Szerző Téma: EEK söntès  (Megtekintve 2424 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
EEK söntès
« Dátum: 2022. Július 30. 19:19:27 »
A játèkon kívüli megbeszèlèsekhez.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #1 Dátum: 2022. Július 31. 13:57:34 »
Idézet
Üdv!

A UTK nem ismeri hivatalosan a Khál-t mint fajt kérdés, hogy a CKL meséjében lefektetett inhumán szabályozás alapján alkotható-e khál karakter nálad is ?
;D Nem olvastam CKL meséjét, v csevegő részt így nem tudom miről van szó. Viszont utánanézek a dolognak, addig egy vázlat, ami alapján készíthetsz. (Emlékeim szerint Hulla és MAgyar Gergely készítettek ÚTK-ra, -hoz, -hez, höz valamit. A gépemen word-ben találtam a leírást, amint odaérek utána nézek komolyabban)

Íme, nem saját fejlesztés, de ha jól tudom ezt használták versenyen:

A khál, mint faj
Játéktechnika
KAP érték: 1

A khálok jelleme minden esetben csak Rend, Élet, ritkábban Élet, Rend vagy Rend lehet.
Tulajdonságok maximális értéke Adottság nélkül:

Erő: 20
Gyorsaság: 19
Ügyesség: 19
Állóképesség: 20
Egészség: 20
Karizma: 16
Intelligencia: 16
Akaraterő: 17
Asztrál: 15
Érzékelés: 20

Jellemző kasztok: Harcos, Fejvadász, ritkábban Lovag

Különleges képességek:
A Vadon szülötte: a khál karakter még fejvadászként sem sajátíthatja el a Pszi képzettség
Slan útját.
Állati érzékek: a khálok látása és hallása az emberi érték kétszerese, szaglásuk pedig az
udvari orkokéhoz hasonló.

Civilizálatlan:
Harcos kasztban a karakter nem rendelkezik az Állatismeret 1.fok (hátasok), Lovaglás
2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Harci láz,
Lélektan, Lovaglás, Művészetek, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika,
Térképészet képzettségekre.

Fejvadász kasztokban nem rendelkezik az Írás/olvasás, Lélektan, Színészet,
Orvtámadás, Élettan, Művészetek, Térképészet, Számtan/Mértan és Zárnyitás
képzettségekkel, valamint nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt az Álcázás/Álruha,
Csapdaállítás, Élettan, Írás/olvasás, Kínzás, Mechanika, Orvtámadás, Csomózás,
Taktika, Zárnyitás, Magasmágia, Ősi nyelv, Rúnamágia, Tapasztalati mágia,
Vallásismeretek, Művészetek, Pszi képzettségekre.

Lovag kasztban nem rendelkezik a Hadvezetés 1.fok, Lovaglás 3.fok, Állatismeret
(hátas állatok) 2.fok és Írás/olvasás 2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú
Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Írás/olvasás, Kultúra, Lélektan, Lovaglás, Művészetek,
Nyelvtudás, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika, Térképészet, Udvari etikett,
Herbalizmus, Jog/törvénykezés, Orvoslás, Ősi nyelv, Pénzügyek, Pszi képzettségekre.
Nem kapja meg a Nemesi vér hátteret.

Mancsok: a khálok mellső végtagjai ötujjú, erőteljes, karmos mancsokban végződnek,
melynek csapása borzalmas sebek okozására képes, s a mászásban is segítségükre lehet. Ezért
az ő esetükben a Pusztakezes harc képzettség a következőképp mőködik: 1.fok 1k6 Sp, 2.fok
1k6+1, 3.fok 1k10 Sp, 5.fok 2k6 Sp, és minden fokon egyel magasabb kategória ellen is
érvényesülnek az értékek, mint emberek esetében. Mászás esetén +15%-ot jelentenek
kieresztett karmaik. Alkalmatlanok viszont precíz mozgásokra, így Zárnyitásra és
Zsebmetszésre, ezekre -20%-ot kap a khál.

Rettenetes üvöltés: a khál karakter üvöltésével képes megvadítani az állatokat, amelynek
csak a jól idomított harci állatok, mint például a harci kutyák vagy lovak állnak ellen.

Született vadász: a khálok rendelkeznek az Állatismeret 2.fok, Fájdalomtűrés 2.fok,

Vadonjárás 3.fok(egyféle terephez), Időjóslás 2.fok (ehhez ő nem Intelligencia-próbát, hanem
Érzékelés-próbát tehet), Úszás 2.fok, Lopózás és Rejtőzés +40% (utóbbi csak terepen)
képzettségekkel. Esésre, Akrobatikára +15%ot kapnak.

Tehetséges: a 4.fokú Oktatás által nyújtott bónuszok segítségével sajátíthatja el a következő
képzettségeket: Pusztakezes harc, Mászás, Akrobatika, Esés, Lopózás, Veszélyérzék és
Rejtőzés képzettségekre.
Veszélyérzék: a karakter születésétől fogva 30%-os Veszélyérzékkel rendelkezik.

Védtelem elme:
A khal karaktere az azstrál és mentál megágia formák 2E-vel erősebben jönnek létre

Vagyon háttér 1 pontos meglétének esetén a khál karakter választhat, pénzt vagy a teljes khál
fegyverzetből egy fegyvertípust és a vértet. Tehát ha a fegyverzetet választja akkor
mindenképp megkapja a vértet(Harak), emellé pedig egy pár rakhart vagy egy pár khrgát vagy
egy ghont. 2 pontos Vagyon háttér esetén jár az előbb említett fegyverzet és Vagyon 1nek
megfelelő pénz is.

Teljes khál fegyerzet: a, a páros rakhar, a páros khrga, a ghon és a harak..

A fegyerzet
Rakhar:2es méretkategória Sebzés:1k10, KÉ:5 TÉ:10 VÉ:8 Időigény:3
Khrga: 3as méretkategória Sebzés:1k10+1, KÉ:6 TÉ:12 VÉ:10 Időigény:5
Ghon (kétkezes): 4es méretkategória Sebzés:3k6+2, KÉ:5 TÉ:14 VÉ:15 Időigény:5
Harak: SFÉ:6 MGT:2 STP:100


UI: Filió! ha téged is érdekelne a játék készíts karaktert, aztán meglátjuk hogyan bírunk haladni.  ;D


Helló

Nem találtam hiteles átalakítást, így tartom magam a toborzóban kimondottakhoz: A leírás alapján készíthetsz karaktert. Esetleg ha van kérdés keres nyugodtan, de akkor azt már a játéktérben (ne privátba) beszéljük meg.

Ave!

Lehet, hogy nem bonyolítom agyon és nem lesz Khál hanem inkább egy "szimpla" kardművészt faragok harc útjával vagy egy lovagot, még megálmodom, ha a jövőhéten lesz időm összepattintani a karaktert akkor gyüvök...

Másik kérdés mint mesélő melyik karakterkoncepciót preferálnád inkább a mesében?
1.) Khál - harcos (inkább testőr blokkolóember vonulat)
2.) Ember - kardművész (harc útja gerinces szamuráj vonulat)
3.) Ember - Lovag

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #2 Dátum: 2022. Július 31. 15:21:28 »
Huh! nem tudom.

Lesz harc, meg "nyomozás" is. Sztem mind3 jól jöhet. A társad Rigó pedig vszínűleg paplovag, v kegyelt hátterű lovagot alakítana (ami nálam nem zárja ki h te is efajta karaktert hozz)


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #3 Dátum: 2022. Augusztus 01. 08:57:47 »
Üdv!

Technikai jellegű kérdés alkarvédő használatához mint hárító - "fegyver" használatához elég a kétkezes harc képzettség vagy mindenképpen szükséges a pajzshasználat?

Kicsit változott a kardművész koncepcióm inkább elmegyek harcművész vonalra és ott is nő aki egy kicsit bohém könnyedebben veszi a szigorú harcművész életérzést egy kicsit "szerzetes" egy kicsit csábító :D lehet, hogy néha dekoratív testőrként "dolgozott" :D

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #4 Dátum: 2022. Augusztus 01. 10:10:30 »
Nekem marad a lovag...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #5 Dátum: 2022. Augusztus 01. 16:34:45 »
Ez egy jó kérdés DE!  ;D

Mivel ezzel VÉ-t kapunk (oké a pajzzsal is, de legyen az bármekkora van azért egy súly, míg az alkarvédő csak a fele a legkisebb pajzsnak is, mert beszarok ha 2 bőrdalarab két kézzel együttesen nyom 1 kg-t) ezért vértviseletnek számít. Ám mivel szabály szerint a bőrvért, fegyverkabát, posztóvért 5-8 kg ig 0 MGT-vel jár, így nem kell képzettséget sem felvenni.
1. ha alkarvédővel hárítasz, azt feltehetőleg nem pallossal a kézben teszi a karakter, lsd így már a harc/kardművész teknikákat alapból ezen mozdulatokat is beépítve tanulják -> álá feleslegesnek gondolom kp-t költetni
2. az ökölharcnál, amit (ha véletlenül az alkarvédőt ide sorolnám) fegyverként használna a karakter van sokkal keményebb rész, mint pl a könyök, v a bütykök amivel fájdalmasabb sebet lehet okozni, mint egy alkarvédővel, ezért ide sem sorolnám az alkarvédőhasználatot.
3. A pajzshasználathoz meg szintén soknak gondolom. Milyen idétlenül néz ki egy tolvaj karakterlapján: pajzshasználat (alkarvédők) 3. fok 10kp (mivel akkor elméletileg 1.fokon még csak képes a kezére aggatni, de a +15VÉ nem jár minden irányból, majd besurranó barátunknak 3.fokig fel kell tornáznia képzettségét, h ha belép egy ajtón és mondjuk jobbról a fegyverforgató kézfelől megtámadja egy őr, akkor az önkéntelenül is emelkedő kezéhez hozzáadhassa a plusz védőértéket. :rofl: Szval nem kell semmilyen képzettség.

Következő:
Annyi kérésem lenne, h akkor a karaktereitek ismerjék egymást! Nem muszáj jóbarátnak lenni, v h dolgoztatok már együtt csak esetleg annyi h (bár nem nézem ki egyikőtökből sem h akadékoskodna a másikkal) tudjanak a karakterek együtt/ egy dologért dolgozni.

Harmadik:
Ha már a szabályozgatásnál tartunk, elfelejtettem mondani, h részemről nem nézem a méretkategóriákat, hiszen a fegyverek SZERINTEM ki vannak egyensúlyozva... Tehát míg a másfélkezes kard 3k6 -ot sebez a tőr meg 1k10-zet az szerintem megfelelő. Értem én a szabály lényegét h a lovaskopja ellen egy szaros ramierával ne vegyük már fel a harcot DE!
aki ilyen agyalágyult, az megérdemli
2. Azért a ramiera VÉ-je nem tesz annyit hozzá a karakter védekezéséhez, h az egy lovasrohamot kibírjon legyen az akár egy toroni Iker vagy kráni fejvadász is
3. Akinek nem tetszik a rendszer az meg nem játszik ÚTK-val

Szval nagyjából ennyi, írjatok/kérdezzetek ha van valami  :D

« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 01. 16:37:14 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #6 Dátum: 2022. Augusztus 03. 09:09:42 »
Üdv!

Elkezdtem összekalapálni a karaktert és felvettem a Nemesi vér és Vagyon háttereket többek között így biztosan lesz kapcsolódási pont a lovaggal :P egy tiadlani nemesi kisebb kereskedőház leánysarja a család egy kisebb lerakatot tart fenn Erionban porcelánnal, fűszerrel és északi egzotikus árucikkekkel kereskednek. Mivel nemes így valószínűleg a Sryn tőrt soha nem fogják elvenni tőle, hiszen az megalázó lenne a kézkezes technikák kapcsán pedig Nisen kard + Sryn tőr (alkarvédőkkel) és mellette néha Hollószárnak párban felállásra gondoltam ezt később majd a Tánc képzettséggel mint látványelem próbálja meg a karakter összhangban hozni mivel egyben művésztehetség is :) táncosan suhogó hollószárnyak nagyon menőn nézhetnek ki :D

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #7 Dátum: 2022. Augusztus 03. 12:16:13 »
Nekem még leírás nincs így csak röviden némi infó...csak ha nem akarsz nem szükségszerűen  kell nemesi vérre vagy vagyonra tenned KAP-ból.

Kisnemesi vidéki lovag,déli-városállamok szülötte.A vidéken ahol a bírtokai vannak a családnak falvak és tanyák,valamint erdők sokasága alkotja,nagyvárosok
elég messze találhatóak. Krán közelsége miatt sok bűnözö települt át az erdőbe,ahol tábort vertek és onnan portyáztak lerabolva a tanyákat,falvakat.
A karakter fiatalabb éveit azzal töltötte hogy ezeket a rablóbandákat üldözze.Miután végül megelégelték és a környék nemesi családjai összefogtak és közös
erővel felhajtották - kiírtották az összes bandát.Jó időre elvéve a kedvét a többieknek az áttelepüléstől.
Ezt követően pedig kóbor lovag lett,mivel nem tartozott egy rendhez sem...

Szóval akár a két háttér nélkül is lehet kapcsolata a karaktereknek.Nem előkelő úri-lovag lesz a karakter.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #8 Dátum: 2022. Augusztus 03. 14:00:16 »
Üdv Rigor!

Nem állt szándékomban szét minimaxolni a karaktert ezért nem zavar, hogy nemesi vérre, vagyonra és művésztehetségre költöttem háttérként KAP-ot :) . Az alap koncepcióm, hogy a szülők apai ágról feltörekvő kereskedőház nemesi ága míg anyai ágon egy elszegényedő asziszi nemesi család akiknek már volt kereskedelmi lerakatuk ami a tiadlani tőkének köszönhetően élt túl és sikerült megerősödnie egyszóval egy „érdekházasság” gyermeke és egyben a szülők finom árnyékháborújában akaratán kívül résztvevő. Valószínűleg anyja nem véletlenül nem adott fiúgyermeknek életet sőt megpróbálta a lányát a boszorkányság útjára terelni amit apja nem hagyhatott ha már nincs fiú gyermeke, ezért a különböző családi befolyások minimalizálásának csökkentésére Erionba telepedtek le a lerakatot felügyelve valamint szerződtettet egy tiadlani származású testőrkapitányt is, talán anyja mesterkedésének köszönhető, hogy a végén egy eléggé világias életet élő bohém férfira esett az apa választása akiről később kiderült, hogy kicsapongó életstílusa miatt a Dorcha testőrségéből is eltanácsolták tehetségessége ellenére is a harcművész – testőrkapitány tanította az ifjú lányt. Így az intrika és a harcművész életstílus kettőssége jellemzi a közeget amibe nevelkedett.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #9 Dátum: 2022. Augusztus 03. 17:47:22 »
Üdv!

Filió!
Nekem tetszik, ès ugyan napközben csak gyors pillantást vetettem, de sztem jó lesz.

Rigor!
Múltkor a pm-nèl is akartam írni, de elmaradt  :wtf: (nem feltètelezek senkiről semmi rosszat, DE! volt már pèlda rá, h ugyan nem mondtam ès ebből lett a baj. A lènyeg h a továbbiakat  nem azèrt írom... Ès ez írásban úgy tűnik, h pedig azèrt említem h kötöszködjek.  :please:)
Attól h "kóbor" nem azt jelenti, h a 6 v 7 KAP-ot nem kell elkölteni. Ugyanis csak ez esetben kapja meg a lovag kaszt kèpzettsègeit.
HA Nem! költöd el ( emlèkeim szerint 6 v 7 kap a lovag kaszt, most csak a hasamra ütöttem , most nem èrek rá utána nèzni) akkor játèktechnikailag egy egyszerű HARCOS, nemesi születèssel. Ehhez pedig a meghatározott kereteken belül úgy válogatod a kèpzettsègeket ahogy neked megfelel. Rèszemről ez sem  problèma ;D

Szval tudom h nem jó mikor a KM mindig utólag jelzi ezt, de a karakteralkotó szabályok azèrt vannak, h mindenki azonos feltètelekkel induljon, èn pedig jónak tartom ezt. :read:

Másik dolog: ezt sem említettem, de èrdemes a minimaxolást kerülni, mivel a törtèneteimben -nagyon remèlem, h nemcsak èn gondolom ezt a mesèimről :panic:- a valóságban is èrvènyesülő józan paraszti èszt kell használni ès a fizika is a világunknak megfelelően működik, persze vannak kivètelek, de többnyire azèrt alkalmazom ezt. Egy èppen 10 intellektussal rendelkező karakter, főleg ha nincs sem írás ès számtan tudomány kb a filmekben is látott (városőr, jonbágy) ágyutöltelèknek jó.
Ismèt csak jelznèm, h mire kell számítani... Nem ijesztgetek v bármi hasonló, csak ha ezeket leírom, akkor elmèletileg már a játèk elejèn kiderül ki az aki nem tud nálam játszani. Ennyit a drámázásról  ;)
Kíváncsian várom az előtörtèneteket.  8)

Ui: Rigor! Rátok bízom a megbeszèlèst, mikènt hogyan ismeritek egymást.Viszont az ötleted is jónak tűnik.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 03. 17:50:27 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #10 Dátum: 2022. Augusztus 03. 20:40:03 »
Üdv Rigor!

Nem állt szándékomban szét minimaxolni a karaktert ezért nem zavar, hogy nemesi vérre, vagyonra és művésztehetségre költöttem háttérként KAP-ot :) . Az alap koncepcióm, hogy a szülők apai ágról feltörekvő kereskedőház nemesi ága míg anyai ágon egy elszegényedő asziszi nemesi család akiknek már volt kereskedelmi lerakatuk ami a tiadlani tőkének köszönhetően élt túl és sikerült megerősödnie egyszóval egy „érdekházasság” gyermeke és egyben a szülők finom árnyékháborújában akaratán kívül résztvevő. Valószínűleg anyja nem véletlenül nem adott fiúgyermeknek életet sőt megpróbálta a lányát a boszorkányság útjára terelni amit apja nem hagyhatott ha már nincs fiú gyermeke, ezért a különböző családi befolyások minimalizálásának csökkentésére Erionba telepedtek le a lerakatot felügyelve valamint szerződtettet egy tiadlani származású testőrkapitányt is, talán anyja mesterkedésének köszönhető, hogy a végén egy eléggé világias életet élő bohém férfira esett az apa választása akiről később kiderült, hogy kicsapongó életstílusa miatt a Dorcha testőrségéből is eltanácsolták tehetségessége ellenére is a harcművész – testőrkapitány tanította az ifjú lányt. Így az intrika és a harcművész életstílus kettőssége jellemzi a közeget amibe nevelkedett.


Rendben,csak azért írtam hogy akár más mód is akad az ismerettségre.De ha Neked amúgy is pont úgy alakult akkor jó :)



Üdv!

Filió!
Nekem tetszik, ès ugyan napközben csak gyors pillantást vetettem, de sztem jó lesz.

Rigor!
Múltkor a pm-nèl is akartam írni, de elmaradt  :wtf: (nem feltètelezek senkiről semmi rosszat, DE! volt már pèlda rá, h ugyan nem mondtam ès ebből lett a baj. A lènyeg h a továbbiakat  nem azèrt írom... Ès ez írásban úgy tűnik, h pedig azèrt említem h kötöszködjek.  :please:)
Attól h "kóbor" nem azt jelenti, h a 6 v 7 KAP-ot nem kell elkölteni. Ugyanis csak ez esetben kapja meg a lovag kaszt kèpzettsègeit.
HA Nem! költöd el ( emlèkeim szerint 6 v 7 kap a lovag kaszt, most csak a hasamra ütöttem , most nem èrek rá utána nèzni) akkor játèktechnikailag egy egyszerű HARCOS, nemesi születèssel. Ehhez pedig a meghatározott kereteken belül úgy válogatod a kèpzettsègeket ahogy neked megfelel. Rèszemről ez sem  problèma ;D

Szval tudom h nem jó mikor a KM mindig utólag jelzi ezt, de a karakteralkotó szabályok azèrt vannak, h mindenki azonos feltètelekkel induljon, èn pedig jónak tartom ezt. :read:

Másik dolog: ezt sem említettem, de èrdemes a minimaxolást kerülni, mivel a törtèneteimben -nagyon remèlem, h nemcsak èn gondolom ezt a mesèimről :panic:- a valóságban is èrvènyesülő józan paraszti èszt kell használni ès a fizika is a világunknak megfelelően működik, persze vannak kivètelek, de többnyire azèrt alkalmazom ezt. Egy èppen 10 intellektussal rendelkező karakter, főleg ha nincs sem írás ès számtan tudomány kb a filmekben is látott (városőr, jonbágy) ágyutöltelèknek jó.
Ismèt csak jelznèm, h mire kell számítani... Nem ijesztgetek v bármi hasonló, csak ha ezeket leírom, akkor elmèletileg már a játèk elejèn kiderül ki az aki nem tud nálam játszani. Ennyit a drámázásról  ;)
Kíváncsian várom az előtörtèneteket.  8)

Ui: Rigor! Rátok bízom a megbeszèlèst, mikènt hogyan ismeritek egymást.Viszont az ötleted is jónak tűnik.



A KM azért (IS) van hogy megmondja a tutit :)
Megnyigtatásul,fel sem merült bennem a KAP költség nélküli lovagság. Stat papíron nagyjából kész,jelentem KAP levonva (6 vagy 7,most én se tudom
hirtelen) alap lovag "csomag"...annyi hogy egyik rendnek a speckó csomagját sem választottam.

A maxolásból meg azt hiszem jó pár éve kinőttem :D Szóval ilyen nálam sem várható :)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 03. 20:44:51 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #11 Dátum: 2022. Augusztus 03. 20:56:14 »
OK. Ennek örülök...   ;D

A játék akkor kezdődik, mikor kész van mind2 karakter.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #12 Dátum: 2022. Augusztus 04. 12:01:11 »
Üdv!

Kezdő vagyon az alapkönyv alapján a harcművészeknek 1k3 arany + két választott fegyver

Kezdő arany : Dobás 1d3: ( 1 ): Össz = 1

Valamint a KM-nek dönteni szükséges, hogy a Vagyon háttér mennyi pénzmagot biztosít kezdésre mivel az alapkönyv azt írja, hogy Vagyon ( 1 ) : 20-40 arannyal rendelkezem plusz évi 5-10 arany támogatást tudok eszközölni kapcsolataim folytán a KM belátásától függően....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:EEK söntès
« Válasz #13 Dátum: 2022. Augusztus 04. 17:31:36 »
Üdv!

Késznek nyilvánítom első körben részemről a karaktert - amennyiben van rá igény a nemesi házat is később mesélővel egyeztetve kidolgozhatom részletesebben.

Utólagosan még változtattam a karakteren néhány %-képzettséget csökkentettem és az így nyert KAP-ból felvettem az asziszi nyelvismerete is úgy gondoltam, hogy anyai ágról egy hercegkapitány unokája csak beszéli valamennyire az anyai ág nyelvét még, ha távol is tartják az asziszi ágtól.

Mögöttes belegondolásként, ha kasztosítjuk a szülőket akkor apa - kardmester (udvari irányzat) , anya - boszorkány ( rejtőzködő hatalom stílusban ) mivel nem kalandoznak a szintjük ha van is valószínűleg 4-6 között mozoghat a húgica meg valószínűleg kezdő boszi csak a "harcosabb" fajtából némi "pusztakezes" technikával és tőrvívás (sai) képzettséggel :D - de ezek csak mögé gondolások a dolgoknak a végső szó úgy is a KM-é. :D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:EEK söntès
« Válasz #14 Dátum: 2022. Augusztus 04. 18:48:58 »
Paff! Hirtelen nem is tudom mit mondjak ;D Kicsit olyan mintha egy Anime világba kerültem volna. Érdekes, de jó értelembe véve...  :win: Többször át kell olvasnom, h mindent megértsek,  :console: jelenleg nem sok energiám van.

A déli kérdésre válaszolva: és amiért a külcsín és a karakter is ötletes, azt mondom, h induló vagyon 40 arany. Évenként pedig kapsz 7 aranyat.
 
Viszont felmerül a kérdés: Milyen vágyai vannak?

Idézet
amennyiben van rá igény a nemesi házat is később mesélővel egyeztetve kidolgozhatom részletesebben.
Részemről, egyelőre nincs... ha átlépjük az első akadályokat és lesz igény a folytatásra, akkor nem zárkózom el a részletektől.  :ahoy:

Idézet
Utólagosan még változtattam a karakteren néhány %-képzettséget csökkentettem és az így nyert KAP-ból felvettem az asziszi nyelvismerete is úgy gondoltam, hogy anyai ágról egy hercegkapitány unokája csak beszéli valamennyire az anyai ág nyelvét még, ha távol is tartják az asziszi ágtól.
OK.

Idézet
Mögöttes belegondolásként, ha kasztosítjuk a szülőket akkor apa - kardmester (udvari irányzat) , anya - boszorkány ( rejtőzködő hatalom stílusban ) mivel nem kalandoznak a szintjük ha van is valószínűleg 4-6 között mozoghat a húgica meg valószínűleg kezdő boszi csak a "harcosabb" fajtából némi "pusztakezes" technikával és tőrvívás (sai) képzettséggel :D - de ezek csak mögé gondolások a dolgoknak a végső szó úgy is a KM-é. :D
;D Mint ahogy én jártam/kaptam lehetőséget nálad az életútra úgy, azt mondom h később ha túléljük -nem a kalandot, hanem az elhúzódó játékot- és lesz igény egy intrikálósabb részhez akkor ezt nem árt észben tartani  ;)
Persze ettől függetlenül, lehet h még hamarabb is visszatérünk ehhez, mert a kaland éppen úgy alakul. Ha jól olvastam, még senki nem halt meg a családból, s a porcelán és selyem üzlet most is működik. (vagyis ha úgy alakul szeretnél akár menedéket is találni, v esetleg betekinteni a raktáraitokba)

Pénteken igyekszem átnézni, aztán akár indulhatunk is  :u-rock: