Szerző Téma: Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)  (Megtekintve 8382 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #60 Dátum: 2021. Július 10. 13:08:09 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Fivéred keserű arca mosolyra derül mondandód első felében amikor az egzotikusságod misztériumát nem becsülöd túl sokra ám a továbbiakat komor homlokráncolással hallgatja végig, majd továbbra is elf nyelven folytatja a társalgást.

- Érdekes, érdekes pedig állítólag tudomásom szerint majd három évig vendégeskedtél Akhesi mesternél Tiadlanban, mégsem látod az udvarias tartózkodás alatt megbúvó kíváncsiságot és érdeklődést ami akár ésszerűtlen rajongásig fokozódhat? Megmutassam neked a konyhában lévő lányok közül melyek azok akik szívest örömest közelebb kerülnének hozzád, ha jól tudom még nem kötelezted el magad senki mellett így amit nem tilos azt szabad. Ám az említett leányzók most is ott állnak a konyha előtt lévő verandán ahol korábban társalogtál és tartózkodóan csevegés álcája alatt minket bámulnak. Kétlem, hogy miattam tennék. – sóhajt majd megereszt egy kimunkált lövést - Igen a szerelem lángja valóban ellobbant amit sajnálattal hallok és mostanra már meg is tapasztaltam. Inoru nagyúr a mostani eseménnyel próbálja meg visszaszerezni elvesztett szerelmét és fellobbantani az érzelmek lángját. – kilégzés majd lövés újabb előkészületek és még egy lövés - Az esemény időpontját Inoru nagyúr tűzte ki és szinte teljesen egybe esik az egybekelésük időpontjával, Az idegen férfi látogatókról én is hallottam szóbeszédeket, ám azt sokkal aggasztóbbnak tartom, hogy az egyik szolgáló állítólag látta, ahogyan az úrnője félrelép egy szolgáló fiúval Kazutoval, erről azonban nem szívesen beszélt, és éppen hogy csak utalgat az aktusra. Ezt követően más szolgálóktól megtudtam, hogy Kazuto nemrégiben meghalt, egy balesetben gyanús körülmények között…. – jelentőségteljesen rád néz mielőtt újabb lövést kivitelezne - A tábornok idős volt nagyon idős állítólag halála előtt még látni kívánta lányát azért látogatta meg mondhatni zarándokolt el a házaspárhoz, amennyiben a tábornok halála után kívánsz kutakodni azt tedd roppant körültekintően és tapintatosan…. Amennyiben sötét sejtelmeid igazak, úgy lehet, hogy a szolgáló fiú halálának felgöngyölítésével esetleg közelebb jutsz a tábornokéhoz is és talán kevésbé feltűnő…. Talán…. Ám ha a múlt titkainak fellebbentésében nem vagy jártas akkor nagy segítségedre lenne egy jövőlátó boszorkány akik állítólag a múlt történésibe is képesek bepillantani csak éppen a gyarló embereket mindig a jövőjük érdekli, vagy a déli sztyeppék nomád sámánjai közül egyre akik révületes dobolásuk közepette képesek megszólítani az elhunytak lelkét és ehhez csak az elhunyt nevére van szükségük.


Kita wi Lanno Tiadlan – (Shiro Tochi – 3 pont)

A jóvágású fiatalember mosolya továbbra is töretlen miközben válaszól, csak most tudatosul benned, hogy mennyire egy kecses mondhatni légies teremtmény.

- Engedje meg a káprázatos szépségű hölgy, hogy bemutatkozzam a nevem Shosuro Reito és a szóforgatás művészetével nem az Istenek ajándékoztak meg annak fejlesztése tudatos döntés volt, hiszen a diplomácia sok esetben sokkal célravezetőbb és elegánsabb, mint a bármelyik kivagyiságból megvívott párbaj. Igazán sajnálattal kellett hallanom, hogy Hon Inoru mester megtette az utolsó lépést az Úton reméltem, hogy itt ismét találkozhatok vele és néhány bölcseletével gazdagabban távozhatom. – finoman megemeli a művészi kidolgozású vadászíjat a kezében, ami bár tökéletes egyfajta fájdalmas szépséget is magában hordoz, mintha az íj alapanyagául szolgáló fát lángok habzsolták volna ám annak ívei ennek ellenére büszkén feszesek és töretlenek maradtak - - Inkább kikapcsolódás és elme lecsendesítése mint gyakorlás Leedar fivéremmel hódolunk a Kídzsai művészetének, melynek nem célja a hatékonyság, hanem a mozdulatok szépségében és a lövés, valamint az azt megelőző harmóniában lévő tökéletességet keresi. Ha meg nem sértem megtudhatom, hogy kit tisztelhetek a káprázatos szépségű hölgyben a Folyóvíz Bölcsessége kolostor szerzetesei közül ?

« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 10. 13:16:38 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #61 Dátum: 2021. Július 10. 17:08:58 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno



- ...mégsem látod az udvarias tartózkodás alatt megbúvó kíváncsiságot és érdeklődést ami akár észszerűtlen rajongásig fokozódhat?

- Azt hittem, hogy információgyűjtés a feladat, nem a konyhai személyzet elcsábítása. Igenis tartózkodóak voltak a titkok kifecsegését illetően.

- Megmutassam neked a konyhában lévő lányok közül melyek azok akik szívest örömest közelebb kerülnének hozzád...

- Köszönöm fivérem, erre semmi szükség. Biztosíthatlak, hogy magam is boldogulok.

*Különösen ha valaki még füttyög is hozzá.*

Majd a komorabb dolgokra terelődik a szó. Minden egyes kérdés csak újabb másikat vet fel. Úgy tűnik, hogy csak a felszínt kapirgálják. A Shosuro család titkai mélyen gyökereznek.
A boszorkány és a nomád sámán említése mosolyt csal az arcára.

- Akkor az a kérdés, hogy az esküvő időpontját ki választotta ki és hogy viszonyul a nagyúr ahhoz, hogy életének e jelentős eseménye egy ilyen baljóslatú csillagálláshoz kapcsolódik. Melyik szolgáló volt ennek az állítólagos aktusnak a szemtanúja? Attól tartok, hogy bármerre indulunk is előbb-utóbb kényes területre vetődünk.
 
Gyors egymásutánban engedi el a nyílvesszőket. Minden "tabu" kijelentés után egyet. Sokkal inkább az ösztöneire hagyatkozik a célzás tekintetében, mintsem a tényleges tudására.

- A család nő tagjai iránt érdeklődni. Tabu. Erre felhívták a szíves figyelmemet.
- A tábornok halála. Tabu.

Mély lélegzetet vesz, hosszan bent tartja,  majd kifújja a levegőt.

- Ha már a kényes kérdéseknél tartunk, fel kell tennem a következőt. Egészen biztos, hogy a nagyúr nemzette a gyermekeket? Illetve nem tudom mennyire voltál tanúja az ifjúúr iménti gyakorlásának, mely a dührohamával ért véget. Állítólag új-keletű nála ez a viselkedési forma. Történt ebben az esztendőben valami, ami kiválthatta ezt nála? Úgy értesültem, hogy lovag szeretne lenne. De ahhoz jobban kellene uralkodnia az indulatain.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #62 Dátum: 2021. Július 11. 08:52:04 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Fivéred mondandód elején gunyoros mosolyt ereszt meg majd az arcán egy pillanatra egyfajta meg nem értés vagy értetlenség fut át, amit a tabukat és a tábornok halálát emlegeted mielőtt újból megszólalna továbbra is elf nyelven.

- Fivérem Doran mélyen tisztelt magisztere ki bölcs és sokat tapasztalt engedje meg, hogy fiatal és szertelen tejfölösszájú fivére felhívja a figyelmét arra, hogy az információszerzés az a legtöbbszőr a csábítás egy formája, amit vonzalomból és pozitív érzelmekből, vágyakból adnak a körülöttünk lévők az a legtisztább forrása az információknak. – kilégzés lágy szinte az időben megdermedő lövés - Azt mondod magad is boldogulsz a gyengébbik nemmel? Mondhatsz bármit vagy áltathatod magad bármivel mégis magányosan és komoran állsz egyes egymagad, mint a Jindao tenger Enoszukeét őrző démonsziklái. – kilégzés feszes lövés ami akár felkiáltó jel is lehetne az útólsó mondat végén - Az esküvő időpontját szerintem annak idején a megboldogult tábornok határozta meg de az már tizennégy éve, valószínűleg az öreg Shosi Imoro többet tud az eseményekről. – jelentőségteljesen rád néz mielőtt újabb lövést kivitelezne - ”A család nő tagjai után érdeklődni tabu” Te ezen csodálkozol édesanyánk után? A tisztes kiegyensúlyozott családi élet a család megbecsülésének egyik pillére és úgy tűnik, hogy a Shosuro családban ez a pillér áll gyenge lábakon csodálkozol, ha a család férfi tagjai nem szívlelik, ha valaki a család nő tagjainak viselt dolgát bolygatja és ezzel foltot ejthetnek az amúgy is gyenge pilléren, mindig azt a testrészedet véded, ami a leggyengébb. A tábornok halála pedig valójában nem tabu, csak szerintem nagyon nagy illetlenség azt a mostani esemény alatt firtatni, főképpen utalni esetleges idegenkezűségre. Egyszóval nyugodtan kutakodhatsz a tábornok halála után, de figyelmeztetlek akkor nem leszel túl népszerű a palotában élők szemében. – hosszú kilégzés a test tökéletes elrendezése majd lövés - Teljes bizonyosságot akarsz a tekintetben, hogy Atsuki és Ayano Inoru nagyúr vére, hát olyannal nem szolgálhatok, csak azzal a pletykával, hogy Inoru és Sahio viszonya négy éve romlott meg szépen lassan és azóta csúszik egyre mélyebbre és mélyebbre. Inoru nem fogja elviselni a szégyent, ha a dolog kipattan az udvarban, becsületét a határ menti elszigeteltsége és háborús érdemei egyenlőre megóvják, de ha tiszteletét kell tennie az udvarban akkor félek minden kitudódik és szégyenben marad. A szolgálót pedig Jaeda Sami-nak hívják. – kilégzés lágy szinte az időben megdermedő lövés - Nem láttam az ifjú Atsuki gyakorlását és dührohamát, mert éppen az általad annyira elvetendőnek tartandó csábításos információszerzéssel voltam elfoglalva, de a véleményem az, hogy nem a dühre hanem annak kiváltó okára kéne fényt deríteni, mondhatni az indulatok gyökerét kell felfejteni, nem hinném, hogy egy szimpla gyakorlás bárkit dührohamba kergetne, engem legalábbis biztos nem. – gunyoros mosoly majd kilégzés és lövés sziklamerev arccal.

Shiro Tochi
("Belső kastély" - számozás)


Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #63 Dátum: 2021. Július 11. 11:41:07 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Howa) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Utazás - Érkezés
Résztvevők: Kita wri Lanno



Kita wri Lanno

Különös ez a férfi.
Mosolya megnyerő, szavai könnyedek, tartása természetes légiességről és kecsességről árulkodik.

