Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2620 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #15 Dátum: 2022. Szeptember 08. 12:34:57 »
Idézet
.     +megkapom a gyorsaság és intelligencia 10 feletti részét összesen 7 pontot       
Ügyessèg 10 feletti rèszèt, de igen

Idézet
.       
Jól értelmezem, hogy a 9. oldal a régi, ETK-s induló képzettségekre gondol, és nem a 328. oldali induló képzettségekre?
/quote]
Jelenleg, könyvhiányában nem bírom 100% ra mondani, de igen.
A 322. oldalon a kaszt azon kèpzettsègei vannak melyeket megtanulhat. Mi számít a ksazt kèpzettsègeiben első,másod ès harmadlagosnak.
Ha osztogatós módszerrel alkotod a karaktert, a számokon (mp, pszi, ès faji módosítók)kívül az ETK-ból mondent el kell felejteni.A karaktered induló kèpzettsègei, az új tekercsek szerint kell felírni, ha nem kívánsz bíbelődni, a kèpzettsègekkel.
A kodobálós ( kpckázos) esetben, az ETK szabályai az èrvènyesek, melyeből csak az induló kèpzettsègek nem azonosak az első könyvben leírtakkal.az

sztem 1.fokra, de az utolsó kèrdèshez tuti kell a könyv, mely csak dèlután, minka itán bírok megnèzni.

Rigor!
Nincs 0. szint.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #16 Dátum: 2022. Szeptember 08. 12:46:12 »
Egyébként az én alapötletem a toroni bm-re annyi volt hogy a legalacsonyabb szabad kaszt,a  rabszolgák felett...a nevére most nem emlékszem,
tagja aki korán árva lett,sokat bántották,az utcán élt...nyilván egy gyerek nem fogja igazságosnak érezni hogy csak azért mert alacsony kasztba
született azért verik,alázzák,stb...aztán egy BM magához vette aki begyűjti a tehetséges gyerekeket az utcáról,egy részük tolvajcéhekhez,egy részük
máshova különféle emberhez kerül...egy részükből saját tanítványt farag,akit elég tehetségesnek talál...
Mint ilyen szerintem elképzelhető hogy nem fogadja el a kasztokat és nem biztos hogy jó toroni "hazafi" lesz a kyr értékrend szerint,inkább érdekli
a vagyon és hatalom...

Szóval ez lett volna a háttér röviden,de értem a felsorolt dolgok lényegét is...szóval lehet abasziszi bm is,engem nem fog zavarni ha másik bm
is felbukkan,az se ha toroni....ha úgy gondoljátok össze is futhattak kis kompániát alkotva saját jól felfogott önző vagy hazafias érzelmeik miatt
összedolgozva...nekem a fekete oldal is megfelel.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #17 Dátum: 2022. Szeptember 08. 12:49:42 »
Idézet
Rigor!
Nincs 0. szint.

Tudom hogy nincs 0. szint,csak próbáltam valamihez hasonlítani hogy "csak megveszed szint nélkül"....
De majd Te jobban értelmezed  ha könyvhöz jutsz...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #18 Dátum: 2022. Szeptember 08. 18:25:23 »
Idézet
Rigor!
Nincs 0. szint.

Tudom hogy nincs 0. szint,csak próbáltam valamihez hasonlítani hogy "csak megveszed szint nélkül"....
De majd Te jobban értelmezed  ha könyvhöz jutsz...
mmm. Nem lebaszásként írtam, csak vége volt az ebédidőnek, és rövidre fogtam, a hozzászólásom.

Írta: Rigor Mortis
« Dátum: Ma - 12:46:12 »
Na ez az elképzeléssel van a baj! Pszichoilógia. Amikor egy gyereket vernek gyerek korában, az felnőtt korában is erőszakos lesz. (vannak kivételek és most nem tudom h ki mikor hol írt erről bővebben, de ez tény. A nevelés tesz azzá ami vagy, s ezt megváltoztatni nem lehet. Ha bunkónak neveltek, javulhatsz, de a zsigereidben van a bunkóság  :D), de ha te TORONI nevelésben részesülsz és hiába akarsz "jó" lenni, a körülötted lévők csak annyira lesznek fontosak, amennyire te úgy gondolod. Számomra épp ez jelenti a bökkenőt a dologban. Amit ebben a hozzászólásban írtál, az teljesen rendben van, és mehet. Ám hiába meséled majd a vörösöknek az élettörténeted, azok nem fognak megsajnálni. (főleg azért mert boszorkánymesteri mágiát használsz... persze ezt egy átlag katona azért nem fogja elsőre levenni) Ha megnézed a Szövetség oldalán pl Doran: ugyan nem tiltott a nekromancia, de elég ferde szemmel néznek Alyr Arkhónra mikor efféle mágiát használ. Észak Lángjai, Tier nan Gorduin regények. És tudom h pont én említettem h ne filmből v könyvből vegyük a karakter példát, ám az egésznek (zászlóháborúk) ez a legfontosabb részlete. Toroni oldal, használ feketemágiát, vörösöknél már a villámmágia is sötét praktikáknak számít, nemhogy a boszmester mágiája. Annak meg szerintem semmi értelme, h úúú, én nem fogok villámozni, v életerőt szipolyozni, meg rontást és átkot szórni, meg izzóvért alkalmazni, mert én egy jó fiú vagyok...csak a csúnya rossz fiúkon alkalmazom mert ők csúnyák. -ez nem gúnyolódás, hanem ez a véleményem.

Végül: hidd el h nem az ötleted húzom le, vagy kritizálom. Hanem arra akarok rávilágítani, h (lehetséges, ám még azzal is amit írtál h nem épp hazafi -de a gyerekes példámnál maradva a toroniságot nem a "kyrezés" jelenti egyedül. Hanem a mindennapi élet, amibe a karakter részt vesz. Ahogy a valóságban is a migránsok ha valaha is képesek lesznek integrálódni az majd a 3.generációnál lesz max lehetséges, ha! az a generáció akar egyáltalán részt venni az európai életben. A karaktereddel ugyan ez a helyzet, h átmehet a másik oldalra, de az ösztöneit, viselkedését, MÉG! navor létére sem fogja levetni, egyik napról a másikra ->vagyis hiába nem akarsz bm mágiát használni előbb utóbb úgy is fogod, és akkor rohadt csúnyán fognak rád nézni a vörösök, a társaid. habár ez is helyzet függő, mert ha megmented az életük már is nem probléma h mondjuk nekromanciát hazsnáltál. De ha te épp Toroniak,aszisziak, v a kalóztestvérek ellen használsz majd ilyet, gondolod h a legerősebb kutya leszel? akkor mi értelme az oldal váltásnak?) ezzel a koncepcióval: toroni származás és Északi-Szövetségnek segítek baromi nehéz lesz, a többiekhez képest -még ha te csak a csúnya toroni fattyakat gyilkolod is, hiszen ott azért csúcsra járatják a gyilkolás művészetét- és a karaktered halálozási aránya valószínűleg 100%. Ok, ez minden játék/kaland folyamán előfordulhat, de így szerintem még könnyebben.

Mind1, nem kívánom tovább ragozni, a te döntésed. Egyedül annyi, h a toroni származás miatt biztosan nem lehet Élet a jellemedben...(egyik bm sem választhatja magának az élet jellemet kiegészítésként sem!)


Idézet
Szóval ez lett volna a háttér röviden,de értem a felsorolt dolgok lényegét is...szóval lehet abasziszi bm is,engem nem fog zavarni ha másik bm
is felbukkan,az se ha toroni....ha úgy gondoljátok össze is futhattak kis kompániát alkotva saját jól felfogott önző vagy hazafias érzelmeik miatt
összedolgozva...nekem a fekete oldal is megfelel.
Ha Dierol is bosz.mestert fog alakítani, biztosan ismeritek majd egymást és egy küldetésben fogtok játszani.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 22:22:12 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #19 Dátum: 2022. Szeptember 08. 18:33:18 »
Az induló képzettségeknél szerintem 1 KAP = 1 fok. (Persze a megfelelő kategória szorzóval.)

Tehát egy elsődleges képzettség 1. fokra 1 KAP, de ha kezdésnél 3. fokra veszed meg, akkor 3 KAP.
(A %-os képzettségeknél én 1 KAP = 20%-ot számolnék, mondván a 100% az 5.fok. Annyi kiegészítéssel, hogy az összes %-os képzettségre számolnék egy össz ráköltött KAP-ot és azon belül lehet kicsit "súlyozni". Pl.: 3 KAP a %-os képzettségekre és lesz belőle Mászás 15%, Esés 20%, Ugrás 10%, Egyensúlyérzék 15%)

Harcos-t példaként lebontva:
Tulajdonságok: 135 (135 KAP)
KÉ: 9, TÉ: 20, VÉ: 75, CÉ: 0 (104 KAP)
HM/szint: 11 (33 KAP)
Ép alap: 7 (14 KAP)
Fp alap: 6 (6 KAP)
Fp/szint: 8 (24 KAP)
Kp alap: 10 (10 KAP)
KP/szint: 14 (28 KAP)

Fegyverhasználat 3.fok (3 KAP)
Fegyverhasználat 2.fok (2 KAP)
Fegyverismeret 2.fok (2 KAP)
Vívócsel 2.fok (2 KAP)
Esés 10% és Egyensúlyérzék 25% (egyben 2 KAP)

Összesen: 365 KAP

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #20 Dátum: 2022. Szeptember 08. 18:55:56 »
szabálykodási segítségkérés:
van a 375KAP pont. Ebből kell megvenni
-a tulajdonságokat (127Kap nálam),
-KÉ,TÉ,VÉ,CÉ alapot (100Kap nálam),
-HM/szintet, FP és ÉP alapot, FP/szintet (66Kap nálam)
-A kp/szintet (26Kap nálam)
+megkapom a gyorsaság és intelligencia 10 feletti részét összesen 7 pontot (ok, ez behatárolt, hogy mire költhető)
azaz 63kap marad a képzettségekre - és itt vannak az elsődleges (1x), másodlagos(2x) és tiltott képzettségek (3x) a szorzóikkal.

emellett van a 9. oldalon:
"Amennyiben a játékos az új karakteralkotás szabályai szerint dolgozza ki a karakterét, a kasztoknál megadott az első és további szinteken automatikusan megkapható képzettségek listája érvényét veszti, a játékos maga döntheti el, hogy a választott kaszt mesterlistáiból (tehát, hogy mely képzettségek számítanak a kaszt szempontjából elsődlegesnek vagy tiltottnak) melyeket kívánja megvásárolni, mint induló képzettségeket, és a továbbiakban sem jut automatikusan képzettségekhez szintlépéskor, csupán a rendelkezésére álló Kp-iből gazdálkodhat"

a 322. oldalon van a BM mesterlistája, és 328. oldalon az induló képzettség lista.

Jól értelmezem, hogy a 9. oldal a régi, ETK-s induló képzettségekre gondol, és nem a 328. oldali induló képzettségekre?

másik kérdés: 10. oldal:
"Az induló képzettségeket is KAP-ból kell megvásárolnia a karakternek. Erre a következő szabályok vonatkoznak:
Elsődleges képzettség: 1KAP/képzettség
Másodlagos képzettség: 2KAP/képzettség
Tiltott képzettség: 3KAP/képzettség"
:wtf:
Alapesetben azt érteném, ha a felveendő képzettség Kp költségén 1x,2x, 3x szorzó van - attól függően hogy elsődleges, másodlagos vagy tiltott. De a fenti táblázatot nem értem. Pl. az élő nyelvet (másodlagos képzettség) felvehetem 2 Kap pontért - de hanyadik fokra? Vagy fokonként 2Kap a karakteralkotáskor?
Mert ugye alapesetben élő nyelv (erv) 3. fok: 4kpx2 - azaz 8 kap pontba kerül majd egy szintlépésnél.
Ahogy Quator előttem írta a helyes egy elsődleges képzettség elsőfokra 1 KAP
2. fokra 2KAP és így tovább
Minden képzettség elsőfokról indul, a másodlagos képzettség 1.fokra 2KAP 2.fokra 4KAP és így tovább.

Élőnyelvet a karakter KAP ráfordítás nélkül alapból megkapja a saját kultúrkörén belül. Ahogy a kultúrát és a helyismeret is KAP rááldozás nélkül.

A 9.oldalos kérdés igen. ETK-ra is és az indulóképzettségekre is gondol. (sokszor átolvasva) Ha kidobásos módszert választasz, az induló képzettségeket kapod függetlenül a képesség követelményektől, ezek járnak, ezt az évek során nehezen v könnyen megtanulta a karakter.
Ha az osztós módszert, akkor  -értem már a kérdést- a 10.oldalon a szerző arra gondol, h ha indulóképzettség listát írsz (sajátkútfőből) a mesterlistából írhatsz tiltott képzettséget is, de azt akkor is 3x áron kell kifizetni. (Szerintem a kiadó fogalmazásgátlót vett be, mikor lektorálta) ÁM! a megszerezhető maximális képzettségeket akkor sem lépheted át. (könyv 36.oldal)

Remélem sikerült megválaszolni a kérdéseket.

UI: osztogatós módszernél van még 1 eset, amikor nem akarsz bíbelődni a képzettségekkel, hanem elég az induló lista.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 19:33:45 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #21 Dátum: 2022. Szeptember 08. 19:13:43 »
Háttérként egy famor kasztú kyr nemesre gondoltam. Negyedik volt az öröklési sorban, de úgy döntött, hogy ezen változtat. De túl jól sikerült likvidálnia a család felesleges tagjait - mert az egyik vacsoránál a teljes családot megmérgezte (a kelyhekben lévő méregérzékelő drágaköveket is kicserélte,  de ő maga is majdnem belepusztult az ellenméreg ellenére) és a vacsorán résztvevő vendég nemes/pap is elhalálozott - ami miatt az érintett család/egyház törvényszék elé rángatta. Ahol nem nézték jó szemmel a kyr vér és a nemesek ilyen fokú pazarlását - de a Gadhass idejére (bizonyítás joga) kapott haladékot (km dönt az évek számáról) a kivégzése elodázására. S hogy nehezebb legyen a pálya, a bevételeitől, birtokaitól (oppardon amúgy is császári birtok) megfosztották. Ráadásul mivel a teljes világgal nem állhat háborúban ha életben akar maradni, így kénytelen kompromisszumként eltűrni a folyamatos sérelmeket a pórnép közt (egy famornak talán ez az egyik legnagyobb büntetés :D) Esetleg azt még el tudnám képzelni, hogy az ideiglenes kegyelmi státuszát ranakha-kendő félével jelzik - azaz le sem tudja szedni magáról.
jellemnél a halál, vagy a halál, rend-en gondolkozom. Vallás meg vagy hekkák, vagy Morgana

képzettségek: még emésztem :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 19:15:29 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #22 Dátum: 2022. Szeptember 08. 19:22:52 »
Ú Dierol!  :-[ Szerintem te nálam is jobban érted az elfajult kyreket  ;D
A válaszom: ÓóKÉÉÉ.
Mehet, szuper érdekes lesz mesélni a karakternek. :panic: :yay:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #23 Dátum: 2022. Szeptember 08. 20:02:05 »
Nekem eléggé beakadt ez a zork dolog, így szerintem kivételesen megpróbálom megállni, hogy más ötleteket is kigondoljak.  ;D (Pedig egy goblin kalóz talán még inkább a legalja tudna lenni.  :ahoy: :rofl: )

... azért azt nem állítom, hogy nem fajul énekmondóvá vagy sámánná... (esetleg vajákossá, hogy teljesen BM csapat lehessünk :D na jó ez már tényleg csak vicc volt) ..., de leginkább eccerű harczos lesz. (Kinéztem a halászatnál a cápavadász-t, mint szakmát/státuszt neki.)

A többiek fekete oldali orientációja miatt én is arra megyek akkor. Így lesz elég állatias pórság, akihez lealacsonyodhat a famor.  :rofl:

Jellemileg Káosz... lehet csak tisztán Káosz. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #24 Dátum: 2022. Szeptember 08. 20:27:21 »
Quator!

Ok, azzal játszol amivel szeretnél, viszont külön-külön történetek lesznek, amik majd valamikor összetalálkoznak (HA! egyáltalán találkoznak vmikor) A "tengeri" szót pedig ne szó szerint értsd. Arra próbáltam Rigornak is rávilágítani, h a zászlóháború, -fekete v vörös oldal a helyes választás- eseményeit igyekszem megvillantani, s ez a NYOLCADIK. ami főképp a Quironeián, -ban, -ben, -hoz, -hez, -höz köthető, így egy kalózos, mentsük meg a világot a toroniaktól, hogy elsüllyesztjük a xy armadát, a lélekőr és egy Vörös Hadúr a x szigeten találkozik és... féle kalandot próbálok létrehozni. S mivel 4-gyen vagytok, s egy idő elteltével totálisan érdektelenné válik a történet, így egy pörgős rövidebb függetlenül kalandozunk történetcsokrot szánok nektek. Itt mindenkinek tényleg csak magára kell gondolnia. Függetlenül attól h azonos faj, v kaszt esetén egy csapatba osztalak benneteket. Természetesen azért szeretném, ha nem mennétek egymás idegeire  ;D 

Idézet
Jellemileg Káosz... lehet csak tisztán Káosz. :) 
Elméletileg NJK sajátosság, de goblin és ork esetén lehetséges. Mondjuk én egy toroni kalózt is el bírok efféle jellemmel képzelni. Gondold ki! és meglátjuk, de mivel azt írtad h a sötétebb jellemű karakterek egy idő után, nem mennek, ezért maradj a vidám oldalon és állj át a Vörösoldalra LÚK! -vagyis valamennyire legyél szövetségi szimpatizáns. De mint az első mondatomban írtam, nem erőltetek semmit, elfogadom bárhogy döntesz.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #25 Dátum: 2022. Szeptember 08. 20:37:33 »
még egy kis szabálymagyarázat kérés a képzettségek felvételénél.
Mivel a karakteremet nem gondolnám nagy harcosnak, az ügyességet 11-es értékre vettem fel (a mindennapokhoz elégnek kellene lennie)  S innen kezd érdekessé válni a dolog, mert a képzettségek tulajdonság követelménye és a meglévő tulajdonság értéke közt azért van eltérés.
a méregkezelésen mutatnám meg. Gondoltam felveszem 2. fokra - aminek az ügyesség követelménye 13, az első fokon pedig 12 az ügyesség követelmény. Szintlépés közben ki kell pótolnom +Kp-val a különbözetet - azaz 12-11=+1Kp és 13-11=+2Kp, azaz 2. szintre +3Kp a költség (az alap 5 ponton kívül)

viszont most a karakteralkotáskor a +3Kp költséget ha ki kell fizetni, akkor jobban megéri nekem alapból megemelni a tulajdonság értékeket az egekbe, hogy ilyen gond ne legyen - hiszen akkor az nem egyszeri kiadás, hanem szép tápos karaktert eredményez, és a többi képzettségnél is spórolok egy rakat pontot.

A kérdés tehát az, hogy a karakteralkotáskor a tulajdonság követelmény + kp igényét ki kell-e fizetni?

edit: a kezdő tőke, felszerelés, faj, nemesi státusz hogy kerül elszámolásra?
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 20:41:25 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #26 Dátum: 2022. Szeptember 08. 20:49:24 »
Idézet
A kérdés tehát az, hogy a karakteralkotáskor a tulajdonság követelmény + kp igényét ki kell-e fizetni?
Jól leírtad hogyan múkodik nem értem a kérdést. Naná h ki kell, hiszen ha azt mondom h nem, akkor egy TÁP-os csibét engedélyezek.  :-[

Ugyan sem a ETK, sem ez a könyv nem írja, de az átlag (és szerintem kalandorokról, nem pedig a köznépről beszélünk) a 10-zes érték, így a 11 valóban átlag feletti, viszont ahogy írtad vagy növeled a tulajdonságot és számolhatsz újra mindent, vagy rááldozod mindig a plusz kp-t. Valamit, valamiért. Sztem ettől nem lesz középszerű egy karakter. Hogy előbb-utóbb dönteni kell, mit akarsz... nem érthet mindenki mindenhez.

Remélem segítettem, ha nem. Kérdezz nyugodtan.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #27 Dátum: 2022. Szeptember 08. 21:00:46 »
megoldottam. tettem 3 pontot az ügyességre, és így nem 8 pontot kell kifizetni a képzettségeknél az alacsony tulajdonság miatt. Ráadásul a próbáknál is jól jöhet a magasabb érték :D (csak nem vagyok hozzászokva, hogy jól járok egy km-i döntés után :P )
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 21:03:32 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #28 Dátum: 2022. Szeptember 08. 21:19:33 »
iGyekszem, mindenkinek élvezhetővé tenni a játékot és karakteralkotást.

Idézet
edit: a kezdő tőke, felszerelés, faj, nemesi státusz hogy kerül elszámolásra?

kezdő tőke: mintha a ETK-ban is lett volna lista, ki mennyivel indul. Na pont annyi  ;D

felszerelés:Írjátok fel amit szükségesnek ítéltek, vagy úgy érzitek h ennek a karakternek ez muszáj, majd max azt mondom h nekem ez sok.

faj?  :wow!: Ha arra gondolsz h számít e a +/- akkor igen. Az általad megvásárolt tulajdonságokhoz add hozzá és vond le amit kell!

nemesi státusz: beszéljünk az előtörténet után a pontos miértekről. Mindent amit gondolsz vegyél bele, ha pedig a plusz pénz a fontos, akkor azt az előtörténet alapján mondanám meg, h a kellemetlenkedést (azt mondom h mehet, de a storyd alapján mégsem érzem helyesnek a döntésem) elkerüljük.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #29 Dátum: 2022. Szeptember 08. 21:33:29 »
A pénz a legkevesebb :) Leginkább egy felfogadott fegyveres, vagy az udvartartásból megmaradt utolsó fegyveres bérköltsége fog érdekelni :) Mert azt azért sejti, hogy lenyomnák bárhol, ha valami hepajra kerülne a sor :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"