Szerző Téma: Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő  (Megtekintve 2830 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Dátum: 2022. Február 18. 18:31:39 »
A játékon kívüli dolgok megbeszéléséhez.

Ezúton is köszönjük szépen Dierol mesternek, hogy szinte azonnal létre is hozta a témát!

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2022. Február 18. 20:20:05 »
Üdv!

Valószínűleg nem ismerem a konzerv mesét...
Akkor itt a nagy nyilvánosság előtt bár még nem tudom, hogy megoldható-e a mesélő jóindulatától függ de egy khál párduc kalózt hoznék sima harcos főkasztból..... Ha a többiek berzenkednének tőle akkor átnyergelnék más karakterkoncepcióra...

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2022. Február 18. 20:54:21 »
Köszöntök mindenkit! Részemről a párduc kalóz nem probléma. Én valamilyen varázshasználón agyalok még,de várom a többiek ötleteit.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2022. Február 18. 21:10:33 »
Üdv!
Részemről semmi akarálya a khálnak.
Amit én kigondoltam:Egy ex-városőr tiszt (sima alap harcos kaszt).10 évet töltött a szolgálatban
egy nevenincs kisvárosban"Megfertőzték" az átutazó kalandozók a történeteikkel és ezért,amikor kilépett
Ő maga is kalandozónak állt.Egyébként ember.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2022. Február 19. 05:29:02 »
Egyenlőre passz még gondolkodom a szokásos tolvajon, vagy amazon, vagy beújítok egy Alidaxi boszorkányon de még ez se biztos, de tényleg 8. as szint kell mert a könyvben az 5. ös a max.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 19. 05:31:39 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2022. Február 19. 07:25:24 »
Egyenlőre passz még gondolkodom a szokásos tolvajon, vagy amazon, vagy beújítok egy Alidaxi boszorkányon de még ez se biztos, de tényleg 8. as szint kell mert a könyvben az 5. ös a max.

Üdv!

Az álmatlanság problémája nos megnéztem az alap harcos induló készletet és asszem simán ki tudok belőle hozni egy kalózt mivel az alap képzettségek között megtalálható a mászás és akrobatika a kötélzeten való közlekedéshez a másik kérdésem az, hogy az Enuszuke kiegészítőből felveheti-e a karakter Harc bizonytalan alapon képzettséget melynek az alap szintje a (Hajófedélzeten) ?

Más... ezt nem egészen értem EU:
" de tényleg 8. as szint kell mert a könyvben az 5. ös a max." .... nem tudom mit, de valamit félreérthetsz a könyvben a öt szintű képzettségrendszerben a képzettségek szintje lehet maximum 5-ös ha rendelkezik a karakter az 5-ös szintű képzettségfok elsajátításához szükséges előfeltételekkel... A karakterek Tapasztalati Szintje nincsen korlátok közé szorítva tudomásom szerint, a Képzettség szintek korlátja nem hat ki a karakterek elérhető Tapasztalati szintjére... vagy nem tudom, hogy mire gondoltál a max. 5-ös kapcsán.....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2022. Február 19. 07:42:29 »
Üdv!

Postfarm...

Elnézést és még az Úszás páncélban képzettséget szintén Enuszuke kiegészítőből természetesen egy bőrvértre gondoltam semmi komolyabb...

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2022. Február 19. 09:19:36 »
A kalandhirdetőben. de biztos rosszul olvastam. Maradnék az amazonnál,  régebben szerettem velük játszani, ebben a korban egy kissé hazátlan nép a legnagyobb tudomásom szerint, és kissé "nem kedvelem a férfiakat" de ez majd változik persze.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2022. Február 19. 12:02:36 »
Üdv!

Kalóz: kalózt szerintem vagy saját iskolaalkotással, vagy pedig a Harcosok ÚTK kiegészítőben a Hat Város Szövetségének tengeri vadászainak leírásából. Mindkettő megfelelő, szerintem sima harcosból nem a legjobb ötlet. :)
A khálnak, mint fajnak a játéktechnikai részét kigondolnám (nem találtam hivatalos leírást), csinálok egy leírást, és aztán lebeszéljük, Filio, ha neked is megfelel így. Ha gondolod, te is kidolgozhatod.

Úszás páncélban: az úszás képzettségnél külön leírást szentelnek a páncélzatban úszásnak, emlékeim szerint az ÚT-ban, így a magam részéről nem ragaszkodom külön a képzettséghez.

Harc bizonytalan alapon: II. nehézségi fokú harci képzettségként, ha nem sima harcosból csinálod, akkor 4. fokú oktatás bónusszal. Az adott helyzetben, ha jelentőséget nyer a képzettség, akkor az Enoszuke kiegészítőben jelzett módosítókat adja harci helyzetben.
DE: ha hajóra felveszed a képzettséget (2. fokig általános, onnantól specializáció kell), a hajóra nem hasonlító, de ugyanúgy bizonytalan alapon zajlónak számító harci helyzetekben kettővel alacsonyabb szinten alkalmazod a képzettséget.
Elfogadható számodra így?

Amazon: az amazonról meglepően részletes leírás található az ÚTK alapkönyvben, de valamivel bővebben ki van fejtve a matriarchális társadalmuk a "Harcosok, gladiátorok, barbárok" kiegészítőben, ami a régi Második Törvénykönyvhöz készült. Arra az előtörténetben mindenképp térj ki, hogy miért adta a fejét kalandozásra a karakter (elhurcolták gyerekként, vagy valamilyen feladattal bízták meg és azért, vagy ne adj isten száműzték, vagy bármi más), mert azért a "klasszikus" amazonok, akik játéktechnikailag és nem csak jellemükben számítanak annak, nem gyakori madarak még a kalandozók között sem. De természetesen semmi akadálya, hogy amazonnal játssz.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2022. Február 19. 13:34:41 »
Egy Adron papon agyalok. Mivel eddig én jönnék mágiahasználóval, a harcot rátok bíznám. Csak vadonba ne keveredjen ki...  ;D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2022. Február 19. 14:01:24 »
Nos, a vadonba ki fog keveredni a karakter, efelől biztosíthatlak :D

Ha valakinek hiányzik valamelyik kiegészítő, "kölcsön" tudom adni.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2022. Február 19. 21:31:54 »
Üdv!

Kalóz: kalózt szerintem vagy saját iskolaalkotással, vagy pedig a Harcosok ÚTK kiegészítőben a Hat Város Szövetségének tengeri vadászainak leírásából. Mindkettő megfelelő, szerintem sima harcosból nem a legjobb ötlet. :)
A khálnak, mint fajnak a játéktechnikai részét kigondolnám (nem találtam hivatalos leírást), csinálok egy leírást, és aztán lebeszéljük, Filio, ha neked is megfelel így. Ha gondolod, te is kidolgozhatod.

Úszás páncélban: az úszás képzettségnél külön leírást szentelnek a páncélzatban úszásnak, emlékeim szerint az ÚT-ban, így a magam részéről nem ragaszkodom külön a képzettséghez.

Harc bizonytalan alapon: II. nehézségi fokú harci képzettségként, ha nem sima harcosból csinálod, akkor 4. fokú oktatás bónusszal. Az adott helyzetben, ha jelentőséget nyer a képzettség, akkor az Enoszuke kiegészítőben jelzett módosítókat adja harci helyzetben.
DE: ha hajóra felveszed a képzettséget (2. fokig általános, onnantól specializáció kell), a hajóra nem hasonlító, de ugyanúgy bizonytalan alapon zajlónak számító harci helyzetekben kettővel alacsonyabb szinten alkalmazod a képzettséget.
Elfogadható számodra így?
…………………………………….
CKL

Üdv!

Elöljáróban teljesen elfogadható amit írtál így is meg úgy is a továbbiakban pedig amit kifundáltam, nyugodtan lehet nyirbálni meg kihúzni meg stb….

A párduc khál az én ÚTK-s olvasatomban valahogyan így nézne ki…
Háttér – Faj ( 1 )
Alkati adottságai miatt a Scorg alfaj Ügyessége és Gyorsasága akár 20-as, Egészsége és Állóképessége 19-es míg Krarizmája, Intelligenciája 16-os, Asztrálja pedig 12-es lehet.

A régi leírásból kiollózva aztán a KM eldönti mi maradhat meg hogyan….

• Kifinomult ösztöneiknek köszönhetően megérzik a rájuk leselkedő veszedelmet, bármilyen formában nyilvánuljon is meg az; a veszély forrását, mibenlétét, és irányát persze nem tudják meghatározni, csak azt érzik, hogy baj van. Az esély 25%, életveszélyben 50 százalék.
• Hallásuk és látásuk kétszerese az emberének, szaglásuk olyan éles, mint az udvari orké, de egy khál soha nem szimatol nyomok felett; nyomkövetésre nem használhatja.
• Puszta mancsuk értékei (az ökölharc képzettséget 4. foku oktatás bónusszal tanulják): TÉ: -, VÉ: -, Sebzés: K6
• Minden khál képes két kézzel harcolni, két egykezes fegyverrel (legkevesebb 2 támadás körönként). Ennél nagyobb (kétkezes) fegyverek forgatásához a kétkezes harc képzettséget fel kell vennie.
• Ordításával képes megvadítani az állatokat - ez alól csak a legjobban idomított csatalovak és egyéb harcra idomított állatok képeznek kivételt.
• Vadászösztöneik, gyakorlataik és képességeik révén, ha van bónusz a KM-re bízom  ( ETK – alapján - Ugrásra, Lopakodásra, Mászásra és Esésre +30%-ot, Rejtőzködésre -10 százalékot, Zárnyitásra és Zsebmetszésre -90 százalékot kapnak - ha tanulják.)
• Asztrálisan erősen sebezhetőek: minden asztrális varázslat, diszciplína, és egyéb mágikus/félmágikus hatás +20-al nagyobb erősséggel hat rájuk
• Minden khál számára tiltottak az alábbi képzettségek: Alkímia, Élettan, Mágiahasználat, Demonológia, Rúnamágia, Drágakőmágia, Hátbaszúrás, Kínokozás, Kínzás, Méregkeverés, Antiss-járás, Hamisítás, Lovas íjászat, Harci Láz
• Minden khál számára kétszeres nehézségű képzettségeket szintén a KM-re bízom a régi ETK szerint az alábbiak voltak a (kétszeres KP-igényő): Fegyverforgatás (csak íjak), Nehézvértviselet, Hadvezetés, Térképészet, Vallásismeret, Pszí, Hangutánzás, Csomózás, Zsonglőrködés, Hamiskártya, Kötéltánc, Lélektan, Mechanika, Rajzolás, Festészet, Birtokigazgatás, Színészet, Ékszerészet, Célzás

Klán, rend, iskola
Az első körben azért sima harcosból indulnék ki mert a koncepcióm az, hogy a karakter többedik generációs északi khál és a közösségén belül harcosnak képezték ki csak aztán elindult társat keresni (vérfrissítés a közösségnek a beltenyészettel szemben) és a vándorlás közben lehet, hogy fogságba esett – rabszolgaság, gladiátor viadalok, stb – aztán a kalózok rajtaütöttek a fogvatartóikon és köztük ragadt egy időre és ott szedte fel a kalózkodáshoz szükséges tudást szóval nem első szintről indulna mint kalóz hanem x-edik szinten váltana profilt kalózkodásban….

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2022. Február 20. 22:01:13 »
Khál

Háttér - faj (3)
Adottságok: oké.

1. Harcos kasztban  a karakter nem rendelkezik az Állatismeret 1.fok (hátasok), Lovaglás 2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Harci láz, Lélektan, Lovaglás, Művészetek, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika, Térképészet képzettségekre

2. Veszélyérzék: ok

3. Hallás, látás, szaglás: ok, de szerintem ha nem görnyed a nyomok fölé, akkor is él a szaglás bónusz. Azért a macskáknak sem olyan rossz az orra. Lehet, hogy nem nyomkövet, de azért a romlott ételt hamarabb kiszimatolja.

4. Kétkezes harc 3. fokkal indul a karakter, 4. fokú oktatás bónusz.

5. Született vadász: a khálok rendelkeznek az Állatismeret 2.fok, Fájdalomtűrés 2.fok, Vadonjárás 3.fok, Időjóslás 2.fok (ehhez ő nem Intelligencia-próbát, hanem Érzékelés-próbát tehet), Úszás 2.fok, Lopózás és Rejtőzés +40% (vadonban, egyébként a fele) képzettségekkel. Esésre, Akrobatikára +20%ot kapnak, mászásra +15, zárnyitásra, zsebmetszésre -30%.

6. Tehetséges: a 4.fokó Oktatás által nyújtott bónuszok segítségével sajátíthatja el a következő képzettségeket: Pusztakezes harc, Mászás, Akrobatika, Esés, Lopózás és Rejtőzés képzettségekre.

7. Asztrálisan erősen sebezhetőek: minden asztrális varázslat, diszciplína, és egyéb mágikus/félmágikus hatás +15-tel nagyobb erősséggel hat rájuk.

