Szerző Téma: Megbeszélős  (Megtekintve 4686 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #45 Dátum: 2022. Június 16. 17:01:02 »
Majd kérsz kölcsön az ellenségtől ;)
"- Uram, a késemért jöttem..."
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #46 Dátum: 2022. Június 19. 16:55:16 »
Úgy néz ki, hogy az idei találkozóra én is elmennék, természetesen ha még beférek.
Egyelőre 80%-os magabiztossággal merem ezt mondani, de jó esély van rá. Ha megtörténne, akkor szállással nem kellene rám számolni.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #47 Dátum: 2022. Június 20. 09:36:12 »
Kérdés, ha bekövetkezik a 6 JK + Mesélő felállás esete ami már egészen gigapartynak minősül esetleg gondolkozunk-e csapatbontáson két partyra történő oszlással, vagy teljesen felejtős?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #48 Dátum: 2022. Június 20. 17:58:41 »
Alaric, ha tudsz, gyere  :)

Hát, kezd határeset lenni ::)
Ha a lehetőségeket nézzük, ez azt jelenti, hogy
- mesélek hat emberkének
- kétfelé bontjuk a csapatot - egyik fele D&D, másik fele Filio féle CP vagy más kaland
ebben az esetben 2-3 fős partik lennének - kivéve ha valaki valamiért mégsem tud jönni.

Jelen esetben én még azt javaslom, hogy idén nézzük meg azt, hogy mindenki D&D-t kap (négy főt eddig is el tudtam terelgetni több-kevesebb sikerrel) legfeljebb nem adok sok lehetőséget arra, hogy a karakterek messzire el tudjanak kódorogni egymástól :)

Szállás:
függetlenül attól, hogy szeretnétek-e ott aludni (mindegy - mert fix díjat fizetünk, és kivettük az egész házat) - a házigazda felé azért az lenne a legtisztességesebb, ha a csapat nagyobbik fele azért becsekkolna, mintha ott akarna aludni - mert így a házigazdának nem kell feleslegesen magyarázkodnunk, főleg ha a szomszédok figyelik a hirtelen létszámváltozást...

várom a véleményeket!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Június 20. 18:00:13 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #49 Dátum: 2022. Június 21. 11:20:21 »
Alaric, ha tudsz, gyere  :)

Hát, kezd határeset lenni ::)
Ha a lehetőségeket nézzük, ez azt jelenti, hogy
- mesélek hat emberkének
- kétfelé bontjuk a csapatot - egyik fele D&D, másik fele Filio féle CP vagy más kaland
ebben az esetben 2-3 fős partik lennének - kivéve ha valaki valamiért mégsem tud jönni.

Jelen esetben én még azt javaslom, hogy idén nézzük meg azt, hogy mindenki D&D-t kap (négy főt eddig is el tudtam terelgetni több-kevesebb sikerrel) legfeljebb nem adok sok lehetőséget arra, hogy a karakterek messzire el tudjanak kódorogni egymástól :)

Szállás:
függetlenül attól, hogy szeretnétek-e ott aludni (mindegy - mert fix díjat fizetünk, és kivettük az egész házat) - a házigazda felé azért az lenne a legtisztességesebb, ha a csapat nagyobbik fele azért becsekkolna, mintha ott akarna aludni - mert így a házigazdának nem kell feleslegesen magyarázkodnunk, főleg ha a szomszédok figyelik a hirtelen létszámváltozást...

várom a véleményeket!

Üdv!

Tömör véleményem az, hogy már négy JK esetén is előfordultak nagyobb üresjáratok, ami késő este a szempillák ellaposodásához vezetett.
Javaslatom az, hogy ha két fő részéről van igény „alternatív” cyberpunk kalandra és tényleg teljes létszámmal vagyunk jelen, azaz 7 fő akkor oszoljunk ketté (3 és 4 arányban), amennyiben pedig nincs rá igény vagy csak kevesebben leszünk mint hét fő akkor mindannyian a D&D-t csapassuk….

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #50 Dátum: 2022. Június 22. 19:24:14 »
Ok, akkor lássunk egy gyors felmérést, hogy ki jelentkezne D&D-re és ki Cyberpunkra? ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #51 Dátum: 2022. Június 22. 19:37:29 »
Ok, akkor lássunk egy gyors felmérést, hogy ki jelentkezne D&D-re és ki Cyberpunkra? ::)

Nekem egyre bizonytalanabb a részvételem, sajnos.

Amennyiben mégis sikerül eljutnom, DnD-re jelentkeznék.


A KG kizárás miatt sajnos Holg-ot nem tudom hozni. :) Viszont a harcos-barbár-vándor vonalon gondolkodnék. Esetleg becsúszhat egy pap vagy egy félszerzet lovag :)  (Tudom, ez nem tartozik a felméréshez, viszont csak ezért nem akartam még egyet reagolni.  :-[ )


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #52 Dátum: 2022. Június 24. 17:52:05 »

Nekem egyre bizonytalanabb a részvételem, sajnos.

Amennyiben mégis sikerül eljutnom, DnD-re jelentkeznék.


A KG kizárás miatt sajnos Holg-ot nem tudom hozni. :) Viszont a harcos-barbár-vándor vonalon gondolkodnék. Esetleg becsúszhat egy pap vagy egy félszerzet lovag :)  (Tudom, ez nem tartozik a felméréshez, viszont csak ezért nem akartam még egyet reagolni.  :-[ )


Kár lenne az ideit is kihagynod. Ha mégis sikerül, akkor a D&D koncepcióiddal nincs semmi gond - amelyik szimpatikusabb számodra.

Emellett erős a gyanúm, hogy EU marad D&D-n, húgom pedig azt mondta, hogy neki mindegy. Gondolom azért, mert még nem ismeri Filio mesélési stílusát  :backstab2: :P
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #53 Dátum: 2022. Június 24. 21:23:12 »
Emellett erős a gyanúm, hogy EU marad D&D-n, húgom pedig azt mondta, hogy neki mindegy. Gondolom azért, mert még nem ismeri Filio mesélési stílusát  :backstab2: :P

Ezt, most meg sem hallottam én egy édibédi cukkeráj bárányfelhő mesélő vagyok, nem is értem hogyan gondoltad... Ám én sem ragaszkodom a meséléshez, ha nem lesz gigaparty csak időben tudjam, ha mégis....

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Megbeszélős
« Válasz #54 Dátum: 2022. Június 25. 06:00:49 »
D&D mindenképp, arra van egy teleljen kész karakterem évek óta vele játszom. Kicsit tényleg gonosz a KÁEM ;D de csak egy picikét!

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #55 Dátum: 2022. Június 25. 20:47:52 »
Üdv!

Bár úgy tűnik, hogy nem lesz rá szükség, de az ördög sohasem alszik ezért, ha mégis akkor álljon itt a Cyberpunk kapcsán a karakteralkotás kritériumai....

Rendszer: Cyberpunk 2020
Platform: augusztusi fórumtali
Helyszín: Night City
Cím: Holnaptól hajnalig
Típus: one shot (konzerv)
Játékidő: 6-8 óra tempótól függően

Karakteralkotás: Tulajdonságokra: 70 pont, Képzettségekre: 40 pont + 10 extra pont ( + INT és REF szabadon elkölthető pont) alapból négy hónapi pénzzel kezd mindenki.

Megkötések: Karrier képzettség illetve más képzettségek maximum 6. szintűek lehetnek (kivéve, ha az életút eseményből kijön valamire +1 emelés) , valamint az eladod a lelkedet egy megacégnek (vagy az ördögnek) szabály nem használható.

Megjegyzés: a netrunner – konzolcowboy nem árt ha ért máshoz is a dekázáson kívül, hogy ne unatkozza agyon magát…..

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Megbeszélős
« Válasz #56 Dátum: 2022. Július 14. 16:18:07 »
Én a D&D-re szavazok :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #57 Dátum: 2022. Július 14. 18:15:39 »
Én a D&D-re szavazok :)

CKL

Üdv!

Nekem meg totál mindegy :P bár játszani kényelmesebb :P . Amúgy jelenleg hogyan állnunk biztos részvétel kapcsán?
Lista ahogyan én látom:
No. uno plusz: Dierol KM - D&D
1) JK Dierol hugi - D&D - vagy akármi :)
2) JK EU - D&D
3) JK CKL - D&D
4) JK Filio - D&D - vagy alkalmi mesélő (egyenlőre még nem rendeltek be és úgy tűnik kivitelezhető a hétvége)
5) Quator ?
6) Alaric ?

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #58 Dátum: 2022. Július 14. 18:33:27 »
A magam részéről a DnD-re szavazok továbbra is.

Azt, hogy végül tudok-e menni, kb azon a héten szerda-csütörtökön tudom biztosan megmondani. Sajnos ez az elrendelt túlóra mennyiségétől fog függni.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #59 Dátum: 2022. Július 17. 11:08:24 »
Megvettem a repülőjegyet, szóval mindenképpen ott leszek. A rendszer számomra mindegy, egyiket sem ismerem igazán. Valószínűleg utolsó pillanatokban fogok karaktert alkotni, valaki lenne oly kedves és egy lebutított karakteralkotó programot / segédletet elküldene nekem, ha meg van a végleges rendszer? Előre is köszönöm!
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."