Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2604 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Hetedkori Értekezletek
« Dátum: 2022. Szeptember 06. 21:47:19 »
A szabály és egyebek megbeszéléséhez. (Off)

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #1 Dátum: 2022. Szeptember 06. 23:29:25 »
Akkor térjünk át ide...
Minden magyarázatot köszönök,már csak egy kérdésre nem volt konkrét válasz :)

Idézet
az induló kp-hoz az ügyesség és intelligencia 10 feletti része nem adódik hozzá...csupán az a kp alap,amit KAP-ból veszek meg.

Tehát arra a kérdés lényegi része nem volt egyértelmű hogy, az int,ügy 10 feletti része az elosztásos kp-ba is beleszámít e vagy csak ha a régi kidobásost használjuk?

Az ügyesség 10 feletti "ügyeskedésre",az intelligencia 10 feletti része "okoskodásrs" költés evidens...az már az ETK-hoz kijött (aszem) a Rúna magazinos errátákban.

Egyébként az osztogatós módszerrel próbálom majd az egészet csinálni...egyenlőre egy ember/boszorkánymester ötlettel...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #2 Dátum: 2022. Szeptember 06. 23:50:04 »
Mèg mindig nem nèztem utána (pontosan): DE!
A kp az kp alapból ès kp/szintből jön. A int. ès ügyessèg beleszámít, viszont az így kapott plusszt csak akkor tudod felhasználni ha "azonos" kèpzettsèget veszel:
Vagyis -csak az ágyikómból hasamra ütve mondok pèldát, a számok nem jók, de az elmèlete ez- te felakarod venni a tőrdobást.
 a megmaradt kp-d száma 2. Ügyessèg 11
az 1.fok pedig 3 kpba kerül akkor felveheted
 DE! Ha te mondjuk a lèlektant akarod felvenni ès az ugyanígy 3 kp,
neked 2 a maradt kp (amit nem költöttèl el mèg, kèpzettsèg vásárlásra
 mer tössz. 1 T. Szinten az alapból, ès a kpszintből 17 pont ,jött ki, de a kèpzettsègekre csak 15 ment el, ès viszont már nincs elèg kp egy új kèpzettsèghez, ès az inteligenciából sem költötted el a 10 feletti rèszt, s találsz egy ilyen kèpzettsèget 3 kpèrt akkor beleszámít. Egyèbkènt annyi a kp amit meghatározol: kp alap+kp/szintnek

De egy bm-nèl a plussz x, ha nem egy táposcsibe akkor vajmi kevès lesz a 10 feletti rèsz. Ja igen! Ès csak egyszer használható fel

Minden esetben beleszámítható a 10 feletti rès
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 00:01:01 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #3 Dátum: 2022. Szeptember 07. 00:29:08 »
Nem volt "rögtönsűrgős" a válasz... :) De ha már így az ágynyugalomból megválaszoltad,akkor köszike  :bow: Jó éjt :)  :hipnotize:

U.i.: NEm lesz tápos-mákos csibe a karakter  :backstab2:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #4 Dátum: 2022. Szeptember 07. 05:34:42 »
OK.  ;D

Azért úgy látom te sem nagyon siettél az alvással. Amúgy azért írtam le h az ágyból, h értsd a hasraütést mienségét. A tápos csibe meg mindaddig nem zavar amíg nem feltűnő! hiszen az emberek között is vannak kitűnőbb képességűek, erő, mentalitás és szépségesség tekintetében.
Cimborák szinte mindig minden tulajdonságot 18-cas értékkel alkotnak, hozzá a legmagasabb harcértékek, aztán meg szintből jön a többi... :panic: :wow!: :kacsint:

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #5 Dátum: 2022. Szeptember 07. 10:30:21 »
OK.  ;D

Azért úgy látom te sem nagyon siettél az alvással. Amúgy azért írtam le h az ágyból, h értsd a hasraütést mienségét. A tápos csibe meg mindaddig nem zavar amíg nem feltűnő! hiszen az emberek között is vannak kitűnőbb képességűek, erő, mentalitás és szépségesség tekintetében.
Cimborák szinte mindig minden tulajdonságot 18-cas értékkel alkotnak, hozzá a legmagasabb harcértékek, aztán meg szintből jön a többi... :panic: :wow!: :kacsint:


A hasraütés miensége teljesen jó volt :D

Nálam KM-ként nem lenne létjogosúltsága olyan karakternek,főleg nem egy egész csapatnak ahol mindenkinek 18-as tulajdonsága van...dehát minden KM ingerküszöbe
más és más :) AZ én véleményem szerint nincs olyan humán élőlény (értsd. nem félisten,vagy mágia által alkotott kreatúra) akinek ilyen természetes tulajdonságai
legyenek...és főleg nem egy egész csapatnak néhány négyzetméteren belül  ::)  Szóval ilyesmire nem kell készülni az én karaktereimnél  :rofl: ;D :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 10:33:06 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #6 Dátum: 2022. Szeptember 07. 14:53:57 »
No,a legesleg valószínűbb ötletem egy toroni boszorkánymester.Mentora új tanítványt fogadott így neki lehetősége nyílt tapasztalatokat
szerezni a nagyvilágban. Rögtön bele is botlott a Vörös Hadúr ügynökeibe,akik rávették hogy legyen a szemük és fülük a régióban.
Kapott pénzt és beígértek olyan tárgyakat amik a hatalmát növelhetik majd.

A pénz nem lenne hatással a játékra...bankba rakta,elrejtette stb...

Majd kérek egy KM nyilatkozatot hogy megfelel e...(nem moströgtönfontos)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #7 Dátum: 2022. Szeptember 07. 18:31:12 »
Idézet
Nálam KM-ként nem lenne létjogosúltsága olyan karakternek,főleg nem egy egész csapatnak ahol mindenkinek 18-as tulajdonsága van...dehát minden KM ingerküszöbe
más és más :) AZ én véleményem szerint nincs olyan humán élőlény (értsd. nem félisten,vagy mágia által alkotott kreatúra) akinek ilyen természetes tulajdonságai
legyenek...és főleg nem egy egész csapatnak néhány négyzetméteren belül 
Részben ezért is játszok fórumon.  :rofl: Cimborák nem értik, és szerintük ha nem lehetne, akkor a könyvalkotói sem engedték volna ezt a kiskaput a szabályrendszerben. A városban Szegeden, meg mindenki fanatikus ETK-s, s nem mondom h szar, mert szinte azon nőttem fel, de bárki, akárki, akármit mond: elavult, szűklátókörű és sablonos. Az ÚTK a hibái ellenére is milliószor élhetőbb, játszhatóbb.  :win:


Idézet
No,a legesleg valószínűbb ötletem egy toroni boszorkánymester.Mentora új tanítványt fogadott így neki lehetősége nyílt tapasztalatokat
szerezni a nagyvilágban. Rögtön bele is botlott a Vörös Hadúr ügynökeibe,akik rávették hogy legyen a szemük és fülük a régióban.
Kapott pénzt és beígértek olyan tárgyakat amik a hatalmát növelhetik majd.

A pénz nem lenne hatással a játékra...bankba rakta,elrejtette stb...

Majd kérek egy KM nyilatkozatot hogy megfelel e...(nem moströgtönfontos)
Toroni boszmester nem probléma, viszont jön a neveltetés toroni eszme, és a kyr kultúra, ami sztem kizárja h a karaktered (tegyük fel h vmi úton módon közel kerül egy Szövetséges Hadúr "jobbkezéhez" v bizalmasához) ne egyből átvágja az ügynök torkát (akár rasszizmusból) a felsőbrendűsége miatt.

Azonban jól tálalt előtörténetből esetleg megoldható de akkor a következők állításaim vannak:

Neveltetés: Vajon ki nevel fel egy olyan karaktert Toronban, ahol a kasztosodás a jellemző, (akár béke időben is) aki hátat fordít az őseinek/kultúrájának/barátainak h akárcsak szimpatizáljon is a Vörösökkel? Értem én h még nem tudták, de mint írtam "kasztosodás a jellemző" nagyon nehéz egy-egy társadalmi osztályból átkerülni a következőbe, s ha sikerül akkor az a személy, de a család számára is nagyon nagy dicsőség. Ezt az elismerést pénzért, v hatalomért nem nagyon lehet felülírni, egy Na jól van elfogadom a megbízást, a népem/uralkodóm/városom stb ellen. Elég kicsi a valószínűsége.

toroni eszme: Már az előző pontban is írtam, de azon felül van még a vallás. A Vörös oldal és a Fekete, nem a színűk miatt áll ellentétben egymással, hanem az "emberségük" és hatalmuk miatt. Míg az Északi-Szövetség 9 körülbelül egyforma hatalmú országokból áll, addig a másik oldalon Toron a főkolompos aki a hadjáratokat irányítja/szervezi. A Fekete oldalon semmi baj, ha másokat megalázol eltiporsz, meggyilkolsz -mindaddig míg ez a saját osztályodban marad- Ezzel szemben a Vörös Hadurak legtöbbje az országa királya, thánja, hercege vezetője, akik mind egy sajátos módszer szerint uralkodnak, ahol nincs emberáldozat, mert: az csúnya v rosz dolog. pfúj! (És oké értem, h Abasziszban, meg Enoszukén is uralkodók, királyok vannak, ám ezek valamivel tartoznak Toronnak, v valamit remélnek Torontól)
Részletekbe nem nagyon akarok menni, de utána olvasva sztem jól kivehetőek az ellentétek a két szövetség között.
Egy toroni karakternél, szintén nem valószínű az átállás, hacsak nem kémszolgálatra osztották be a felettesei, v nem egy renegát és bosszút szeretne állni azért amiért ide jutott, v olyan hatalma van, aminél eltörpül h a vörös oldalt v a fekete oldalt támogatja.

kyr kultúra Az istenek mindenki felett állnak (oké a pyarroni vallásban is, de Toronban a legutolsó obsor is Tharr v valamelyik kyr isten kegyéért imádkozik. MIÉRT? Mert az évszázadok során kiírtották a toroniakból h önálló entitásként gondoljanak a világra. Minden az istenek akarata, és a hatalmasok csak játékszerei ennek a valóságnak.)
Míg ezzel szemben az erv és pyarroni világban az istenek léteznek, megvannak, vannak papjaik és kész. Ha kedvük tartja megsegítik Ynev lakóit, ha nem akkor szarnak az ott történtekre, ezt az átlag emberek elfogadják és nem keresik a miérteket, de ettől függetlenül az ervek/pyarroniak élete istenek nélkül is folyik tovább. Elég nehéz elmagyarázni, de kyrnek lenni nem egyszerű halandónak való. Ez felsőbbrendűséget ad bárkinek -Toron szerint.
A kyr kultúra, vagy abban élni, nevelkedni egyfajta fanatikus lénnyé formázza az egyént, amely megkínozva, megalázva is vallja a módszer helyességét.


Szval a megüresedett egy hely a helyi kuruzslónál sem probléma, viszont ha a Vörös oldalon BM-ként szeretnél játszani valami nagyon okosat kell kitalálni = Jó álca. (kém v bosszúállás, vagy ami még nem jutott eszembe) Ám ez nagyon kényes, s ha kiderül h boszorkánymesteri praktikát használsz, nincs az az isten h megmentselek. Persze lehet ez is kihívás,  :u-rock: ha elfogadod h bármikor készítheted az új karaktert.  :x_x:


Idézet
Kapott pénzt és beígértek olyan tárgyakat amik a hatalmát növelhetik majd.
Ha ezt akarod én értem, ám lehet h nem lesz hosszú életű játékod ezzel a karakterrel.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 18:37:59 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #8 Dátum: 2022. Szeptember 07. 18:44:32 »
Akkor egy olyan kérdés hogy muszáj valamilyen oldalhoz tartozni?  ;D

Valamint nekem az abasziszi bm is megfelel...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #9 Dátum: 2022. Szeptember 07. 18:48:23 »
Megjegyzem, szemeznék a kalanddal - szintén toroni BM vonalon tűnődtem. Csak azt nem tudom, hogy
- beférnék-e
- illetve Rigor mit szólna egy kiszámíthatatlan toronihoz :D
A problémákat egész jól összefoglaltad - de azt hiszem van rá megoldás.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #10 Dátum: 2022. Szeptember 07. 19:37:25 »
 ;D  Na ennek örülök. Egyenlőre nem szándékozok JK számot meghatározni, mert sztem lesz lemorzsolódás. Eleinte a karakterek (bár ahogy látom a csillagok állása nagyon együtt van, s mindenki azonos mintázatokban gondolkodik ;D )
nem igen függenek egymástól, s ez nem a bemesélés miatt van, hanem a végkifejlettnél fognak találkozni v összecsapni... max.

OK. Ha komolyan gondolod beszéljetek, mint ahogy Quator, és Con is beszélje meg h mit szólna egymás társaságához.
Néhány részlet még kidolgozás alatt áll, s a karakter témát is hamarosan megnyitom de idő miatt (mindig mást csinálok mint kellene) ez még kicsivel odébb van.

UI: Annyi kérésem volna h ha azonos kasztú (Dierol és Rigor) v fajú (Quator és Con) csapatot alkottok, akkor legalább egy oldalt szolgáljatok. Az nem baj, ha mondjuk a BM-ek közül valaki kettős ügynök, ám az veszélyekkel jár.
Elvetemült esetben az orkok csapatában is lehet kettősügynök -habár kötve hiszem, h érdemes volna másik törzset választani- azért tudjak róla.  :wtf: 

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 19:43:36 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #11 Dátum: 2022. Szeptember 07. 19:48:51 »
Sziasztok!

Örülök, hogy többen is érdeklődünk a kaland iránt. :)

Sajna leghamarabb a hétvégén lesz időm képbe kerülni az eddigi terméssel és az ÚT-vel is.

Egyelőre annyit mondhatok, hogy nemtom mi lesz a végleges kariötletem. :) Ha marad a vad ork kalóz, akkor ő valszeg jól felfogott önérdekében ki fog tudni jönni a népekkel. Csak ha lehet ne toljuk túl a toroni kasztrendszert és hasonlókat, mert azt bizti nem érti majd a 'zork. :)
Beállítottságra valami vidám fickót szeretnék összehozni, mert azokat talán tovább tudom felszínen tartani ihletileg a reagok során.  ;)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #12 Dátum: 2022. Szeptember 07. 20:05:31 »
Rigor!

Igen. Ez a 8. zászlóháború, ahol toroni-toroni ellen harcol. (Concitator háború) Számomra a kalandban épp az ügynökös, ki kerül a másik fölé -akár a játékosok segítségével- az igazán nagy kihívás. Lebírom é a megadott mankók segítségével mesélni, élvezhető formában.
Asziszi BM is megfelelő... sőt a hergoli v egy renegát boszmester is megfelel. Viszont döntened kell (vagy ha akarod a bemesélőnél én eldöntöm h melyik oldalhoz tartozol, ám BM-ként több mint valószínű h fekete lesz ha rám bízod magad. A többi karaktertől is függ, ki milyet és mit alkot) a szolgálataiddal kinek segítesz! A történet a múltban játszódik, melyet a karakterek jelenben élnek meg -csak elméletileg aki a szabálykönyvet a kezébe veszi, az a psz. 3690-es évek eseményeiről, jelenéről, aktualitásáról kap infót- Ha nem lenne fontos a vörös v a fekete oldal, (remélem átjön majd mindenkinek) akkor nem is beszélnék ennyit a dologról, és lehetne más feltételekkel játszani.  ;D

Rajtad múlik, csak vannak politikai szabályok, melyekre fontos figyelni  :D Különben a karakternek vége, és nem azért mert szemét vagyok. 

Quator!
OK. ha a fekete oldalon leszel akkor lesz részed belőle, habár egy orknak leginkább menj oda üsd le akciót kis körettel bírok ajánlani... (de van azért ötletem egy érdekes történetre)  :u-rock:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 20:10:11 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #13 Dátum: 2022. Szeptember 07. 21:35:58 »
szabálykodási segítségkérés:
van a 375KAP pont. Ebből kell megvenni
-a tulajdonságokat (127Kap nálam),
-KÉ,TÉ,VÉ,CÉ alapot (100Kap nálam),
-HM/szintet, FP és ÉP alapot, FP/szintet (66Kap nálam)
-A kp/szintet (26Kap nálam)
+megkapom a gyorsaság és intelligencia 10 feletti részét összesen 7 pontot (ok, ez behatárolt, hogy mire költhető)
azaz 63kap marad a képzettségekre - és itt vannak az elsődleges (1x), másodlagos(2x) és tiltott képzettségek (3x) a szorzóikkal.

emellett van a 9. oldalon:
"Amennyiben a játékos az új karakteralkotás szabályai szerint dolgozza ki a karakterét, a kasztoknál megadott az első és további szinteken automatikusan megkapható képzettségek listája érvényét veszti, a játékos maga döntheti el, hogy a választott kaszt mesterlistáiból (tehát, hogy mely képzettségek számítanak a kaszt szempontjából elsődlegesnek vagy tiltottnak) melyeket kívánja megvásárolni, mint induló képzettségeket, és a továbbiakban sem jut automatikusan képzettségekhez szintlépéskor, csupán a rendelkezésére álló Kp-iből gazdálkodhat"

a 322. oldalon van a BM mesterlistája, és 328. oldalon az induló képzettség lista.

Jól értelmezem, hogy a 9. oldal a régi, ETK-s induló képzettségekre gondol, és nem a 328. oldali induló képzettségekre?

másik kérdés: 10. oldal:
"Az induló képzettségeket is KAP-ból kell megvásárolnia a karakternek. Erre a következő szabályok vonatkoznak:
Elsődleges képzettség: 1KAP/képzettség
Másodlagos képzettség: 2KAP/képzettség
Tiltott képzettség: 3KAP/képzettség"
:wtf:
Alapesetben azt érteném, ha a felveendő képzettség Kp költségén 1x,2x, 3x szorzó van - attól függően hogy elsődleges, másodlagos vagy tiltott. De a fenti táblázatot nem értem. Pl. az élő nyelvet (másodlagos képzettség) felvehetem 2 Kap pontért - de hanyadik fokra? Vagy fokonként 2Kap a karakteralkotáskor?
Mert ugye alapesetben élő nyelv (erv) 3. fok: 4kpx2 - azaz 8 kap pontba kerül majd egy szintlépésnél.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #14 Dátum: 2022. Szeptember 08. 12:29:38 »
Idézet
Alapesetben azt érteném, ha a felveendő képzettség Kp költségén 1x,2x, 3x szorzó van - attól függően hogy elsődleges, másodlagos vagy tiltott. De a fenti táblázatot nem értem. Pl. az élő nyelvet (másodlagos képzettség) felvehetem 2 Kap pontért - de hanyadik fokra? Vagy fokonként 2Kap a karakteralkotáskor?
Mert ugye alapesetben élő nyelv (erv) 3. fok: 4kpx2 - azaz 8 kap pontba kerül majd egy szintlépésnél.


Az én értelmezésem szerint a megvett képzettség 0. szintű,azaz csak úgy van...és arra költjük a kp-t(képzettségpont).Ha jól értettem
új képzettség felvételénél nem kell fokonként kifizetni,hanem azt mondom ( a Te példád) élő nyelv /másodlagos/ "megvétele" indulásnál
2 KAP (mert másodlagos képzettség)...majd ha megvannak a képzettségek úgy gondolom kéne az erv 2. fokra...akkor kifizetem a 2. fokot,
2 kp(x2 mert másodlagos),tehát 4 kp-ból lesz 2. szintű. Ha később 4. szintre akarom fejleszteni,akkor már a köztes szinteket is ki kell fizetnem,
tehát 3. fok +4x2=8, majd 4. fok +10x2=20...azaz 8+20=28 kp


Vagy nem tudom ez válasz e a kérdésre  :what:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 08. 12:31:20 írta Rigor Mortis »