Szerző Téma: Fogadó a Névtelen Katonához  (Megtekintve 3666 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Fogadó a Névtelen Katonához
« Dátum: 2021. Augusztus 17. 23:37:23 »
A fogadó neve a toronnal vívott háborúkban elesett közemberek, katonák emlékét őrzi. A fogadósról, Bogaras Boriszról az a hír járja, hogy veteránként nagy engedményeket ad a háborús veteránoknak, egy egy hadi történetért cserébe.

Megbeszélés helye, csevegő.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #1 Dátum: 2021. Augusztus 18. 07:49:08 »
Üdv!

Első körben a félelf kardművész koncepciót fogom kidolgozni ( ahogy néztem a boszorkány megalkotása macerásabb és több rutint igényel a khál kalóz létrehozása meg még többet főleg úgy, hogy nem rendelkezem a Hulla féle iskolaalkotó kiegészítővel )

Viszont, ha már kardművész a karakteremnek szeretnék egy harci legyezőt ( war fan ) amin szeretném, ha a KÁEM töprengene :)

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_war_fan

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #2 Dátum: 2021. Augusztus 18. 08:15:30 »
A legyezőt meg fogjuk tudni oldani igen :)

A kalóz szerintem a Tolvaj kasztba beleillik.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #3 Dátum: 2021. Augusztus 18. 08:39:47 »
Maradok az eredeti tervnél a besurranó tolvaj, Eredetileg Szürke csuhás, de azóta már magán vállalkozó.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #4 Dátum: 2021. Augusztus 18. 11:47:37 »
A legyezőt meg fogjuk tudni oldani igen :)

A kalóz szerintem a Tolvaj kasztba beleillik.

Üdv!

A khál kalóz nálam harcos kasztú khál lenne, hajózás és úszás képzettségekkel a tarsolyában valamint jatagán fegyverhasználattal és akrobatikával támogatva ( kardtáncra hajazva ) :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #5 Dátum: 2021. Augusztus 18. 13:36:49 »
A fenti idézet az én olvasatomban azt jelentené, hogy ha 10 KAP pontot elköltök háttétre és egyébre, akkor marad 40KAP pont, amint egy az egyben átválthatok KP-ra, hogy képzettségeket vegyek belőlük. Sőt, ehhez a 40 ponthoz még hozzájön intelligencia számú (nekem jelen esetben 13) további KP, azaz 53 és képzettség pontot költhetek el.
Csak az lett gyanús, hogy a Dreonar nem számol szerintem ezzel az intelligencia számú plusz ponttal.
Szóval most akkor mi is a helyzet?

Pontosan így van. Ha mind a 40 KAPod képzettség pontra költöd, úgy 53 Kpból gazdálkodhatsz első szinten.

CKL

Üdv!

Igen ám de a KAP-ból kell megvenni a Fp-t és a HM-et is különben csak az alap marad plusz fegyver :)
A továbbiakban esetleg a téma boncolgatását folytathatnánk a kaland csevegőjében mint technikai megbeszélés :)

Ebben neked igazad van, de nem éreztem úgy, hogy a kérdés konkrétan erre vonatkozik, pusztán csak arra, hogy a KP számolás és h hozzáadandó-e az Intelligencia értéke vagy sem. :)

De igen, valóban mindent KAP-ból vásárolsz, de simán lehet (pl. tolvaj, bárd), hogy az egyéb értékek kárára rengeteg Kp-t veszel, mert jobban illik a karakter koncepciójához - főleg első szinten.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #6 Dátum: 2021. Augusztus 18. 14:22:40 »
Akkor én is ráerősítek a dolgokra...abasziszi boszorkánymestert hozok,nem lesz egyik "híres" iskola tanítványa sem...azaz az alap BM,mester mellett
senyvedve,fejlődve.
Osztogatva a képtettség pontokat,úgy tűnik a "specializációja" szerint Méregkeverő lesz.
A sötét vágyak a hatalommal kapcsolatban maradnak,a háttér jelentősen egyszerűbb lesz.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #7 Dátum: 2021. Augusztus 18. 18:08:00 »
A fenti idézet az én olvasatomban azt jelentené, hogy ha 10 KAP pontot elköltök háttétre és egyébre, akkor marad 40KAP pont, amint egy az egyben átválthatok KP-ra, hogy képzettségeket vegyek belőlük. Sőt, ehhez a 40 ponthoz még hozzájön intelligencia számú (nekem jelen esetben 13) további KP, azaz 53 és képzettség pontot költhetek el.
Csak az lett gyanús, hogy a Dreonar nem számol szerintem ezzel az intelligencia számú plusz ponttal.
Szóval most akkor mi is a helyzet?

Pontosan így van. Ha mind a 40 KAPod képzettség pontra költöd, úgy 53 Kpból gazdálkodhatsz első szinten.

CKL

Üdv!

Igen ám de a KAP-ból kell megvenni a Fp-t és a HM-et is különben csak az alap marad plusz fegyver :)
A továbbiakban esetleg a téma boncolgatását folytathatnánk a kaland csevegőjében mint technikai megbeszélés :)

Ebben neked igazad van, de nem éreztem úgy, hogy a kérdés konkrétan erre vonatkozik, pusztán csak arra, hogy a KP számolás és h hozzáadandó-e az Intelligencia értéke vagy sem. :)

De igen, valóban mindent KAP-ból vásárolsz, de simán lehet (pl. tolvaj, bárd), hogy az egyéb értékek kárára rengeteg Kp-t veszel, mert jobban illik a karakter koncepciójához - főleg első szinten.

CKL

CKL köszi a választ!  :pacsi:

No, kiszerveztem egy excel táblába, és rájöttem, hogy Dreonar tök jól működik, csak én nem - mert este benéztem a számokat. Pontosabban kihagytam valamit. Pedig még tudtam volna költeni :D

Első szinten inkább a harcművészet/fegyverforgatást nyomtam fel 3. szintre, és nem HM-re költöttem.
Így azért ad +2+5+5 HM-et, ami egész jó vásárnak tűnt. Az ETK kezdő karakterekhez képest így is elégedett vagyok mind az FP mind a harcértékekkel, noha nem növeltem meg őket.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #8 Dátum: 2021. Augusztus 18. 18:18:09 »
Idézet
hogy Dreonar tök jól működik

Bocsánat a hülye kérdésért...a Dreonar egy karakterkészítő progi,vagy tölthető karilap? :)  :o

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #9 Dátum: 2021. Augusztus 18. 18:26:37 »
Azt hittem, hogy csak nekem ismeretlen :D
A magushoz tudsz etk vagy utk karaktert készíteni. A szépsége az, hogy számol helyetted.
Megadod a kasztot, ezzel feltölti az induló képzettségekkel a karakterlapot. Aztán szétosztod a Tulajdonság pontokat, felveszed a háttereket, pakolsz az MP-re, HM-re FP-re - (vagy nem), a maradékot pedig elköltöd képzettségekre. Figyeli a képzettség követelményeket, az oktatás bónuszt, úgyhogy a pár órából röpke negyedórát varázsol - a karakteralkotásnál. (az előtörténetet nem írja meg helyetted) Egy hibát? találtam, mégpedig a felszerelésnél nem tudtam beállítani a kezdő pénzt, hogy abból vonja a megvásárolt cuccot. Ingyenes regisztráció után használható. Javaslom :)
https://dreonar.hu/index.php?p=segitseg

No, feltöltöttem a tiadlani legolas képét :D
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 18. 18:28:38 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #10 Dátum: 2021. Augusztus 18. 18:29:57 »
Ohh...köszönöm a felvilágosítást,meglesem  :wow!:  :read:

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #11 Dátum: 2021. Augusztus 18. 20:41:51 »
Hm....lehet valahol volt említve,csak nem láttam...kezdő pénz dobás,vagy max?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #12 Dátum: 2021. Augusztus 18. 20:58:18 »
:helpdesk: Ismét szabálykodás...  :mind-breaker:
Szóval a kardmesternél van alapból a fegyverhasználat - mesterkard 3-on és a harcművészet (Shien-ka-to) 2-n. (alapkönyv 77. oldal) gondoltam ez utóbbit elolvasom, hogy mit ír, és érdekes dolgot találtam:
79. oldalon a harcművész fegyvertárában ott lapult a második tételként a mesterkard. Ezért felmerült bennem a következő sejtés

-ezek szerint lehet a harcművészet képzettséggel forgatni a mesterkardot (gondolnám, hogy az én esetemben Shien-ka-to stílusban)

Node alapból már ott figyel a 3. fokú fegyverforgatás a karakterlapon a mesterkardra, és a harcművészet 3. foka látszólag hasonló bónuszokat ad - igaz, a harcművészetnél a fegyver méretkategóriája ugrik egyet felfelé.

Ezek alapján most én néztem be valamit, vagy pedig a vannak elhivatott és kevésbé elhivatott kardmesterek - azaz választhatnak, hogy a két képzettség közül melyiket preferálják? Csak mert én úgy gondolom, hogy a harcművészet felvételével nem csak a pusztakezes, hanem a másik kilenc fegyver forgatását is megismerte a karakter 2. fokon, mint egyfajta fegyvercsaládot.

No, várom, a meglátásokat :)

Hm....lehet valahol volt említve,csak nem láttam...kezdő pénz dobás,vagy max?
Erről még nem kaptunk infót. Ez gondolom attól függ, hogy a km mennyire akarja majd pénzhiánnyal a kaland felé terelgetni a játékosokat :D
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 18. 21:02:19 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #13 Dátum: 2021. Augusztus 18. 21:08:08 »
:helpdesk: Ismét szabálykodás...  :mind-breaker:
Szóval a kardmesternél van alapból a fegyverhasználat - mesterkard 3-on és a harcművészet (Shien-ka-to) 2-n. (alapkönyv 77. oldal) gondoltam ez utóbbit elolvasom, hogy mit ír, és érdekes dolgot találtam:
79. oldalon a harcművész fegyvertárában ott lapult a második tételként a mesterkard. Ezért felmerült bennem a következő sejtés

-ezek szerint lehet a harcművészet képzettséggel forgatni a mesterkardot (gondolnám, hogy az én esetemben Shien-ka-to stílusban)

Node alapból már ott figyel a 3. fokú fegyverforgatás a karakterlapon a mesterkardra, és a harcművészet 3. foka látszólag hasonló bónuszokat ad - igaz, a harcművészetnél a fegyver méretkategóriája ugrik egyet felfelé.

Ezek alapján most én néztem be valamit, vagy pedig a vannak elhivatott és kevésbé elhivatott kardmesterek - azaz választhatnak, hogy a két képzettség közül melyiket preferálják? Csak mert én úgy gondolom, hogy a harcművészet felvételével nem csak a pusztakezes, hanem a másik kilenc fegyver forgatását is megismerte a karakter 2. fokon, mint egyfajta fegyvercsaládot.

No, várom, a meglátásokat :)

Hm....lehet valahol volt említve,csak nem láttam...kezdő pénz dobás,vagy max?
Erről még nem kaptunk infót. Ez gondolom attól függ, hogy a km mennyire akarja majd pénzhiánnyal a kaland felé terelgetni a játékosokat :D

Nos, ha megnézed a harcművész képzettségeit, akkor látod, hogy 3. fokon kapja alapból a választott stílus, valamint még egy fegyver forgatását (a fegyver forgatása szintén harcművészet képzettségként). Tehát, egy mesterkardot forgató harcművész annyiban több a kardmesternél, hogy nem csak a mesterkardnál ismert, a "fegyverhasználat" képzettségbe eső technikákat képes alkalmazni, hanem a "harcművészet (mesterkard)" képzettség alá tartozókat is. :)
Kardmesterként emlékeim szerint megtanulhatod külön a harcművészet (mesterkard) képzettséget, de üti a fegyverhasználatot, szóval vagy egyiket érdemes fejleszteni, vagy a másikat.

Ha belegondolsz, ez olyan, mint a shien-ka-to harcművész botja. Bárki képes használni, aki tud botot forgatni, de igazi harcművészeti fegyverré csak egy képzett harcművész kezében válik.

CKL

EDIT: most nézem a karakterlapod. A "Harcművészet (Shien-ka-to)" képzettség a tűz stílusának pusztakezes technikáit tanítja. Minden harcművészeti stílus psuztakezes alapokra épít, ezt jelenti ez a képzettség, ha az adott stílus fegyvert is használ (mint ahogy pl. a shien-ka-to a botot), akkor egy külön "Harcművészet (hosszú bot)" képzettséggel tanulja meg a karakter a bot használatának csak a Tűz harcművész stílushoz tartozó technikáit.

EDIT2: a karaktered tulajdonképpen ott tart, mintha elmennél egy shaolin kolostorba, és megtanítanák neked a kung-fu alapjait és egész jó lennél benne, de még a különféle kung-fu fegyvereket nem tudod úgy használni, mint ahogy a szerzetesek. Persze tudod, hogy nem a hegyénél kell megfogni a lándzsát, de csak annyit tudsz, amit otthon a tükör előtt gyakoroltál, hogy miképp böknek-vágnak-szúrnak vele. :)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 18. 21:17:23 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Fogadó a Névtelen Katonához
« Válasz #14 Dátum: 2021. Augusztus 18. 21:21:33 »
CKL, ez a segítő szándék már kupát ér :win: :D
Most a harcművész képzettségeit kezdtem el nézegetni, és valóban  :lightb:, nála jól kivehető, hogy a fegyverforgatás és a pusztakezes harc két különálló harcművészet képzettség alá van beszorítva.
Engem az zavart meg (keresem a kifogást) hogy harcművészet leírásánál a következő olvasható:
"A képzettséget stílusonként kell felvenni, pl.: Harcművészet (Avad-ka-kinito) 2. fok. Ekkor a karakter az adott szinten képes a stílusirányzat tartalmazta összes fegyver illetve pusztakezes technika alkalmazására. Azonban 3. foktól a Fegyverhasználat képzettséghez hasonlóan itt is el kell dönteni, hogy a stíluson belül oktatott fegyverek közül melyiket, esetleg a fegyvertelen harcművészetet kívánja-e tanulni"

edit: Azt hiszem, hogy a megoldás az lett, hogy a mesterkardra is felvettem a harcművészetet oktatási bónusz nélkül, és a pusztakezes harcművészetre elköltött plusz pontokat csoportosítottam át ehhez, meg a lovaglástól még pár pontot. Amíg a mesterkard harcművészete alacsonyabb, mint a mesterkard fegyverforgatása, addig éles helyzetben marad a sima fegyverforgatás hozzá :)
Nézegettem a vaskígyót - elég vagány. Azt lehet hagyományos fegyverforgatással kezelni? Egyáltalán tanulható?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 18. 22:17:07 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"