Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2410 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #45 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:46:01 »
Idézet
Én meg mint édibédi cukkeráj kis harcművész lányka vagyok aki mindenkit megért vagy legalábbis pillarebegtetve megértően mosolyog  :D :) :rofl:
:D Az biztos, h lesznek jó jelenetek. És most h szinte kész vannak a karakterek, már más szemszögből látom a történetet (hangulatában más volt az elképzelésem)  :ahoy:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #46 Dátum: 2022. Augusztus 06. 07:23:44 »
Idézet
Elősször is,elnézést a lassú haladásért,borzasztó nehezen látom át a formázott karilapot.
Semmi baj, Filióval mi elszórakoztatjuk magunkat.  ;D

Ave!

Számomra megnyugtató mert én is nehezem látom át a táblázatosra formázott karakterlapot :) meg most az is nyugtat, hogy nem az én karakterem készül el utoljára és így nem rám várakozik senkisenem :) , de most én elhúzok az éves rendetlen forumtalira jöttömre vasárnap Gyula felől számítsatok :D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #47 Dátum: 2022. Augusztus 06. 09:18:52 »
Ok. Mindenkinek jó szórakozást.  :)

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #48 Dátum: 2022. Augusztus 07. 10:52:57 »
Kezdő vagyon:
Dobás 3d6: ( 1+6+1 ): Össz = 8 arany

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #49 Dátum: 2022. Augusztus 07. 13:54:46 »
Ha minden igaz talán elkészültem a karakterrel.Természetesen előfordulhat hogy valami kimaradt... :write:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #50 Dátum: 2022. Augusztus 07. 21:12:35 »
Visszatértem  :yay: am látom nem volt nagy mozgás a szombati napon  ;D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #51 Dátum: 2022. Augusztus 08. 19:23:41 »
Részemről egész hétvégén meló, nélküled pedig nem mókázgattunk  ;D

Rigor!
-A kaszt induló képzettségként 2db 2.fokú fegyverhasználatot ad, vagyis esetedben:
Fegyverhasználat (buzogányok)   2.fok
Fegyverhasználat (egykezes kardok) 2.fok
Fegyverhasználat (láncos buzogány) 3.fok
(Halkan megjegyzem h 7kp -val többet írtál fel, mint ami szabályszerint kell)

-PFF  :wow!: Vagy én vagyok nagyon fáradt, v tényleg átláthatatlan a karakter lapod. Ugyanis: Ha a meglévő egységekkel (fentebb említett +7kp-val) számolok ahogy te is számoltál, az azt jelenti:
Össz.: költöttél 
51kp (51KAP)
12HM [6TÉ/VÉ] (24KAP)
18 fp (18KAP)
93KAP a +12 INT bele sem számítottad az 51kp-ba
ugyanis te nem 39KAP/szint hanem 4x43KAP/szinttel rendelkezel
A harcértékeket nem szoktam számolgatni, ha vki hibázik vessen magára.  :wtf: Ettől függetlenül lehet h a HM elosztásnál kijön az elosztható 43KAP/szint, viszont a kp sehogy nem fedi a valóságot ugyanis még sokat költhetsz :ahoy:

Pénz,felszerelés,előtörténet amúgy rendben. :D

UPSZ! mégsem.
Harci kalapács! v írd fel a listára és vond le a pénzt (Oké nemesi véred és lovagi neveltetés miatt aszondom h legyen lovad,vérted,pajzsod fegyvered -ami azért súlyos pénz ahhoz képest h egy egyszerű rend nélküli lovag  ;D) v húzd le.

« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 08. 19:36:10 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #52 Dátum: 2022. Augusztus 08. 20:18:26 »
Részemről egész hétvégén meló, nélküled pedig nem mókázgattunk  ;D

Rigor!
-A kaszt induló képzettségként 2db 2.fokú fegyverhasználatot ad, vagyis esetedben:
Fegyverhasználat (buzogányok)   2.fok
Fegyverhasználat (egykezes kardok) 2.fok
Fegyverhasználat (láncos buzogány) 3.fok
(Halkan megjegyzem h 7kp -val többet írtál fel, mint ami szabályszerint kell)

