Szerző Téma: Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő  (Megtekintve 2821 alkalommal)

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #45 Dátum: 2022. Április 12. 16:20:59 »
Természetesen ismerhetik egymást.Nem tudtam a többiek hogy állnak a kérdéshez.
A karim még városőr idejében kezdett kalandozni,utána folytatta így volt lehetőség összefutniuk,vagy közösen dolgozni.
De akár Haonwell-ben tartózkodásuk idején is segíthette őket (ha jártak arra régebben),mint városőr.

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #46 Dátum: 2022. Április 13. 22:40:02 »
Sziasztok!

Én a hétvégén befejezem Theu-t. A karakterek közötti kapcsolatra találjunk ki még valamit? Filio ötlete nekem tetszik. Én még direkt hagytam félkészen az elötörténetemet...

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #47 Dátum: 2022. Április 18. 08:14:13 »
Szerintem ezt most kihagyom...

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #48 Dátum: 2022. Április 19. 18:11:55 »
Sajnálom Utazó. Viszont akkor üdvözlöm az új játékost ezúttal.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #49 Dátum: 2022. Április 19. 20:44:46 »
Sajnálom Utazó. Viszont akkor üdvözlöm az új játékost ezúttal.

Üdv!

Úgy látom, hogy az új boszorkánynál valami nagyon félrement a karakteralkotó programban és se én se ő nem túl járatos az UTK rendszerében szóval az előtörténet alapján szerintem minden segítséget örömmel fogad (mert a játéktól nem zárkózik el) nekem első körben a Hátterek roppant gyanúsak, de majd egy nálam hozzáértőbb megmondja mi ment ennyire félre a karakteralkotásnál....

Köszi köszi köszi

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #50 Dátum: 2022. Április 19. 22:24:38 »
Hogy a partvonalról én is beleszóljak - futólag megnéztem. Nagyon izgi, figyeljétek :)
- Elsőre a Dreonar-on lestem meg az Adottság hátteret, ami ott értékenként 1 pontba kerül...
- lapozd fel az UTK könyvet a 30. oldalon. Ott az adottság előny 1 pontba kerül minden egyes pontért. Azaz egyezik a Dreonar számításaival.
- lapozd fel az UTK könyvet a 19. oldalon - és nézd meg az 50 KAP pont táblázatát. Ott +1 Tulajdonságot 20 pontért osztanak.

Csakhogy van egy apró különbség :idea:
- ha a KAP pontból Adottság hátteret veszel fel, az pontonként 1 KAP-ba kerül
- ha pedig a KAP pontból Tulajdonságot fejlesztesz, akkor az pontonként 20 KAP pontba kerül

Érdekes, nem? :) Szóval első ránézésre a szabályok szerint a hátterekre költött pontok akár még lehetnek jók is. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy alapos mérlegelés alapján sikerült tökéletesen optimalizálni a KAP elosztást ;D Azért fura, hogy egy ilyen benne maradt a rendszerben ::) De jöjjön valaki, aki kijavít, vagy kiegészíti a dolgot :)

Fontos: azt is néztem a Dreonar alatt, hogy ha költök pl. 3 pontot az adottság háttérre (pl. asztrálra), akkor automatikusan megnöveli az adott (jelen példában asztrál) tulajdonság értékét 3 ponttal.
Szóval nem az van, hogy csak a karakter faji maximumát növelheted meg max. 20-ig, hanem jóvá is írja a plusz tulajdonság pontokat.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 19. 22:39:42 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #51 Dátum: 2022. Április 20. 13:28:00 »
Hogy a partvonalról én is beleszóljak - futólag megnéztem. Nagyon izgi, figyeljétek :)
- Elsőre a Dreonar-on lestem meg az Adottság hátteret, ami ott értékenként 1 pontba kerül...
- lapozd fel az UTK könyvet a 30. oldalon. Ott az adottság előny 1 pontba kerül minden egyes pontért. Azaz egyezik a Dreonar számításaival.
- lapozd fel az UTK könyvet a 19. oldalon - és nézd meg az 50 KAP pont táblázatát. Ott +1 Tulajdonságot 20 pontért osztanak.

Csakhogy van egy apró különbség :idea:
- ha a KAP pontból Adottság hátteret veszel fel, az pontonként 1 KAP-ba kerül
- ha pedig a KAP pontból Tulajdonságot fejlesztesz, akkor az pontonként 20 KAP pontba kerül

Érdekes, nem? :) Szóval első ránézésre a szabályok szerint a hátterekre költött pontok akár még lehetnek jók is. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy alapos mérlegelés alapján sikerült tökéletesen optimalizálni a KAP elosztást ;D Azért fura, hogy egy ilyen benne maradt a rendszerben ::) De jöjjön valaki, aki kijavít, vagy kiegészíti a dolgot :)

A magyarázat erre az, hogy lehetőséged van a szintenként kapott KAP-okból fejleszteni a tulajdonságaidat.
Magyarán szólva az, hogy Adottság hátteret veszel fel mondjuk az Erőre, az azt jelenti, hogy combos gyereknek született a karakter már alapból, mindig is erősebb volt a kortársainál, míg ha a szintenként kapottakból költesz 20 pontot rá, az azt jelenti, hogy a karakter komoly energiákat fektetett abba a kalandozásai mellett, hogy lehetőleg minden héten legalább háromszor kimenjen az erdőbe, és a favágók által otthagyott rönkökkel súlyzózzon. :D

Caroline:
Először is, üdv. :)
A karaktert megszemléltem, a javításokról döntésed szerint PM-ben is egyeztethetünk. Leírhatom ide a közösbe is, de szerintem itt nehezebb lesz követni.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #52 Dátum: 2022. Április 20. 18:20:33 »
Jah, közben én is átgondoltam, és a következőre jutottam:
Szintlépésnél ha jól emlékszem 50KAP-háttérpontok mennyiségű pontot költhetsz el. Azaz, ha túl sok hátteret veszel fel, akkor az a szintlépésnél :levelup: szétosztható FP, MP, KP, Harcértékek rovására történik, és a későbbiekben kiegyenlíti a rendszer a kezdeti halmozást  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #53 Dátum: 2022. Április 20. 22:39:13 »
Sziasztok :)
Előre is köszönök minden segítséget. :yay:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #54 Dátum: 2022. Április 21. 10:44:33 »
Jah, közben én is átgondoltam, és a következőre jutottam:
Szintlépésnél ha jól emlékszem 50KAP-háttérpontok mennyiségű pontot költhetsz el. Azaz, ha túl sok hátteret veszel fel, akkor az a szintlépésnél :levelup: szétosztható FP, MP, KP, Harcértékek rovására történik, és a későbbiekben kiegyenlíti a rendszer a kezdeti halmozást  ::)

Pontosan. Márpedig, ahogy én emlékszem, mindig napokig farigcsáltam a karaktereimet, hogy 1-1 pontokat rakosgassak ide-oda, ha magasabb szintűt kellett csinálni, úgyhogy nem elhanyagolható a kiegyenlítés szerepe.

Egyébként igen, 50 pontról indul a matek. Aztán a későbbi szinteken annyival kevesebb, amennyi hátteret felvettél első szinten. :)

Sziasztok :)
Előre is köszönök minden segítséget. :yay:

Szerintem írok egy terjedelmes PM-et, az lesz a legegyszerűbb :).

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #55 Dátum: 2022. Április 21. 12:07:58 »
Oké. Köszönöm :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #56 Dátum: 2022. Április 22. 09:57:45 »
Szia!

Írtam mindjárt 2 PM-et is, remélem, segítségedre lesz (mind a 8 oldal, lol  :panic:  :wow!: :excited:) és nem elrettentésre szolgál majd :).
Ha valamit minden igyekezetem ellenére sem sikerült közérthetően megfogalmaznom, vagy bármi más kérdésed van, csak szólj nyugodtan.

Ezek alapján kísérletezhetsz a Dreonar karakteralkotóval tovább (talán ha jobban érthető a rendszer működése, ott is kevesebb "hiba" marad benn), de megmondom őszintén, én nem igazán szeretem ezeket a karaktergenerálókat.
Ha új rendszerrel akarok játszani, akkor inkább a többiek karaktereiből kiindulva próbálom végignyálazni a karakteralkotást, és megérteni a rendszer működését, és magamnak egy Word dokumentumban szerkesztgetem a kis karakteremet.

De kinek a pap, kinek a paplan. :) Úgy csináld, ahogy a legkényelmesebb.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2022. Április 22. 10:01:38 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #57 Dátum: 2022. Április 22. 19:02:45 »
Üdv!

Kiegészítettem a karakteremet képpel, megjelenéssel, személyiséggel és felszereléssel részemről kész vagyok, ha a KM-nek még van meglátása kérem jelezze....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #58 Dátum: 2022. Május 08. 12:57:03 »
Üdv!

Elméletileg Caroline Azurre statisztikai szinten elkészült tőr, rövid kard, ostor* és hosszú íj kombóval (tud lovagolni és rendelkezik vadonjárás képzettséggel no meg állatismerettel is) viszont most láttam, hogy az UTK-ban nincsen ostor mint fegyver ezért szükség lenne némi harcértékre hozzá a KM-től :P

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #59 Dátum: 2022. Május 08. 16:20:39 »
Üdv!

Elméletileg Caroline Azurre statisztikai szinten elkészült tőr, rövid kard, ostor* és hosszú íj kombóval (tud lovagolni és rendelkezik vadonjárás képzettséggel no meg állatismerettel is) viszont most láttam, hogy az UTK-ban nincsen ostor mint fegyver ezért szükség lenne némi harcértékre hozzá a KM-től :P

Bár nem a KM vagyok, de hátha jól jön a segítség:
HGB (ÚTK-hoz készült pdf) 49.o. Nomád Harcos leírása:

Ostor
időigény: 5
sebzés: 1k10/2
KÉ: 3
TÉ: 6
VÉ: 0
méretkategória: 3.
ár: 1e
lefegyverzés: nem
fegyvertörés: nem
átütés: nem
STP: 10