Szerző Téma: Shiro Tochi teraszain  (Megtekintve 4419 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #60 Dátum: 2021. Július 25. 22:57:59 »
Én holnap fogok reagolni, jól elcsesztem az időt a héten és nem jutottam el idáig :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #61 Dátum: 2021. Július 30. 10:33:21 »
*Összefoglalom mit tudunk eddig.
A toroni származású asszony hűtlenkedik. Előszeretettel fogadja férfi honfitársait a szobájában.
A titkát féltve vigyázó tábornok pont akkor leli halálát, amikor meglátogatja örökbefogadott leányát.
Az asszony egyik alsóbb osztálybeli (állítólagos) szeretője balesetben, gyanús körülmények között elhalálozik.
Az esküvőnek elég baljós időpontot választanak. Ami ugyancsak szokatlan olyan népek között, akik nagy jelentőséget tulajdonítanak az ilyesminek.
A fiúnak ez év kezdete óta vannak dühkitörései.
Megismerkedtünk a titokzatos fantommal.
Kihagytam valamit?*

Hmmm az alábbiak akár átfedések is lehetnek, de lehet, hogy lemaradtak.

- Érdekes, érdekes pedig állítólag tudomásom szerint majd három évig vendégeskedtél Akhesi mesternél Tiadlanban, mégsem látod az udvarias tartózkodás alatt megbúvó kíváncsiságot és érdeklődést ami akár ésszerűtlen rajongásig fokozódhat? Megmutassam neked a konyhában lévő lányok közül melyek azok akik szívest örömest közelebb kerülnének hozzád, ha jól tudom még nem kötelezted el magad senki mellett így amit nem tilos azt szabad. Ám az említett leányzók most is ott állnak a konyha előtt lévő verandán ahol korábban társalogtál és tartózkodóan csevegés álcája alatt minket bámulnak. Kétlem, hogy miattam tennék. – sóhajt majd megereszt egy kimunkált lövést - Igen a szerelem lángja valóban ellobbant amit sajnálattal hallok és mostanra már meg is tapasztaltam. Inoru nagyúr a mostani eseménnyel próbálja meg visszaszerezni elvesztett szerelmét és fellobbantani az érzelmek lángját. – kilégzés majd lövés újabb előkészületek és még egy lövés - Az esemény időpontját Inoru nagyúr tűzte ki és szinte teljesen egybe esik az egybekelésük időpontjával, Az idegen férfi látogatókról én is hallottam szóbeszédeket, ám azt sokkal aggasztóbbnak tartom, hogy az egyik szolgáló állítólag látta, ahogyan az úrnője félrelép egy szolgáló fiúval Kazutoval, erről azonban nem szívesen beszélt, és éppen hogy csak utalgat az aktusra. Ezt követően más szolgálóktól megtudtam, hogy Kazuto nemrégiben meghalt, egy balesetben gyanús körülmények között….

- Köszönöm megtisztelő kérdésedet Magiszter melynek megválaszolására nem biztos, hogy én vagyok a legméltóbb személy, ám ha meg nem sértelek annyit mondhatók, hogy Atsuki ifjúúrnak ezen év kezdete óta vannak elszórva dühkitörései annak előtte nem adta jelét ilyen viselkedésnek a korához képest a legkirívóbb kirohanása  a Harag havában volt akkor Yigu kovácsmester meg is feddte az ifjúúrat.

…………..-Igazán méltatlan vagyok arra, hogy a család krónikása vagy történetmesélője legyek ám igen az átlagembernél többet tudok, vagy sejtek a Shosuro családról, ám a család igazi nagy ismerője, ha hinni lehet a szóbeszédeknek az öreg Shosi Imoru Nastar kegyeltje, aki szintén itt a palotában tartózkodik…..

A családfők beszélgetésbe elegyednek Inoru nagyúrral miközben Reito csak hallgat és figyel mindeközben a frissítőt Shaio személyesen szolgálja fel nektek a frissen kapott ódon szakés készletben. A pohárkákban hűvös vérvörös folyadék kerül aminek intenzív gyümölcsillata van ha tippelned kéne a sötét aprószemű vadmeggyre tennéd le a voksodat, illedelmesen belekortyolsz az italkába és megdöbbensz a roppant erős szeszes italon melynek erejét követően intenzív gyümölcsíz járja be a szájpadlásodat. Miközben Shaio kitölti az italodat a szokásosnál sokkal közelebb kerül hozzád a társadalmilag megszokottnál és megérzed a friss és üde narancsillatot ami felőle árad miközben átnyújtja számodra a pohárkát szemlesütve szinte kislányos zavarral szólal meg - Igazán megtisztelő, hogy Doran egyik magisztere is jelen van eme jeles családi ünnepen és egyben öröm is, hogy egy ilyen művelt személy is a családhoz tartozik. – kezei finomak és bőre mint a bársony, kínálásodat követően tökéletes eleganciával folytatja a többi vendég kínálását és mindenkihez van egy két kedves szava. A pohárral a kezedben felhangzik elmédben Radeel izgatott és incselkedő füttyögése *Látttad, láttad ! ! ? ? Flörtölt veled! Flörtölt veled „mester” ! ! !.*

-……………… Igen Kisinagu bácsikánk pár évvel ezelőtt Ayano születésekor elkezdett Shairo múltja után kutakodni és mielőtt megkérdezed igen én voltam az egyik megbízott az ügyben aztán amikor a szálak kezdtek kibomlani és fény derült az adoptációra egyszer csak tiszteletét tette baráti látogatás címén a tábornok Kisinagu bácsikánál és a bácsika hirtelen ejtette a nyomozást Shairo kapcsán. Annyit elárulhatok a tábornok kapcsán, hogy érdekes módon a családi címerükben több emberöltőnyi ideje szerepel egy vadkan. Tudtommal Shairo soha nem próbált meg kapcsolatba lépni az eredeti családból megmaradt túlélőkkel úgy tűnik teljesen elfogadta a adoptációt és most már a tábornok és annak a családja az ő családja is.

- ……………Kevesen tudják, de Shosuro Inoru nagyúr felesége Sahio toroni gyökerekkel is rendelkezik és állítólag, de nem bizonyítottan Shosuro Sahio anyai ágon a toroni hatalmasokhoz vezethető vissza vérvonalban és minő meglepő Sahio családjának a címere vadkan, ám nem sokkal Shaio születést követően nem sokkal Shaio nemzetségéből a határ mentén velünk hadakozó családok közül egyik éjszakáról a másikra mind elhaláloztak csak néhány nagyon fiatal gyermek és csecsemő maradt életben köztük Shaio is akit az egyik tábornokunk adoptált, hát ennyi…………………

Megjegyzés: a fórumon zajló mesére tekintettel olyan kalandot raktam össze ami zömmel inkább a szociális interakciókra épít a klasszikus akciók helyett, bizonyos események bekövetkeznek, vagy nem következnek be, ha a karakterek megakadályozzák azokat, vagy elterelik az eseményt előidéző személyt – személyeket :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #62 Dátum: 2021. Augusztus 04. 11:23:48 »
Idézet
Biztos, hogy az öreg mestert esete illendő felkeresni, csak úgy mondom

Ez kijelentés vagy cinikus kérdés?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #63 Dátum: 2021. Augusztus 04. 21:43:56 »
Idézet
Biztos, hogy az öreg mestert esete illendő felkeresni, csak úgy mondom

Ez kijelentés vagy cinikus kérdés?

Üdv!

Határeset de inkább tétova kijelentés iróniába bújtatott bizonytalansággal :P

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #64 Dátum: 2021. Augusztus 12. 20:51:45 »
Úgy látom növekszik a drámai feszültség. :)
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #65 Dátum: 2021. Augusztus 13. 06:55:49 »
Úgy látom növekszik a drámai feszültség. :)

Inkább csak egy "Nó" előadás előkészületei zajlanak lázasan :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #66 Dátum: 2021. Augusztus 16. 15:18:52 »


- Vacsoránál találkozunk fivérem. - búcsúzik. Meghajlással elköszön a segítőktől és visszaindul a szállására, hogy vacsora előtt rendbe szedje magát.


Ave!

Kérnék egy Éberség/Észlelés dobást Alap: 22% + 7% + 15% + 50% azaz mindösszesen 94%-ra vagy alá ( 6% esély van a rontásra )

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #67 Dátum: 2021. Augusztus 16. 17:05:09 »
Idézet
Éberség/észlelés

Dobás 1d100: ( 47 ): Össz = 47

  :yay::win:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #68 Dátum: 2021. Augusztus 29. 20:51:37 »
A holnapi napon fogok reagolni.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #69 Dátum: 2021. Szeptember 12. 18:27:44 »
Valamiért az rémlik, hogy Shosi Imoro papbácsi a szomszéd városban tartózkodik, de nem találtam meg azt a reagot, ami miatt ez rémlik.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #70 Dátum: 2021. Szeptember 12. 19:38:54 »

Az őröket meg valószínűleg a településen lévő ispotályba vitték a templom közelébe és lehet, hogy Shosi Imoru mester is már ott van, mint a palota gyógyítója. Bár nem tudom, hogy a vadászat helyett jelenleg a faggatózás és vizsgálódás-e a célravezetőbb?[/i]


Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #71 Dátum: 2021. Szeptember 12. 19:46:21 »

...egy hófehér hajú vörös szemű albínó férfi ...

... makacs kopasz öszvér...


 :o

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #72 Dátum: 2021. Szeptember 12. 20:55:09 »

...egy hófehér hajú vörös szemű albínó férfi ...

... makacs kopasz öszvér...


Valójában tényleg én írtam el az albínó tényleg hófehér de a bőre az és valóban kopasz ... Elnézést az elírásért ...

 :o

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #73 Dátum: 2021. Szeptember 13. 09:38:45 »

...egy hófehér hajú vörös szemű albínó férfi ...

... makacs kopasz öszvér...



Valójában tényleg én írtam el az albínó tényleg hófehér de a bőre az és valóban kopasz ... Elnézést az elírásért ...

 :o


MUHAHA  >:D
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #74 Dátum: 2021. Szeptember 13. 09:40:01 »

Az őröket meg valószínűleg a településen lévő ispotályba vitték a templom közelébe és lehet, hogy Shosi Imoru mester is már ott van, mint a palota gyógyítója. Bár nem tudom, hogy a vadászat helyett jelenleg a faggatózás és vizsgálódás-e a célravezetőbb?[/i]


Igen, ez volt az, köszönöm!
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca