Szerző Téma: A Kalandozók Paradicsoma  (Megtekintve 1685 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #30 Dátum: 2022. Szeptember 10. 18:01:37 »
_______________________________________________________________
JK: Matsuma Serseriane Shami (Sham)
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*Amren távozik a pincéből, s csak néhány pillanat elteltével követed őt. A pezsegő Torozonban nem ismered ki magad, ezért egy pincérlány segítségét kéred. A tízes évei végén járó nő könnyedén útbaigazit, majd a dolgára siet.
A fogadóból az udvarra egy hosszú folyosón jutsz ki, ahonnan már tisztán kivehető a fürdőház különös épülete. Aki magányra vagy pihenésre ácsingózik, a taverna egyéb szolgáltatásai mellett, az a roppant épületegyüttest keresi fel. Fehér mészkőfalai különleges látványt nyújtanak az Erioni éjszakában, építői nem bíztak semmit a véletlenre.
A bejárathoz egy rövid lépcsősor vezet, mely fölött robusztus erkély terpeszkedik. A loggiát hírhedt bestiák szobrai díszítik; kiméra, griff, vagy épp egy leviuur. Az épület malachit díszítésű kupolás teteje, pedig mindezt fenséges keretbe foglalja. Amikor azonban belépsz a fürdőbe, egy puritán már-már a végtelenségig egyszerű folyosón találod magad, melynek végében három alak várakozik. Kettejük a Torozon őreinek átlagos öltözékét viselik, akik a fogadóbékéjét hivatottak fent tartani. Velük találkozik az ember az udvaron, a folyosón és a tulajdonos magánlakján. Kezükben lándzsa, testüket hosszú újjú láncing védi, mely felett vörös általvetőt viselnek. Az őrök között egy meglett korú dzsad üldögél, aki valamilyen könyvet olvas. Mikor elég közel érsz, az aggastyán komótosan, rádemeli tekintetét, végigmér s kellemes bariton hangján köszönt.


- Dzsah áldása kíséri a szorgosokat, kik lazítani vágynak! Kegyed, tisztálkodni vagy masszázsra vágyik? Előbbi három, utóbbi egy ezüst dénárba kerül.  -közli kissé délies akcentussal, mely a dzsadok pörgős nyelvezetére oly jellemző.

*Miután kifizeted a használati díjat, egy újabb homályos folyosóra kerülsz, melynek egy részét a Kék Hold fénye világítja be. A terem több részre tagolódik; eleinte elnyújtott oszlopsorok között sétálsz, majd a kupola alá érve kitágul a tér, ahol az két szintre osztódik. Az emeleteket páfrány és borostyánok ízléses elrendezése teszi természetesebbé, mely alatt a tiszta vizű medence található.

A tágas helységből, baloldalon több ajtó nyílik, s az utolsó oszlop tövében egy négyszögletű, nagyobb méretű kőlapon a Tepidarium szó díszeleg. A teremben mérete ellenére meglepő a hőség, rövid időn belül, apró izzadtságcseppek jelennek meg a maszkod alatt is. Mivel látszólag üres a fürdő, a legközelebbi ülőpadhoz húzódsz, s a kővel, csempével burkolt kőpadot békés, nyugtató meleg járja át.
Elméd lecsendesíted, tehermentesíted, majd az érzékelés és gondolatok nélküli álomtalan tudatállapotába kerülsz. Mikor a meditációd véget ér, ami nagyjából fél óráig tartott elégedetten tapasztalod, hogy tudatod visszanyerte eredeti frisseségét...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 10. 18:05:51 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #31 Dátum: 2022. Szeptember 10. 18:27:23 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája



A három alak jötte,majd mente között Lamia közel húzódik hozzá...Redgar már megtanulta ez mit jelent
ilyen helyzetekben így nem értelmezi félre a nő tettét.
Szétrebbennek miután távoznak a részegek és Lamia folytatja a beszámolót,miközben haladnak tovább
a folyosón:

/erv/-Ne haragudj...már emlékszem-és valóban ahogy említi rögtön eszébe is jut miről mesélt annak idején
neki-ez valóban egy igazán csodás hír,tudom hogy évek óta kutatsz utána...most végre karnyújtásra a siker.

/erv/-Nem titkosajtó?-kérdez vissza kicsit meglepve-akkor valami mágikus csudakapura gondolsz? Harcművész...harcművész,
nem attól félek én hogy elpáhol valaki,hiszen énmagam is képzett verekedő volnék,csak a fémbőröm nélkül pőrének érzem magam-

kopogtatja meg páncélját.

Közben elérik a fürdőt,ezért elhallgat.Csendben végigvárja még Lamia fizet a dzsadnak,majd belépnek a fürdőhelyiségbe...


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #32 Dátum: 2022. Szeptember 11. 08:54:50 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
taverna hatalmasnak mondható nehezen igazodok ki benne ezért a végén az egyik pincér segítségéhez folyamodom a lány könnyedén útbaigazít aztán már tovább is siklik a dolgára nem lehet egy könnyű élete itt a tengernyi durva férfi között kiknek gátlásait nagyban oldja a nagy mennyiségben elfogyasztott különféle ital. A fürdőház a taverna csöndes és nyugodt részének számít ide már nem ér el a csarnokokban zajló dorbézolás és a levegő is könnyebb a fürdő körül amellett, hogy egy építészeti műremek a város múltjából, felszabadultan könnyed léptekkel közelítem meg bár, így elsőre nem hasonlít onszenjeire* inkább az általánosabb fürdőházainkkal mutat hasonlóságot. A fürdőt őrség biztosítja ami jó jel, biztos, hogy így egyetlen részeg fajankó sem zavarja meg a fürdő nyugalmát, az öreg dzsad udvarias amit illik udvariassággal viszonozni - /Erv/ Alborne fénye ragyogjon be benneteket, csak tisztálkodni vágyom és gondolom a tiszteletdíjhoz egy puha testkendő és szappan is tartozik*** – hajolok meg feléjük majd tiadlani pengő ezüstben fizetem ki a fürdő díját s csak azt követően lépek be az épületbe. A fürdő épülete belülről is hatalmas és impozáns csöndes nyugalmat áraszt nyoma sincsen az onszenekre olyannyira jellemző visszafogott beszélgetések moraja ami megüli a területüket miközben háttérben a víz csobogásával lágy shamizer muzsika keveredik. Végig sétálok az oszlopsorok között majd megérkezem a kihaltnak mondható központi teremben ahol növények és egy hatalmas tiszta vízű medence terpeszkedik, a teremben meglepően meleg van és a páratartalom is magas érzem amint testem elkezd verejtékezni, ezért a test útjához folyamodok (Testhőmérséklet befolyásolása Pszi 1 kör koncentráció és 3 ψ pont / 6 fok – 1 óra)**, hogy ne öntsön teljesen el a verejték csak ezt követően telepedek le ülőpadhoz egy nyugodtabb zugba és ha kaptam testkendőt, vagy fürdőlepedőt és szappant azok akkurátus összehajtogatása és magam mellé helyezését követően merülök meditációba.

*Onszen: az onszennek rengeteg formája és típusa van, beleértve a kültéri és beltéri fürdőket. A fürdők lehetnek nyílvánosak, amit a város tart fenn, vagy magántulajdonban lévők, amik gyakran a rjokan nevű hagyományos fogadók vagy a magánszállások részei. Hagyományosan az onszenek külső elhelyezkedésűek, habár a fogadók nagy számban rendelkeznek bentre épített fürdőkkel is. Az onszen kifejezés a természetesen forró vizekre van használva. Az onszeneket meg kellene különböztetni a szentóktól, amelyek a beltéri közösségi fürdőházak, amelyek fűtött vízzel vannak feltöltve. Az onszenek meghatározásába beletartozik az, hogy a víznek tartalmaznia kell sok ásványi és kémiai elemet19 megnevezett kémiai elemet. Úgy hiszik, hogy az onszenek vizei gyógyító erővel rendelkeznek, ami az ásványi tartalma miatt származtatható. Egy sajátos onszen számos különböző fürdőt kínál, mindegyik vize különböző ásványi összetételű. A kültéri fürdők kádjai gyakran ciprusfából, márványból vagy gránitból készülnek, a beltérieké csempéből, vagy üvegből. A különböző onszenek különböző vizeikkel, és azok ásványtartalmával dicsekednek, plusz ezek az ásványok milyen gyógyító tulajdonságot tartalmaznak.
**ψ Pont:31/18
***

ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/31          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: -          Egyéb: Évi 7 arany "járadék"  ( 23 arany lekötve váltóban )       



A viselt maszk

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #33 Dátum: 2022. Szeptember 12. 19:55:24 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Összemesélés
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham), Redgar con C'auge


*A fürdőbe immáron hárman tartózkodtok, Lamia, és Redgar épp a medencéhez tart, mikor Sham végez a meditációjával. Lamiának a maszkos alak ismerős, -legalábbis az ábrázatára kiülő félmosoly erről árulkodik- ám a déli fickó és Matsuma Serseriane Shami még azelőtt soha nem találkoztak. Mindenki előtt az ébenfekete hajú nő üdvözli elsőként a harcművészt, -olyanféle meghajlással ahogy a tiadlani legutóbb búcsúzott tőle- majd a két ismeretlent is bemutatja egymásnak.


- Megszületett végül a döntés? Örülök, hogy itt vagy. Az én nevem pedig Lamia, s ha gondoljátok rátérek a lényegre.

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 12. 20:23:49 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #34 Dátum: 2022. Szeptember 13. 14:59:05 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
fürdő nyugalmában könnyedén tisztítom meg elmémet és frissítem fel az igénybevételtől mire szellemi frissességem visszatér, már nem vagyok egyedül Amren csan, kísérőjével együtt megérkezik aki így első ránézésre egy szalmaszőke déli „barbár” talpig vasban igazi nehézpáncélos kardforgatónak tűnik. Amren csan most már Lamiaként mutatkozik be és bemutatja kísérőjét is Redgar con C'auge lovag*-ot a bemutatatást követően meghajlok feléjük miközben leveszem a maszkomat a jövőben ismerniük kell valódi arcomat.
- /Erv/ A Tiadlani Matsuma Serseriane Shami a Matsuma házból üdvözöl benneteket délről jött Amren Lamia san és Redgar con C'auge lovag, kérlek szólítsatok csak Sham-nak – bólintok feléjük a meghajlást követően, majd megfontoltan folytatom - /Erv/ Lamia san igen megszületett a döntésem. Amennyiben jól vettem ki a szavaidból egy útikalauzra és talán plusz testőrre is szükséged lehet. – fürkész tekintettel mérem végig Redgar con C'auge lovag aki, ha nem is a leghatalmasabb emberhegyeknek tűni ám így is sokkal nagyobb és izmosabb mint az átlag férfiak láncruhájában meg egyenesen impozáns példány, már azok számára akik oda vannak a nehézpáncélos harcmodorért és harcosokért, egy biztos a rajta lévő ruházat megmozgatásához tekintélyes erőre van szükség - /Erv/ A tiszteletdíjam 20 arany, valamint minden napért még egy arany és az esetlegesen felmerülő kiadások Lamia san téged, mint megbízómat terhelnek. Továbbá, csak a te életedért tartozom elszámolással Redgar con C'auge lovagé-ért nem, ha az életed veszélybe kerül, akkor az én utasításaimat kell maradéktalanul követned, hogy életedet megóvhassam, ha azt mondom, hogy visszavonulunk vagy elmenekülünk akkor, az fog történni, a te érdekedben, mélyen tisztelt megbízóm. Az utolsó szabályom pedig az, hogy a város, illetve a városban tartózkodó külhoni, nemesi házainak illetve nemeseinek viszályába nem kívánom magam beleártani, árnyékháborúkban nem fogok részt vállalni, ha ilyesmi felé fordulnának ügyleteitek, akkor a szerződést felbontom és csak az időarányos fizetségemre tartok igényt. – citálom fel dallamos hangomon a döntésemet és azzal kapcsolatos tudnivalókat - /Erv/ Lamia san tisztelt megbízom számodra ezek a feltételek elfogadhatóak? És a feltételek ismeretében továbbra is igényt tartasz a szolgálataimra? –kérdezem meg tőle apró főhajtás keretében.



* „- majd a két ismeretlent is bemutatja egymásnak.” gondolom a „lovag” titulust használja, ha más nemesi titulust aggat rá akkor értelemszerűen Sham is azt használja…
**ψ Pont:31/31
***

ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/31          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: -          Egyéb: Évi 7 arany "járadék"  ( 23 arany lekötve váltóban )       



A maszk

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #35 Dátum: 2022. Szeptember 16. 16:35:35 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája



 A fürdőbe belépve Redgart rögtön elönti a víz, a meleg és a magas páratartalom hirtelen kellemetlenné válik
jelenlegi öltözékében.De azért követi Lamiát mert ennyi kellemetlenség meg sem kottyan a lovagnak.
Beljebb érve egy az egyik kő padon egy maszkos alak láthatólag éppen befejezi a meditálását,alakjából és
ruhájából ítélve...bár külhoni holmik,nőnek tűnik az illető.
Miután megszólal,be is igazolódik,hogy maszkját is leveszi egy csinos-egzotikus arcocska bukkan elő.
Üdvözlésére és bemutatkozására a lovag csak némán meghajol,mellkasa elé emelt,ökölbe szorított jobbjával.
Hagyja Lamiát kibontakozni,hiszen ő az aki tudja miről is van szó,Redgar csak próbál az elhangzott információkra
figyelni.Végtére ő most csak egy kísérő.
Amikor a beszélgetés arra terelődik hogy a nő testőre lenne Lamiának,felvonja a szemöldökét...úgy nézne ki,mint
 aki nem képes egy hölgyet megvédeni?


Mindezek ellenére nem szól közbe,nem akarja Lamia terveit akadályozni...inkább a továbbiakra lesz kíváncsi....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #36 Dátum: 2022. Szeptember 16. 17:54:58 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Összemesélés
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham), Redgar con C'auge


*Lamia figyelmesen végig hallgatja a tiad monológját, ám mindkét idegennek fennakad a szeme, mikor Sham a testőri szerepét ecseteli. Amikor a harcművész végzett, a "megbízó" akkor szólal csak fel:


- Nem mindent fogadok el. Redgar, a társam és a testőröm is egyben, ne haragudj de az ő szava a mérvadó.  Igen, a szolgálataidra számítottam hogy egy rátermett kardforgatót találtam az ügyünk mellé, -itt Lamia, a lovag felé fordul és annak tekintetét keresi, mintha azt akarná hogy ő is valami meggyőzőt szóljon az idegenhez- de a feltételek hallatán kénytelen vagyok változtatni az ajánlaton:
- Ott lent, van egy átjáró
-kezével a medence aljára mutat- tegyünk néhány kört a csatorna rendszerben, és amikor találunk egy feljárót, ami számodra ismerős, és ha akkor úgy döntesz, azonnal odaadom a húsz aranyat, plusz kettőt a fáradozásaidért. Nem az áhított aranyak okozzák a gondot, hanem a feltételek, Az én életem itt mit se szá... -harapja el hirtelen a mondatot, majd gyorsan újabb magyarázatba kezd.
- Nem adom fel a kék platán megtalálását, de a karkötőn, a medencén -jobb kezével, ideges, csavaró mozdulatot tesz, a balján viselt koromszínű kövekből készült karláncon- és a jóslaton kívül nincs más kiindulásom. Mint mondtam kényes az ügy, és megértem hogy nem kívánsz belefolyni... Éppen ezért kérem a segítséged, nincs más aki segíthet nekünk. Legalább az ösvényt találjuk meg, Erion mely részén keresgéljünk?!

Amikor a részleteket sikerül tisztázni, Lamia leveti kabátját/felsőjét, majd a vízbe szökken hogy mutassa az utat. A medence legalján egy zugban, beomlott valamitől a fal, -felülről ez nem látszik- ez a bejárat. Az átjáróhoz azonban le kell merülni a 2 méter mély vízbe. Rövid úszás után, egy üregben találjátok magatok, ahol áporodott szagú a levegő. A tárna két ember széles, s végét egy vaskos faajtó reteszeli el. A folyosó mesterséges és a járatban a víz szintje, pusztán a lábfejekig ér.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 16. 20:53:05 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #37 Dátum: 2022. Szeptember 19. 13:11:37 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Torozon, fürdő
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
z események meglepő fordulatot vesznek, természetesen az összes ügyfél próbálja a védelme érdekében felállított korlátozásokat fellazítani, ám most teljesen más a helyezet Amren csan avagy Lamina san kendőzetlenül közli, hogy a testőre C'auge lovag és valójában rám csak mint bérkardra, kardforgatóra számít. Akár meg is sértődhetnék a lealacsonyítása kapcsán ám az ereimben keringő asziszi vér más cselekvések irányába terel a teljesen kötetlenné váló megállapodásban, annak ellenére, hogy érzem valamit elhallgat a megbízom. Természetesen játszhatjuk így is a játékot vakra ám akkor én is emelem a tétet, hiszen ha konkrétan a lovag úr felel a megbízóm életéért akkor szükséges lehet további biztosítékok beiktatására részemről. - /Erv/ Akkor, ha jól értem Amren Lamia san a személyes biztonságodért Redgar con C'auge lovag felel teljes mértékben s az ő szava a döntő, valójában rám mint útikalauzra számítotok valamint mint egyszerű zsoldos. – fuvolázom lágy, hangon ám megvető mosollyal az arcomon - /Erv/ Így viszont további biztosítékokat kell kérjek, mert mi történik, ha véletlenül Redgar con C'auge lovag döntéseinek következtében életedet veszted, akkor ki fog kártalanítani annak ellenére, hogy az általatok óhajtott feladatokat elvégeztem? A tiszteletdíjam továbbra is 20 arany, valamint minden napért még egy arany és az esetlegesen felmerülő kiadások Lamia san téged, mint megbízómat terhelnek. Viszont, mivel a személyes védelmedet nem én látom el és a biztonságod nem az én döntéseimen múlnak, ezért a tiszteletdíjamból 10 aranyat most előre kérek biztosítékul mintegy zálogként. – dallamosan fuvolázom Amren Lamia san-nak miközben ugrásra készen fürkészem mindkettőjüket - /Erv/ Amennyiben ilyenformán a feltételek számotokra nem elfogadhatóak, úgy utunk itt és most elválik és titkotokat és a fürdő titkát megőrzöm. -  egyértelműsítem számukra a helyzetet, készen arra, hogy esetleg a nemleges választ követően megpróbálják a személyemben lévő elvarratlan szálat elvarrni, hiszen nem teljesen őszinték valamit titkolnak.

Amennyiben Amren Lamia san és Redgar con C'auge lovag ráállnak a megváltozott feltételű üzletre úgy a maszkot és a kardomat szorosan becsavarom a fürdőlepedőbe*, ha nem fizetnek ki, akkor utunk tényleg elválik a karakterem még kiélvezi a fürdő nyújtotta kényelmet, majd hazatér a családi kereskedelmi lerakatba.

A nem veszek le magamról semmit, hiszen engem nem akadályoznak olyan nehéz vasak, mint Redgar con C'auge lovagot a kis csomagommal követem Lamia san-t majd lemerülök, hogy egy dohos folyosószakaszban bukkanjak fel, ahol egyből alkalmazkodom is a megváltozott körülményekhez (ψ Érzékszerv élesítés látás – hallás Pszi 1 kör koncentráció és 5 ψ pont / 10 fok – 1 óra – ruhaszárítás és a fázás ellen, Testhőmérséklet befolyásolása Pszi 1 kör koncentráció és 1/1 ψ pont  – 6 kör – „bagolyszem” és „rókafül”)**, majd ezt követően a fürdőlepedőt kicsavarom és a kardot és tokját áttörölgetem a maszkot felveszem, de hátrafordítom, hogy ne az arcomat takarja a kardot pedig a széles övembe tűzöm és a szűkebb térre tekintettel inkább a Sryn tört tartom a kezem ügyében, hagyom, hogy a folyosószakasz érzete betöltse a kiélesített érzékszerveimet mindaddig amíg a lomhább Redgar con C'auge lovag is fel nem bukkan.

* Mint mesélő nem reagáltál arra, hogy a kérésem alapján kaptam vagy nem kaptam fürdőlepedőt ezért a hallgatás beleegyezés elvén úgy veszem, hogy a borsos belépti díj egy fürdőlepedőt is tartalmaz, ha már a karakterem kérte.
**ψ Pont:31/ 24
***

ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/24          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: -          Egyéb: Évi 7 arany "járadék"  ( 23 arany lekötve váltóban )       


Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #38 Dátum: 2022. Szeptember 21. 19:21:58 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Összemesélés
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham), Redgar con C'auge


*A megbízó méltányló biccentést tesz, s miután végighallgatott békítő hangon igyekszik válaszolni.

- Elnézést kérek, ha valamivel megbántottalak Sham(i). Természetesen elfogadom a feltételeid, viszont nem kell zsoldosnak tekinteni magad... Mint említettem kivételes felfedezők vagyunk, akik nem bánják ha az istenek becsületes, állhatatos társsal hozzák össze. Samilnor úr, egész Erionban csak téged illetett e két jelzővel. Számunkra fontos a diszkréció és ha jól tudom, a Raiyburo családot még senkinek nem sikerült megvesztegetni -a "család" szó említésekor, mélyen a harcművész tekintetébe fúrja sajátját- (Dobj Asztrál próbát! Igazából Lélektan, de neki magasabb mint a tied) Erre is és az Erioni helyismeretedre építve választottunk. Természetesen Redgar con C'auge lovaggal azt szeretnénk ha a kékplatán megtalálásáig velünk maradnál, de már az is eredmény ha segítesz rátalálni az utunkra -a kabátzsebéből egy kis bársony szütyőt vesz elő, melyben drágakövek fickándoznak. A tartalmát tenyerébe üríti, majd a tiadlani felé nyújtja- Válassz! Most nincs nálam arany, de szerintem egy nagyobbacska gyöngy, vagy egy kisebb vörös rubin, netán egy szép zafír fedezhet tíz-tizenkét napi fizettséget.


(Vissza az időben)   *Először az öreg dzsad értetlenül néz, majd mikor leesik nála a tantusz, rövid, szapora fejbiccentésekkel helyeslőn bólogat.
- Igen, ha átkíván öltözni, az ajtó után balra -mutat a mögötte lévő bejáratra- az első folyosón, ott jobbra van az öltöző. Ide bármilyen értéktárgyat, értékét leadhatja Rac -nak. Száznyolcvankilencedik Torozon kezeskedik érte, hogy azokat a fürdőzés után is pont úgy találja ahogy nálunk hagyta. Rac-től, kérhet törölközőt és masszázsal is tud szolgálni.


(OFF:
1. Mivel nincs értékbecslésed, így nem bírod megállapítani h Lamia hazudik e. De ha lélektanhoz folyamodnál, azt állapítod meg/látod h igazat szól.

2. A kövek, amiből válogathatsz: -a karaktered nem ismeri a drágaköveket és a színeit, tudom. De most tekintsünk el ettől, azt választasz amit akarsz, max annyi h az említett 10-12 napnál valamelyik 2-4 arannyal ér kevesebbet-
  • igazgyöngy -fehér
  • rubin -karmazsinvörös
  • zafír -kék
  • krizoberil -sápad sárga
  • hegyikristály -átlátszó
  • nefrit -sápadt zöld
A legnagyobb drágakő sem nagyobb mint az ember kisujjának körme, sőt többnyire kisebbek... tehát max 200 arany lehet az értéke a 15-20 kavicsnak ;D

3. Amíg Rigor nem válaszol, nem bírok folytatást írni, vagyis h hogyan juttok le/mi történik)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 21. 20:16:20 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #39 Dátum: 2022. Szeptember 23. 16:21:49 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Torozon, fürdő
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
hogyan a szél fúj úgy hajlik a nád hallom elmémben a tanítóim bölcsességét miközben Lamina gyors helyzetfelismeréssel próbálja elsimítani sértettségem hullámait, de ami történt megtörtént. Egyenlőre velük kívánok tartani a kíváncsiságom azért hajt előre maga alá gyűrve sértettségemet. Sebaj legyen C'auge lovag a testőre, ha Lamina úgy képzeli, hogy neki könnyebb ha egy befolyásolható a kénye kedve szerint cselekvő személy óvja, hát legyen ez az ő döntése. Lamina szabadkozására csak röviden és talányosan hümmentek - /Erv/ Hmmmmm. – elfojtom a bennem lévő tüzet a vad robbanékonyságot, levegővé válok alkalmazkodom ám a levegőre jellemző jó kedély valahogy nem akar megérkezni ezért újra váltok és vízzé leszek ami kitartó és higgadt, konok és makacs leszek de csak úgy, hogy csöndben teszem a dolgom és a végén csendesen szemlélem annak eredményét. Lamina további magyarázkodását szó nélkül, hagyom amikor előkerül a bársonyzsákocska még akkor sem szólalok meg jobban kedvelem a biztos alappal rendelkező vert érméket vagy dukátokat, mint a számomra ismeretlen drágaköveket. Lamina tenyerén jó pár darab kisebb ékkő sziporkázik a fényben, miközben az arcáról vagy a hangjából semmit sem tudok kiolvasni. A drágakövekhez nem értek ezért akár félre is vezethet, de ha már így van akkor legalább a szépérzékemre és a hangulatomra hallgatok és a sok szögletes kő közül egy tökéletes gömb alakú fehér golyót (Igazgyöngy) emelek ki, ami szivárványosan csillog ahogy megtörik tejfehér felületén a fény. Tökéletes forma és harmónia el tudom képzelni fülbevalóként bár ahhoz kéne neki egy pár, vagy egy áttört angyalmedálban esetleg egy indás gyűrűben. - /Erv/ A gömb tökéletes forma ami sugározza magából a harmóniát és harcban is a leghasznosabb forma. - zárom le a beszélgetést, majd készülődni kezdek a medencében való megmártózáshoz.

*
**ψ Pont:31/ 24
***

ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/24          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: - Egyéb: Évi 7 arany "járadék" ( 23 arany lekötve váltóban ) Drágakő: Igazgyöngy ( 8-12a )


Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #40 Dátum: 2022. Szeptember 23. 17:42:25 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája



  A hölgyek egyezkednek,egy percre kétséges hogy az egzotikus szépség kötélnek áll e a megbízást illetően,bár Redgar azt
is jól látja hogy büszkesége negyobb annál mint hogy szimplán zsoldos legyen.Lamia is felismeri ezt időben és bővebb magyarázatot
ad,miszerint az útmutatásért fizet inkább,nem a fegyveréért...
Megeggyeznek az árban,majd a két vizitündér a medencébe csobban,a lovag látja az áttetsző vízben amint lemerülnek,majd mint ha csak
 a medence falába úsznának eltűnnek.
A lovag lehámozza vértjét,Lamia tanácsára...bár úgy véli egyszerőbb és  gyorsabb lenne az út lefele,lévén úszni úgy sem tud...egyszerűen
 akár sétálhatna is a medence alján az átjáróig.De azért összecsomagolja a vértet és egy szíjjal az övéhez rögzíti.
A medence széléhez áll,majd többször nagy levegőt vesz,de egyszer sem képes rávenni magát hogy a nem túl mély vizbe ugorjon...hiszen mi van,
ha nem tudja visszatartani a lélegzetét az átjáró végéig,vagy egyzserűen túl lassan halad a vízbe? Sosem érzett félelem keríti hatalmába,még a
medence szélétől is elhátrál,miközben a fejét rázza:

/erv/-Nincs az a pénz amiért beleugranék a vízbe!-motyogja közben,egészen az egyik padig hátrálva,majd ott leül.Máélységes szégeyenérzet fogja el,
hogy kifig rajta egy ilyen közeg,miközben harcban pengékkel szembenézve mindig bátran helytállt....

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #41 Dátum: 2022. Szeptember 25. 09:43:34 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája,
Valahol a föld alatt
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Kutatás
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham),
Redgar con C'auge

- Jó választás! A gyöngyöt Ynev bármely pontján beválthatod, s aki kicsit is érti a dolgát legalább huszonkét aranyat ad érte. -mosolyodik el, s az ügyet Lamia sem ragozza tovább. Mialatt a drágaköveket visszateszi a lovagra kacsint, majd sokat sejtetően "találkozunk odaát" pillantással a vízbe ugrik, hogy vezesse a csapatot. Mivel Redgar soha nem említette, hogy víziszonya van így társnője nem, de újdonsült társa meghallja viszolygását...  (OFF: Mivel Filió előzőleg azt írta, h Redgart követi, így értelemszerűen a harcművész nem ugrott a megbízó után. Ettől függetlenül módosíthatsz a döntéseden, viszont akkor a következők nem történnek meg és új reagot írok :D )

*Amíg a déli fickó rettegésével és a páncélzattal küzd, a harcművész gondosan becsomagolja fegyverét és a maszkot, miközben Lamia csillogó vizes hajjal ismét megjelenik a medence szélénél.

- Na mi lesz már? Nem jöttök?

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 25. 09:45:25 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #42 Dátum: 2022. Szeptember 28. 10:36:06 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája



  Redgar zavartan néz maga elé,sose gondolta hogy egy medencényi víz fog ki rajta.Lamia újra felbukkan a víz felszínén:

"- Na mi lesz már? Nem jöttök?"

A lovag vöröslő arccal,szemlesütve mondja:

-Nem akarlak cserbenhagyni...erdős síkvidéken nőttem fel,sosem volt nagy jelentősége az úszásnak,egyszer gyermekkoromban,
apródként a folyóba estem páncélzatban...a katonák hoztak fel a folyó aljáról,azután meg főleg nem volt kedvem úszni tanulni.
De azt sosem gondoltam volna hogy egyszer ilyen hatással lesz rám ez az átkozott víz...sajnálom Lamia!



Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #43 Dátum: 2022. Szeptember 30. 10:14:03 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája, Valahol a föld alatt
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Kutatás
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham), Redgar con C'auge


*Miután kitudódik hogy a lovag mégsem tart a társasággal, Lamia a barlangban elvezeti az ajtóhoz a harcművészt, ám Redgar hiányában azon át nem jutnak.


- Van ötleted? A társam bizonyára képes lenne áttörni az ajtót, azonban a félelme nagyobb, mint az elszántsága. -közli kissé idegesen, majd halk sóhajtást hallat, s int hogy menjetek vissza- A nehezebb úton kell mennünk. Ismerek valakit, aki segíthet...

A medence mellett feszülten várakozik Redgar, s mikor mindkét nő kiszáll a vízből, kétségbeesése csak akkor hagy alább.
- Nem mondtad hogy félsz a víztől!? ...Más utat kell találnunk! Odalent egy ajtó zárja el utunk. -fordul Lamia a lovag irányában, miközben hosszú haját szárítja. Hangjából inkább a csalódottság érezhető, mint a megrovásé. Habár a "más" szót elég élcesen ejti.
Amikor mindenki megszárítkozott visszatértek a fogadóba, ahol ilyenkorra már több üres asztal is akad. Lévén hogy az idő átlépett a másnapba, és a vendégek jókedve is alábbhagyott. Lamia a személyzettől társaságotoknak rendel egy italt, mindenkinek a saját ízléséhez mérten (a felszolgáló lány, megvárja hogy elmondjátok rendelésetek, senkire nem erőltetnek semmit ;) )
- Ismerek egy Genragurbd nevű tolvajt az Örömnegyedből. A probléma csak az, hogy arrafelé nem szívesen látnak. A fickó az Andalítók és Aranyak környékén lebzsel. Alacsony akár egy gnóm, a bal szemét pedig egy fekete sállal takargatja, mintha nem látna. -fintorodik el, miközben a rendelèsetek a csinos felszolgáló az asztalra helyezi.


« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 30. 19:04:34 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #44 Dátum: 2022. Október 05. 20:50:28 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Torozon, fürdő, ismét taverna
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
medencéből furcsán nyíló elhagyatott folyosó szinte teljesen sötét és a lovag se érkezik meg utánunk ezért Lamina az ajtótól visszafordul és újra elmerül, nem nagyon akarnak visszatérni ezért rám is egy újabb mártózás vár a kieső idő miatt csak a beszélgetés legvégére érek oda a jó lovag valami miatt nem akar mártózni a medencébe, mondjuk annyi vassal amennyivel ő rendelkezik én se szívesen ereszkednék bele a medence közegébe. Nem kívánom a jó lovag önérzetét tovább pattintgatni ezért nem teszek semmilyen megjegyzést arra a tényre, hogy nem tudja legyőzni a félelmeit. Amíg Lamina a haját szárítgatja kihasználom a medence adta lehetőséget és teljesen lefürdöm az sem zavar, hogy a lovag meztelenül lát, hátha felbuzog benne a férfiasság és az elkövetkezendőkben jobban felül tud emelkedni a korlátjain. A fürdést követően magamra veszem a ruháimat és elmém hatalmával elkezdem magam szárítani (off értelemszerűen akkor nem a lenti folyosón szárítom magam ψ – vel off) miközben Lamina nyomába eredek. Útközbe azon merengek, hogy lehet egyszerűbb lett volna csak berántani a lovagot a medencébe sokkterápia kapcsán és akkor nem kéne a kacifántosabb úton járnunk. A tavernában legnagyobb meglepetésemre letelepszünk vacsorázni amit mondjuk nem túlzottan bánok ám a nehéz ételeket kerülöm valami hallevest kérek egy egybesült hallal karöltve epekedve gondolok atyám hazájában olyannyira divatos kis halfalatkákra amikben itt biztosan nem lesz részem, bár lehet, hogy valamilyen halikrával szolgálhatnak. A rendelésünket követően Lamina részben beavat a terveikbe egy furmányos szakemberre egy besurranóra lesz szükségünk aki egy Genragurbd nevű személyben manifesztálódik. - /Erv/ Hmmmmm. Akkor gondolom nem Genragurbd közreműködésének megnyerése a legnagyobb problémánk, hanem azok a személyek akik nem túlzottan kedvelnek az Örömnegyedben… – sommázom az elhangzottakat miközben végig pillantok az étkeimen aztán tekintetemmel tüzetes mustrában részesítem asztaltársaim által kért étkeket is, az étel sok mindent elárul a fogyasztójáról.

*
**ψ Pont:31/ 24
***

ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/24          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: - Egyéb: Évi 7 arany "járadék" ( 23 arany lekötve váltóban ) Drágakő: Igazgyöngy ( 8-12a )