idézet
Újabb szabály értelmezési kérelem:
könyv 38. oldal, bal felső sarok, Képzettségek IV. táblázat utolsó sora:
"változó - Tsz-enként kapott érték***

*** Ezt az értéket  minden egyes Tsz-lépéskor (már első szinten is) megkapja a karakter - míg a többit nem)"

No ez a kitétel a dobálós és induló képzettségek táblázatot használó karakterekre vonatkozik?  ::)
Amikor kidobálós módszert használunk, akkor mindent amit az ETK-ír használunk. A "változó" csak ebben az esetben érvényes!! (mikor a kockás, kidobálást alkalmazzuk) Egyébként az osztogatós szabályoknak (max. 20) megfelelően, mindenki annyi kp/szintet vesz amennyit nem sajnál.

Rigor!
Olvastam az üzeneted és bármit csinálhatsz. (de látom h megvan a végső döntés) Csupán ÉN arra próbálok/próbáltam rávilágítani, h sokszor, sokan elfelejtik a pszichológiát. (a neveltetést soha nem fogják levetkezni a karakterek értsd: egy varázsló sem fogja, egyik nap sem azt mondani h Ó! én mostmár olyan fasza gyerek vagyok varázslói körökben h szerintem mostantól a kardforgató teknikámat fogom fejleszteni.) Megértettem amit írtál, és mint mondtam elméletileg Dierolal egy csapatban lesztek. DE! még nem olvastam az előtörténeteket, így majd igyekszem úgy alakítani, h neked is meg legyen a kívánságod  ;D ...persze nem biztos h kivitelezhető lesz, de kitörpölök valamit.

Idézet
Teljesen evidens de azért... :) KAP-ból csak a harcérték alapot veszem és ugyan úgy hozzáadódnak a tulajdonság 10 felettik és a hm ugye?
Osztogatás esetén azt kapod amit magadnak vásárolsz. KÉ alap x=2 TÉ alap x=5 VÉ stb annyi amennyi. Ehhez elosztod a HM/szintet (minden szinten oiszthatod másképp, pl 1. szint 1KÉ, 3TÉ, 4VÉ stb, 2.szint 3KÉ, 3TÉ 2VÉ) ezután jönnek a fegyverek értékei, melyet a táblázatból kiválasztva szintén hozzászámolod a harcértékekhez (KÉ,TÉ,VÉ,CÉ)

alap
Kezdeményező érték: Gyorsaság 10 feletti rész +KÉ alap+ osztott HM
Támadó érték: Erő tíz feletti rész +Ügyesség 10 feletti rész +Gyorsaság 10 feletti rész +TÉ alap +osztott HM
Védőérték: Gyorsaság 10 feletti rész +Ügyesség 10 feletti rész +alap VÉ +osztott HM
Célzó érték: Ügyesség 10 feletti része +CÉ alap +osztott HM (nem minden kaszt oszt CÉ-re)
sebzés: ökölharc képzettségben leírtak, Erő 16 feletti része +1 sebzés pont

fegyveres harcérték
Kezdeményező érték: Gyorsaság 10 feletti rész +KÉ alap+ osztott HM +fegyver
Támadó érték: Erő tíz feletti rész +Ügyesség 10 feletti rész +Gyorsaság 10 feletti rész +TÉ alap +osztott HM +fegyver
Védőérték: Gyorsaság 10 feletti rész +Ügyesség 10 feletti rész +alap VÉ +osztott HM +fegyver
Célzó érték: Ügyesség 10 feletti része +CÉ alap +osztott HM (nem minden kaszt oszt CÉ-re) +fegyver
sebzés:  Erő 16 feletti része (+1 sp) +fegyver

A fegyveres értéket annyiszor, annyi fegyverrel kell felírni és kiszámolni, ahány fegyvert birtokolsz.

Ha nem pontosan írtam, akkor bocsánat, a régi emlékeimből bányásztam elő

Idézet
Tökéletesen jó látod. A HM-el kapcsolatban annyit, hogy feltételezésem szerint az csak a 2. szintre lépve oszthatod el. Nálam egyébként a karakter ebből a szempontból eléggé védtelen penészvirág lett
Nem! A HM/szint már az első szinten is jár, hiszen ez harcérték módosító ami a tapasztalatokat hivatott játéktechnikailag leírni. ÉS! talán itt lehet olyanról beszélni amit Rigor írt, h NULLADIK szint. A nulladik szinten még csak cseperedik/tanul a karakter. De 1.szinten már kalandozásra képesnek kell lennie.

Idézet
Közben én is agyalok s szerintem egy goblin tolvaj/harcos keveréket hozok. Holnap elvileg el tudom kezdeni a karakter alkotasat.

Éljenek Orwella rakoncátlan teremtményei! :ahoy: :ahoy: :ahoy: ;D
:win:

Con! nem muszáj alkalmazkodnod Quatorhoz (viharkeltők), ha akarod Gro-Ugonból (fekete oldalról) is jöhetsz, akár egy saját törzzsel.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 10. 19:13:16 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #44 Dátum: 2022. Szeptember 10. 20:31:21 »
Kérdés:

Az alkarvédő itt mivel használatos? ETK alapvetően nem kért hozzá külön képzettséget,aztán kijött a hárítás.
Az UT-be viszont megint nincs benne,de a pajzshasználat sem sorolja fel...