-PFF  :wow!: Vagy én vagyok nagyon fáradt, v tényleg átláthatatlan a karakter lapod. Ugyanis: Ha a meglévő egységekkel (fentebb említett +7kp-val) számolok ahogy te is számoltál, az azt jelenti:
Össz.: költöttél 
51kp (51KAP)
12HM [6TÉ/VÉ] (24KAP)
18 fp (18KAP)
93KAP a +12 INT bele sem számítottad az 51kp-ba
ugyanis te nem 39KAP/szint hanem 4x43KAP/szinttel rendelkezel
A harcértékeket nem szoktam számolgatni, ha vki hibázik vessen magára.  :wtf: Ettől függetlenül lehet h a HM elosztásnál kijön az elosztható 43KAP/szint, viszont a kp sehogy nem fedi a valóságot ugyanis még sokat költhetsz :ahoy:

Pénz,felszerelés,előtörténet amúgy rendben. :D

UPSZ! mégsem.
Harci kalapács! v írd fel a listára és vond le a pénzt (Oké nemesi véred és lovagi neveltetés miatt aszondom h legyen lovad,vérted,pajzsod fegyvered -ami azért súlyos pénz ahhoz képest h egy egyszerű rend nélküli lovag  ;D) v húzd le.



Ennek most a felét legalább nem értem KAP/kp stb vonatkozásában...eddig viszonylag sikerült értelmesen UTK karaktereket felépíteni....de majd utána nézek mi merre micsoda és
honnan merre.... :panic:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #53 Dátum: 2022. Augusztus 08. 22:49:24 »
Ok. A mondandóm lènyege h nálad az 50KAP (karakteralkotópont) 43ra változik, te pedig sztem filió karakterlapját másolva 39KAP-ot számoltál. Szintenkènt. De ha így is van vmi akkor sem stimmel. Mivel:
4*50=200 elosztható KAP 4.szinten
De neked a nemesi vèr, kegyelt, lovagi neveltetès miatt csak 4*43 elosztható KAP-od van vagyis 172 KAP a 4 szintre összesen. Ha visszaszámolunk, ami igen nehèz, mert sem a fp sem a vásárolt kp (kèpzettsègpont) stb sehol nincs feltűntetve.  De talán kezdjük a kp-val. Akkor általad a 4.szintig
 51kp-t vásároltál, azaz a 172ből51KAP
Azután ÁK 14, Ak 13 azaz a jelenlegi max fp-d 45 vagyis 18 fp-t vásároltál a 4.szintig azaz 121ből18KAP
A felírás szerint 6tè-t ès 6vè-t osztottál összesen(az már mint írtam h az èn hanyagságom h harcèrtèket nem számolgatok, ès lehet h kijön a hm elosztás mert minden szinten ennyi) vagyis össz 48hm (6tè+6vè*4szinten)=96 KAP, azaz 103ból96KAP maradt 7 Karakter Alkotó Pontod... Tehát a matek sehogy nem jó... Persze nem kizárt h èn tèvedek de a 12 inteligenciát is felírtad a kèpzettsègekhez, de fel nem használtad. Ha igen akkor nem 51kp-t vettèl, ami 51KAP-ba kerül, de ez esetben nem 7, hanem 19KAP-ot nem használtál fel :please:

51+18+96=165<172
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 08. 23:06:47 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #54 Dátum: 2022. Augusztus 09. 10:10:00 »
Na szóval első gyors áttekintésre a papírra vezetett adatoknál:

Ha jól nézem a következőek a hiányosságok....a képzettségpontoknál nem számoltam bele az első szintnyi 13 kp-t,a KAPból...
valamiért meg voltam győződve róla hogy hogy első szinten csak az IQ (12)-t kapja a karakter. Mivel a könyv "induló képzettségpont"-ként
hivatkozik rá. (Ha jól számolom,nálam a jó ég se tudja ezek szerint) a 4. szinten elkölthető 64 kp lesz.

Valamint eleve valami oknál fogva a KAP-nál szintenként csak 32 pontot osztottam el,ami valójában ahogy említed 43 pont.*

*Korábbi állapot,végül is elosztottam minden KAP pontot,úgyhogy ezek szerint csupán a képzettségpontokkal van gond,újraosztom őket.

Valószínűleg amikor idáig értem (KAP elosztás) valami megzavart (munka közben,persze...mikor máskor csináljon az ember karaktert)
 és visszatérve hozzá,meggyőződésem volt hogy mindet elosztottam.
A napokban újraosztom/számolom/kiosztom...átírom.Ha gondoljátok Filo mesterrel elkezdhetitek a bemesélést addig hogy ne rám várjatok addig se...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 09. 10:18:20 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #55 Dátum: 2022. Augusztus 09. 10:57:01 »
Részemről egész hétvégén meló, nélküled pedig nem mókázgattunk  ;D

Ave!

Nyugodtan lehet nélkülem is mókázni és tombolni az a jó a fórumban, hogy vissza lehet olvasni . . . . .

A napokban újraosztom/számolom/kiosztom...átírom.Ha gondoljátok Filo mesterrel elkezdhetitek a bemesélést addig hogy ne rám várjatok addig se...

Másik kérdés lesz mesélői kezdő reag vagy írjunk önállóan érkezést a Torozon tavernájába ahová a „munkamegbeszélés” lett szervezve. ? .

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #56 Dátum: 2022. Augusztus 09. 18:44:52 »
Elvileg mindent újraszámoltam,újraosztottam,spoilerben igyekeztem mindent feltüntetni.

Ökölharc...két sebzés szerepel.Az első puszta kéz,ruhában.A második páncélban,páncélkesztyű stb,mint vasököl.
....és igen,sok lovag nem alacsonyodik verekedésig....de ha nincs kéznél fegyver. a lovag maga is fegyver lehet...saját
felfogása szerint.Otthon a katonáknak tanítják a vértben verekedést,amit ő is eltanult az évek alatt.
Ha valamit még mindig elszámoltam akkor felmondok....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #57 Dátum: 2022. Augusztus 09. 21:15:49 »
Idézet
Ha jól nézem a következőek a hiányosságok....a képzettségpontoknál nem számoltam bele az első szintnyi 13 kp-t,a KAPból...
valamiért meg voltam győződve róla hogy hogy első szinten csak az IQ (12)-t kapja a karakter. Mivel a könyv "induló képzettségpont"-ként
hivatkozik rá. (Ha jól számolom,nálam a jó ég se tudja ezek szerint) a 4. szinten elkölthető 64 kp lesz.
mm. felejtsd el amit írtam  ;D Megint szarul fog hangzani, de se nem haragszom, se problémám nincs veled.
Jól csináltál mindent, (vagyis úgy ahogy kell) csak a számolások nem voltak helyesek, mert szerintem Filió karakterlapját másoltad és rajtad maradt a 39 KAP, s te azzal számoltál, nem a tieddel.
Igen elsőszinten az intelligenciádból adódó kp mennyiséget is beleszámolhatod, de csak 1.TSZ-n
A probléma az (és én csak azért szőrözök ennyit, mert nem akarom h valamelyik JK-m úgy járjon ahogy én cimbimnél jártam, h a többiek mind 3-4 tsz ű karakterrel voltak, én 1.tsz-ű lovaggal indultam és természetes h engem vertek le, jah! ráadásul szarul is számoltam az értékeimet és a kutyát nem érdekelte, h én 2-3órát csak hallgattam ahogy játszanak  :console: Szval, ez nem rinya, de egyrészről védem magam, h ami a karakter lapon fel van tüntetve az van és punktum, másrészről igyekszem mindenkinek egyenlő esélyeket biztosítani. Sztem a KM a hibás, ha egy harcorientált játékban, nem ad lehetőséget kibontakozni a varázsos karaktereknek is. ÉS! egyértelmű h ő(k) nem azzal fognak kibontakozni h előveszik a tőrüket, v 1,2 szinten ellőnek 2,3,4 tűznyilat)

Na rátérve a szabályra.
-Minden játékos 135 elosztható K(arakter)A(lkotó)P(ont) kap a 10 alap tulajdonságra.
-Ezután minden 50KAP-ot oszthat szét: háttér, kp, fp, hm, kegy, mana, ψp-ra, ami azt jelenti h a könyv 19. oldalán meghatározott arány/érték táblázat szerint van lehetőség megtenni mindezt. (pl: 1 pszi=2KAP, vagyis márcsak 48 szétosztható pontod marad)
-Én általában képzettségek felírásával kezdem és utána alakítom a karakter tulajdonságait. Vagyis van az induló képzettség lista, és van amit szeretnék a karakternek. 1.TSZ-n (csak az elsőn) az intelligenciából is lehet kp-t(képzettségpontot) meríteni
vagyis nem néztem a karakterlapod még (s ma már vszínűleg nem is fogom) de maradjunk az általad eddig felhasználtaknál: Vettél 51képzettségpontot, az elosztható 172KAP-ból (4tszx43KAP/szint, mivel 7 pontért vettél hátteret) levonódik ez az 51kp. (azért 51 mert 1kp=1KAP-ba kerül)
Hozzáteszem h valószínű h a túlokoskodásommal zavartalak meg, de más módon nem bírok rámutatni a hibára.
Összességében maradt 7KAP-od amit -a tegnapi üzenetem szerint, a mai karakteralkotásod nem néztem- bármire fp,kp,hm -re is elkölkthetsz. Kegyre és ψ-re azért nem mert ahhoz kellene a megfelelő képzettség)
ÉS! maradt 12kp-d (amit a fentebbi sorokban említett intelligenciából 1.TSZ-en kaptál)


Idézet
*Korábbi állapot,végül is elosztottam minden KAP pontot,úgyhogy ezek szerint csupán a képzettségpontokkal van gond,újraosztom őket.
OK.  :D ez lenne a regényem lényege


Idézet
Valószínűleg amikor idáig értem (KAP elosztás) valami megzavart (munka közben,persze...mikor máskor csináljon az ember karaktert)
 és visszatérve hozzá,meggyőződésem volt hogy mindet elosztottam.
Semmi, gond az előzőekben kifejtettem miért írtam amit, mindenki hibázhat és örüljön az embör ha a munkahelyén van ennyi ideje. :D


Idézet
A napokban újraosztom/számolom/kiosztom...átírom.Ha gondoljátok Filo mesterrel elkezdhetitek a bemesélést addig hogy ne rám várjatok addig se...

Másik kérdés lesz mesélői kezdő reag vagy írjunk önállóan érkezést a Torozon tavernájába ahová a „munkamegbeszélés” lett szervezve. ? .
Mindkettő határozott NEM.

Rigor! Senkire nem várunk, számomra az is öröm h ennyire lelkesek vagytok  8) és van remény egy normál haladásra.
Filió! Lesz, már hétvégén is akartam írni, csak közbe jött a szomszéd, meg a munkahelyemen úgy szerezhettem meg a gépem, ha befejezem a héten csinált munkát és... természetesen semmi nem volt olyan gyors ahogy Pénteken elterveztem, a szombatot  :'(

Idézet
Elvileg mindent újraszámoltam,újraosztottam,spoilerben igyekeztem mindent feltüntetni.
A javításokat nem muszáj feltüntetned, nekem elég egy hibátlan karakterlap ;) Ha véletlenül bejön a számításom és sikerülne komolyabban elmerülni a játékban, akkor majd kell egy olyan bejegyzés, h sérültem, költöttem, tanultam.

Idézet
Ökölharc...két sebzés szerepel.Az első puszta kéz,ruhában.A második páncélban,páncélkesztyű stb,mint vasököl.
....és igen,sok lovag nem alacsonyodik verekedésig....de ha nincs kéznél fegyver. a lovag maga is fegyver lehet...saját
felfogása szerint.Otthon a katonáknak tanítják a vértben verekedést,amit ő is eltanult az évek alatt.
Ha valamit még mindig elszámoltam akkor felmondok....
Ez mindenkinek a saját döntése, részemről elfogadható, inkább az olyan kérdések feszélyeznek, mikor a lovag mágiát (bármelyiket) meg akarja tanulni.

UI: hamarosan írom a bemesélőt, csak mai rohadt sokáig melóztam, tennap is, hétvégén is, és előreláthatólag az augusztus ilyen húzos lesz biztos (h fogok az elkövetkező héten/2hétben) írni, de a mikor azt nem tudom... Igyekszem :ahoy:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #58 Dátum: 2022. Augusztus 10. 07:38:20 »
UI: hamarosan írom a bemesélőt, csak mai rohadt sokáig melóztam, tennap is, hétvégén is, és előreláthatólag az augusztus ilyen húzos lesz biztos (h fogok az elkövetkező héten/2hétben) írni, de a mikor azt nem tudom... Igyekszem :ahoy:

Ahoy!

Jelzem, hogy még most augusztusban van effektíve több szabadidőm szeptembertől munka + egyetem kombóban szerintem reag/2hét lesz a maximális reakcióidőm a vizsgaidőszakban meg lehet, hogy jelzem az inaktivitásomat a vizsgák befejezéséig :P

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #59 Dátum: 2022. Augusztus 11. 18:35:51 »
Idézet
Ahoy!

Jelzem, hogy még most augusztusban van effektíve több szabadidőm szeptembertől munka + egyetem kombóban szerintem reag/2hét lesz a maximális reakcióidőm a vizsgaidőszakban meg lehet, hogy jelzem az inaktivitásomat a vizsgák befejezéséig :P
OK.

Rigor!
A karakter rendben.  ;D