Szerző Téma: A Kalandozók Paradicsoma  (Megtekintve 1772 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #15 Dátum: 2022. Augusztus 22. 16:43:54 »
_______________________________________________________________
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*A csapos nesztelenül tevékenykedik, aki busa fejével és bozontos hajával valóban rászolgált a bagoly névre. Legalábbis erre a sziluettre, rögön az erdő éjszakai vadásza ugrik be. Mikor azonban faképnél hagyod csak közönyösen legyint, miközben a söntéshez is újabb vendég érkezik.

Lamia kissé hüledezve fogadja a hátba veregetést, hiszen eddig egy ölelés is elég volt... Annyi idő meg nem telt el, legfeljebb egy hónapja váltatok el Equasselnél. 
Viszont a kiszemelt asztalnál jókora hányásfolt üdvözöl benneteket, ezért kénytelenek vagytok másik asztalt keresni, vagy kintebb beszélgetni. (A nagyterem hatalmas, egybe nyíló belterét körfolyosók tarkítják. Három részre osztott, a söntés előtt hitvány alkalmatosságok vannak, míg belül, kis emelvényen a különösen gazdag vagy híres vendégek öntethetik ki magukat, a kettő között kisebb-nagyobb asztalok sorakoznak.


- Értem... Ne aggódj még semmi ürültségbe nem keveredtem bele. -mosolyog, miközben lehalkítja hangját, s téged is próbál csitítani. Nem suttog, de a csillogás a szemében majdnem ugyanazzal az izgatottsággal tölti el, mint Redgar con Cauge lovagot.
- Equasselnél, tudtam hogy északra Tiadlanba tartok. -pusmogja sejtelmesen- félúton akartam ismét találkozni, és bemutatni téged valakinek. Azonban nem várt események történtek, és minden megváltozott -hangjából feszültség is érezhető, ám a vele töltött két, három év alatt sikerült viszonylag kiismerned. Főképp, akkor beszél tőmondatokban, mikor fél hogy mások is meghallják a beszélgetésetek. - Álmodtam egy helyről... Nem sokára érkezik még valaki, és akkor a fürdőben mindent elmesélek. Addig foglalj egy szobát, vagy használhatod az enyémet is. -közli röviden, majd veled együtt a pulthoz sétál...

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #16 Dátum: 2022. Augusztus 23. 17:44:34 »
_______________________________________________________________
JK: Matsuma Serseriane Shami (Sham)
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*A tolvaj nyikkanása, jelzi a fájdalmat mely miatt kénytelen akaratodnak engedelmeskedni. Miközben térdre kényszeríted, esendően bár számodra értelmetlen nyelven karatyol:

 
- fi' awush khayif al'iinsan 'abshae wahash"

*Ezután a rablót magára hagyod, s folytatod utad. A kocsmából kiszűrődő hangok alapján rengetegen lehetnek bent. Füst, beszéd, cimbalom muzsikájának egyvelegének, furcsa és groteszk „dallama” hallatszik bentről. Belépsz a taverna vastag ajtaján, s rögtön egy úriember már elébed is lép. A középkorú férfi, magas, vékony, de szikár testalkatú, bõre színe alapján délrõl származik.

- Húh, aznnyát! Ezt me' a zistenek hózták, miben szolgálhatok? -Lihegi széles vigyorral az arcodba, miközben kupáját jó magasra emeli. Mellette álló társnője -aki ruházatából ítélve örömlány lehet- szinte azonnal kihúzza előled ittas kuncsaftját.
A nagytermet a népek zsúfolásig feltöltötték. Ahhoz hogy a söntéshez juthass, szó szerint át kell verekedned magad. A mulatozó tömegből ki-be járkál két felszolgáló lány, és tálcán hozott étkeket valamint italokat hoz a vendégeknek. A színpadon a vendégek szórakoztatására, melyen egy fiatal kb. húszas éveiben járó dúskeblû, hosszú és göndörhajú szép hölgy ül, andalító dallamokat játszik a vendégek szórakoztatására.
A vendègek között azonban nem látod  Amren Samillnort
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 23. 19:17:41 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #17 Dátum: 2022. Augusztus 23. 20:17:33 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája





  A kiszemelt asztalnál méretes hányásfolt fogadja őket,ezért egy másik üres asztalt céloznak meg.Leülve Lamia
mesélni kezd,Redgar pedig figyelmesen hallgatja:

/erv/-Hm...bemutatni nekem valakit?!-kérdez vissza ugyan azon a sejtelmes félhalk hangon-Hmmm,azt már megtanultam hogy
az álmaid komoly jelentéssel bírnak,már alig várom hogy elmeséld milyen hely az...


Felállnak és a pult felé indulnak vissza.Szóval valakit még várnak,akinek valószínűleg köze lesz ehhez a bizonyos helyhez.

-Ejh,nővérem...nem illik egy hölgy szobájába kvártélyozni,majd bérlek egyet magamnak.Utazás közben közös tábortűzön
osztozni az teljesen más....és pont a fürdőben beszélgetni,ez vajh milyen fura ötlet?


A pulthoz visszaérve megvárja hogy Torozon rá figyeljen és kér egy szobát:

-Kegyelmed legyen már oly jólélek,adjon nekem egy szobát erre az éjszakára-közben előkotorja a pénzt.
Ha sikerül ekkora tömeg ellenére szobát kapnia,akkor Lamiának megmutatja a szoba számát,hogy tudja melyikben
van.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #18 Dátum: 2022. Augusztus 28. 20:48:50 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
tolvaj dolgavégezetlenül áll tovább miközben számomra érthetetlen nyelven, hadovál. Mindegy a helyzet és a gesztusok magukért beszélnek a kardtokot erősebben markolva török utat magamnak az ünneplő tömegben és hálát adok az arctalanságnak.
A tavernába belépve megcsap annak állott szaga és a bent lévő tömeg izzad kipárolgása ami keveredik az egzotikus illatszerekkel ám még azok sem képesek elnyomni a testektől és az alkohol kipárolgásától nehéz levegőt, ebből a szemszögből nézve már értem, hogy a Tiadlaniak miért tartják barbároknak a legtöbb rajtuk kívül eső népeket és valószínűleg hasonló okból tartják barbároknak az elzárkózó Niareiek még a Tiadlaniakat is. A tömegben körbejárva sehol sem látom vendégseregletben Amren Samillnor és testőreit ezért az egyik pult felé veszem az irányt és amikor a csapos figyelemre méltat neki szegezem a kérdést /Erv/ - Jóember mondja látta a mai este folyamán Amren Samillnort az ilanori bankárt és testőreit ? Mivel értem küldetett a mai nap folyamán, bár még nincs éjfél, vagy esetleg különtermet foglaltatott? – lobogtatom meg az orra előtt a küldönc által átadott cetlit.



A viselt maszk

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #19 Dátum: 2022. Augusztus 30. 21:37:45 »
_______________________________________________________________
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________


" -Hmmm,azt már megtanultam hogy az álmaid komoly jelentéssel bírnak,már alig várom hogy elmeséld milyen hely az... "

Lamia egy sejtelmes félmosollyal nyugtázza monológod. Ifjabb Torozon pedig egy 4. emeleti többágyas szobát ajánl, egyetlen Godorai aranyért. Ezután már épp távoznál mikor barátnéd egy meglepő mozdulatot tesz. Lazán megemeli bal kezét, mikor egy fekete csecsebecsét pillantasz meg a kézfején, ami eddig fel sem tűnt. (dobj intelligencia próbát!)

- Azon a helyen találtam. -jelzi pajkosan.

*A kulcson a 100-zas szám látható. Bagoly, a kocsmáros két vendég kiszolgálása közben, gyors elhadarja merre található a szobád. Ezután elindulsz a jelzett úton. A lépcsőhöz érve látod, hogy nemcsak messziről tűnt magasnak, hanem az is. Márványból készült és felfelé, egy díszes bársonyszőnyeg kúszik. A lépcső minden szinten balra kanyarodik, és ahogy haladsz felfelé, a képek, lámpások növények, bútorzat is egyre szegényesebb. Habár a hatás, közel sem annyira veszélyes, mint egy közönséges fogadóban. Csupán arról van szó hogy a fentebb lévő szinteken kevesebb a lámpás, a fali képeket és szőtteseket, olcsóbb, durvább eszközök váltják. Azonban a lépcső a legfelsőbb szinten is márványból van, korlátját méterenként fenséges tőrnagyságú szobrok díszítik. Felérve az emeletre egy végtelennek tűnő előtérbe kerülsz, melynek középpontján a lépcső. Jobb és bal oldalt egyaránt szobák sorakoznak, oldalanként 10. Maga az előtér is szép, körben az ajtók mellett cserépben ápolt növények vannak. Fent a plafonról sárgásan csillogó réz csillár, melyen a gyertyák fele világít. A szobaszámozás a lépcsőtől számolva balra kezdődik. A  századik bejáratot megközelítve, a tölgy ajtóba szemmagasságban van gravírozva, a szoba száma. A kilincsen lévő díszítés is mester munka, mely szintén sárgarézből készült. Belépve a szobába egy megviselt helyiség fogad. Két hatalmas emeletes ágyat látsz, melyet talán a laktanyákban katonák használhattak. Az ablakhoz közelebbi oldalon egy tükörrel ellátott asztalt pillantasz meg. Szemben az ajtóval, az ablak látható, mely egyben erkély ajtó is. Végül az ajtó melletti sarokban a falon egy-egy olajlámpás világít.
A helységben csupán egyetlen tagbaszakadt alak hortyog, s a legtöbb ágy foglat. A konfiskált heverőket, a szerte- szét hagyott málhák mintája alapján tudod beazonosítani...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 31. 21:00:17 írta wolftern »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #20 Dátum: 2022. Augusztus 31. 20:51:37 »
_______________________________________________________________
JK: Matsuma Serseriane Shami (Sham)
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*Nagyjából egy fertályórát bolyongsz a tavernában, sőt az előkelőbb részeket is átnézed, esetleg nem-e ott találod oktondi megbízód. Hiába. A keresés alatt, egy nyugtalan gondolat kísért miszerint; ha a kövér bankár félreteszi a paranoiáját, már rég a segítségére lennél. Ezért jobb ötlet híján, a kocsmároshoz fordulsz, aki szinte azonnal kiszolgál


