Szerző Téma: Shiro Tochi teraszain  (Megtekintve 4314 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #30 Dátum: 2021. Január 19. 21:41:26 »
És amúúúgy, ha már itt tartunk.

Persze, az ETK sokkal kötöttebb, mint az ÚTK rendszere, de felmerült bennem, hogy a Rúnában szereplő leírásban található Dart-nid-kinito stílushoz mennyire illik a Fegyvertörés, mint képzettség.
Annyi volna a kérdésem, hogy engedélyt adsz-e arra, hogy lecseréljem a Lefegyverzés képzettségre. Pusztán koncepcionális okokból. :)

Természetesen egyáltalán nem gond, ha nem, csak egy ötlet.

Meg nem is akarom feszegetni a határaimat.

CKL

Nekem teljesen belefér, hogy Fegyvertörés helyett Lefegyverzés képzettséggel rendelkezzen a karakter a stílus szellemiségéhez illik (nekem belefér)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #31 Dátum: 2021. Január 21. 19:15:30 »
A karakter nagyjából kész, még faragok az előtörténeten megy ilyeneken kicsit és feltöltöm.

üdvök,
G.
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #32 Dátum: 2021. Január 31. 21:01:28 »
Üdv!

Filio:
A kérdésem az volna, hogy - mivel az ÚTK-ban szerepel a "Tudatnyitás", mint Pszi diszciplína, és szerintem az ETK-ból is csak kifelejtették, hiszen az egyik legalapabb képesség -, engedélyezed-e, hogy a karakter, mint Pszi használó képes legyen arra, hogy harmadik szemét a belső síkokra nyitva ránézzen másokra? Tudom, hogy másik rendszer, de feltételezem (a különféle regények szövegében találkozni hasonlókkal), hogy minden Pszi-használó képes arra, hogy az Asztrál- és Mentálsíkra betekintsen és ott vizslassa meg a másik nem rejtett dolgait. Semmi "titkosat" vagy számadatot nem tud meg, mindössze a nem rejtett dolgokat.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #33 Dátum: 2021. Január 31. 21:13:35 »
Üdv!

Filio:
A kérdésem az volna, hogy - mivel az ÚTK-ban szerepel a "Tudatnyitás", mint Pszi diszciplína, és szerintem az ETK-ból is csak kifelejtették, hiszen az egyik legalapabb képesség -, engedélyezed-e, hogy a karakter, mint Pszi használó képes legyen arra, hogy harmadik szemét a belső síkokra nyitva ránézzen másokra? Tudom, hogy másik rendszer, de feltételezem (a különféle regények szövegében találkozni hasonlókkal), hogy minden Pszi-használó képes arra, hogy az Asztrál- és Mentálsíkra betekintsen és ott vizslassa meg a másik nem rejtett dolgait. Semmi "titkosat" vagy számadatot nem tud meg, mindössze a nem rejtett dolgokat.

CKL

Nincs ellene kifogásom legalább olvasgatom az UTK-t és barátkozom vele  :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #34 Dátum: 2021. Február 09. 17:14:12 »
Üdv!

Jól elfelejtettem a karakterlap elmaradt részeit feltölteni. Amint időm engedi, pótolom.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #35 Dátum: 2021. Február 09. 21:08:52 »
Üdv!

Jut eszembe, ha bármi észrevétel van a mesével kapcsolatban negatív vagy pozitív jöhet itt is (nem vagyok sértődős) vagy ha nem akarjátok nyilvánosság előtt karistolni az érzéketlen lélekcsonkomat akkor privátban, mivel Tiadlan alapvetően egy fura öszvér keveredik benne a kelet és a nyugat a niaeri hódítok vére elkeveredett az északot lakó "leigázott" erv vérrel...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #36 Dátum: 2021. Március 18. 18:13:27 »
Elnézést kell kérnem, nem vettem észre, hogy van számomra is egy mondat az előző KM-i reag végén  :panic:

A hétvégén pótolom az elmaradásom.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #37 Dátum: 2021. Április 18. 22:12:01 »
Idézet
egy varázsló van valahol a környezetedben a vacsorateremben ám a zónája nem állandó statikus hanem olyan mint a füst kavargó el-el illanó tovaszálló

Úgy nem állandó, hogy folyamatos mozgásban van? Vagy el-el tűnik, szakadozik, mint vihar után a júpíszí? :)

Amikor érzékelhető, akkor gomolyog, mint a füst vagy inkább szálldos, mint a légy vagy pillangó vagy 1 madár?

Olyan, mintha ez a másik légnemű lenne és "láthatatlanul" szálldosna a szobában (vagy lehet akár egér alakban is és fel-alá rohangál)? Vagy konkrétan ott ül valamelyik asztalnál csak a zónája ilyen furcsa?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #38 Dátum: 2021. Április 20. 21:19:59 »
Idézet
egy varázsló van valahol a környezetedben a vacsorateremben ám a zónája nem állandó statikus hanem olyan mint a füst kavargó el-el illanó tovaszálló

Úgy nem állandó, hogy folyamatos mozgásban van? Vagy el-el tűnik, szakadozik, mint vihar után a júpíszí? :)

Amikor érzékelhető, akkor gomolyog, mint a füst vagy inkább szálldos, mint a légy vagy pillangó vagy 1 madár?

Olyan, mintha ez a másik légnemű lenne és "láthatatlanul" szálldosna a szobában (vagy lehet akár egér alakban is és fel-alá rohangál)? Vagy konkrétan ott ül valamelyik asztalnál csak a zónája ilyen furcsa?

Üdv Mágus!

1.) nem, nem mozog az zónája úgy tűnik el mint amikor a rádióadást leárnyékolja egy ólom doboz amikor bezárják az adót nincs adás mikor kinyitják a fedelét újra van adás.
2.) amikor érzékelhető a zóna akkor erőteljesen uralja a területet ám amikor megpróbálják felfedni a zóna középpontját akkor illan el mit a füst amit a szél elfúj.
3.) valószínűleg ott ül valamelyik asztalnál ám amikor megpróbálják felfedni akkor viselkedik ilyen furcsán a zónája mint amikor valaki rejtőzködni próbál.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #39 Dátum: 2021. Április 20. 21:41:53 »
Kedves gonoc KáeM!

Ahha.

Ama bizonyos teremben hányan vagyunk éppen akkor, amikor ez a jelenség bekövetkezik?
A korábbi társakat kizárom.
Hány új arc van, akik mind lehetnek ez a titokzatos ólom dobozos rádiós?

Az utazás során empirikus módon megpróbálom kideríteni, hogy ki is lehet az. Tekintve, hogy az egyéb módszerek nem vezetnek eredményre.
Adott, hogy kik voltak a teremben. A karaván dupla olyan nagy, mint rendesen. Gondolom menetoszlopban halad, vannak málhás állatok, szekerek, stb. - jó hosszú, nyúlik, mint a rétes.
Csak akkor kattintja rá az ólomfedőt a rádióra, ha kimondottan keresem a középpontot. Ha békén hagyom, akkor ott van.
Az egyes emberektől 20m-en túlra - azaz zónán kívülre - kell távolodni és akkor elvileg egyszer csak kikapcsol a "jel", ha a megfelelő embertől távolodom el .... vagy bekapcsol, ha 20m-en belülre kerülök.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #40 Dátum: 2021. Április 22. 15:56:44 »
Kedves gonoc KáeM!

Ahha.

Ama bizonyos teremben hányan vagyunk éppen akkor, amikor ez a jelenség bekövetkezik?
A korábbi társakat kizárom.
Hány új arc van, akik mind lehetnek ez a titokzatos ólom dobozos rádiós?

Az utazás során empirikus módon megpróbálom kideríteni, hogy ki is lehet az. Tekintve, hogy az egyéb módszerek nem vezetnek eredményre.
Adott, hogy kik voltak a teremben. A karaván dupla olyan nagy, mint rendesen. Gondolom menetoszlopban halad, vannak málhás állatok, szekerek, stb. - jó hosszú, nyúlik, mint a rétes.
Csak akkor kattintja rá az ólomfedőt a rádióra, ha kimondottan keresem a középpontot. Ha békén hagyom, akkor ott van.
Az egyes emberektől 20m-en túlra - azaz zónán kívülre - kell távolodni és akkor elvileg egyszer csak kikapcsol a "jel", ha a megfelelő embertől távolodom el .... vagy bekapcsol, ha 20m-en belülre kerülök.

Üdv Mágus!

A fentiek tekintetében úgy látom, hogy kell írnom még egy hozzászólást a mesében nem tudom mikor lesz rá időm, ha hétvégén hajnalba kivet magából az ágy akkor lesz most hétvégén viszont, ha végre tudok tovább aludni és nem riadok meg hajnalban akkor nem lesz, mert napközben biztos nem lesz rá időm esténként pedig nem tudom mennyire leszek fáradt, talán talán még a péntek jöhet szóba de az nagyon talán.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #41 Dátum: 2021. Április 28. 23:30:14 »
Üdv!

A magam részéről pénteken fogok tudni reagolni, nem tűntem el :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #42 Dátum: 2021. Május 09. 09:34:02 »
"a név nélküli fantom harcosnak volt a fegyvere az égből hullott sötét fémből kovácsolt fegyvere az Éjkarom amibe állítólag valami külső síkok fenevadja került bebörtönzésre"

Elképzelhető, hogy nem is az ólom dobozos rádiós a varázsló, hanem a bebörtönzött fenevad?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #43 Dátum: 2021. Május 09. 10:10:36 »
"a név nélküli fantom harcosnak volt a fegyvere az égből hullott sötét fémből kovácsolt fegyvere az Éjkarom amibe állítólag valami külső síkok fenevadja került bebörtönzésre"

Elképzelhető, hogy nem is az ólom dobozos rádiós a varázsló, hanem a bebörtönzött fenevad?

Üdv!

Akár a felvetésed is elképzelhető de tudtoddal a tárgyakban való komoly megkötéseket szakrális mágia képes előidézni (lásd papi mágiával létrehozott kaputárgyak) de lehet, hogy csak egy szimpla lélekcsapda varázsjel került a fegyverre felrovásra annak idején...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Shiro Tochi teraszain
« Válasz #44 Dátum: 2021. Május 24. 12:14:42 »
Bár Kita átgondolta a nagyúrnak mondott szavait, nekem nem igazán sikerült, és amiatt (is) húzódott el ennyire a válaszadás. Lehet, hogy még utólag szerkesztgetem egy kicsit, ha nem gond.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca