Szerző Téma: Kétes hozomány - játéktér  (Megtekintve 994 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kétes hozomány - játéktér
« Válasz #15 Dátum: 2023. Január 11. 14:27:58 »
KM: Cyrgaan Khea'Lorn
Helyszín: Észak-Ynev, Haonwell, Haonwell városa
Időpont: P. sz. 3701, a Dal Havának első napja
Játékosok: Caroline Azurre (Caroline Azurre), Simeon Kayl (Rigor Mortis), Éji Árny (Filio Mortale), Teucras vil Dein-Laur (Kirvano Kien)



Caroline Azurre

A fiatal férfi szája sarka mosolyra görbül egy pillanatra szabadkozásodat hallva, és szemében is vidám csillogás jelenik meg, majd tűnik el nyomtalanul.
Egy újabb főhajtással elköszön és távozni készül, amikor kérdésed utoléri. Kérdőn néz rád, fürkészőn, mintha azt latolgatná, mennyire bízhat meg benned. Szinte látod, ahogy kavargó gondolatai közben próbálja a külső jelekből megítélni, kiféle-miféle lehetsz, és érzed a pillanatot, amikor asztrálvilága megnyugszik egy pillanatra, és lélekben vállat von.

- Erigow mesés hercegségében születtem, hölgyem, és nem, nem most járok először ilyen vásárban.
Sóhajt egyet, kissé feszülten.
- De az istenek néha úgy rendezik életünk fonalát, hogy nem várt helyzetekbe sodor minket, nem gondolja?
Jobbjának ujjai néha dobolni kezdenek a kalpagon, míg balját a kardja markolatán pihenteti. Pár pillanat múlva megcsóválja a fejét.
- Elnézését kérem, szép hölgy, de olyan szétszórt vagyok, hogy a jó modorról már meg is feledkeztem. A nevem Wik di Alver. – mondja egy rövid meghajlás kíséretében.
Körülöttetek kicsit megsűrűsödik a tömeg, talán valamelyik nagyobb érdeklődésre okot adó műsorszám indult el a közeletekben. Közelebb tol egymáshoz az emberfal, és a zsongásban alig tudod kivenni a férfi szavait.

- És kegyed most jár először ilyen vásárban? – körülpillant. – Úgy látom, kísérők nélkül érkezett, pedig a Dal Havának ünnepségein, fájdalom, újra és újra megjelennek a harácsolók és szélhámosok, a derék népek hiába tesznek meg mindent a távoltartásuk érdekében.


Simeon Kayl

Di Videro gunyoros megjegyzésedre hangosan felkacag, úgy sejted, jó ideje először. Jókedve azonban nem hosszú életű, homlokára szép lassan visszakúsznak a gondok felhői.
- Igazad van, Simeon. Kevés az emberem, és sok a dolgunk. Tudod, ilyenkor az is kevés lenne, ha négyszer ennyien lennénk.  Annyi ember van a városban, és aki nem a pénzét akarja elverni, az másokét akarja megszerezni, vagy tisztességesen, vagy nem. Ha nem kapok ilyen utasítást, aligha törődnék a báró dolgaival, még úgy lehet, hogy az atya megtalálását is javasolnám, hogy külső segítséggel oldja meg a tisztelendő Anya. Bocsánat a szóhasználatért, barátom, de rendkívül kapóra jössz nekem.
Belekortyol a borába.
- Világlátott fickó vagy, és nyugodtan bízom rád ezt a kényes ügyet. Állítólag a Könnyűléptűek is érintettek valamilyen módon, de Synn Erian nem nyilatkozik, pedig soha nem maradnak csendben, ha az övéikről van szó. Márpedig ha elfek és ereniek is vannak a történetben, az csak valami rettentő kényes dolog lehet.
Pár pillanatnyi szünetet tart.
- A zsigereimben érzem, hogy a báró és Gerom atya eltűnése nem választható el egymástól. Minden más csak hab a tortán. Az Anya követe úgy mondta, hogy független szereplőket is be akarnak vonni, ami az Isteneknek ebben a korában a kalandorok népes bandájának tagjait fogja jelenteni.
Átadja magát a gondolatainak, miközben újabbat kortyol a kupából – csalódott arckifejezése arra enged következtetni, hogy nem vette észre, hogy korábban a nedű utolsó cseppjeit is eltüntette.
- Szóval. – folytatja. – Szerintem az lenne a legjobb, ha kiderítenéd, hogy ki fia-borja kezd még Gerum atya után nyomozni, aztán ha arra érdemes, még akár segítségedre is lehet.
Csendesen teszi hozzá.
- Krad a tudója, lehet, minden segítség el fog kelleni.


Éji Árny

- Ha belülről is megismered, első leszel a fajtádból, aki e termekbe lépsz, azt hiszem. – mondja Lumina elgondolkodva.
Kérdésedre elmosolyodik.

- Mondhatjuk úgy is. E falak a Harmónia Őrének, Alborne-nak északi főtemplomát alkotják... - úgy tudod, az embereknél ez nagy szó – ..., aki pedig e Hercegség védistene is egyben. Pártolója a művészeteknek, a Csillagköpenyű Lantos, akinek figyelő szeme alatt az Összhangzat megszólal.
Bár hangja fennkölt és átszellemült, érzékeny füled mégis kihall mögüle valami feszült kényelmetlenséget, ami ismereteid szerint nem volt rá jellemző.
Aztán ahogy beléptek a kétembernyi magas kapun, nem marad időd foglalkozni vele. Jártál már több, emberek által épített építményben, amelyek különféle hatásokat gyakoroltak rád. Némelyik elborzasztott, némelyik kényelmetlenül érintett, megint mások még a te viszonylag idegen szemednek is szépnek tűntek. De ilyet még nem tapasztaltál.
Ahogy sétáltok a folyosókon, belső udvarok, szépen rendezett kertek, hatalmas kiállító-csarnokok között, hol idegennek érzed az épületet, hol a legrégibb barátnak, hol elborzaszt, hol a legszebbnek tűnik, amit valaha is láttál. Kettőssége – költői módon – taszító és vonzó egyszerre, mint ahogy kicsit maga az emberfaj is. Most viszonylag kihalt az épület, de a levegőben még mindig jól kivehető – számodra legalábbis – szagok alapján nem olyan régen még sokan mozogtak a folyosókon.
Az egyik, oszlopokkal körülvett, pár lépésnyi zöld kert közepén levő szökőkútnál idős nő áll. Tartása kecses, egyenes, hófehér haja hosszan omlik a vállára. Ráncok szabdalta arcán széles mosoly jelenik meg, ahogy lépteitek zajára felétek fordul.

- Alborne hozott, kislányom! – zárja hosszú ölelésbe Luminát.
- Árny,... - fordul feléd a bárdlány, kissé elpirulva, miután kibontakozott az ölelésből. - ... bemutatom az anyámat.
Ez megmagyarázza a feszültséget. Lumina soha nem beszélt a családjáról, magáról sem sokat. Most közelebb kerültetek ezzel a titokkal, mint valaha az utazások során.
Az idős nő közelebb lép, és egy öleléssel üdvözöl, ami hirtelen rettentő kényelmetlen, az idős nő azonban a megingás legcsekélyebb jelen nélkül, teljes őszinteséggel fonja köréd öreg kezeit. Egy szívdobbanásnyi idő múlva elenged, majd megragadja lánya kezét.

- Gyertek. Tudom, fontos ügyben jöttetek, és Cormana már vár.
Ahogy elindultok újra a folyosókon, az ittléted felett érzett értetlenséged mellett a kíváncsiságod is növekedni kezd.

Teucras vil Dein-Laur

Dobbanás. Koppanás. Visszhang.
Dobbanás. Koppanás. Visszhang.
A Traidlan ősi csontjaiból rakott rendház folyosóin egyedül lépkedsz, és csak saját lépteid zaja kísér utadon.  Sokat segítene, ha sikerülne minden részletében megfejteni a különös álmot, de az élet – és Adron – olykor a homályban maradó dolgokkal tanítja a legtöbbet a pallérozott elme számára.
Ahogy megérkezel Terios könyvtáros szobájához, pár pillanat alatt megtisztítod lelkedet a kételytől és a kényelmetlen szorongástól, majd botoddal hármat koppantasz a nehéz faajtón.

- Lépj be, Teucras. – hangzik tompán az ajtó túloldaláról.
Miután becsuktad magad mögött az ajtót, helyet foglalsz Danar vil Terios, a haonwelli rendház Könyvtárosának asztala mellett az ősz pap elé járulók számára fenntartott székben. Az asztal túloldalán ülő, hosszú, ősz hajú férfi egy tekercs fölé hajol homlokráncolva, így, nem akarván megzavarni az elöljárót, az ismerős berendezést veszed szemügyre.
Óriás, a magas mennyezetig érő könyvespolcok uralják a helyiséget, melyeken olyan rendben sorakoznak a tekercsek, pergamenek, fóliánsok és kódexek, amit egy Krad-rendház könyvtára is megirigyelhetne. A legtöbb a te kezedben is megfordult már, és mivel Danar fiatalabb korában a világ számos pontján megfordult, egészen ritka és különleges munkák is fellelhetőek itt. A szoba többi része egyébként puritán egyszerűséggel berendezett, a hatalmas íróasztalon, néhány széken és a magasabb polcok eléréséhez szolgáló létrán kívül nincs bútor a szobában – igaz, hely sem sok maradt másnak. Az egyik falon egy, a kontinens mágikus gócpontjait, valamint mellette a környék mágikusan aktív helyeit bemutató térkép kapott helyet, amely Adron rendházainak kötelező elemei.

- Szóval, fiam... - suhan át egy mosoly az öreg arcon, merthogy kettőtök közül hiába hosszú ősz szakálla és haja, meg a vállát nyomó évek, mégiscsak te vagy az idősebb.
- Adron kegyelméből értesültem róla, hogy tudomást szereztél arról, ami az én gondolataimat is leköti az elmúlt időszakban.
Hátradőlve a székén, folytatja.
- Különös rezdüléseket észleltünk a Hálóban.
Feláll, és a térképhez sétál.
- Itt. – bök ujjával a pergamenre. – Ezen a környéken. De sajnos pontosan nem tudom, hogy hol, a látásomat árnyékolja valami.
Elgondolkodva szemléli a térképet, majd lassan visszaballag a helyére. Tudod, hogy a szavak jelentésének igen komoly súlya van. Évszázadok óta "tiszta" vidék a Szövetség, ahová árnyékokat Toron és csatlósai vetnek, mint ahogy a homályt állandónak érzi Adron minden felkentje a Vinverio túloldalán...
- Sajnos az idő eljárt már felettem, ezért téged kell odaküldenem. Kötelességünk megvizsgálni, mi vet efféle sötét árnyékot itt, a Szövetség szívében.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Caroline Azurre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kétes hozomány - játéktér
« Válasz #16 Dátum: 2023. Január 12. 02:54:31 »
Caroline Azurre

Az ifjú férfin látszik, hogy meglepődött egy pillanatra, mikor véletlen neki sodródtam a tömegben, bár nem volt tőlem szándékos. Akaratlanul is megzavartam egy Zsebest, és most az úrfi állít meg a továbbhaladásomban, mivel furcsának és főleg szokatlannak vélem az arcán megjelenő érzelmeket. Különösebben nem szándékozom több időt tölteni a társaságában, mint szükséges, de sajnos a fejemet fedő kapucni félrecsúszik és meglátja arcomat. Talán csak én érzem, hogy valami nem stimmel a férfi reakciója mögött, és mikor kérdésemre válaszolva közli Erigow-i... nos, lehet nem alaptalan a megérzésem. A hercegi Vörös Lovagrend tagjairól sokat hallottam, bár még nem találkoztam egy Tagjávan sem. Pedig jártam a városban, igaz, hogy csak kis időt töltöttem ott, mikor megálltunk a Családommal egyik utazásunk alkalmával.
-Erigow-i uraságod? Igy már értem, hogy öltözete és illemtudó modora honnan származik. Örvendek!- kedvesen mosolygok felé, de még mindig nem tudom, miért érzem körbelengeni az asztrálja nyugtalan hullámait. Végül valami megváltozik benne, mert közlékenyebb és úgy fest még bizodalmat is ad nekem neve közlésével.
-Caroline vagyok. - mutatkozom be egy kéznyújtással egybekötve, ha elfogadja. Lovagrend tagjai tényleg ismerik az illemet és ha Wik di Alver is közéjük tartozik, akkor sok mindent megmagyaráz a kardján pihentetett keze.
-Nemrég érkeztem. Voltam már kisebben, de ritkán jutok el ilyen nagy vásárba. - nevetem el magam a helyzet komikusságán. - A kíséretemet hátrahagytam, mert egyedül volt kedvem nézelődni.- szerintem nem fogja érteni, miért mondom ezt, de ha maga is társaság nélkül jött, akkor talán mégis. Aztán a tömeg körülöttünk nagyon gyorsan összetömörödik és a három lépés távolságból már csak egyre kerültem a fiatal uraságtól. Ennek ellenére alig hallom a zsongásban szavait.
-Ön melyikhez tartozik? Azokhoz, akik “harácsolók és szélhámosok”, vagy a “derék népekhez”?- ilyen kérdésre talán nem számít tőlem, bár az jobban érdekel, hogy magát melyik “csoporthoz “ sorolja. Nem mintha kétségem lenne affelől, hogy ha a Lovagrend Tagja, akkor mit fog felelni. Talán még igazak is a szavai, bár az asztrálja nem mutat nagyobb változást a természetes emberi reakciója miatt. Zavarban van, bár mostanra kezd magabiztosabban viselkedni.
-Lenne kísérőm egy darabon a látványosságok felfedezéséhez?Ha esetleg nincs ellenére és nem vonom el egyéb teendőitől?- ha már így alakult, akkor hátrányom nem származhat, ha egy férfi van az oldalamon a tömegben.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kétes hozomány - játéktér
« Válasz #17 Dátum: 2023. Január 17. 10:38:02 »
Simeon Kayl




 Di Videro egyenes beszéde jól sejteti hogy bonyolúlt és akár kényes is lehet az ügy,ha valóban ennyi
népséghez lehet köze...nemesemberek,egyházi személyek...no és talán még az elfek is...

-No...akkor úgy teszek ahogy mondod,barátom!-emeli a kapitány felé kupáját és kihörpinti ő is az utolsó
korty borát-először ellátogatok a rendházba és felajánlom az Anyának a segítségemet Gerum atya ügyében,
közben megtudakolom ki fia-borja segíti még a keresést,hogy összedolgozhassunk.Aztán meglátjuk valóban
fedik e egymás utját az eltűnések és kerülnek e elő nyomok,amik a báróhoz vezetnek.


Halk koppanással éri az üres kupa a masszív asztal lapját,majd egy szusszanás kíséretében (hiába,öregszik az ember)
feláll és búcsút int régi barátjának...

-Ha más nincs akkor neki is indulok,még az este folyamán ellátogatok a rendházhoz,aztán ha találok valami érdekeset
közben majd megüzenem Neked is,hogy naprakész legyél a dolgokban.


Ha más megbeszélnivaló nem akad,komótosan távozik a kvártélyból,visszatér a kapu előtt hagyott lovához és a rendház felé veszi
az útját. Bár már este van,az ilyen rendházakban még sokáig buzgólkodnak...és ha az emberek morgolódnak is a kései látogatásért,
az istenek majd biztos megbocsájtják.
Lovának patkói csattognak a macskaköveken,ő maga kantáron vezeti a jószágot,ahogy elhagyja a kaszárnya környékét úgy is belebotlik
a népes sokaságba...

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kétes hozomány - játéktér
« Válasz #18 Dátum: 2023. Január 27. 09:36:34 »
KM: Cyrgaan Khea'Lorn
Helyszín: Észak-Ynev, Haonwell, Ronse városától északra, a Fény Urának kolostorerődjében.
Időpont: P. sz. 3701, a Dal Havának első napja
Játékosok: Teucras vil Dein-Laur (Kirvano Kien)



Teucras vil Dein-Laur


Az álma súlya miatt lassabban sétál a megszokottnál. Csapongó gondolatokkal az elméjében állt meg Terios atya ajtajánál. A rejtélyes arc vöröses szemei úgy érzi a lelke mélyére pillantanak. Csukott szemmel imát mormol, marka megszorul a botja szárán. A következő pillanatban már az ajtón koppant hármat, majd a hívásra tárja ki és barátságos hangon köszönti az Atyát.
- Fény kísérjen Atyám. -
Köszönti rangjához méltón, ám kissé színpadiasan túljátszva. Ezután a polcokon végigpillantva lép beljebb. Sokszor beszélgettünk mostanában itt. A könyvek között valahogy mindig jobban érezzük magunkat. Szereti hallgatni, hogy honnan szerezte a különleges köteteit, milyen helyeken kutatott értük. Ezalatt a néhány hét alatt megismertük egymás életének kedvenc történeteit és ha Urunk kegyes még hozzánk, tud még mesélni neki arról, ami még most következik.
Nem akar leülni, így lassan sétálva hallgatja őt. Számított ilyesmire, de szavaira azért egy pillanatra kiül arcára a meglepetés. Amikor a térképhez megy és rámutat, egy hosszú percig néma csöndben figyeli a pergament. A térkép ismerős helyei között kutatva keres a lidércnyomásában látott helyhez hasonlót. Bár az álmok és a víziók jelentése sose egyértelmű, így a régmúlt históriás tudását is felidézve próbál a képen valami értelmeset keresni.
- Tán egy erdő... -
Gondolatai ábrándozva törnek elő. Hosszú ideig nézi a térképet némán.
- Álmot láttam én is Terios, igen, jól tudod. -
Az álma képeit próbálja elképzelni a térképen valahová, majd lassan mesélni kezd.
- Egy erdőt, benne egy ódon romot. Élő tengererdő vette körül, a romon pedig egy hosszú fekete hajú sziluett állt, fején fura szarvas sisakkal, vagy talán maszkal... Nem tudom. Az ég vörösen lángolt és fekete fellegek úsztak felettünk. Mielőtt felébredtem volna, vörös tekintete felfedezett és kacagott. -
Ezután mély sóhajjal elfordul a térképtől és barátja arcát fürkészi.
- Az „itt” azért elég kevés, hogy elinduljak. Szükségem lenne ennél azért többre, remélem belátod. Aztán pedig ha találnék is valamit, valami veszélyeset, egyedül és a hivatalos dokumentumok, felhatalmazások nélkül nem sokat tudok tenni. -
Arca továbbra is komoly, de az atya érzi az apró jelekből, hogy Teucras csak játszik.
- Doran közel van, de úgy sejtem te másra gondoltál. Kalandozókra … -
Majd Terios atya válaszára várva az új szeme gyógyuló sebét vakarja meg óvatosan. Még szoknia kell ezt az ajándékot.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kétes hozomány - játéktér
« Válasz #19 Dátum: 2023. Február 15. 15:20:03 »
KM: Cyrgaan Khea'Lorn
Helyszín: Észak-Ynev, Haonwell, Haonwell városa
Időpont: P. sz. 3701, a Dal Havának első napja
Játékosok: Éji Árny (Filio Mortale)



Éji Árny:

A sejtésem beigazolódik egy az embernépek által tisztelt Isten vagy Istenek temploma előtt állunk Lumina persze ezen egyszerű tényt jóval cirkalmasabban és kacifántosan fogalmazza meg az egyszerű tényt. - E falak a Harmónia Őrének, Alborne-nak északi főtemplomát alkotják... ..., aki pedig e Hercegség védistene is egyben. Pártolója a művészeteknek, a Csillagköpenyű Lantos, akinek figyelő szeme alatt az Összhangzat megszólal...- Maga a templombelső kicsit olyan, mint az átkos múltunkról regélő öregek meséibe csöppeni egyszerre izgalmas, elbűvölő ám néha visszás vagy visszataszító, harmónia és diszharmónia egyben ahogyan Kuso emlegeti néha a neki tetsző vagy nem tetsző dolgokat. Hű „háziállatként” baktatok Lumina nyomában a hatalmas és kihaltnak mondható termekben rá-rá csodálkozva néhány részletre aztán kertek közelébe érünk, a természet betüremkedése jobb kedvre derít egészen a zavarba ejtő találkozásig nem is tudom, hirtelenjében hogyan is kéne kezelnem a dolgot Lumina szülőjével aki nagyon is közvetlen ezért a klánom tradicionális üdvözlési formuláját mutatom irányába a zavarba ejtő ölelését követően, újaimmal mellkasom előtt háromszöget formázok, majd meghajlással citálom a formulát ami egy nagytudású anyának kijár egy kicsit azért kiegészítve azt - /Erv/ Mélységes tiszteletünk a Tisztelendő Anyának ki életet adott a hangok harmóniáját birtokló sziporkázó szépségű Luminának.


ÉP:15/15          FP:102/102         ψ Pont:0/0          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: - Ezüst:    10   Arany:   14   Mithrill: - Egyéb: - Drágakő: -