- Szerencséje van! -vigyorog, miközben a pultnál ülő csuklyás alakot méregeti.
- Amren, valóban különtermet foglaltatott, azonban most itt ül velem szemben. -mutat a kezében a törlőronggyal a nő felé, aki időközben hátraveti csuklyáját. Arca női szemmel nézve is szép, kreol bőre déli származást sejtet, öltözéke csinos, általában az úrihölgyeken látni effélét. A fekete estélyi dekoltázsa szolid, felette viharvert köpenyt visel. Az ismeretlen aki Amren Samillnornak adja ki magát, láthatóan rejtőzködik, vagy titkol valamit.
- Szeretne rendelni vagy csak csevegne még? - töri meg végül Torozon, a hirtelen beállt csendet, s közben a mosogatós ronggyal igyekszik eltakarni a söntésen lévő reklám papírt.

*A nő csak rendelésed követően szól,
(ha van) és bár tudja hogy tudod hogy ő nem Amren Samillnor, azért Amrenként mutatkozik be, majd körítés nélkül a dolgok közepébe vág.

- Társamnak és nekem szükségem van egy Erioni révészre, és nem utolsó sorban egy ügyes testőrre... habár a barátom Krad útján jár, azért nem bánom, ha az expedíciónk során akad még egy jó kardforgató kéz. Nem leszek hálátlan, a honorárium magas, ha érdekelnek a részletek kövess! -közli határozottan, majd egy a söntés mögötti ajtó felé veszi az irányt.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 01. 19:00:51 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #21 Dátum: 2022. Szeptember 01. 19:30:23 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
keresésem sikertelenül zajlik ezért a központi pult mögött tényekdő minden információk forrásához a kocsmároshoz fordulok segítségül, aki egyből fel is világosít, hogy miért nem is leltem Amren Samillnort az ilanori bankárt és testőreit. Hát azért mert nem Amren Samillnort hívatott ide, hanem valaki az ő nevében aki a pultnál állt lesben és várta érkezésemet, valószínűleg eddigi tevékenységemet is szemmel tartotta nincsennek illúzióim, hogy az egész színjáték egy aprócska próba volt kérdés, hogy ki álltam-e a próbát. A csuklya árnyékából kreol bőrű déli szépség bukkan elő úrhölgyekre jellemző eleganciával egyedül a viharvert viseltes köpeny ami elüt a díszlettől, nem zavartatja magát egyből a tárgyra tér semmi udvariassági körök csak a nyers valóság.
A kocsmáros készséges útbaigazítását és kérdését kecses főhajtással viszonzom - /Erv/ Igazán hálásan köszönöm az önzetlen segítségét. Egyenlőre köszönöm nem kérek semmit egyenlőre csak beszélgetnék Amren csan-al. – a főhajtást azért kihasználom arra, hogy a söntésen lévő eltakarni kívánt reklámpapírra és tartalmára pillantást vessek, majd a magát Amren-nek kiadó nő felé fordulok egyenlőre nem szabadulok meg a karneváli maszkomtól hiszen ő volt az ki fondorlatos módon másnak kiadva magát a tavernába rendelt, viszont míg bemutatkozik felhasználom az időt arra, hogy harmadik szememet felnyissam és mind asztrál, mind mentál síkra vessek egy pillantást vajon hogyan fest a titokzatos hölgy az anyagi síkon túl ( Tudatnyitás Pszi 2x1 szegmens koncentráció és 2 ψ pont ) **, majd türelmesen hallgatom végig rövid mondandóját és felé is kecsesen fejet hajtok mielőtt megszólalnék - /Erv/ Részemről a megtiszteltetés Amren csan, hogy szerény személyem merült fel mint erioni kalauz s mint testőrző, bár az invitálása így utólag eléggé furcsa, ha nem venné tolakodásnak esetleg megkérdezhetem, hogy Amren Samillnor ajánlása útján merült fel személyem? – a válaszát vagy nem válaszát követően szólalok csak ismét meg - /Erv/ Amren csan természetesen szívesen meghallgatom a részleteket, gondolom azt követően szabadon dönthetek az elköteleződésről. – mondom neki majd egy kis megtorpanást követően követem a söntés mögötti ajtó felé. A megtorpanásom idejét arra használom ki, hogy a Belső síkok rezdüléseit jobban érzékeljem és ezáltal a tárgyalás kimenetelével kapcsolatban benyomásokat szerezzek érdemes-e tárgyalásokba bocsájtkozni vagy sem mert csak szégyent hozok a családom fejére ezzel az üzlettel ( Hatodik érzék Pszi 1 kör koncentráció és 6 ψ pont, második típusú hosszútávú megérzés az egész tárgyalással és ügylettel kapcsolatban ) **


*A csan egy kicsinyítő szuffixum, amit nagy mértékben kedvelt személyekre való hivatkozás esetén használnak, „látszólag” a szan egy aranyosabb verziója.
**ψ Pont:31/23


A viselt maszk

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #22 Dátum: 2022. Szeptember 02. 19:25:24 »
_______________________________________________________________
JK: Matsuma Serseriane Shami (Sham)
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*Ifjabb Torozon közönyös képpel veszi, hogy nem kívánsz fogyasztani, ezért magadra hagy az ismeretlennel és figyelmét épp a söntéshez igyekvő elfre és páncélos barátjára fordítja. Mindeközben a reklámpapír is szabaddá válik, s amint elolvasod kiderül, hogy a Maszkok Ünnepének idején -ami egy hétig is eltart- Erion összes fogadójában, minden vendég egyetlen alkalommal a herceg jóvoltából ingyen ihat, mert olcsó piából az egész városba juttattak pár hordóval. Torozon meg nem az a fajta, ahol a látogatók minden zsebét kifordítják...bár nem is tartozik az átlagos kocsmák közé. A kalandozók között, pedig sok barátja akad, ezért a hercegi rendeletet, egy ingyen étellel is megtoldotta. A mai ajánlat:


"Vajban rántott tavi hal, hozzá egy kupa rákija"

Vagyis egy dzsad párlat, ami nem kizárt hogy a dzsad negyedből érkezett olcsó lőre, mellé bizonyára a kikötőnegyedben is beszerezhető szardínia, melyre valamilyen flancos tavi hal nevét aggatták.


*Rövid összpontosítás után, tudatod hirtelen kitágul, majd mindhárom síkon ugyanazt találod. A nő nem rejtőzködik, nem mestere a Pszi-nek, még pajzsai sincsenek, ám vibráló sziluettjét homály takarja. Mikor közelítesz sűrű, nyirkos és áthatolhatatlan köd száll közétek, majd pillanatnyi szünet után a korábbinak megfelelő távolságban ismét rezonálni kezd a lélek. Megközelíthetetlen, de ránézésre nem vette észre, hogy kémkedsz utána. A feltett kérdést viszont kedves mosollyal koronázza, mielőtt válaszol.


- Samilnor úr, régi ismerősöm. Nem rég érkeztem Elyából. Ő javallotta hogy küldjek a nevében magának üzenetet. -hatásszünet- Szívességért, szívességet. -feleli, mialatt ő is felmér.

- A döntést mindenkinek magának kell meghoznia. Nézzen rám! Nem gondolhatja komolyan hogy egy harcban ellenfele lennék magának.
teszi az í-re a pontot, jelezve hogy a kinti társalgás véget ért. Amikor a söntés előtt elhaladtok, néhány ittas vendég még pimasz megjegyzést tesz felétek, de tettlegesség nem történik.

*A bejárat után rögtön egy kisebb lépcső sor, mely a pincébe vezet. A pár fokos grádicsot, csupán egyik oldalt védi korlát, s a világítást is fáklyák biztosítják. A terem az épület hosszának felével megegyező szélességű és legalább ugyanilyen hosszú. A főhajón hatalmas boroshordók sorakoznak, míg a mellék folyosókon zsákok és más-más eszközök, termények, szerszámok tönkelege hever mozdulatlanul. Patkányt és pókot egyetlen sarokban sem látni, pusztán a fenti morajlás halk zaja hallatszodik le. A megbízó magabiztosan vezet, s csak akkor áll meg, mikor már egyáltalán nem hallani a fogadó zsivajgását.

Ezalatt ismét a megszokott elmegyakorlathoz fordulsz, mely során nincsenek rossz előérzeteid, legalábbis Amren jelenleg nem egy csapdába vezet, azonban a hosszútávú sejtés veszélyt és dicsőséget is rejt. Attól függően kinek mi a dicsőség: siker? hírnév? elismerés?


- Először is szeretnék bocsánatot kérni, amiért megtévesztettem. Mint említettem, társammal egy titkos expedíción vagyunk. Nem tartozunk semmilyen szervezethez, országhoz vagy rendhez. Ritka, régi és kihalt esetleg egzotikus lényekkel, tárgyakat gyűjtünk, kereskedünk. A messzi délről jövünk, melyet mi Vércsevárnak hívunk. Azért a titkolózás, mert itt északon nem annyira szabad a kereskedelem, vallás, járni-kelni bizonyos helyeken, mint nálunk délen a Városállamokban. Remélem nem kell egyik dolgot sem külön-külön ecsetelnem, azonban amire készülünk az veszélyes és akár nálunk vagy a hercegnél is nagyobb hatalmak figyelhetnek fel ránk. Ezt odafönt, ennyi fül hallatán nem akartam nyilvánosan kijelenteni, hiszen ki tudja, kicsoda, micsoda teremtmények járnak itt Godorában...
Nem rég egy jósnál jártam, aki azt mondta hogy a föld alá fogok menni Erionban, és egy ritka már-már kihalt növényt a kékplatánt fogom megtalálni.
-meséli nyugodtan, miközben kíváncsian várja a reakcióidat, s amikor van kérdés, felvetésed azt azonnal meg is válaszolja. 
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 02. 20:15:33 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #23 Dátum: 2022. Szeptember 03. 10:52:49 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája




Lamia megmutatja a lovagnak az új gyűrűjét,mondván "-Ezt ott találtam"...
Redgar megfogja a lány kezét pár pillanatra,közben közelebb hajol mint ha épp kezet akarna csókolni,mint
az úrhölgyeknek szokás...hogy jobban szemügyre vehesse a gyűrűt.Néhány szívdobbanásnyi ideg nézi:

-/erv/-Hm...igencsak szép ékszer egy szép kézen,felettébb furcsa kinézete van,ily anyag
-kidolgozás kombinációt még nem láttam-
aztán elengedi a kezét.

Az ifjabb Torozon elmagyarázza merre találja a szobáját és mielőtt nekivágna a lépcsőnek még Lamiának
címzi újabb szavait:

/erv/-Akkor Nővérem én felcaplatok eme lépcsőkön a szobáig,majd szólsz ha szükségesnek érzed.

Ezzel valóban neki is indul a végtelennek tűnő márvány lépcsősornak,nem is csodálkozván hogy ennyi pénzért
közös szobát kap,jól lehet más tájakon egész nemesi lakosztályt kapott volna ugyan ezért az arany tallérért.
De hát ez mégiscsak Erion és ez Torozon tavernája...a tavernák tavernája.
A szoba szerfelett rendetlen,láthatólag lakói nem szoktak a rendhez,vagy csak inkább dorbézolással töltik drága
idejüket. Szerénynek mondható motyóját a még üresen található ágyra teszi.A hortyogó alakot nem akarja fel-
ébreszteni,bizonyára hosszú és kemény éjszakája....hajnala...és reggele lehetett,ezért halkan kinyitja az erkély
ajtaját,majd mélyet szippant a kinti levegőből.Egy széket (gondolom a tükrös asztalhoz jár) kivisz az erkélyre,majd
miután leül lábait felteszi az erkély korlátjára,szemét lecsukva kicsit szunyókálni próbál,várva amikor Lamia szól
neki.
Közben feldereng a korábbi beszélgetés egy részlete,amit Lamia mondott neki "...és akkor a fürdőben mindent elmesélek."
A fürdőben?...hogy fognak beszélni a fürdőben?
Bár a lovag is szereti a fürdő luxusát,de nőknek és férfiaknak nem igazán illik együtt,közös helységben fürödniük...

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 03. 11:03:14 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #24 Dátum: 2022. Szeptember 04. 17:24:37 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
taverna napi kínálata nem hoz lázba sem az erős férfibutítóért sem a szardíniáért nem vagyok oda, inkább kíváncsian hallgatom Amren csan előadását, miközben a maszkom jótékony rejtekén tüzetesebben szemrevételezem úgy tűnik nem az elme mestere viszont valamilyen erő óvja elméjét. A leendő megbízom a taverna alatti pincerendszerbe vezet igazán érdekes megbeszélési, helyszín és furcsa különterem, csendben hallgatom az előadását érzékeim egyenlőre semmilyen veszélyt, fondorlatot vagy ármányt nem jeleznek, mikor a végére ér mondandójának a pince mélyén csak akkor veszem le az arcomat takaró ünnepi maszkot mielőtt én is megszólalnék. - /Erv/ Azt említette, hogy egy erioni révészre lenne szüksége, ám ezek mellett eddigi elbeszéléséből az is kiderült, hogy útja az Erion alatt található világba vezet be kell valljam, hogy ott nem vagyok járatos, így ott útmutatójuk sem lehetek. Azt sem látom át, hogy egy növény még ha ritka is megtalálása miért is járna veszéllyel ezért legfeljebb a testőri szolgáltatásaim jöhetnek szóba eddigi elbeszélése alapján. A kérdés az, hogy milyen időtartam tekintetében kell valakinek az életét óvnom, ki is pontosan az a személy és milyen tiszteletdíjra tarthatok igényt a nyújtott védelemért cserében? Valamint milyen helyeken fogunk megfordulni a megfelelő öltözékekre tekintettel. - fúrom a tekintetemet az övébe

*
**ψ Pont:31/23


A viselt maszk

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #25 Dátum: 2022. Szeptember 04. 20:18:35 »
_______________________________________________________________
JK: Matsuma Serseriane Shami (Sham)
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________

*Miközben beszélsz, a nő egy kis porcelán szobrot vesz elő. Óvatosan lehelyezi a földre, majd ismeretlen nyelven elmormol néhány szót. A porcelán megelevenedik és az élettelen tárgy egy 10-15 centis fürge élőlénnyé változik, ami először kíváncsian figyel benneteket, majd felfedezőútra indul.


- Ez itt egy tűzszalamandra. Valaha a Crantaiak tenyésztették ki, hogy mi célból azt nem tudjuk. -itt a "cél" szót jól kihangsúlyozza- Állítólag a Shuluri Nagy Tűzvészt is ez a lény okozta, mikor Émelly Thuras-su Syenn a családi háborúk idején, beházasodott a Lyechard-családba. -néhány szívdobbanásnyi szünetet tart, majd folytatja- Harminc aranyat is megérhet. Jószándékom jeléül neked adom a szalamandrát, köszönöm hogy meghallgattál. -közli, majd a lény felé fordul és megismétli a korábbi litániát:
C'sha Krye Naam abs

A szavak hatására a hüllőszerű teremtmény megdermed, s egyszeriben ismét kis porcelán szoborrá zsugorodik. Amren óvatosan felveszi a földről, feléd fordul és szertartásosan, kétkézzel mellkas magasságába emeli.
- De vigyázz, ha eltörik többé nem fog életre kelni! A kérdéseid jogosak, viszont nem válaszolhatok mindenre. Ha segítesz az árat magad szabod, ám ne kísértsd az isteneket. Elmondtam mindent amire szükséged van, a többi evidens. Egyedül veszélyeket és időtartamot nem említettem, mivel én sem tudom igazán mire vállalkozunk. Most adok egy kis időt, hogy átgondold a dolgokat. Ha érdekel, társammal egy óra múlva várunk Torozon fürdőházában, a tepidarium medencénél... nem kell meztelennek lenni. -válaszolja, majd ha nincs más egyedül hagy.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 04. 22:26:43 írta wolftern »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #26 Dátum: 2022. Szeptember 04. 21:28:29 »
_______________________________________________________________
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________


*Amennyire lehet hangtalanul haladsz át a szobán, habár a rákozott páncél nem épp a némaságáról híres. Az acél lapok össze-össze csörrenek, ilyenkor az ágyon heverő alak hirtelen abbahagyja a horkolást, majd átfordul a másik oldalára. Az erkélyre lépve csípős és hideg szél fogad. A levegőben sült cipó és fűszeres sült illata terjeng. Az éjszaka bársonylepelként borítja be Erion utcáit, melyet a dorbézolók szüntelen zsibongása kísér. Lehuppansz a székre, miközben gondolataid ide-oda cikáznak. Körülbelül egy óra telik el, már majdnem elszunyókálsz amikor egy hátborzongató hangra riadsz. Madarak reppennek rejtekükről, baglyok huhognak vészjóslóan, kutyák nyüszítenek fájdalmasan... Ám a Torozon előtti népség továbbra is vidáman mulatozik. Nem sokkal később, kopogás hallatszik az ajtón, majd Lamia hangja szólít.

- Menjünk! -válaszolja mikor ajtót nyitsz. Lefelé menet, pedig belekezd a várva várt mesébe.

- Mostantól, ne hívj nővéremnek! Nevezz Lamiának! Nem azért mert nem tetszik, hanem mert óvatosnak kell lennünk. Tudom mondtam már, de újra a lelkedre kötöm hogy vigyázz... főleg itt. Erionban mindenkinek füle és szeme van. Ez a jel! -emeli ismét az orrod elé, a karkötőt- Az egyik medencében találtam, és mikor leúsztam h felvegyem, egy titkos átjárót is találtam.  -közli komolyan, és az egyik fordulóban félrehúz, s egy félreeső zugban, alig hallhatóan suttogja.

- Legutóbb meséltem neked a rejttemplomainkról. Az álmomban pedig nem mást, mint az Úrnő ősi katedrálisát láttam, ami itt a lábunk alatt hever. Benne egy tőr, Illyr-On Manare tőre. (dobj intelligencia próbát, ezúttal +1 járul a dobáshoz) Tudod ez mit jelent? -kérdezi izgatottan miközben három jó kedélyű alak halad el mellettetek. 
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 04. 22:03:20 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #27 Dátum: 2022. Szeptember 05. 15:34:55 »
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Fogadónegyed, Torozon Tavernája
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Amren Samillnor
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)



A
ismeretlen nő kit magamban jobb híján csak Armen csan-nak nevezek egy apróbb körülbelül nagyjából 10 cm-es finoman megmunkált porcelán szobrocskát vesz elő, majd elmormol néhány szót és a szobrocska megelevenedik. A megelevenedő lény felméri a terepet, majd felfedező útra indul, ezt követően megkapom a magyarázatot is, hogy rég letűnt korok ritka házi kedvencével van dolgom. A magyarázatot követően Armen csan ismét rideg porcelánba dermeszti a lényt és közli velem, hogy a meghallgatására fordított időm ellentételezéseként fogadjam el ajándékként, szótlanul veszem át a kis csecsebecsét miközben felidézem a korábbi pillanatot és a litániát „C'sha Krye Naam abs”, majd azt követően az emlékeimbe is vésem, hogy ott tisztán megmaradjon mivel lehet is életre hívni az apró lényt (Emlékfelidézés Pszi 1 kör / 10 perc koncentráció és 1 ψ pont, majd Emlékbevésés Pszi 1 perc / 1 év koncentráció és 1 ψ pont).** Armen csan tájékoztat még a szobrocskára leselkedő veszélyekről ami a porcelánba dermesztett élőlény végét jelentheti, majd szertartásosan átnyújtja számomra amit szertartásos mozdulatokkal fogadok, majd a rövid ceremóniát követően zsebkendőmbe csavarva a bő ujjú ingem újának belső részében kialakított legyezőtartóba csúsztatom (bal ingúj) csak ezt követően szólalok meg ismét. - /Erv/ Köszönöm az ajándékot, igazán nagylelkű ilyen csekély idő vonatkozásában. Átgondolom az ajánlatát Armen csan és egy óra múlva találkozunk a tepidarium medencénél ahol tudatom önnel a végső döntésemet*** – meghajolok felé és ismét az arcomra helyezem a maszkot, majd hagyom, hogy magamra hagyjon és csak pár perccel utána hagyom el a pincét. A tavernában kényelmes léptekkel sétálva megkeresem a fürdőházat, és azon belül a tepidarium medencét. A medence közelében keresek egy nyugodtabb zugot, ahol kényelembe helyezhetem magam és az arcomat takaró maszk jótékony álcája alatt meditációba merülök, majd miután felfrissült az elmém (10  ψ pont – 20 perc plusz a meditációba süllyedés ideje) , csak csendben pihenés képen üldögélek, és merengek a lehetőségen, miközben várom, hogy Armen csan egyedül vagy társaival felbukkanjon.

*
**ψ Pont:31/21
*** Kalandmester: kérdés mi az a pénzmennyiség amit egy ilyen homályos felkérés alapján az ajándékot követően el lehet kérni a szolgálatokért cserébe a mohóság látszata nélkül a tisztesség határain belül? (nincs se értékbecslésem sem birtokigazgatásom csak udvari etikettem és intrikám 2. fokon, valamint kultúrám – tiadlani szintén 3. fokon)


A viselt maszk

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #28 Dátum: 2022. Szeptember 05. 16:45:50 »
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája




  A szobát elhagyva Lamia tovább mesél,Redgar kíváncsisággal eltelve hallgatja.Félrehúzódnak egy csendesebb
beugrónál és egész halkan folytatja a lány,miközben újra az orra alá dugja a karkötőjét...vajon mit akarhat ezzel....
Majd Illyr-On Manare nevet említ..."Tudod ez mit jelent?"....egy pillanatra elgondolkozik,az így bekövetkezett
csendben figyeli azt a pár figurát akik nagy vígan a folyosón elvonulnak,csak azután szólal meg miután távoztak:

/erv/-Lamia legyél nyugodt,értem én teljesen,legcsekélyebb mértékben sem sodornálak veszélybe botor beszéddel,minden
szavamra figyelni fogok-
bólint,mintegy nyugtázva hogy valóban megértette.Majd elgondolkozó arccal,még a szakállát is babrálja
közben]-az említett név felettébb ismerősen hangzik,emlékszem hogy meséltél róla múltkoron,de bocsáss meg a lyukas kobakomért...
...nem emlékszem a részletekre.De azt mondád hogy egy medence alján találtál egy titkosajtót? Hogy fogunk lejutni a fürdőzők között
és hogy juttatjuk le feltűnés nélkül a felszereléseket?
-mutat végig magán.


Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:A Kalandozók Paradicsoma
« Válasz #29 Dátum: 2022. Szeptember 07. 06:36:34 »
_______________________________________________________________
JK: Redgar con C'auge   
Helyszín: Fogadónegyed, Torozon Tavernája
_______________________________________________________________


*A három fickó feltűnésével, Lamia hirtelen intim közelségbe húzódik Redgarhoz, sajnos vagy nem sajnos nem a lovag vonzereje miatt. Régen, régebben mindig efféle módon álcázta magát, mikor a figyelő tekinteteket akarta el kerülni... mintha egy gerlepár lennétek. Csak akkor távolodik el tőled, amikor az idegenek hangja már jóval a felettetek járó szinten morajlik.

- Látom, nem figyeltél eléggé  -közli enyhén csalódottan. Illyr-On Manare, az úrnő kegyeltje volt, akit halála előtt magához szólított a Solodunnra. Tőre Yneven maradt, hogy beteljesíthesse a proféciát, mikor az Árnyékúrnő hívei Ynev-szerte ismét felemelkednek és elfogadottá válnak -szinte remeg a gondolattól, hogy többé nem kell bujkálnotok- Remélem érted, miért olyan fontos ez! Ám addig alázattal, fortéllyal, és a szívünkkel kell szolgálnunk. -mondja, miközben ismét útnak indul.

A tavernában a szokványos nyüzsgés fogad, s  azon az ajtón tértek be ahol a pincérlányok is járnak. Ez egy hosszú folyosó néhány ajtóval, amely az udvarra vezet.


-De azt mondád hogy egy medence alján találtál egy titkosajtót? Hogy fogunk lejutni a fürdőzők között
és hogy juttatjuk le feltűnés nélkül a felszereléseket?


- Itt jön képbe a vendégünk. Ő egy harcművész, aki ráadásul tősgyökeres Erioni, ismeri a várost. Ha jó nevelést kapott segíteni fog, és nem kell aggódnunk a felszerelés miatt. Torozon magán fürdőjében, az a szabály hogy kultúráltan kell viselkedni. Ne egy közfürdőt képzelj el ahol 5-10 medence van, tele emberekkel. Ide kalandorok járnak. Amúgy meg nem azt mondtam, hogy titkosajtót, hanem egy átjárót találtam, -cukkol  vidáman a nő, miközben megérkeztek a fürdőbe- ami reményeim szerint a város alatt húzódó csatorna rendszerbe vezet. Valameddig bemerészkedünk, hátha találunk egy felszíni csatornanyílást, amiről felismer egy helyet, és akkor már nyert ügyünk lehet.

*A fürdő egy szentélynek is beillene, kupolás tetejével, és oszlopsoraival. Kicsinek ugyan nem mondható a várfal magasságú falaival, ám az istállót leszámítva a környező épületek között szinte eltörpül. A főbejárat északi tájolású, melyet átlépve rögtön az előszobába juttok. A folyosó végén, egy asztalnál egy öreg dzsad ül, mellette két strázsa unottan álldogál. Amikor közelebb értek a férfi, érces hangon üdvözli Lamiát, aki hat ezüstöt tesz le a koros férfi elé. Az írnok feljegyez valamit -fordítva nehéz kiolvasni a jegyzetet- valószínűleg egy nevet, majd int hogy folytathatjátok az utat...
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 20:43:29 írta wolftern »