Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2417 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #15 Dátum: 2022. Augusztus 04. 20:11:45 »
Paff! Hirtelen nem is tudom mit mondjak ;D Kicsit olyan mintha egy Anime világba kerültem volna. Érdekes, de jó értelembe véve...  :win: Többször át kell olvasnom, h mindent megértsek,  :console: jelenleg nem sok energiám van.

Üdv!

„Hősiesen” be kell valljam, hogy nem anime ihlette, hanem Enuszuke kiegészítő, Codex Shagír és Sitys valamint a Calderon regények amik sokat adtak a megalkotás hangulatához. ( Szerintem Erion valójában egy „szajha” mint a Codexben Sitys :D )

Viszont felmerül a kérdés: Milyen vágyai vannak?

Jó kérdés, maradjunk a felszínen vagy sem mindenképpen a családi egyensúly megőrzése apja javára úgy, hogy nem bonyolódik bele túlságosan a családi intrikákba és egyik szülője kárára sincsen túlságosan azon túl a tapasztalatszerzés, ha már belekóstolt a nemesi udvarokon kívüli nyers és mondhatni húsbavágó valóságba is. Azt már tudja, hogy nem a tipikus nemeskisasszonyok életére vágyik és nem is fogja azt élni több szempontból is torpedózva lett apja kolostori neveltetése utána meg a világias testőrkapitány és anyja fondormányai ám minden mellet a családra sem hozhat szégyent holmi haramiáskodással ehhez pedig esetlegesen nem árt néhány befolyásos és hatalommal rendelkező „kalandozó” ismerős vagy befolyásosabb nemes. Végül de nem utolsó sorban a tánctudásának csiszolása mivel az az egyik kedvenc elfoglaltsága tehetségének köszönhetően. A fentiek alapján valószínűleg Lamina ajánlata a Torozonban érdekli, de előszőr azért szeretne többet tudni a „veszélyes” munkáról mert az öldöklős – rablósdi azért távol áll tőle, reménykedik valami „testőr” jellegű munkában a karnevál ideje alatt, de ez majd a jövőben eldől….
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 04. 20:15:39 írta Filio Mortale »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #16 Dátum: 2022. Augusztus 04. 20:43:19 »
Mmm egyiket sem olvastam v ismerem.  :'( De ettől függetlenül, mikor az előtörtènetet nèztem, sikerült olyan èrzèst keltened, mintha...  :yay:
Valóban èn vagyok a KM?  :panic: :)

Idézet
Jó kérdés, maradjunk a felszínen vagy sem mindenképpen a családi egyensúly megőrzése apja javára úgy, hogy nem bonyolódik bele túlságosan a családi intrikákba és egyik szülője kárára sincsen túlságosan azon túl a tapasztalatszerzés, ha már belekóstolt a nemesi udvarokon kívüli nyers és mondhatni húsbavágó valóságba is. Azt már tudja, hogy nem a tipikus nemeskisasszonyok életére vágyik és nem is fogja azt élni több szempontból is torpedózva lett apja kolostori neveltetése utána meg a világias testőrkapitány és anyja fondormányai ám minden mellet a családra sem hozhat szégyent holmi haramiáskodással ehhez pedig esetlegesen nem árt néhány befolyásos és hatalommal rendelkező „kalandozó” ismerős vagy befolyásosabb nemes. Végül de nem utolsó sorban a tánctudásának csiszolása mivel az az egyik kedvenc elfoglaltsága tehetségének köszönhetően. A fentiek alapján valószínűleg Lamina ajánlata a Torozonban érdekli, de előszőr azért szeretne többet tudni a „veszélyes” munkáról mert az öldöklős – rablósdi azért távol áll tőle, reménykedik valami „testőr” jellegű munkában a karnevál ideje alatt, de ez majd a jövőben eldől….
Igen, ezèrt kèrdeztem, h ha ott állsz/álltok a megbízó előtt, tèged mivel vehetnèlek rá a rèszvètelre. Elmèletileg Rigor -ha marad a megbeszèlteknèl-ő szemèlyesen lesz èrintett. Viszont a karakteredet, pènz nem motiválja, tárgyak ígèrete szintèn nem erős motiváció... Az ismerettsèg, pedig kèplèkeny -legalábbis a tetteitek hatással lesznek sok mindenre...
Amúgy nagyjából megkaptam a választ.  :kacsint: Koszonom.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #17 Dátum: 2022. Augusztus 04. 21:25:36 »
A karaktert elkezdtem felrakni,folyamatban. Igen...lesz kötődés a kalandhoz,de konkrét ideológiai kapcsolatot nem tudtam kitalálni rá.
Holnap igyekszem folytatni...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #18 Dátum: 2022. Augusztus 04. 21:41:27 »
Hali!

Igazán tetszetős lett a kép a "Bugris" lovagról mondhatni intelligens tuskó ismeri az etikettet csak nagy ívben tesz rá vagy kifigurázza azokat nyersen húsba vágóan  ;D Szerintem igazán érdekes párbeszédek alakulhatnak ki a karakterek között a játék folyamán  :jedi: :ninjabattle:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #19 Dátum: 2022. Augusztus 04. 22:01:35 »
Helló

Rigor!
Nem kell túlbonyolítani, mint a kalandhirdetőben is írtam: mindenkinek a saját meglátására bízom, h beszámoljon az előző küldetèseiről. Nekem annyi elèg, amit írtál h beleszerelmesedett (ugye erre írtam h ez nekem kicsit merèsz, hiszen Ynev istenei közül talán domwik áll a legközelebb a Földi istenhez, ám azis olyan messze van mint Makó-Jeruzsálemtől.  De rád bíztam a dolgot, mert ígysem ront semmit a játèkon  :D ) az istennőbe: Morgena, v valamelyik pyarr isten kegyeltje. Mind2 jó  ;) Ezáltal Laminával kicsit közelebbi (nem szerelmes) kapcsolatod lesz, lehet, mivel szüksègetek van egymásra -Ezt viszont csak a játèkban árulom el. Ami tèny, h kegyeltsèged miatt ismerheted a papnőt... akár egy előző kaland miatt is. Látatlanul nem tudok pontosabbat írni, mert ha pyarr kegyelt akkor ezèrt, ha Árnyèkúrnő akkor meg azèrt. :x_x:

FRISSÍTÉS: mivel hamarabb válaszoltam ide, mint nèztem az előtörtènetet (ma mèg nem bírok igazán kellő figyelmet fordìtani a karakterekre) ezèrt a utolsó mondataim vedd semmisbe.
Amit az előèletbe írtál az jónak tűnik. Viszont van/volna nèhány meglátás:
1. 3666-ban született?  :please: Ez tèvedès v komoly. Ugyanis akkor v elf, v törp, esetleg vmilyen ősifajú a karaktered. Hirtelen nem jut eszembe melyik èl mèg 325 èvig.
2. A törtènet vègèn vmi olyat írsz h a sajátjaidon kívül nem igazán találkoztál más fajjal? Hmm? :wow!: Krán mellett, a dèlvidèken, Hat Város Szövetsègèben? Ezen a vidéken nőtt fel a karaktered... Elèg valószínűtlen. Főleg h dèlvidèk nem annyira rasszista, mint èszak: lsd: Eren ès az elfek, Toron ès a kyr kultúra, a dwoonok stb
Kb ez ami hirtelen eszembejött.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 04. 23:06:28 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #20 Dátum: 2022. Augusztus 04. 22:02:53 »
Valóban èn vagyok a KM?  :panic: :)

Eztetet neked kell eldöntened  :u-rock: :) :D am a kiírás szerint te vagyol  :ahoy: 8)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #21 Dátum: 2022. Augusztus 04. 22:13:55 »
Idézet
Eztetet neked kell eldöntened  :u-rock: :) :D am a kiírás szerint te vagyol  :ahoy: 8)
:D

Viszonylag sokat olvasom, s a mesèkben elèg règóta próbálom èlettel megtölteni a szavakat... ès visszaolvasva a règieket nem igazán sikerült. Habár a Anime világokat sem nagyon ismerem (eddig a Narutót, ès Van hellsing -halott kalapos vámpírvadász- azt hiszem így hívták a sorozatot)
Mikor megolvastam a karaktert lejött a Japán animèk világa... Mèg ha nem is azok ihlettek ;D
Ezèrt írtam h valóban èn vagyok, a km, mert a saját írásaim olvasva kicsit sablonosnak èrzem magam. :-[

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #22 Dátum: 2022. Augusztus 04. 22:32:37 »

 :D

Viszonylag sokat olvasom, s a mesèkben elèg règóta próbálom èlettel megtölteni a szavakat... ès visszaolvasva a règieket nem igazán sikerült. Habár a Anime világokat sem nagyon ismerem (eddig a Narutót, ès Van hellsing -halott kalapos vámpírvadász- azt hiszem így hívták a sorozatot)
Mikor megolvastam a karaktert lejött a Japán animèk világa... Mèg ha nem is azok ihlettek ;D
Ezèrt írtam h valóban èn vagyok, a km, mert a saját írásaim olvasva kicsit sablonosnak èrzem magam. :-[

Ha megnyugtat a fórumra írt reagjaimat én is mindig sablonosnak érzem de hát ez van ennyit vagyok képes kipréselni magamból és egyébként is ez egy játék és közös szórakozás a lényeg hogy jól érezzük magunkat és nem az hogy irodalmi műveket hozzunk létre...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #23 Dátum: 2022. Augusztus 04. 22:54:51 »
Igen, megnyugtat  ;D Ès igen tudom, viszont számomra èlvezetes ha vki úgy bírja leírni a dolgokat, h már szinte olvasáskor èletre kell a szöveg.
Ès lehet h a következő kijelentèsemèrt meg leszek kövezve, de nem kritikának szánom, hanem ellen pèldát írok:
Wayne Chapman (isten nyugasztalja) bármelyik kötetèt olvastam sosem èrtettem elsőre, de másodikra sem. Míg Alan O'connor, Eric van Dien betűi szinte èletre keltek

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #24 Dátum: 2022. Augusztus 04. 23:58:12 »
Idézet
FRISSÍTÉS: mivel hamarabb válaszoltam ide, mint nèztem az előtörtènetet (ma mèg nem bírok igazán kellő figyelmet fordìtani a karakterekre) ezèrt a utolsó mondataim vedd semmisbe.
Amit az előèletbe írtál az jónak tűnik. Viszont van/volna nèhány meglátás:
1. 3666-ban született?  :please: Ez tèvedès v komoly. Ugyanis akkor v elf, v törp, esetleg vmilyen ősifajú a karaktered. Hirtelen nem jut eszembe melyik èl mèg 325 èvig.
2. A törtènet vègèn vmi olyat írsz h a sajátjaidon kívül nem igazán találkoztál más fajjal? Hmm? :wow!: Krán mellett, a dèlvidèken, Hat Város Szövetsègèben? Ezen a vidéken nőtt fel a karaktered... Elèg valószínűtlen. Főleg h dèlvidèk nem annyira rasszista, mint èszak: lsd: Eren ès az elfek, Toron ès a kyr kultúra, a dwoonok stb
Kb ez ami hirtelen eszembejött.  :)

1-Dátum:A kaland bevezetőjéhez írt dátumot néztem,ha nem az a játék kezdete akkor SORRY  :please:
Ha az a dátum de nem voltam képes 27 évet vissza számolni akkor szintén sorry  :please:     Bármelyik,majd javítom  :write:
*Szerk: Most újra ránéztem,azt látom hogy valahonnan idézet, a dátummal együtt...korábban nem tűnt fel...
2-Filo karakterére írtam,hogy vágott szemű (ember) népet nem látott még ....ezért találta érdekesnek többszöri találkozás után is.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 00:01:09 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #25 Dátum: 2022. Augusztus 05. 07:26:50 »
Igen, megnyugtat  ;D Ès igen tudom, viszont számomra èlvezetes ha vki úgy bírja leírni a dolgokat, h már szinte olvasáskor èletre kell a szöveg.
Ès lehet h a következő kijelentèsemèrt meg leszek kövezve, de nem kritikának szánom, hanem ellen pèldát írok:
Wayne Chapman (isten nyugasztalja) bármelyik kötetèt olvastam sosem èrtettem elsőre, de másodikra sem. Míg Alan O'connor, Eric van Dien betűi szinte èletre keltek

Üdv!

Nos a következő kijelentésemért meg lehet, hogy én leszek megkövezve, de már nagyon régen nem olvasok és veszek MAGUS regényeket valahol 2000-es években letettem róla teljesen és más irányba fordultam (Wayne Chapman, Dale Avery, R. Hawkwood) talán a Kráni krónikák és a Jó széllel toroni partra voltak az utolsók mit MAGUS témában mint fantasy olvastam természetesen az ősklasszikusokat leszámítva mint a Gyűrűk ura és a Szilmarinok, stb :D

Viszont teljesen más a ynevi rasszok kapcsán egymás mellé raktam a ETK-t és az UTK-t és meg kellett állapítsam, hogy mindkét könyv elég mostohán bánik leírás terén a különböző birodalmak tipikus rasszleírása kapcsán nagyjából pontos képet csak a toroniakról és azok leszármazottjairól és a külső tartományok kráni embereiről no meg a dzsadokról kapunk :D az, hogy pontosan mit takar az északi erv vér arról nem ír senki semmit amivel itt ott keveredett többek között a niarei népek vére is az elzárkózás előtt annyi még kibogozható, hogy a niareiek egy másik síkról érkeztek régen :D Egyszóval ha már játszunk engem érdekelne, hogy az „alkotók” pontosan hogyan képzelték el Ynev egyes rasszait erv, asziszi, stb esetleg erről valami fellelhető anyag valahol ?

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #26 Dátum: 2022. Augusztus 05. 07:37:39 »
Idézet
az „alkotók” pontosan hogyan képzelték el Ynev egyes rasszait erv, asziszi, stb esetleg erről valami fellelhető anyag valahol ?


Én csak annyival találkoztam,ami az ETK-ban  a könyv végén ynev vidékeinek-országainak a leírásánál van. xy ország népe jellemzően fekete hajú,barna szemű stb...

*Szerk.: Esetleg a summárium,de már nem emlékszem...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 10:33:04 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:EEK söntès
« Válasz #27 Dátum: 2022. Augusztus 05. 13:25:48 »
Üdv!

Idézet
az „alkotók” pontosan hogyan képzelték el Ynev egyes rasszait erv, asziszi, stb esetleg erről valami fellelhető anyag valahol ?


Én csak annyival találkoztam,ami az ETK-ban  a könyv végén ynev vidékeinek-országainak a leírásánál van. xy ország népe jellemzően fekete hajú,barna szemű stb...

*Szerk.: Esetleg a summárium,de már nem emlékszem...

Bár - mint ahogy azt Filio teljesen jogosan megjegyezte, a mesém nem igazán akaródzik beindulni (de be fog!) - azért annyi időm és energiám van, hogy a partvonalról feleslegesen belepofázzak más topikokba...  :panic: :nuu:

Na mindegy.
Szóval valóban nem igazán került leírásra a szabálykönyvekben tételesen az Yneven fellelhető rasszok jellemzése. A Papok, Paplovagok kiegészítőben, a "Kultúra" képzettség leírásánál van a kultúrkörökre lebontva rövid rassz-leírás (korg, nomád, aszisz, pyarr, erv, nara, kráni, gorviki, toroni, ilor, dwoon, néhánynál a "kevert, nem jellemző" olvasható). Ezen felül nekem van egy régi magus.hu-s leírásom, amiben néhány kisebb embernép van leírva, azt közzé tudom tenni. :)
Az "Északi Szövetség" c. kiegészítőt most nem böngésztem át, abban látok még lehetőségeket.

Ami a konkrét példát illeti, niarei keveredésre szinte csak és kizárólag Tiadlanban van példa az erv hercegségek közül (és az is a régebbi korokban volt jellemző, ma már a tiad nép szinte önálló, niarei bekeveredés gyakorlatilag nincs). Az, hogy a tiadlani, külhonba vetődött szülők leszármazottai mennyire tekinthetők nara vérűnek... Nos, erre a sima földi életből kell példát venni. Szerintem ugyanez vonatkozik a különféle szuke közösségekre a kontinens más pontjain. Persze, lehet egy erioni szukénak fattya, akiről látszik a kevert vér, de ezek viszonylag elenyésző számban fordulnak elő az átlagemberek tömegéhez képest.

A niareiekkel kapcsolatban egyébként az "Enoszuke" könyv irányadó lehet, hiszen gyakorlatilag a két nép egy.
A niarei történelem a Keleti Szél c. könyvekből némileg megismerhető, bár a második kötet helyenként valóban nehezen értelmezhető, hosszú, körmondatos, bonyolult eszmefuttatásokat tartalmaz.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 13:27:58 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #28 Dátum: 2022. Augusztus 05. 13:42:07 »

Szóval valóban nem igazán került leírásra a szabálykönyvekben tételesen az Yneven fellelhető rasszok jellemzése. A Papok, Paplovagok kiegészítőben, a "Kultúra" képzettség leírásánál van a kultúrkörökre lebontva rövid rassz-leírás (korg, nomád, aszisz, pyarr, erv, nara, kráni, gorviki, toroni, ilor, dwoon, néhánynál a "kevert, nem jellemző" olvasható). Ezen felül nekem van egy régi magus.hu-s leírásom, amiben néhány kisebb embernép van leírva, azt közzé tudom tenni. :)
Az "Északi Szövetség" c. kiegészítőt most nem böngésztem át, abban látok még lehetőségeket.

Ami a konkrét példát illeti, niarei keveredésre szinte csak és kizárólag Tiadlanban van példa az erv hercegségek közül (és az is a régebbi korokban volt jellemző, ma már a tiad nép szinte önálló, niarei bekeveredés gyakorlatilag nincs). Az, hogy a tiadlani, külhonba vetődött szülők leszármazottai mennyire tekinthetők nara vérűnek... Nos, erre a sima földi életből kell példát venni. Szerintem ugyanez vonatkozik a különféle szuke közösségekre a kontinens más pontjain. Persze, lehet egy erioni szukénak fattya, akiről látszik a kevert vér, de ezek viszonylag elenyésző számban fordulnak elő az átlagemberek tömegéhez képest.

A niareiekkel kapcsolatban egyébként az "Enoszuke" könyv irányadó lehet, hiszen gyakorlatilag a két nép egy.
A niarei történelem a Keleti Szél c. könyvekből némileg megismerhető, bár a második kötet helyenként valóban nehezen értelmezhető, hosszú, körmondatos, bonyolult eszmefuttatásokat tartalmaz.

CKL

S tényleg Papok paplovagok I. kötet 148 oldal Kultúra képzettségnél van tételes rasszleírás a kultúrkörökhöz  :)

Sajnos továbbra sincsen ingerenciám MAGUS regényeket venni és olvasni szerintem egy normális szerepjátéknál nem a szórakoztató irodalmi termékekből kell a játékosnak a kiegészítő információkat amolyan statisztika nélkül összekaparni erre valók a kiegészítők  :ninjabattle: szóval maradok a régi iskolánál ETK, UTK, Második törvénykönyv, Summarium, PPL 1-2, Enuszuke kiegészítők mert ezek állnak jelenleg rendelkezésemre meg a jó öreg ódon Rusnyák (Rúna)  :u-rock:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #29 Dátum: 2022. Augusztus 05. 19:08:52 »
Idézet
1-Dátum:A kaland bevezetőjéhez írt dátumot néztem,ha nem az a játék kezdete akkor SORRY  :please:
Ha az a dátum de nem voltam képes 27 évet vissza számolni akkor szintén sorry  :please:     Bármelyik,majd javítom  :write:
*Szerk: Most újra ránéztem,azt látom hogy valahonnan idézet, a dátummal együtt...korábban nem tűnt fel...
2-Filo karakterére írtam,hogy vágott szemű (ember) népet nem látott még ....ezért találta érdekesnek többszöri találkozás után is.
1.Igen én is elírásnak gondoltam, de erről nem esett szó, így azért hozzátettem a magamét  :win:
2.Láttam, és ha megnézed, át is húztam, h az a mondat semmis.  :D

Mókus Könyvek:
Igen, a mostanában zajló piaci helyzet ->akár a filmeknél, akár játékok (pc, mert asztali játékot/társast nem igazán van kivel játszani, így arról nem bírok nyilatkozni) a 122. rókabőrt is húzzuk le elvet vallják, és ez nagyon sokat ront a minőségen... mindenben.
Én ugyan a 2000-es évek óta ismerem a játékot, s akkor még nem nagyon olvastam, de a fényt mutató, húzó regények legtöbbje igencsak hajaz egy szépirodalmi műre, ami megnehezíti (számomra legalábbis) a szórakozást.   ;D


Idézet
Viszont teljesen más a ynevi rasszok kapcsán egymás mellé raktam a ETK-t és az UTK-t és meg kellett állapítsam, hogy mindkét könyv elég mostohán bánik leírás terén a különböző birodalmak tipikus rasszleírása kapcsán nagyjából pontos képet csak a toroniakról és azok leszármazottjairól és a külső tartományok kráni embereiről no meg a dzsadokról kapunk :D az, hogy pontosan mit takar az északi erv vér arról nem ír senki semmit amivel itt ott keveredett többek között a niarei népek vére is az elzárkózás előtt annyi még kibogozható, hogy a niareiek egy másik síkról érkeztek régen :D Egyszóval ha már játszunk engem érdekelne, hogy az „alkotók” pontosan hogyan képzelték el Ynev egyes rasszait erv, asziszi, stb esetleg erről valami fellelhető anyag valahol ?
CKL, már válaszolt helyettem. Én elsőre a kalandozók.hu különleges tanácsosát javasolnám, de a sumi és a PPL is megválaszol néhány kérdést. Mikor keresek vmit, és azt se tudom eszik v isszák, beírom a keresett szót, s (ha jól írtam) szinte azonnal kidobja a választ.  :u-rock:

Idézet
Bár - mint ahogy azt Filio teljesen jogosan megjegyezte, a mesém nem igazán akaródzik beindulni (de be fog!) - azért annyi időm és energiám van, hogy a partvonalról feleslegesen belepofázzak más topikokba...
Üdv CKL!  ;) Engem nem zavar, ha normális körülmények között és nem egymást túllicitálva blablázunk. Elvégre a játékhoz tartozik bárki meglátása, amit v figyelembe veszünk v nem.   :D

Niare és Enoszuke:
Ehhez nem bírok hozzátenni, sosem érdekelt. Ezt csak azért közlöm, mert olyan számomra mint az egyenletek: ÉRTHETETLEN.

Idézet
Egyszóval ha már játszunk engem érdekelne, hogy az „alkotók” pontosan hogyan képzelték el Ynev egyes rasszait erv, asziszi, stb esetleg erről valami fellelhető anyag valahol ?
Persze az előbbi mondattal nem azt mondtam h felejtsd el, csak annyi h amit CKL írt, azt jónak gondolom. (Tiadlanban valóban vannak kevertvérűek, de már annyira rég léteznek h önálló rasszt alkotnak, s nem tesznek különbséget félvér és tiadlani erv között... szerintem) A többit meg magadnak kell összevadásznod, erről többet én nem tudok.  :console:
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 05. 19:19:48 írta wolftern »