Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2613 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #90 Dátum: 2022. Szeptember 23. 19:02:59 »
Az elkövetkezőkre szabályok:
Ha dobást kèrek ès az egyenlő a "cèl" számmal akkor az mindig siker
  Ez vonatkozik a VÈ-re is. Harci helyzetben 6 körre elegendő dobást, dobok ès kèrek tőletek is. Ha bármelyik egyezik a karakter VÈ-vel akkor az találat. SFÈ esetèn csak a többlet a sebzès, egyezèsnèl èppen felfogta a páncèl

Ave!

Általában nem szoktam, de most pöppet vitatkoznék szerintem a VÉ-nél egyértelműen ki van fejezve, hogy felül kell múlni azaz filozófiailag ha a TÉ és VÉ egyenlő akkor "döntetlen" helyzet alakult ki és a védekező van kedvezőbb helyzetben általában ö az aki deffenzív, azaz a támadás effektíve sikertelen vagy nem képes kifejteni olyan mértékben a hatását - de ha nagyon egyenlősdizünk akkor ilyen esetben lehetne felezett sebzés - amúgy nekem mindegy csak úgy elmélkedtem a karakterek szempontjából hol jó hol nem jó az általad preferált szabályértelmezés 50-50% .....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #91 Dátum: 2022. Szeptember 23. 20:18:46 »
Ok, èrtem ès nem változtatok.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #92 Dátum: 2022. Szeptember 23. 21:19:48 »
Idézet
Az elkövetkezőkre szabályok:
Ha dobást kèrek ès az egyenlő a "cèl" számmal akkor az mindig siker

Igen ám,csak az a negyedik dobás volt ahogy írtam...és akaraterőre 3x írtad,állóképesség lett volna 4x...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #93 Dátum: 2022. Szeptember 23. 22:20:21 »
Mmmm :angry2: úgy látom fáradtan nem szabad semmit írnom.  :)

Rigor!
Vmièrt teljesen másképp láttam. Így viszont valóban kimaradsz a körből. bocsesz  :-[

Filió!
Èrtem, de sztem nem kell aggódni.  ;D Sárkányharc v micsoda, plussz akrobatikával sztem fizikailag VÈ kèrdèsben èrinthetetlen vagy.  :D

Illetve a mesèlői válaszból (amiben a "barlangot" írtam) kimaradt h sötét van.
A fèlhomály ès a teljes sötétség között. H milyen ez?
Èjszaka, amikor nem világít a Hold, de az utca/város fènyei sem zavarnak, akkor van az az állapot h látod a tárgyak, kezed körvonalát, a bokrokat, de árnyèkot (annak mèlysègèt nem látod) majdnem mintha vak lennèl, de mègsem.

UI: tudom h előzőleg írtad az èrzèkèlesítèst, csak a pontosítás vègett legyen meg, nehogy elbeszèljünk egymás mellett. (habár az az èn szokásom  :-[ )
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 23. 22:29:45 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #94 Dátum: 2022. Szeptember 24. 08:01:46 »
Filió!
Èrtem, de sztem nem kell aggódni.  ;D Sárkányharc v micsoda, plussz akrobatikával sztem fizikailag VÈ kèrdèsben èrinthetetlen vagy.  :D

Illetve a mesèlői válaszból (amiben a "barlangot" írtam) kimaradt h sötét van.
A fèlhomály ès a teljes sötétség között. H milyen ez?
Èjszaka, amikor nem világít a Hold, de az utca/város fènyei sem zavarnak, akkor van az az állapot h látod a tárgyak, kezed körvonalát, a bokrokat, de árnyèkot (annak mèlysègèt nem látod) majdnem mintha vak lennèl, de mègsem.

UI: tudom h előzőleg írtad az èrzèkèlesítèst, csak a pontosítás vègett legyen meg, nehogy elbeszèljünk egymás mellett. (habár az az èn szokásom  :-[ )

Üdv!

Nos reggel van és csak úgy általánosságban nem konkrétan a karakterem vagy más a játékban résztvevő karakter miatt. Jelzem ez csak elméleti és általános fejtegetés semmi több és természetesen a végén úgy is a mesélő szava dönt valójában csak apró részletkérdés, amit még így az elején jó tisztázni….
Alapkönyv 30. o. Tulajdonságpróba (Képesség):
„A Tulajdonságpróba során a játékos k10-zel dob. Amennyiben a dobás eredménye kisebb vagy egyenlő az adott tulajdonság tíz feletti részénél, a próba sikeresnek minősül. Ha nagyobb annál, a próbát elvétette”
A leírás egyértelmű Tulajdonság tíz feletti része alá kell dobni de az egyenlő is sikernek számít ebben az esetben.
Itt jegyezném meg saját véleményem, hogy ez a rendszer kizárja azt, hogy az átlag alatti Tulajdonságokkal rendelkezők próbára tegyék a Tulajdonságukat pedig valójában nem kizáró ok egy átlagnál gyengébb Tulajdonságnál csak éppen sokkal kisebb az esély a sikerre – már ha egyáltalán van, de ha van akkor tehetne szóval d20 dobást a teljes tulajdonságérték alá vagy azzal megegyezően sokkal életszagúbbnak tartanék, no mindegy ez csak személyes vélemény….

Wolftren és igen igazad van a VÉ – TÉ kapcsolatában hiába okoskodtam filozófiai szinten a rendszer egyenlőség esetén a támadónak kedvez.
Alapkönyv 171. o.
„A támadó k100-zal dob, és a kapott számot hozzáadja Támadó értékéhez (TÉ). Ha az eredmény egyenlő, vagy nagyobb a megtámadott Védő értékénél (VÉ) , a támadás sikeresnek számít, és az áldozat sebet kap, lásd Sebzés. Ha az érték kevesebb a támadás kudarcot vall.”

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #95 Dátum: 2022. Szeptember 25. 07:01:50 »
:)


Elolvastam az írásod és már tegnap válaszolni akartam:
Idézet
akkor tehetne szóval d20 dobást a teljes tulajdonságérték alá vagy azzal megegyezően sokkal életszagúbbnak tartanék, no mindegy ez csak személyes vélemény….
Szabályberhelés. :D AZ ötlet jónak tűnik, viszont nem értettem soha a d20 lényegét. Szerencsére a karaktereitek "átlagon felüliek" így nem probléma...de elmélkedés szintjén a d10-zes rendszer is ad lehetőséget -legalábbis mi annó úgy játszottuk- h a 10 alatti értékkel rendelkezők, csak 0-val tehetnek sikeres tulajdonságpróbát. Ez szimbolizálja h igen,igen,igen kicsi az esélye annak a karakternek aki 10-zes értékkel indul kalandozni. Ezért mondtam az új történetemben h átlagban érdemes a 135KAP-os osztásban gondolkodni, mert akkor átlagban minden 12-es értékre jön ki, ami ÚT szerint átlag feletti, ÚTK szerint pedig átlagos. SZVAL KALANDOZÓNAK VALÓ ÉRTÉK  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 25. 08:41:15 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #96 Dátum: 2022. Szeptember 27. 17:41:29 »
:)


Elolvastam az írásod és már tegnap válaszolni akartam:
Idézet
akkor tehetne szóval d20 dobást a teljes tulajdonságérték alá vagy azzal megegyezően sokkal életszagúbbnak tartanék, no mindegy ez csak személyes vélemény….
Szabályberhelés. :D AZ ötlet jónak tűnik, viszont nem értettem soha a d20 lényegét. Szerencsére a karaktereitek "átlagon felüliek" így nem probléma...de elmélkedés szintjén a d10-zes rendszer is ad lehetőséget -legalábbis mi annó úgy játszottuk- h a 10 alatti értékkel rendelkezők, csak 0-val tehetnek sikeres tulajdonságpróbát. Ez szimbolizálja h igen,igen,igen kicsi az esélye annak a karakternek aki 10-zes értékkel indul kalandozni. Ezért mondtam az új történetemben h átlagban érdemes a 135KAP-os osztásban gondolkodni, mert akkor átlagban minden 12-es értékre jön ki, ami ÚT szerint átlag feletti, ÚTK szerint pedig átlagos. SZVAL KALANDOZÓNAK VALÓ ÉRTÉK  ;D

Az de a MAGUS általában már csak ilyen amúgy jelenleg nem nagyon izgat mert, ha a karakter nagyon szeretné, hogy valami sikerüljön akkor úgy is a képességjavítás diszciplínához folyamodni mint elme hatalma, hiszen ez az útja :)

Más nem szándékozom reagot írni majd csak ha már a rejtett folyosón leszünk mind mivel a karakterem méltóságon alulinak tartja, hogy a lovag félelmét kifigurázza vagy élcelődjön rajta és egyenlőre nem látja, hogyan tudna segíteni ezen a helyzeten, ha csak nem úgy, hogy "előre" megy jó példával mutatva, hátha felébred a lovagban is a dac és legyőzve félelmét követi őket. Szóval a helyzetet Laminának kell megoldania a lovag kapcsán Shami becsobban a vízbe és irány a megjelölt hely....

Megint más, ha sötét van akkor senki nem lát semmit mert sötét van, ha már valamit érzékel bárki a szemével akár két dimenzióban is mélység nélküli alakok akkor bizony valami minimális fény van és ha az van azon segít az érzékélesítés, de ez csak a személyes véleményem, ha azt mondod, hogy fény nélküli sötét van akkor azt játszok ki és minimális vakharcomra fogok támaszkodni és nem a látásomat, hanem a hallásomat fogom élesíteni ( "visszhangok" )

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #97 Dátum: 2022. Szeptember 27. 18:21:09 »
Filió!
Ok. rendben ;D Igazából most én sem tőled várok reagot, mert az előzőekben és az "újban" is leírtad a lehetőségeid... inkább Rigorra várok. DE!

1.ha Rigor szintén nem tud mit írni, akkor az általad említett csomókibogozást javallom (Sham előre megy példát mutatva) és akkor a harmadik pontnál megállunk egy időre.
2. ha mégsem lép senki, akkor ez zsákutca: ÁM akkor is rátok hárul/hárulna a feladat h kitaláljátok hogyan mehettek tovább... Értem h Lamiának oda kellene vezetni a megoldáshoz 8) de akkor ismét az a dillemmám, h a kockacsörgésen kívül mivel is lehet megbízni a játékosokat?
3. ha véletlenül Redgar marad (szóban közli veled h menj, mert megvár!) és Sham lemegy az NJK után akkor (megtaláltam a sötétség elnevezését a Második Törvénykönyvben: este, fátyolos holdfény harcérték módosító -50. Ugye a vakharc az 60, a láthatatlan ellenfél 40.) bizony érzékélesítéssel látni fogsz. Ám ez esetben -én pedig ezt írtam már le- a folyosót egy faajtó zárja le. A harcművész próbálkozhat képességjavítással, ekkor -2 dobással -Erő (értelemszerűen ha megfelelő pszit használsz) áttörheted az ajtót és írom a folytatást.
4. ha mindenki kiszáll a medencéből, mert Rigor nem tud úszni akkor javallom az ötletek megbeszélését JÁTÉKBAN, hogy Lamia is tudjon segíteni.  :u-rock:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 27. 18:27:25 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #98 Dátum: 2022. Szeptember 28. 09:54:00 »
Alapeseti ötletem lenne,de mivel meg lett határozva hogy sikertelen akaraterő sorozat után nem lesz hajlandó vízbe
menni a lovag,ezért az kilőve.
Írok egy rövidet hogy tudjon tovább gördülni a sztori...nem kell elakadnia a sztorinak emiatt,ez van... a kockák hatalma,
ezt a részt megoldják a csajok.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #99 Dátum: 2022. Szeptember 28. 14:20:20 »
Alapeseti ötletem lenne,de mivel meg lett határozva hogy sikertelen akaraterő sorozat után nem lesz hajlandó vízbe
menni a lovag,ezért az kilőve.
Írok egy rövidet hogy tudjon tovább gördülni a sztori...nem kell elakadnia a sztorinak emiatt,ez van... a kockák hatalma,
ezt a részt megoldják a csajok.
OK


Filio!
Akkor ott állsz az ajtó előtt, kèpessègjavításra mennyit áldozol?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #100 Dátum: 2022. Szeptember 28. 19:45:58 »
Alapeseti ötletem lenne,de mivel meg lett határozva hogy sikertelen akaraterő sorozat után nem lesz hajlandó vízbe
menni a lovag,ezért az kilőve.
Írok egy rövidet hogy tudjon tovább gördülni a sztori...nem kell elakadnia a sztorinak emiatt,ez van... a kockák hatalma,
ezt a részt megoldják a csajok.
OK


Filio!
Akkor ott állsz az ajtó előtt, kèpessègjavításra mennyit áldozol?

Üdv!

Egyenlőre semennyit mivel nem szándékozom barbár módon beszakítani egy ajtót azt meghagyom a barbároknak egyébként pedig mivel a megbízó azt mondta, hogy tapasztalt "kincskeresők" gondolom én van valami módszerük az ilyen ajtókon való átjutáshoz és mivel az alapfelállás nem kicsit változott ezért, ha látom, hogy Lamina visszamegy akkor én sem szárítom a ruhámat pszi-vel, hanem lerakom a saját csomagom sőt a fegyverkabátomtól is megválok, hogy könnyebben ússzak vissza a lovagot "győzködni", hogy ugyan szedje már össze magát - majd amint van időm írok reagot hétvégén megint konzultáció....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #101 Dátum: 2022. Szeptember 28. 19:49:16 »
OK, de akkor így most én következek.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #102 Dátum: 2022. Október 20. 17:11:23 »
Még megvárom a hétvégét, aztán ha nincs válasz, akkor folytatjuk  ;D

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #103 Dátum: 2022. Október 20. 19:26:03 »
Még megvárom a hétvégét, aztán ha nincs válasz, akkor folytatjuk  ;D

Akkor nagy valószínűséggel három hetet várhatsz a következő reagra tőlem jövőhét hétvégén itt van a nagymester szóval szemináriumok plusz mellette tanulnom kell a zárthelyikre és az azt követő hétvége meg egyetem előadások és zárthelyik szóval még most vasárnap lesz valamennyi szabadidőcském aztán két hétig nagy valószínűséggel OFF a harmadik hétvégén valószínűleg besokkalok tanulásból és akkor fogok pihenés képen reagot írni :P

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #104 Dátum: 2022. Október 22. 20:07:40 »
Üdv!

Genragurbd-hoz nem találtam megfelelő képet, ezért annyit módosítok, h nem sál, hanem szemfedővel takargatja a szemét.