*Kíváncsi vagyok, mi szél hozta a kastélyba... Shiro Tochiba a legkülönösebb népek érkeztek erre az ünnepségre...
Egyszer egy igrictől hallotta, hogy az Istenek szeretnek cinkelt kockával játszani. Istenkáromlás, az tény, hiszen az égi hatalmasságok más dimenziók szerint léteznek, mint az anyagi világ vándorai, és kezük munkája a mindennapokban is látszik - de Kitában újra felrémlik ez a gunyorosan cinikus mondat.*Nastar nevére, mi lesz még itt...*

- A nevem Kita wri Lanno. - mosolyodik el, ügyesen palástolva meglepetését. Ez a férfi ismerte Hon mestert? Kídzsai? - Diplomácia... Igen, ahhoz valóban éles elme, és gyorsan pergő nyelv szükséges, hogy a szavak hadszínterén állva maradhasson valaki. Jómagam nem mozgok biztos lábbal ott.
Egy picit elkomorodik - kedvelte a bölcs Hon mestert, és még élénken él benne az öreg szerzetes kutató tekintetű, gunyoros szempárja. Tekintete a fegyverre rebben egy pillanatra, mielőtt folytatná. - Igen, mindannyiunknak hiányzik, bölcsessége és tapasztalata vezérlő fény volt azok Útján, akik elég szerencsésnek mondhatták magukat és meghallgathatták szavait. Arcodra nem emlékszem a kolostor falai között, s Leedar fivéred neve sem cseng ismerősen - szavaidból úgy veszem ki, hogy nemsokára ő is felbukkan majd. De engedd meg, uram, hogy kérdezzek: Tiadlan földjén nevelkedtél? Kevés olyannal találkoztam, aki külhoni, mégis átérezné azt a különbséget, ami kívülállóvá helyezi népemet - hogy legalább akkora örömünket leljük az egyszerű tevékenységek mögötti tökéletesség megtalálásában, mint az eredményben magában. Jómagam sosem műveltem a kídzsai művészetét, de amikor láttam, lenyűgözőnek találtam, épp azért, amit említettél. S ahogy a szavak forgatásáról beszéltél, csak megerősít abban az érzésemben, hogy Tiadlan népének gondolkodásmódja komoly hatással volt rád.

Egyik lábáról a másikra helyezi a testsúlyát. Kicsit kényelmetlenül érzi magát, bár ez az érzés egészen más, mint a Shi no Kage-val töltött utazás során.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #64 Dátum: 2021. Július 11. 19:46:32 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno



Fivére fiatal és szertelen tejfölösszájú, aki túl sok időt töltött az emberek között. Akinek értékrendjét sajnálatos módon már megfertőzte az emberi gondolkodásmód. Szavait hallgatva emlékezetébe idézi Hóróka korábbi kijelentését.

"...meg nem értve két világ között ragadt próbál megfelelni mindkettőnek sikertelenül..."

Rezzenéstelen arckifejezéssel hallgatja az Enoszukét őrző démonsziklás hasonlatát, csupán az asztrálsík fodrozódik körülötte.
Helyteleníti és némileg aggodalommal tölti el, hogy Reito ennyire könnyen nyúl a megtévesztés eszközéhez, amely oly jellemző a kérészéletű emberekre. Megtévesztés, színjáték, apró, kegyes hazugságok ...  A cél szentesítené az eszközt? A félvérűek túlságosan is hamar megtanulnak hazudni...

- Az időpont lehet, hogy nem fontos. Bár az időzítés érdekes. - hangja nyugodt, tiszta. Nyoma sincs benne rosszallásnak. - Az említett tabukon nem csodálkozom. Pusztán csalódottságomnak adtam hangot, amiért meg van kötve a kezünk.

A következő néhány lövésnél kiüríti elméjét és teljes mértékben a feladatra koncentrál.

- Mennyire ismersz egy bizonyos Shi no Kage nevű férfit? Úgy tűnik, hogy ő nagyon is jól ismer téged.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #65 Dátum: 2021. Július 12. 15:32:54 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Reito homlokráncolás közepette ízlelgeti mormolgatja és ismétli az általad említett nevet.

- Shi no Kage . . . Shi no Kage . . . Shi no Kage hmmm nem azt hiszem nem ismerem, viszont a név eléggé bajjóslatú, niaeri eredetű a bevándorlók ősi nyelvéből maradhatott fent és a jelentése valami olyasmi, hogy  a végzet gyermeke vagy inkább az elmúlásnak gyermeke. – látod az összpontosítás jeleit amint fivéred vonásai pengeélessé válnak miközben megpróbálja a legtökéletesebb szókapcsolatot megtalálni a ősrégi név kapcsán- megvan a legkifejezőbb a Halálnak Gyermeke. – szavai tompán koppannak, miközben elmélyülten forgatja a kezébe vett vesszőt annak tollainál, majd összeszűkülő szemmel mér végig és bár elf nyelven beszéltek roppan halkan suttogja mondandóját - Shosuro Kisinagu bácsikám is a Halál Gyermekének hívta a délről érkező korcs ám csendes halált osztó harcost, aki bár művész volt a gyilkolás terén mégis többre tartotta az életet mint a halált, bár a bácsika nem a niaeri beszélő nevet használta, hanem egy sokkal sötétebb és félelmetesebb délvidéki nagyhatalom nyelvéből kialakult beszélő nevet a Puer Mortis-t . . . . – jelentőségteljesen és egyben kérdően rád néz mielőtt újabb lövést kivitelezne.


Kita wi Lanno Tiadlan – (Shiro Tochi – 3, 11 pont)

Shosuro Reito mosolya továbbra is töretlen egészséges fehér fogai vakítóan villognak ellensúlyozva enyhén kreol bőrét.

