Szerző Téma: Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő  (Megtekintve 2826 alkalommal)

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #15 Dátum: 2022. Február 22. 11:04:11 »
Rendben! Köszönöm a gyors választ, igyekszem megcsinálni amit kértél. A formázás még nem az erősségem, de nem állít meg.  ;D

Viszont a rubinszemet magának kell betenni? Vagy azt megcsinálják neki? Csak a manapont igény miatt gondolom...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #16 Dátum: 2022. Február 22. 17:42:52 »
Khál

Háttér - faj (3)
Adottságok: oké.

1. Harcos kasztban  a karakter nem rendelkezik az Állatismeret 1.fok (hátasok), Lovaglás 2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Harci láz, Lélektan, Lovaglás, Művészetek, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika, Térképészet képzettségekre

2. Veszélyérzék: ok

3. Hallás, látás, szaglás: ok, de szerintem ha nem görnyed a nyomok fölé, akkor is él a szaglás bónusz. Azért a macskáknak sem olyan rossz az orra. Lehet, hogy nem nyomkövet, de azért a romlott ételt hamarabb kiszimatolja.

4. Kétkezes harc 3. fokkal indul a karakter, 4. fokú oktatás bónusz.

5. Született vadász: a khálok rendelkeznek az Állatismeret 2.fok, Fájdalomtűrés 2.fok, Vadonjárás 3.fok, Időjóslás 2.fok (ehhez ő nem Intelligencia-próbát, hanem Érzékelés-próbát tehet), Úszás 2.fok, Lopózás és Rejtőzés +40% (vadonban, egyébként a fele) képzettségekkel. Esésre, Akrobatikára +20%ot kapnak, mászásra +15, zárnyitásra, zsebmetszésre -30%.

6. Tehetséges: a 4.fokó Oktatás által nyújtott bónuszok segítségével sajátíthatja el a következő képzettségeket: Pusztakezes harc, Mászás, Akrobatika, Esés, Lopózás és Rejtőzés képzettségekre.

7. Asztrálisan erősen sebezhetőek: minden asztrális varázslat, diszciplína, és egyéb mágikus/félmágikus hatás +15-tel nagyobb erősséggel hat rájuk.

8. Mancsok: a khálok mellső végtagjai ötujjú, erőteljes, karmos mancsokban végződnek, melynek csapása borzalmas sebek okozására képes, s a mászásban is segítségükre lehet. Ezért az ő esetükben a Pusztakezes harc képzettség a következőképp működik: 1.fok 1k6 Sp, 2.fok 1k6+1, 3.fok 1k10 Sp, 5.fok 2k6 Sp, és minden fokon egyel magasabb kategória ellen is érvényesülnek az értékek, mint emberek esetében.

9. Üvöltés: a khál karakter üvöltésével képes megvadítani az állatokat, amelynek csak a jól idomított harci állatok, mint például a harci kutyák vagy lovak állnak ellen.

10. Testbeszéd: a khálok képesek egymás között mások számára teljesen érthetetlen kommunikációra, csupán mozdulataik, gesztusaik, tekintetük segítségével. Ennek elsajátítása egy nem khál fajú karakter számára a Jelbeszéd képzettség 1., 2. és 3. fokának újbóli felvételét követeli meg.

11. Tehetségtelen: Fegyverforgatás (csak íjak), Nehézvértviselet, Hadvezetés, Térképészet, Vallásismeret, Pszí, Hangutánzás, Csomózás, Zsonglőrködés, Hamiskártya, Kötéltánc, Lélektan, Mechanika, Rajzolás, Festészet, Birtokigazgatás, Színészet, Ékszerészet, Célzás képzettségek V. kategóriájúnak számítanak, és nem kaphat oktatás bónuszt rájuk.

12. Jellem: Rend / Rend, Élet / Élet, Rend

Közelebb kerültek az álláspontok? :)

Klán:
Oké, értem.
Az "északi khálok" csak a néhány ezer, az őshazától elszakad khálok közül egy kis közösség, vagy tudsz valami új infót, amit én nem? Szerintem második generáció is elég :) De egyébként értem, hogy miért harcos, jogos.
Hogy a jellemével mennyire egyeztethető össze a kalózkodás, mint életforma...

Üdv!

Számomra teljesen elfogadható az irányvonalak mentén elkezdtem kidolgozni egy alap harcosból kiindulva egy harcos-vadászt aki ért a sebek ápolásához (tudom, hogy nem költséghatékony de nekem így tetszik sok dologhoz ért de semmiben sem kiemelkedő :) )
Jelenleg 4. Tsz magasságában jár a fejlesztése ezért lenne néhány kérdésem

- Az alkarvédő használata Pajzshasználatnak vagy külön Hárítófegyver használatnak minősül  ?
- Sima bőrvért (mellvért de inkább csak hasvédő) viseléséhez szükséges-e Nehézvért viselet képzettség ?
- A hollószárny melyik harcművészeti stílus fegyvere, valamint Tiadlan földjén vajon akad-e olyan harcművész mester aki, hajlandó tanítani egy Khált ha nem vérszomjas fenevadat lát benne, tudom abszurd de mondjuk a Fehér Darú stílus vagy inkább egy állatstílust követő mester vetemedhet ilyenre pl tigris stílus követője ? ? ?

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #17 Dátum: 2022. Február 22. 21:31:02 »
Üdv!

Adron-pap:

Igazad van, erre nem gondoltam, hogy az ember nem tud egyszerre transzban lenni és kiszedni a saját szemét, hogy lecserélje egy diónyi rubinra. Ezek alapján feltételezem, hogy a szertartáson többen is részt vesznek.
Ha az előtörténetben alaposan megindoklod, hogy miért kapta meg ezt az ajándékot a rendjétől (illetve azt is, hogy honnan szerzett a rubinra egy nagyobb zsáknyi aranyat), akkor mehet, a rúnamágiás varázstárgy "slotban".

Nem a formázás a lényeg, hanem az, hogy a képzettség lista az aktuális képzettségeket és azok fokát tartalmazza. Ha a fok után kétféle zárójellel adod meg a megtanulás szintjét és a ráköltött Kp-t, az is olvashatóbb számomra. :)
Nézd meg pl. ebben a topicban a karakteremet (http://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?topic=591.0), ha így leírod, tökéletes. Látod, ahol fejlesztettem a képzettséget, ott (+X Kp) szerepel, ahol nulláról tanulta a karakter, ott (X Kp). Pont nincs mondjuk pontot adó képzettsége, de ha mondjuk [ilyen zárójelbe] odaírod, hogy hányas szinten vette fel, tökéletes.

Khál:

A tiltott képzettségeket (amiket te is felsoroltál) kihagytam, és még gondolkodom azon, hogy 2 KAP lesz csak a faj költsége, mert azért bőven van hátránya is, és a nagy megvonást elsősorban a tulajdonság-módosítók indokolták.

Az alkarvédő használata pajzshasználatnak számít, 1. fok elegendő hozzá, mivel akármit is csinálsz, a pajzsos és oldalról és szemből véd, legalábbis szerintem iszonyú nehéz lenne hátulról jövő támadást alkarvédővel hárítani. +18 VÉ-t ad, de csak akkor, ha nincs fegyver abban a kézben. (nyilván felveheted a képzettséget magasabb szinten is, akkor profibban véd a karakter az alkarvédőjével)

A bőrvértezet könnyűvértnek számít, és mint ilyen, nem igényli a Vértviselet képességet, de ekkor az MGT egésze érvényesül. A képzettség 2. fokú ismerete esetén az MGT 1-gyel csökken. (itt is persze fejleszteni akármeddig lehet)

A hollószárny nem kötődik egyetlen harcművészeti stílushoz sem, már amit a különféle leírásokból kihámoztam. Meg mertem volna esküdni, hogy az Északi Szövetség kiegészítőben Tiadlan leírásánál van egy iskola, ahol emlegetik a hollószárnyat, de tévedtem. Szerintem ha valahol, hát Tiadlanban hajlandóak lennének oktatni egy khált, a helyiek azért nem veszik túl komolyan az ilyen apró-cseprő dolgokat. Alan O'Connor mester egyik regényében egy szörnyfajzatot is nekiállnak Slan-Pszire tanítani. :D
A hollószárnyak használatához a Harcművészet képzettség szükséges, és ugye mondanom sem kell, hogy a karakter nem fog Slan pszi-t alkalmazni. Nem hiszem, hogy nagyon kellene pusztakezes technikákat tanulni mellé (ráadásul külön képzettség, amit meg is kell tanulnod), mivel párban forgatják - ily módon az alkarvédő is nagyjából felesleges mellé. Ha ragaszkodsz hozzá, technikailag egyiknek nincs akadálya, hiszen a karakter tölthet annyi időt együtt akár egy magányos mesterrel is, hogy a hollószárnyak forgatását elsajátítsa. Szerintem akár a shien-ka-toba is beleférhet, de ha kitalálsz egy véletlenszerű harcművész iskolát hozzá, abba se kötök bele.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 22. 21:35:40 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #18 Dátum: 2022. Február 22. 22:00:16 »
Üdv!

Bocsánat a további post farmért de további kérdések merültek fel részemről mivel nincs Sebgyógyítás képzettség, ha a büntikkel megtanultam a Élettani 2 és Orvoslás 2-öt ez így lefedi a klasszikus sebgyógyítást, nyílt sebek varrása, kezelése, kötözése valamint törések sínbe rakasa?
Valamint, ha rendelkezem Vadonjaras 3, Állatismeret 2-3, Nyomolvasás 2-3, képzettséggel az lefedi a Vadászat szakmát vagy külön fel kell vennem mint szakma?

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #19 Dátum: 2022. Február 22. 22:13:00 »
Üdv!

Nem egészen értem, miért akarod "büntikkel" tanulni az Orvoslást, én nem találom egyik képzettség-listában sem, hogy bünti lenne rá.
A Sebgyógyítás képzettséget egyébként az Orvoslás lefedi, annak van követelménye jócskán, azok magasbb szinten elég profi szanitéccé teszik az embert (khált).

A vadászatos kérdés jogos, mert szívem szerint azt mondanám, hogy egy khálnak annyira nem kell, de feltételezem a Szakma (vadász) egy kicsit többről hivatott szólni. A rendelkezésre álló képzettségeiddel nemigen kapsz kevesebb bónuszt, ha valaminek az elejtéséről van szó, de ha szeretnél tiszttában is lenni például azzal, hogy mikor szabad az ereni vadaskertekben és mit elejteni, ahhoz érdemes a szakma képzettséget felvenni.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #20 Dátum: 2022. Február 22. 22:15:54 »
Rendben! Köszönöm a gyors választ, igyekszem megcsinálni amit kértél. A formázás még nem az erősségem, de nem állít meg.  ;D

Viszont a rubinszemet magának kell betenni? Vagy azt megcsinálják neki? Csak a manapont igény miatt gondolom...

Látom, módosítottál. Teljesen jó így, ha valami érdekel, a spoiler alatt utána tudok nézni. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #21 Dátum: 2022. Február 23. 06:39:52 »
Üdv!

Nem egészen értem, miért akarod "büntikkel" tanulni az Orvoslást, én nem találom egyik képzettség-listában sem, hogy bünti lenne rá.
A Sebgyógyítás képzettséget egyébként az Orvoslás lefedi, annak van követelménye jócskán, azok magasbb szinten elég profi szanitéccé teszik az embert (khált).

A vadászatos kérdés jogos, mert szívem szerint azt mondanám, hogy egy khálnak annyira nem kell, de feltételezem a Szakma (vadász) egy kicsit többről hivatott szólni. A rendelkezésre álló képzettségeiddel nemigen kapsz kevesebb bónuszt, ha valaminek az elejtéséről van szó, de ha szeretnél tiszttában is lenni például azzal, hogy mikor szabad az ereni vadaskertekben és mit elejteni, ahhoz érdemes a szakma képzettséget felvenni.

CKL

Üdv!

A büntit úgy gondoltam, hogy oktatás bónusz nélkül mert úgy nem egy olcsó mulatság...
A további kérdésem az, hogy akkor most a Faj háttér akkor 2 KAP? mert a Vadászat szakma képzettség tekintetében teljesen újra kell építsen a karaktert és szintenként +1KAP azért sokat számít az újratervezésnél....

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #22 Dátum: 2022. Február 23. 09:49:44 »
Üdv!

Ja, igen az Oktatás-bónusz nagyon jól tud jönni.

Legyen 2 KAP. Szerintem nem lesz táposcsirke a karakter, és a 3 KAP kicsit szigorúnak tűnik.
Majd csinálok egy háziszabály-topicot, oda feltöltöm.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #23 Dátum: 2022. Február 24. 09:25:27 »
Helló, én felteszek egy alap amazont. és olyan kap-okra költenék ami neki nincs. pl írás olvasás értékbecslés, számtan mértan ,nyelvek. egyelőre ennyi. 

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #24 Dátum: 2022. Február 24. 15:44:05 »
Üdv!

Tekintettel arra, hogy nem vagyok jártas egyáltalán az UTK karakteralkotási és fejlesztési rendszerében ezért megkérdezem a nálam nagyobb tudásúakat, hogy járható út e az (azaz nem számít tápnak) hogyha a szintenként elosztható KAP-ból a harcosomnak,

Szintenként:
- 7-10 Fp-t
- 8-11 HM-et (amiből mindig osztok CÉ-re is)

veszek fixen és a többi megmaradt KAP-ból a harcos képzettségeit fejlesztem 1-3 szint között, lesz ami 4-es lesz de szerintem elvétve amivel szemezek négyes szintre azok a következők első körben:
- Vadonjárás (vagy felveszem még egyszer és akkor két területre lesz 2-3 szint közötti)
- Szakma (vadászat)
- Fegyverhasználat (az első szinten megtanult szablya)
- Nyomolvasás (esetleg)
- Időjóslás (esetleg)
- Idomítás (nagyon esetleg, mivel volt rabszolga "gladiátor" is és a vadállatokkal mérkőztettték)

az észrevételeket szívesen fogadom (a karakternek sok képzettsége lett a vándor életmódjából fakadóan)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #25 Dátum: 2022. Február 25. 09:06:33 »
Üdv!

Figyelmedbe ajánlom a Harctéri gyakorlat, és Fájdalomtűrés képzettségeket is.
Nem csak azért, mert szintenkénti bónuszt adnak a HM-hez illetve az Fp-hez, hanem azért is, mert a karakter életmódjából következően indokolt lehet a felvételük és magasabb szintre fejlesztésük (nem is beszélve a Tulajdonságokhoz adott bónuszokról, amik szerintem életszerűbbé tudják tenni a karaktert).
Az idomítást elengedném, nem valószínű, hogy sok olyan idomítható állat van, ami egy kháltól szeretne tanulni dolgokat, figyelembe véve, hogy a lovak és hasonszőrűek alapból nem szimpatizálnak veled, és még a falusi kutyák is megugatnak, ha csak a szagod érzik.

Amíg a szintenként elosztható KAP mennyiségen belül maradsz, addig semmi nem számít tápnak, de nem érdemes nagyon spórolni a képzettségekkel, nekem az a tapasztalatom. Persze, ha minden olyan képzettséget fel tudsz venni a kívánt fokon, amire a karakternek szemet vetettél, akkor lehet az egekbe fejleszteni a HM-et.

Jelenleg, ha jól számolom, a szintenként elosztható KAP-od legfeljebb (ha nem vettél fel más háttereket), ami az 50-6 (4 az Iskola, 2 a Faj), azaz 44 KAP.
A 8-11, mondjuk átlagosan 10 HM az 20 KAP, a szintenként átlagosan mondjuk 9 Fp további 9 KAP, akkor 12 marad szintenként a képzettségekre. Az alig 100 Kp, de sok mindenre elég lehet.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #26 Dátum: 2022. Február 25. 10:09:53 »
Hali, egyenlőre az élet a jelleme a kis hősömnek, plusz lehet még vagy semmi vagy káosz vagy bármi, ezt az KM dönti el, én várok.  Ja és a fegyver, amazon kard emlerin kard, könnyű nyíl, szintén emlerin a húsz nyilvessző a tegezben túl van az öt fegyveren ez számít?
« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 25. 10:23:01 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #27 Dátum: 2022. Február 25. 13:09:34 »
A karakter jelleméről a játékos dönt :).

A mestermunka a fegyver maga, tehát jelen esetben a nyílpuska, mivel a vesszők külön nem adnak semmit játéktechnikailag hozzá, így nem számítanak bele az 5 mestermunka felszerelési tárgyba (még akkor sem, ha jó minőségű vesszők).

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #28 Dátum: 2022. Február 25. 13:11:26 »
Üdv!

Figyelmedbe ajánlom a Harctéri gyakorlat, és Fájdalomtűrés képzettségeket is.
Nem csak azért, mert szintenkénti bónuszt adnak a HM-hez illetve az Fp-hez, hanem azért is, mert a karakter életmódjából következően indokolt lehet a felvételük és magasabb szintre fejlesztésük (nem is beszélve a Tulajdonságokhoz adott bónuszokról, amik szerintem életszerűbbé tudják tenni a karaktert).
Az idomítást elengedném, nem valószínű, hogy sok olyan idomítható állat van, ami egy kháltól szeretne tanulni dolgokat, figyelembe véve, hogy a lovak és hasonszőrűek alapból nem szimpatizálnak veled, és még a falusi kutyák is megugatnak, ha csak a szagod érzik.

Amíg a szintenként elosztható KAP mennyiségen belül maradsz, addig semmi nem számít tápnak, de nem érdemes nagyon spórolni a képzettségekkel, nekem az a tapasztalatom. Persze, ha minden olyan képzettséget fel tudsz venni a kívánt fokon, amire a karakternek szemet vetettél, akkor lehet az egekbe fejleszteni a HM-et.

Jelenleg, ha jól számolom, a szintenként elosztható KAP-od legfeljebb (ha nem vettél fel más háttereket), ami az 50-6 (4 az Iskola, 2 a Faj), azaz 44 KAP.
A 8-11, mondjuk átlagosan 10 HM az 20 KAP, a szintenként átlagosan mondjuk 9 Fp további 9 KAP, akkor 12 marad szintenként a képzettségekre. Az alig 100 Kp, de sok mindenre elég lehet.

CKL

Üdv!

Jelentem van Harctéri gyakorlat és Fájdalomtűrés képzettség is .... Akkor az Idomítást elengedem....
Jelenleg így néz ki a karakter háttér szinten:
- Faj 2 KAP
- Iskola 5 KAP (Harcos)
- Mágiatagadó 5 KAP
- Maradék: 38 KAP

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #29 Dátum: 2022. Február 25. 21:52:34 »
Ja, hogy Mágiatagadás 5!...
Azt tudod, hogy -5-öt ad az asztrál-próbákhoz, ugye? :)

De így már értem, miért nehéz kigazdálkodni. Egyébként szerintem a karakter fejedben levő képe alapján lehet ezt igazán látni, hogy a képzettségekre kéne gyúrnod, vagy a harcértékekre. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca