Szerző Téma: Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő  (Megtekintve 2832 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #30 Dátum: 2022. Március 02. 16:00:00 »
Ja, hogy Mágiatagadás 5!...
Azt tudod, hogy -5-öt ad az asztrál-próbákhoz, ugye? :)

De így már értem, miért nehéz kigazdálkodni. Egyébként szerintem a karakter fejedben levő képe alapján lehet ezt igazán látni, hogy a képzettségekre kéne gyúrnod, vagy a harcértékekre. :)

CKL

Mágiatagadás 5. - Mindennek megvan az árnyoldala akkor legyen egy lobbanékony természet ez talán a harcművészetet is megmagyarázza némi önuralom gyakorlás kevesebb heveskedés....

Inkább képzettségekre gyúrtam, mármint a készülő előtörténethez kapcsolódó képzettségekre, amolyan "tanult" barbár lesz erős természeti kötödéssel próbál civilizálódni....

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #31 Dátum: 2022. Március 12. 11:13:03 »
Egy csacska kérdésem lenne.Jól értem hogy az UTK rendszerben a százalékos képzettségekhez csak akkor jár az ügyesség,ha képzetlen az illető...és
az az alapszázaléka?Vagy félreértelmezem?

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #32 Dátum: 2022. Március 12. 12:27:27 »
Felreértelmezted. Az ügyesség az alap mindenkinek.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #33 Dátum: 2022. Március 12. 12:49:14 »
Idézet
Felreértelmezted. Az ügyesség az alap mindenkinek.

Köszi! Akkor szövegértelmezési galiba :) Tehát az ügyesség az alap,ami összeadódik az esetlegesen iskolából kapott
százalékokkal.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #34 Dátum: 2022. Március 22. 09:17:41 »
Elvileg elkészült tán a karakter (az előfordúlhat hogy ezt-azt kifelejtettem).

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #35 Dátum: 2022. Március 22. 16:04:11 »
Üdv!

Rigor:

1. Egy apróbb elírást engedelmeddel kijavítottam. (pyarroni panteon, nem piarrony) :)

2. Ha jól számolom, 2 HM-mel többet költöttél el. (18-40-40 arányban osztottad el, ha jól számolok, és az 98, neked pedig 8*12 azaz 96 HM-ed van)

3. A fegyverhasználat 4. fok és vértviselet 4. fok +1 bónuszt ad egy-egy tulajdonságodhoz, ezt nem adtad hozzá (jelöld majd, hogy mely tulajdonságokat növeled). Ez természetesen kihatással lesz a harcértékeidre is. (természetesen lehet, hogy az általam +2 HM-nek gondolt számadat a megemelkedett tulajdonságok következménye).

Apró észrevétel: szerintem kalandozóként meglehetősen furcsán mutathat a karakter városőr egyenruhában. Még ha esetleg a vértezetét, fegyvereit meg is tartja, szerintem az egyenruha helyett "civilbe" öltözik a leszerelt városőr.

Egyebekben nem emelek kifogást a karakter ellen :).

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2022. Március 23. 09:22:22 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #36 Dátum: 2022. Március 23. 15:11:25 »
Üdv!

Én is haladok a karakterrel ám az előtörténetere csak a beadandóim kivégzése után lesz szabad kapacitásom:

- Római jogi jogesetek (5db dologijog eset kidolgozása) 0%
- Végrehajtási jog diferrenciál tantárgy 5 oldalas beadandó dolgozat (Ingatlanárverés gyakorlati megközelítése lesz a témám ) 0%
- Helyi önkormányzatok feladat és hatásköre 8 oldalas beadandó 90%-ban kész szerintem ma kivégzem..

Ha csütörtök pénteken be tudom fejezni a másik kettőt akkor hétvégén lesz időm az előtörténetre

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #37 Dátum: 2022. Március 23. 19:55:35 »
CKL

Köszönöm az átnézést/javítást/kigazítást.
A hiányosságokat pótolom.
Tudom,nem a legjobb módszer...közvetlen a fórumon készítem a karaktert,néha nem veszek észre ezt-azt
ami hibádzik.

Városőr:
Már nem fejtettem bővebben,de persze az alapvető ruházat cserélve van.. a vért/pajzs és fegyverek azonosak mivel azt nem váltotta le.Ezek átlagos harci felszerelések,nyilván annak tűnik fel inkább aki ismeri Haonwell városőrségét,hiszen más helyeken változó viselet lehet.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #38 Dátum: 2022. Március 31. 18:08:14 »
Üdv!

Elméletileg megszültem az előtörténetet remélem elégséges tőlem jelenleg ennyi telik ezért előre is elnézést kérek.
Most már csak a személyiségről és a felszerelésről kell majd rendelkeznem és az eddigi türelmet is köszönöm...

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #39 Dátum: 2022. Március 31. 18:30:11 »
Idézet
Elméletileg megszültem az előtörténetet remélem elégséges tőlem jelenleg ennyi telik ezért előre is elnézést kérek.

Ez enyém egy cetli-jegyzet hozzá képest :D Szerintem jó előtörténet.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #40 Dátum: 2022. Március 31. 18:47:28 »
Átnéztem a harcértékeket.Rájöttem mi volt a bibi...a kezdeményező alapnál véletlenül gyorsaság(16)+ügyességgel (16) számoltam és nem gyorsaság (16)+érzékelés (14)....innen a +2.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #41 Dátum: 2022. Április 02. 19:35:27 »
Baj ha kicsit később csatlakozok hozzátok? Olvasni szeretném hogy indultok, Arra gondoltam mivel, mivel szabadságon vagyok, ha esetleg olvassa ezt a rublikat. Nemsoká jövök... 

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #42 Dátum: 2022. Április 05. 11:27:19 »
Baj ha kicsit később csatlakozok hozzátok? Olvasni szeretném hogy indultok, Arra gondoltam mivel, mivel szabadságon vagyok, ha esetleg olvassa ezt a rublikat. Nemsoká jövök... 

Rendben :)

Filio, Rigor:

Köszi a javításokat, kiegészítéseket :)
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #43 Dátum: 2022. Április 12. 13:06:51 »
Nos, akkor Utazó jelezte, hogy későbbi csatlakozás lehetőségével élne, a kérdésem az, hogy várunk még másra?

Még annyi kérdés lenne, hogy az előtörténetekben vagy a csevegőben nem utalt egyikőtök sem arra, hogy többé vagy kevésbé ismernék egymást a karakterek, jól értem?

Ezek a húsvéti szünet után el tud indulni a kaland. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #44 Dátum: 2022. Április 12. 15:18:07 »
Nos, akkor Utazó jelezte, hogy későbbi csatlakozás lehetőségével élne, a kérdésem az, hogy várunk még másra?

Még annyi kérdés lenne, hogy az előtörténetekben vagy a csevegőben nem utalt egyikőtök sem arra, hogy többé vagy kevésbé ismernék egymást a karakterek, jól értem?

Ezek a húsvéti szünet után el tud indulni a kaland. :)

CKL
Üdv!

Alapvetően két észrevételem van amik kapcsolódnak a teljesen készre pattintás kapcsán a karakterhez.
1.)   Nem kaptam választ a PM-ben feltett kérdéseimre a varázstárgyak kapcsán..
2.)   Nem zárkózom el attól, hogy a karakterek ismerjék egymást elképzelhető, hogy Teucras vil Dein-Laur-t ismerheti Derul Arnar lovag (Krad pap) és rajta keresztül a karakterem is talán jelenleg is együtt vannak Hannowelben.. Valamint Simeon Kayl-t is ismerhetem Derul Arnar lovagon keresztül sőt lehet, hogy a „jó” pap ironikusan rajtam keresztül tartja a kapcsolatot a volt városőrrel.
3.)   Ez nem észrevétel, hanem megjegyzés elméletileg Caroline Azurre előtörténete és karaktere is kész van az előtörténetet már láttam, remélem rá tudom venni, hogy végre felpattintsa a karakterek közé a kreálmányát.