Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2611 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #105 Dátum: 2022. Október 31. 14:28:16 »
Ave!

Kérdés az UTK-ban a harcművész kap valami bónuszt a íjászokkal szemben mint anno az ETK-ban vagy nem? Most nem akarom átnyálazni a szabálykönyvet éppen jövőheti zárthelyikre készülök gőzerővel szombat óta......

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #106 Dátum: 2022. Október 31. 18:24:47 »
Üdv! (pff. :wtf: Kitartást hozzá)

Jó kérdés. :D  ...szerintem nem.
Én átnyálaztam. És "elméletileg" az én verzióm a helyes, de mivel ötletem nincs pontosan mire is gondolhatsz, így leírom az én meglátásom aztán majd írsz :read:

Szval:
Ha a harci cselekedetekre gondoltál, akkor valóban lehet valami abban amit írtál -de szerintem a könyv 168. old. jobb felső táblázata egyértelműen megadja a választ:

-közelharc I.Méretkategóriájú fegyverrel 3 szegmens
-könnyű számszeríj 1 szegmens 

így csak elméleti szinten írom tovább, ugyanis
  • Rohanva minden karakter ötször annyi ynevi láb távolságot tesz meg körönként, mint a gyorsaság tulajdonsága, szegmensenként pedig a gyorsaság értékének felét. (Vagyis ha 10 méterre van az íjász a harcművésztől 1 szegmens alatt 8 métert)  Ez épp határeset részedről: 1,1-1,2mp lehet kb a tíz méter -szerintem
  • Sétálni minden ember nagyjából egyforma sebességgel sétál és körülbelül 12 ynevi láb távolságot tesz meg egy kör alatt. Futva minden karakter olyan gyorsan mozog, mint a Gyorsaság Tulajdonságának 3x-a vagyis ez a harcművészednek 48 m/kör
  • Továbbá: Távolsági harc esetén a 2 szegmens (távolsági támadás) magába foglalja azt az időtartamot, amíg az íjász vagy tőrvető célba veszi ellenfelét, útjára küldi a lövedéket, s az megteszi a köztük lévő távolságot...

Ezek alapján, viszont a harcművész gyorsabb mint a villám.  ;D CSAKHOGY!

"A találat elkerülésére összpontosít az aki a legfőbb tevékenységeként a rá célzó fegyvert emelő ellenfélre figyel és arra törekszik, hogy a kiröppenő lövedéket elkerülje. Ez egy harcművész karakter esetében diszciplina alkalmazását és mozdulatlan koncentrációt, másoknál általában kétségbe esett ugrálást jelent." (171.old Célzó dobás. 5.bek)

Vagyis -szerintem- a lövedékkel egyforma gyorsasággal indulsz -az előbbi 1s/8m miatt- ÁM ahhoz h elkerüld a kiröppenő vesszőt mozdulatlanul kellene koncentrálnod, így a találat mindenképp megtörténik ami miatt (tömegvonzás törvénye -persze ha nem dobja meg a Védő értéked akkor is talál, csak lepattan rólad, de a fizikai törvény így is érvényesül valamelyest) semmiképp nem lehetsz diszciplina alkalmazása nélkül a gyorsabb.

DE! Ezért van a Kezdeményezés, illetve részedről még az is kellene h pszi, pusztakéz, v fegyverrántás lesz.


UI: Nem tudom és nem emlékszem h beleszámítottad-e a harcértékekhez a harcművész képzettséged, de mindenesetre megjegyzem h a 3. fok miatt +2KÉ, +5TÉ, +5VÉ jár

Módosítás: Most néztem a kezdeményeződ a stílusban: A fent írtak ellenére, (kezdeményező kidobására gondolok) mindenkinél jóval gyorsabb vagy, így te kezdesz mindenképp. -nem tudom megdobni az értéket  8) -persze ez is csak ha a Nised nid tóval támadsz, különben a fentiek szerint kérek KÉ-t
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 31. 19:10:59 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #107 Dátum: 2022. Október 31. 19:39:44 »
Üdv!

Az ETK-ban a Harcművész volt az egyetlen aki a távolság helyett a saját VÉ-jét kapta meg az íjász ellen.... Amúgy teljesen jó az összefoglaló... Mindenképpen pusztakezes támadásra gondoltam és a cél nem is valódi sebzés okozása lenne, hanem a fegyver félreütése (elvetemült manga stílusban akár a nyílvessző félreütése) és utána az agresszor lefegyverzése - lefogása és jobb belátásra bírása - elvégre nem vagyunk gyilkosok, vagy mi a szösz, szóval a terv valami ilyesmi lenne, csak technikailag nem tudtam, hogyan kéne megvalósítani és természetesen Pszi-vel megtámogatni, ha már harcművészek vagyunk .....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #108 Dátum: 2022. November 01. 08:39:20 »
Üdv!

Bocsánat, ha kekeckedésnek tűnik, de szeretnék egy kicsit bővebb leírást a „sikártorról” mivel egy felajzott nyílpuskával nézünk szembe.

1)   Igen természetesen követjük a tolvajbandát a sikátor mélyére, hiszen kell nekünk egy szakember.
2)   Valószínűleg a karakterem fog a menet élén haladni mivel Ő szúrta ki a tolvajókat és Ő fogja tudni nyomon követni őket a tömegbe anélkül, hogy szem elől tévesztené, no meg a jó lovag eddig is testközelből fogta Laminát nem nagyon mozdul el mellőle, szóval valószínűleg ők mögöttem vannak.

Szóval a kérdés az előszőr is, hogy ez tényleg egy sikátor vagy egy szűkebb utca? A „sikátorba” hány ember fér el egymás mellett „kényelmesen” ha már elfér egyáltalán arra vagyok kiváncsi, hogy kb hány méter széles a hely mivel nincs a karakteremnek mértanja ezért ő harci helyzetben gondolkozik és poziciókban azaz, hány ember fér el egymás mellett vagy, hány penge széles a hely (egy penge kb 76-80 cm) . – Lehet, hogy egy hevenyészett rajz sokat segítene a helyzetünk megítélésében –

A konfliktushelyzetre tekintettel körülbelül milyen távolságból fenyeget minket a nyílpuskás „agresszor” – a karakterem nem szeretne egy nyílvesszőt kapni a mellkasába szóval komolyan veszi a helyzetet -
A tervem az, hogy picit húznám az időt akár lassan a fogaim között szűrve a szót miközben a kezemet megadóan eltartom a testemtől és főleg a kard markolattól pl. „ Csak nyugalom, semmi szükség a durvaságra, még a végén megsérül valaki..”

Használnék Pszi-t.:

Érzékélesítés 1 Pszi pont (1kör meditáció) – jobban lássak a sikátorban
Képesség javítás 12 Pszi pont (1 kör meditáció) +4 Gyorsaság így – Gyorsaságom: 20 Ké és Té +4

Sárkány Dühe 1 Pszi pont / kör (1 szegmens harci körben bevethető) – ezt csak azért mert az alkalmazás alatt nem lehet így meglepni és semmilyen harci manőver nem hat rám azokat ignorálom a leírás alapján.

Összesen ez 14 Pszi pont és 2 kör-t kell kihúzzak mielőtt támadásba lendülhetnék, a támadás célja nem a sebzés, hanem a fegyver félreütése és a támadó lefegyverzése, megragadása és rögzítése, ha közbe észre veszem, hogy vannak mögötte akkor, ha sikerül megragadnom és rögzítenem a támadónkat élő pajzsként használnám az esetlegesen mögötte lévő többi társával szemben.

További megjegyzés, mivel a sikátor közepén haladtam, hogy jól belássam (nem bújkálok mivel nem tudok) és a két karomat magam mellet leengedtem és a testemtől kicsit eltartottam, nehogy azt gondolja a támadó, hogy fegyvert akarok rántani ezért, ha elég szűk a sikátor a jó lovag és Lamina kényelmesen nem fér el mellettem, ki kell várják mire játszom mit cselekszem….

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #109 Dátum: 2022. November 01. 15:51:01 »
@Wolftern

Láttam, hogy sokáig üzenetet küldtél vagy írtál az EKK söntésbe aztán mégsem jött meg a helyzetet megkönnyítően dobtam egy sorozatot - persze csak akkor mozdulok rá az íjászra, ha van reális esélyem elérni és "támadni" - lefegyverezni - stb...

Ennyivel tudom gyorsítani az eseményeket részemről, reagot nem írok azt rád bízom - mert itt azt, hiszem elég aprólékosan leírtam a karakter szándékát aztán, hogy mi valósul meg belőle az a kockákon meg a mesélőn múlik - most balra el....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #110 Dátum: 2022. November 01. 16:03:50 »
Idézet
Az ETK-ban a Harcművész volt az egyetlen aki a távolság helyett a saját VÉ-jét kapta meg az íjász ellen.
Áhá!  :-[ Erre már nem emlékeztem.

Idézet
Mindenképpen pusztakezes támadásra gondoltam és a cél nem is valódi sebzés okozása lenne, hanem a fegyver félreütése (elvetemült manga stílusban akár a nyílvessző félreütése) és utána az agresszor lefegyverzése - lefogása és jobb belátásra bírása -
Ööö... OK. Mivel a szabály az szabály  ;D Ez esetben további 2 lehetőséget látok a megvalósításra:
  • a tegnap is említett diszciplina alkalmazását és mozdulatlan koncentrációt, ekkor az íjász (és mivel írtad h próbálsz terelni) nem észlény csupán 1x fog rád lőni, akkor amikor megmozdulsz. Értelemszerűen mikor talál kizökkensz a koncentrációdból, de innen vége a körnek gyorsaságod miatt esélye nincs újra előtted mozdulni, bármit tehetsz.
  • második esetben mivel piszok gyors a karaktered egy nehezített ügyesség próbával (ezzel kihagyható a diszciplina és mozdulatlanság is) ha sikerül szintén bármit tehetsz. Ha NEM jön össze a próba, 3x fog lőni az íjász.

Ez miben különbözik az eddigiektől?
Tegnap azt mondtam h megteheted de a kezdeményeződ látva tuti h te vagy a gyorsabb, viszont a közelharci szabály miatt (3s/1s) az első lövés mindenképp eltalál (fizika) -független a terelésedtől, max annyi h a sebzés lepattan/súról/fent akad a ruhádban- ezután a találattól függően
-ha sok fp-t sebez lelassulsz, nagyon (ÉP-nél még jobban) csak ezután, de még a 3. lövés előtt cselekedhetsz. Itt a  találat mértéke a mérvadó :wtf: értelemszerűen ha ÉP, akkor a 3. lövést is meg kell várnod. Értem én h 2 mp de a Ép seb azért elég súlyosnak számít, még egy Bruce Lee-nak is 8)
-ha nem sebez mindenképp eléred ellenfeled: 10m =1,1-1,2mp

A fent említett új helyzet megoldóim:
1.eset: amit te is írtál, cselezel/terelsz/szóval tartod. Közben mondjuk amíg visszamagyaráz, v épp nem szólsz semmit (összpontosíthatsz a 10mp eltelik) a mozdulatod (mivel tapasztalt lövész -harctéri gyakorlat, leesik neki mire készülsz, ám elég későn) miatt egyetlen kétségbe esett lövésre futja neki. Akár talál, akár nem -MÉG ÉP sebzés esetén is!!- eléred, és azt teszel amit akarsz.

2.eset:
Sikeres ügyesség -2 -vel, bárki bármit tehet, nálad senki nem gyorsabb, esély nincs egyetlen lövésre sem.
Sikertelenség esetén (sebzéseket is figyelmen kívül hagyva) mindenképp megtörténik a 3 lövés, csak ezután tehetsz bármit, ám a lefegyverzés/félreütés/ártalmatlanítás is megtörténik

Tehát játék technikailag:
  • Tegnapi eset
    KÉ egyszerre az íjásszal. Mindenképp lesz sebzés CSAK! a mértéke változhat
    folytatódik a sorrend meghatározása:
    ha kicsi, (0-1-2 fp) a harcművész mindenképp odaér. (Vértezet is számít)
    ha 3 fp v nagyobb, a harcművész addig vár, amíg nem találják el, v kicsi lesz a sebzés
  • Elsődleges Lehetőség
    A harcművész kezdeményez, -miután összpontosított- a lövésznek egyetlen próbálkozásra marad ideje.
    Matsuma Serseriane Shami mindenképp eléri a támadót
  • Másodlagos Lehetőség
    A harcművész kezdeményez, de csak sikeres ügyesség próbával válik valóra a terve. Itt már ebben a körben nem kaphat sérülést.
    Sikertelenség esetén a nyílpuskából 3 lövés érkezik, a harcművész kizárólag az utolsó lövedék után cselekedhet

Idézet
Bocsánat, ha kekeckedésnek tűnik, de szeretnék egy kicsit bővebb leírást a „sikártorról” mivel egy felajzott nyílpuskával nézünk szembe.
Semmi gond, ebből látom h a kaland nem fullad érdektelenségbe  :D

Idézet
1)   Igen természetesen követjük a tolvajbandát a sikátor mélyére, hiszen kell nekünk egy szakember.
2)   Valószínűleg a karakterem fog a menet élén haladni mivel Ő szúrta ki a tolvajókat és Ő fogja tudni nyomon követni őket a tömegbe anélkül, hogy szem elől tévesztené, no meg a jó lovag eddig is testközelből fogta Laminát nem nagyon mozdul el mellőle, szóval valószínűleg ők mögöttem vannak.
1. OK ;D
2. Igen, én is így látom Lamia utolsó, a lovag mögötted... de biztosan előrébb vagy valamivel, még hacsak pár lépéssel is.


Idézet
Szóval a kérdés az előszőr is, hogy ez tényleg egy sikátor vagy egy szűkebb utca? A „sikátorba” hány ember fér el egymás mellett „kényelmesen” ha már elfér egyáltalán arra vagyok kiváncsi, hogy kb hány méter széles a hely mivel nincs a karakteremnek mértanja ezért ő harci helyzetben gondolkozik és poziciókban azaz, hány ember fér el egymás mellett vagy, hány penge széles a hely (egy penge kb 76-80 cm) . – Lehet, hogy egy hevenyészett rajz sokat segítene a helyzetünk megítélésében –
Igyekszem térképet varázsolni, bocsánat a hibámért ;) nem gondoltam volna h fontos. Egy egyszerű kard ki kardra számítottam v semmire  :rofl:

-Az elképzelés szerint "viszonylag" szűk sikátor. A másik oldalon "üzletek" vannak (bordélyház, kocsma, de ezek inkább kaszinószerűségek mint a Fogadónegyedben található tavernák, ispotály)
-A szekér, szűkösen de elfér  (a internet alapján a szekér sztem 2 méter körül mozog )

Rakok fel képet, az pontosan megadja a dolgokat

Érzékélesítés 1 v Képesség javítás? Közelharcban mind2re nem lesz időd hacsak előtte nem várod ki a történéseket. Ezek tudatában pontosítást kérek, mit teszel mikor meglátod a nyílpuskást?!  Nem írom le a lehetőségeket újra, de a 20 mp nagyon sok minderre elég. A lövész nem fog lőni míg nem lesz támadás->tehát akár meg is várhatod a lövést, ám amint rosszul mozdulsz/mozdultok (ÉRTSD: megtámadod, ezt felismeri ez ellen nem tehetsz) a fenti regényem érvénybe lép  ;D

Idézet
További megjegyzés, mivel a sikátor közepén haladtam, hogy jól belássam (nem bújkálok mivel nem tudok) és a két karomat magam mellet leengedtem és a testemtől kicsit eltartottam, nehogy azt gondolja a támadó, hogy fegyvert akarok rántani ezért, ha elég szűk a sikátor a jó lovag és Lamina kényelmesen nem fér el mellettem, ki kell várják mire játszom mit cselekszem
OK. az a kérdés h megpróbálod az eredeti verziót? Vagy a tegnapi és a mostani tudatában kivársz, s csak ezután lépsz? Ha kivársz, a diszciplinákra vonatkozó kérdés tárgytalan, viszont kérek reagot.


Idézet
@Wolftern

Láttam, hogy sokáig üzenetet küldtél vagy írtál az EKK söntésbe aztán mégsem jött meg a helyzetet megkönnyítően dobtam egy sorozatot - persze csak akkor mozdulok rá az íjászra, ha van reális esélyem elérni és "támadni" - lefegyverezni - stb...

Ennyivel tudom gyorsítani az eseményeket részemről, reagot nem írok azt rád bízom - mert itt azt, hiszem elég aprólékosan leírtam a karakter szándékát aztán, hogy mi valósul meg belőle az a kockákon meg a mesélőn múlik - most balra el....
OK.  :) Nem kell gyorsítani, nagyon lassan írok, mert próbálok mindenre kitérni. A fórum többször kiszokott lépni a reagírás alatt.


Utóirat: a 20 mp (2kör pszi) 3 -ra változik a diszciplinák plusz a kitérés ha alkalmaznád ->vagyis 30mp (szekundum) kell húzni az időt. Ha Redgar vagy Lamia beszól, az is max 5-6 másodperc
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 01. 16:39:05 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #111 Dátum: 2022. November 01. 16:50:40 »
Üdv!

A térkép alapján magasabban van a drága úgy látom ezért az lenne a kérdésem, hogy a képen jelölt vörös kör területére, ha befutok akkor fedezékben vagyok-e a lövedékei elől?

1)   A leírtak alapján akkor az Érzékélesítést törölném, marad a Képességjavítás és spuri utána meg harci körben be tudom tolni a Sárkány dühét és akkor azt a maradék 5 körre élesíteném.

A térkép alapján az új tervem az lenne, hogy ha van ott ahol jelöltem fedezék a lövész elől akkor berohanok oda, utána következő körben akrobatikával felugranék a peremre szintén valamilyen takarásba – ez így megoldható vagy olyan nagy a magasság, hogy felejtős ? ? ?
Kérdés miért Ügyesség miért nem Gyorsaság próba csak kérdem, hogy a jövőben tisztában legyek vele. . .


Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #112 Dátum: 2022. November 01. 17:20:35 »
Idézet
A térkép alapján magasabban van a drága úgy látom ezért az lenne a kérdésem, hogy a képen jelölt vörös kör területére, ha befutok akkor fedezékben vagyok-e a lövedékei elől?
Igen, amíg hátra nem lép egyet, kettőt

Idézet
A leírtak alapján akkor az Érzékélesítést törölném, marad a Képességjavítás és spuri utána meg harci körben be tudom tolni a Sárkány dühét és akkor azt a maradék 5 körre élesíteném.
OK.

Idézet
A térkép alapján az új tervem az lenne, hogy ha van ott ahol jelöltem fedezék a lövész elől akkor berohanok oda, utána következő körben akrobatikával felugranék a peremre szintén valamilyen takarásba – ez így megoldható vagy olyan nagy a magasság, hogy felejtős ? ? ?
Megoldható, 0,7m viszont "akrobatikával felugranék valamilyen takarásba"
Ha felugrasz nincs hova bújni. A placc valamilyen rakodótér, pontosan ugyanazt látod ami a képen is van. Hordók, ládák és egy zsák.

Idézet
Kérdés miért Ügyesség miért nem Gyorsaság próba csak kérdem, hogy a jövőben tisztában legyek vele. . .
Ügyesség -mert szabály szerint (kitérés és a közelharc) nem lehetnél gyorsabb, de elméletileg megteheted. Ha nincs kezdeményező a közelharci táblázat lép életbe, (közelharc I.Méretkategóriájú fegyverrel 3 szegmens, könnyű számszeríj 1 szegmens) mivel már a körben vagyunk. A tulajdonság dobással pedig mentőövet kapsz a sérülés ellen. Kezdeményezés azért nem opció, mivel 10m 1,1 -1,2mp megtenni. A nyílpuska meg be van töltve, és számít a támadásra. Nem akarok ballisztikai elemzésekbe bocsátkozni és lehet tévedek, de a ravasz meghúzását és a becsapódás közti idő szerintem rövidebb, mint 1 sec, főleg úgy h közelebb is kerülsz, nem bírod leelőzni.
Gyorsaság mert olyan gyors a karaktered h nincs értelme a támadó gyorsaságával összevetni. Gyorsabb vagy bárkinél, de a gyorsaságod nem lehet  próbára tenni a nyílvessző sebességével, mert mint tegnap magyaráztam. Lehet h egyszerre indultok, sőt le is hagyhatod, de a szabály egyértelműen elmondja h kitérni csak összpontosítással/koncentrációval bírsz. Vagyis a fizika érvényesül, 2 test találkozik, melynek eredménye lassulás.

Hozzátenném h csak abban az esetben érvényesek az előzőekben elhangzottak ha (azonnal) összpontosítás nélkül támadnál.
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 01. 17:57:12 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #113 Dátum: 2022. November 01. 18:51:35 »
Üdv!

Tudom problémás vagyok de nagyon, ám sajna nem ülünk egy asztal mellet így nehezebb megbeszélni, hogy ki mit hogyan képzel az eddigi beszélgetés alapján sajnos teljes újra tervezés mert máshogyan képzeljük a dolgokat ami nem baj és vannak még homályos pontok. . . .
Idézet
A térkép alapján magasabban van a drága úgy látom ezért az lenne a kérdésem, hogy a képen jelölt vörös kör területére, ha befutok akkor fedezékben vagyok-e a lövedékei elől?
Igen, amíg hátra nem lép egyet, kettőt

Hova hátra, ha hátrafelé lépdel akkor lefelé megy a lépcsőn, ha én felugrás nélkül lent a ládák és a rakodó emelvény magasságát kihasználva lapulok meg piros kör területén – ahol van láda és nem lógok ki félig az emelvény felett – akkor nem lesz szöge rám lőni, ahhoz arra felé kellene jönnie, ahol elbújtam minimum a középen lévő kettős hordókig szerintem – jelzem nem vitatkozni akarok…

Ami még biztos nem használhatok Kitérést mert az 5. fokú Slan diszciplína ahhoz meg kiscsirke a karakter :)

Ügyesség -mert szabály szerint (kitérés és a közelharc) nem lehetnél gyorsabb, de elméletileg megteheted. Ha nincs kezdeményező a közelharci táblázat lép életbe, (közelharc I.Méretkategóriájú fegyverrel 3 szegmens, könnyű számszeríj 1 szegmens) mivel már a körben vagyunk. A tulajdonság dobással pedig mentőövet kapsz a sérülés ellen. Kezdeményezés azért nem opció, mivel 10m 1,1 -1,2mp megtenni. A nyílpuska meg be van töltve, és számít a támadásra. Nem akarok ballisztikai elemzésekbe bocsátkozni és lehet tévedek, de a ravasz meghúzását és a becsapódás közti idő szerintem rövidebb, mint 1 sec, főleg úgy h közelebb is kerülsz, nem bírod leelőzni.
Gyorsaság mert olyan gyors a karaktered h nincs értelme a támadó gyorsaságával összevetni. Gyorsabb vagy bárkinél, de a gyorsaságod nem lehet  próbára tenni a nyílvessző sebességével, mert mint tegnap magyaráztam. Lehet h egyszerre indultok, sőt le is hagyhatod, de a szabály egyértelműen elmondja h kitérni csak összpontosítással/koncentrációval bírsz. Vagyis a fizika érvényesül, 2 test találkozik, melynek eredménye lassulás.

Hozzátenném h csak abban az esetben érvényesek az előzőekben elhangzottak ha (azonnal) összpontosítás nélkül támadnál.

Nem kell belebonyolódni a ballisztikába mert lőttem íjjal is és számszeríjjal is egyedül a 3 sec.-es időt tartom irreálisnak egy kézzel töltendő fegyvernél – de ez a rendszer nyűgje ezen túllendülök e van és pont – Más, kérdés az 5 sec időigényű Kaheri nyílpuskával hogyan lehet körönként három lövést leadni mert a leírásában az szerepel, hogy „akár három lövést is leadhat” . . . ?

Szóval a fentiek fényében az alábbi lenne a tervem, ha elfogadható az érvelésem a „fedezék” kapcsán, ha nem akkor is mert nincs visszajátszás :) Nem szívesen venne le a karakter egy nyílvesszőt bármijével is . . .

Szóval:

1.   Kör: kedves elterelő duma + Pszi Képességnövelés 12 Pszi pont +4 Gyorsaság ( 20 ) 6 körig
2.   Kör: nekilendülés és cikázva ( kiszámíthatatlanul ) futás a ládák fedezékébe
3.   Kör: „pihi” , lapulás és Pszi Képességnövelés 12 Pszi pont +4 Ügyesség ( 20 ) 6 körig

Ennél tovább nem mennék meglátjuk, hogy él e még a karakter, ha igen és a lövész még mindig fent van a placcon akkor a további tervek:

4.   Kör: Fellendülni a placcra és vagy rá ha elérem, vagy fedezékbe vetődni a középső hordók mögé…
5.   Kör: Ha a 4. körben nem mozdultam rá most rámozdulni és tolni neki az ipart pusztakézzel
6.   Kör: itt jár le a +4 Gyorsaság természetesen tolni tovább az ipart ártalmatlanítás végett

A 4, 5, 6, kör nagyon de nagyon fikció először éljük túl az első három kört :) ha így a KM-nek elfogadható írom majd valamikor a reagot, rövid lesz mert nincs mit ragozni rajta.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #114 Dátum: 2022. November 01. 19:52:23 »
Idézet
Tudom problémás vagyok de nagyon, ám sajna nem ülünk egy asztal mellet így nehezebb megbeszélni, hogy ki mit hogyan képzel az eddigi beszélgetés alapján sajnos teljes újra tervezés mert máshogyan képzeljük a dolgokat ami nem baj és vannak még homályos pontok. . . .
Nem baj, én is sokat értetlenkedek  ;D

Idézet
Hova hátra, ha hátrafelé lépdel akkor lefelé megy a lépcsőn, ha én felugrás nélkül lent a ládák és a rakodó emelvény magasságát kihasználva lapulok meg piros kör területén – ahol van láda és nem lógok ki félig az emelvény felett – akkor nem lesz szöge rám lőni, ahhoz arra felé kellene jönnie, ahol elbújtam minimum a középen lévő kettős hordókig szerintem – jelzem nem vitatkozni akarok…
Igen, ezt mondtam csak nem írtam le pontosan. Jelenleg magasabban van 70 cm-vel. Ha bebújsz az általad jelölt pontra, nem lát DE! a gyorsaságodnak köszönhetően esélye nincs rád lőni.
Viszont látja merre mentél, így kereshet olyan pontot ahol rád lőhet (A szituáció sokban függ az első cselekedetedtől: amiről 2 napja beszélünk.
  • Ha összpontosítás nélkül mozdulsz, ő mindenképp eltalál
  • Ha támadsz az előzőekben írt módokon teheted.
    Ha összpontosítasz és úgy támadsz, normál harci helyzet KÉ,TÉ majd ő (ha véletlenül nem hatástalanítod-márpedig a mai dobás alapján (az első KÉ/TÉ) max félre ütésre elég. Ezután ő lő, majd jön a maradék 2 támadásod -a fizika miatt nem bírod legyorsulni és hatástalanítani egyből -neki egyetlen lövésre mindenképp van ideje)
  • Ha az új ötleted használod fel, megteheted ez esetben a következő reakciódtól függ mit tesz.
  • 1) ha előbújsz és lerohanod -szintén gyorsabb vagy, ám itt is van egyetlen lövése
  • 2) ha maradsz keres egy olyan pontot ahol téged, Lamiát és Redgart is látja ez kb 4-5 sec

Idézet
Ami még biztos nem használhatok Kitérést mert az 5. fokú Slan diszciplína ahhoz meg kiscsirke a karakter
a könyv 171. oldal Célzó Dobás 5. bekezdés -korábbi üzenetemben rosszul neveztem- Ez egy harci cselekedet/szituáció? :wow!:

A találat elkerülésére összpontosít, az aki legfőbb tevékenységeként, a rá célzó fegyvert...
OKÉ. itt tévedtem. Valamiért a Védekezőharc, Védő taktika, Közelkerülés szituációra gondoltam, de semmikép nem a pszi használatra

Idézet
Nem kell belebonyolódni a ballisztikába mert lőttem íjjal is és számszeríjjal is egyedül a 3 sec.-es időt tartom irreálisnak egy kézzel töltendő fegyvernél – de ez a rendszer nyűgje ezen túllendülök e van és pont – Más, kérdés az 5 sec időigényű Kaheri nyílpuskával hogyan lehet körönként három lövést leadni mert a leírásában az szerepel, hogy „akár három lövést is leadhat” . . . ?
Igen nem hibátlan a rendszer, de a célba érkezésig a 3 mp szerintem sok- főleg úgy h meghúzza a ravaszt és te is közelebb kerülsz.
Ám én is elengedem ezt.

Idézet
Szóval a fentiek fényében az alábbi lenne a tervem, ha elfogadható az érvelésem a „fedezék” kapcsán, ha nem akkor is mert nincs visszajátszás :) Nem szívesen venne le a karakter egy nyílvesszőt bármijével is . . .
XD. Természetesen. Azért beszéljünk róla, én is arra várok h mit választasz...

 1.   Kör: kedves elterelő duma + Pszi Képességnövelés 12 Pszi pont +4 Gyorsaság ( 20 ) 6 körig
2.   Kör: nekilendülés és cikázva ( kiszámíthatatlanul ) futás a ládák fedezékébe
3.   Kör: „pihi” , lapulás és Pszi Képességnövelés 12 Pszi pont +4 Ügyesség ( 20 ) 6 körig

Ennél tovább nem mennék meglátjuk, hogy él e még a karakter, ha igen és a lövész még mindig fent van a placcon akkor a további tervek:

4.   Kör: Fellendülni a placcra és vagy rá ha elérem, vagy fedezékbe vetődni a középső hordók mögé…
Ok megtörtént, mindjárt dobok egy CÉ/sebzést -ha lesz és folytatom a választ :D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #115 Dátum: 2022. November 01. 20:34:55 »
Nem talált elbújtál, közben Redgar is rátámad a fickóra, mire amaz felkiállt: FIÚK! Segítsetek!
1-2 köröd maradt lerendezni, azután új alakok lépnek a csatatérre.


A színek ugyanazok.
Az 1, az első támadót
A 2, a másodikat jelzi

Redgar és a nyílpuskás harcolnak, ezúttal a nyílpuskát rövidkardra váltotta (ez a 3.kör végén történt)

Mivel még mindig nincs aki lekezdeményezzen rajtad múlik mit csinálsz. TÉ vagy szintén lefegyverzés? Támadás esetén  "1)   Té ( 78 ) : Dobás 1d100: ( 36 ): Össz = 36 sikerrel jársz
a második támadás lecsúszik
Viszont a negyedik körben (ami neked 3-sal van jelölve -mivel egy körben 3x támadhatsz) túlütés, a fickót beborítod és össze is esik

A kör lejárt a második muksó kezében dobótőr villan, míg az elsőre Redgar megy. Megint nálad a kezdeményezés (A fedezékbe bújok óta 50 másodperc telt el)




AZ ÜZENETEM CSAK AKKOR ÉRVÉNYES, HA a Mivel még mindig nincs aki lekezdeményezzen rajtad múlik mit csinálsz. TÉ vagy szintén lefegyverzés? mondat után azt csinálod amit írtam: TÁMADSZ, mert ha lefegyverzel, akkor kiesik a fegyver és a fickó megadja magát REDGARNAK. A másik kettő pedig habozik h mi legyen
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 01. 20:42:02 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #116 Dátum: 2022. November 01. 20:58:19 »
AZ ÜZENETEM CSAK AKKOR ÉRVÉNYES, HA a Mivel még mindig nincs aki lekezdeményezzen rajtad múlik mit csinálsz. TÉ vagy szintén lefegyverzés? mondat után azt csinálod amit írtam: TÁMADSZ, mert ha lefegyverzel, akkor kiesik a fegyver és a fickó megadja magát REDGARNAK. A másik kettő pedig habozik h mi legyen

Üdv!

Az üzenet "érvényes" és lehet, hogy puhánynak tartasz de továbbra is a lefegyverzés mellett döntök amíg tart a villámgyors mozgásom a nyers erőszakot meghagyom a "Jó" lovagnak beérem a fegyverek "eltávolításával". . . .

Teljesen más témaként megjegyzés:
Nem azzal van bajom, hogy egy kézi nyílpuska amikor fel van aljzva 1s alatt támad, hanem azzal, hogy utána a maradék 7-8 sec-ben még kettőt lő úgy hogy fel kell húzni vesszőt illeszteni bele (ezekhez ugye le kell engedni, hogy lefelé nézzen) utána ismét célra tartani és peng és ebből még kettő ha azt mondták volna, hogy Tám/kör 2 és mindig az 1 sec-es fázisban támad azzal meg lennék békélve no de mindegy ez csak elmélkedés a részemről.....

EDIT: Ha írok reagot írhatom, hogy "forgószélként" körbetáncolom őket? vagy az túl nagyképű? Am van tánc képzettségem és tehetséges is vagyok benne :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 01. 21:00:18 írta Filio Mortale »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #117 Dátum: 2022. November 01. 22:34:38 »
Idézet
Üdv!

Az üzenet "érvényes" és lehet, hogy puhánynak tartasz de továbbra is a lefegyverzés mellett döntök amíg tart a villámgyors mozgásom a nyers erőszakot meghagyom a "Jó" lovagnak beérem a fegyverek "eltávolításával". . . .
Ok, akkor ismét jön a kérdés mit teszel? a nyílpuskát már az első támadásoddal kiütöd. A maradék két fickó hezitál, a nyílpuskás bíztatja őket -sikertelenül, Redgar a láncos buzogányt készenlétben tartja. Lamia Messze a lovagtól, fegyvertelenül.

Idézet
Teljesen más témaként megjegyzés:
Nem azzal van bajom, hogy egy kézi nyílpuska amikor fel van aljzva 1s alatt támad, hanem azzal, hogy utána a maradék 7-8 sec-ben még kettőt lő úgy hogy fel kell húzni vesszőt illeszteni bele (ezekhez ugye le kell engedni, hogy lefelé nézzen) utána ismét célra tartani és peng és ebből még kettő ha azt mondták volna, hogy Tám/kör 2 és mindig az 1 sec-es fázisban támad azzal meg lennék békélve no de mindegy ez csak elmélkedés a részemről.....
Ok, értem,de amit tegnap írtam az 2 sec. -et írt vagyis
feltölt céloz 2mp  EGY TÁMADÁS
újra tölt 2 mp
ismét céloz 2 mp  EGY TÁMADÁS
újra tölt 2 mp
lő 2 mp EGY TÁMADÁS
Össz: 10 mp

Nem értem a hibát.  :wow!: Én is csak elmélkedek, semmi rosszat nem akarok írni, elfogadom amit írsz, csak az én szemszögemből nincs hiba mivel:
1. fantasy világ
2. már a középkorban is kiselejtezték azt ami harcban nem jól működött. Habár még számszeríjjal nem lőttem soha, de átlagban értek a mechanikus dolgokhoz a való világban (Ha valamilyen gépet szerelek, v nem használtam még soha és szét szedem, általában tudom melyik alkatrésznek mi a feladata h működik.) ebből kiindulva ha a nyílpuska felajjazása olyan hosszú időbe kerül, akkor értelmetlen a használata. Felcsévélem -ami annyit tesz h hátrahúzom az elsütő szerkentyűt 1mp, Ráhelyezem a lövedéket 2 mp, célzok 1mp lő 1mp össz 5 mp. OKÉ igazad van, kör/2 DE!
Nincsenek a valóvilágban elfek/orkok, varázslatok és hasonló huncutságok. A kalandozók elméletileg SZUPER képességű halandók (legtöbbször mindig átlag feletti értékkel -ugye az átlag 12) akik a valóvilágos "Supermenként"
tevékenykednek a világban, ezáltal szerintem elfogadható, h nálad v nálam sokkal gyorsabban az 5 mp helyett 3 mp alatt teszik ezt.
3. Illetve ha egy valós csatára (legyen mondjuk verekedés) vezetem le a dolgot:
 aki nem a képességei legjavát használja ilyen esetben, az bizony rábaszik. Egy kard ki kard esetén, nem megengedhető az 5 szekundumos "tunyaság" -ami nem az mert piszok gyors, de az elmélet szerint lassú
4. bónusz érv: Valamikor az évben néztem sportlövészet v mi a csudát (íj, nem pedig puskával)
a csajszi ellőtte, majd újratöltötte és nagyongyorsan ismét előtte -szerintem 2 lövés között 5-6 másodperc telt el max, szval ha nem az ellenfele következik a harmadik is belefért volna a 10 másodpercbe. Ja és fontos megjegyeznem, h a nyílpuska nem ugyanaz mint a számszeríj. Itt ismét rendszer szintű a hiba
Mivel a játék az kb a való világ 10.századától a 13-14.századában játszódik
a nyílpuska meg egy ÚJkori elnevezés amit a modern világ hozott igazán létre. A technológia miatt nem volt lehetséges:

"Néhány modern számszeríj olyan sajátosságokkal rendelkezik, amelyek a középkorban nem vagy csak ritkán voltak megtalálhatók, de egyesek számára már az ókorban is léteztek. Különösen a "rugós kötés" elvét találták meg: egy rugalmas ív helyett, amelynek rugalmassága lehetővé teszi a lőszer meghajtását biztosító energia tárolását, a rugók fogják betölteni ezt a szerepet, az ív (ezért merev) nem lehet más, mint egy kar, amely felkínálja ezeket a rugókat, és egy támaszt a kötél elhelyezéséhez. Ez az elv már az ókorban is megtalálható volt, különösen a "  skorpión  ", amely egy nagy számszeríj, amelyet főként a római hadsereg használ. Megjegyezzük a kötél gyors újrafegyverzési rendszereit is, mint a Barnett márka „kommandó” modelljénél, ahol az arbiter két szintre szakad egy rockerrel (például vadászpuskákhoz), ami visszahúzódásként hat. a köteleket magukkal vivő horgok. A fordított mozgás végrehajtásakor (a záródugót „bezárjuk”) a kötél mögött marad, amelyet az anya (vagy a mechanizmus megfelelő része) tart, miközben a horgok újra elindulnak az orsó előtt, hogy elhagyják a kötelet. kövesse természetes útját a lövés során. Szíjtárcsák, emelőkosarak vagy bármilyen erőcsökkentő rendszer hozzáadása lehetővé teszi az erőfeszítés csökkentését is, amelyet a lövésznek ajánlania kell a számszeríja újbóli felfegyverzéséhez, a hagyományos háttámláló rendszerhez képest."

https://hu.frwiki.wiki/wiki/Arbalète


A fentebbi érvekre (nincsenek elfek, meg h fantasy) hivatkozva támasztom alá az ellentmondást, h ez képzeletbeli világ, ahol szerintem a technológia tudás ellenére is lehetséges ilyen fegyvert alkotni... Na meg azért mert az alkotók aztat mondták h van és KÉSZ  ;D

Idézet
EDIT: Ha írok reagot írhatom, hogy "forgószélként" körbetáncolom őket? vagy az túl nagyképű? Am van tánc képzettségem és tehetséges is vagyok benne :D
Persze.  :D Bármit írhatsz, ha valami nem stimm, v nem tetszik jelezni fogom h már ez sok  :win:
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 01. 22:51:24 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #118 Dátum: 2022. November 03. 10:41:10 »
Üdv

Bocsánat,egy pár napig nem volt időm a fórumra,láthatólag rengeteg minden történt közben...igyekszem felzárkózni.

Szóval,mivel amúgy már lezajlott pár kör... a "jólovag" részéről eképpen történt:

Igen,követtük a tolvajokat a harcművész vezetésével,a nyílpuskás figura felbukkanásakor a jó lovag teljes szélességben Lamia
elé áll hátravetve neki "Maradj mögöttem"...mivel  a másik nő harcos(izé valami) ezért rábízza hogy oldja meg. Elhangzik az
"óó,csak beszélgetni akarunk" mondat és a támadások,lefegyverződik a nyílpuskás akkor a lovag támad stb...
Megjelenik a többi tolvaj ekkor majd annyit mond ő is hogy "Erre nincs szükség,tényleg csak beszélni akarunk a főnökötökkel"...

...és innenstől igyekszem becsatlakozni tevőlegesen is.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #119 Dátum: 2022. November 05. 11:02:51 »
Rigor!

Ok, gond az nincs viszont az 1-2 heti reag az biztos (talán tudok még egy kicsit várni, de ha valaki hosszabb időre eltűnik az NJK lesz)

Idézet
...és innenstől igyekszem becsatlakozni tevőlegesen is.
Kérek reagot. Tőled is meg Filiótól is. ;) A harcot nem kell leírni, az az én feladatom, de egy tervezetet h mit csinálsz.

-fegyverrántás
-nézed és védekezésbe fordulsz
-vagy egész végig dumával próbálod fentartani a figyelmet
-vagy valami, ami nem jutott eszembe

Természetesen NJK-ból vissza JK-ba nincs változtatási lehetőség, de Filióval megbeszéltük h a 4.kör elején leüti/lefegyverzi a nyílpuskást, amire másik 2 "támadó" bújik elő. -addig te harcoltál, több-kevesebb sikerrel-Innentől kezdve cselekedhetsz, de csak a harcművész után bírsz ténylegesen bármit tenni (mivel ő a leggyorsabb az egész sikátorban)