- Valóban az arcomra nem emlékezhet a kolostor falai közül, hölgyem mivel Inoru nagyúrhoz fűződő rokoni kapcsolatomnak köszönhetően ismerhettem a nagytiszteletű roppant bölcsességgel rendelkező Hon Inoru mestert, hozzá hasonló a nemzetségből még talán Shosuro Kisinagu bácsikám, bár ő nem vonult kolostorba, hogy a belsőjében lévő harmóniát tovább csiszolhassa, Hon Inoru mester a rokonom volt még ha távoli is, ritka találkozásaink mindig kincset értek, bár ezt még gyermek fejjel nem így láttam, jelenlétének értékére sokkal később döbbentem rá. Leaadar fivérem neve pedig azért nem csenghet ismerősen mert ő anyai ágon a féltestvérem, amúgy pedig egy komoly és komor magiszter. – a komoly és komor magiszternél elmélyíti a hangját és szigorú arcot vág az addigi laza tartása átváltozik egy karót nyelt emberré, majd apró kacajt ereszt meg és újra csupa mosoly miközben önfeledten folytatja - - Valójában Erionban láttam meg a napvilágot, ám Tiadlan földjén nevelkedtem, és csak azt követően mikor már kellő belátással rendelkeztem az ügyeim és a család ügyeinek viteléhez, a családi kereskedőház ügyes bajos dolgainak intézése közben jártam be a kontinenst. Többek között eljutottam Niare és Hanowell földjére csodálatos teremtmények az unikornisok és a pegazusok, ám a természethez Elfendel áll a legközelebb volt szerencsém ott is megfordulni, a családom állandó lerakatot, vagy ha úgy tetszik raktárat tart fenn Doranban, Erionban, Erigowban és Erenben valamint az Erioni érdekeltség kapcsán próbáljuk megvetni a lábunkat a dzsad emírségek területen bár ez utóbbi igencsak nehézkes mivel a dzsad kereskedőházak is messze földön híresek. – éppen a mondat végén tart amikor a Nastar-nak szentelt szentély (11 pont) mögül keservesen sírva Inoru nagyúr 5 éves kislánya Shosuro Ayano fut elő kezében egyszerű babájával és bár mérete csöppnyi szinte legázol benneteket csak az utolsó pillanatban torpan meg és kisírt könnyes szemekkel néz rátok miközben szabad kezével hátrafelé mutogat, miközben félelemtől elcsukló hangon el-el akadva beszél - Ott . . . az kertben . . . csúnya félelmetes bácsi a fél szeme hiányzott . . . a húsát és a szeme helyét . . . kukacok . . . férgek rágták . . . gonosz a kacagása . . . Azt mondta . . . eljövök érted . . . eljövök mindenkiért. . . Aztán leereszkedett az ösvényen . . . – Ayano valószínűleg a hosszú oldalsó udvarra gondol (4 pont) és valóban abból a udvarból az őrség szállása mellett (12 pont) valóban nyílik egy keskeny hegyi ösvény a várfalon amit mindig őriznek és erős ajtó zárja el. A hüppögő Ayano mellé Reito térdel le és megpróbálja megnyugtatni, egy ezüst pénzérmével mutat be trükköket a tenyerében eltünteti majd hol Ayano, hol a babájának füle mögül húzza azt elő az érme valami idegen birodalom érméje, amikor már Ayano kicsit lenyugodott csak akkor szólal meg mosolyogva - Most már nincs semmi baj, csak vegyél mély levegőt és nyugodj meg, nézd itt van Kita wri Lanno a Folyóvíz Bölcsessége kolostorból mellette most már nem eshet bajod ő majd biztosan visszakísér Chrankar Rinc'hyeni senseihez mert, ha jól gondolom a kisasszony kijátszotta és elszökött újdonsült nevelője elől, köszönhetően annak, hogy jobban ismeri a palotát mint a frissen érkezett Chrakar sensei – miközben lágyan beszél két alak bukkan fel mögötte az egyikük a korábban a karavánúton látott vörös ruhákba öltözött tetovált albínó férfi a másik egy hamísítatlan  kardmester övében a tőrrel és karddal, mindketten meghajolnak Reito felé aki viszonozza azt mielőtt szavait hozzájuk intézné – Henso szan, Hóróka szan kérlek kísérjétek el a hölgyeket délutáni sétájukon Ayano kisasszony nagyon zaklatott egy szégyentelen incidens miatt – Ayano toppant egyet lábacskájával miközben bizonytalanul kijelenti, hogy - Nem is vagyok zaklatott – Reito kimondottan feléd fordul és szinte a vízszintes vonaláig hajol meg - Amennyiben fivéremmel való találkozóm nem szólítana el magam kísérném el Ayano kisasszonyt, így viszont kérlek Kita wri Lanno chan tedd meg ezt a szívességet helyettem, amivel igazán lekötelezel. A késő délutáni séta a kertekben megnyugtatató, valamint a diplomácia gyakorlásának sem utolsó még ha „kicsiben” is történik. – az utolsó mondatánál a diplomácia emlegetésénél először Ayanora pillant, majd rád hunyorít pajkos cinikussággal - A gyermeki elme a legtisztább forrás. Sayonara – köszön el mindannyiótoktól.

Reito beszédét követően a niarei egyenes kardot viselő, laza mozgást nem akadályozó vászonruhába öltözött elegáns kikeményített vérvörös színű kabátot - melynek szegélyeibe kígyókat hímeztek gondos kezek- hordó albínó férfi ismét meghajol felétek.
- Hölgyeim igazán megtiszteltetés számunkra, ha elkísérhetjük önöket késő délutáni sétájukon, kérem mutassák az utat, hogy követhessük önöket. – az albínó bár folyékonyan beszéli a nyelvet finoman érződik egy enyhe toroni akcentus.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 12. 15:37:41 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #66 Dátum: 2021. Július 14. 17:56:02 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno



Némi elégedettséget érez, hogy Reito megerősítette korábbi gyanúját. Tehát Kage a névtelen fantom. Vajon segíteni jött vagy bajt keverni. Mindenesetre tőle származik az információ a hosszúnyelvű és az agyaros konfliktusáról, legyen az bármi is. Illetve a baljós konstellációra is ő hívta fel a figyelmet. Nélküle valószínűleg most boldog tudatlanságban ünnepelne együtt a családdal.

- Az imént teáztam vele. - feleli színtelen hangon. - Az a fajta, akit nem szívesen tudnál az ellenségeid sorában. Igazi ragadozó. Már korábban is korcsnak nevezted. Miféle keverék? - elgondolkozva simít végig Ébenfa erezetén. - Meg van győződve róla, hogy Rihenna Malvaureen kalahora megtartója a végzeted. - átható gleccserkék tekintetét fivérére emeli.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #67 Dátum: 2021. Július 25. 19:48:19 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Reito arca rezzenéstelen marad mondandód közepette látszólag próbálja összeilleszteni a mozaik apró darabkáit csak Rihenna Malvaureen említésekor üresedik ki teljesen tekintete és az eddig tőle látott legtökéletesebb lövést ereszti meg.

-Valójában nem én nevezem korcsnak, hanem Shosuro Kisinagu bácsikám és valószínűleg főképpen azért mert Puer Mortis lehetett volna harcművész akár egy kiemelkedő harcművész is ám ő csak szívta magába a tudást és a tanokat mint egy szivacs és az összegyűjtött tudást jéghideg eleganciával érzelemmentesen a tökéletes halál szolgálatába állította, testőr, párbajhős, bölcs és mestergyilkos volt egy személyben talán egyetlen tabut ismert a gyermekeket, talán azért mert állítólag meddő volt. A bácsika szerint ősi fajok és emberek szentségtelen kereszteződésének gyümölcse volt, ám nem emiatt hívta korcsnak, hanem mert bár benne volt a lehetőség nem járta a slanek útját csak használta tudásukat, hogy tökéletesebb gyilkossá váljon. – megereszti pengeéles minden felesleges mozdulattól mentes lövését mielőtt merengő ám üres tekintettel lágyan folytatná. –Ha Puer Mortis szerint Rihenna Malvaureen kalahora megtartója a végzetem akkor valószínűleg igaza van. Véletlenül nem mondta mikor érkezik el a végzetem, mert szívesen elmerülnék benne, amúgy Ébenfát az állítólagos végzetem megtartójának köszönheted. Alkalomadtán azért mutass be Shi no Kage-nak szívesen megismerkednék vele, sajnos Kisinagu bácsikám nincs velünk ki megerősíthetné Puer Mortis személyét


Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #68 Dátum: 2021. Július 27. 22:24:27 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Howa) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Utazás - Érkezés
Résztvevők: Kita wri Lanno



Kita wri Lanno

<Inoru nagyúr rokona??> szalad fel a szemöldöke egy pillanatra, majd észbe kapva gyorsan rendezi a vonásait, és udvarias érdeklődéssel hallgatja tovább a férfi szavait. Halkan felkuncog, amikor a testvérét jellemzi - Reito karizmája jó hatással van a harcművészlányra, kicsit felenged a társaságában. Figyelmesen hallgatja a férfi szavait, de mielőtt megszólalhatna, a másik világlátottságát elismerendő, különös esemény játszódik le.

Kezét a sírva szaladó kislány útjába teszi, és bár a tiadlani szokások szerint a testi kontaktus nem olyan gyakori, mint egyes északi hercegségekben, tapasztalatból tudja, hogy egy gyereknek néha igenis puha kezek érintésére van szüksége. Felrémlenek előtte egy pillanatra gyerekkorának emlékei, ahogy ő szaladt így zokogva, üldözői elől, és hogy milyen jól esett, amikor volt valaki, aki halk szavakkal és biztató simogatással megnyugtatta. Kezét a kislány karjára helyezi, ahogy letérdel mellé, és finom mozdulatokkal próbálja nyugtatni, miközben Reito - a szavak mestere - próbálja csitítgani a halálra rémült gyermeket, és közben különféle trükköket mutat be - kézügyessége már nem hat olyan meglepően Kitára, de mindenképpen figyelemre méltó, és hatásos, mert a kislány szép lassan kezd megnyugodni.


- Így van, Kita vagyok, és nem hagyom, hogy bántódásod essen. - néz bátorító mosollyal a gyerek szemébe. - És biztos vagyok benne, hogy a sensei már keres, és hidd el, ő is megóvna téged bármitől.

Viszonozza ő is az albínó és a harcos meghajlását, bár még nem állt fel a gyerek mellől. Mosolyog, amikor a kislány harciasan tagadja, alig pár perccel ezelőtti heves érzelmeit - igazi nemeskisasszony lesz belőle, ha így halad, kemény, mint az acélpenge, és szeszélyes, mint a hegyek fleől lezúduló szél. BVúcsúzólag meghajol még Reito felé.

- Úgy hiszem, találkozunk még az Úton. Sayonara. - majd az albínó felé fordul <Hóróka... különös név>. - Hóróka szan, Hanso szan, részünkről a megtiszteltetés.
A gyerekre mosolyog.
- Gyere, büszke harcosok kísérik majd lépteinket.

Azzal elindul, kezével kissé maga előtt támogatva a kislányt, és bár szelíden mosolyog, olykor biztatóan Ayano-ra pillant, figyelme kiélesedik, ahogy sétálnak az épületek között.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #69 Dátum: 2021. Július 29. 17:41:34 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno



*Összefoglalom mit tudunk eddig.
A toroni származású asszony hűtlenkedik. Előszeretettel fogadja férfi honfitársait a szobájában.
A titkát féltve vigyázó tábornok pont akkor leli halálát, amikor meglátogatja örökbefogadott leányát.
Az asszony egyik alsóbb osztálybeli (állítólagos) szeretője balesetben, gyanús körülmények között elhalálozik.
Az esküvőnek elég baljós időpontot választanak. Ami ugyancsak szokatlan olyan népek között, akik nagy jelentőséget tulajdonítanak az ilyesminek.
A fiúnak ez év kezdete óta vannak dühkitörései.
Megismerkedtünk a titokzatos fantommal.
Kihagytam valamit?*


- Hogy-hogy nincs velünk a bácsika? Együtt jöttünk Elyaból az eseményre. - megáll a mozdulatsor közben és leereszti az íját. Szemöldökét enyhén megemelve tekint fivérére.

Némi töprengés után folytatja.
- A fiúra visszatérve, történt valami ez év elején, ami magyarázatul szolgálhat ezen a hangulatváltozásokra?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #70 Dátum: 2021. Augusztus 01. 10:34:01 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Raadal halkan zümmög az elmédben és egyfajta mosolynak vagy apró kacagásnak megfelelő impulzusokat küld miközben azért érezhetően elmélyül a kérdés kapcsán.
*Azt mindenféleképpen kihagytad „mester”, hogy a palota úrnője veled is bármikor ágyba bújna, fiszen flörtölt veled…. Ám komolyabbra fordítva a szót félresöpörted a képből Yigu kovácsmester és az öreg Shosi Imoru mestert aki állítólag Nastar kegyeltje és míg a csillagállásoknak roppant figyelmet fordítasz addig mellette a fivéred által megosztott furcsa szóbeszédeket Shairo múltja kapcsán mintha el is felejtenéd, pedig azokat a kíváncsi Kisinagu bácsika túrt elő amíg a tábornok az orrára nem koppintott*

Reedal „csevegésén” tompán tör át fivéred válasza, kérdéseid kapcsán, ám nevetése igencsak vidám és önfeledt, mint amikor a nagyobb testvér kézen fogva vezeti kisöccsét számára ismeretlen helyen.
- Valóban egyszerre vagy vén bölcs és a világra rácsodálkozó újszülött a család tiadlani ágának tekintetében, mondhatni koravén vagy meg nem is. Shosuro Kisinagu elnevezés így magában megtévesztő lehet és így utólag elnézésedet is kérem, mivel számomra természetes, hogy Kisinagu bácsikánk valójában két személy mivel ikertestvérek ami rossz ómen mert páros szám és a páratlan mindig jobb, fiúgyermek legyen egy vagy három vagy ha katonadinasztia akkor öt nem is szívesen beszél róla a család, mivel eddig főleg a szépek nyelvén emlegettem őket ezért a tiadlani és őshonos nara nyelvben létező jelzőket velük kapcsolatban nem tudtam használni mivel nincs megfelelőjük az elf nyelvben, vagy csak az én nyelvi tudásom annyira szerény, hogy nincs tudomásom a ilyenkor használatos formuláról, kifejezésről. Nos tehát van Shosuro Kisinagu Ishallus bácsika aki jelenleg is velünk utazik és sárkány stílus mellett a birtokigazgatásban ért el kiemelkedő eredményeket, míg Shosuro Kisinagu Akhesi bácsikánk inkább él egyfajta szerzetesi életet és folytat múltbéli kutatásokat mindazok mellett, hogy Fehér Daru útját járja és bejáratos mind a Dorcha mind a Király udvarába, bölcs és diplomata egy személyben…. Nem tudom, hogy történt-e valami kiemelkedő az év elején ami az ifjú Atsukira hatást gyakorolt volna ezzel kapcsolatban talán a gyermeknél kéne közvetlenül puhatolózni, de ha már a gyermekeknél tartunk akkor érdekességképpen megjegyezném, hogy találkozásunk előtt Ayano sírva futott ki a szentély mögül valami furcsát láthatott, vagy csak képzelődött, de nagyon megrémült és feldúlt, volt – fivéred arcán az összpontosítás jelei jelennek meg majd ellágyul az arcvonásai és sírós kétségbeesett gyermeklány hangon szólal meg - Ott . . . az kertben . . . csúnya félelmetes bácsi a fél szeme hiányzott . . . a húsát és a szeme helyét . . . kukacok . . . férgek rágták . . . gonosz a kacagása . . . Azt mondta . . . eljövök érted . . . eljövök mindenkiért. . . Aztán leereszkedett az ösvényen . . .

Kita wi Lanno Tiadlan – (Shiro Tochi – 11, 4, 12 pont)

Kíséretektől övezve kényelmesen sétáltok a pihenő udvaron (4 pont) átvágva az előkert felé (5 pont) amikor megpillantod az őrség szállása (12 pont) mellet a falba illesztett szerény oldalajtót, amit az udvar oldalán elhelyezett növényekkel próbáltak meg eltakarni, míg a kert többi része üdén zöldben pompázik a törpefák boldogan isszák magukba a napfényt, addig a falon lévő ajtó környékén elhelyezett növények, mint egy kijelölt kanyargós ősvény elszáradtak leveleik megsárgultak. Emlékeid szerint pár órával ezelőtt még a most kiszáradtnak tűnő növények is üde zöldben pompáztak. Az őrség szállását és a mellette lévő oldalajtóhoz közelebb érve megérzed az őrökből felcsapó savanyú izzadságszagot és látod némelyikük falfehér arcát aztán meghallod amint a szállás sorkában valaki a lehető legdiszkrétebb módon próbál meg hányni, ám a visszafogott fojtott zajokat így is meghallod. A rangidős tiszt figyelmét nem kerüli el vizslató tekintetét, a falfehér katonákat elzavarja a fürdőbe és az ispotályba, valamint morran valamit befelé az őrök szállására, amit nem értesz, ám a fojtott öklendezés abbamarad és nemsokára megjelenik két katona harmadik társukat támogatva aki mondhatni szinte hullafehér, arcán és hajában friss vízcseppek gyöngyöznek végig. Mindeközben Shosuro Ayano a falban lévő oldalajtó felé kanyargó elszáradt növényösvényt vizslatja és halkan suttogja maga elé - Elvitte a fácskák és bokrocskák a szöcskék, tücskök életét csak az ősz halálát hagyta maga mögött.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #71 Dátum: 2021. Augusztus 01. 14:18:32 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno




Némán hajtja végre a mozdulatokat, miközben elméjében Radeellel "viaskodik".
*Nagyvonalakban vázoltam az eddigi eseményeket. De a "hűtlenkedés" kategóriájába ez is beletartozik, igen. Hanyadik légyott után lenne illő feltenni neki a kérdést, hogy összejátszik-e vérrokonaival jelenlegi férje elveszejtése céljából vagy bármely más bűnös okból kifolyólag? A származását firtatni illetlenség, azonban ... khm... bizalmas viszonyt kialakítani vele nem az?*
Néhány szívdobbanásnyi idő után folytatja.
*Az öreg Shosi Imoru mesterről nem feledkeztem meg. Szándékomban áll beszélni vele, még az este folyamán. Mint ahogy annak is a tudatában vagyok, hogy az úrnő ereiben toroni vér csörgedez. Nem is akármilyen vérvonalé. Csak hát nem túl számottevő azon személyek tábora, akikkel erről nyíltan lehet beszélni.*

Nagy levegőt vesz, mielőtt válaszolna fivérének.

*Emberek!!!*

- Ha úgy érted, hogy ennyi emberek között eltöltött esztendő után, még mindig tudnak számomra meglepetéssel szolgálni, akkor igen, mondhatjuk, hogy rácsodálkozom néhanapján az emberek világára. Az Ishallus és Akhesi megnevezések tökéletesen helyénvalónak tűnnek a megkülönböztetésükre. Nem is értem, hogy eddig miért nem használtad őket?! Csak a pontosság kedvéért az egyfajta szerzetesi életet folytató Akhesi bácsika hol is tartózkodik jelen pillanatban? Ha jól értem, akkor szintén Akhesi volt az, aki kutakodott Shaio múltja után, így van?

Gondolatban Yigu kovácsmestert is hozzáadja azon személyek listájához, akikkel kívánatos lesz elbeszélgetni.
Reito vélhetően Ayanot utánozva egy rakás sületlenségnek tűnő furcsaságot hord össze.

- Ezt Ayano mondta? Fivérem, tudod ugye, hogy ennek nem sok értelme van?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #72 Dátum: 2021. Augusztus 04. 07:53:15 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wi Lanno



Leedar Maelindor Tiadlan – (Shiro Tochi – 3. pont )

Raadal halkan méltatlankodik az elmédben.
* „Mester”azért ne feledd, hogy amiből jórészt építkezel az szóbeszéd mendemonda és pletyka, ki tudja mennyi a valóság mindenből és azt sem tudod, hogy Inoru nagyúr milyen lépéseket tett valójában az úrnő kapcsán egyenlőre látszólag semmit, de biztos vagy te ebben? A származását firtatni „állítólag” illetlenség és valószínűleg együtt hálni is illetlenség, de csak akkor, ha kiderül és hát, ha megtörténne akkor első kézből lenne bizonyíték az eddig csak pletykáknak mondhatni rosszindulatú pletykáknak…. Biztos, hogy az öreg mestert esete illendő felkeresni, csak úgy mondom, ám a vacsora még tartogathat számodra lehetőségeket „mester” minden fronton a palota úrnőjének kitüntetett figyelmét biztos élvezheted majd ismét * kuncog *

Reito komolyabbra fordítja a szót most inkább szigorú bölcs mint bohóc.
- Nem valójában arra, gondolok fivérem, hogy megfeledkezel arról, hogy az eredeti niaeri vér egy másik síkról érkezett ezért bár embernek tűnnek valójában nem emberek mint a kyrek is és ebből fakadóan a nara kultúra lehet hasonlóan kifinomult mint a szépek népé, sőt néhány tekintetben kifinomultabb is. Anyanyelveden nincs megfelelő vagy csak én nem tudom a pontus formulát mint mondtam a korábban született és a később született nara megfelelőjére ezért Shosuro Kisinagu Ishallus bácsika aki jelenleg is velünk utazik a korábban született, de akár nevezhetném Shosuro Kisinagu Emelkedőcsillagnak, megjegyzem ez elég barbár fordítása a nara jelentéstartalomnak amit egyetlen szó hordoz, míg Shosuro Kisinagu Akhesi bácsikánk a később született de akár hívhatnám Shosuro Kisinagu Hullócsillagnak is és igen Shosuro Kisinagu Akhesi bácsika folytatott kutatást Shaio múltja után. Azt tudnod kell, hogy a később született Hullócsillag bácsika bár tiszteletre méltó bölcs lett az idők folyamán azért a családban továbbra is egyfajta fekete bárány megtestesíti ebből kifolyólag az ikrek teljes kettősségét, valószínűleg azért is kedveltem gyermekkoromban annyira a bácsikát, akit a szolgálók a háta mögött Holló Kisinagunak is hívtak mert szerintük állandóan károgott és igen voltak bajlós intelmei, vagy csak azok voltak…. Jelenleg nem tudom, hol tartózkodik a pletykák szerint indulásunkkor hátra hagyta a királyi udvart és elvonult a Keleti - Elya hegység egyik kolostorába meditálni. – fivéred hangutánzását követően ismét a bohó Reitó válaszól - Igen Ayano mondta és nagyon meg volt rémülve ezért Kita wri Lannoval a Folyóvíz Bölcsessége kolostorból, Hórókával és Hensóval visszakísértettem Chrankar Rinc'hyeni senseihez akit valószínűleg csínytevésből kijátszott és megszökött tőle kihasználva a sensei jelenleg még gyér ismeretét a palota elrendezéséről. És bár számodra nem sok értelme van annak amit a rémült kis Ayano hüppögött és lehet, hogy számomra sem még most jelenleg, de szerintem a gyermeki elme a legtisztább forrás, még ha mi felnőttek néha nem tudjuk a saját tisztaságában befogadni azt.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #73 Dátum: 2021. Augusztus 07. 18:04:04 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Howa) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Első délután - este
Résztvevők: Kita wri Lanno



Kita wri Lanno

Meglepve látja az oldalajtó környékén elhelyezett növények elsárgult leveleit - bár korábban sem kételkedett a kislány őszinteségében, de osztja a bölcsek azon nézetét, miszerint a gyermekek más szemmel tekintenek e világra, mint a felnőttek, s olykor olyan dolgokat is meglátnak, amely az idősebbek szemei előtt rejtve maradnak. S ennek következtében, olykor, nagyobb jelenetőséget tulajdonítanak valaminek, mint amekkora szükséges.
Ayano halk szavaira a kislányra néz.
<Meg kéne kérdeznem, hogy pontosan mit látott...> fut át elméjén a gondolat, mert talán a kislány holnap már nem fog emlékezni, képzelete megváltoztatja majd a zavaró eseményt. De nincs szíve egy öt éves gyereket kitenni a kérdezősködésnek - talán hiba, de esze helyett a szívével dönt, és csak megsimogatja bátorítóan a kislány hátát.


- Az ősz után az éltető tavasz jön. - suttogja halkan, hogy csak a gyerek hallja.

Figyelmét közben a szemmel láthatóan rosszul levő őrök kötik le. Rosszullétük oka vajon a kislány által elmondottak, vagy valami sokkal prózaibb? Egy pillanatra harmadik szemét a rejtett síkokra nyitja, hogy a fizikai érzékelésen túlmutató dolgokat is megláthassa. Azonban nem akar sokáig Ayano-val együtt itt időzni. Kissé sietősebbre fogja a lépéseket, és mihamarabb a mestere vagy az idős Soshuro Nakiro gondjaira bízza.


- A kisasszony nyugtalanító dolgot látott, pihenésre van szüksége. Esetleg egy kellemes orbáncfű teára, az megnyugtatja az idegeket.

Amint a megfelelő kezekre sikerül bíznia a kislányt, az albínóhoz fordul.

- Hóróka-szan, köszönöm a kíséretet. Most visszamegyek az őrség szállásához, megnézem, rendben vannak-e azok, akik rosszul voltak, mikor errefelé jöttünk.

Sietős léptekkel visszatér az ominózus ajtóhoz, és tekintetével az őröket keresi, illetve a parancsnokot. Vajon még mindig a rosszullét környékezi azokat, akik a különös ajtó mellett állnak?
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi - Rokonlátogatás (kaland)
« Válasz #74 Dátum: 2021. Augusztus 08. 17:42:27 »
Shiro Tochi - Rokonlátogatás
Helyszín:  Tiadlan (Elya) – (Shiro Tochi)
Időpont: P.sz. 3694 Shiro Tochi: Tűz és fény hónapjai (Meleg évszak: Adron kvartja - Áldozat)
Esemény: Gyakorlás az udvaron – Első délután - este
Résztvevők: Leedar Maelindor, Kita wri Lanno



*"Ifjú Tanítványom", egyelőre semmiben sem lehetünk biztosak. Azonban nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy valami történni fog. Valami, amit megakadályozhattunk volna, ha időben felfedezzük az összefüggéseket.*

- Mindenesetre sajnálatos, hogy Akhesi bácsikát nem tudjuk megkérdezni.

Eltöpreng egy pillanatra azon, amit Ayano állítólag látott vagy látni vélt. Reito előadása váratlanul érte, nem tudná megmondani, hogy mi lepte meg jobban, ahogyan vagy amit mondott. Ayano azt állítja kísértetet látott. Kísértetek, szellemek pedig nincsenek. Legalábbis ezzel nyugtatják a gyermekeket a gondos szülők. Ezzel az állítással Abdul al Sahred, a híres nekromanta aligha értene egyet. De valóban egy ilyen túlvilági teremtményt látott a leány?! Vagy csupán élénk a fantáziája ... Mi van ha ennek is köze van a rejtélyes összecsapáshoz? Elvégre ha igaz a sejtése, akkor a toroniak állnak az egyik oldalon. Tőlük meg nem áll messze a fekete mágia.

- Remélem Fivérem, hogy csupán a képzelete játszott a leánnyal. Mindannyiunk érdekében.

*Tudod mit jelent, ha egy kóborló döggel vagy lidérccel vagy efféle förtelemmel van dolgunk?! ... A gonosz egy hús-vér szolgája sötét praktikát űz, mégpedig itt a kastélyban.*