8. Mancsok: a khálok mellső végtagjai ötujjú, erőteljes, karmos mancsokban végződnek, melynek csapása borzalmas sebek okozására képes, s a mászásban is segítségükre lehet. Ezért az ő esetükben a Pusztakezes harc képzettség a következőképp működik: 1.fok 1k6 Sp, 2.fok 1k6+1, 3.fok 1k10 Sp, 5.fok 2k6 Sp, és minden fokon egyel magasabb kategória ellen is érvényesülnek az értékek, mint emberek esetében.

9. Üvöltés: a khál karakter üvöltésével képes megvadítani az állatokat, amelynek csak a jól idomított harci állatok, mint például a harci kutyák vagy lovak állnak ellen.

10. Testbeszéd: a khálok képesek egymás között mások számára teljesen érthetetlen kommunikációra, csupán mozdulataik, gesztusaik, tekintetük segítségével. Ennek elsajátítása egy nem khál fajú karakter számára a Jelbeszéd képzettség 1., 2. és 3. fokának újbóli felvételét követeli meg.

11. Tehetségtelen: Fegyverforgatás (csak íjak), Nehézvértviselet, Hadvezetés, Térképészet, Vallásismeret, Pszí, Hangutánzás, Csomózás, Zsonglőrködés, Hamiskártya, Kötéltánc, Lélektan, Mechanika, Rajzolás, Festészet, Birtokigazgatás, Színészet, Ékszerészet, Célzás képzettségek V. kategóriájúnak számítanak, és nem kaphat oktatás bónuszt rájuk.

12. Jellem: Rend / Rend, Élet / Élet, Rend

Közelebb kerültek az álláspontok? :)

Klán:
Oké, értem.
Az "északi khálok" csak a néhány ezer, az őshazától elszakad khálok közül egy kis közösség, vagy tudsz valami új infót, amit én nem? Szerintem második generáció is elég :) De egyébként értem, hogy miért harcos, jogos.
Hogy a jellemével mennyire egyeztethető össze a kalózkodás, mint életforma...
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2022. Február 22. 09:23:00 »
A nyilvánvaló kérdés, az Adron pap rubinszeme. Jöhet? A másik dilemmám, hogy az Adron papoknak ugye milyen mestermunka felszerelés jöhet szóba? Van néhány ötletem, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2022. Február 22. 09:51:33 »
Adron-pap: a Rubinszem jöhetne, egyetlen szépséghibája, hogy a varázslathoz 72 Kegy-pont szükséges...  ;)

A mestermunka tárgyak nem kötelezőek. Egy tolvajnak persze jól jön, ha a zárnyitó készlete a legjobb ötvösök keze munkáját dicséri, és nincs elgörbülve "gyárilag", nem csorbul ki annyira, nem "nagyjából méret", hanem pontosan akkora, amekkorának lennie kell, stb. Vagy egy harcosnak a tőre, vagy páncélja, stb. Ez egy lehetőség, hiszen nyilvánvalóan Yneven is léteznek az átlagosnál jobb minőségű tárgyak.

Egy Adron-pap, akinek van egy botja meg egy rend ruhája, nem igazán igényli ezen tárgyak segítségét. Használja a mágiáját és ezzel megoldja az élet problémáit. Én kíváncsi lennék, hogy mik az ötleteid, de szerintem a választott kasztod pont olyan, aminek lényegtelenek a mestermunka tárgyak. Persze, a legtöbb varázshasználó ilyen.

Más:
Kérek, a karakterlapon a képzettségeket úgy írd le, hogy lássam, hogy jelenleg milyen képzettséglistával rendelkezik a karakter és milyen szinten. Nem baj, ha nem írod le (és ez a többiekre is vonatkozik!), hogy melyik szinten hány Kp-ért fejlesztett melyik képzettséget. Számomra átláthatóbb, ha van egy képzettség-lista, hogy ezeket tudja a karakter, ahol látszik, hogy melyik lett x Kp-ért fejlesztve vagy felvéve, és hányadik fokon.
A pontértéket adó képzettségeknél (Pszi, Vallásismeret, Mágiahasználat, Harctéri gyakorlat, Fájdalomtűrés) írd oda, hogy hányadik szinten érte el a karakter mondjuk a 3. és melyiken a 4. fokot, és ebből hány plusz pontot kapott a vásároltak mellé.
Nem kell törölni a szintenkénti mutatást, esetleg egy "spoiler-rel" el lehet rejteni, hogy ne zavarja össze a buta KM-et, de a képzettség lista az mindenképpen a jelenleg ismert képzettségeket tartalmazza.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca