Szerző Téma: Shiro Tochi teraszain  (Megtekintve 4308 alkalommal)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #75 Dátum: 2021. Szeptember 22. 12:50:11 »

- Őszinte leszek, magiszter. Az ünnepségen úgy éreztem, mintha nem a saját hazámban lennék egy nemesi pár kastélyában. Az efféle ünnepélyeknek amúgy sem a háború alatt van itt az ideje, ami megmagyarázná azt a kellemetlen feszültséget, amit végig éreztem, de mi népünk a harmóniára törekszik. Annak pedig nyomát sem észleltem.

Idézet
Pyarron szerinti 3694-et írunk. Északon véget ért a XIV. Zászlóháború.

 :give-up:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #76 Dátum: 2021. Szeptember 23. 13:42:11 »
3697-ben lett vége... lásd UTK-s kaland. :D

Szóval vagy a tányér nem egyenes, vagy a leves görbe.

Gonoc KÁEM?

CKL

EDIT: átfogalmaztam kicsit a reagomat. De ettől függetlenül itt van egy pici féreglyuk a tér-idő kontinuumban, nem tudom, hogy akarunk-e ezzel foglalkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 23. 13:44:44 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #77 Dátum: 2021. Szeptember 23. 16:33:30 »

- Őszinte leszek, magiszter. Az ünnepségen úgy éreztem, mintha nem a saját hazámban lennék egy nemesi pár kastélyában. Az efféle ünnepélyeknek amúgy sem a háború alatt van itt az ideje, ami megmagyarázná azt a kellemetlen feszültséget, amit végig éreztem, de mi népünk a harmóniára törekszik. Annak pedig nyomát sem észleltem.

Idézet
Pyarron szerinti 3694-et írunk. Északon véget ért a XIV. Zászlóháború.

 :give-up:

3697-ben lett vége... lásd UTK-s kaland. :D

Szóval vagy a tányér nem egyenes, vagy a leves görbe.

Gonoc KÁEM?

CKL

EDIT: átfogalmaztam kicsit a reagomat. De ettől függetlenül itt van egy pici féreglyuk a tér-idő kontinuumban, nem tudom, hogy akarunk-e ezzel foglalkozni.

Üdv „Történelem Mesterek” !

Mivel a „drága” Mókus avagy Nagy Zöd történelmi sodra nem egyszer mondhatni ellentmondó még a hivatalos kiadványokban is ezért a Gonoc KÁEM az alábbi állásfoglalásra helyezkedik, jelenleg nincs hivatalosan háború a zászlóháború véget ért, csönd és nyugalom (itt ott hullaszag) van éppen ezért is tartják meg a házassági évfordulót, mert nem nyomasztja őket sem a „tartomány” lakóit a háborús készültség, mivel nincs jelenleg ilyen (az „árnyékháború” az más tészta lehet, hogy pont abba csöppentetek bele )  :ahoy: :ninja:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #78 Dátum: 2021. Szeptember 24. 08:17:24 »
Ok.  :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #79 Dátum: 2021. Szeptember 26. 11:23:36 »
Üdv!

Tudom, hogy írnom "kéne" de tanulok plusz úgy tűnik, hogy le is betegedtem úgyhogy a tanulás mellett sajnos most nincs energiám jövőhéten pedig csütörtöktől - vasárnapig konzultáció még nem tudom, hogyan lesz nem ígérek semmit azért próbálkozom majd. Köszönöm a türelmet....

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #80 Dátum: 2021. Szeptember 26. 12:51:25 »
Tanulj, gyógyulj, konzultálj!  :ahoy:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #81 Dátum: 2021. Szeptember 26. 15:31:40 »
Tanulj, gyógyulj, konzultálj!  :ahoy:

+1.  :ahoy:
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #82 Dátum: 2021. Október 08. 17:05:20 »
Juhééé végre valami jó hír is az életemben  :u-rock:

Elismerték a tavaly nappali tagozaton teljesített tantárgyaimat  8) :

AJKONOA21   Bevezetés a bűnügyi tudományokba Kollokvium Jeles (5) (Kollokvium)
Elismert      Completed

AJKONOA18   Római jog 1, Beszámoló   Közepes (3) (Beszámoló)
Elismert      Completed

AJKONOA14   Magyar alkotmány- és jogtörténet 1., Beszámoló Közepes (3) (Beszámoló)
Elismert      Completed

Juhéééé  és tádámmm  :headbang2:

Így maradt vissza három tantárgyam (mert a főiskolai tanulmányaibol az erre a szemeszterre eső további tantárgyakból "automatikusan" elismerték még a Jogi alaptant és a Közgazdaságtant  :meditate: szóval már csak a rettegett Európai alkotmány és jogtörténet (dÚÚÚrván húzótantárgy mint a Római jog sőt szerintem durvább is az anyagmennyiség miatt) , valamint Latin és Jogászi képességek megalapozása tantárgyak vannak hátra már csak ebben a félévben  :ninjabattle: )

Juhé és juhé  :D ;D :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #83 Dátum: 2021. Október 08. 17:53:17 »
Birkabőr! (Juh héj)  :u-rock:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #84 Dátum: 2021. Október 14. 20:17:50 »
Szombat vagy vasárnap talán én is fogok tudni reagálni.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #85 Dátum: 2021. November 07. 11:02:45 »
Kedves Gonoc KáeM!

Az emlék alapján mit lehet tudni a dögről? Milyen típusba tartozik, látható-e szabad szemmel, légies vagy van anyagi teste, mivel lehet neki ártani, mivel táplálkozik ... ?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #86 Dátum: 2021. November 08. 22:01:46 »
Kedves Gonoc KáeM!

Az emlék alapján mit lehet tudni a dögről? Milyen típusba tartozik, látható-e szabad szemmel, légies vagy van anyagi teste, mivel lehet neki ártani, mivel táplálkozik ... ?

Az emlék alapján egyetlen általad ismert élőhalottra sem hasonlít légiesnek nem légies van anyagi teste, ha tippelned kéne akkor lehet valami fura helyi Démonfattya ( Denebola I. tudattalan élőholt ) bár a "viselkedése" nem tükrözött tudattalanságot, vagy lehet Syvan ( II. éji rém ) , Gahul ( IV. vérivó élőhalott ) , Hatysa ( VII. életerővel táplálkozó szellem ) és legutolsó és legfélelmetesebb esetben Lestah  ( VII. életerővel táplálkozó szellem ) , de valójában az említettek egyikének jegyeit sem hordozta egyértelműen..... Valójában még nem találkoztál ilyen förtelemmel lehet, hogy nem is élőholt.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #87 Dátum: 2021. November 24. 17:42:31 »
Idézetet írta: kedves, gonoc KáeM
Megjegyzés:
*Ha gondolod dobhatsz Intelligencia próbát ( vagy már van a „gyanút” növelő tény az eddigi leírásokban számodra )

Dobtam.
Shinokage birtokában is van 1 párducfejes gyűrű. Gondolom teljesen véletlen.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #88 Dátum: 2021. November 25. 07:38:45 »
Idézetet írta: kedves, gonoc KáeM
Megjegyzés:
*Ha gondolod dobhatsz Intelligencia próbát ( vagy már van a „gyanút” növelő tény az eddigi leírásokban számodra )

Dobtam.
Shinokage birtokában is van 1 párducfejes gyűrű. Gondolom teljesen véletlen.

Üdv!

Intelligencia próba sikeres ezért a karaktered szerint a vízióban látott gyűrű megegyezik a Shi no Kage úján lévő gyűrűvel.

Beszélgetéseket követően úgy teszel mintha a tea gyönyöreiben merülnél el a körülötted lévők, ha halkabban is de folytatják a pletykálkodást egymás között. Két fiatal lány egyfajta idealizmussal arról beszélget, hogy a házaspár már jó ideje nem alszik együtt és, hogy Inoru nagyúr az ünnepséggel is próbálja visszaszerezni elvesztett szerelmét, ami remélik sikerül neki mert Inoru nagyúr nagyon jó ember és gondos hűbérúr megfontoltan és takarékosan gazdálkodik a rája bízott javakkal és igazán megérdemelné, hogy nyugodt, boldog és békés családi élete legyen, éppen befejezik a halk diskurzust amikor bekapcsolódik a beszélgetésükbe egy idősebb asszony és kimért hangon azt elemzi a két lánynak, hogy a kialakult helyzeten az sem segít, hogy Sahio úrnő sokszor fogad idegeneket a látogatókat a magán lakosztályában éppen amikor ezt elemzi az asszony az egyik férfi a helyi beszélgetési stílusoktól teljesen szokatlan módon szinte foghegyről veti oda a nőknek, hogy a helyzetet még jobban rontja, hogy ezek idegenek sokszor határon túli férfiak a beszélgetés fürkészését folyását egy kellemes lágy hang szakítja meg közös nyelven ám a szokásos északi felhangok helyébe valami számodra ismeretlen lágy hajlítások lépnek a fiatal férfi nem tudod hogyan bukkant fel melletted ám kezében sötét és erős gőzölgő feketeteás csészét dédelget a kreol bőrű fekete hajú fiatal férfi ruházata egyszerű Tiadlanra olyannyira jellemző szabad mozgást engedő kopottas szövet ruházat, egyedül széles sötétzöld selyemöve ami megtöri az egyszerű kopottas ruhadarabokat és a jobb kezének gyűrűs úján lévő párducfejet mintázó gyűrű.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #89 Dátum: 2021. December 16. 22:18:25 »
Üdv!

Karácsony előtt megpróbálok reagot írni a fontossági sorrend önkényesen MAGUS (Tiadlan) - AM Mars 2092 - Kék bolygó - Codex