Szerző Téma: Balladai hősök - karakterek  (Megtekintve 722 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Balladai hősök - karakterek
« Dátum: 2022. Február 18. 18:33:45 »

A karakterek

A karakteralkotás szabályai
Mint láttátok, a karakterek 3000 Tp-vel rendelkeznek, ez az ÚTK rendszere szerint a 8. TSZ-nek felel meg.

Használható szabálykönyvek:
ÚTK és kiegészítői (Harcosok, Papok-paplovagok)

Fajok:
Nincs megkötés (különleges fajokról egyeztessünk PM-ben)

Kasztok, Iskolák:
Tulajdonképpen nincs megkötés, bár nyilván egy nyíltan toroni boszorkánymester ... hogy is mondjam, a kaland alig pár évvel a Zászlóháború után játszódik, így érhetik kellemetlen meglepetések.
Saját iskolák is alkothatók, ha valakinek kedve van hozzá.
Az iskolák KAP értékei az ÚTKhoz kiadott Papok, paplovagok kiegészítőben olvasható, frisstített lista alapján számolandók.

Előtörténet:
Én szeretem olvasni mások fantáziájának termékét, így örülök, ha szép kerek előtörténetekkel látjátok el a karaktereket. A jó előtörténettel nagyon sok midnent meg lehet indokolni (tulajdonképpen a legtöbb különleges elképzelést). A karakterekkel elég sok minden történhetett, mire ennyire magas szintre jutottak. Az előtörténet végén Haonwell városában legyen a karakter a Dal Havának kezdődő ünnepségei előtt (Alborne Terce).
Mint korábban említettem, a Zászlóháború csak nemrég ért véget Északon, a lakosság emlékeiben élénken él még a pusztítás, erről ne feledkezzetek meg. A kalandhoz magához nincs sok köze, de a közhangulatra hatással van.

Varázstárgyak, felszerelés:
A karaktereknél 1 nagyobb hatalmú (rúnamágiás, max 100 Mpból elkészíthető) varázstárgy, és 3 db varázsital vagy maximum 30 Mp-ból alkotott drágakőmágiás tárgy lehet. Egyéb felszerelés szabadon válogatható, az ésszerűség keretein belül.

Mestermunka tárgyak: kiváló mesteremberek által készített, az átlagnál jobb minőségű tárgyak, ezekből 5 darab lehet a karaktereknél. Vérteknél 5-tel növeli az STP-t, fegyvereknél a következő értékeket adja: KÉ, Sebzés +1, TÉ, VÉ, CÉ: +2, STP +5. Képzettségeknél a vonatkozó tulajdonság-próbához +1-et, vagy képzettségpróbához +5%-t.

Azért figyeljünk oda, hogy a tárgyaknak súlya van, a karaktereknek pedig teherbírása.

A csapat
Nem kötelező különálló karaktereket hozni, lehet egy csapatot alkotni, vagy kettőt, vagy laza ismeretségeket, ezt rátok bízom.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 18. 20:23:22 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Balladai hősök - karakterek
« Válasz #1 Dátum: 2022. Február 21. 19:50:04 »
Teucras vil Dein-Laur

Kaszt: Pap
Faj: Kyr származék
Jellem: Rend
Vallás: Adron

Tulajdonságok
Erő: 10
Gyorsaság: 12
Ügyesség: 12
Állóképesség: 10
Egészség: 13
Szépség: 15
Intelligencia: 17
Akaraterő: 15
Asztrál: 17
Érzékelés: 15

ÉP: 13
FP: 59

Pszi pont: 41
Elme ág és Godoni Pszi
Rubin szem miatt képes alkalmazni az Asztrál és Mentál szemet meg az Auraérzékelést. Ugyanúgy lát vele, mint normális szemeivel.
Kegy pont: 65
MP: 20

Mágiája:
Papi élet és lélek szféra, de ebben benne van a bárdok fénymágiája. Képes alaperősséggel, kegypont nélkül a Szent Fényt megidézni.
Varázslói mágia: Természetes anyagok mágiája, Asztrál és Mentál mágia, Idő és Szimpatikus mágia.

Pszi pajzsok

Asztrál: 41+17+16=74
(Vallásismeret 4.fok +TSZx2=16 TME)
Mentál: 41+15+16=72
(Vallásismeret 4.fok +TSZx2=16 TME)
Egyéb: Membrán



KAP
Karakteralkotó Pontok: 50
Iskola: Adron pap – 10KAP
Kegyelt –
Mágikus fogékonyság –
Pszi érzékenység –
Faj: Kyr származék -1KAP
Elosztható: 39



KAP szintenkénti elosztása
1.TSZ
FP: 5
KP:  13 (Int. 17)
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 1x3=3
Pszi pont:0x2=0

2.TSZ
FP: 4
KP:  13
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 0
Pszi pont:2x2=4

3.TSZ
FP: 4
KP: 13
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 0
Pszi pont:2x2=4

4.TSZ
FP: 3
KP:  13
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 0
Pszi pont:2x2=4

5.TSZ
FP: 3
KP:  10
HM: 0
Kegy pont: 5x3 =15
Manapont: 3x3=9
Pszi pont:1x2=2

6.TSZ
FP: 5
KP: 8
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 2x3=6
Pszi pont:1x2=2

7.TSZ
FP: 5
KP: 2
HM: 0
Kegy pont: 8x3 =24
Manapont: 2x3=6
Pszi pont:1x2=2

8.TSZ
FP: 5
KP: 2
HM: 0
Kegy pont: 6x3 =18
Manapont: 4x3=12
Pszi pont: 1x2=2

Képzettségek

Alkímia 3.fok
Ékesszólás 2.fok
Írás/olvasás 3.fok
Legendaismeret 3.fok
Lélektan 3.fok
Magasmágia 3.fok
Ősi Nyelv (Kyr) 3.fok
Pszi 4.fok  (Godoni)
Számtan 3.fok
Történelem 2.fok
Vallásismeret (Adron) 4.fok
Térképészet 2.fok
Heraldika 2.fok
Udvari etikett/intrika 2.fok

Kultúra Erv 4.fok
Kultúra Toroni 2.fok
Kultúra Pyarroni 2.fok
Nyelvtudás Erv 4.fok
Nyelvtudás Pyarroni 3.fok
Nyelvtudás Toroni 3.fok
Nyelvtudás Aszisz 2.fok
Nyelvtudás Shadoni 2.fok
Nyelvtudás Gorviki 2.fok
Lovaglás 2.fok
Állatismeret 1.fok

Int: 17 KP: 14
Szintenkénti vásárolt képzetségek
1.TSZ
Vallásismeret (Adron)3.fokról 4.fokra -10KP (+1 Asz)
Kultúra Erv 3.fokról 4.fokra -8KP 
Nyelvtudás Erv 3.fokról 4.fokra -8KP
Lovaglás 2.fok -3KP
Állatismeret 1.fok -1KP

2.TSZ
Pszi 3.fokról 4.fokra -13KP (+1AK)

3.TSZ
Alkímia 1.fokról 2.fokra -4KP
Lélektan 2.fokról 3.fokra -5KP
Nyelvtudás Toroni 2.fokról 3.fokra -3KP
Szexuális kultúra 1.fok -1KP

4.TSZ
Alkímia 2.fokról 3.fokra -5KP
Kultúra Pyarroni 2.fok -2KP
Számtan 1.fokról 2.fokra -4KP
Nyelvtudás Aszisz 2.fok -2KP

5.TSZ
Számtan 2.fokról 3.fokra -5KP
Udvari etikett/intrika 2.fok -3KP
Kultúra Toroni 2.fok -2KP

6.TSZ
Térképészet 2.fok -5KP
Heraldika 2.fok -3KP


7.TSZ
Nyelvtudás Shadoni 2.fok -2KP

8.TSZ
Nyelvtudás Gorviki 2.fok -2KP

Harcérték

Alapértékek:
KÉ:   27
TÉ:   34
VÉ:   84
CÉ:   27


Felszerelés

Kezében,zsebben vagy rajta
- Szent szimbólum (Rubinkő napkorongban) 1.5 méteres bot a kezében tartva
- utazó ruha övvel, saruval, inkognoval
- Rubinszem (?)
- Övtáska övön 2db két oldalon egy egy. Benne a pénzemmel.
- Anyámtól kapot pecsétgyűrű a bal kezem gyűrűsujján, a családi címerrel.
- Kopottas hátizsák

Hátizsákban
Ha hétköznap városban kalandozik
- Gyógyitalok (1db 10ÉP-s, 2db 5ÉP-s, 3db 20FP-s) a zsebbében.
- Kendő a zsebében.
-

Ha utazni kényszerül, hátizsákjába ezeket rakja
- 2 rend váltás ruha
- 2db 2 literes kulacs vizezett borral
- Fatányér, kanál, villa, kés
- Tekercstartó 13 ív pergamennel a hátizsák oldalára rögzítve.
- Penna és tinta egyszerű fadobozban
- Adronita litániás és imakönyv, Pyar pantheoni zsoltárok, újonnan szerzett alkimista kötet, Apám Krad litániás és imakönyve.
- Aszalt gyümölcsök és szárított hús 2 napra
- Gyertya 7db, Kréta 13 db fa dobozban
- Tűzszerszám és lámpás. +2 töltésnyi olaj üvegben (egy töltés 1 óra)

Dobozai alkimista ismereti miatt vízálló és enyhén tűzálló szerrel vannak kezelve.


Leírás

Teucras korát látszólag a harmincas évei elejére tippelheti a szemlélődő, bár igazából 52 telet élt meg eddig. Középmagas, átlagosnál kissé vékonyabb testalkatú férfi. Senki, még véletlenül sem keverné össze valami harcossal. Hószínű haja és acélszürke szemei árulkodnak kyr őseiről, ruhája minden esetben rendezett és egyszerű. Jellemző tógáját nagy gonddal óvja, de ha nincs rá szükség, hétköznapi viseletét is pedánsan kezeli. Szereti a kyr hagyományos ruhákat, haquitess, dreggis, utazáshoz incogno. A másfél láb hosszú botja nélkül sosem látni, mindig nála van. Láthatóan semmiféle más fegyvere nincs. Szótlan, hideg természetű, mégis, bölcsességet sugárzó alak. Tisztelettudó és kifinomult, káromkodni nem hallani.

https://i.pinimg.com/originals/89/77/3f/89773fb44e9621f470854a0569988d6a.jpg

Előtörténet

Erigow grófságunkban láttam meg a napvilágot ötödik gyermekként.  Jó apám Krad hű lovagja volt,talán tőle örököltem a tudás iránti szommjat, anyám pedig egy erioni kereskedőház talpraesett sarja, Toronból űzött aszisz gyökerekkel. A pénz sosem számított, csak azután hogy bátyáim fel nem cseperedtek. Apám halála után megindultak a családi veszekedések, amiből én alig nyolc évesen még nem sokat értettem. Testvéreim csak szánakozó pillantásokat vetettek felém, míg anyám, látván fogékony elmémet, már fiatalon a varázslóvárosba küldött, előre fizetve minden taníttatásomat. Nem kellett soká várni, bebizonyosodott, az ő balsejtelme. Testvéreim a jussukon marakodva, rólam meg is feledkezve tettek csúfot Apám szépséges birtokával, majd egy köszönés nélkül távoztak. Azóta sem hallottam felőlük. Jobb is így.
Hosszú évekig levelezve tartottam a kapcsolatot Édesanyámmal, aki végül a szüleim házába, Erionba, tért vissza és él a mai napig. A testvéreimről a mai napig nem hallottunk. Én, ha tehettem, gyakran utaztam a nagyszüleimhez, legutóbb sajnos nagyanyám temetésére. A látomásaim ezután kezdődtek. 16 lehettem, amikor a víziók elkezdtek gyötörni. Tanulmányaim megromlottak, még betegeskedtem is, majd mikor az egyik Magiszter megvizsgált, elmondta miféle kegyben van részem. Még aznap a Vigyázók lovagjaival Adron rendházába küldött, akik készségesen befogadtak. Nem tudtam sokat róluk és megszokni az új életemet, volt a legnehezebb. A rengeteg tanulás nem okozott gondot és lassan elkezdett kiégni belőlem minden érzelem. Sokat harcoltam a folyamat ellen, végül elfogadtam Uramat. Ma már teljesen máshogy látom a régi életem, de nem adtam föl emberi mivoltomat. Rátaláltam az utamra és most már látom és tudom, hogy érek célba.

Mikor a tanulóévek elmúltak, Erigow, Eren, Haonwell iskoáit, kolostorait látogattam és tanultam. Vagy nyolc éven át tudtam ezt folytatni, mikor is megéreztük a háború szelét. Ezekben az időkben az utazásaim alatt megismert barátok kértek fel segíteni kalandozók mellé, amihez nem igazán volt kedvem, de Uram akaratát megismerve, tettem a dolgom. Az elején csak koloncnak tartottam magam, de végül magamat is meglepve, megálltam a helyem. Persze a csaták nem voltak sose nekem valók, de sok vajákos vesztét okoztam közvetve. Dorani kapcsolataim kezdetben csak megalázó apróságokkal teszteltek, de ahogy múltak az évek a türelmem és kitartó munkám meghozta gyümölcsét. A kezdeti nehézségek után még mindig nehézségek folytatódtak, viszont bizalommal keresik egyre többen Teucras atyát.

Amikor a háború szele elért minket, én egy kevésbé látható színterén tevékenykedtem pár paptársammal. Majd csaták sorsát megfordító varázstárgyakat, ereklyéket kutató kalandozók mellé is osztottak be, de volt olyan eset, hogy toroni kémek átkának ellenszeréért kellett versenyt futni. Nehéz évek voltak ezek. A magasrangú toroni hadifoglyok felügyelete és felszereléseik vizsgálata volt a legnehezebb kihívás. A háború vége felé egy magasrangú foglyokat szállító karavánt kellett kísérnem több társammal. Elég volt csak egy áruló. A rajtaütés váratlanul ért, de nem annyira mint amikor megláttam ki volt a támadók magisztere. A legidősebb bátyám! A Fekete Hadurak kutyája lett és a korcs mágiájuk nyoma lepte el az auráját. Szégyen bevallanom, de hibáztam. Kihasználta a döbbenetemet és a mérgétől bénultan figyeltem a büszke vigyorát. Küldetésünk kudarcba fulladt, a fogoly megszökött és társaim közül néhány már soha nem tér haza. Doran és a Szövetség felügyelet alá helyezett. Hosszú mentális és asztrális kutatás eredményére végül elismerték az ártatlanságom. Az újonnan beköszöntő béke éveiben most nem igazán találom a helyem. Megváltoztam. Az utazások és a háború után úgy érzem hiányzik valami. Az új Tongoriai küldetés igérete se hozza azt a bizsergést. Persze hezitálás nélkül fogadtam el a felkérést. Tudom miért küldenek el messzire…

Jó fél év telt el azóta. Még mindig látom őt, amikor lehunyom a szemem. Anyám levelei kis halomban állnak már az asztalomon és én még mindig nem tudok válaszolni neki.  A híres erioni ékszerész barátjának is meg kell köszönnöm az ajándékát. Nem tudom, hogy talált ilyen gyorsan alkalmas rubint, de Erionban bármi lehetséges.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 22. 09:32:45 írta Kirvano Kien »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Balladai hősök - karakterek
« Válasz #2 Dátum: 2022. Február 25. 06:51:26 »
Név: Miana
Kaszt: Amazon/ Harcos
Faj: Ember/nő
Vallás: Igere
Jellem: Élet

« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 25. 10:04:34 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Balladai hősök - karakterek
« Válasz #3 Dátum: 2022. Március 11. 16:24:16 »


Név: Simeon Kayl
Kaszt: Harcos
Faj: Ember
Kor: 38 év
Szülőföld: Haonwell
Iskola: Haonwell
Jellem: Rend
Vallás: Pyarroni pantheon
Tapasztalati szint: 8.

Tulajdonságok
Erő: 16
Gyorsaság: 16
Ügyesség: 16
Állóképesség: 14
Egészség: 14
Szépség: 12
Intelligencia: 12
Akaraterő: 11
Asztrál: 10
Érzékelés: 14

ÉP: 14
FP: 97

KAP
Karakteralkotó Pontok: 50
Iskola: Alap harcos 5
Elosztható: 45

HM   +12    24 KAP
Kp    +12    12 KAP
FP    +9       9 KAP



Harcértékek
KÉ alap   46
TÉ alap   88
VÉ alap   132
CÉ alap   30
SB +1

Képzettségek
Elkölthető kp: 108  Elköltött kp: 108
1. TSZ
Fegyverhasználat (hosszúkard)   3.
Fegyverhasználat (lándzsa)         2.
Fegyverhasználat (hosszú íj)        2.
Fegyverhasználat (Tőr)               2.
Fájdalomtűrés                            2.
Harctéri gyakorlat                       2.
Fegyverismeret                          2.
Pajzshasználat                           2.
Állatismeret  (hátas)                   1.
Lovaglás                                    2.
Futás                                        2.
Mászás                                     15%
Esés                                         15%
Ugrás                                       15%
Nyelvtudás (anyanyelv-erv)         3.
Kultúra (erv)                              3.
Helyismeret (Haonwell)               3.


Képzettség fejlesztés/Új képzettségek
Fegyverhasználat (hosszúkard)  3. -> 4.  13 kp
Fegyverhasználat (lándzsa)       2. -> 3.    5 kp
Fegyverhasználat (hosszú íj)     2. -> 3.    5 kp
Fegyverhasználat (tőr)             2. -> 3.    5 kp
Pajzshasználat                          2. -> 3.   3 kp
Mászás                                    +35 %     7 kp      Összesen: Ügy 16+15+35=66%
Esés                                        +35 %     7 kp      Összesen: Ügy 16+15+35=66%
Akrobatika                               +35 %     7 kp      Összesen: Ügy 16+15+35=66%
Vértviselet                                        4.  30 kp
Nyomolvasás                                     2.  6 kp
Írás/olvasás                                      2.  10 kp
Jog/törvénykezés                              2.  10 kp

Össz.:                                                  108 kp



Fegyverek/vértek
Név                                    Időigény  Sebzés  KÉ     TÉ     VÉ   CÉ     Súly     STP
Hosszúkard (4.)                          5        2K6+2  57     110    154  -       1,5       25           mm*
Lándzsa  (3.)                              5        2K6+4  62     110    152 -        2,3       45           mm*
Hosszú íj (3.)                              3        2K6+2  53                    41        1        20           mm*
Tőr     (3.)                                  3        1K10+1 54    103     141           0,5     10

Közepes pajzs  (3.)                     5         1K6+2 47       90    +37              3                    mm*   MGT:0

Brigandin  +sisak                                              MGT:0     SFÉ: 5    STP: 65                    mm*


Felszerelés
Ruházat*
Váltás ruha
fenőkő
kishátizsák
közönséges kardhüvely
kova és acél
20 láb kötél
kulacs
lámpás+olaj
övtáska,x2
takaró
tarisznya
tegez,+20 nyílvessző
tőrhüvely
fém tükör
brigandin (mm*)
közepes pajzs (mm*)
hosszúkard (mm*)
lándzsa (mm*)
hosszú íj (mm*)
tőr
sisak


Varázstárgyak
-Igazság amulettje
-Gyógyital 10ÉP
-Gyógyital 10 ÉP
-Gyógyital 10 ÉP



Leírás
Kayl egyszerű embernek tartja magát,mindig azt mondja "nem nagy tudású bölcs,de a józan paraszti ész megvan".
Ebből fakadóan lehet hogy több mindent old meg fegyverrel,de ha mód van rá mindig megpróbálja felmérni a lehetőségeket.
Mint katonaember megszokta a rendet és fegyelmet.Ha ettől eltérő környezetben találja magát,nem is érzi komfortosnak.
Kayl a törvény embere,az élete felét töltötte Haonwell városában városőrként.Kalandozóként a kisebb törvénytelenségek
felett még esetleg szemet tud hunyni,de a fosztogatást és az öldöklést például nem tudja tétlenül nézni,biztosan közbelép.
Külsejéből,járásából,beszédéből szinte rögtön bárki megmondja hogy katona.A heraldikában jártasok,vagy akik sok időt töltöttek
Haonwellben azok felismerhetik a kopott,haloványan látható címert a pajzsán és a vértjén.


Előtörténet
Kayl a Haonwellt övező és a várost ellátó farmok egyikén született.Apja korán meghalt egy betegségben,ezért neki fiatalon át kellett venni a családfő szerepét és dolgozni a földeken az anyjával közösen.Három fiatalabb testvére (egy öccse,két húga) még pár évig nem tudott besegíteni.Miután az öccse elérte az a kort hogy segíthessen a földeken,Kayl jelentkezett egy városőr toborzásra,
hogy konkrétan pénzt kereshessen,amivel támogathatja a családot.Ő ekkor volt 16 éves.Az első két évben fegyvernökként dolgozott,ellátta a lovakat az istállókban,takarította az istállót.Mosott az őrökre,fegyvereket élezte,karbantartotta.Mindeközben alapvető fegyveres képzésben részesült.18 évesen már városőr újonc,ismerkedik a járőr útvonalakkal és folytatódik a kiképzése.
Egy esztendővel később már teljes jogú városőr,lelkesen és elkötelezetten végzi a szolgálatot és annyi túlórát vállal amennyit csak tud,hogy minél több pénzt adhasson haza.Főleg a munka közben ismerkedik meg néhány kalandozóval,akiknek a történetei teljesen lenyűgözik.El is dönti már akkor hogy egyszer ő is kalandozóvá válik és annyi kincset összegyűjt,amennyiből a családjának vehet egy házat a városfalon belül és nem kell többet a földeken dolgozniuk.
A következő néhány év alatt eljutott a tíznagy rangra,így őrjáratot vezetett a városon belül.Eközben egyre több és több kalandozóval ismerkedik meg,néha szabadidejében egyiknek-másiknak be is segített apróbb dolgokban,ha a környéken volt valami megbízásuk. Így
ha csak kicsit is,de belekóstolt a kalandozók életébe is és egyre inkább megtetszett neki.Mivel többet szeretett volna megtudni a világról nekifogott a betűvetés és írás tudományának,mivel szabad bejárása volt ugyan a város könyvtárába...de ugyebár elolvasni nem tudta az ott lévő könyveket.Ez a tudása a későbbiekben a karrierjében is hasznos lett,mert amikor elérte a 10 éves szolgálatot felajánlották neki
a kapitányi rangot,ehhez viszont elengedhetetlen volt a betűk ismerete mert ebben a pozícióban már írásos parancsokat is kapott és olykor ő magának is írásban kellett parancsokat továbbítani,valamint jelentéseket írni.A Gárda laktanya körüli negyedet,pár utcából álló közigazgatási területet kapta meg. Nyilván ha nemesi születésű lett volna kaphatta volna mondjuk a Folyópiacot vagy a Rakodó
partot
...ahol szép summák cserélnek gazdát kenőpénzként. Ő azonban nem bánta a választást,biztosra vette hogy nagy kalamajkába keveredett volna más helyeken,mert kenőpénzt nem tudott volna elfogadni....
26 évesen már így is kimagasló pályafutásnak tekinthette,hogy elérte a kapitányi rangot.A következő 10 évben ugyan úgy dolgozott együtt kalandozókkal (ezekben az években ismerte meg a többi karaktert is).
Húsz év szolgálat után úgy döntött visszavonul,ekkor már jócskán veteránnak minősült és elég szép,havi rendszerességű juttatásban is részesült a hercegségtől.Ezt a pénzt a családjának küldeti minden hónapban,ő maga pedig kalandozásra adta a fejét végre.
Alig két évig járja a saját útját amikor újabb háború tör ki,ezért kötelességtudatból visszatér Haonwell városába.A háború alatt a hercegségnek végzett el néhány megbízást.Miután véget ért a zászlóháború,Haonwell környékén kalandozott.Most épp hazatérőben van hogy újra megnézze
a családot.




« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 01. 20:40:23 írta Rigor Mortis »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Balladai hősök - karakterek
« Válasz #4 Dátum: 2022. Március 13. 19:28:15 »

Név Éji Árny             Tulajdonságok
Értéke
FajKhál             Erő:
14
NemFérfi            Gyorsaság:
16
Kor?? év            Ügyesség:
16
Származás???            Állóképesség:
15
KasztHarcos            Egészség:
15
IskolaHarcos            Karizma:
9
JellemRend / Élet            Intelligencia:
10
VallásTermészetszellemek            Akaraterő:
15
Tapasztalati szint  8            Asztrál:
10
TP  0            Érzékelés:
15

ÉP:15/15          FP:102/102          ψ Pont:0/0          Kegy Pont:0/0         MP:0/0


HáttérKöltsége     HáttérKöltsége
Alkaszt – Harcos
5
               Mágiatagadás
5
Faj (Khál)
2
               -
-
Hátterekre összesen elköltve:
12
               Szintenként elosztható pontok száma:
38

Képzettségekre elosztható pontok 1. szinten: 10 (intelligencia)+38(KAP-ból)=48

Képzettség megnevezése  Kezdő szintje  Jelenlegi szintje  Költsége
Akrobatika
50%+16%
66%
7, +10 VÉ
Állatismeret
0
3
3
Csapdaállítás
0
1
1
Élettan
0
2
10
Esés
50%+16%
66%
3
Fájdalomtűrés
0
4
11
Fegyverismeret
0
2
0
Fegyverhasználat (Egyk. kard, Szablya)
0
4
13
Fegyverhasználat (Íjak, tehetségt.)
0
2
0
Fegyverhasználat (Hajítóf., Dobóbárd)
0
2
0
Fegyverhasználat (Szálfegyverek, szigony)
0
3
5
Harcművészet (Fehér Daeu)
0
2
10
Futás
0
3
3
Kultúra ( Erv )
0
2
3
Kultúra ( Khál )
0
3
0
Harctéri gyakorlat
0
4
11
Helyismeret (szülőföld)
0
3
0
Herbalizmus (vadonjárás)
0
3
6
Időjóslás
0
2
0
Idomítás
0
1
2
Irás/olvasás
0
1
3
Jelbeszéd (Khál)
0
1
2
Kétkezes harc
0
3
0
Lopódzás (+20% / +40%)
20%+16%
36% (56/76)
6
Mászás
45%+15%
60%
3
Nyelvtudás (Khál)
0
3
0
Nyelvtudás (Erv)
0
2
3
Nyomolvasás
0
3
10
Orvoslás
0
2
10
Pajzshasználat
0
2
0
Pusztakezes harc ( mancsok, karmok )
0
3
6
Rejtőzés ( +20% / +40% )
17%+16%
33% (53/73)
5
Szakma (vadászat)
0
3
10
Úszás
0
3
3
Vadonjárás
0
3
0
Veszélyérzet ( +25% / +50% )
27%+15%
42% (67/92)
9

Páncél:???   Súly?? font              Pajzs:Bőr alkarvédő   Súly0 font
Típusa
???
   STP
??
              MGT
-
   Érték
? ezüst
MGT
-?
   Érték
-
             
-
   Sebzés
1K6
Max SFÉ
?
   Vértviselet
?. fok
             
-
   Időigény
0
Akt SFÉ
?
   
             
15
   Pajzshasználat
2. fok



Fegyver  Fok    Idő    KÉ    TÉ    VÉ    CÉ    Sebzés 
  Spec.   
Alap harcértékek
-
-
45
65
110
40
-
-
Puszta kéz (mancsok)
2
3
45
65
110(125)
-
1k6+spec
lefegyv.
Szablya (önmagában)
4
5
58
90
137(152)
-
1k10+2
lefegyv. +1 rúna
Szablya (párban)
4
5
+8
+15
+17
-
1k10+2
lefegyv, +1 rúna
Hollószárnyak (Harcművészet)
2
5
51
78
119 (134)
-
2k6
lefegyv, mestermunka
Visszacsapó íj (fegyverforgatás)
2
3
49
-
111/126
49
2k6+2
mestermunka
Hajítóbárd (fegyverforgatás)
2
3
54
-
114/129
46
1k6+2
-
Szigony (fegyverforgatás)
2
5
54
80
127(142)
-
3k6+1
lefegyv., fegyvert., átüt. mestermunka



Felszerelés

mi
mennyi
hol
    mi
mennyi
hol
+1 rúnaszablya
2 db
háton
   szigony
1 db
csomagokkal
dobóbárd
2db
övön
    visszacsapó íj
1 db
tokban
csuklya és prémszegélyes utazó köpeny
1 db
karakteren
   tegez
1 db
csomagoknál
pénzes öv
1 db
karakteren
   nyílvesszők
30 db
tegezben
tarisznya
1 db
karakteren
   hátizsák
1 db
karakteren / csomagoknál
takaró
2 db
hátizsák
   kulacs
1 db
hátizsákon
takaró (prémmel)
1 db
hátizsák
   gatya
4 db
hátizsákban
fenőkő
2 db
tarisznya
   hímzett kendők
6 db
karakteren/hátizsákban
kova és acél
1 db
tarisznya
   tabi
2 pár
lábon / hátizsák
hollószárny
2 db
hátizsákon
   fém tükör
1 db
tarisznyában




Vagyon
Réz: 0          Ezüst: 10       Arany: 14       Mithrill: 0         Egyéb: 0         


Pyarroni diszciplínák: -
Slan diszciplína: -


Megjelenés

A bal fülében két gyűrűt visel fülbevalóként.


A sötét bundája  pedig ilyen mintázatú.

Általában szabad mozgást biztosító ágyékkötőt (szoknyát) visel, mellkasát fegyvertartó övek futnak keresztbe amik a hátán tartják szablyáit. Az eső ellen csuklyával és egy prémgalléros köpönyeggel szokott védekezni a városban bőrszandált hord ám a vadonban "mezítláb" közlekedik. Minimális utazó csomaggal és egy tarisznyával rendelkezik a minimális vagyonát egy pénzes övben tartja amiről két hajítóbárd lóg le. Szereti a hímzett minőségi kendőket amolyan kalózos módra egész kollekciója van belőle, van hogy a fejére köti van hogy az övére gorviki módon.


Varázstárgyak:
- 2 db +1-es rúnaszablya
- 1 db 15 karátos Holdkő gyűrű (amit fülbevalóként hord) Védelem élőholtak ellen -15 a Té-ből illetve a varázsuk E-jéből 10 percig két használat között 1 órának kell eltelnie.
- 1 db 15 karátos Alexandrit gyűrű (amit fülbevalóként hord) Védelem démonok ellen -15 a Té-ből illetve a varázsuk E-jéből 10 percig két használat között 1 órának kell eltelnie.
- 2 db 7 Ép-s varázsital (2x28 Mp)
- 1 db Kritikus betegségek elleni varázsital (30 Mp)

Személyiség:
Hirtelen haragú lobbanékony természet ám az elmúlt évek sokat finomítottak vadembernek mondható viselkedésén most már sokkal türelmesebb önmagához képest a civilizált népekkel szemben ám még mindig a vadon és a vadászat az otthona, nehezen enged közel magához bárkit is ám a barátaiért szinte bármit megtesz és akik segítségére voltak azokról sem feledkezik meg, tiszteli a természetet és annak szilajságát és kegyetlen törvényszerűségeit.


Háttér:

Az emberekhez képest rövid életűnek tűnűnk a hosszúéletű elfekhez képest meg egyenesen perclényeknek. A közösség melytől származom Idéző H’Raahgr és követőire vezeti vissza származását, akik egyszerre bukkantak ki Észak-Ynev vadonjában és végül az Ekbír sivatagban telepedtek le a későbbi Nyugati-Városállamok hatalmi rendszerében egy független zsoldos államként jelentek meg, de ennek az öregek szerint szomorú okai vannak. A démonikus rabigából frissen szabadult khálok nagyon nehezen viselték a vándorlást a Korok viharai között. Évtizedről-évtizedre távolabb kerültek vezetőjük által elképzelt misztikus hagyományok követésétől és végül ma már csak babonáikban és egyes különleges képességeikben nyilvánult meg ez és mint minden szűk közösség félelemmel tekint a teljes elkorcsosulásra. A legendák homályába vesző Ka’Had faluközösségének megalapítói állítólag már alig-alig őriztek emlékeket az őshazáról, meséikben és legendáikban homályos utalásokká szelídültek egykori küzdelmeik. A vének számára már csak a vándorlás évszázadai maradtak meg, amelynek során idegen fajok állandó fenyegetése alatt éltek. A faluközösségek történetei szerint az utolsó igaz khál mágiaforgatót Ediomad hegyei között veszítették el, ezért mindörökké bosszút fogadtak a mélység aquir fattyai ellenében, ám a sivatagon túl a síkságon élő nomád és félnomád közösségekből egyfajta sámánizmus beszivárgott a faluközösségekbe lehet, hogy ez az átkos múlt szűnni nem akaró szorítása, talán továbbra is kísért minket az idő démonjainak leigázása talán az Idő Kígyó így próbál meg elégtételt venni egyszer és mindenkorra ezekre talán soha nem fogunk választ kapni. Viszont a sámánok szerves részei lettek  közösségeknek, mint gyógyító vajákosok és mint jövendőmondók dobszóval kísért révületes transzaikban csak most nem a démonokhoz, hanem a világ szellemeihez szólnak mik ott laknak körülöttünk mindenhol a földben a vízben a levegőben de még a robajló hegyekben és a békésen csörgedező patakokan is. Amikor egy-egy egyén nagyon kilóg a közösségből akkor a sámán útmutatását kérik a jövőjével és a helyével kapcsolatban a közösségben.
Igen kilógtam a közösségből vad, lobbanékony és szilaj voltam annak ellenére, hogy többi fajtársamhoz képest vakaréknak számítottam. A közösség mely életet adott nekem már nem a sivatagban tanyázott mint az alapítók a szétszóródásnak köszönhetően a Nyugati Óceán partjain a Tiane hegység lábainál telepedett meg tengeri kereskedelmet és halászatot folytatva a zsoldos portyázók áruba bocsájtása mellett. Sokszor keveredtem bajba a település kikötőjében főképpen a kocsmában lobbanékony természetem miatt, bár nézeteltérés miatt más életét soha nem oltottam ki dühömben azért egy jó veréstől soha nem riadtam vissza vagy én vertem meg mást illetve másokat vagy ők engem, de hát ilyen az élet. Amíg csak fajtabéliemmel akaszkodtam össze addig nem volt probléma hiszen ismertek, de mikor már a külhoniakkal is rendszeresen összekülönböztem akkor az már ártott a közösség üzletének ekkor történt az első sámáni jóslat a révületből visszatérő öreg sámán a vadászok mellé osztott be a vadonban és talán jól is tette, hamar kiderült, hogy a vadon a lételemem megnyugtatja a bensőmet és örömemet lelem a vadászatban és nem is vagyok rossz benne, ezért sok időt töltöttem a környező vadonban a vadászcsoportokkal és talán túl kevés időt a településen. Visszagondolva még jobban elvadultam ám a közösség fellélegezhetett mert távol voltam és még hasznot is hajtottam. Mielőtt még teljesen morgó vadállattá süllyedtem volna vissza találkoztam Derul Arnar a tudásszomjas fiatalemberrel Krad lovagjával és kísérőivel Lumina'Yll Siennel és Szatogura Kusoval no ez utóbbi apró emberkével sikerült összekülönböznöm az egyik vadászatból visszatérve. Egészen pontosan valójában én kötöttem bele Kusoba és végtelen módon dühített az a higgadtság amivel az egész helyzetet kezelte és nem volt hajlandó a játékomat játszani aztán amikor tettlegességi fajultak a dolgok az apró emberke fájdalommentes de megalázó vereséget mért rám, lehettem olyan gyors mint a szélvész és mozdulhattam úgy mint a villám szinte meg sem tudtam érinteni miközben töretlen mosollyal küldött a porba újra és újra míg erőm teljesen el nem hagyott. Természetesen a csetepaténak híre ment és a méltatlankodó vénekkel és a sámánnal együtt Derul Arnar is megjelent és nem hagyta a közösség elöljáróinak, hogy megbüntessenek hanem hosszasan tanakodott velük és végül maga mellé vett. Én lettem az ők vad és szilaj hegyi „embere” valójában a vezetőjük a környező vadonban. Amellett, hogy civilizáltak és lefaragtak a vadságomból sok mindenre megtanítottak és valószínűleg én is őket miközben bejártuk a környéket és az ott található romokat mik után Derul Arnar annyira érdeklődött. Nem mindegyik látogatás volt veszélytelen volt, hogy rablók de volt, hogy vadállatok ütöttek rajtunk ám volt, hogy nyughatatlan holtakkal kellett szembeszállnunk, hogy a lovag az olyannyira áhított tudást vagy tapasztalatot megszerezze. Lumina'Yll Sien a vadászat további fortélyaira oktatott és az íjhasználatra amelynek soha nem leszek a viurtóza, de a vadászat bizonyos formáihoz sokkal elegánsabb eszköz mint egy dárda vagy szigony az igaz, hogy medvére továbbra se mennék vele, de vadkacsavadászathoz ideális. Derul Arnar atyai gondoskodáshoz hasonlóan az idők folyamán megtanított írni olvasni több kevesebb sikerrel és a sebgyógyítás fortélyaiba is bevezetett, hogy ne csak a pusztításhoz értsek. Szatogura Kuso leckéi teljesen más típusúak voltak lehet, hogy kihívást látott a vadállat megszelídítésében vagy valami mást ám az ő leckéi nyomán sikerült lobbanékony természetemet elviselhető mederbe terelni és türelmet is tőle tanultam.
Miután Derul Arnar bejárta a környéket a falú vénjeinek felvetette, hogy szívesen magával vinne, hiszen mindenkinek szüksége van kihívásokra, mondta ezt töretlen mosollyal az arcán. Érdekes módon távozásom kapcsán egyedül az öreg sámán emelte fel szavát, majd azt követően Arnarral több napra bezárkózta a sátrába valamiféle révülésre ahonnan csak a dobszó hallatszott és a füst és illata terjengett. A dobolás végeztével a sámán előjött és röviden csak azt mondta nekem mielőtt a lovaggal és társaival az utamra bocsájtott „A szellemek szerint nem itt fogod megtalálni azt ki a benned tomboló tüzet megszelídíti és elcsitítja, ám ha vándorlásod során meglelitek egymást térj vissza közén szelídebben mint ahogyan távozol.”
Derul Arnar lovag és társaival elindultunk vissza szülőföldjére északra az utunk nem volt eseménytelen bármilyen hihetetlen egyszer rabszolgakereskedők fogságába estünk kik engem gladiátornak Lumina'Yll-t pedig rabszolganőnek akarták eladni azt, hogy Arnar lovaggal és Kusoval mi volt a tervük azt nem tudom, ám szerencsénkre ami egyben szerencsétlenség is a rabszolgakereskedőkön kalózok ütöttek rajta. No a kalózok sem sokkal udvariasabb népek no de amikor Lumina'Yll-t meg akarták becsteleníteni a többi rabszolganővel együtt akkor bennem emberükre találtak, mondhatni véres csetepaté alakult ki a fedélzeten többen vérbefagyva maradtak ott azon a napon. Talán a sors kegye volt, hogy nem öltek meg ott nyomban máig nem tudom, hogy mit láthatott meg bennem Wienka Grian kalózvezér ki a rossznyelvű pletykák szerint gorvikból elszármazott nemesfattyú volt, ám a többiek életéért szolgálatra kötelezett. Nem voltak a legboldogabb évek, de a szabadságunkért cserébe legjobb tudásom szerint szolgáltam Wienka Grian-t aki valójában egy egzotikus háziállatként tekintett rám és társaimra a lovag sebeket gyógyított és ellátta a betegeket, míg Kuso ugyanolyan ügyesen ha nem jobban mászott a kötélzeten mint én magam nos Lumina'Yll a kalózkapitány rabnője volt, becsületére legyen mondva egy újjal sem nyúlt hozzá amolyan fegyverként használta amivel hűségünket biztosította irányába, hiszen hasznos szolgáknak bizonyultunk. A kialkudott szolgálati év vége felé bár lehet, hogy ez megvetendő gondolat és jellemgyengeség, de nem bíztam Wienka Grian kalózvezér adott szavában, ezért megszerveztük a szökésünket és szerencsésen megmenekültünk a kalózkompániától amely menekülést követően majd két éves vándorlásunkba tellett a Kermir pusztákon keresztül mire elérkeztünk Erenbe Derul Arnar lovag rendházához ahol egy kis időre megpihenhettünk amely időt Szatogura Kuso további okításomra és „szelídítésemre” használt fel, mondván a test útja majd megnyugtatja lelkemet is.
A pihenőidőt követően számomra ismeretlen okból kifolyólag Derul Arnar lovagot Haonwell városában küldték szerencsére mostani utazásunk kevésbé volt viszontagságos.
Szereplők az elgondolásomban:
- Derul Arnar lovag : Krad pap
- Lumina'Yll Sien : félelf bárd
- Szatogura Kuso : harcművész
- Wienka Grian kalózvezér : gorviki bajvívó a Riegoy – öböl vizein
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 22. 19:01:12 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Balladai hősök - karakterek
« Válasz #5 Dátum: 2022. Április 18. 22:32:09 »

Név: Caroline Azurre
Faj: Ember
Nem: Nő
életkor: 24 év
Kaszt:Boszorkány



A nevem Caroline Azurre. Szüleim tehetős gazdagok, akik szeretnek utazni és engem is előszeretettel vittek magukkal útjaik során. Doran városában lakunk, és a mai napig ott van a kúriánk. Korán, kisgyermek koromban megmutatkozott a mágiával való kapcsolatom és hamar felfedezték a velem született tehetséget. A képességeimet fejlesztő Tanároktól tanultam és mellette külön órákat kaptam az édesanyámtól. Édesapám nem volt mágiahasználó, de édesanyámat nagyon szerette, elfogadta és nem korlátozta semmiben. Ebből későbbiekben sok bonyodalom született. Egyik útjuk során azzal tértek haza, hogy odaígértek engem egy Abaszisz-i Kereskedő fiához. Talán érdekből vagy éppen tartozás fejében, ezt soha nem fogom megtudni. Persze, én erről hallani se akartam, és próbáltam mindenféle kifogást találni a frigy ellen. Egy ideig tudtuk húzni az időt, de eljött az a nap, mikor már nem lehetett halasztani a megrendezett házasság tényét. Addig a napig, minden időmet a mágia-használatra és egyéb tudás megszerzésére fordítottam. Hajtott a tudásvágy és a nyelvek ismerete. Megtanultam toroni-ul, pyarroni-ul, ahogy az aszisz és a kyr nyelvvel is szépen haladok. Mindig különc voltam és kilógtam a korosztályomból, de nem érdekelt, hogy nem barátkoznak velem. Később, amikor elértem a tizennyolcadik évet, addigra nővé értem és a külsőm is nagyot változott. A boszorkány képességeim és tanaim már szépen fejlődnek, ahogy a fegyverekkel való kapcsolatom. Megtanultam tőrrel, ostorral, rövid karddal és íjjal bánni, ahogy a lovaglás is szépen alakul. A családom igyekezett mindenben segíteni és finanszírozni a tanulásaimat. Szerettem a Természetben időzni és megismerni a benne lakó állatokat. Napokat töltök a szabadban és gyakorlok. Édesanyám tanárokat fizetett, hogy a legjobbaktól tanulhassak és anyagiak nem számítottak akkor sem. Majd egy nap ismét útra keltek a szüleim és velük tartottam. Igazából semmi kedvem nem volt a hosszú úthoz, de ragaszkodtak hozzá. Térkapuk helyett a hagyományos utazási formát kedvelték és annak örültek, ha hetekig zötykölődtek a hintóban. Amit a mai napig nem fogok megérteni. Nem akaródzott elindulnom erre az útra, de nem volt választásom. Csak éppen soha nem érkeztünk meg a megbeszélt helyre. Ez más körülmények közt boldog napom is lehetett volna, de a hintónk támadása és a szüleim elvesztése sokkal fájdalmasabb volt, mint a kilátásban lévő ismeretlen férfival a házasság. Abból az időkből sok mindenre nem emlékszem, mert a bánat és a reménytelenség időszaka volt. Engem csak azért hagytak életben a támadóink, mert jó pénzért adhattak el egy emberkereskedőnek, akinek gyermekeket és fiatalokat gyűjtenek a rabszolgapiacra. Csupán a véletlennek köszönhetem és a figyelmetlenségüknek, hogy sikerült megszöknöm a fogságukból. Persze, ez is olyan ritka és véletlen volt, mint az, hogy titokban tudtam tartani előttük valódi képességeimet. Jó ideig bujdostam a környéken, és próbáltam valahogy hazatérni Doranba. Az akkori évek korán tanítottak meg a zord világ ismeretére és a bizalmam is elvesztettem az emberekben. Nehezen boldogultam és mivel a boszorkány mágiát igyekeztem gyakorolni, így maradt az erdő és elhagyatott részeken való maradásom. Egy félreeső falúban húztam meg magam, és ott éltem hónapokig. Kevés pénzem volt akkoriban. A falucska lakóinak segítettem a gyógyulásban. A gyász után bosszúra esküdtem, hogy megtorlom a szüleim halálát és az engem ért sérelmeket. Fejlesztettem a tudásomat és rengeteget gyakoroltam egy helyi asszonytól, akiről kiderült, hogy ő is boszorkány, de már kivált a Gyülekezetből és magányosan élt öreg napjaiban. Minden lehetséges időt a tanulással és azok gyakorlásával töltöttem. Nem érdekelt semmi más, mint, hogy hazajussak a birtokunkra és azokat megbüntessem, akik felbérelték a gyilkosokat. Meglepetésszerűen támadtak ránk, s tudták mikor merre keressenek. Több mint véletlen, abban biztos vagyok. Meg akarom találni a bűnöst vagy bűnösöket. Hiszem, hogy egy napon rájuk fogok találni. Egyetlen apró nyom van a birtokomban, ami a tettesekhez vezethet, de csak egy kis ruhafoszlány, amit azon a napon az egyik támadóról szakítottam. Sokáig nem voltam képes jobban megnézni a darabkát, de aztán a vágy, hogy megkeressem és bosszút álljak a családom haláláért, erőt adott hozzá. A kelme-darab nem hétköznapi emberé, mivel a pórnép nem selyemmel átszőtt ruhákat visel. Hónapokba tellett, míg annyit kiderítettem, hogy egy bizonyos helyen viselnek hasonlót. A gyilkosaink nagy valószínűséggel zsoldosok voltak és az köztudott, hogy tetemes vagyonért hajlandók mindenre... Hosszú idő telt el, hogy ezen a kietlen helyen élek és minden percemet a mágiám fejlesztésével és a felkészüléssel töltöm. A herbalizmus és egyéb boszorkány tanokkal jól haladok. Ha élnének a szüleim, akkor büszkék lennének rám... de már nem láthatom őket soha többé...
Hamarosan hátrahagyok itt mindent és hazaindulok. A feltűnő külsőmet igyekszem a lehető legjobban eltakarni és a képességeimet is visszafojtva elvegyülni a tömegben. Hosszú hullámos szőke hajam eleve feltűnést kelt, és a zöld szemem sem éppen olyasmi, ami „tömegcikk” ezen a vidéken. A ruházatom már nem a nemesi mivoltomról árulkodik, és ügyelek is rá, hogy ezzel se hívjam fel magamra a figyelmet. Némi aranyam és ezüstöm van az erszényemben, de költekezni csak a legszükségesebbekre fordítok. Lovat is egy farmról vásároltam és nem is egy szemet-gyönyörködtető telivér. Egy átlagos gebe, amit a tulajdonosa apróért adott nekem, csak szabaduljon tőle. Igazából szívós állat, csak a gazdája alig adott neki élelmet. Pár hét után az állat kezdett megerősödni és kötődni kezdtünk egymáshoz. Sok viszontagságon voltunk már túl, mikor végre Doran felé haladtunk. Az élelmet az erdő adta, és a vizet a patakok, folyók biztosították számunkra. Közben meg gyakorolhattam kedvem szerint. Hazafelé lovagolva (direkt nem térkapukon közlekedve) a helyismeretemet is bővíthettem. Utam közben a birtokomban lévő ruha-foszlányon járnak a gondolataim. Az eredet-varázs segítene a valódi elkövető kilétének megismeréséhez, és addig nem nyugszom, míg meg nem találom....
A Sors ismét fordított egyet az életemen és egy vándor szín-társulathoz csapódtam, akik befogadtak maguk közé. Valahol örülök ennek, mert attól, hogy tanulhatok tőlük, egyben inkognitót is szerezhetek a tagjaként. Nem mintha rá lennék kényszerülve a bujdosásra, de így legalább betekintést nyerek a színjátszás berkeibe is, nemcsak az íjkészítő szakmát mondhatom így magaménak, hanem ezt is tanulhatom. Lassan már három éve színészkedem és eléggé megkedveltem ezt az életformát, de azért a lelkem mélyén hajt a vágy, hogy hazatérjek otthonomba. Lehet, hogy ez még várat magára, de a Társulattal észak felé tartunk. Egyre közelebb kerülök a családi birtokhoz, és közben még fejleszthetem a tudásomat. A következő állomás, ahol tábort verünk, Hanowel. Izgatottan várom az érkezést.

Személyiség: Általában visszahúzódó, de van mikor határozott és akaratos. Tisztában van azzal, hogy az ellenkező nem vonzónak találja, és van mikor ki is használja adottságait célja elérésében. 174 cm magasságához arányos testsúly párosul. Sportos, enyhén izmos, erősnek nem mondható. Inkább a praktikus és alkalomhoz illő ruhákat kedveli. De nem zárkózik el a "szegényebb" külső látszatától sem. Nem kérkedik tehetős hátterével, bár ha szükségesnek tartja, akkor a csillogóbb és feltűnőbb darabokat is magára vesz. Mindig hosszú - fejet takaró- köpenyt visel utazásai során, így leplezi szőke haját és nőies külsejét. Keveset beszél, ha nincs mondanivalója. Ez a tulajdonsága csak később változott, amióta a Színész-társulat tagja. Tehetős és gazdag család sarjaként mindent megkapott, de ezt nem tartja magától érthetőnek minden körülmények közt. Kitartó és nem szokása feladni semmit. Az elé gördülő akadályok leküzdésére képes többféle módot keresni, ha bonyolultabbakká válnának. vannak kevésbé jó tulajdonságai, amit sokan nem szeretnek benne, de mindig is öntörvényű, makacs és a saját feje után menő lánynak ismerik. Ez gyermekkorától jellemző rá és az évek során ezekhez még szókimondás és nyers modor is ragadt.

Felszerelés: Nyeregtáskájában személyes holmijait tartja. Egy réztálat és kis zsákokban gyógynövényeket. A váltás ruha és lábbelije mellett: takarót, kisebb állatok prémjeiből készített téli ruha-kiegészítőket, szárított húst és kulacs víz mellett, 10m erős kötelet is tart. Bőr erszényét a ruhája övébe rejtve hordja, ahol tőrét is, amit tokban visel. Rövid-kardja a nyereg oldalán lóg, de íját a vállán átvetve a köpenye felett szokta hordani.

Tulajdonságok:

Erő   10   
Gyorsaság   12   
Ügyesség   12   
Állóképesség   10   
Egészség   17   
Karizma   16   
Intelligencia   15   
Akaraterő   17   
Asztrál   14   
Érzékelés   15   


Háttér   Pont

Adottság - Akaraterő   1
Adottság - Egészség   1
Adottság - Intelligencia   1
Holtak szeme   1
Mágikus fogékonyság (ingyenes)   1
Pszi érzékenység (ingyenes)   1
ÉLETERŐ
Max. Ép:   17   Akt. Ép:   17
Max. Fp:   50   Akt. Fp:   50

Boszorkány
Kaszt:   Boszorkány
Faj:   Ember
Életkor:   24 év
Jellem:   Élet/ Káosz
Vallás:   Pyarroni
Szülőföld:   Doran

TP:   2801 TP
Köv. szint:   3601 TP
Köv. szinthez:   +800 TP
8. szint
PSZI PONTOK
Max. Pszi:   36   Akt. Pszi:   36

MANA PONTOK
Max. Mana:   60   Akt. Mana:   60


 MÁGIAELLENÁLLÁS
Típus   Asztrál   Mentál
Tudatalatti: 14             17
Összes:   14             17


                             
ALAP HARCÉRTÉKEK                       fok: -        idő:-       KÉ: 30    TÉ:46     VÉ: 92   CÉ: 34         sebzés: -  STP: -   spec.: -

             
Hosszú íj                                     fok: 2      idő: 3   KÉ: 34  TÉ: 46  VÉ: 92    CÉ: 38               sebzés: 2k6+1          STP: 15           ✘✘✘


Rövid kard                                    fok: 2      idő: 5    KÉ: 35    TÉ: 56   VÉ: 100   CÉ: 34         sebzés:  1k10+1       STP:  25      ✘✔✔

Tőr                                       fok: 1   idő: 3    KÉ:   30   TÉ: 46   VÉ: 92    CÉ: 34      sebzés:  1k10       STP: 10            ✘✘✘

ostor                                           fok: 1      idő: 5        KÉ:  33    TÉ: 52    VÉ: 92   CÉ: 34      sebzés: 1k10/2    STP: 10           ✔✘✔
   


Képzettség                           Kp       Fok   
Alkímia                                   0       2. fok   
Állatismeret                           1   1. fok      
Fájdalomtűrés                       2   1. fok   
Fegyverhasználat (Tőr)           1      1. fok   
Fegyverhasználat (Hosszú íj)   10   3. fok   
Fegyverhasználat (Ostor)           1   1. fok   
Fegyverhasználat (Rövid kard)   5   2. fok   
Helyismeret (saját)                   0   3. fok   
Herbalizmus                           0   3. fok   
Írás/olvasás                           0   2. fok   
Kultúra (saját (Erv))                   0   3. fok   
Kultúra (Asziszi)                     1   1. fok   
Legendaismeret                    0   2. fok   
Lélektan                                   0   2. fok   
Lovaglás                                   3   2. fok   
Művészet                                   0   2. fok   
Nyelvtudás (Asziszi)               0   3. fok   
Nyelvtudás (saját (Erv))           0   3. fok   
Nyelvtudás (Toroni)                   2   2. fok   
Nyelvtudás (Pyarroni)             1   1. fok   
Ősi nyelv (Kyr)                           6   2. fok
   
Pszi (pyarroni)                      8   3. fok
(Haszn. foka: 3. fok / 8. szint)   
   
Szakma (Íjkészítő)                   3   2. fok   
Szexuális kultúra                   3   3. fok   
Színészet                                   5   2. fok   
Tapasztalati mágia (boszorkány)   0   3. fok   
Udvari etikett/intrika                   0   2. fok   
Vadonjárás                           5   2. fok   








« Utoljára szerkesztve: 2022. Május 19. 02:24:43 írta Caroline Azurre »