Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2422 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #30 Dátum: 2022. Augusztus 05. 19:22:08 »
Niare és Enoszuke:
Ehhez nem bírok hozzátenni, sosem érdekelt. Ezt csak azért közlöm, mert olyan számomra mint az egyenletek: ÉRTHETETLEN

Üdv!

Akkor elkezdhetsz rettegni mert a karakterrel hozni fogom a „tömény” Enuszuke – Niare – Tiadlan életérzést :D segítségemre lesz a hivatalosan kiadott kiegészítő, valamint Szun Cu – Háború művészete, Hét Gömb, Hagakure, Machiavelli – Fejedelem, On Sai – Calderon I.-II. stb ....  :) :yay:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #31 Dátum: 2022. Augusztus 05. 19:24:50 »
 OK. :D Remélem meg fogok felelni az elvárásoknak.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #32 Dátum: 2022. Augusztus 05. 19:27:38 »
OK. :D Remélem meg fogok felelni az elvárásoknak.

Nincsennek elvárások úgy állok a dolgokhoz mint karakterem Erionhoz "Furák ezek a fehér emberek" vagy mint a gallok "Dilisek ezek a rómaiak" :rofl:
Valószínűleg az Erioni arcok hozzák majd a "nyugati" stílust a karakterem meg megpróbál majd belesimulni "keletiesen"  :D :yay: :panic:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #33 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:02:57 »
Értettem  :)

Viszont:
- Az elosztható 135 pontból, csak 134-t osztottál!
- A ψ képzettséget felvetted 4.fokra ami azt jelenti h a vonatkozó tulajdonságérték valamelyikét (INT, AKR, ASZT) növelheted 1-gyel -ingyen.
- Egészségre 12-t írsz, de a végső érték 13.
- ŐŐŐ, lehet h nem értem a matekot, segíts légyszi. 4. TSZ-ű karakter 4x37=148 KAP ha jól számoltam te 146-t osztottál, úgyhogy: vettél
Fp15 (15KAP)
ψp12 (24KAP úgy h csak 2.szinten számoltam a járulékos +2vel)
Hm18 (36KAP)
Kp71 (71KAP)

és a 71KAP-ból, hoz, hez höz, az intelligenciát nem vontam le, vagyis 146-13=133 KAP-ot osztottál
- illetve fontos megjegyeznem, h az erv és a közös nyelv ugyanaz, így nem kell felvenned DE! ha akarod maradhat így is részemről igyekszem ilyen apróságon nem fent akadni.

A karakter amúgy rendben van... ELFOGADOM  :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 20:04:56 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #34 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:21:55 »
Értettem  :)

Viszont:
- Az elosztható 135 pontból, csak 134-t osztottál!
- A ψ képzettséget felvetted 4.fokra ami azt jelenti h a vonatkozó tulajdonságérték valamelyikét (INT, AKR, ASZT) növelheted 1-gyel -ingyen.
- Egészségre 12-t írsz, de a végső érték 13.
- ŐŐŐ, lehet h nem értem a matekot, segíts légyszi. 4. TSZ-ű karakter 4x37=148 KAP ha jól számoltam te 146-t osztottál, úgyhogy: vettél
Fp15 (15KAP)
ψp12 (24KAP úgy h csak 2.szinten számoltam a járulékos +2vel)
Hm18 (36KAP)
Kp71 (71KAP)

és a 71KAP-ból, hoz, hez höz, az intelligenciát nem vontam le, vagyis 146-13=133 KAP-ot osztottál
- illetve fontos megjegyeznem, h az erv és a közös nyelv ugyanaz, így nem kell felvenned DE! ha akarod maradhat így is részemről igyekszem ilyen apróságon nem fent akadni.

A karakter amúgy rendben van... ELFOGADOM  :D

Üdv!

Valószínűleg azért mert galád módon a Dreonar Online karaktergenerátorral csináltam és az néhány helyen megbotlik :D a lustaság átka…
Az Egészség az 13 csak valószínűleg elírtam….
Akkor ha jól értem van még 2 KAP-om és mivel az Erv és Közös nyelv ugyan az megtanulhatok még egy nyelvet…. Ezek fényében úgy módosítanék, hogy Erv 3, Asziszi 3 és Pyarroni 2 és a 2 KAP-ból a Taktikát megemelném 2-re ha ez így megfelelő vagy hagyom 1-en és elraktározom ha lehet ilyet az Írás/olvasás képzettséghez mert annak 4 Kap a 2.-ik szintje….

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #35 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:34:06 »
Rigor!

- 17 asztrál?  :wow!: ööö, érdeklődés szintjén, nem hibaként kérdezem. A 12 az átlag emberé, ilyen értékkel már Filió fölé kerekedhetsz a művész lelkeddel  :D Érdekes lesz a karakterek közti kölcsönhatás :oleles:
- helyismeret inkább városra vonatkozik, mint államra/országra. A kaland szemszögéből (mivel Erionba játszunk és az államok kicsit messze vannak, így akár maradhat is) jelentősége nincs, ám -sztem- általában jobban jár a ember, ha várost/falut jelöl, mivel a KM-nek olyan kedve van akár arrafelé is irányíthatja a kalandot, így a JK mondhtaja h: "álljunk meg egy szóra én ismerem xyz környékét, és tudom hol találhatunk éjszakára jó fogadót, ahol kaja is és szállás is tisztességesen jár"   ;D
- habár ez sem hiba, és nem az én dolgom eldönteni, csak kicsit fura így látni: a vértviseletet 4.fokra húztad, míg a harctéri gyakorlat 2. fokon maradt?  :wow!: Kicsit furcsa egy bandita üldöző, igazságbajnoktól. De maradhat, csak az előtörténet alapján más elképzelés rajzolódik ki a fejemben a stat.ról.
-Kultúra: az erv kultúrát vetted ingyen képzettségnek, de az északon van, nálad a karaktered inkább a pyarroni kultúrkörbe ismerős.
-Nyelvtudás ugyanaz mint Filiónál NEM SZÜKSÉGES külön bontani: FONTOS! a pyarr nyelv és a pyarroni kultúrkör nem ugyanaz.

közös nyelv - Pyarron (pya)
A godoni eredetű pyar nyelv egy változata, a pyarroni egyház hivatalos nyelve. Az egyház tevékenységének köszönhetően eljut szinte mindenhova és igen lassan változik. A pyarroni kultúrkör és vallás befolyási területein szinte mindenki érti és beszéli. A tiszta pyartól csak néhány kiejtésbeli és ragbéli eltérés különbözteti meg. Ynev legszélesebb körben elterjedt nyelve. Több dialektua ismert, ilyen a pusztai közös, a hágóvidéki közös, a tengeri közös és az erv közös is, valamint az úgynevezett slan nyelv.


-Illetve utolsó sorban a kyr Ősi Nyelvről szeretnék információt -szintén nem hiba, csak a előtörténetben nincs ilyenről szó. S értem a toroni kultúrkör és a kyr vallásismeret párhuzamot, de az ősi nyelvet nem mindenütt tudod tanulni. Ettől függetlenül értékelem, h azért készülsz a KM mindenféle meglepetésére  :D


Végül tudom h a karaktered még csak félkész álapoptban vannak, ezért ezt az írást vedd úgy h JÁTÉK ELŐTTI EGYEZTETÉS, nem pedig hibakeresés  :kacsint:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 20:38:37 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #36 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:40:36 »
Rigor!

- 17 asztrál?  :wow!: ööö, érdeklődés szintjén, nem hibaként kérdezem. A 12 az átlag emberé, ilyen értékkel már Filió fölé kerekedhetsz a művész lelkeddel  :D Érdekes lesz a karakterek közti kölcsönhatás :oleles:

Az én karakterem IQ-booo és Akaraterbőőő fogja tolni a művészetet mert "Akajooom"  :rofl: :) amúgy meg tényleg érdekes lesz a kétféle művészlélek találkozása, amúgy megközelíthetjük máshogyan is a magas Asztrált mondhatjuk, hogy stabil egy jéghegy míg az alacsony Asztrál instabil könnyen kibillenthető  :ahoy:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #37 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:54:48 »
Idézet
Üdv!

Valószínűleg azért mert galád módon a Dreonar Online karaktergenerátorral csináltam és az néhány helyen megbotlik :D a lustaság átka…
OK. azért írtam h tudj róla. De ahogy Rigornak írtad h szándékosan így tervezted, ezért akár maradhat is a karakter. A lényeg h előnyt ne szerezzünk... vagyis módosítok. NE legyen tápos kacsa, (ez nem rátok vonatkozik) mert akkor ki kell nyitni a bestiáriumot, és kockázni.

Idézet
Az Egészség az 13 csak valószínűleg elírtam….
-Amikor felírtam, gondoltam h vmi ilyen lehet, hiszen a számolgatásoknál nem mindig jut eszébe a embernek átírni. A karaktereimnél, én először felírom a kívánt képzettség listám, majd ahhoz alakítgatom az értékeket.  :read:

Idézet
Akkor ha jól értem van még 2 KAP-om és mivel az Erv és Közös nyelv ugyan az megtanulhatok még egy nyelvet….
Nem. 2+13KAP mivel összesen 71 Kp-t vettél (1kp=1KAP), de ebből, ehhez az indulásnál hozzáadható intelligencia értéket nem számoltam le. 15+24+36+71=146 +13Intelligenciából, ami csak kp-ra fordítható. 

Idézet
Ezek fényében úgy módosítanék, hogy Erv 3, Asziszi 3 és Pyarroni 2 és a 2 KAP-ból a Taktikát megemelném 2-re ha ez így megfelelő vagy hagyom 1-en és elraktározom ha lehet ilyet az Írás/olvasás képzettséghez mert annak 4 Kap a 2.-ik szintje….
-Az első mondatra azt mondom: OK,
-viszont nem szükséges elkölteni a kp-kat, nekem tetszett mikor a KM menet közben (úgyh kb 5kp hiányzott) engedélyezte/megelőlegezte a másfélkezes kard 3.fokra felvételét  :yay:
-Az előző idézetemben benne van h maradt még 15 kp-d így akár simán felveheted az írás/olvasást is, úgy hogy marad még kp-d is



Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #38 Dátum: 2022. Augusztus 05. 20:59:02 »
Idézet
Üdv!

Valószínűleg azért mert galád módon a Dreonar Online karaktergenerátorral csináltam és az néhány helyen megbotlik :D a lustaság átka…
OK. azért írtam h tudj róla. De ahogy Rigornak írtad h szándékosan így tervezted, ezért akár maradhat is a karakter. A lényeg h előnyt ne szerezzünk... vagyis módosítok. NE legyen tápos kacsa, (ez nem rátok vonatkozik) mert akkor ki kell nyitni a bestiáriumot, és kockázni.

Idézet
Az Egészség az 13 csak valószínűleg elírtam….
-Amikor felírtam, gondoltam h vmi ilyen lehet, hiszen a számolgatásoknál nem mindig jut eszébe a embernek átírni. A karaktereimnél, én először felírom a kívánt képzettség listám, majd ahhoz alakítgatom az értékeket.  :read:

Idézet
Akkor ha jól értem van még 2 KAP-om és mivel az Erv és Közös nyelv ugyan az megtanulhatok még egy nyelvet….
Nem. 2+13KAP mivel összesen 71 Kp-t vettél (1kp=1KAP), de ebből, ehhez az indulásnál hozzáadható intelligencia értéket nem számoltam le. 15+24+36+71=146 +13Intelligenciából, ami csak kp-ra fordítható. 

Idézet
Ezek fényében úgy módosítanék, hogy Erv 3, Asziszi 3 és Pyarroni 2 és a 2 KAP-ból a Taktikát megemelném 2-re ha ez így megfelelő vagy hagyom 1-en és elraktározom ha lehet ilyet az Írás/olvasás képzettséghez mert annak 4 Kap a 2.-ik szintje….
-Az első mondatra azt mondom: OK,
-viszont nem szükséges elkölteni a kp-kat, nekem tetszett mikor a KM menet közben (úgyh kb 5kp hiányzott) engedélyezte/megelőlegezte a másfélkezes kard 3.fokra felvételét  :yay:
-Az előző idézetemben benne van h maradt még 15 kp-d így akár simán felveheted az írás/olvasást is, úgy hogy marad még kp-d is

Üdv!

Akkor annyit tennék, hogy Írás/olvasás 2. ( 4 KAP ) és Taktika 2. ( 2 KAP ) s a 9 KAP tartalékban ha az úgy megfelel  :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #39 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:07:48 »
Idézet
Az én karakterem IQ-booo és Akaraterbőőő fogja tolni a művészetet mert "Akajooom"  :rofl: :) amúgy meg tényleg érdekes lesz a kétféle művészlélek találkozása, amúgy megközelíthetjük máshogyan is a magas Asztrált mondhatjuk, hogy stabil egy jéghegy míg az alacsony Asztrál instabil könnyen kibillenthető  :ahoy:
OK, ha így nézzük,  :D de akkor mi is az akaraterő?  :panic:
Az asztrál az érzelmek világa, így azt mondom érzelmileg elég fogékony... ami szerintem azt jelenti h bárki jó és rossz kedvét, nagyon könnyen átveszi, ebből az állapotból nehéz másik állapotba (stabil, instabil) lökni. Persze amit az előtörténetben is írt h vagányan megmondta vszínűsíthetően a hűbérurának, v vele egyenrangú úrnak a tutit, az már egy állapot :o :D (pl: leszarom h mi lesz a következmény), amiből szinte lehetetlen kizökkenteni. Mind1 ;D azért kíváncsi vagyok Rigor magyarázatára.


UI: h ne terheljem agyon a fórumot 3 szóval: Filió! OK, legyen így.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 21:11:12 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #40 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:16:46 »
Idézet
Az én karakterem IQ-booo és Akaraterbőőő fogja tolni a művészetet mert "Akajooom"  :rofl: :) amúgy meg tényleg érdekes lesz a kétféle művészlélek találkozása, amúgy megközelíthetjük máshogyan is a magas Asztrált mondhatjuk, hogy stabil egy jéghegy míg az alacsony Asztrál instabil könnyen kibillenthető  :ahoy:
OK, ha így nézzük,  :D de akkor mi is az akaraterő?  :panic:
Az asztrál az érzelmek világa, így azt mondom érzelmileg elég fogékony... ami szerintem azt jelenti h bárki jó és rossz kedvét, nagyon könnyen átveszi, ebből az állapotból nehéz másik állapotba (stabil, instabil) lökni. Persze amit az előtörténetben is írt h vagányan megmondta vszínűsíthetően a hűbérurának, v vele egyenrangú úrnak a tutit, az már egy állapot :o :D (pl: leszarom h mi lesz a következmény), amiből szinte lehetetlen kizökkenteni. Mind1 ;D azért kíváncsi vagyok Rigor magyarázatára.


UI: h ne terheljem agyon a fórumot 3 szóval: Filió! OK, legyen így.

Üdv!

Erősen csak a partvonalról lovagunk Akaratereje: 13 ami már kiemelkedő hidegvért sejtet Asztrálja mellette 17 tudja értékelni és érzi az árnyalati különbségeket még a megalázás szintjén is... ( Személy szerint és az előtörténetet látva talán a Ake: 14 Asztrál: 16 talán "szerencsésebb" lenne hangulatilag de nem az én karakterem és én a 13/17-el is együtt tudok élni ) :ahoy: Átnéztem az alapkönyvet  :D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #41 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:20:22 »
Persze... én is együtt tudok élni, csak számomra egy "harcos" karakternél furcsán jön ki, h éppen Asztrálra tesz valaki.
De mielőtt úgy járok ahogy előzőleg jártam: EZ EGY KÉRDÉS! volt h megértsem a karakterét, NEM HIBA.  :D

 

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #42 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:22:57 »
Persze... én is együtt tudok élni, csak számomra egy "harcos" karakternél furcsán jön ki, h éppen Asztrálra tesz valaki.
De mielőtt úgy járok ahogy előzőleg jártam: EZ EGY KÉRDÉS! volt h megértsem a karakterét, NEM HIBA.  :D

Én meg mint édibédi cukkeráj kis harcművész lányka vagyok aki mindenkit megért vagy legalábbis pillarebegtetve megértően mosolyog  :D :) :rofl:

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #43 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:23:29 »
Rigor!

- 17 asztrál?  :wow!: ööö, érdeklődés szintjén, nem hibaként kérdezem. A 12 az átlag emberé, ilyen értékkel már Filió fölé kerekedhetsz a művész lelkeddel  :D Érdekes lesz a karakterek közti kölcsönhatás :oleles:
- helyismeret inkább városra vonatkozik, mint államra/országra. A kaland szemszögéből (mivel Erionba játszunk és az államok kicsit messze vannak, így akár maradhat is) jelentősége nincs, ám -sztem- általában jobban jár a ember, ha várost/falut jelöl, mivel a KM-nek olyan kedve van akár arrafelé is irányíthatja a kalandot, így a JK mondhtaja h: "álljunk meg egy szóra én ismerem xyz környékét, és tudom hol találhatunk éjszakára jó fogadót, ahol kaja is és szállás is tisztességesen jár"   ;D
- habár ez sem hiba, és nem az én dolgom eldönteni, csak kicsit fura így látni: a vértviseletet 4.fokra húztad, míg a harctéri gyakorlat 2. fokon maradt?  :wow!: Kicsit furcsa egy bandita üldöző, igazságbajnoktól. De maradhat, csak az előtörténet alapján más elképzelés rajzolódik ki a fejemben a stat.ról.
-Kultúra: az erv kultúrát vetted ingyen képzettségnek, de az északon van, nálad a karaktered inkább a pyarroni kultúrkörbe ismerős.
-Nyelvtudás ugyanaz mint Filiónál (NEM SZÜKSÉGES) külön bontani: FONTOS! a pyarr nyelv és a pyarroni kultúrkör nem ugyanaz.

közös nyelv - Pyarron (pya)
A godoni eredetű pyar nyelv egy változata, a pyarroni egyház hivatalos nyelve. Az egyház tevékenységének köszönhetően eljut szinte mindenhova és igen lassan változik. A pyarroni kultúrkör és vallás befolyási területein szinte mindenki érti és beszéli. A tiszta pyartól csak néhány kiejtésbeli és ragbéli eltérés különbözteti meg. Ynev legszélesebb körben elterjedt nyelve. Több dialektua ismert, ilyen a pusztai közös, a hágóvidéki közös, a tengeri közös és az erv közös is, valamint az úgynevezett slan nyelv.


-Illetve utolsó sorban a kyr Ősi Nyelvről szeretnék információt -szintén nem hiba, csak a előtörténetben nincs ilyenről szó. S értem a toroni kultúrkör és a kyr vallásismeret párhuzamot, de az ősi nyelvet nem mindenütt tudod tanulni. Ettől függetlenül értékelem, h azért készülsz a KM mindenféle meglepetésére  :D


Végül tudom h a karaktered még csak félkész álapoptban vannak, ezért ezt az írást vedd úgy h JÁTÉK ELŐTTI EGYEZTETÉS, nem pedig hibakeresés  :kacsint:


Elősször is,elnézést a lassú haladásért,borzasztó nehezen látom át a formázott karilapot.
Másodszor,nem veszem hibakeresésnek...próbálok válaszolni a felmerültekre.
Asztrál:úgy képzeltem hogy egy roppant idegesítő ember,de ő maga nagyon higgadt ezért nem húzza fel magát a bugrizáson,vagy egyéb dolgokon.
Tudom,tehettem volna izomra is,viszont inkább szociálisan érzékeny is (ha arra vonatkozik az asztrál).

Helyismeret:átírom majd...(elfogadok javaslatot is a KM részéről ;-) )
Harctéri gyakorlat: ha logikusabbnak tűnik egy fokkal feljebb tornázom,hamarosan átírom.
kultúra: alap kultúrát javítom
közös nyelv: alapból ingyenesnek szoktam használni,mint az ETK-ba...de mivel filo mester is kp-t írt hozzá... :)
cserélem más nyelvre
kyr nyelv: gondoltam hátha Lamia beszéli és átadta a karakternek az alapokat,hogy tudjon majd ősi forrásokat is keresni Morgenáról.
Ha nem tartod jó ötletnek nem annyira fontos,csak színesítésnek szántam,

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #44 Dátum: 2022. Augusztus 05. 21:41:05 »
Idézet
Elősször is,elnézést a lassú haladásért,borzasztó nehezen látom át a formázott karilapot.
Semmi baj, Filióval mi elszórakoztatjuk magunkat.  ;D

Idézet
Másodszor,nem veszem hibakeresésnek...próbálok válaszolni a felmerültekre.
Asztrál:úgy képzeltem hogy egy roppant idegesítő ember,de ő maga nagyon higgadt ezért nem húzza fel magát a bugrizáson,vagy egyéb dolgokon.
Tudom,tehettem volna izomra is,viszont inkább szociálisan érzékeny is (ha arra vonatkozik az asztrál).
Igen, arra vonatkozik :) ,és ez volt a kérdés mögött rejlő kíváncsiságom lényege (DE MIÉRT? Mert Cociálisan érzékeny karaktert akartam... így már mindent értek)

Idézet
Helyismeret:átírom majd...(elfogadok javaslatot is a KM részéről ;-) )
Harctéri gyakorlat: ha logikusabbnak tűnik egy fokkal feljebb tornázom,hamarosan átírom.
kultúra: alap kultúrát javítom
közös nyelv: alapból ingyenesnek szoktam használni,mint az ETK-ba...de mivel filo mester is kp-t írt hozzá... :)
cserélem más nyelvre
Nem. Ne tedd! A te karaktered te fogsz vele játszani, én csak kérdezek h megértsem a motivációját, az elképzelést, h miért ezt a karaktert és így választottad. Miért? h valamennyire olyan mesét adjak elő, amiben hasznát veszed a karakternek, és nem csak sodródtok az árral.  :D

Idézet
kyr nyelv: gondoltam hátha Lamia beszéli és átadta a karakternek az alapokat,hogy tudjon majd ősi forrásokat is keresni Morgenáról.
Ha nem tartod jó ötletnek nem annyira fontos,csak színesítésnek szántam,
Ok, nem kizárt csak legközelebb tégy valamilyen említést is az előtörténetben erről, mert így spontán ötletnek látszik. :kacsint: Értem Morgena Kyr istennő, meg megismeriteti a kyr-toroni kultúrát, de sztem attól h néhány dolgot elmesél valaki, valakinek attól még nem tudod/tanulja meg ezeket. Főleg úgy h még sosem járt arra... ez könyvből nem tanulható. DE! maradhat, mert mint írtad: kiszabadították egy karaván elrabolt utasait,többségükben nőket...köztük volt
Morgena papnője Lamia is.Mivel a papnő meg is sérült és eléggé megviselte a fogság a család vendégül látta Vércsevárban,
hogy kipihenje magát.Mivel Lamia olyan idős forma volt mint a legfiatalabb nővére,egész jól kijöttek egymással,a későbbiekben
pedig még barátokká is váltak.

Ez sokféleképpen és módon is értelmezhető, és nem vártam a kalandokról pontos kifejtést ezért, akár értelmezhetjük úgy is h...