Szerző Téma: Első Felvonás - Az Ünnepség  (Megtekintve 2844 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #30 Dátum: 2021. Szeptember 23. 07:46:14 »
Megállok egy pillanatra, és a számszeríjat nézem. Bár az én kis nyílpuskám lecserélhetném erre. Haha álmodik a nyomor! Valamit magyaráz én meg oda se bagózok, jajaa a fürdő!
-Persze elintézem!-Na mindegy kaptam egy ezüstöt! Átadtam kérést Borisnak, hogy a harmadik fenti úr mármint a vándor is meg szeretne fürdeni bár előbb pihenni szeretne. De előtte Liennek  elmondtam, hogy ezt a pénzt magára kell költenie, valami szépet vagy édességet kint a vásárban. Ilyen villám gyorsan még nem láttam távozni ezt a gyereket. Most még annyit és azt ehet amit csak akar úgyis lefutja. Mosolygok utána.
Boris a kellemes meleget  és az ilyenkor senki se akar meleg vizet emlegeti amitől nekem majdnem vörösödik a szemem! Nekem kell, igenis kell jó forró mert el akarok olvadni benne, mint forró kés  a vajban. Bámulatos Boris üzleti érzéke. Sörért vizet a folyóból meg se kottyan ennek a nagy embernek. Legfőbb ideje kicsit kiszellőztetni a fejem.
-Boris tudnál egy kicsit nélkülözni? Megmutatom az utat a folyóhoz újdonsült barátodnak! -Tisztában van vele ismerek minden kerülőutat bár a csak egy köpésre van a folyó ahogy a testvéreim mondanák de bármikor belefuthatunk árusokba, ünneplőkbe. Rájuk hozhatja  a sikoltozást! Biztos vagyok benne érti mire gondolok. Mivel már veszem a kabátom nem érdekel a véleménye a káosz énem felülemelkedett.
-Innon így hívnak igaz? Gyere mutatom az utat!-Azért tartom tőle a harminc centit mert a fene se tudja.




 




Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #31 Dátum: 2021. Szeptember 24. 11:29:58 »
Innon a remete

A fogadós készséges és barátságos válaszára egy mosolygós bólintás a válasz. A kardos említésére összeszűkült szemmel keresni kezdi az említett fickót. Mivel jó egy fejjel magasabb az átlagnál, a fejeket könnyedén meglátja, de azt a kardot már kicsit nehezebb észrevenni. Bár felfelé menet, ha szerencséje van, meglátja.
A kínált italt széles vigyorral veszi el, majd lelkesen vedelni kezd. A habos nedű a bozontos szakálláról a mellkasán csorog végig. Mikor kiürült a korsó, alkarjával törli meg a száját és végül barátian megveregeti a fogadós vállát.
- Köszönöm! Én hozok. –
Ekkor az egyik felszolgálólány toppan melléjük, de a beszélgetésüket nem érti. Az itteni nyelvet nem ismeri még. A nevére viszont felfigyel és annyit megért, hogy majd ő mutatja az utat. Megnézi a nőt alaposan, ha elkallódnának egymástól, legalább felismerje valamiről. Még a nevét se tudja. Amikor hallja a nevét, csak bólint.
- Te neved? –
Kérdezi szörnyű akcentusos közös nyelven. Ha válaszol, ha nem, ő felkapja teknőket és a botot, majd követi a lányt.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #32 Dátum: 2021. Szeptember 26. 09:41:51 »
Temmo Nogara

Mosolyog a törp szavain, bár nem egészen világos számára, hogy miért lepődött meg ennyire. Elvégre Tiadlanban, bár nem általános, de sokan használnak hasonló fegyvert - pajzsot forgató emberrel viszont még nem kellett megküzdenie fiatal életében. Hallotta ugyan, hogy az Északi Hercegségek egyikének-másikának lakói szeretnek merev vaspáncélokba bújni és baljukban pajzsot fognak. Sőt, azt is hallotta, hogy Tiadlan földjén is élnek ilyenek, akik más országok leszármazottai, és az ottani kultúrából megőriztek egyet s mást. Még sosem látott ilyen harcost. Valószínűleg más körökben mozognak, mint ő. "Lovag", úgy mondják.

- Így van. - válaszol azért a törpnek.

Figyelmét teljesen leköti a seb vizsgálata. Még sosem látoott hasonlót - mintha valami fenevad harapása lenne, de vajon milyen állat élhet erre a hegyekben, ami ilyesmire képes?. Ezen tűnődik, miközben a gyógyító asszony mozdulatait figyeli.
Végül hangot is ad  a dolognak.


- Vajon mi okozta ezt a sebet? - kérdezi a javasasszonyt.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #33 Dátum: 2021. Szeptember 29. 07:44:53 »
A Feliciával biztos meggyűlne a baja a nagy embernek. Anya hívott, Licinek meg apa néha mikor jó hangulata volt.
-Én nevem Lici! Erre megyünk!-A hátsó kijárat felé veszem az irányt. Nem hiányzik, hogy végigcsörtessünk a kocsmán meg az ünneplőkön. A folyó is célirányosan a hátsó kijárat felé van, ha akar beszélgeti a maga módján beszélünk ha nem hát nem.
Mire ezt kigondoltam oda is értünk.
-Megjöttünk!
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 29. 07:49:40 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #34 Dátum: 2021. Szeptember 29. 11:13:16 »
Temmo Nogara
A törp lány elismerően bólintott Temmo szavaira, majd a korsókkal a kezében visszaült az asztalához.
Az idős nő mosolyogva veszi az erő teljében lévő harcművész segítségét a sérült ember körül. Először is megszabadítja egy apró késsel a sebet lefedő ruhától, óvatosan körülmetszi a seb helyét. Először kéri a Temmot, hogy fogja meg az ember lábát, hogy elkerüljék, hogy rontsanak a helyzetet, ha
„Oh jajj, mi történt itt?” – kérdezi halkan a nő, ránézésre inkább csak magának mondta, majd elővesz egy talán még kisebb kést, és óvatosan levágja az üszkösödő alvadt vért a sebről, majd egy egyszerű fadobozkát emel ki a puttonyából, és a benne lévő gyantaszerű kenőcsöt óvatosan a sebre és a környékére keni.
„Úgy látom a sebet nézve, mintha valami megharapta volna, nagyon erősen. De itt a környéken nem kellene ilyen állatoknak lenniük, talán a hegyekben..”

Kabata Norobu
Evelio Mallwar úr komoran pillantott Niiro Larkhon úrra, miközben Kabata Norobu a feltételezéseinek adott hangot.
Az utcán sétálva Niiro Larkhon arcán egy kedves mosoly jelent meg
„Akár az is lehet, de erősen kétlem, hogy toroniak lennének. Megnyugtató hírekkel tért-e vissza, hát szerencsére nem katonákkal volt dolgunk, amikor kilovagoltak a lovasaim hamar szétszéledtek, nem is próbáltak ellenállni, kettőt sikerült megmarkolni, őket éppen kikérdezik, hogy mégis mit művelnek az erdőben bejelentetlenül ennyien. Az egyik közeli bányászfaluból származott a két férfi, valószínűleg ide leköltöltöztek, hogy ne kelljen dolgozniuk. Viszont a számukat látva lehet a bányafalvaink igencsak elnéptelenedtek.” – mondja kissé komoran a végén a tiad úr. – „Mindenesetre, megérkeztünk.” – mondja már ismét kedélyesen, és ahogy az elöljáró kinyitja a vendégeknek az ajtót, mélyen meghajtja a fejét.
„Niiro Larkhon san, örülök, hogy meglátogatja a falunkat, kedves vendégek, kérem érezzék magukat a legnagyobb kényelemben, ha bármiben segíthetek, csak szóljanak. Sato vagyok, a falu bolond vezetője.”
A szobában már meg van terítve hat fő részére, és leültetik a hármótokat, egy egy kényelmes párnán ülve a késő vendégre várva Sato úr meleg teával fogad titeket, amit a kedves felesége hoz ki diszes porcelánedényben.
Közel egy tíz perccel később kopognak az ajtón, és amikor Sato úr ajtót nyit, hebeg habog valamit, és meghajtja a fejét, majd félreáll, az arcán a bánat, az elfojtott indulat és a meglepődöttség látszódik. A toroni hármas áll az ajtóban, és a kyr férfi mosolyogva lép be a szobába.
„Larkhon úr, elnézését kérem, hogy megvárattam. Mint ahogy biztosan már tudja, sajnos Vinaryn Aakathys herceg úr, valamint Lydia Aakathys kisasszony is rendkívül... elfoglalt, így engem küldtek, hogy a helyükben beszéljek Önnel, ők pedig a testőreim.”
A tiad nemes feláll a párnáról, majd a tisztelet jeleként meghajtja a fejét, amit a kyr kissé lassan, a társaság többi részén végigpillantva viszonoz.
„Örülök, hogy megérkezett, kérem, foglaljon helyet. Hadd mutassam be a többi urat, ő itt Evelio Mallwar úr, Savalier Mallwar nemesúrnak a fia, a jobbomon üllő nemesúr pedig Kabata a Norobu házból. A vendéglátónk pedig Sato úr, aki éppen egy csésze teát szeretett volna hozni Önnek, mindenbizonnyal.” – pillant az elöljáró felé, majd vissza a kyrre. – „Úgy vélem, nem lesz szüksége a testőrökre, itt a vendégség szentsége alatt semmi sem történhet Önnel.”
„Legmélyebb tisztelettel vissza kell utasítanom, Niiro Larkhon úr, ahogy látom, Önnek is van egy kardforgatója a jobbján, akkor én is legalább az egyik őrömet megtartom. Kirec, figyelj az ajtónál” – bök az ember felé, majd a kyr nőre pillant. – „Nari, kérlek csatlakozz hozzám.”
Az ember férfi még meghajlással kisétál, a kyr pedig biccent egyet, és a tekintete végigmegy a társaságon.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #35 Dátum: 2021. Október 04. 16:13:19 »
Kabata Norobu

A falu vezetőjénél Sato főnöknél nagyon előzékeny fogadtatásban részesülünk Niiro Larkhon urasággal együtt a tea minden tekintetben megfelelő amit Sato főnök felesége szolgál fel személyesen nekünk, teázás közben méltatom vendéglátónk ízlését a tea kapcsán, valamint köszönetet mondok a szívélyes vendéglátásért és megdicsérem a porcelán teáskészletet. A várakozás nem egészen azt az eredményt hozza amire Sato főnök és Niiro Larkhon uraság számít mert Drien Aakathys uraság nem jelenik meg sőt mint kiderül Niiro Larkhon uraság valójában Vinaryn Aakathys herceg úrat és Lydia Aakathys kisasszonyt várták akik mint az a érkező kyr származék szavaiból kiderül, a viselkedéséből pedig az derül ki, hogy roppant járatlan a tiadlani szokások terén és a társadalmi státuszokról sem vesz tudomást vagy csak egyszerűen nem akar tudomást venni, egyenlőre még nem kívánom besorolni sem a botor sem a pökhendi kategóriába, hiszen miért is tenném, amikor személyem is, ha szigorúan nézzük csak egy fattyú aki egy véletlennek köszönhetően került első szülötti pozícióba, bár elég érdekesnek tartom, hogy bemutatásunkat követően a toroni vagy személyemet vagy Evelio Mallwar úrat nézi Niiro Larkhon uraság kardforgatójának, pedig egyikünk sem az, ami Niiro Larkhon uraság bemutatásából egyértelműen kiderült.
Mindenesetre Niiro Larkhon uraság előtt állok fel és nála mélyebben hajolok meg üdvözlés képpen az érkezők felé állva várom meg amíg a kardok kapcsán megállapodás születik, majd utolsóként foglalok, helyet, egyenlőre nem tudom és nem is akarom hová tenni a dolgot egyetlen kis provokatív tesztet teszek azzal, hogy mindkét kezemet kimonóm nadrágrészének vágatába csúsztatom, kíváncsi vagyok, hogy a toroniak felismerik-e ezt a fajta testbeszédet amivel azt sugallom, hogy magabiztosságom végtelen, mivel ülve a nadrág hasítékától akadályozva is hamarabb rántok náluk kardot, mintha a kezemet a combomon pihentetném. A kis teszt alatt a szóvivő toronit vizslatom vajon visel valami hatalmi jelképet vagy jelzést, gyűrű, pecsét, sigullum ami feljogosíthatja Vinaryn Aakathys herceg helyett történő tárgyalásra esetleg címerpajzs, nyakék vagy valami, bár nagy udvariatlanságra vall az egész eljárás amit Niiro Larkhon urasággal szemben tanúsítanak. A vizslatás és teszt végén, ha felismerik a testem által küldött jelentést ha nem, kiveszem a kezem a kimonó hasítékából és előveszem a „harci” legyezőmet bal kezemmel finoman legyezek az illendőség keretein belül míg jobb kezemmel a teázás művészetét végzem, egyenlőre nem kívánok beleszólni a dolgok alakulásába csak figyelem az eseményeket és Niiro Larkhon uraság segítségére leszek, ha elfajulnának vagy eldurvulnának a dolgok.

(Jelenlegi viseletem: tradicionális kimonó, rajta daimon keményített sötétkék felső a Norobu ház jelével meghajlott nádszállal és fekete hakama széles kardtartó szövetövvel valamint sötét tabi és bambuszkalap a napsütés ellen)


Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #36 Dátum: 2021. Október 05. 09:06:59 »
Innon a remete

Egy másik kijárat felé vezet a nő, Innon pedig a teknőkkel és a bottal manőverezve követi. A fehérnép neve Lici, ha jól hallotta, majd ahogy kiérnek a fogadóból, hagyja hogy vezesse. A falut nem igazán ismeri, de az azt körbevevő vidéket már jobban. Ismeri a falu folyóját, csak neki eddig túl közel volt ehhez a faluhoz. A pici Licivel menet közben pedig beszélgetni próbál. Kíváncsi, hogy a sebesült katonával történtekre rákérdez-e.
- Te itt születtél? Ő az apád? – Kérdi vezetőjétől, hátha kiderül, hogy a fogadós az apja-e.
- Én születni nagy tenger másik oldalán. – Mutat kezével dél felé.
- De fekete páncélosok, fekete lobogóval elhozni harcosok és én ide. –
Köp egy jó sörszagút az emlékükre. Mikor odaérnek a vízhez, egy fánál könnyít magán. Rég ivott sört, el is felejtette, milyen könnyen megy át az emberen…
Ezután megtölti a teknőket, majd elindul kis vezetőjével visszafele.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #37 Dátum: 2021. Október 07. 07:23:27 »
Eléggé beszédesé tette az a sör amit megivott vagy magától ilyen nem tudom.
-Nem! az én hazám Shadonban van az apámmal meg a két bátyámmal együtt. Nagyon sok vízen túl van dél felé. Boris nagybácsi vagyis rokon. -Na jó nem biztos, hogy pont dél felé de valamit  mondani akartam. Jó, boris felesége a rokonom vér szerint, de egy kis füllentés belefér.
Komoly kirohanása a legutóbbi zászlós háborúra utal amiről mindent tudok mert az apám a fejünkbe vert mindent, most köszönet érte. Elfordulok és egy kavicsot rugdosok amíg azt a fát sajnálom mit tett vele.
-Igen, ismerem a néped történetét! Tudom hogy nem vigasztal de a Toronikat, mert ők voltak a fekete sereg, mindenki utálja. Nem te vagy az egyetlen. Ezt már előre megmondom ha végeztünk a behordással, kihozlak és lesikállak mert úgy nézel ki mint akit végignyalt egy véres tehén!Ne is próbálj tiltakozni! Nem néztél tükörbe!




Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #38 Dátum: 2021. Október 09. 22:11:51 »
Innon a remete


Lici meghallgatja és a válaszát Innon figyelmesen hallgatja. Egyszerűen beszél, gyatra nyelvismerettel is megérti, majd végül bólint. Viszont a második felére párszor értetlenül pislog. Toron említésére ismét köp egy nagyot, majd korg nyelven motyog valami cifrát, ami biztos, hogy nem dicséret. Amikor a mosdás kerül szóba, és a véres tehén, kihúzza magát.
- Tehén? Én? Háh! – Kacag fel.
- Vicces Pici Lici! –
Végignézi magát, majd az ellentmondást nem tűrő hangra oldalra billent fejjel néz a nőre. A patakhoz megy, a víz nyugodt tükrében megnézi magát ismét. Nem érti itt a víznél miért nem jó mosdani, biztos ez amolyan különös falusi módi. Amúgy meg igaza van Licinek, az erdei magány alaposan rajta hagyta a nyomát. Belecsapja a fejét a patak vizébe és az alatt megmossa az arcát, haját, szakállát. Hosszú egy perc múlva egyenesedik föl. Nagyot nyel a finom levegőből és hátrasimítja a haját. Arca kipirult, már ami a szakálltól látszik, de a mosdás tényleg ráfért. Lerázza a kezéről a vizet, ahogy közelebb lép a vezetőjéhez vigyorogva.
- Jobb?  – Kérdi bárgyú mosollyal, majd felveszi a rudat a két teknővel.
- Gyere Pici Lici! Boris rokon vár sörrel, te meg sikálsz! – Indul meg sietős létekkel mosolyogva.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #39 Dátum: 2021. Október 12. 07:33:39 »
Végül is elértem amit akartam ha nem is pont úgy ahogy szerettem volna. Nem emlegetem többet a Tortoniakat, mert annak köpködés meg valami ha jól gondolom káromkodás lehet a vége. Megfürdött úgy ahogy volt. Az összetett mondatotokat is hanyagolni kell, egyszerű tőmondatok. Na ha azt hiszi ettől elájulok mint egy hisztériás kis csitri, téved.
-Jobb! De ott azt! Na majd letörlöm! Nem érem el! Miért is nőttél te ekkorára?- Elnevetem magam! Valahol az álla tájékán ahol nem volt szőr, volt egy apró kis alvadt vérfolt azt akartam nyálas ujjal leszedni  mit is képzeltem. De legalább jó a kedvünk, nem számít hogy szerinte én sikálok, mert néha tényleg szoktam ez részben igaz. Figyelnem kell, ki ne lötyögjön a víz, de elég ügyes. Kinyitom neki a hátsó ajtót, hogy azzal se legyen semmi gondja.
-Tedd itt le,majd megkérdezem Borist hozzunk e még!?-Egyelőre ennyi kaland nekem elég is lenne, na jó előbb vagy utóbb inkább előbb.






Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #40 Dátum: 2021. Október 24. 11:01:13 »
Temmo

A fiatal szerzetes segít az idős asszonynak ellátni a sebhelyet, neki is feltűnik, hogy valami nagyon csúnyán elintézte a lábát. Nem tudja Temmo pontosan, hogy mitől sérülhetett meg így a szerencsétlen, de bizonyos, hogy nagyon komoly sebről van szó.
Szerencsére sikerül ellátni a sebet az idős nő vezetésével. A nagydarab izomember és a mellette szinte eltörpülő fiatal nő egy pár vékával és egy hosszú, masszív bottal elhagyják a fogadót.
"Várjunk csak... " - mondja a nő, és közelebbről megvizsgálja a sebet. - "Először is meg kellene próbálnunk a lábát rögzíteni. Segíts nekem meghúzni ezt a szíjat." - elővesz a zsákjából egy pár köteg tekercset, és az egyik kötet ráköti a sérült lábára.
Végül a kisebb nagyobb gondokat megoldva végül is úgy tűnik, hogy sikerült megtenni a lehető legtöbbet, a férfi nincsen még magánál, elalélten fekszik az asztalon ahová Innon lefektette.
"Köszönöm, drága fiam a segítséget. Ha minden jó, akkor sikerült megmenteni ezt a szegény lelket. Ha nincs hol aludnod az éjjel, kérlek, csatlakozz hozzánk majd." - mondja a nő egy kedves mosollyal. - "Sült halat készítek."

Felicia, Innon

Borisz egy mosoly kíséretében adta át a vékákat és egy fabotot Innonnak. Felicia szavaira igenlően bólint egyet.
"Persze, köszönöm Felicia!" - a tekintetével végig kíséri a távozókat, majd az egyik közeli asztal felé fordul.
Innon és Felicia beszélgetnek az úton és a vízben egy gyors fürdőt vesz a barbár. Mivel a folyó a falu határában van, így eléggé üres a falunak ez a része, a többség mindenbizonnyal a piactéren vagy a fogadóban tölti az idejét.
Amikor visszatérnek, Borisz mosolyogva int Innon felé és egy félreeső szobába vezeti a barbárt.
"Köszönöm! Pompás, két kupát, mit szólsz? Ne mondhassa senki hogy szűken mérem a barátaimnak!" - szólal meg Borisz, mikor a fürdővíz a helyére került.
"Felicia, esetleg tudsz önteni két korsó sört Innon barátunknak? Persze a másodikat csak ha végzett! Nehogy kárba menjen." - szólal fel Borisz, majd bezárja maga mögött az ajtót.
Közel egy tíz perc múlva kilép az ajtón, és a létrán felmászva szól a fürdőre váró uraknak és megmutatja nekik a folyóból hozott fürdővízzel teli dézsát.

Kabata Norobu, Saito, Ut Saeva

Közel egy húsz, talán egy fél óra telhet el, mire a fogadós felmászik a létrán.
"Jóuram, a Norobu házból, kérem, jöjjön, a fürdője elkészült." - majd Saito felé pillant. - "Az ön fürdője is elkészült uram." - mondja mosolyogva, majd levezeti a két fegyverforgatót abba a szobába, ahová korábban vitték a vizet.
"Ha bármit még hozzak Önöknek, ne legyenek restek nekem, vagy annak a leánynak szólni." - szólal fel Borisz, ahogy a kardmestert és a kardművészt a dézsákkal egy szobában hagyja.
A két nemesúr számára meglepő lehet, hogy a dézsában a víz kellemes meleg hőmérsékletű, így megfelelően alkalmas az út hosszú porának a lemosására. Miután végeztek, szól Feliciának Borisz, hogy szóljon a harmadik vendégnek is, aki kért fürdőt, hogy van lehetősége fürödni.

Saito

Miután Saito megfürdött, elvegyül a forgatagban és nézelődik a kofáknál a falu főterén. Két rézért cserébe sikerül egy sült almához jutnia, amit egy keletről érkezett tiad férfi árult, mindenféle hagyományos tiadlani ételekkel együtt.
A piac a faluhoz képest igencsak méretes, egy pár furcsa dolog is feltűnik Saito-nak, ami valószínűleg a vetélkedővel kapcsolatos, amiről hallott a városba menet. Fiatalok és felnőttek egyaránt megmérettetik magukat egy rögtönzött íjász céltáblánál, ami egy a mezőről behozott szalmabábu lehet.
A faluban nincsenek olyan különös látványosságok, ahogy sétál a faluban, a házak között benézve egy pár embert lát az erdőségből előjönni, hagyományos tiad ruhát viselnek, nők és férfiak egyaránt. Egy pár tőlük a vásári forgatagba tűnik el, mások pedig a házaikhoz mennek. Nem is találta volna annyira érdekesnek, hogyha egy pillanatra az erdő fái közül, ahonnan jöttek az emberek, nem látott volna meg a bokrok között egy fekete porcelánmaszkot és egy lila virágot, ami pillanatokkal később a bokrok között eltűnt.

Kabata Norobu

A tea szerencsére rendkívül finom hegyi virágokból készített üdítő, így nem is esik a nemes számára dícsérő szavakat találni a teára.
Az utolsó vendég megérkezte egy kissé felborzolja a kedélyeket, főleg a vendéglátó részéről, másrészről pedig amiért egy fő helyett ketten maradnak az asztalnál, de végül az elöljáró felesége egy újabb terítéket hoz, és önt a kyr vendégeknek is a teából. A nemesúr végigméri a nemest, majd megakad a tekintete a nemesi ház jelén, amit Kabata Norobu visel magán.
"Norobu úr. Sokat hallottam a családjáról." - mondja kedvesen a kyr férfi, a nő úgy tűnik, hogy észrevette a testtartás okát, és hol a tiad nemes úrfira, hol pedig a dwoonra pillant.
Egy kedélyes beszélgetés kezdődik, a kyr megdícséri Niiro Larkhon földjeit és az örömét fejezi ki, hogy a háború után ilyen hamar lábra tudott állni a határmenti nemes. Niiro Larkhon megköszöni a kedves szavakat, és mondja, hogy reméli, a határ túlsó oldalán is hasonló a helyzet. Azután a dwoon kerül a párbeszéd központjába. Úgy tűnik, hogy bármi is legyen a nemesek célja a kis ünnepségen, egyelőre inkább csak kedélyesen beszélgetnek és kicsit jobban megismerik egymást.
Ami feltűnik a fiatal nemesnek, hogy Niiro Larkhonnak is feltűnt a testtartás, valamint a Narinak nevezett nő reakciói, viszont nem szakítja félbe az éppen beszélő kyr férfit.
"Köszönjük a teát." - szólal fel a beszélgetés végeztével a kyr nemes, és az üres csészét lehelyezi a kis asztalra. - "Régen nem ittam ilyen jót." - mondja egy mosoly kíséretében.
Közben a háziasszony feláll az asztaltól, és egy kis ebéddel tér vissza, jól átsült vadhús egy kis keleten termelt rizzsel.
Az ebéd után, miközben a beszélgetőpartnerek elindulnak a kijárat felé, Niiro Larkhon úr egy halvány mosollyal megérinti Kabata Norobu vállát, és a fülébe súgja.
"Csak óvatosan, Norobu uram, nem szeretnénk, ha a vendégeink fenyegetve éreznék magukat az otthonomban." - megveregeti ismét a vállát, majd fennhangon folytatja. - "Hamarosan megrendezésre kerül az idei verseny, azután a vacsorán kérem jöjjenek majd a főtéren felállított asztalokhoz!"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #41 Dátum: 2021. Október 24. 15:15:16 »
Kabata Norobu

A falu vezetőjénél Sato a tea minden elvárásomat felülmúlja ami árnyékot vet a szívélyes vendéglátásunkra az a kyrek bárdolatlansága, egyértelműen kiderül számomra, hogy tisztában vannak az ország szokásaival mégis tudatlanságnak beállítva bárdolatlan módon keresztülgázolnak az összes illemszabályon. A kyr férfi "Norobu úr. Sokat hallottam a családjáról." megjegyzésére kiemeli a kezét a nadrág hasítékából és két elegáns legyezőcsapás közepette válaszól.
- Valóban jóuram? Akkor valószínűleg csak véletlenül gondolt a közelmúltban Niiro Larkhon uraság kardjának, gondolom én.
Ebédet követően meghajlás keretében válaszolok Niiro Larkhon uraság kimondott gondolataira.
-   Amennyiben viselkedésem fenyegetően, hatott az uraság vendégeire akkor most elnézését és bocsánatát kérem nem állt szándékomban fenyegetően viselkedni, főképp most, hogy a háború parazsa még ki sem hunyt. Ám uram szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy bár tisztelt vendégei úgy tesznek mintha nem lennének tisztában az elemi tiszteletadás és udvariasság itteni elvárásaival ennek ellenére tökéletesen tisztában vannak a helyi szokásokkal ám ennek ellenére vendégbarátság sáncai mögé húzódva átgázolnak az összes illemszabályon barbár módon, csak remélni tudom, hogy Vinaryn Aakathys herceg nem annyira bárdolatlan mint küldötte.
Niiro Larkhon urasággal folytatott beszélgetést követően az épület előtt Evelio Mallwar úr mellé sodródok és beszélgetésbe elegyedek vele amennyiben nincs terhére a társaságom.
-   Evelio Mallwar úr engedje meg, hogy csatlakozzam önhöz amennyiben nem vagyok a terhére. Igazán szép időnk van, ne vegye tolakodásnak, de megkérdezhetem, hogy milyen ügy vagy ügyek szólították el szülőhazájából a háború után ide a toroni határ mellé?

(Jelenlegi viseletem: tradicionális kimonó, rajta daimon keményített sötétkék felső a Norobu ház jelével meghajlott nádszállal és fekete hakama széles kardtartó szövetövvel valamint sötét tabi és bambuszkalap a napsütés ellen)


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #42 Dátum: 2021. Október 24. 18:14:20 »
Saito

Saito várakozás közben előkészít egy rend tiszta ruhát, és leoldja a derekáról az apró szemű  láncból készült vaskígyót is, majd az egész kupac tetejére helyezi szappanostul, beretvástul. Aztán az ablakhoz sétál, és kinézve rajta felméri, hogy mennyire komplikált kívülről felmászni ide, vagy leereszkedni a tetőről. Továbbá, hogy van-e olyan magaslat a környéken, ahonnan jól sakkban lehet tartani az ablakot egy nyílpuskával. Ez az ismeret viharos távozásnál még jól jöhet, de egy nem kívánt látogatás esélyeiről is ad némi információt. A nézelődést a fogadós szakítja félbe. Felkapja az előkészített pakkját, és követi a fogadóst. Szerencséjére meleg fürdő várja.

Tiszta ruhában, felfrissülve vág neki a falu megismerésének. Ráérősen lődörög, és kis időt eltölt a szalmabábura lövöldözőket figyelve az almát majszolva. Megvan a maga haszna ennek a tudásnak, de ő mindig is többre becsülte a fegyveres összecsapásokat - mint a távolból, esetenként lesből leadott lövéseket.
Aztán továbbindulva megnézi magának a falut is - jelentős különbséget nem is fedez fel a környező falvakhoz képest. De aztán megakad a szeme valami különösön - talán a lila virág villanása miatt. Egy pillanatra meglepetten megtorpan. Bár felmerül benne, hogy érdemes volna közelebbről megvizsgálnia az adott bokrot, ezt hamar elveti.  Feltehetőleg úgysem találna semmit, a nyomolvasói képessége pedig kimerül a sárba száradt szekérnyomok követésében. Ha pedig mégis rábukkanna, legfeljebb kiderülne, hogy valamelyik falusit vagy a versenyre érkezettet látta. Az almacsutkát egy könnyed mozdulattal bedobja az egyik porta baromfijai közé, aztán úgy dönt, eleget nézelődött, és a forgalmasabb részen keres magának egy olyan asztaltársaságot, ahol rezes tétben kártyáznak, no és persze csatlakozhat a játékhoz. Összesen tíz réz nyerése vagy vesztése után viszont ismét a fogadó felé veszi az irányt, hogy immár az ivó asztala mellett költse el a betevőjét, és rákérdezzen Borisnál, hogy tud-e valamit a falu szélén felbukkant holmi fekete maszkos falusiról vagy idegenről. Viszont éjszakánként biztos ami biztos, az ablak alatt több vassulymot is elhelyez - persze miután a szobatársaknak felhívta rájuk a figyelmet.

« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 24. 18:16:03 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #43 Dátum: 2021. Október 27. 13:06:20 »
Nem sürgős nekem visszamenni, jobb ha itt vagyok az első kimért sört ivó Innon mellett, hátha megtudom mit csinált az erdőben. Hármat is adok neki ha úgy jobban megered a nyelve, csak remélem a jó kedélyű továbbra is az marad. Már a második végén tartunk öntök neki még egyet.
-Én nem mondom el, hogy hármat adtam adtam ha te se.-Rákacsintok.
-Innon mit csinálsz az erdőben amikor nem vagy itt?-Remélem felfogta mit akartam megtudni.

Nem elérhető Kirvano Kien

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 81
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Első Felvonás - Az Ünnepség
« Válasz #44 Dátum: 2021. Október 27. 23:01:10 »
Innon a remete

Borisz egy külön szobába vezet és ígéretéhez hűen sörrel kínál. Csillogó szemekkel emeli Innon magasra a kupát.
- Boriszra és Licire! – Azzal szinte elsőre lehúzza a tartalmát.
- Utoljára talán a farkasfiakkal ittam sert, a nagy csatában a keleti hegyeknél. Még élt Apám és ő nyerte egy kígyószíves lovagtól, ha jól emlékszem…
Mereng el kicsit az üres kupa felett, majd ahogy megkapja a következőt, széles vigyor jelenik meg az arcán. Mikor Borisz távozik, fel se tűnik, hogy bezárta az ajtót maga mögött. A kis Lici pedig még egy harmadikat is tölt.
- Vadászok. – Mosolya kissé elapad, mikor válaszol. – Mikor csatáztunk ellenetek, elfogtak. Azóta nincs kardom sem. – Csuklóin lévő hegeket mutatja Licinek és folytatja.
- Hadifogolyként faluról falura hordtak minket építeni és segíteni. Én viszont jobb vadász vagyok, mint építő. Mikor elszöktem, az erdő rejtett el a katonák elől. Nem akartam bántani én őket, pár kisebb csapda elriasztotta a kíváncsiakat. Eddig megvoltam, de a csapdám miatt majdnem meghalt az a szerencsétlen. Az istenek és apám szelleme előtt nem hagyhattam meghalni így. – Kezével valami népi babonás jelet mutat. – Nem jó halál… -
- Vadászok és menekülök. – Zárja le röviden, majd legurítja a harmadik kupa sört is.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 27. 23:03:21 írta Kirvano Kien »