Szerző Téma: Fogadó a Névtelen Katonához  (Megtekintve 3703 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #30 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:22:36 »
Igen, ha nem használsz pajzsot, megkapod :)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #31 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:28:36 »
 Adhatnál egy évszámot, mert az előtörténetbe ha beleírom, hogy részt vett a karakter a zászlóháborúban, és kiderül, hogy 13 éve volt, az vicces lesz :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #32 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:35:19 »
Azzal az a baj, hogy nem tudom fejből a zászlóháború évszámát (meg úgy bárminek itt a MAGUSban).
Mivel már a kis falu újjáépült, szerintem olyan 6 éve volt.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #33 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:35:56 »
kösz, de azt hiszem, kissé túlgondoltad :D arra lettem volna kíváncsi, hogy a vé-t pajzshasználat nélkül megadja-e az alkarvédő.

Vértviselet 1. fok szerintem kell hozzá.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #34 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:38:36 »
Azzal az a baj, hogy nem tudom fejből a zászlóháború évszámát (meg úgy bárminek itt a MAGUSban).
Mivel már a kis falu újjáépült, szerintem olyan 6 éve volt.

a 14. Psz. 3692-3697 közt volt. azaz jelenleg 3704 van...

https://www.kalandozok.hu/kiegeszitok/ynevkiegeszitoi/azaszlohaborukrol.pdf
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #35 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:40:06 »
Igen, én sem vagyok már a régi... valóban 3697.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #36 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:43:48 »
kösz, de azt hiszem, kissé túlgondoltad :D arra lettem volna kíváncsi, hogy a vé-t pajzshasználat nélkül megadja-e az alkarvédő.

Vértviselet 1. fok szerintem kell hozzá.

Megnéztem az alapkönyvet és szerencsére nem kell hozzá sem az alkarvédő leírása sem a vértviselet képzettség sőt még a pajzshasználat sem említi, csak annyi van, hogy az alkarvédő használata +15 VÉ, MGT: 0  ;)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #37 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:57:31 »
Az nagyszerű, de hülyeséget is beszéltem, mert a pajzshasználat 1. fok kellene hozzá amúgy is, nem a vértviselet.

Azt hiszem, inkább csöndben maradok. :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #38 Dátum: 2021. Augusztus 19. 21:12:52 »
Alkarvédő:
Ha jól emlékszem az ETK-ba nem volt rá képzettség,csak később a Második törvénykönyvben Hárítás néven.
Ha az UTK-ban nem szerepel ez a képzettség (nem nagyon néztem még) és a Pajzshasználat sem említi akkor
szerintem is szabadon használható,ha van...akkor adja a védelmet.
De ez csak nagyon szerény vélemény,UTK-ba Ti vagytok otthon :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #39 Dátum: 2021. Augusztus 19. 21:31:39 »
Alkarvédő:
Ha jól emlékszem az ETK-ba nem volt rá képzettség,csak később a Második törvénykönyvben Hárítás néven.
Ha az UTK-ban nem szerepel ez a képzettség (nem nagyon néztem még) és a Pajzshasználat sem említi akkor
szerintem is szabadon használható,ha van...akkor adja a védelmet.
De ez csak nagyon szerény vélemény,UTK-ba Ti vagytok otthon :)

Hát igen, igen sok minden más az UTK-ban (amúgy nem vagyok benne otthon most "tanulom" az ETK után :D ) van ami jobb sokkal hangulatosabb ilyen a lefegyverzés és fegyvertörés, harctéri tapasztalat szabályai is többek között és vannak dolgok amiket hiányolok úgy mint belharc és pár egzotikus faj dzsenn, amund, khál de felül tudok ezeken a régi berögződéseken emelkedni :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #40 Dátum: 2021. Augusztus 19. 22:14:33 »
Alkarvédő:
Ha jól emlékszem az ETK-ba nem volt rá képzettség,csak később a Második törvénykönyvben Hárítás néven.
Ha az UTK-ban nem szerepel ez a képzettség (nem nagyon néztem még) és a Pajzshasználat sem említi akkor
szerintem is szabadon használható,ha van...akkor adja a védelmet.
De ez csak nagyon szerény vélemény,UTK-ba Ti vagytok otthon :)

Pajzsok leírás, ÚTK 211. oldal jobb hasáb középtájt:

"... A legkisebb, hárításra használt eszközök az alkarvédők, amelyek használata sokban emlékeztet a pajzsokéra. Ezek Védő Értéke 18, de ez csak akkor révényesül, ha a karakter sem fegyvert, sem pajzsot nem fog a védekező kezébe."

Ez a legtöbb, amit sikerült a témában találnom. Mivel valamivel lejjebb található táblázatban az alkarvédő szerepel a pajzsok között, jómagam ezért jutottam arra a következtetésre, hogy egy 1. fokú pajzshasználat illik hozzá. Ezen felül még a Hulla-féle Harcosok ÚTK kiegészítőre tudok hivatkozni, a Den Aliud stílusú bajvívó, aki "köpenyvív", az Pajzshazsnálat (köpeny) képzettséget kap. :)

CKL

ui.: karakterben egyébként harcművészen gondolkodom, van egy koncepció amit meg akarok próbálni, hátha ki tudom hozni a pontokból.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #41 Dátum: 2021. Augusztus 19. 22:27:08 »
Szerintem a VÉ 18 vagy elírás, vagy a táblázatban van elirás mert a következő oldalon már VÉ 15-öt ír.
Ami még lehet, ha nem használsz fegyvert akkor 18, ha van nálad fegyver akkor 15. Ezzel ki tudok békülni.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #42 Dátum: 2021. Augusztus 19. 22:27:41 »
Alkarvédő:
Ha jól emlékszem az ETK-ba nem volt rá képzettség,csak később a Második törvénykönyvben Hárítás néven.
Ha az UTK-ban nem szerepel ez a képzettség (nem nagyon néztem még) és a Pajzshasználat sem említi akkor
szerintem is szabadon használható,ha van...akkor adja a védelmet.
De ez csak nagyon szerény vélemény,UTK-ba Ti vagytok otthon :)

Pajzsok leírás, ÚTK 211. oldal jobb hasáb középtájt:

"... A legkisebb, hárításra használt eszközök az alkarvédők, amelyek használata sokban emlékeztet a pajzsokéra. Ezek Védő Értéke 18, de ez csak akkor révényesül, ha a karakter sem fegyvert, sem pajzsot nem fog a védekező kezébe."

Ez a legtöbb, amit sikerült a témában találnom. Mivel valamivel lejjebb található táblázatban az alkarvédő szerepel a pajzsok között, jómagam ezért jutottam arra a következtetésre, hogy egy 1. fokú pajzshasználat illik hozzá. Ezen felül még a Hulla-féle Harcosok ÚTK kiegészítőre tudok hivatkozni, a Den Aliud stílusú bajvívó, aki "köpenyvív", az Pajzshazsnálat (köpeny) képzettséget kap. :)

CKL

ui.: karakterben egyébként harcművészen gondolkodom, van egy koncepció amit meg akarok próbálni, hátha ki tudom hozni a pontokból.

Igen igen a szöveg azt írja amit írtál viszont a szövegben VÉ + 18-at emleget amíg a táblázatban VÉ +15-öt és a szöveg sem állítja, hogy pajzs azt mondja, hogy sokban emlékeztet arra.... szerintem, ha valaki egy fegyver használatában 3. fokon jártas simán tudja használni a fegyverrel együtt hárításra csúsztatásra az alkarvédőt valószínűleg ezért is +15 VÉ ilyenkor és nem +18 de csak szerintem....

Egyébként pedig ha megvan a Hulla-féle Harcosok ÚTK kiegészítő igazán megoszthatnád  :please: cím: newemorekaliban@gmail.com

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #43 Dátum: 2021. Augusztus 19. 22:32:21 »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #44 Dátum: 2021. Augusztus 20. 23:58:44 »
Felraktam egy indító üzenetet. Ha nektek megfelel, megadom a lehetőséget, hogy ti döntsétek el, vajon mit keres a karakteretek a városban, ha kell egy kis segítség vagy egy indok, akkor szívesen segítek, de egyelőre nem szeretném egyikőtök feladatát, küldetését, vagy épp céljait definiálni. A Kardmester és a Kardművész számára van már ötletem, de előtérbe helyezném a ti fantáziátokat a kezdésben :)
Lehet a ti ötletetek fogja generálni a következő kaland egy részét.  :u-rock: :read:

EDIT:
Lenne egy kérdésem Tiadlannal kapcsolatban:
A Dorcha irányítása alá tartoznak a kardművészek és harcművészek. A kardmesterek bár tanulnak kardművészetet és harcművészetet, nem kerülnek a Dorcha "alá", hanem a Király irányítása alá kerülnek, mint katonák, igaz?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 21. 00:01:47 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.